RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

„W świętą noc Bożego Narodzenia”

Dawno temu w Nazarecie mieszkała zwykła dziewczyna o imieniu Maryja. Ale pewnego dnia spotkało ją coś niezwykłego – anioł przyniósł jej nowinę, że zostanie matką Syna Bożego… Tak zaczyna się najpiękniejsza historia spisana na kartach Pisma Świętego.

 

Radosnych Świąt Wielkiej Nocy życzy Redakcja Portalu Księgarskiego!

Wydarzenia

Życzymy Państwu pogodnych, radosnych Świąt w rodzinnej atmosferze. Niech to będzie czas głębokiego doświadczenia tego, czym jest śmierć i zmartwychwstanie Jezusa w Waszym życiu.

 

Święta Wojna – spotkanie wokół książki Wojciecha Wilczyka

Wydawnictwa

W czwartek 15 stycznia o godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie wokół Świętej Wojny – nowej książki Wojciecha Wilczyka, jednego z najważniejszych polskich dokumentalistów. W spotkaniu udział wezmą: Wojciech Wilczyk (fotograf, krytyk sztuki, poeta, eseista) oraz Magdalena Zych (Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ). Prowadzenie: Justyna Nowicka (Radio Kraków).

 

Wigilia o północy i sałatka ziemniaczana, czyli Boże Narodzenie na świecie

Wydarzenia

Wigilijne potrawy, obyczaje i tradycje. Jak wyglądają święta Bożego Narodzenia na świecie?      

 

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

Wydarzenia

Dziękujemy Państwu za kolejny wspólny rok. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu wszelkiej pomyślności, rodzinnej atmosfery i doświadczenia sacrum w tym wyjątkowym czasie, spełnienia, radości i pokoju oraz wielu wyśmienitych książek pod choinką.

 
 

Nowość wydawnictwa Jedność: „Ziemia Święta. Przewodnik po Izraelu, Synaju i Jordanii śladami starożytności"

Nowości

Wydawnictwo Jedność przygotowało ciekawą publikację: przewodnik autorstwa Fabio Burbona i Enrico Lavagno pt. „Ziemia Święta. Przewodnik po Izraelu, Synaju i Jordanii śladami starożytności":

 

„Menu italiano. Na co dzień i od święta”

Nowości

Gotuj po włosku przez cały rok! 365 wybornych smakołyków – 365 sekretów ułatwiających gotowanie – 365 sposobów na naprawienie błędów, które mogą się przytrafić w kuchni każdemu!

 

Ziemia Święta. Przewodnik po Izraelu, Synaju i Jordanii śladami starożytności

Nowości

  Dzieje Ziemi Świętej to historia ludzkości w pigułce. W ciągu wieków ścierały się tu plemiona i imperia, odciskając swój znaczący ślad. Nic więc dziwnego, że na tak stosunkowo małym obszarze znajdziemy całe mnóstwo różnorodnych zabytków i pozostałości archeologicznych, prawdziwe skarby cywilizacji.

 

Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej…

Księgarnie

Zapraszamy na spotkanie z autorem Piotrem Milewskim "Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej"… moderuje Wojciech Przesmycki.  

spotkanie autorskie, promocja książki, Piotr Milewski, już jako mały chłopiec, kochał podróże koleją, kiedy skończył 7 lat zaliczał się do grona doświadczonych pasażerów…podróżując pociągiem zadawało mu się, że odbyw a podróż w kosmos…pewnego dnia w mieszkaniu swojego kolegi Grzegorza-który znał wszystkie rozkłady jazdy i poznał wszystkie kolejowe trasy na terenie Polski- w ręce Piotra wpada album o drogach żelaznych. Jest w tym albumie jedno zdjęcie, przedstawiające „…ciemnozieloną lokomotywę jadącą nasypem. U podnóża ścieliła się trawiasta równina, w tle zachodziło słońce. Pociąg rzucał długi cień. Tory nie miały końca(…)” W wieku 30 lat, Piotr wsiadł pewnego deszczowego dnia w pociąg…z zapisków podróży Piotra, ze starych kronik…z dzienników Czechowa, z poezji Blaise’a Cendrarsa…z rozmów z prowadnicą, z rosyjska milicją, z uczestnikami święta 60. rocznicy zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, z rozmów z Dymitrem…Borysem Michałowiczem Aszurowem…z Roksaną…i nie tylko…z tych zapisków, z tych spotkań podlanych herbatą i wódką …powstała książka pod tytułem „Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej”. Książka ukazała się w Wydawnictwie Znak.
 

„Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach”

Zapowiedzi

Okazji rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów z 1989 roku i ustanowionego na pamiątkę tej okazji Dnia Wolności i Praw Obywatelskich Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i Egmont Polska z przyjemnością przedstawiają książkę "Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach" autorstwa Zofii Staneckiej z ilustracjami Daniela de Latoura.

 

Święta w Barcelonie? Przewodniki z Wydawnictwa Bezdroże

Nowości

Marzy Wam się oderwanie od codzienności i kilka dni w przepięknych europejskich miastach? Wydawnictwo Bezdroża poleca przewodniki po Barcelonie, Berlinie i Lwowie w promocyjnych cenach.

 

Zgarnij 20% rabatu w księgarni Helion.pl

Księgarnie

Drogi Czytelniku, w ten piękny czas świąt wielkanocnych życzymy Ci zajączkowego powodzenia, kolorowych jajek, mokrego dyngusa, a także zdrowia i radości zaklętych w czasie spędzonym z rodziną, wielkanocnym stole oraz zdrowym wypoczynku. Pogody pięknej w głowie i za oknem :)

 

Wydawnictwo PROMIC poleca swoje nowości wydawnicze

Nowości

Polecamy Państwa uwadze, kolejną porcję nowości tytułowych wydawnictwa PROMIC:

 

"Leczymy się i gotujemy ze świętą Hildegardą"

Zapowiedzi

Hildegarda z Bingen (1098-1179) należy do najwybitniejszych kobiet europejskiego średniowiecza. Benedyktynka niemiecka, wizjonerka i mistyczka, wywierała ogromny wpływ na ówczesnych przywódców kościelnych i władców świeckich.

 
 

Oremus nr 12 2013 r.

Nowości

Miesięcznik „Oremus” zawiera teksty liturgii Mszy świętej na każdy dzień. Daje wgląd w proponowane przez Kościół codzienne czytania biblijne i formularze mszalne, inspiruje do aktywnego uczestnictwa w liturgii. Dzięki zamieszczonym komentarzom i wprowadzeniom słowo Boże staje się bliższe, bardziej zrozumiałe. Miesięcznik ukazuje się od 1995 roku.

 

Najlepsze ksiażki pod choinkę cz. 1 - Dla Dzieci

Czy jest lepszy prezent niż książka? Ależ tak – dużo, dużo książek! Najlepiej cała biblioteka. Razem z budynkiem. Póki jednak ceny bibliotek są nieco poza zasięgiem przeciętnego czytelnika, skupmy się na książkach. Co warto kupić swoim pociechom na Święta?  

 

Kwiaty Łódzkie Tuwima

Wydarzenia

W ramach projektu Kwiaty Łódzkie Tuwima w sobotę odbyło się pierwsze spotkanie - skierowane do dzieci. Adresatem kolejnego wydarzenie będzie młodzież. W planach jest m.in rapowanie tekstów Juliana Tuwima.

 

Amazon likwiduje święta - wyprzedaż już od wtorku

Rynek zagraniczny, Księgarnie

Internetowy gigant Amazon.com ogłosił, że w pierwszym dniu świąt Bożego Narodzenia rozpocznie wielką wyprzedaż. Duchowni anglikańscy przypominają, że święta to wyjątkowe wydarzenie rodzinne i religijne.

 

Życzenia Świąteczne dla Czytelników Portalu Księgarskiego!

Wydarzenia

Szanowni Państwo,   Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. (Ewangelia św. Łukasza 2, 10)

 

Nadchodzi Mikołaj - propozycje na świąteczny czas od wyd. Olesiejuk!

Nowości

Wydawnictwo Olesiejuk proponuje kilkanaście wyselekcjonowanych tematycznie tytułów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, Mikołajek i prezentam

 

Choinka z szuflad katalogowych stanęła w Bibliotece Uniwersyteckiej w Olsztynie

Wydarzenia

Jak donosi portal dla bibliotekarzy Pulowerek.pl (polecamy wszystkim fanom bibliotek i bibliotekarek) nadszedł już sezon na świąteczne drzewka. W zeszłym roku zespół Pulowerka zbudował choinkę z książek, w tym za materiał budulcowy posłużyły szuflady katalogowe.

 

Czytanie Miłosza na Klopsztandze

W czasie trwającego od maja do lipca Święta Literatury i Muzyki "Wege durch das Land" fragmenty częściowo autobiograficznej powieści Czesława Miłosza "Dolina Issy" będzie czytać niemiecki aktor Matthias Habich - 14-15 lipca 2012.

 

Bóg dla wymagających" - Agora wydała książkę Turanua

Nowości

Na rynku ukazała się książka autorstwa Jan Turnaua, publicysty Gazety Wyborczej - "Bóg dla wymagających. Jan Turnau na święta i nie tylko". To połączenie katechizmu, modlitewnika i kalendarza, aktualnego zarówno w roku 2012, jak i 2112.

 

Inteligentna komunikacja na Święta i Nowy Rok

- To nie jest już świat wirtualny. To prawdziwe życie. Możemy spojrzeć sobie w oczy i pokazać serce na dłoni – tak mówią organizatorzy akcji „Życzenia na Święta i Nowy Rok na żywo przez internet”, która właśnie rozpoczyna się w sieci.

 

Obchody Dnia Domeny Publicznej 2011

Tegoroczne obchody Dnia Domeny Publicznej upłynęły pod znakiem projektów i inicjatyw realizowanych przez instytucje szeroko rozumianej kultury. Wszystkie zaprezentowane pomysły bazują na zasobach domeny publicznej i wykorzystując je na różnych poziomach i na róże sposoby.  

 

Boże Narodzenie w literaturze

Boże Narodzenie jest częstym motywem podejmowanym w literaturze - zarówno polskiej, jak i powszechnej. Ze wszystkich świąt kościelnych to właśnie ono cieszy się największą popularnością wśród powieściopisarzy i poetów.  

 

Książkowe prezenty dla najmłodszych

Nowości

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Drodzy rodzice prezentujemy kilka książek, które będą świetnymi prezentami dla waszych pociech.

 
 

"Święta na stołach świata"

Zapowiedzi

Prezentujemy świetną książkę dla wszystkich, którzy nie wiedzą czym uraczyć w święta tabuny zjeżdżających gości - "Święta na stołach świata" Anais Vially.

 

Nowości WAM

Nowości

Prezentujemy najnowsze, uduchowione pozycje z wydawnictwa WAM, które przypadną do gustu wszystkim szukającym swojego miejsca w świecie.

 

Tajemnica kapitana "Szramy"

Zapowiedzi

"Alicja "Alma" i Ryszard "Obara" są znaną parą w środowisku tropicieli tajemnic ostatniej wojny. Mimo ćwierćwiecza jakie dzieli daty w metrykach ich narodzin, nieobcy jest im dramat pokolenia "żołnierzy wyklętych". Nieodkryty dotąd bunkier ostatniego walczącego oddziału Narodowych Sił Zbrojnych wciąż pozostaje wielką zagadką, która nieoczekiwanie wpisuje się w biografię reportera - detektywa oraz jego żony.

 

Instytut Wydawniczy PAX poleca: John L. Brockington – Święta nić hinduizmu

Nowości

Brytyjski uczony John L. Brockington niezwykle jasno i kompetentnie wprowadza czytelnika w Świat hinduizmu, w jego filozofię, religie i tradycję. Kastowość, wegetarianizm, pisma święte hinduizmu, kult krowy, liczni bogowie -wielowątkowość hinduizmu i jego wielobarwność od lat fascynuję...warto się sięgnąć po tę książkę. Ro drugie przejrzane wydanie poszukiwanej książki Brockingtona.  

 

Święta nić hinduizmu

Zapowiedzi

Czym jest hinduizm? Czy da się go określić poprzez odniesienie do systemu kastowego i praktyki wegetarianizmu, czy też przez bezwzględny szacunek dla wszystkich istot żyjących aż po cześć oddawaną krowie. Albo może przez pojmowanie zewnętrznego świata materialnego jako iluzji, której ulega człowiek?

 

Pod choinką i co dalej. Krok pierwszy: zakładki do książek

No dobrze, Święta za pazuchą i zapewne duża część naszych czytelników zostanie obdarowanych mniej lub bardziej wymarzoną książką. Ale na samym podarunku nie koniec - dlatego podsuwamy Wam pomysły na bardziej miłe obcowanie z książką. Krok pierwszy: zakładki.

 

1/3 Polaków (w imieniu Św. Mikołaja) pod choinkę kupuje książki

Wydarzenia

Książki to jeden z bardziej popularnych prezentów pod choinkę. Wybiera go prawie 33 proc. Polaków. Nie dziwi więc spory tłum w szczecińskich księgarniach. Dużo ludzi jest też w sklepach z kosmetykami, bo właśnie kosmetyki postanowiło w tym roku podarować swoim bliskim aż 51 proc. osób.

 

Dzieciaki szykują święta

Nowości

Pięknie ilustrowany praktyczny poradnik, dzięki któremu nasze dzieci – same i z nami – zrobią świąteczne ozdoby i prezenty.

 

Jak rysować. Święta

Zapowiedzi

Książka, którą macie przed sobą, pełna jest pracowitych elfów, wesołych łyżwiarzy oraz błyszczących ozdób.

 

Nowość: "Dzieciaki szykują święta" Beaty Lipov

Nowości

Pięknie ilustrowany praktyczny poradnik, dzięki któremu nasze dzieci same lub z nami zrobią świąteczne ozdoby i prezenty. Wystarczą nożyczki, klej i... zawartość domowych szuflad.

 

"Japońskie święta i festiwale" - spotkanie

Wydawnictwo Hanami serdecznie zaprasza na spotkanie "Japońskie święta i festiwale". Kultura japońska od wieków nie przestaje interesować Europejczyków, bowiem kraj Kwitnącej Wiśni to miejsce, w którym tradycja miesza się z nowoczesnością.  

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.