RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Berhard Aichner w Polsce!

Wydawnictwa

Zpraszamy na spotkania z austriackim pisarzem Bernhardem Aichnerem, autorem bestsellerowej "Mścicielki" i świetnej kontynuacji zatytułowanej "Dom śmierci".

 

Recenzja: „Maria Curie-Skołodowska. Złodziejka mężów", Iwona Kinzler

Recenzje

Maria Skłodowska wyrasta na naszych oczach na kobietę, która sama jedna pokonała wiele stereotypów jakimi obdarzano kobiety jeszcze sto lat temu. Nigdy nie była "kurą domową", nie dała się "wtłoczyć" w mechanizm ówczesnej oświaty, była niepokorną, niezależną osobowością. Poświęciła się nauce udowadniając, że kobieta naukowiec może dorównywać i przewyższać w tej dziedzinie najbardziej utytułowanych mężczyzn. Przy tym nigdy nie zapomniała, iż jest kobietą i reprezentuje...

 
 

Rocznica śmierci Cypriana Kamila Norwida. Jeden z najbardziej niezwykłych polskich poetów

Wydarzenia

Mija 133 lata od śmierci Cypriana Kamila Norwida, poety, dramatopisarza, prozaika, rzeźbiarza i malarza.

 

Paweł Hertz - 15. rocznica śmierci

Wydarzenia

Zeszyty Literackie przypominają o 15 rocznicy śmierci poety, tłumacza, wydawcy Pawła Hertza.

 

10. rocznica śmierci Stanisława Lema

(1921-2006) to jeden z największych pisarzy XX wieku, innowator i zarazem klasyk. Poruszał się w ramach wielu gatunków literackich, światową sławę i popularność przyniosła mu fantastyka naukowa: jego książki przetłumaczono na 41 języków i wydano w łącznym nakładzie ponad 30 milionów egzemplarzy.

 

o. Leon Knabit OSB - zapowiedź nowej książki

Zapowiedzi

Wydawnictwo o. Benedyktynów z Tyńca proponuje Państwu nową książkę o. Leona Knabita OSB pt. "Dusza z ciała wyleciała. Rozmowy o śmierci i nie tylko":

 

Józef Wittlin – 40. rocznica śmierci

Wydarzenia

Józef Wittlin, poeta i powieściopisarz, autor „Soli ziemi", zmarł czterdzieści lat temu w Nowym Jorku. Był jednym z najwybitniejszych pisarzy polskich tworzących na emigracji.

 

Recenzja: „Życie zawłaszcza śmierć Wieprzowie Ordynackim” Jacek Podsiadło

Recenzje

W książce Jacka Podsiadły Życie zawłaszcza śmierć w Wieprzowie Ordynackim coś niewątpliwie zostało zawłaszczone. Obawiam się jednak, że – wbrew autorskiej intencji – nie była to śmierć. Mówiąc szczerze, w tym kontekście nawet nie przyszła mi ona na myśl. Zamiast niej pojawiły się takie pojęcia jak forma, autentyczność, język. Tym, co wzięło je władanie bynajmniej nie jest życie. Raczej pewien rodzaj autokreacji, czy wręcz kabotyństwa. Za jego sprawą omawiana książka jest nie tyle zła, co...

 

Czwarta rocznica śmierci Wisławy Szymborskiej

1 lutego 2012 roku odeszła wybitna polska poetka, laureatka Literackiej Nagrody Nobla z 1996 roki i niezwykła osobowość.

 

Recenzja: „Śmierć w hotelu Haffner” Izabela Szolc

Recenzje

Nowa książka Izabeli Szolc wydana przez szczecińskie Wydawnictwo Forma to trudny orzech do zgryzienia. Poczynając od najbardziej podstawowych rzeczy: do ostatniej strony czytelnik zastanawia się, czy ma do czynienia ze zbiorem opowiadań czy też z jedną historią rozłożoną na osobne rozdziały.

 

Pierwsza rocznica śmierci Tadeusza Konwickiego

Wydarzenia

Rok temu w Warszawie zmarł Tadeusz Konwicki, jeden z najwybitniejszych prozaików i reżyserów filmowych drugiej połowy XX wieku. W chwili śmierci miał niespełna 89 lat. Mieszkańcy kamienicy przy ulicy Wojciecha Górskiego 1 (na tyłach ulicy Nowy Świat), gdzie pisarz mieszkał, postanowili uczcić jego pamięć okolicznościową tablicą, jaka została dzisiaj odsłonięta.

 

Pogłoski o śmierci Murakamiego

Wydarzenia

Serwis internetowy "Rzeczpospolitej" (Gremi Business Communication) Rp.pl, powołując się na wpis na Twitterze, poinformował o śmierci pisarza Harukiego Murakamiego. Jednak wczoraj nawet wydawnictwo Muza wydające książki tego pisarza w Polsce nie potrafiło potwierdzić tej informacji. Artykuł zniknął z serwisu Rp.pl. Za to serwis NaTemat.pl dotąd nie usunął tekstu, w którym powtarzał niepotwierdzoną informację "Rz". (http://www.press.pl).

 

Zmarła Monika Szwaja

Wydarzenia

Jak informuje Radio Szczecin, w niedzielę rano w wieku 66 lat zmarła po długiej chorobie autorka popularnych książek i dziennikarka telewizyjna, Monika Szwaja.

 

My name is Bond, James Bond... - "Cyngiel śmierci" Anthony Horowitz

Nowości

Już dzisiaj premiera najnowszego film z Jamesem Bondem. A w księgarniach najnowsza powieść Anthony’ego Horowitza „Cyngiel śmierci” ze słynnym agentem 007 w roli głównej. Na całym świecie sprzedano ponad 100 milionów książek z serii o Jamesie Bondzie. Anthony Horowitz oddaje w ręce czytelników powieść, w której mierzy się z legendarnymi dokonaniami literackimi samego Iana Fleminga, pełną nowych przygód i znajomych twarzy.

 

Nie żyje Henning Mankell

Wydarzenia

W nocy z niedzieli na poniedziałek w Goeteborgu zmarł szwedzki pisarz Henning Mankell. Autor m.in. serii powieści kryminalnych o komisarzu Kurcie Wallanderze miał 67 lat. W zeszłym roku zdiagnozowano u niego raka płuc.

 

Czesław Miłosz - 11. rocznica śmierci

Wydawnictwa

Zeszyty Literackie przypominają, iż 14 sierpnia mija 11 rocznica śmierci Czesława Miłosza:

 

17. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta

Wydarzenia

W dniu, gdy odszedł, myślą wracam do pierwszych spotkań z jego poezją. Nie umiem tych spotkań wyczerpać w słowach, ich magia to magia poezji, polega na takim właśnie zestawieniu słów, że działają jak amulet [...].

 

Publikacja MOCAK-u: „Śmierć nie ma ostatniego słowa. Sztuka w tragicznych latach 1933-1945”

Nowości

27 stycznia 2015 roku przypadła 70. rocznica wyzwolenia Auschwitz. Z tej okazji otwarto w Bundestagu wystawę Śmierć nie ma ostatniego słowa. Towarzyszyła jej książka napisana przez kuratora wystawy, Jürgena Kaumköttera.

 

Zmarła Krystyna Siesicka

Wydarzenia

3 lipca w wieku 87 lat odeszła autorka powieści młodzieżowych, które czytało kilka pokoleń: m.in. "Zapałka na zakręcie", "Jezioro osobliwości", "Beethoven i dżinsy".

 

Nowa wystawa poświęcona Marii Dąbrowskiej! Wernisaż

Wydarzenia

Muzeum Literatury zaprasza serdecznie na najnowszą wystawę: „Moje noce, moje dni". W 50. rocznicę śmierci Marii Dąbrowskiej

 

Pierwsza rocznica śmierci Marka Nowakowskiego

Wydarzenia

Oddział Warszawski Stowarzyszenia Pisarzy Polskich zaprasza na spotkanie poświęcone pierwszej rocznicy śmierci Marka Nowakowskiego:

 

British Council zapowiada program „Shakespeare Lives"

Wydarzenia

W 2016 roku świat będzie obchodził 400 lecie śmierci Szekspira British Council ogłosił dziś Shakespeare Lives, jedyny w swoim rodzaju program wydarzeń i działań o globalnym zasięgu, upamiętniających życie Szekspira.

 

Tadeusz Różewicz in memoriam

W pierwszą rocznicę śmierci Tadeusza Różewicza Goethe-Institut i Media Kontakt zapraszają na wieczór poświęcony pamięci Poety.

 

Nie żyje Günter Grass

Rynek zagraniczny

Zmarł ceniony niemiecki pisarz, autor „Blaszanego bębenka”, laureat Literackiej Nagrody Nobla z 1999. Miał 87 lat.

 

Zmarł Terry Pratchett

W wieku 66 lat odszedł brytyjski autor kultowych książek fantasy, twórca serii "Świat Dysku". Osiem lat temu zdiagnozowano u niego Alzheimera.

 

Rocznica śmierci Kornela Filipowicza

Wydarzenia

28 lutego mija 25. rocznica śmierci Kornela Filipowicza - wybitnego pisarza i poety, związanego przez prawie całe swoje życie z Krakowem.

 

Trzecia rocznica śmierci Wisławy Szymborskiej

Wydarzenia

1 lutego 2012 odeszła znakomita polska poetka, Wisława Szymborska, laureatka literackiej nagrody Nobla z 1996 roku. Jej wiersze zostały przetłumaczone na ponad czterdzieści języków.

 

3 lutego trafi do księgarń wznowienie "Śmierci letnią porą Monsa Kallentofa

Nowości

3 lutego trafi do księgarń wznowienie Śmierci letnią porą, drugiego tomu serii o komisarz Malin Fors, autorstwa Monsa Kallentofta!

 

„Wyprawa bohatera". Film i antropologia. Warsztat analizy filmu.

Wydarzenia, Księgarnie

Serdecznie zapraszamy na warsztat analizy filmu „Wyprawa bohatera. Film i antropologia," który poprowadzi filmoznawca Seweryn Kuśmierczyk, autor książki Wyprawa bohatera w polskim filmie fabularnym" wydanej właśnie przez Czułego Barbarzyńcę Press.

 

Zmarł Tadeusz Konwicki

Wydarzenia

W środę wieczorem w Warszawie zmarł wybitny pisarz i reżyser Tadeusz Konwicki. Autor książkowej "Małej Apokalipsy" i filmowego "Ostatniego dnia lata" zmarł w swym warszawskim mieszkaniu. Miał 88 lat.

 

Zmarł Stanisław Barańczak

Wydarzenia

Znakomity tłumacz (m.in. dzieł Szekspira), poeta, krytyk literacki odszedł dzisiaj w nocy po długiej chorobie w wieku 68 lat.

 

Chcesz uczcić pamięć Vaclava Havla? Podwiń nogawki!

Wydarzenia, Rynek zagraniczny

18 grudnia to rocznica śmierci Vaclava Havla. Czesi znaleźli niecodzienny sposób na uczczenie jego pamięci - od dwóch lat obchodzą ten dzień jako dzień krótszych nogawek.

 

Recenzja: „Śmierć papieża” Piers Paul Read

Recenzje

Religia chrześcijańska przeżywa ogromny kryzys. Wieczorne serwisy informacyjne z prędkością karabinu maszynowego wypluwają z siebie newsy o kolejnych skandalach z udziałem księży. Ksiądz przestał kojarzyć się już z pasterzem, opiekunem zagubionych dusz, a stał się wcieleniem pedofila, chciwca żerującego na majątkach wiernych w swojej parafii lub też osobą zacofaną, staromodną, nie potrafiącą wykroczyć myślami poza przyjęte przez Watykan dogmaty. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób odwraca...

 

Zapowiedź wydawnictwa FRONDA: „Architekci kultury śmierci"

Zapowiedzi

Wydawnictwo Poświęcone FRONDA zapowiada na 15 października publikację książki autorstwa Benjamina Wikera, Donalda de Marco pt. „Architekci kultury śmierci":

 

Spotkanie poświęcone Janinie Katz w Warszawie

Wydarzenia

Duński Instytut Kultury ma przyjemność zaprosić na spotkanie poświęcone pisarce i tłumaczce Janinie Katz w pierwszą rocznicę Jej śmierci.

 

Konkurs z IW PAX i „Śmiercią papieża"

Konkursy

Zapraszamy państwa do wzięcia udziału w konkursie, który Portal Księgarski ogłasza z Instytutem Wydawniczym PAX, a dotyczący książki Piersa Paula Read'a pt. „Śmierć papieża".

 

IW PAX: „Śmierć papieża" już w sprzedaży"

Nowości

Instytut Wydawniczy PAX anonsuje, iż właśnie do sprzedaży trafiła najnowsza publikacja "Śmierć papieża"!

 

Ta książka była niezwykle potrzebna. Tomasz Sakiewicz napisał o Lechu Kaczyńskim

Wydawnictwa

W poniedziałek w Warszawie, przy wypełnionej po brzegi sali Domu Pielgrzyma Amicus, odbyła się promocja najnowszej książki Tomasza Sakiewicza „Testament I Rzeczypospolitej. Kulisy śmierci Lecha Kaczyńskiego”. Na spotkaniu obecny był, przyjęty gromkimi brawami, brat śp. prezydenta – Jarosław Kaczyński.

 

Krzysztof Jung - rocznica śmierci

Wydawnictwa

Krzysztof Jung ( 11 VII 19151 - 5 X 1998) - malarz, performer, pedagog, przyjaciel "Zeszytów Literackich".  

 

2 tom cyklu Imperator już w księgarniach!

Nowości

Imperator. Śmierć królów autorstwa Conna Igguldena trafi do księgarń w najbliższą środę.

 

75. rocznica śmierci Witkacego

Wydarzenia

75 lat temu - 18 wrze­śnia 1939 roku - Wit­ka­cy, autor "Nie­na­sy­ce­nia", "Szew­ców" i setek ob­ra­zów, jeden z naj­więk­szych in­dy­wi­du­ali­stów 20-le­cia mię­dzy­wo­jen­ne­go po­peł­nił sa­mo­bój­stwo w małej kre­so­wej wio­sce. Miej­sce jego po­chów­ku po­zo­sta­je nie­zna­ne

 

„Śmierć papieża” - nowość Instytutu Wydawniczego PAX

Zapowiedzi

Wczesną wiosną 2005 roku w Londynie toczy się proces trzech osób oskarżonych o działalność terrorystyczną. Jedną z nich jest Bask, były ksiądz, pracujący obecnie dla międzynarodowej katolickiej organizacji charytatywnej. Charyzmatyczna postać oskarżonego sprawia, że sędziowie przysięgli nie dają wiary słowom oskarżyciela.

 

Recenzja: „Himmler. Buchalter śmierci” Peter Longerich

Recenzje

Moje oczekiwania wobec książki o tak imponujących rozmiarach były naprawdę wysokie. Liczyłem, że po zmaganiach z tym niemal 900 stronicowym kolosem, padnę na ziemię umęczony i syty po intelektualnej uczcie. Niestety, zawiodłem się.

 

Pamiętanie Miłosza

Wydarzenia

14 sierpnia, w 10. rocznicę śmierci Czesława Miłosza, w Dworze w Krasnogrudzie odbędzie się Sympozjon „Pamiętanie Miłosza”. W programie m.in. pokazy filmów, spotkania, wieczór poezji i muzyki.

 

Dziś mija 16. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta

Wydarzenia

W 16. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta Program Drugi Polskiego Radia przypominana jego opowieści o podróżach, zachowane w Archiwum Polskiego Radia.

 

"Bielszy odcień śmierci" Bernarda Miniera w wersji audio już w księgarniach!

Nowości

Dom Wydawniczy REBIS proponuje dzisiaj "Bielszy odcień śmierci" Bernarda Miniera w wersji audio w interpretacji Piotra Grabowskiego. Książka ta, została kryminałem roku 2011 we Francji.

 

Zmarł Filip Trzaska

Wydarzenia

W wieku 95 lat 10 czerwca odszedł księgarz, wydawca, autor podręczników edytorskich (wznawiany wielokrotnie „Poradnik redaktora”, „Podstawy techniki wydawniczej”, a także „Redakcja techniczna książki”) Filip Trzaska.

 

Cricoteka: promocja książki "Dziś Tadeusz Kantor! Metamorfozy śmierci, pamięci i obecności"

Wydarzenia

Cricoteka zaprasza na spotkanie promujące książkę "Dziś Tadeusz Kantor! Metamorfozy śmierci, pamięci i obecności", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego i wersji angielskiej Peter Lang International Academic Publisher. Jest ona wynikiem pięciodniowego sympozjum, które odbyło się w 2010 roku w 20. rocznicę śmierci artysty.

 

„Bielszy odcień śmierci” Bernarda Miniera

Nowości

Chcielibyśmy dzisiaj przypomnieć Państwu powieść Bernarda Miniera „Bielszy odcień śmierci”. To już szóste wydanie tego kryminału roku 2011 we Francji. Do tej pory Dom Wydawniczy REBIS sprzedał prawie 20 tysięcy egzemplarzy tej książki.    

 

Spotkanie z Witoldem Pronobisem

Wydarzenia

3 czerwca o godz. 18.00 w Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu odbędzie się spotkanie z Witoldem Pronobisem, autorem książki pn. "Generał Grot. Kulisy zdrady i śmierci" oraz Piotrem Jeglińskim, dyrektorem wydawnictwa Editions Spotkania.

 

Death sells

Wydawnictwa

Myśląc o oglądalności w mediach dotyczących rynku wydawniczego i książkowego można wpaść w depresję. Tym, co najbardziej podbija oglądalność jest wiadomość o śmierci. Na dobrą sprawę najbardziej efektywnym posunięciem marketingowym byłoby zatrudnienie płatnego mordercy. Nie mogę się doczekać książki, która opisze tę historię.

 

Zmarł Tadeusz Różewicz

Wydarzenia

24 kwietnia w wieku 93 lat zmarł jeden z najważniejszych poetów współczesnych, należący do najwszechstronniejszych i najbardziej twórczych kontynuatorów literackiej awangardy w kraju i na świecie. Wielokrotnie wymieniany jako kandydat do Nagrody Nobla.

 

Zmarła Sue Townsend

Wydarzenia

Autorka skrzących się humorem książek o Adrianie Mole zmarła 10 kwietnia w wieku 68 lat. Była cenioną brytyjską pisarką, największy rozgłos przyniosła jej książka „Adrian Mole lat 13 i ¾. Sekretny dziennik”.

 

Atticus O’Sullivan ponownie nadchodzi

Nowości

Szanowni Państwo, Właśnie trafia do księgarń Kronika wykrakanej śmierci szósty tom cyklu Kroniki żelaznego druida - serii o Atticusie O’Sullivanie, ostatnim druidzie i najśmieszniejszym,

 

Promocja książki "Generał "Grot". Kulisy zdrady i śmierci" autorstwa Witolda Pronobisa

Wydawnictwa

Wydawnictwo Editions Spotkania wznawia swoją działalność na rynku wydawniczym. Pierwszą pozycją, jaką chcemy przypomnieć się Czytelnikom jest najnowsza książka Witolda Pronobisa "Generał Grot. Kulisy zdrady i śmierci",

 

Recenzja: "Bardziej gorzka niż śmierć" Camilla Grebe, Åsa Träff

Recenzje

Mimo boomu na skandynawskie kryminały udało mi się uchować nie mając na koncie żadnego bliższego spotkania z mrocznymi historiami rodem z północy kontynentu. Tym razem o wyborze lektury zadecydowała okładka, na której widnieją ślady na śniegu prowadzące do typowych skandynawskich domów, rozświetlonych od wewnątrz ciepłym światłem. Aż chciałoby się poznać lepiej tę tajemniczą krainę, która dotąd kojarzyła mi się głównie z Pippi Långstrump i Ikeą. Szwedzka książka, której głównym tematem jest...

 

120. rocznica urodzin J. Iwaszkiewicza w Stawisku

Wydawnictwa

Z okazji 120. rocznicy urodzin Jarosława Iwaszkiewicza Muzeum w Stawisku zaprasza 23 lutego 2013 o godzinie 16.30 na koncert tradycyjnych pieśni ukraińskich w wykonaniu zespołu Dziczka.

 

Druga rocznica śmierci Wisławy Szymborskiej

Nowości

Drodzy Państwo, z okazji zbliżającego się dnia św. Walentego - to już za 4 dni!- przygotowaliśmy dla naszych czytelników specjalną ofertę cenową.

 

Nowa powieść „kryminalnych sióstr” Camilli Grebe i Åsy Träff trafi 12 lutego do księgarni

Zapowiedzi

Szanowni Państwo, Już w najbliższy wtorek (11.02) do księgarń trafi nowa powieść „kryminalnych sióstr” Camilli Grebe i Åsy Träff zatytułowana "Bardziej gorzka niż śmierć".  

 

Druga rocznica śmierci Wisławy Szymborskiej

Wydarzenia

1 lutego 2014 mija druga rocznica śmierci Wisławy Szymborskiej. Fundacja jej imienia we współpracy z instytucjami kultury planuje szereg wydarzeń upamiętniających osobę i twórczość Poetki.

 

Wieczór poświęcony Kapuścińskiemu

Wydarzenia

Fundacja im. Ryszarda Kapuścińskiego – Herodot i Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają dzisiaj, 23 stycznia 2014, o godz. 19, do Sali Kolumnowej w Gmachu Pomuzealnym (siedziba Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28) na wieczór poświęcony Ryszardowi Kapuścińskiemu w 7. rocznicę Jego śmierci.

 

2. rocznica śmierci Wisławy Szymborskiej

Wydarzenia

1 lutego 2014 mija druga rocznica śmierci Wisławy Szymborskiej. Fundacja jej imienia we współpracy z instytucjami kultury planuje szereg wydarzeń upamiętniających osobę i twórczość Poetki.

 

Wydawnictwo Literackie wznowi książki Doroty Terakowskiej

Wydawnictwa

4 stycznia mija 10 lat od śmierci pisarki, dlatego w tym roku ukażą się dobrze znane czytelnikom książki Doroty Terakowskiej: "Córka Czarownic", "Tam, gdzie spadają Anioły", "W krainie Kota", "Samotność Bogów" w nowej szacie graficznej.

 

13 historii, które napisało życie - "Ludzie z doliny śmierci", Grzegorz Górny

Nowości

Wydawnictwo AA opublikowało interesującą książkę autorstwa Grzegorza Górnego pt. "Ludzie z doliny śmierci":

 

"Czas życia i czas śmierci" w nowej szacie graficznej

Nowości

Szanowni Państwo, "Czas życia i czas śmierci" to jedna z najgłośniejszych książek Ericha Marii Remarque’a. Powieść ta ukazała się właśnie w REBISIE w nowej szacie graficznej, w serii Mistrzowie literatury.

 

60 lat temu zmarł Konstanty Ildefons Gałczyński

Wydarzenia

60 lat temu, 6 grudnia 1953 roku, zmarł Konstanty Ildefons Gałczyński, autor "Zaczarowanej dorożki", "Listów z fiołkiem", "Teatrzyku Zielona Gęś", "Kronik olsztyńskich", poematu "Niobe", jeden z najbardziej cenionych polskich poetów.

 

Nowość wydawnictwa Axis Mundi: "Dziedzictwo Sinobrodego. Śmierć i tajemnice od Bartoka do Hitchcocka."

Nowości

Wydawnictwo Axis Mundi poleca swoją najnowszą publikację "Dziedzictwo Sinobrodego. Śmierć i tajemnice od Bartoka do Hitchcocka". Biblioteka Teatru Wielkiego - Opery Narodowego.

 

50. rocznica śmierci C.S. Lewisa

Wydarzenia

22 listopada tego roku przypada 50. rocznica śmierci jednego z największych pisarzy XX wieku, C.S. Lewisa, twórcy kultowych "Opowieści z Narnii" i wielu dzieł eseistycznych, filozoficznych i powieści dla dorosłych.

 

Nowość Austerii: "Przyjdzie śmierć i będzie miała twoje oczy". Wybór wierszy Cesare Pavese

Nowości

Krakowskie wydawnictwo Austeria opublikowało klasyczny zbiór wierszy Cesare Pavese w dwujęzycznej edycji: "Przyjdzie śmierć i będzie miała twoje oczy. Verrà la morte e avrà i tuoi occhi. Wybór wierszy. Poesie scelte':

 

"Ślad życia, ślad śmierci" Paul L. Maier

Nowości

Czy świat pogrążyłby się w chaosie? Czy ludzie przestaliby współczuć, kochać, szanować się? Co by się stało, gdyby ktoś kiedyś dowiódł, że Chrystus nie zmartwychwstał? Profesor Weber robi wszystko, by udowodnić, że sensacyjne odkrycie archeologiczne to straszna mistyfikacja. Fakty zdają się temu przeczyć… Każda strona tego wiarygodnego naukowo thrillera, rozwijającego się w niebywałym tempie, zmusza do postawienia pytań, od których, jak od cienia, nie sposób się uwolnić....

 

25 lat temu zmarł Jan Himilsbach

Wydarzenia

Legendarny polski aktor, pisarz i scenarzysta znany przede wszystkim z niezapomnianego "Rejsu" zmarł 11 listopada 1988.

 

Tom Clancy nie żyje

Wydarzenia

Jeden z najbardziej popularnych twórców literatury sensacyjnej zmarł w wieku 66 lat w Baltimore.

 

Recenzja: "Zabić komendanta. Kulisy śmierci gen. Marka Papały"

Recenzje

Książka Leszka Szymowskiego - jak anonsuje to we wstępie wydawca - jako pierwsza na polskim rynku przedstawia okoliczności śmierci gen. policji Marka Papały. Przyjmijmy to za fakt i idźmy razem z autorem tym tropem. Po chwili okazuje się, że tropów jest przynajmniej kilka, hipotez okoliczności śmierci też. Nie ma jeden spójnej wersji zabójstwa głównego komendanta policji Marka Papały. Ale jest za to osobnik, który nieustannie pojawia się w tle lub na planie głównym tej tragicznej zagadki III...

 

"Kołysanka na śmierć" już wkrótce w księgarniach

Zapowiedzi

Już w przyszły wtorek (13.08) w księgarniach pojawi się "Kołysanka na śmierć", nowy kryminał Carin Gerhardsen. W trzeciej serii o policjantach z Hammarby autorka rozprawiła się z tematem winy. Nigdy nie wiesz, w jaki sposób może do ciebie wrócić przeszłość. Carin Gerhardsen pisze o tym tak, że cierpnie skóra.

 

Zeszyty Literackie poświęcone Van Goghowi

Nowości

Zeszyty Literackie wydały numer związany z 123. rocznicą śmierci Vincenta van Gogha:    

 

Konkurs: Leszek Szymowski - "Zabić komendanta"

Konkursy

Portal Księgarski i wydawnictwo Capital zapraszają do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym związanym z książką Leszka Szymowskiego pt."Zabić komendanta. Kulisy śmierci gen. Marka Papały".

 

Nowości Bellony

Nowości

Polecamy nowości Wydawnictwa Bellona: "Las Śmierci. Działania w Wilderness 5–6 maja 1864" Mariusza Rychtera oraz "Jak wywołano Powstanie Warszawskie? Tragiczne dzieje" Henryka Zamojskiego.

 

15. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta

Wydarzenia

28 lipca 1998 roku zmarł wybitny polski poeta, Zbigniew Herbert. Aż trudno uwierzyć, że to już 15 lat. W dniu rocznicy jego śmierci polecamy niezmiennie jego ponadczasową twórczość.

 

Radiowa Dwójka pamięta o Herbercie

Wydarzenia

Wiersze w autorskiej interpretacji, fragmenty rozmów, słuchowiska, zagadki literackie oraz – uwaga – unikatowe nagranie przygotowanej przez Herberta w 1972 roku audycji radiowej! W 15. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta Dwójka zaprasza na weekend specjalny poświęcony Poecie.

 

Nowość wydawnictwa MAG: "Wicher śmierci", Steven Erikson

Zapowiedzi

Wydawnictwo MAG anonsuje 19 lipca wznowienie siódmej części cyklu Malazańskiej Księgi Poległych "Wichru śmierci" Stevena Eriksona:

 

Kolejne prestiżowe wyróżnienie dla "Zawsze piękne"!

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, z nieskrywaną radością informujemy, że wydana przez Znak literanova książka Katherine Boo "Zawsze piękne. Życie, śmierć i nadzieja w slumsach Bombaju" została nominowana do prestiżowej nagrody PEN /John Kenneth Galbraith Award for Nonfiction.

 

Zapowiedź Capital Book: "Zabić Komendanta – kulisy śmierci gen. Marka Papały"

Zapowiedzi

Już niebawem na rynku księgarskim ukaże się szokująca książka dotyczą kulisów zabójstwa generała Marka Papały.

 

Zaproszenie | panel "Dziennik wczoraj i dziś"

Wydarzenia

Muzeum Literatury oraz Wydawnictwo VEDA/Spectrum Press zapraszają na panel „Dziennik wczoraj i dziś” w związku z ukazaniem się książki Elżbiety Z. Wichrowskiej „Twoja śmierć. Początki dziennika intymnego w Polsce na przełomie XVIII i XIX wieku”

 

Maciej Niemiec - 1. rocznica śmierci

Wydawnictwa

Zeszyty Literackie czczą pierwszą rocznicę śmierci "poety wyklętego" Macieja Niemca:

 

Ilona Felicjańska napisała thriller erotyczny

Wydarzenia

Ilona Felicjańska napisała powieść erotyczna, mocną i bezpruderyjną. Książka opowiada o wolności erotycznej i wyzwoleniu seksualnym, ukazuje ciemną stronę kobiecej natury. Nie będzie to zwyczajna historia erotyczna ale thriller erotyczny jakiego jeszcze w Polsce nie było.

 

Alexandra Salmela, autorka "27, czyli śmierć tworzy artystę" w styczniu 2013 w Polsce!

Wydawnictwa

„27 to liczba niezwykła, magnes ciemności, który nadprzyrodzoną siłą przyciąga utalentowanych artystów ku czarnemu otworowi śmierci”.    

 

Rocznica śmierci Grażyny (Gajki) Kuroń

Wydarzenia

23 XI 2012 przypada 30. rocznica śmierci Grażyny (Gajki) Kuroń. Tego dnia o g. 18.00 w kościele sióstr Wizytek w Warszawie (Krakowskie Przedmieście 34) odbędzie się msza w intencji Grażyny, Jacka i Macieja Kuroniów.  

 

19 listopada - rocznica śmierci Brunona Schulza

Wydarzenia

19 listopada w 70 rocznicę śmierci Bruno Schulza zapraszamy na pokaz filmu "Alfred Schreyer z Drohobycza" oraz spotkanie z jego twórcami Małgorzatą Sady i Marcinem Giżyckiem.

 

Książka Katharine Boo nagrodzona National Book Award - w lutym w Znaku

Zapowiedzi

Szanowni Państwo, bardzo miło jest nam poinformować, że książka Katharine Boo „Zawsze piękne. Życie, śmierć i nadzieja w slumsach Bombaju” dostała jedną z najbardziej prestiżowych nag ród: National Book Award.

 

Dewiza: śmierć

Wydarzenia

Ponad sto pięćdziesiąt osób próbowało rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci Kamili. Działo się to podczas gry miejskiej w klimacie PRL, przygotowanej przez stowarzyszenie Wielosfer, Fabrykę Tajemnic na kolejną odsłonę Międzynarodowego Festiwalu Kryminału.

 

Sylvia Plath i Ted Hughes

Wydarzenia

26 X 2012 w w Bibliotece Śląskiej Katowicach w ramach Krajowego Kongresu Kultury Książki odbędzie się sesja poświęcona Sylvii Plath i Tedowi Hughes'owi.

 

Gra miejska "Dewizy śmierci" podczas MFK Wrocław 2012

Wydarzenia

Szanowni Państwo,     Jedną z atrakcji Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2012 będzie gra miejska "Dewizy śmierci" - wyjątkowa opowieść kryminalna, rozgrywająca się w czasach PRL-u, zorganizowana przez Fabrykę Tajemnic i Stowarzyszenie Wielosfer.

 

45. rocznica śmierci Haliny Poświatowskiej

Wydarzenia

11 października 1967 roku w wieku 32 lat odeszła Halina Poświatowska.

 

476 stron o Tarkowskim w „Księdze filmów...

Nowości

Nowe Horyzonty polecają: 476 stron o Tarkowskim w „Księdze filmów...” Seweryna Kuśmierczyk.

 

Eksperci na temat daty śmierci Korczaka

28 sierpnia 2012 r. odbyło się posiedzenie Sądu Rejonowego w Lublinie, do którego Fundacja Nowoczesna Polska wystąpiła z wnioskiem o stwierdzenie daty zgonu Janusza Korczaka (Henryka Goldszmita) w dniu 6 sierpnia 1942 godz. 24:00 i uchylenie w całości postanowienia Sądu Powiatowego w Lublinie z dnia 30 listopada 1954, który uznał Janusza Korczaka za zmarłego z dniem 9 maja 1946 roku.

 

Spotkanie poświęcone pamięci Tadeusza Gajcego i Zdzisława Stroińskiego

W 68. rocznicę śmierci Poetów Tadeusza Gajcego i Zdzisława Stroińskiego Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie oraz Norbertinum Wydawnictwo – Drukarnia – Księgarnia zapraszają na spotkanie poświęcone Ich pamięci.

 

Dziś mija 311. rocznica śmierci pamiętnikarza Jana Chryzostoma Paska

Jan Chryzostom Pasek, herbu Doliwa urodził się ok. 1636 r. w Węgrzynowicach na Mazowszu w rodzinie szlacheckiej. Był polskim pamiętnikarzem epoki baroku.

 

Recenzja: Michał Pauli: „12xśmierć- opowieść z Krainy Uśmiechu”

Recenzje

„Bo kto ukradnie spinkę od pasa, skazują go na śmierć, ale kto zrabuje całe państwo, ten zostaje księciem udzielnym” Czu ang tsy

 

Nowość słowo/obraz terytoria: "Śmierć wewnętrzna" Danuty Danek

Nowości

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria anonsuje publikację esjeju Danuty Danek pt. "Śmierć wewnętrzna".

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.