fesstiwal słowa w piosence
--

Wydawnictwo Jedność

Nazwa:
Wydawnictwo Jedność
Wydawnictwo Jedność, działające od 1991 r. na polskim rynku, posiada bogatą ofertę wydawniczą, skierowaną do szerokiej rzeszy odbiorców. Oferują książki z zakresu psychologii, pedagogiki zabawy, filozofii, poetyki, bioetyki i teologii.

Artykuły

Recenzja: „Jak radzić sobie z ludźmi którzy doprowadzają nas do wściekłości” Paul Hauck

Książki / Recenzje [16.04.16]

Czasami wystarczy naprawdę niewiele. Nie muszą nic robić, wystarczy, że się odezwą albo nawet pojawią w zasięgu wzroku. Krzywo spojrzą, nie tak uśmiechną. Chyba każdy zna kogoś, kto doprowadza go do wściekłości. O ile na początku można po prostu wziąć kilka głębokich oddechów, policzyć do dziesięciu, skupić myśli na czymś innym, odpowiedzieć ripostą na zaczepkę, później jest coraz gorzej. Funkcjonować przy nich jakoś trzeba, a przecież szkoda życia na wieczne nerwy!

Recenzja: „Ewangelia Maryi”

Książki / Recenzje [13.04.16]

Pismo Święte zbyt wiele o Maryi nie mówi. Niewiele mówi też sama Maryja, którą poznajemy raczej z Jej gestów, zachowania i po prostu bycia. Pomysł na „Ewangelię Maryi” na pierwszy rzut oka zaskakuje, bo cóż można napisać, ile o Niej powiedzieć? Tymczasem okazuje się, że to idealna patronka na trwający w Kościele Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, a na dodatek postać wyjątkowa i… nowoczesna!

W serii Poradniki/Zdrowie wydawnictwa Jedność: Roślinne antybiotyki

Książki / Nowości [20.03.16]

Wszędzie wokoło czyhają na nas drobnoustroje i nasz układ immunologiczny cały czas odpiera ich ataki. Kiedy jednak zarazki nas dopadną i kiedy już walczymy z jakąś infekcją, szybko sięgamy po chemiczne antybiotyki. Antybiotyki są jednak potrzebne o wiele rzadziej, niż się powszechnie myśli. Osłabiają nasz układ odpornościowy i niosą ze sobą ryzyko, że zarazki staną się oporne na działanie leku.

Skuteczne sposoby na nadciśnienie

Książki / Nowości [18.03.16]

Pragniemy, aby informacje i wskazówki zawarte w tym poradniku pomogły Państwu w życiu i zainspirowały do podjęcia dobrych zmian.

W wydawnictwie Jedność: Poradniki/ Zdrowie: Smoothie. Dieta koktajlowa

Książki / Nowości [16.03.16]

Jak skutecznie zrzucić zbędne kilogramy bez efektu jo-jo? W jaki sposób oczyścić organizm z toksyn?

Poradniki Zdrowia z wydawnictwa Jedność: Taping. „Taśmy na bóle mięśni i inne dolegliwości”

Książki / Nowości [14.03.16]

Wiele osób myśli, że taping to jakaś absolutna nowość, i na dodatek nie do końca sprawdzona. Ale przypomnijmy sobie chociażby, ile razy widzieliśmy, jak piłkarz strzela gola, z radości zdejmuje koszulkę i naszym oczom ukazują się kolorowe paski naklejone na jego ciało.

Panie, błogosław Ojczyznę naszą. Modlitewnik (z płytą CD)

Książki / Nowości [11.03.16]

Dzieje Polski przypominają nam, że nieustannie trzeba się o nią troszczyć. Kiedy o tym zapominamy naszej Ojczyźnie przytrafiają się nieszczęścia. W naszej trosce o Polskę pierwsze miejsce powinna zajmować modlitwa – jest ona dostępna każdemu.

Wszystko za drinka

Książki / Nowości [10.03.16]

„Wszystko za drinka” to praktyczny i wszechstronny przewodnik poświęcony alkoholowi i alkoholizmowi, napisany przez doświadczonego psychiatrę w oparciu o wiedzę zdobytą w wieloletniej pracy z osobami uzależnionymi od alkoholu.

Życie pod nadzorem

Książki / Nowości [10.03.16]

Jak wytrwać z maniakami kontroli w domu i w pracy.

Jak radzić sobie z życiowymi wyzwaniami

Książki / Nowości [10.03.16]

Życie nieustannie stawia przed człowiekiem rozmaite wyzwania: od utraty pracy, poprzez zerwanie związku czy chorobę, po dezaprobatę innych osób. Któż z nas nie ma na swoim koncie przegranych, z którymi musi się pogodzić, wątpliwości, z którymi musi żyć, porażek, które musi zaakceptować? Któż z nas nie spotyka ludzi, którzy go krytykują lub wprost odrzucają?

Jak radzić sobie z ludźmi, którzy doprowadzają nas do wściekłości

Książki / Nowości [10.03.16]

Maniacy kontroli, tyrani, nieudacznicy… Każdy z nas zna osoby, które potrafią podnieść ciśnienie już pierwszym słowem, ledwie otworzą usta. Czasem jest to pod szef tyran, czasem agresywny kolega, czasem koleżanka potrafiąca doskonale manipulować innymi. Zmagamy się z nimi mniej lub bardziej regularnie. Dobra wiadomość jest taka, że bez względu na to, co robią, nie musimy się godzić z taką sytuacją.

Podręcznik dla nastolatków i ich rodziców u kresu wytrzymałości

Książki / Nowości [10.03.16]

Sprawy małe i duże – ponad sześćdziesiąt typowych sytuacji, zdarzeń i potencjalnych konfliktów, które mówią o trudnościach wzrastania i wychowywania.

„Maryja. Matka Jezusa”

Książki / Zapowiedzi [21.12.15]

Podobnie jak w przypadku osoby św. Józefa (Józef. Ojciec Jezusa, Jedność 2015) kard. Gianfranco Ravasi ukazuje nam postać Maryi, Matki Jezusa. Z charakterystyczną dla siebie kompetencją i polotem wybitny biblista, komentując wybrane fragmenty Starego i Nowego Testamentu, wprowadza czytelnika w tajemnicę dziewictwa oraz macierzyństwa Maryi.

"Ikona. Podręcznik malarstwa ikonowego i ściennego"

Książki / Zapowiedzi [28.10.15]

Ikona jest „bramą, która otwiera się na ogród równie rzeczywisty, co ten świat” – przekonuje nas Aidan Hart, wybitny ikonopisarz prawosławny i profesor. Jest spotkaniem twarzą w twarz z przedstawioną na niej osobą. Dlaczego więc ikony wydają się nam często zbyt tajemnicze? Jak artysta powinien je tworzyć, by umożliwić to spotkanie? Autor, który wcześniej szukał odpowiedzi na te pytania w klasztorze Iviron na górze Athos, postanowił wyjść nam naprzeciw i ofiarować kompendium wiedzy na temat tworzenia ikon i malowania fresków. Czytamy więc m.in. o obróbce i gruntowaniu podobrazi, złoceniu, przygotowywaniu pigmentów, tynkowaniu czy technikach malarstwa temperowego, ale zawsze w powiązaniu z duchową i liturgiczną funkcją ikony. Bezpośredni gawędziarski styl i dzielenie się długoletnim doświadczeniem sprawiają, że lektura książki wprowadza w klimat bezpośredniego obcowania z mistrzem. W ten oto sposób brama uchyla swe podwoje.

„Menu italiano. Na co dzień i od święta”

Książki / Nowości [04.07.14]

Gotuj po włosku przez cały rok! 365 wybornych smakołyków – 365 sekretów ułatwiających gotowanie – 365 sposobów na naprawienie błędów, które mogą się przytrafić w kuchni każdemu!

Dekalog. Święty Jan Paweł II. Patron rodziny

Książki / Nowości [11.06.14]

Głos Świętego Jana Pawła II na 10 płytach CD. Publikacja nosi tytuł "Dekalog" ponieważ na płytach zamieszczono nagrania homilii, przemówień i katechez wybranych jako komentarz do każdego z dziesięciorga przykazań.

Recenzja: „Historia chrześcijaństwa. Od św. Piotra do św. Jana Pawła II”

Książki / Recenzje [07.05.14]

Przedstawienie ponad dwudziestowiecznej historii chrześcijaństwa na zaledwie sześciuset stronach nie wydaje się możliwe. A nawet jeśli ktoś podjąłby się takiego zadania, pewnie nie byłoby ono precyzyjnie wykonane. Jednak „Historia chrześcijaństwa. Od św. Piotra do św. Jana Pawła II” sprostała takiemu wyzwaniu i jest bardzo dobrą zachętą do sięgnięcia po więcej.

„Navigare… Przewodnik dla poszukujących"

Książki / Nowości [14.04.14]

Przewodnik dla tych, którzy szukają sensu i nadziei w pełnych zamieszania czasach, w jakich żyjemy. Kardynał Gianfranco Ravasi podejmuje problem kondycji współczesnego człowieka – zagubionego, poddawanego ideologicznym eksperymentom, doświadczającego pustki i kryzysu tożsamości, a jednocześnie spragnionego sensu i celu życia.

"Człowiek krzyża. Historia w obrazach"

Książki / Nowości [13.04.14]

„Patrzysz na mnie z krzyża, mój Panie..." Wizerunek i spojrzenie ukrzyżowanego. Sztuka i duchowość wspaniale się łączą w prezentowanych tu ponad 300 pracach, które ukazują Krzyż Chrystusowy – obiekt czci i najważniejszy symbol chrześcijaństwa – z ikonograficznego i teologicznego punktu widzenia. Prezentowane dzieła od najstarszych po współczesne obrazują, jak wpływał on nie tylko na rozwój wiary, ale także na kształtowanie wrażliwości i całej kultury szczególnie zachodnich społeczeństw.

Historia chrześcijaństwa - konkurs z Wydawnictwem Jedność

Książki / Konkursy [08.04.14]

Zapraszamy do udziału w konkursie z Wydawnictwem Jedność. Do wygrania album "Historia chrześcijaństwa. Od św. Piotra do św. Jana Pawła II".

Nowości Wydawnictwa Jedność

Książki / Nowości [25.03.14]

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami Wydawnictwa JEDNOŚĆ. Przewodnik po klasztorach Małopolski wpisuje się w popularny w ostatnich latach nurt tzw. turystyki pielgrzymkowej. Umożliwia kompleksowe zapoznanie się z dziedzictwem zabytków, które od wieków kształtują polską religijność oraz kulturę. To książka dla miłośników historii Polski, pielgrzymów czy amatorów turystyki.

Recenzja: "Lista Bergoglio" Nello Scavo

Książki / Recenzje [24.03.14]

Papież Franciszek już od pierwszych kilku godzin swojego pontyfikatu wzbudzał zarówno wielką sympatię, ale stał się też obiektem wielu pomówień. Jedni zachwycają się jego postawą, pełną pokory i skromności, przełamywaniem pewnych konwencji, inni twierdzą, że nie zachowuje się, jak na papieża przystało. Nello Scavo, reporter i dziennikarz, autor reportaży z najbardziej zapalnych stron świata, napisał książkę, w której mierzy się z jednymi z najcięższych zarzutów postawionych Ojcu Świętemu. Czy papież wyszedł z nich obronną ręką?

"Historia Chrześcijaństwa. Od św. Piotra do św. Jana Pawła II"

Książki / Nowości [03.03.14]

Historia chrześcijaństwa to albumowe opracowanie dziejów Kościoła powszechnego od jego narodzin po współczesność. Publikacja jest adresowana przede wszystkim do młodych czytelników, niemniej mogą po nią sięgnąć również dorośli. Dzieło stanowi bowiem fachowy, a zarazem oryginalny i atrakcyjnie wydany przewodnik, który:

Nowości z Wydawnictwa Jedność

Książki / Nowości [10.02.14]

Wielki Post to czas zadumy, pogłębionej refleksji i rozmyślania nad sobą. Warto w tym czasie sięgnąć po wartościową książkę, która podpowie, dlaczego w dzisiejszym, pełnym zamętu świecie warto zaufać Bogu. Zachęcam do lektury zamyśleń wielkopostnych oraz nowego modlitewnika pasyjnego.

Recenzja: "A teraz idę na maksa" Lucrezia Tresoldi

Książki / Recenzje [05.02.14]

Historia matki i jej sparaliżowanego syna. Cenne świadectwo wiary i miłości, z nieco zbyt nachalną i przesłodzoną narracją.

Wydawnictwo Jedność: "Lista Bergoglio"

Książki / Zapowiedzi [15.01.14]

Ocaleni przez Franciszka w czasach dyktatury. 24 marca 1976 roku. W Argentynie władzę przejmuje armia. Rozpoczyna się siedem lat terroru. Wojsko porywa i morduje dziesiątki tysięcy osób: to dramat tzw. desaparecidos – tych, którzy „zniknęli”. W Buenos Aires jezuita Jorge Mario Bergoglio ratuje wszystkich, których może. Teraz ci, którzy zostali przez niego uratowani, wyznają, jak ojciec Jorge po cichu działał, by ich ocalić.

Święteczna oferta Jedności - 365 stron życia

Książki / Nowości [06.12.13]

Polecamy wyjątkowy kalendarz z Wydawnictwa Jedność z mnóstwem przydatnych informacji, ciekawostek, przepisów i fragmentów z Biblii.

Recenzja: "Tajne akta Watykanu" Matteo Luigi Napolitano

Książki / Recenzje [25.11.13]

O Kościele mówi się ostatnio dużo i nie są to raczej pozytywne opinie. Szczególnie chętnie na światło dzienne wywlekane są wszelkie skandale, niedomówienia i trudne momenty z jego historii. Książka „Tajne akta Watykanu” to rzetelna odpowiedź na wiele zarzutów stawianych Kościołowi.

Windy Dryden, 10 kroków do pogodnego życia

Książki / Recenzje [14.10.11]

Każdy człowiek ma wpływ na swoje życie. Biorąc odpowiedzialność za siebie, decyduje o tym, czy kieruje swoje myśli na dobre, konstruktywne rozwiązania i pozytywne aspekty życia czy też zadręcza sam siebie tworząc w wyobraźni mroczne scenariusze przyszłych wydarzeń, których nie powstydziłby się niejeden autor thrillerów.

Windy Dryden, "Jak zaakceptować siebie"

Książki / Recenzje [27.09.11]

Samoakceptacja jest nam niezbędna do zdrowego życia. Jest ona motorem twórczego i konstruktywnego działania. Kiedy akceptujemy siebie w pełni, jesteśmy całkowicie niezależni od opinii i aprobaty innych ludzi oraz odporni na krytykę z ich strony, gdyż znamy swoją prawdziwą wartość. Dlaczego zatem tak dużo w naszym życiu lęku, zwątpienia i niezadowolenia z siebie?

Tęsknota serca, czyli jak być spełnionym i szczęśliwym

Książki / Nowości [23.12.10]

Nawet jeśli ktoś intensywnie, z pasją przeżywa swoje życie, ale nie idzie za misją ukrytą głęboko w każdej ludzkiej istocie, będzie się czuł pusty, niespełniony. Odkrycie prawdziwego sensu swojego życia jest rzeczą fundamentalną, by zaakceptować swoją przeszłość, by odkryć sens teraźniejszości, by mądrze planować przyszłość.

Stres w rodzinie. Jak radzić sobie z trudnymi relacjami

Książki / Zapowiedzi [23.12.10]

Rodzina ma najsilniejszy i najtrwalszy wpływ na życie każdego człowieka. Nawet gdy się usamodzielniamy i wyprowadzamy się od rodziców, łącząca nas z nimi więź nie zostaje zerwana. Utrzymujemy też ciągle kontakty z rodzeństwem i dalszymi krewnymi, a z czasem w naszym życiu pojawiają się nowe więzi – z naszymi dziećmi. Każda z tych relacji ma na nas pozytywny wpływ, ale członkowie naszych rodzin często nas również drażnią i wyprowadzają z równowagi.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu Księgarskiego,
nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść i zastrzegamy sobie prawo do usunięcia komentarza bez podania przyczyny.
Zasady umieszczania komentarzy w Portalu Księgarskim.
Widzisz naruszenie zasad – zgłoś to redakcji (redakcja@ksiazka.net.pl).

Dodaj komentarz

Adding an entry to the guestbook
CAPTCHA image for SPAM prevention
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.