RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

XI edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Opowiadania „Halo Ziemia

Od 16 do 20 listopada w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie nastanie czas opowieści.

 

"Duński dynamit" czyli Michael Katz Krefeld na Targach Książki w Krakowie

Wydarzenia

Na skandynawskich listach bestsellerów walczy o pierwsze miejsca z Jo Nesbø! Określa powieści kolegów po fachu jako "latte", sam pisze "kryminały espresso" - mocne, stawiające na nogi, bez zbędnych opisów, z minimalną ilością wody

 

Wydawnictwo Sic! na Targach w Krakowie

Wydawnictwa

Od wczoraj do niedzieli odbywają się w Krakowie 20. Międzynarodowe Targi Książki, w których Wydawnictwo Sic! oczywiście bierze udział. Zapraszamy na nasze stoisko D13, na którym książki sprzedajemy z 30% rabatem!

 

Targi Książki w Krakowie - Oficyna Impuls z tytułami Najlepszych Książek 2016

Nowości

Dzisiaj rozpoczynamy drugi dzień krakowskich targów książki - pisze do czytelników w swoim komunikacie Oficyna Wydawnicza IMPULS. Diękujemy za odwiedziny, za rozmowy, za zainteresowanie na naszym stosiku C61.

 

20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® otwarte. Podsumowanie I dnia.

Święto wszystkich czytelników dziś oficjalnie wystartowało w Krakowie. Punktualnie o godzinie 12:00, krakowskim hejnałem uroczyście zainaugurowano Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®. Na uczestników jubileuszowej, 20tej edycji czekało ponad 700 wystawców z 25 krajów świata oraz równie liczne atrakcje towarzyszące. Gościem honorowym tegorocznych Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie jest Izrael.

 

Piąty dzień Festiwalu Conrada: Człowiek nie staje się od razu inny – krajobrazy na Festiwalu Conrada

Wydarzenia

Od Węgier przez Polskę aż po Stany Zjednoczone, tak wyglądała przechadzka Gezy Röhriga. W trakcie były i dłuższe, i krótsze przystanki. Miejsca, w których zatrzymywał się na krótko, oddziałały jednak na niego tak intensywnie, że spod ich wpływu nie uwolnił się przez całe życie. Takim miejscem był Oświęcim i Kraków.

 

Co czeka na miłośników literatury drugiego dnia Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie?

Drugi dzień Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie i kolejna dawka atrakcji. Czekamy na wszystkich psajonatów literatury, którzy tak jak my kochają książki. Zachęcamy do śledzenia dzisiejszego programu, a w nim:

 

Werdykt Jury Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza ogłoszony!

7 października, po raz 19. ogłoszono werdykt Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza, który nieprzerwanie od 1998 roku towarzyszy Międzynarodowym Targom Książki w Krakowie. Na mocy decyzji Jury, któremu przewodniczył prof. Władysław Stróżewski, nagrodę otrzymała Anna Machcewicz za książkę „Bunt. Strajki w Trójmieście. Sierpień 1980”, która ukazała się w roku 2015 nakładem Europejskiego Centrum Solidarności.

 

Impuls na krakowskich targach książki - C61

Krakowska Oficyna Wydawnicza "Impuls" - C61 - zaprasza na 20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

 

Znamy laureata nagrody Bookera

Rynek zagraniczny

Paul Beatty został we wtorek pierwszym amerykańskim pisarzem w historii, który został laureatem Nagrody Bookera, najbardziej prestiżowej nagrody literackiej w Wielkiej Brytanii. Pisarza nagrodzono za książkę „The Sellout", która w satyryczny sposób opowiada o relacjach rasowych w USA.

 

Tokarczuk laureatką szwedzkiej nagrody literackiej

Olga Tokarczuk i Jan Henrik Swahn, tłumacz Ksiąg Jakubowych na szwedzki, zostali laureatami pierwszej edycji Międzynarodowej Nagrody Literackiej Kulturhuset Stadsteatern (Domu Kultury i Teatru Miejskiego) w Sztokholmie.

 

Kreatywna Europa na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

Wydawców i wydawnictwa posiadające doświadczenie w tłumaczeniach literackich zapraszamy na spotkanie informacyjne z Kreatywną Europą , które odbędzie się 28 października (piątek) 2016 r. podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

 

Paulo Coelho o Macie Hari w najnowszej powieści "Szpieg"

Zapowiedzi

Miło nam poinformować, że 9 listopada br. do księgarń trafi najnowsza powieść Paula Coelho pt. „Szpieg". Jak zawsze wydawcą jest Drzewo Babel.

 

Galeria Pięknych Książek Gwido Zlatkes zaprasza na spotkanie z Antoniną Krzysztoń

Księgarnie

Już jutro (piątek, godz. 17.) Antonina Krzysztoń czyta fragmenty swojej nowej książki dla dzieci "Przeźroczysty chłopiec".

 

Zeszyty Literackie na Targach Książki w Krakowie (stoisko B38)

W dniach 27-30 października zapraszamy na Krakowskie Targi Książki (ul. Galicyjska 9) do stoiska Zeszytów Literackich (stoisko B38).

 

20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

20. Międzynarodowe Targi Książki, jedna z największych tego typu imprez zainaugurują swoją jubileuszową odsłonę, dzisiaj w czwartek, 27 października w hali Kraków Expo, ul Galicyjska 9.

 

Konkurs: Misja – Książka!

Konkurs: Misja – Książka! to literacki turniej pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, w którym uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, pod opieką nauczycieli, napiszą i przygotują do wydania własne zbiory opowiadań.

 

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie już dzisiaj

20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie zapraszają już niespełna za tydzień do Krakowa na ul. Galicyjską 9!

 

Wydawnictwo a5 na 20.Targach Książki w Krakowie

Krakowskie wydawnictwo a5 zaprasza nie tylko miłośników poezji ale także światowych arcydzieł w kongenialnym tłumaczeniu Stanisława Barańczaka.

 

Targi Książki w Krakowie - Stoisko C61 - Oficyna Wydawnicza Impuls

Niespodzianki, gratisy i konkursy na Krakowskich Targach Książki na stoisku C61! Oficyna Wydawnicza "Impuls" - stoisko C61

 

Recenzja: „Czuj duch! Szesnaście gawęd obozowych - o idei skautingu," ks. Jan Zawada

Recenzje

Prawdopodobnie nie ma Polaka, który by nie widział jak wygląda krzyż harcerski. Natomiast mało kto wie, że jego twórcą był ksiądz Kazimierz Lutosławski.

 

Akacja Szymborskiej

Akacja Wisławy Szymborskiej i buk jej życiowego partnera Kornela Filipowicza zostały zasadzone w poniedziałek w ogrodzie Dworku Łowczego w Krakowie.  

 

Nowe publikacje - katalogi nowych wystaw w MOCAK-u

Nowości

Nakładem MOCAK-u ukazały się katalogi towarzyszące wystawom Daniela Spoerriego Sztuka wyjęta z codzienności, Jarosława Kozłowskiego Doznania rzeczywistości i praktyki konceptualne 1965–1980 oraz Jannicke Låker Grenzsituationen. Polsko-angielskie publikacje oprócz wysokiej jakości reprodukcji zawierają między innymi wywiady z artystami i teksty krytyczne.

 

Dom Wydawniczy REBIS zaprasza na 20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Dom Wydawniczy REBIS zaprasza na 20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie (27-30 października, Kraków, Targi w Krakowie, ul. Galicyjska 9 – stoisko D16)

 

Poezja w Krakowie

Księgarnie

Warto spotykać się przy wierszach. Warto słuchać, co mają nam do powiedzenia. Warto o nich rozmawiać. Tym właśnie ma być cykl Poezja w Krakowie – ma być okazją do wspólnego słuchania wierszy i do rozmowy

 

Dziś startuje Festiwal Conrada: 27- 30 października 2016

Michael Cunningham, autor nagrodzonej Pulitzerem powieści Godziny oraz laureaci Nagrody Bookera: Richard Flanagan za powieść Ścieżki północy i Eleanor Catton za Wszystko, co lśni - to niektóre gwiazdy rozpoczynającego się w poniedziałek w Krakowie 8. Festiwalu Conrada.

 

Empik, w połączeniu z Virtualo.pl i Biblioteką Akustyczną, stawia na rozwój e-contentu

Internet, Księgarnie

Empik stawia na rozwój książek elektronicznych. W Grupie Empik, obok Virtualo – największego agregatora e-booków w Polsce – pojawiła się teraz Biblioteka Akustyczna, wydawca i dystrybutor audiobooków.

 

Dom Wydawniczy REBIS - zapowiedzi tytułowe, cz. III

Zapowiedzi

Prezentujemy kolejną cześć zapowiedzi tytułowych poznańskiego Domu Wydawniczego REBIS-u:

 

Recenzja: Kristin Hannah "Słowik"

Recenzje

Niedawno w księgarniach pojawiła się książka reklamowana jako bestseller, który przez wiele tygodni był na szczycie i cieszył się największym zainteresowaniem czytelników. Na świecie sprzedano miliony egzemplarzy Słowika. W czym tkwi jego sukces? Czy faktycznie jest taki dobry?

 

Od wydawnictwa MG „Klub Pickwicka" Charlesa Dickensa na jesienne wieczory

Zapowiedzi

Kontynuując książki Charlesa Dickensa chcielibyśmy w imieniu wydawnictwa MG zaproponować Państwu jedną z bardziej znanych jego powieści „Klub Pickwicka".    

 

Nowość Zeszytów Literackich: Jarosław Iwaszkiewicz, "Rachunki włóczęgi"

Nowości

Wydawnictwo Zeszytów Literackich poleca Państwa uwadze wybór szkiców i artykułów Jarosława Iwaszkiewicza pt. Jarosław Iwaszkiewicz, "Rachunki włóczęgi"

 

Konkurs dla ilustratorów książek dziecięcych

Wydawnictwo Ezop - jedno z najlepszych w Polsce wydawnictw książek dla dzieci, prowadzone z pasją niezmiennie od 2000 roku, ogłasza konkurs na ilustracje do nowej książki Przemysława Wechterowicza pt.: „Co przyniesie noc”.

 

Dom Wydawniczy REBIS - nowości października 2016

Nowości

Przedstawiamy część drugą paćdziernikowych zapowiedzi tytułowych poznańskiego Domu Wydawniczego REBIS

 

Pokojowa Nagroda Ksiegarzy Niemieckich 2016

Laureatka tegorocznej Pokojowej Nagrody Księgarzy Niemieckich to publicystka Carolin Emcke. Jej najnowsza książka nosi tytuł "Gegen den Hass", czyli "Przeciw nienawiści".

 

Zapraszamy na Conrad Festival 2016

Wydarzenia

Intensywność to postawa wobec świata. Dotyczy wielu dziedzin, w tym literatury, polityki i religii. Ma wymiar indywidualny i wspólnotowy, można ją rozumieć jako prywatne doświadczenie i jeden z aspektów procesu twórczego. Intensywny może być również sam odbiór sztuki, nasze uczestnictwo w rozmowie na temat literatury. Wszystkie te znaczenia znajdują swój wyraz w ogłoszonym programie Festiwalu Conrada, który odbędzie się w Krakowie w dniach 24–30 października!

 

Recenzja: Mamy Oceanarium, Afrykarium i w końcu Jamnikarium.

Recenzje

Nareszcie jest. Książka, kompendium wiedzy o jamnikach i ich właścicielach. A może odwrotnie? O właścicielach psów tej rasy. Wyjątkowych ludziach: artystach, pisarzach, muzykach. Bo jak wynika z dalszej lektury, nie jest to zwierzę dla każdego. Jamnik to pies wymagający naszej uwagi, ale też inteligencji. Nie umniejszając innym rasom, to trudny do okiełznania, wielki duch zamknięty w małym ciele.

 

Jarosław Abramow-Newerly "W cieniu paryskiej KULTURY"

Zapowiedzi

Chciałbym dziś Państwu zaproponować najnowszą książkę Jarosława Abramowa-Newerlego – dramatopisarza, satyryka, prozaika i kompozytora. Wydawcą tytułu jest wydawnictwo MG.

 

6. Międzynarodowy Festiwal Literacki „Czas poetów″

Wydarzenia

Publiczne czytanie swoich wierszy przez uznanych poetów z kilku krajów oraz amatorskich twórców z Lubelszczyzny - to główne punkty 6. Międzynarodowego Festiwalu Literackiego „Czas poetów″, który rozpocznie się w piątek w Lublinie.

 
 

Spotkanie autorskie z Peterem Truschnerem

Wydarzenia

Austriackie Forum Kultury zaprasza na spotkanie autorskie z Peterem Truschnerem poświęcone książkom "Die Träumer" i "Bangkok Struggle"

 

Zapowiedź Dom Wydawniczy Rebis: Richard Shirreff „2017: Wojna z Rosją"

Zapowiedzi

Powieść „2017: Wojna z Rosją" jest wizją bardzo bliskiej przyszłości, która może się spełnić, jeśli nie zrozumiemy zagrożeń stwarzanych przez obecnego prezydenta Rosji. Napisana przez oficera do niedawna zajmującego wysokie stanowiska w hierarchii NATO i oparta na przebiegu gier wojennych prowadzonych przez natowskie sztaby, pokazuje, jak zaniechanie pewnych działań może doprowadzić do kolejnej wojny w Europie.

 

Festiwal Themersonów

Warsztaty teatralne znanego irlandzkiego aktora Jona McKenna, konferencja naukowa o twórczości artystów na emigracji oraz koncert grupy Jazzombie, czyli Lao Che i Pink Freud, będą głównymi wydarzeniami tegorocznego Festiwalu Themersonów w Płocku.

 

Konkurs z IW PAX: „Komiksowe wprowadzenie do filozofii"

Konkursy

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym poświęconym książce Michaela F.Pattona i Kevina Cannona pt. „Komiksowe wprowadzenie do filozofii".

 

Liga Mistrzów - Razem z Kacprem dajmy się porwać magii futbolu!!!

12 października trafi do księgarń kolejna piłkarska książka Romka Pawlaka „Liga Mistrzów. Magia Futbolu". Książka kierowana do młodych adeptów i fanów piłki nożnej.

 

Kolejny numer poetyckiego Helikoptera (10-11/2016), nie mylić z prozaicznym Caracalem

Nowości

Właśnie wylądował nasz własny poetycki Helikopter i to w podwójnej odslłnie - HELIKOPTER (10-11/2016)

 

Romain Puértolas w Polsce!

Romain Puértolas, autor wyjątkowych powieści „Niezwykła podróż fakira", który utknął w szafie Ikea i „O dziewczynce, która połknęła chmurę tak wielką jak Wieża Eiffla", będzie gościł, w Polsce w dniach 27-31 października. Spotkania z autorem odbędą się w Warszawie i Krakowie.

 

Nowość Prószyński i S-ka: Andrzej Poniedzielski, „Dla duszy – gram"

Książki, Nowości

Andrzej Poniedzielski przez najbliższych nazywany jest „logo listopada”, sam o sobie mówi: „nevergreen” i „deklaracja niemłodości”. Jego niespieszne wywody wzbudzają wielki aplauz widowni i dowodzą, że jest w nas potrzeba błyskotliwego humoru i poetyckiego spojrzenia na świat.    

 

Październikowe nowości słowo/obraz terytoria

Nowości

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria poleca Państwa uwadze swoje październikowe nowości tytułowe:

 

Nowości Wydawnictwa Akademickiego DIALOG

Nowości

Z przyjemnością informujemy, że zapowiadane w ostatnich dniach nowości wydawnictwa naukowego DIALOG są już dostępne w naszym sklepie internetowym.

 

W wydawnictwie KARTA - zniżki dla szkół i bibliotek!

Nowości

Serdecznie zapraszamy w imieniu wydawnictwa KARTA szkoły i biblioteki do zapoznania się z ofertą naszego wydawnictwa.

 

4 Festiwal Dużego Formatu

Informujemy, iż 4 Festiwal Dużego Formatu odbędzie się w Warszawie w dniach 21-23 października!

 

BookBook bestsellery za 1-15.10

Księgarnie

Publikujemy najnowszą listę bestsellerów tytułowych księgarni BookBook w okresie 1 – 15. 10. 2016

 

Zapraszamy na spotkanie z Natalią Niemen

Wydarzenia

Już w najbliższy czwartek o godzinie 19.00 w Warszawie zapraszamy na spotkanie poświęcone wywiadowi rzece z Natalią Niemen - "Niebo będzie później". W kawiarni "Kalinowe Serce" Marta Januszewska porozmawia z artystką oraz autorem wywiadu Szymonem Babuchowskim.

 

Turniej Jednego Wiersza im. Rafała Wojaczka - 20 października 2016 – XXVI edycja

Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Pisarzy Polskich zaprasza na XXVI edycję Turnieju Jednego Wiersza im. Rafała Wojaczka, która odbędzie się 20 października (czwartek) w Klubokawiarni Mleczarnia (ul. Włodkowica 5, Wrocław). Początek imprezy o godzinie 18.00.

 

„Chichotnik" to cudowna podroż do krainy poezji i śmiechu!

„Chichotnik" to cudowna, kolorowa podróż z najlepszymi polskimi poetami do krainy śmiechu, śmieszku, rechotu, wygłupów, radości i żartu!

 

Recenzja: „Wszystko co lśni", Eleanor Catton

Recenzje

Moja przygoda z tym jakże przepastnym tomiszczem rozpoczęła się pewnego weekendu, gdy odwiedzałem ojca. Tak zwana "cegła" leżała sobie ot tak, pośród wielu innych, oczekujących na zbawcę, który weźmie ją do domu, przeczyta i zrecenzuje. Jako, że lubię wyzwania, wziąłem ze sobą do domu liczącą sobie ponad 800 stron ogromną księgę autorstwa Eleanor Catton, zatytułowaną „Wszystko, co lśni", za którą autorka otrzymała w tym roku prestiżową nagrodę Bookera....

 

„Tarcza Gai" Kevina Hearne'a już w księgarniach!

Nowości

Atticus O’Sullivan powraca. Tym razem w zbiorze opowiadań „Tarcza Gai", autorstwa Kevin Hearne’a. W księgarniach od jutra.

 

Poeci pokolenia przełomu

Wydawnictwo a5 oraz Katedra Literatury Współczesnej i Krytyki Literackiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie zapraszają na seminarium otwarte „Poeci pokolenia przełomu: Marcin Świetlicki″ z udziałem bohatera seminarium, Marcina Świetlickiego i Pawła Próchniaka.

 

Spotkanie wokół książki „Malując progi. Maria Stangret-Kantor o swoim życiu i twórczości"

Wydarzenia

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Lechem Stangretem – redaktorem książki „Malując progi. Maria Stangret-Kantor o swoim życiu i twórczości". Spisał i zredagował Lech Stangret", wydanej nakładem Cricoteki i Fundacji im. Tadeusza Kantora. Spotkanie poprowadzi Justyna Michalik. W dyskusji udział weźmie Natalia Zarzecka, dyrektor Cricoteki.

 

Warszawskie Targi Książki - Odwiedź nas we Frankfurcie?

Rynek zagraniczny, Wydarzenia

Od 19 do 23 października uczestnicy Międzynarodowych Targów Książki we Frankfurcie będą mieli okazję zapoznać się z ofertą Warszawskich Targów Książki. Tegoroczna obecność we Frankfurcie ma tym większe znaczenie, że w roku 2017 to właśnie Niemcy będą gościem honorowym WTK, które odbędą się w dniach 18-21 maja, tradycyjnie uż na PGE Narodowym.

 

Nagroda im. Beaty Pawlak przyznana

Dwie książki reporterskie o uchodźcach - Wielki przypływ Jarosława Mikołajewskiego oraz Ziarno i krew Dariusza Rosiaka - zdobyły ex aequo tegoroczną nagrodę im. Beaty Pawlak dla najlepszego reportażu - ogłoszono w poniedziałek.

 

Czyńska z nagrodą literacką „Juliusz″

Wydarzenia

Małgorzata Czyńska została laureatką pierwszej edycji Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz″. Kapituła nagrodziła ją za esej biograficzny o awangardowej artystce, jednej z prekursorek modernizmu, Katarzynie Kobro.

 

Już niedługo polska edycja książkowa scenariusza Harry Potter i przeklęte dziecko, część pierwsza i druga

Zapowiedzi

Wydawnictwo Media Rodzina wyda po polsku edycję książkową scenariusza spektaklu pt. Harry Potter i Przeklęte Dziecko Część Pierwsza i Druga, który niebawem wejdzie na deski londyńskiej sceny. Będzie to nowa historia autorstwa J.K. Rowling, Jacka Thorne’a i Johna Tiffany’ego, w adaptacji scenicznej Jacka Thorne’a.

 

Raymond Khoury w Polsce!

Raymond Khoury, autor międzynarodowych bestsellerów, a także uznany scenarzysta, producent filmowy i telewizyjny, podczas swojej wizyty w Polsce odwiedzi Warszawę 27.10 – 28.10. i Kraków, gdzie będzie gościem Międzynarodowych Targów Książki w dniach 29.10 - 30.10.

 

Nowość IW PAX: „Komiksowe wprowadzenie do filozofii"

Nowości

Instytut Wydawniczy PAX poleca Państwa uwadze „Komiksowe wprowadzenie do filozofii"autorstwa Michaela F. Pattona i Kevina Cannona.

 

Nowość Prószyński i S-ka: Maria Nurowska, ,,Listy miłości"

Nowości

Najpiękniejsze i najważniejsze książki Marii Nurowskiej w nowym wydaniu. Miłość i śmierć, wina i zagubienie oraz poszukiwanie własnej tożsamości. Opowieść o niezwykłym dążeniu, o rozpaczliwych próbach kogoś, kto – by uniknąć śmierci – musi stać się kimś innym. Historia miłości w czasach nienawiści i barbarzyństwa.

 

Spotkanie z Wojciechem Karpińskim w Krakowie

Wydarzenia

Zeszyty Literackie zapraszają w e wtorek 18 października o godz. 18.00 do kawiarni De Revolutionibus w Krakowie (ul. Bracka 14) na spotkanie z Wojciechem Karpińskim o nowym, poszerzonym wydaniu książki „Henryk”.

 

Kolejna płyta z bajkami po kaszubsku trafi do dzieci

Płyty, dzięki którym dzieci mogą posłuchać bajek nagranych w języku kaszubskim, wydaje Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie. Właśnie ukazało się szóste z kolei CD. Bajki czytają na nich „zwykli” Kaszubi, ale też znani aktorzy, artyści, politycy czy dziennikarze.

 

Nagroda Makuszyńskiego dla Zuzanny Orlińskiej

Książka „Stary Noe" Zuzanny Orlińskiej, opublikowana przez Wydawnictwo Literatura z Łodzi, otrzymała w czwartek główny laur 23. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, zorganizowanego przez bibliotekę „Galeria Książki″ w Oświęcimiu.

 

Polskie Białe Kruki 2016

Białe kruki (White Ravens) to tytuły z literatury dziecięcej i młodzieżowej, typowane i polecane przez Internationale Jugendbibliothek w Monachium jako książki wartościowe, uniwersalne, ciekawe literacko i dobrze zaprojektowane.

 

Angelus 2016 dla Varujana Vosganiana – relacja z Gali

Jeśli mamy uleczyć ludzkość to nie będzie to droga przez politykę ani historię, ale przez kulturę – mówił rumuński pisarz Varujan Vosganian, autor „Księgi szeptów” (Książkowe Klimaty), laureat jedenastej edycji Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2016.

 

Znamy już program towarzyszący 20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie!

20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie prezentują program towarzyszący imprezie!

 

Zapraszamy na 1061 Czwartek Literacki

Wydarzenia

Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział we Wrocławiu zaprasza na 1061 Czwartek Literacki, który odbędzie się 18 października (wyjątkowo we wtorek) o godzinie 18.00 we Wrocławskim Domu Literatury (Klub Proza, II piętro), Przejście Garncarskie 2, Wrocław

 

"Historia obrazów" album Dawida Hockneya już na rynku!

Nowości

11.10 trafiła do księgarń Historia obrazów Dawida Hockneya i Martina Gayforda. Według Hockneya historia obrazów rozpoczęła się w jaskini i tymczasem kończy się na ekranie komputera. Kto wie, w jakim kierunku to pójdzie? Jedno jest pewne: zadanie przedstawienia świata w dwóch wymiarach wciąż będzie aktualne.    

 

Nowości Publicatu: "Andżela Milusińska, "Maluszek koloruje", "Sekrety carów

Grupa wydawnicza Publicat anonsuje wydanie serii książek dla dzieci z myślą o krakowskich targach:

 

Varujan Vosganian laureatem Nagrody im. Natalii Gorbaniewskiej

Wydarzenia

Trzecim laureatem Nagrody Czytelników im. Natalii Gorbaniewskiej został rumuński pisarz ormiańskiego pochodzenia Varujan Vosganian.

 

Nagroda im. Giedroycia dla Maksa Szczura

Białoruski pisarz Maks Szczur został w 2016 roku laureatem Nagrody Literackiej im. Jerzego Giedroycia, przyznawanej przez Pen Club przy wsparciu Ambasady RP w Mińsku dla najlepszej książki w języku białoruskim.

 

Recenzja: „Kształcenie starszyzny harcerskiej",Stanisław Sedlaczek, „Wychowanie wodzów", Georges Bertier

Recenzje

Kolejny reprint w serii „Przywrócić Pamięć" a w nim niewielka książeczka z dwoma artykułami. Pierwszy Stanisława Sedlaczka, naczelnego inspektora harcerstwa pt. „Kształcenie starszyzny harcerskiej",drugi Georgesa Bertiera, dyrektora L'ecole des Roches poświęcony "Wychowaniu wodzów".

 

Piąty tom cyklu o Wespazjanie trafia do księgarń

Nowości

Właśnie trafił do księgarń opublikowany przez Dom Wydawniczy REBIS piąty tom cyklu o Wespazjanie autorstwa Roberta Fabbriego.

 

W wydawnictwie Norbertinum: Wiersze Wybrane, ks. Pasierba pt. „Blask cienia"

Nowości

Wydawnictwo Norbertinum poleca Państwa uwadze tom poezji wybranych ks,. Janusza Stanisława Pasierba pt. „Blask cienia"

 

Druga edycja konkursu TRZY/MAM/KSIĄŻKI

Instytut Książki od lat wspiera rozwój i promocję czytelnictwa, a „czytelnictwo” zaczyna się od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko zacznie samodzielnie składać litery.

 

Zmarł Dario Fo

Rynek zagraniczny

W wieku 90 lat zmarł w czwartek w Mediolanie włoski dramaturg, aktor, pisarz i reżyser Dario Fo, laureat literackiej Nagrody Nobla z 1997 r. Decyzja o przyznaniu mu Nobla była jednym z największych zaskoczeń ostatnich lat.

 

Bob Dylan laureatem literackiej Nagrody Nobla

Tegorocznym laureatem literackiej Nagrody Nobla został Bob Dylan. Jego nazwisko od kilku lat pojawiało się w typowaniach bukmacherów i krytyków. Informację przekazała sekretarz Akademii Szwedzkiej - Sara Danius.

 

Zapowiedź Papierowego Księżyca: „Podwieczność" - Brodi Ashton

Zapowiedzi

Wydawnictwo Papierowy Książyc anonsuje publikację pierwszego tomu trylogii o miłości, stracie i nieśmiertelności pt. „Podwieczość"

 

W Centrali już w sprzedaży. „Wpatrzeni ze Wzgórza"

Nowości

Wydawnictwo Centrala przygotowało kolejny nowy tytuł - Norberta Rybarczyka pt. „Wpatrzeni ze wzgórza"

 

Dom Wydawniczy REBIS - zapowiedzi pazdziernika 2016, cz. II

Zapowiedzi

Poznański Dom Wydawniczy REBIS prezentuje zapowiedzi tytułowe miesiąca października!

 

Poezja i promocja Robb Magazinu

Wydawnictwa

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie Roberta Błaszaka do Salonu Śląskiego przy pl. Uniwersyteckim. Będzie kilka wierszy oraz rozmowa o 10 numerach Robb Maggazin.

 

Komiks, wymiany książek i Wydawnictwo Adamada na 20. Międzynarodowych Targach Ksiazki w Krakowie!

20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie jak zawsze z różnorodnym i ciekawym programem zapraszają na święto komiksu, wymianę książek i wiele innych atrakcji.

 

Adonis najpoważniejszym kandydatem do literackiego Nobla

Rynek zagraniczny

Literackiego Nobla w tym roku może otrzymać syryjski poeta Adonis, jeden z wielkich pisarzy amerykańskich lub niedoceniany autor z Afryki - typują szwedzkie media. Werdykt zostanie ogłoszony w czwartek w Sztokholmie.

 

Rozdarci - Neala Shustermana w Papierowym Księżycu

Zapowiedzi

Szybka akcja oraz silne emocje: trzymająca w napięciu kontynuacja bestsellera Podzieleni stawia pod znakiem zapytania nasze poglądy na temat tego, gdzie zaczyna się i kończy życie – i co to znaczy żyć.

 

Bernhard, Jelinek i inni gniewni, czyli Samokrytyka z importu

Wydarzenia

Zapraszamy do wzięcia udziału w debacie - „Samokrytyka z importu. Po co Polakom Jelinek, Bernhard i inni gniewni Austriacy?”, która odbędzie się 12.10 o godz.18.00 w Austriackim Forum Kultury w Warszawie. W dyskusji prowadzonej przez Adama Lipszyca wezmą udział Andrzej Leder, Beata Stasińska, Artur Pełka i Jan Sowa

 

Festiwal Brunona Schulza

Wydarzenia

Zbliża się kolejna, piąta już edycja Bruno Schulz. Festiwal, która odbędzie się w dniach 10-16 października we Wrocławiu.

 

Nareszcie! Biografia Leopolda Tyrmanda - przedstawiają Marcel Woźniak i MG

Zapowiedzi

Leopold Tyrmand. Lolek, Poldek, Lopek, Loluś, Lo. Autor największego polskiego bestsellera Zły oraz słynnego Dziennika 1954. Piewca Warszawy i guru jazzu. As reportażu „Przekroju” i „New Yorkera”. Szeryf wychowany na ulicy Trębackiej, który wyruszył na Dziki Zachód. Równie niespodziewanie się zjawił, jak i zniknął, zostawiając po sobie dziesiątki anegdot i historii.      

 

Mapa Księgarni na Lubimyczytać.pl

Internet, Księgarnie

11 października użytkownicy serwisu lubimyczytać.pl zyskali możliwość wyszukiwania i oceniania polskich księgarni. Ich znalezienie ułatwi interaktywna mapa dostępna na stronie serwisu dzięki współpracy z Polską Izbą Książki. To pierwsze tego typu rozwiązanie opracowane z myślą o polskich czytelnikach.

 

Festiwal Fabuły od wczoraj w Poznaniu

Spotkania z pisarzami i dyskusje o współczesnej literaturze złożą się na rozpoczynający się 11 października w Poznaniu II Festiwal Fabuły. Do Centrum Kultury Zamek przyjadą m.in. Małgorzata Szejnert, Stefan Chwin i Łukasz Orbitowski.

 

Zagajewski z nagrodą węgierskiego PEN Clubu

Wydarzenia

Adam Zagajewski otrzymał w piątek w Pecsu na południu Węgier Wielką Nagrodę Poetycką im. XV-wiecznego poety Janusa Pannoniusa, przyznawaną przez węgierski PEN Club.

 

Recenzja: Ewa Kuryluk, Manhattan, Mała Wenecja

Recenzje

Wywiady z ludźmi sztuki mają to do siebie, że albo dawkują nam sporo informacji biograficznych albo gubią się w meandrach analitycznych odautorskich wypowiedzi. Agnieszka Drotkiewicz uniknęła tych niebezpieczeństw, gdyż obie rozmówczynie często zamieniają się rolami.

 

Nowość! Timothy Snyder "Wołyń 1943. Ukraińsko-polskie czystki etniczne" (e-book)

Nowości

Wydawnictwo Zeszytów Literackich poleca własną nowość Nowość! Timothy Snyder „Wołyń 1943. Ukraińsko-polskie czystki etniczne" (e-book)

 

„Książę głupców" - Mark Lawrence - zapowiedź wydawnictwa Papierowy Księżyc

Zapowiedzi

Bestsellerowy świat Rozbitego Imperium powraca w nowej trylogii Marka Lawrence'a. Trylogia Wojna Czerwonej Królowej jest osadzona w tych samych realiach, które znamy z poprzednich powieści tego autora: Książę Cierni, Król Cierni i Cesarz Cierni.

 

Nowości października wydawnictwa słowo/obraz terytoria

Nowości

Prezentujemy nowości miesiąca października gdańskiego wydawnictwa słowo/obraz terytoria

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.