fesstiwal słowa w piosence
--

Nowości wydawnicze w dystrybucji FK Olesiejuk z dnia 10-07-2013

Nowości [11.07.13]

Firma Księgarska Olesiejuk poleca Państwu kolejną porcję nowości wydawniczych, które dystrybuowane są od 10 lipca 2013 roku:

Dział Prawo Autorskie sponsoruje ZAIKS

Wiktor Poliszczuk

Potępić UPA!

Cena: 17,15

Stron: 126, Format: 14,5x20,5 cm

ISBN: 978-83-64037-97-9, EAN: 9788364037979

Rok wydania: 2013,
Wydawnictwo: Capital s.c.,
Kategorie: polityka, politologia, literatura faktu i reportaż,
Oprawa: oprawa broszurowa

"Potępić UPA" odpowiada na pytania:
- Co się wydarzyło przed 55-ciu laty na Wołyniu?
- Dlaczego to się wydarzyło?
- Jaki jest obecny stan stosunków polsko-ukraińskich?
- Dlaczego tak jest?
- Co trzeba zrobić, aby doprowadzić do rzetelnego pojednania polsko-ukraińskiego?
Między narodem polskim i ukraińskim nie było i nie ma konfliktu, stąd mowa o polsko-ukraińskim pojednaniu jest bezprzedmiotowa. Na styku polsko-ukraińskim istnieje jedynie problem zbrodniczej działalności OUN i jej struktur zbrojnych.


Marian Miszalski

Najnowsza spiskowa historia Polski

Cena: 28,50

Stron: 264, Format: 14,5x20,5 cm

ISBN: 978-83-61935-01-8, EAN: 9788361935018

Rok wydania: 2013,
Wydawnictwo: 3S Media Sp. z o.o.,
Kategorie: historia, literatura faktu i reportaż,
Oprawa: oprawa broszurowa

"Najnowszą historię Polski znamy z obrazków kolejnych głosowań, rządów, premierów i posłów, wreszcie ustaw, które pozornie kształtują naszą rzeczywistość. Ale czasem spod tego szaftażu wyskakują cienie zjawisk, których oficjalnie w ogóle nie ma, a być może to one tak naprawdę stanowią o tym w czyich rękach spoczywa w Polsce władza oraz majątek. Te cienie zjawisk czasem przybierają na przykład kształt trupów dygnitarzy, którzy, jak wykazują oficjalne śledztwa, wpadli w depresję… I to właśnie tym cieniom poświęcona jest książka Mariana Miszalskiego."
Tomasz Sommer
redaktor naczelny "Najwyższego CZAS!-u"


Piotr Karwecki

Terenówką przez ćwierć świata. Iran - Azerbejdżan - Gruzja

Cena: 25,00

Stron: 184, Format: 15x21 cm

ISBN: 978-83-63933-00-5, EAN: 9788363933005

Rok wydania: 2013,
Wydawnictwo: Piotr Karwecki,
Kategorie: podróże, literatura faktu i reportaż,
Oprawa: oprawa broszurowa

"Fascynująca historia wyjątkowej podróży, która pochłania bez reszty i popycha czytelnika na bezdroża na styku Europy i Azji. Książka Karweckich "Terenówką przez ćwierć świata. Iran -0 Azerbejdżan - Gruzja" to lektura obowiązkowa zarówno dla podróżników lubiących oryginalne wyprawy, jak i miłośników podróży 4x4."
Krzysztof Dąbrowski, redaktor naczelny portalu Kaukaz.pl


o. Jacek Maria Norkowski OP

Człowiek umiera tylko raz. Mało znane fakty dotyczące śpiączki, stanu wegetatywnego i śmierci mózgowej

Cena: 21,36

Stron: 182, Format: 14,5x20,5 cm

ISBN: 978-83-64124-00-6, EAN: 9788364124006

Rok wydania: 2013,
Wydawnictwo: Thaurus,
Kategorie: literatura faktu i reportaż,
Oprawa: oprawa broszurowa

Dwa główne tematy książki to ten stan wegetatywny człowieka i śmierć mózgowa. Czy wiesz o tym choćby to, co zawarto w poniższych fragmentach książki?

"Kate Adamson poddano operacji jamy brzusznej bez znieczulenia, ponieważ miała diagnozę stanu wegetatywnego. Jej cierpienia na tym się nie skończyły. W Stanach Zjednoczonych prawo zezwala bowiem przerwać pojenie i karmienie chorego w stanie wegetatywnym - w stosunku do Kate potem zdecydowano się na ten krok, skazując ją tym samym na śmierć. Przeżyła jednak dzięki przytomności męża i opisała później cierpienia z powodu umierania z odwodnienia jako większe od tych spowodowanych wcześniejszą operacją. Wszystko to nie byłoby możliwe, gdyby nie fałsz zawarty w samej definicji i sposobach diagnozowania stanu nazwanego wegetatywnym."
Fragment wstępu


Stanisław Cat-Mackiewicz

Londyniszcze

Cena: 22,86

Stron: 174, Format: 13x19,5 cm

ISBN: 978-83-242-2292-6, EAN: 9788324222926

Rok wydania: 2013,
Wydawnictwo: Universitas,
Kategorie: literatura faktu i reportaż, polityka, politologia,
Oprawa: oprawa broszurowa

"...my, Polacy, pisujemy noty dyplomatyczne i zajmujemy stanowiska w polityce międzynarodowej z tomikiem Mickiewicza lub Słowackiego jako podręcznikiem orientacyjnym. To my, Polacy, nie myślimy politycznie, lecz głośno lub cicho deklamujemy politycznie. Polityka angielska dlatego jest tak doskonała, że jest wyzuta z wszelkiej uczuciowości."
Stanisław Cat-Mackiewicz

"Trudność z prawidłowym odbiorem tej książki, a zarazem intencji autora, polega na tym, że Mackiewicz krytykuje politykę brytyjską wystawiając jej całkiem dobre świadectwo. Z jego rozprawy wynika, że była wolna od rojeń, pragmatyczna, zawsze uzgodniona z rzeczywistością i na ogół skuteczna. A zatem daleko różna od tej, którą zwykła prowadzić Polska.
Cóż więc począć? Uznać "Londyniszcze" za efekt nieposkromionej pasji, która przyniosła rezultat różny od zamierzonego? Wydaje się, że tak mogło być, co nie jest równoznaczne z dyskwalifikacją. Pamflet Mackiewicza jest lekcją myślenia o polityce. Warto wziąć w niej udział."
prof. Rafał Habielski


Anna Śliwa

Sztuka - percepcja - język. Sfera wizualna w poezji i prozie Mirona Białoszewskiego

Cena: 34,29

Stron: 254, Format: 13,5x20,5 cm

ISBN: 978-83-242-2274-2, EAN: 9788324222742

Rok wydania: 2013,
Wydawnictwo: Universitas,
Kategorie: filologia, językoznawstwo, literatura polska,
Oprawa: oprawa broszurowa

W publikacji zaproponowano nowe, multidyscyplinarne spojrzenie na poezję i prozę Mirona Białoszewskiego. Głównym celem dociekań uczyniono problem widzenia i wizualności w twórczości autora Rozkurzu. Autorka zbadała wizualność potencjalnie tkwiącą w języku. Podkreśliła rolę, jaką przy pisaniu Ballad rzeszowskich odegrał partner pisarza - Leszek Soliński, historyk sztuki i malarz. Książka odsłania mało znany, praktycznie do tej pory nie badany, problem percepcji dzieł sztuki w prozie Białoszewskiego. Ostatni rozdział ukazuje ambiwalentny stosunek pisarza do wizualności. Wzrok pozwala bowiem na bezinteresowny zachwyt światem i sztuką, z drugiej jednak strony okazuje się wcale nie "najszlachetniejszym" ze zmysłów, ale "chamskim", zachłannym, pochłaniającym wszystko bez szczególnego wyboru. Widzenie, pojmowane jako "konsumowanie na chama", można odczytywać jako metaforę, w której Białoszewski zawarł projekt własnej twórczości. Świadomie balansując na granicy, pisarz sytuował swoje postrzeganie i wyrażanie świata pomiędzy: uchem a okiem, wzrokiem a niewidzeniem, kontemplacją i konsumpcją, wreszcie życiem a sztuką.

"Anna Śliwa jest interpretatorką wyśmienitą. Jej objaśnienia zaskakują nie ryzykownymi hipotezami lecz oczywistościami, które wcześniej uchodziły uwadze. (…) Nie daje się omamić żadnym stereotypom, nie tylko tym związanym bezpośrednio z interpretacją Białoszewskiego. Pozostaje czujna także wówczas, gdy dotyka tematów bardziej ogólnych, nasuwających piszącemu gotowe formuły. Praca Anny Śliwy, chociaż świetnie spełnia wszystkie warunki rozprawy doktorskiej, nie przypomina typowych rozpraw. Czułość autorki wobec swego tematu wyraziła się nie tylko w drobiazgowych poszukiwaniach archiwalnych, opanowaniu bogatego stanu badań i uważnym przyjrzeniu się interpretowanym materiałom, ale również w organizowaniu własnego tekstu (…). To jest praca osoby rozmiłowanej w tym, co robi. I ta fascynacja udziela się czytelnikowi, w każdym razie temu czytelnikowi, który podjął się recenzowania tego bardzo udanego studium."
Fragment recenzji Zdzisława Łapińskiego


Zdzisław Dąbczyński

Inspiracje i drogowskazy. Jak rozsądnie przemierzać drogi i bezdroża życia

Cena: 20,72

Stron: 188, Format: 13,5x20,5 cm

ISBN: 978-83-60656-16-7, EAN: 9788360656167

Rok wydania: 2013,
Wydawnictwo: Studio Emka,
Kategorie: poradniki, psychologia, socjologia,
Oprawa: oprawa broszurowa

Historia, opowieść PRAWDZIWA na jaką trudno się natknąć we współczesnej literaturze poświęcanej tematyce motywacji. Autor odkrywa przed czytelnikiem swoją historię życia, zaprasza do świata przemyśleń, refleksji, inspiracji, doświadczeń nabytych w jakże interesujących czasach na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza. Książka ta jest pewnego rodzaju świadectwem obok którego nie można przejść obojętnie.


Krystyna Doroszewicz

Z imieniem przez życie. Psychologiczne aspekty imion ludzkich

Cena: 26,40

Stron: 202, Format: 14,5x21 cm

ISBN: 978-83-7383-602-0, EAN: 9788373836020

Rok wydania: 2013,
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Scholar,
Kategorie: psychologia, socjologia,
Oprawa: oprawa broszurowa

Imiona mamy wszyscy - nie wszyscy wiemy, jak wiele one znaczą. Lubimy je lub nie, pasują do nas jak ulał lub wcale, są modne lub staromodne, wydają się pospolite lub nazbyt oryginalne. Myślimy też o tym jakie imię wybrać dla dziecka? albo: jak o sobie mówić: Katarzyna, Kasia, czy może Kaśka?

"Książka Krystyny Doroszewicz w bardzo interesujący i kompetentny naukowo sposób omawia nie tylko te sprawy, lecz też przedstawia cały szeroki zakres zagadnień związanych z imionami. Autorka pisze o psychologicznej i społecznej roli imienia, o pułapkach w wyborze imion, o imienniczej modzie, specyfice kobiecych i męskich imion, o stereotypach imion oraz o atrakcyjności imienia w szkole, w pracy, w polityce. Przedstawiając liczne naukowe badania pokazuje, że imię może mieć ogromną moc - być "dobrą wróżbą" na życie lub uciążliwą etykietą."
z recenzji prof. dr hab. Eugenii Mandal

Książka "Z imieniem przez życie" może zainteresować nie tylko psychologów czy rodziców, którzy zastanawiają się nad wyborem imienia dla potomka. Każdy z nas ma jakieś doświadczenia z własnym imieniem. Lektura tej książki pozwoli skonfrontować indywidualne odczucia i refleksje z wynikami badań i teoriami psychologicznymi. Zawarta w niej wiedza wykracza często poza nasze doświadczenie i intuicję, pokazując ukryte związki imion z zachowaniem człowieka.GLK. Informacja nadesłana

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu Księgarskiego,
nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść i zastrzegamy sobie prawo do usunięcia komentarza bez podania przyczyny.
Zasady umieszczania komentarzy w Portalu Księgarskim.
Widzisz naruszenie zasad – zgłoś to redakcji (redakcja@ksiazka.net.pl).

Dodaj komentarzy

Adding an entry to the guestbook
CAPTCHA image for SPAM prevention
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.