RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Recenzja: Kristin Hannah "Słowik"

Recenzje

Niedawno w księgarniach pojawiła się książka reklamowana jako bestseller, który przez wiele tygodni był na szczycie i cieszył się największym zainteresowaniem czytelników. Na świecie sprzedano miliony egzemplarzy Słowika. W czym tkwi jego sukces? Czy faktycznie jest taki dobry?

 

Recenzja: „Dziewczyna z pociągu” Paula Hawkins

Recenzje

Podejrzewam, że nie jestem jedyną osobą, która dała się złapać na okładkę „Dziewczyny z pociągu”. Z jednej strony wygłoszony przez Stephena Kinga pean, z drugiej – „najszybciej sprzedający się debiut dla dorosłych w historii brytyjskiego rynku”. Szkoda, że oba elementy mijają się z prawdą.

 

Recenzja: „Miłość klasy średniej” Manuela Gretkowska, Piotr Pietucha

Recenzje

Nowa książka Manueli Gretkowskiej napisana w duecie z życiowym partnerem opowiada dwie zupełnie różne historie, w których znajdziemy wspólne wątki: trudności w relacjach, odnajdywaniu w nich siebie, przetrwaniu pomimo problemów.

 

Recenzja: "No i na co ci te góry?" Anna Lichota

Recenzje

Wyobrażacie sobie kobietę ukoronowaną górską "Koroną świata": Kilimandżaro, Elbrus, Aconcagua, McKinley, Piramida Carstensza, Mount Vinson i Everest. O każdym z nich marzą setki alpinistów, aby przypiąć je sobie do piersi jak górskie kamienne medale.

 

Spotkania Autorskie na stoisku Księgarń Świat Książki

Serdecznie zapraszamy na Spotkania z Autorami, które odbędą się na stoisku Księgarń Świat Książki podczas Targów Książki w Krakowie.

 

Portal Księgarski poleca: Anna Lichota No i na co ci te góry

Nowości

Portal Księgarski i wydawnictwo Świat Książki polecają książkę autorstwa Anny Lichoty pt. „No i na co ci te góry":

 

Recenzja: „Magik” Magdalena Parys

Recenzje

Wyobraźmy sobie taką sytuację - niewygodny dla komunistów opozycjonista postanawia uciec ze swojego kraju przez bułgarską granicę. Tam zostaje zabity, prawdopodobnie strzałem w głowę z bliskiej odległości. Później powie się „ślad po nim zaginął”. Był człowiek, nie ma człowieka. Nie jest to sytuacja wyimaginowana, a tym bardziej nie jednostkowa.

 

Recenzja: „Ślepnąc od świateł” Jakub Żulczyk

Recenzje

Jestem w stanie dokładnie wyobrazić sobie moment powstania pomysłu na tę książkę. Elektryzujące błysk przeszywający autora, kiedy mignęło mu w głowie pytanie: co by było, gdyby... Gdyby dilerowi kokainy, królującemu wśród nocnej Warszawy nagle podwinęła się noga? Najlepsze filmy i książki biorą się właśnie z takich pytań. To prosty i jednocześnie genialny pomysł. Pokazać zaplecze życia, tę najgorszą, skrzętnie skrywaną stronę, która nie powinna nigdy ujrzeć światła dziennego. Czytelnik chce...

 

Tajne spotkanie z Jakubem Żulczykiem

Księgarnie

24 lutego o godz. 18:00 we wrocławskich Tajnych Kompletach spotkanie z autorem jednej z najbardziej poczytnych polskich powieści 2014 roku.  

 

„Radio Armagedon” Jakub Żulczyk

Nowości

Poprawione wydanie kultowej dla wielu powieści. Przejmujący obraz zbiorowej samotności w czasach, kiedy każdy gest sprzeciwu prędzej czy później zamienia się w towar, oraz w świecie, w którym każde wypowiedziane słowo ostatecznie staje się po prostu hałasem.

 

Ciekawa książka: Księżna nazistów Jim Wilson

Nowości

Tytuł i okładka nie pozostawiają wątpliwości - to biografia. A jednak trochę mało księżnej w książce o księżnej. W zamian otrzymujemy szerszy kontekst szpiegowskich działań na rzecz III Rzeszy i poznajemy nie jednego, a kilku współpracowników nazistowskiego reżimu.

 

Nowa książka Jakuba Żulczyka 22 października

Zapowiedzi

„Ślepnąc od świateł”, nowa książka Jakuba Żulczyk ukaże się na rynku 22 października nakładem wydawnictwa Świat Książki.

 

Księgarnie Świat Książki w programie Karta Dużej Rodziny!

Księgarnie

Z przyjemnością informujemy, że sieć Księgarnie Świat Książki przystąpiły do programu Karta Dużej Rodziny.

 

Nowy punkt na mapie sieci Księgarnie Świat Książki

Księgarnie

30 lipca do sieci Księgarnie Świat Książki dołączyła kolejna, która mieści się w Galerii Przymorze. Jest to 4 nowo otwarta Księgarnia Świat Książki w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

 

Spotkania z Jarosławem Kretem

Księgarnie

Zapraszamy na spotkania z Jarosławem Kretem poświęcone książce „Mój Madagaskar” do naszych Księgarń Świat Książki.  

 

Nowa Księgarnia Świat Książki – Port Rumia Centrum Handlowe Auchan

Księgarnie

Z przyjemnością informujemy o otwarciu kolejnej księgarni sieci Księgarnie Świat Książki.

 

Nowa książka Michała Witkowskiego: „Zbrodniarz i dziewczyna”

Nowości

Tego jeszcze nie było! Michał vel Michaśka, ogolony na łyso i w bluzie z kapturem? Podróżujący drugą klasą TLK? Tak, a w dodatku prowadzi śledztwo niczym rasowy detektyw w otoczeniu najprawdziwszych policjantów, w szczególności jednego...   Nowa powieść Michała Witkowskiego, autora książek „Lubiewo”, „Barbara Radziwiłłówna z Jaworzna-Szczakowej”, „Margot” i „Drwal” to swoista kontynuacja tej ostatniej, bo w „Zbrodniarzu i dziewczynie” pojawiają się niektóre postaci z „Drwala”....

 

Zygmunt Miłoszewski pozwany przez Świat Książki

Wydawnictwa

Wydawnictwo domaga się od pisarza zwrotu zaliczki, a także odszkodowania w wysokości 344 tys. zł.

 

"To ja, Malala" - walka o prawa kobiet w Pakistanie

Nowości

Historia pakistańskiej dziewczyny, która z narażeniem życia walczy o prawa kobiet i ich dostęp do edukacji. Gdy talibowie przejęli kontrolę nad doliną Swat w Pakistanie, jedna dziewczynka odważyła się im sprzeciwić. Malala Yousafzai podjęła walkę o swoje prawo do nauki.  

 

Świat Książki: "Wilk z Wall Street" Jordana Belforta

Nowości

Satyryczna rekonstrukcja jednej z najbardziej zwariowanych karier w historii Jordan Belfort za dnia zarabiał tysiące dolarów na minutę. Nocą wydawał je tak szybko, jak tylko mógł: na narkotyki, seks i zagraniczne podróże. Jego historia została przeniesiona na ekran kinowy przez samego Martina Scorsese, a w rolę Jasona wcielił się Leonardo DiCaprio.

 

Nowa Księgarnia Świat Książki w Warszawie

Księgarnie

6 listopada w centrum Warszawy, przy al. Solidarności 113/125, został otwarty drugi (po działającym w CH King Cross Praga przy ul. Jubilerskiej) stołeczny salon sieci Księgarnie Świat Książki. Nowa placówka, znajdująca się w miejscu dawnej siedziby Księgarni im. Stefana Żeromskiego, powstała przy współpracy z Wydawnictwem Bellona, co gwarantuje bogatą ofertę historyczną. Ta dwupoziomowa księgarnia będzie największym salonem sieci – piętro zostanie oddane do użytku na początku grudnia. W nowo...

 

Domosławski: podtrzymuję wszystko, co napisałem

Prawo

"Za fałszywe i godzące w moje imię uważam stwierdzenie przez wydawnictwo, że książka zawiera rzekomo nieprawdziwe informacje. Wydawca nie ma absolutnie żadnych podstaw do takiego twierdzenia" - napisał w oświadczeniu Artur Domosławski, autor książki "Kapuściński non-fiction" po tym jak wydawnictwo Świat Książki opublikowało w prasie ogłoszenie, w którym "wyraża ubolewanie z powodu naruszenia dóbr osobistych pań Alicji Kapuścińskiej i Rene Maisner"....

 

"Kapuściński non-fiction" wycofany

Wydawnictwa

Wydawnictwo Świat Książki zdecydowało się na wycofanie z dystrybucji biografii polskiego reportera pod wpływem nacisków wdowy - informuje "Wprost".

 

"Potęga podświadomości" - nowe, uzupełnione wydanie poradnika motywacyjnego od wyd. Świat Książki

Nowości

Potęga podświadomości to jeden z najlepszych i najskuteczniejszych poradników, jakie kiedykolwiek napisano. Ta książka pomogła milionom ludzi na całym świecie osiągnąć upragnione cele jedynie dzięki zmianie sposobu myślenia. Teraz do rąk czytelników trafia nowe wydanie uzupełnione komentarzami z nigdy nie publikowanych prac Autora.

 

Przedstawiamy majowe nowości wyd. Świat Książki!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk poleca majowe nowości tytułowe wydawnictwa Świat Książki:

 

Kultowa trylogia milionów czytelniczek na całym świecie!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk poleca Państwa uwadze kultową trylogię milionów czytelniczek na całym świecie autorstwa Paula Simonsa:

 

Premierowe książki wydawnictwa Świat Książki

Nowości

Książki historyczne, fantastyka, a także poradnik "Sztuka życia dla mężczyzn" - prezentujemy pozycje z wydawnictwa Świat Książki, które wznowiło niedawno działalność.

 

Świat Książki wznowił działalność wydawniczą

Księgarnie

Miło nam poinformować, że Świat Książki wznowił działalność wydawniczą. Na kwiecień i maj przygotował szereg atrakcyjnych tytułów.

 

Proponujemy tytuły wyd. Świat Książki w dobrych cenach!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk poleca tytuły wydawnictwa Świat Książki w atrakcyjnych cenach!

 

Proponujemy nowości wydawnicze Świata Książki!

Nowości

Firma Księgarska będąc od niedawna jedynym dystrybutorem tytułów wydawnictwo Świat Książki poleca Państwu interesujące publikacje z ich katalogu:

 

Polecamy tytuł nagrodzony NIKE 2012 - "Książka twarzy" Marka Bieńczyka

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk poleca Państwa uwadze książkę ubiegłorocznego laureata nagrody literackiej NIKE - Marka Bieńczyka:

 

Polecamy tytuły wyd. Świat Książki!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk jako jedyny dystrybutor poleca Państwu tytuły z katalogu wydawnictwa Świat Książki:

 

Świat Książki uratowany. Weltbild sprzedał wydawnictwo.

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, z nieukrywaną przyjemnością informujemy, że Świat Książki został kupiony przez wrocławskie wydawnictwo Bukowy Las.Sklep internetowy Weltbild.pl wciąż na sprzedaż.

 

Świat Książki stawia na e-booki

Wydawnictwa

Już 300 tytułów Świata Książki w wersji e-book! W styczniu wszystkie nowości wydawnictwa dostępne także w formie elektronicznej.

 

Krakowska Książka Miesiąca - Grudzień 2012

Wydawnictwa

Krakowską Książką Miesiąca grudnia 2012 została publikacja Łukasza Maciejewskiego zatytułowana "Aktorki" wydana przez wydawnictwo Świat Książki.

 

Ciekawe tytuły wyd. Świat Książki w doskonałych cenach!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk i wydawnictwo Świat Książki poleca Pąństwa uwadze atrakcyjne tytuły wydawnictwa Świat Książki w doskonałych cenach:

 

Paulo Coelho w bajecznie kolorowej oprawie autorstwa kolumbijskiej artystki Cataliny Estrady!

Wydawnictwa

Firma Księgarska Olesiejuk oraz wydawnictwo Świat Książki anonsują dystrybucję publikacji " "Przemiany. Kalendarz 1013 Paulo Coelho

 

Nowa powieść Janusza Głowackiego ukaże się w 2013

Wydawnictwa

Janusz Głowacki – jeden z najznakomitszych i najsławniejszych polskich pisarzy, autor powieści i opowiadań, sztuk teatralnych i scenariuszy (m.in. legendarnego filmu „Rejs” i ukończonego właśnie przez Andrzeja Wajdę filmu o Lechu Wałęsie) – pracuje już nad nową powieścią, którą jesienią 2013 roku.

 

Ebooki Świata Książki dostępne w Apple iBookstore.

Wydawnictwa

Wydawnictwo Świat Książki, należące do grupy Weltbild Polska, przygotowało katalog, w którym docelowo znajdzie się ponad 200 eBooków dostępnych w księgarni Apple – iBookstore. Poprzez włączenie ich do multimedialnej kolekcji Apple iBookstore, wydawca promuje polskich autorów za granicą i poszerza grupę odbiorców o międzynarodowych czytelników.

 

Wywiady kontrowersyjnej Oriany Fallaci po raz pierwszy w Polsce

Nowości

Po raz pierwszy w Polsce ukazuje się "Wywiad z historią", tom wywiadów Oriany Fallaci opublikowany we Włoszech w 1974 roku.

 

Duch króla Leopolda" - opowieść o belgijskim kolonializmie

Nowości

10 mln - na tyle szacuje Adam Hochschild, autor właśnie opublikowanej książki "Duch króla Leopolda" - liczbę ofiar belgijskiej polityki kolonialnej w Kongo pod rządami króla Leopolda II. "To do dziś mało znany jeden z najokrutniejszych przejawów kolonializmu" - pisze autor.

 

Promocja książki "Ocaleni z XX wieku" Mikołaja Grynberga

Wydawnictwo Świat Książki ma przyjemność zaprosić na spotkanie z Mikołajem Grynbergiem z okazji premiery jego książki "Ocaleni z XX wieku".

 

Pop jak popelina - recenzja "Drwala" M. Witkowskiego

Recenzje

Fenomen popularności prozy Michała Witkowskiego jest fenomenem polskiego rynku książki.  

 

Zmiany w wydawnictwie Świat Książki

Wydawnictwa

Z dniem 1 grudnia 2011 roku Anita Musioł obejmie stanowisko Dyrektora Wydawniczego i Dyrektora Programowego Wydawnictwa Świat Książki należącego do firmy Weltbild Polska.

 

Bazgroł nabiera rumieńców!

Z przyjemnością zawiadamiamy, że patronem honorowym ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Kolorowy Świat Książki - Bazgroł", obok p. Marka Sowy - Marszałka Województwa Małopolskiego, został p. Marek Michalak - Rzecznik Praw Dziecka.

 

„Gaumardżos” - smak prawdziwej Gruzji w ebooku!

Nowości

Anny Dziewit-Meller i Marcina Mellera nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Ona – utalentowana muzycznie dziennikarka, śpiewająca w zespole Andy.

 

Gumardżos! Opowieści z Gruzji

Nowości

„Jedziecie do Gruzji? A czy tam nie jest niebezpiecznie?” – oto najczęściej zadawane pytanie o Gruzję. Oj, jest niebezpiecznie. Naprawdę

 

Konkurs Kolorowy Świat Książki - Bazgroł 2011

Wydarzenia

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkie dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Kolorowy Świat Książki - Bazgroł 2011".

 

Weltbild przejmuje Świat Książki

Wydawnictwa

Weltbild przejmuje od koncernu medialnego DirectGroup Bertelsmann polski klub książki i wydawnictwo Świat Książki  

 

Weltbild przejmuje wydawnictwo Świat Książk

Księgarnie

Weltbild przejmuje od koncernu medialnego DirectGroup Bertelsmann polski klub książki i wydawnictwo Świat Książki.  

 

Jill Barnett "Dni lata"

Recenzje

Jakie są Dni Lata? Ciepłe, pachnące, chichoczące, beztroskie, pełne pasji i namiętności. Potrafią jednak zapędzić człowieka w kozi róg i nie wypuszczać ze swoich sideł przez bardzo długi czas. Większość ludzi nie zdaje sobie nawet sprawy, jak bardzo decyzje podjęte w trakcie owych dni rzutować mogą na przyszłość.

 

Haniebny pokój

Zapowiedzi

W obliczu okupacji hitlerowskiej artyści i intelektualiści przyjmowali różne postawy. Co podczas wojny robili sławni malarze (Picasso, Matisse), pisarze (Sartre, Celine, Pagnol) czy muzycy (Messiaen)? Jak ma się sztuka do polityki? Czy artysta powinien być apolityczny?

 

Idealna rodzina

Zapowiedzi

Straszny wypadek zmienia losy eleganckiej, bogatej i szanowanej rodziny Cartretów. Pam, pełna życia najmłodsza córka Jaspera Cartreta, zostaje znaleziona w jeziorze nieopodal ich letniej posiadłości. Jej brat, William, podejrzewa morderstwo.

 

Dziewczynki ze Świata Maskotek

Nowości

Poruszająca powieść wybitnej skandynawskiej autorki. Dlaczego czternastoletnia Jasmin zaczęła oddawać się starszym panom? Co się zdarzyło, że pewnego dnia zniknęła z miasta w towarzystwie jednego z nich? Jak działa podziemny seks-biznes z udziałem nieletnich?

 

"Good night, Dżerzi"

Zapowiedzi

Świat Książki prezentuje nową, długo wyczekiwaną powieść wybitnego autora: "Goog night, Dżerzi" Janusza Głowackiego.

 

Czułe czytanki - 14 listopada 2010, niedziela, godz. 11:00

Czuły barbarzyńca oraz Wydawnictwo Świat Książki zapraszają na Czułe Czytanki. Tym razem będziemy czytać książeczkę Zbigniewa Dmitrocy "Ptasie psoty i zgryzoty". "Ptasie psoty i zgryzoty".

 

Proces o Kapuścińskiego bez prasy

Prawo

Proces o głośną biografię Ryszarda Kapuścińskiego będzie się toczył za zamkniętymi drzwiami.

 

Nikt nie widział, nikt nie słyszał...

Nowości

Lena od dwudziestu lat próbuje dojść, co się stało z jej małą siostrzyczką Sarą, która nagle zniknęła z podwórka w Gdyni. Agnieszka, młoda Polka z Paryża, odkrywa, że niegdyś została porwana, a na plaży w Łebie policja odnajduje kobietę, która uciekła po latach od swego porywacza. Czy któraś z nich jest zaginioną Sarą?

 

Nie zapomnisz smaku "Gorzkiej czekolady"

Nowości

Wzruszająca i trzymająca w napięciu powieść obyczajowa z życia trzech kobiet, rozgrywająca się przez wiele lat w różnych częściach świata. Melanie, rozpieszczona osiemnastoletnia Angielka, wdaje się we flirt z ojczymem i zostaje wysłana przez matkę do Los Angeles.

 

Made in Poland: jak postrzegają Polaków?

Nowości

Miło poczytać, że byliśmy i jesteśmy wszędzie, choć nierzadko pod obco brzmiącymi nazwiskami, przyczyniając się do sukcesów... amerykańskiego kina i włoskiej polityki, angielskiej literatury i szwedzkiego popu. Krzepią i zadziwiają setki ciekawostek o ludziach, miejscach, rzeczach i sprawach na całym świecie, związanych z Polską i Polakami.

 

Bóg śpi - ostatnie rozmowy z Markiem Edelmanem

Zapowiedzi

"Bóg śpi" to tytuł książki, na którą składają się rozmowy Witolda Beresia i Krzysztofa Burnetki ze zmarłym w zeszłym roku ostatnim przywódcą powstania w getcie warszawskim - Markiem Edelmanem o sprawach wiary i Dekalogu. Książka właśnie trafiła do księgarń.

 

Bereś o "Kapuściński non-fiction"

3 marca oficjalna premiera książki Artura Domosławskiego "Kapuściński non-fiction". Profesor Stanisław Bereś, mistrz biografistyki, znany pisarz, członek wielu jury oceniających dokonania pisarzy, chwali tę książkę, ale...

 

Krytycy nie czytali kontrowersyjnej książki o Kapuścińskim?

Wydawnictwa

Paweł Szwed, redaktor naczelny Świata Książki, wydawca wzbudzającej kontrowersje publikacji Kapuściński non-fiction uważa, że zarzuty jej stawiane nie znajdują uzasadnienia w treści książki, która właśnie trafia do księgarń.

 

Pierwowzór oscarowego hitu - już w kioskach...i chmurach

Nowości

Błyskotliwa powieść o współczesnym świecie i ludziach, którzy pod fasadą siły i dystansu do innych kryją rozterki i potrzebę uczuć.

 

Wdowa po pisarzu nie zgadza się na książkę

Prawo

Książka "Kapuściński non fiction" mogłaby być prawdziwym hitem. Mogłaby, ponieważ wdowa po Ryszardzie Kapuściński nie chce, by książka kiedykolwiek trafiła do księgarń.

 

Dzidzia - nowa książka Sylwii Chutnik

Zapowiedzi

Kolejna książka laureatki Paszportu "Polityki". Jest rok 1944. W podwarszawskich Gołąbkach Stefania Mutter denuncjuje Niemcom dwie Polki, skazując je na śmierć.

 

Opiekun... z dreszczykiem

Nowości

Kto chce zabić córkę miliardera? Kapitalny thriller o niemocy, wielkich pieniądzach i obsesyjnej ucieczce przed... nie wiadomo kim.

 

Moskwa w krzywym zwierciadle

Nowości

Groteskowa powieść wybitnego rosyjskiego pisarza-dysydenta Wasilija Aksionowa to opowieść wzięta z życia moskiewskiej elity w ostatnim roku „panowania” Stalina. Do luksusowego wieżowca wprowadza się słynny poeta Kirył Smielczakow.

 

Literatura od kuchni

Zapowiedzi

Niezwykła książka, łącząca najróżniejsze przepisy na polskie dania z naszą literaturą piękną, od zawsze pełną kulinariów.

 

Elizabeth Kostova - Historyk

Recenzje

Niewiele jest legend, które tak mocno rozbudzałyby ludową, ale i literacką wyobraźnię, jak legenda o Drakuli. Jego historyczny pierwowzór - żyjący w połowie XV wieku wojewoda Siedmiogrodu Vlad Ţapeş zwany u nas Palownikiem - zasłynął, jak wiadomo, z niebywałego okrucieństwa.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.