fesstiwal słowa w piosence
--

Znak

Nazwa:
Znak
Znak to ponad pięćdziesiąt lat tradycji, a zarazem ciągły rozwój i zmiana. To książki wybitne, należące do kanonu literatury, oraz eksperymenty. Autorzy zagraniczni i polscy, uznani i nagradzani oraz debiutujący. Literatura piękna, poezja, literatura faktu, książki religijne i filozoficzne oraz historyczne. Znak to reagowanie na bieżące wydarzenia i trendy, a zarazem dbałość o wysoki poziom edytorski. Oferta zarówno dla czytelników poszukujących książek tłumaczących świat lub poruszających do głębi, jak i dla tych, którzy od lektury oczekują rozrywki i wytchnienia. Znak to doświadczenie i młodość, rozsądek i entuzjazm, bestsellery i książki dla wybranych odbiorców, sprawdzona marka, która cały czas potrafi zaskakiwać.

Artykuły

Recenzja: „Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej” Michał Rusinek

Książki / Recenzje [15.03.16]

Co się dzieje ze spokojnym życiem poetki po Noblu? Jak powstawały błyskotliwe wyklejanki Szymborskiej? Jakie miała sposoby na niewygodne pytania dziennikarzy? Michał Rusinek kreśli obraz pani Wisławy z perspektywy swojej roli jako wieloletniego sekretarza.

„Fatum i furia” Lauren Groff

Książki / Zapowiedzi [29.02.16]

Każdy związek ma dwie twarze. Każda historia ma dwie strony. Zwłaszcza gdy kluczem do idealnego związku nie jest prawda, ale mroczny sekret.

„Mały przyjaciel” Donna Tartt

Książki / Zapowiedzi [26.12.15]

„Mały przyjaciel”, druga powieść w dorobku Donny Tartt, była nominowana między innymi do Orange Prize.

Recenzja: „Tajemna historia” Donna Tartt

Książki / Recenzje [13.11.15]

Odebranie komuś życia nie jest proste. Nie wystarczy tylko wykonać jednego fizycznego ruchu, żeby zabić. Morderstwo to przede wszystkim doskonale skonstruowany plan, podszyty niekoniecznie racjonalnym motywem. Jednak zbrodnia z zimną krwią niesie ze sobą dwie ofiary: zamordowanego i zabijającego. O ile pierwszy z nich traci życie, o tyle drugi duszę.

Nowa książka Marka Krajewskiego we wrześniu!

Książki / Zapowiedzi [20.07.15]

Nakładem Wydawnictwa Znak ukaże się „najmroczniejszy i najbardziej sensacyjny z kryminałów Marka Krajewskiego”. Nowa książka będzie nosiła tytuł „Arena szczurów”.

„Pałac. Biografia intymna”

Książki / Nowości [09.07.15]

To nie polski Wersal ani Empire State Building. Bliżej mu do kafkowskiego Zamku. Jest źródłem miejskich legend: o 30 podziemnych kondygnacjach, o nieistniejących piętrach, o tunelu łączącym go z Domem Partii. Do dziś rzuca na Warszawę najdłuższy cień.

„Prokurator” kulisy najgłośniejszych śledztw ostatnich lat

Książki / Zapowiedzi [02.07.15]

Kobieta, która nie bała się morderców Kulisy słynnych śledztw. Jak domyśliła się, że znaleziona w rzece czaszka to dowód w nierozwiązanym śledztwie? W jaki sposób zdobywała zaufanie informatorów? Jak przekonała seryjnego mordercę do ujawnienia nieznanej milicji zbrodni? Już jako dwudziestoośmiolatka prowadziła najbardziej skomplikowane dochodzenia. Powierzono jej śledztwo w sprawie Mariusza Trynkiewicza i seryjnego mordercy Henryka Morusia. Badała sprawy łapówek branych przez lekarzy i tajemniczej śmierci prezesa NIK-u.

Zeszyt do bazgrania dla tych, którzy nudzą się w pracy

Książki / Nowości [29.06.15]

Prezentujemy książkę z Wydawnictwa Znak do kreatywnego wykorzystanie podczas dłużących się godzin pracy.

Najbardziej spektakularne akcje tajnych służb Izraela w najnowszej książce "Pięść Dawida"

Książki / Zapowiedzi [10.06.15]

Izrael to państwo - twierdza. Nie ma takiego drugiego na świecie, w którym aparat służb specjalnych byłby aż tak rozbudowany i tak wszechwładny. To państwo w państwie, tajne i doskonale zorganizowane. To właśnie jego funkcjonariusze - agenci działający „pod przykryciem”, członkowie ekip likwidacyjnych, komandosi, odbijający samoloty z rąk porywaczy - są bohaterami tej książki.

Recenzja: „Czerwona Atlantyda. Upadek komunizmu w Europie wschodniej” Luigi Geninazzi

Książki / Recenzje [10.06.15]

Zgrabny reportaż z podróży po walącym się w gruzy czerwonym imperium. Luigi Geninazzi napisał bardziej pamiętnik, niż zapis historycznych wydarzeń, dlatego jego relację z tamtych mrocznych czasów czyta się lekko i płynnie.

Recenzja: „Cierpliwy snajper” Arturo Perez-Reverte

Książki / Recenzje [18.03.15]

Arturo Perez-Reverte, autor „Cierpliwego snajpera” jest znany polskiemu czytelnikowi przede wszystkim z powieści „Szachownica flamandzka” i „Klub Dumas”. W swojej najnowszej książce daje się poznać jak badacz sztuki ulicy – autor przez wiele lat pracował jako reporter i zdecydowanie można to zauważyć czytając „Cierpliwego snajpera”. Autor drobiazgowo zagłębił się w ten temat, przybliżając czytelnikom świat sztuki ulicznej, graffiti i miejskich artystów.

Recenzja: Zapomniane ludobójstwo. Polacy w państwie Stalina. „Operacja polska” 1937-1938 Nikołaj Iwanow

Książki / Recenzje [06.03.15]

Bardzo rzeczowa i chłodna analiza masowych prześladowań mniejszości polskiej w ZSRR. Akademicki charakter książki pozbawia ją pierwiastka emocjonalnego, co ułatwia spojrzeć na wydarzenia z czasów „wielkiego terroru” z perspektywy obiektywnego badacza.

Recenzja: „Mapa nieba” Eben Alexander

Książki / Recenzje [11.02.15]

Wycieczka po niebie to propozycja z mojego punktu widzenia bardzo atrakcyjna. Niezależnie od tego, jak jest pojmowane, chyba wszystkim kojarzy się ze stanem szczęścia albo przynajmniej braku problemów, z którymi przychodzi mierzyć się na co dzień. Są tacy, którzy twierdzą, że niebo widzieli, a nawet, że trochę czasu w nim spędzili. Można im wierzyć? Czy ich opinie są spójne? Między innymi o tym można przeczytać w książce „Mapa nieba” Ebena Alexandra.

„Najgorszy człowiek na świecie” Małgorzata Halber

Książki / Zapowiedzi [31.12.14]

Krystyna czuje się wśród ludzi niepewnie. Od zawsze tak było. Nie wie, jak i o czym z nimi rozmawiać, choć od lat pracuje w telewizji. Jednak umie się kamuflować. Dla znajomych jest przebojową imprezowiczką, wygadaną i wesołą – bo wie, jak można dodać sobie odwagi. Wystarczy mały drink, może dwa. Przed szkołą, po pracy, przed randką, na imprezie. Żeby dobrze się bawić. Żeby wreszcie się nie bać. Żeby cokolwiek poczuć. Przecież wszyscy tak robią. Ale to lekarstwo działa tylko do czasu. Przed trzydziestką Krystyna decyduje się przestać. Na dobre. Wyleczyć ciało, ale przede wszystkim umysł.

„Dom z witrażem” Żanna Słoniowska

Książki / Zapowiedzi [30.12.14]

Nie poznałaby Mikołaja, gdyby nie olbrzymi, wielobarwny witraż w jednej z lwowskich kamienic. Wspólnie starali się ocalić go przed zniszczeniem. Nić porozumienia, która pojawiła się między nimi, szybko rozwinęła się we wzajemną fascynację.

House of Cards - wreszcie książka

Książki / Zapowiedzi [17.12.14]

Od tej książki rozpoczęła się historia jednego z najlepszych seriali XXI wieku. Opowieść-fenomen, która zachwyciła miliony widzów i czytelników na całym świecie. Literacki pierwowzór House of Cards – krwista powieść, której akcja dzieje się na politycznych salonach Wielkiej Brytanii, jednak władza deprawuje dokładnie tak samo jak w Waszyngtonie.

Recenzja: „Tankiści. Prawdziwa historia czterech pancernych” Kacper Śledziński

Książki / Recenzje [17.11.14]

Czytałem już lepsze opowieści o „berlingowcach”, polskich żołnierzach walczących u boku Armii Czerwonej. Książce wyraźnie brakuje świeżości, a autorowi pomysłu na stworzenie spójnej historii, przez co dostajemy do ręki dzieło jakby napisane od niechcenia.

Recenzja: „Najemnik” John Geddes

Książki / Recenzje [22.10.14]

Solidna, jak konstrukcja kałasznikowa, trzymająca w napięciu, niczym rosyjska ruletka lektura dla twardych czytelników, którzy lubią przeżyć męską przygodę w wygodnym fotelu.

Recenzja: „Pęknięte miasto Biesłan” Zbigniew Pawlak Jerzy A. Wlazło

Książki / Recenzje [06.10.14]

Dziesięć lat po straszliwych wydarzeniach na Kaukazie, polski czytelnik ma szansę przypomnieć sobie echa tragedii Biesłanu. Niestety trochę przegadana narracja i nudnawy styl utopiły tę książkę w morzu dziesiątków podobnych reportaży podróżniczych.

„Maluch” Przemysław Semczuk

Książki / Zapowiedzi [30.09.14]

Nie był szybki jak porsche ani przestronny jak ford, ale pokochały go miliony Polaków. Jeździł nim Pawlak w „Nie ma mocnych” i „Czterdziestolatek” inżynier Karwowski. Doskonale sprawdzał się jako milicyjny radiowóz oraz samochód dostawczy, gdy akurat „rzucili” pralki. Na wakacje nad Bałtyk i do Bułgarii woził całe rodziny, a trójkę marzycieli z Krakowa zabrał w zwariowaną podróż dookoła świata. Fiat 126p, popularne „toczydełko”, to członek wielu polskich rodzin. To symbol wszystkiego, co w PRL-u wzniosłe i marne zarazem. Samochód – legenda.

Recenzja: Fabuła zawarta w pigułkach. „Walizki hipochondryka” Mariusza Sieniewicza

Książki / Recenzje [10.09.14]

Sytuacja w polskich szpitalach nie napawa optymizmem. Wciąż brakuje pieniędzy na najpotrzebniejsze rzeczy. Przestarzały sprzęt medyczny, ciągły niedobór lekarstw i wyspecjalizowanych lekarzy, często brudne i odrapane ściany to realia z jakimi muszą zmierzyć się pacjenci. Nic zatem dziwnego, że nikt już nie chce chorować, a każdą myśl o pobycie w szpitalu próbuje zabić się już w zarodku. Nawet hipochondrycy, uwielbiający wymyślanie kolejnych dolegliwości, uciekają od gabinetów lekarskich jak najdalej tylko mogą. A co stanie się w momencie, gdy nie można już uciekać, a dokuczliwy ból brzucha powali nawet najdzielniejszego hipochondryka na szpitalne łóżku? Jak odnaleźć się w sytuacji i wśród postaci, które bardziej przypominają sitcom nadawany kilka lat temu przez popularną stację telewizyjną, niż prawdziwą placówkę medyczną? O tym i o wielu innych sprawach pisze Mariusz Sieniewicz w swojej najnowszej książce „Walizki hipochondryka”.

„To możliwości zapładniają fantazję”* - recenzja „Polskich terrorystów” Wojciecha Lady

Książki / Recenzje [27.08.14]

Światem raz po raz wstrząsają zamachy terrorystyczne. Fanatycy oddani za sprawę bez mrugnięcia okiem potrafią oddać swoje życie (oraz przypadkowych ofiar), byle tylko udowodnić swoją rację, zwrócić uwagę na przedstawiane postulaty. Tak było od zawsze, zjawisko terroryzmu nie ominęło także Polski. Cofnijmy się zatem do przełomu XIX i XX wieku. Polska pozostaje pod zaborami, rosyjskie władze zacieśniają represje na ziemiach im podległych. Czy ktoś w końcu przeciwstawi się oprawcy, spróbuje podjąć nierówną walkę z potężnym wrogiem? Okazuje się, że tak, a mordować Moskali zapragną ludzie związani z Organizacją Bojową Polskiej Partii Socjalistycznej. I o tym opowiada Wojciech Lada w swojej pracy pod tytułem ,,Polscy terroryści''.

„Biesłan. Pęknięte miasto”

Książki / Nowości [20.08.14]

Poruszająca historia rozdartego Kaukazu. 10 rocznica dramatu w Biesłanie. Biesłan – małe miasteczko u podnóży gór Kaukazu. Rozpoczęcie roku szkolnego zawsze było tu radosnym świętem. W 2004 roku stało się inaczej. Do szkoły wtargnęli zamaskowani i doskonale przygotowani bojownicy. Zginęły 334 osoby, w tym połowa to dzieci. Do dzisiaj był to największy i najokrutniejszy zamach terrorystyczny w Europie. Miasto pękło i podzieliło się na tych, którzy stracili wszystko, i na tych, którzy nigdy ich nie zrozumieją.

Recenzja: Generał Stalina. Życie Gieorgija Żukowa Geoffrey Roberts

Książki / Recenzje [15.08.14]

Mało wiarygodna, niespójna logicznie, przeplatana drobnymi błędami biografia marszałka Żukowa. Ciekawie się czyta, ale miłośników historii ta książka zawiedzie.

Recenzja: „Dziewczyny z Powstania” Anna Herbich

Książki / Recenzje [01.08.14]

Moja wnikliwa natura daje o sobie znać także w przypadku literatury. Zanim zacznę czytać, staram się dowiedzieć jak najwięcej o autorce, samej książce i wrażeniach innych czytelników. Było dla mnie niemałym zaskoczeniem, kiedy odkryłam, że debiutancka książka Anny Herbich doczekała się własnego fanpage'a na facebooku!

„Traktat o życiu. Myśli wybrane” Czesław Miłosz

Książki / Zapowiedzi [28.07.14]

„Traktat o życiu” to wybór myśli Miłosza, esencja jego twórczości. Pisał o tym, co najistotniejsze – o wierze, przemijaniu, miłości, śmierci i nadziei. Pisał bez półprawd, banałów i powierzchownych sądów. Poszukiwał w literaturze tego, co najważniejsze. Obnażał istotę świata.

Recenzja: „Monte Cassino. Piekło dziesięciu armii” Peter Caddick-Adams

Książki / Recenzje [10.07.14]

Bardzo udana i wciągająca historia bitwy, o której napisano i powiedziano już chyba wszystko. Wielką zaletą tej książki, jest fakt, że autor działania wojenne na froncie Cassino przedstawia z perspektywy wszystkich armii tam walczących, co dla polskiego czytelnika, żyjącego w przekonaniu, że to armia Andersa wygrała całą bitwę może się okazać niemałym zaskoczeniem. Jest to bardzo udana i barwna historia, jak najbardziej godna polecenia.

„Woziłam arabskie księżniczki”

Książki / Nowości [02.07.14]

Wynajęty za kilkadziesiąt tysięcy dolarów pokój dla serwisu do herbaty, walizki pełne pieniędzy, niekończące się zakupy w najdroższych butikach i serie operacji plastycznych traktowanych równie lekko, co wizyta u fryzjera – to wszystko zobaczyła autorka tej książki, zatrudniona jako szoferka dla saudyjskich księżniczek i ich świty podczas ich wizyty w Ameryce.

„Seks, betel i czary. Życie seksualne dzikich sto lat później”

Książki / Zapowiedzi [15.05.14]

Kiedy pierwszy raz dotarła na Wyspy Trobrianda, poczuła się jak w środku czarno-białego zdjęcia Bronisława Malinowskiego sprzed niemal stu lat. Jego „Życie seksualne dzikich” nabrało kolorów.

„Generał Stalina. Życie Gieorgija Żukowa” Geoffrey Roberts

Książki / Zapowiedzi [14.05.14]

Mówiono o nim, że ocalił Związek Radziecki przed Hitlerem. „Marszałek zwycięstwa”, gwiazda rosyjskiej generalicji. Kim był Georgij Żukow? Genialnym strategiem czy kolejnym „bohaterem” wykreowanym przez sowiecką propagandę?

Recenzja: "E-migranci. Pół roku bez internetu, telefonu i telewizji" Susan Maushart

Książki / Recenzje [09.04.14]

Internet jest w hierarchii potrzeb współczesnego człowieka zaraz za powietrzem i jedzeniem, a czasami nawet walczy o drugie miejsce na podium. Konieczność posiadania telefonów komórkowych odczuwają już dzieci we wczesnej podstawówce. Kilkulatki potrafią często obsługiwać tablety i smartfony, a paromiesięczne maluchy intensywnie wpatrują się w ekran telewizora. Otaczają nas nastolatki, które śmieją się „LOL” zamiast „ha-ha”. W dorosłość wchodzi właśnie pokolenie, którego naturalnym środowiskiem jest internet, media społecznościowe.

Recenzja: "Trzecia wojna światowa" Jonathan Walker

Książki / Recenzje [12.03.14]

Pod tym nieco szumnym tytułem znajdziemy dobrze już znaną i wielokrotnie opisywaną walkę mocarstw o dominację w powojennej Europie. Walkę, która toczyła się w kuluarach rządowych gabinetów, na stronach tajnych dokumentów i na spotkaniach dyplomatów.

Recenzja: "Dzierżyński. Miłość i rewolucja" Sylwia Frołow

Książki / Recenzje [14.02.14]

Rewelacyjna książka. Odważne podejście do kontrowersyjnego tematu w połączeniu z porywającym stylem pisarskim autorki. Moim zdaniem szykuje nam się hit wydawniczy tego roku.

Agnieszka Kaluga "Zorkownia"

Książki / Zapowiedzi [18.01.14]

W lutym w Wydawnictwie Znak ukaże się kolejna książka "blogowa", tym razem na podstawie jedynego w swoim rodzaju, przejmującego, literackiego bloga o wizytach w hospicjum, gdzie autorka jest od czterech lat wolontariuszką. Polecamy.

"E-migranci. Pół roku bez internetu, telefonu i telewizji"

Książki / Zapowiedzi [23.12.13]

Czy potrafisz się na chwilę wylogować? Zrób sobie jeden dzień offline, „technologiczny detoks”, prawdziwy survival i sprawdź czy potrafisz żyć bez komórki i internetu! Książka napisana przez dziennikarkę, która wraz z trójką swoich dzieci na pół roku całkowicie odcięła się od nowoczesnych technologii – internetu, smartfonów, telewizji i konsoli, a przez pierwszy tydzień nawet od elektryczności.

Marcin Zaremba otrzymał nagrodę Moczarskiego

Rynek / Nagrody [26.11.13]

Nagroda dla najlepszej książki historycznej roku trafiła do Marcina Zarembskiego, za tom "Wielka trwoga. Polska 1944-1947" (Znak) dotyczący trudnych losów powojennej Polski.

Recenzja: "13 wojen i jedna" Krzysztof Miller

Książki / Recenzje [13.11.13]

To chyba duże osiągnięcie, gdy można znaleźć swoje imię i nazwisko jako jedno z haseł w Wikipedii. Szkoda jedynie, że człowiek, dzięki któremu szeroka rzesza odbiorców zawdzięcza możliwość zobaczenia najbardziej przełomowych wydarzeń w historii świata na własne oczy, doczekał się jedynie kilku linijek. Człowiek, o którym tu mowa to Krzysztof Miller, owe wydarzenia zaś to m.in. konflikty zbrojne w Czeczenii, Gruzji, Afganistanie, rewolucje w Czechosłowacji i Rumunii, czy koniec Apartheidu w RPA.

"Historyk w trybach historii"

Książki / Nowości [08.11.13]

Wspomnienia wybitnego historyka - Jerzego Holzera, laureata tegorocznej nagrody Długosza dla najlepszej książki humanistycznej za "Europę zimnej wojny".

Paweł Huelle "Mercedes-Benz. Z listów do Hrabala"

Książki / Zapowiedzi [06.11.13]

Kiedy bohater na początku lat dziewięćdziesiątych wsiada z instruktorką prawa jazdy do małego fiata, umiera ze wstydu. Prawie. Ratują go historie, które zaczyna snuć coraz bardziej zasłuchanej instruktorce.

Recenzja: "Pacyfik. Starcie mocarstw" Douglas Ford

Książki / Recenzje [06.11.13]

Urażona męska duma kilku ważnych polityków wystarczy, by rozpętać piekło którego symbolem stały się takie miejsca zniszczenia, jak Tarawa, Saipan, Iwo Jima czy Pearl Harbor.

Miłość. O "Ostatnim rozdaniu" Wiesława Myśliwskiego

Książki / Recenzje [23.10.13]

Na wstępie niniejszej recenzji winien jestem przeprosiny redakcji Portalu Księgarskiego za to, że tak długo, bo przeszło miesiąc, musiała na nią czekać. Nie chcę się tłumaczyć – winny zapewne w dużej mierze był mój brak organizacji pracy, lenistwo, któremu coraz częściej ulegam, ogólne roztrzepanie. Warto byłoby jednak zwrócić uwagę i na pewne literackie przyczyny takiego stanu rzeczy. Otóż wynikają one z samej specyfiki prozy Myśliwskiego – długich, cudownie zbudowanych zdań, które nie pozwalają czytelnikowi zbytnio się rozpędzić. Nie zgadzają się na powierzchowność i domagają skupienia na samych sobie, swoich częściach składowych, pojedynczych słowach. Nie chodzi tu jednak wyłącznie o formę. Są jeszcze znaczenia – niedopowiedziane, czasami jakby urwane w pół słowa. Sprawiają, że proza Myśliwskiego nabiera cech mitu, niejako przekracza granice jednego życia i jednego świata, a więc zaczyna przekazywać prawdy ogólne. Te z kolei zatrzymują, potrzebują przemyślenia, skonfrontowania z nimi, zanim je przyjmiemy bądź odrzucimy, własnego postrzegania świata… To wszystko wymaga czasu, przedłuża akt lektury. Tym jednak, co najsilniej trzymało mnie przy tej książce była miłość, ta, o której traktuje i ta, którą do niej zapałałem.

Recenzja: "Pacyfik. Starcie mocarstw" Douglas Ford

Książki / Recenzje [08.10.13]

Urażona męska duma kilku ważnych polityków wystarczy, by rozpętać piekło którego symbolem stały się takie miejsca zniszczenia, jak Tarawa, Saipan, Iwo Jima czy Pearl Harbor.

Recenzja: "W otchłani mroku" Marek Krajewski

Książki / Recenzje [19.09.13]

Kocham Wrocław. Tu się wychowałam, dorastałam, po raz pierwszy odpaliłam papierosa na ławce. Chodząc ulicami tego miasta przyglądałam się poniemieckim kamienicom, współgrającym symbiotycznie z nowymi budynkami. Gdy dowiedziałam się o najnowszej książce Marka Krajewskiego "W otchłani mroku" nie mogłam oprzeć się wizji kolejnych literackich podróży Popielskiego. Czytając ją wstrzymywałam oddech.

"Sześć pięter luksusu. Przerwana historia Domu Braci Jabłkowskich"

Książki / Nowości [04.09.13]

Pasjonująca historia kamienicy, o której mówiła przedwojenna Europa. Bracka 25 w Warszawie. Dziś adres znanej księgarni, kiedyś największy dom towarowy w Europie Środkowej, przez wielu nazywany polskim Harrodsem. Świat, w którym klienci czuli się jak w bajce. Szarmancki boy witał ich przy drzwiach, podczas zakupów każdy miał osobistego asystenta, a na półpiętrze grała orkiestra.

Recenzja: "Grecy umierają w domu" Hubert Klimko-Dobrzaniecki

Książki / Recenzje [30.08.13]

Trudno mi oceniać nową książkę Huberta Klimki-Dobrzanieckiego Grecy umierają w domu. Z jednej strony urzekł mnie jej świetny, potoczysty (szczególnie w partiach wspomnieniowych) język, z drugiej sama opowieść zupełnie nie wciągnęła mnie w swój nurt, a jej zakończenie sprawiło wręcz, że żałowałem, iż gdzieś przed ostatnim rozdziałem nie osiadłem na mieliźnie. Mówiąc więc krotko – czytałem dla samego czytania, po to żeby cieszyć się składnią, rozkoszować doborem słów i ich kombinacjami, nie zaś dla samej historii. W jej przypadku już po pierwszych rozdziałach było mi obojętne czy traktuje o Grekach, Duńczykach, Polakach i Niemcach. Nie uniosła swojego języka.

Recenzja: "Armia Izaaka" Matthew Brzezinski

Książki / Recenzje [24.07.13]

Na temat powstania w getcie warszawskim napisano i powiedziano już chyba wszystko. Z okazji 70. rocznicy jego wybuchu, wydawnictwo Znak wydało historię kilku uczestników tamtych wydarzeń. Jednak po lekturze „Armii Izaaka” pozostaje tylko powiedzieć: nihil novi.

Recenzja: "Dowód" Eben Alexander

Książki / Recenzje [24.04.13]

Książka o przekroczeniu granicy śmierci podbiła listę bestsellerów Amazona, a i na polskich listach robi karierę. Czym zdobyła serca czytelników książka, która wykracza daleko poza racjonalne poznanie?

Książki

Sześć pięter luksusu. Przerwana historia Domu Braci Jabłkowskich

Pasjonująca historia kamienicy, o której mówiła przedwojenna Europa.
Bracka 25 w Warszawie. Dziś adres znanej księgarni, kiedyś największy dom towarowy w Europie Środkowej, przez wielu nazywany polskim Harrodsem. Świat, w którym klienci czuli się jak w bajce. Szarmancki boy witał ich przy drzwiach, podczas zakupów każdy miał osobistego asystenta, a na półpiętrze grała orkiestra.

Na początku był niewielki sklepik. Miał pomóc Jabłkowskim podnieść się po spektakularnym bankructwie se...
 

W otchłani mroku

Do czego może doprowadzić na pozór niewinny spór profesorów?
Co pewien filozof z roku 2012 ma wspólnego ze zbrodniami z 1946?

Wrocław 1946. Zło zatacza coraz szersze kręgi.
Tropią dziewczęta. Gwałcą je i zabijają. Trzech żołnierzy Armii Czerwonej spędza sen z powiek Popielskiemu, UB, NKWD i pewnemu szalonemu Rosjaninowi. Każdy z nich ma inne powody.

Dawny komisarz dostaje zlecenie od profesora filozofii. Wśród uczniów podziemnego gimnazjum jest agent UB...
 
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu Księgarskiego,
nie ponosimy odpowiedzialności za ich treść i zastrzegamy sobie prawo do usunięcia komentarza bez podania przyczyny.
Zasady umieszczania komentarzy w Portalu Księgarskim.
Widzisz naruszenie zasad – zgłoś to redakcji (redakcja@ksiazka.net.pl).

Dodaj komentarz

Adding an entry to the guestbook
CAPTCHA image for SPAM prevention
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.