RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

15. Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”

Gwałtowny wiosenny skok temperatur sprzyja nie tylko spacerom i porządkom w garderobach. To także niechybny sygnał początku literackiego sezonu!

 

Jutro Światowy Dzień Książki!

Wydarzenia

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W tym roku to dla nas podwójne święto, gdyż tego dnia Wrocław Europejska Stolica Kultury stanie się również Światową Stolicą Książki UNESCO 2016. Wrocław przejmie ten prestiżowy tytuł od koreańskiego miasta Incheon.

 

Poczytaj mi Wrocław. Inauguracja Światowej Stolicy Książki UNESCO 2016

23 kwietnia 2016 Wrocław przejmie od koreańskiego miasta Incheon przyznawany na rok tytuł Światowej Stolicy Książki UNESCO. To niezwykle prestiżowe wyróżnienie miasto uzyskało, jak napisała w liście gratulacyjnym Dyrektor Generalna UNESCO, Irina Bokova, w uznaniu za przygotowanie „wybitnego programu nakierowanego na promocję czytelnictwa wśród szerszej publiczności przez cały rok”. Wrocław – Światowa Stolica Książki – dołączył tym samym do takich miast jak: Madryt, Bangkok, Amsterdam, Buenos...

 

Literacka wiosna w Łazienkach Królewskich

Czy dla wielbicieli książek może być wiosną coś lepszego niż lektura ciekawej książki w ogrodzie? Łazienki Królewskie, wśród licznych wydarzeń związanych z otwarciem sezonu 2016, przygotowały szereg propozycji dla miłośników literatury – od kiermaszu książek Rezydencji Królewskich i konsultacji ze specjalistą w dziedzinie konserwacji woluminów, po nowy cykl spotkań z wybitnymi pisarzami.

 

Gazeta Pisarzy

23 kwietnia „Wyborcza” zamieni się na jeden dzień w „Gazetę Pisarzy”. W tym roku kwietniowy Światowy Dzień Książki, ustanowiony w rocznicę śmierci Szekspira i Cervantesa, Wrocław jako Europejska Stolica Kultury będzie obchodził wyjątkowo - na rok stanie się Światową Stolicą Książki UNESCO. Wśród wydarzeń są m.in. otwarcie Muzeum Pana Tadeusza czy specjalna edycja Europejskiej Nocy Literatury, ale gwoździem programu będzie „Gazeta Pisarzy”.

 

21 marca - Światowy Dzień Poezji

Wydarzenia

Światowy Dzień Poezji został ustanowiony w 1999 roku przez UNESCO, obchodzony jest na całym świecie 21 marca. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. W Warszawie cały marzec upływa pod znakiem poezji, w warszawskim metrze, w ramach akcji Wiersze w metrze, pokazywane są wiersze z całej Europy. W Gdańsku, w dniach 17-19 marca odbędzie się Festiwal Europejski Poeta Wolności. W Festiwalu bierze udział siedmioro europejskich poetów...

 

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

21 marca - przypada nie tylko pierwszy dzień wiosny (przynajmniej tej astronomicznej), ale także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

 

Światowy dzień poezji - czytamy erotyki

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza na Światowy Dzień Poezji.

 

Światowy Dzień Poezji w Zamku Ujazdowskim

21 marca poeci spotkają się w Warszawie, by wspólnie z czytelnikami świętować ten wyjątkowy dzień. Z tej okazji organizatorzy Wierszy w metrze oraz Festiwalu Europejski Poeta Wolności zapraszają na niepowtarzalny wieczór poezji, podczas którego wystąpią poeci z ośmiu krajów europejskich: Anikó Polgár (Węgry), Siergiej Stratanowski (Rosja), Ana Blandiana (Rumunia), Lidija Dimkovska (Macedonia), Daniel Jonas (Portugalia), Juhana Henrikki Harju (Finlandia), Kiriakos Charalambidis (Cypr), Aidas...

 

Nie tak źle z czytelnictwem!

Wydarzenia

76 % Polaków przyznaje się, że czyta co najmniej dwie książki w miesiącu. Aż 36% co najmniej cztery, a zaledwie 5 % nie przeczytało ani jednej książki w ciągu 30 dni poprzedzających badanie. To nie czytelniczy raj, a wyniki badań przeprowadzonych w trakcie 18. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie (23-26 października 2014r.) i opublikowanych w kontekście Światowego Dnia Książki.

 

Miasta promują czytelnictwo z okazji Światowego Dnia Książki

Wydarzenia

W wielu księgarniach z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich można się spodziewać niespodzianek i rabatów, w wielu miastach zaplanowano imprezy promujące czytelnictwo.

 

Matras świętuje Dzień Książki

Księgarnie

Z okazji Światowego Dnia Książki przypadającego na 23 kwietnia, Księgarnie Matras przygotowały serię spotkań z wyjątkowymi autorami długo wyczekiwanych premier książkowych oraz wspólne czytanie książek dla dzieci i warsztaty filozoficzne dla najmłodszych. We wszystkich księgarniach na czytelników czekają specjalne rabaty, także na bestsellerowe pozycje.

 

Światowy Dzień Książki 2015 we Wrocławiu

Księgarnie

Wrocławskie Księgarnie oraz Centrum Handlowe Arena mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w obchodach Światowego Dnia Książki, które odbędą się w dniach 23-25.04.2015 roku.

 

XIV Małopolskie Dni Książki "Książka i Róża"

Serdecznie zapraszamy w imieniu Organizatorów na XIV Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”, które odbywać się będą w dniach 23-24 kwietnia 2015 roku.

 

23 kwietnia Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Wydarzenia

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich został ustanowiony w 1995 roku przez UNESCO. Jest to święto mające promować czytelnictwo, edytorstwo i ochronę własności intelektualnej

 

Polska Izba Książki na Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Wydarzenia

W przeddzień święta książki obchodzonego na całym świecie 23 kwietnia, Polska Izba Książki zorganizowała konferencję prasową, inaugurując tym samym obchody ŚDKiPA w całej Polsce.

 

Róże w tramwaju od Miejskiej Biblioteki Publicznej z okazji Światowego Dnia Książki!

Biblioteki

Jak co roku Miejska Biblioteka Publiczna z Wrocławia włącza się w obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

 

Radość z czytania - nie tylko w Święto Książki

Wydawnictwa

23 kwietnia już po raz dziewiętnasty będziemy obchodzić niezwykle ważne święto dla wszystkich miłośników książek (czytelników, księgarzy, wydawców) - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

 

Wielka impreza zainicjowana przez malutką księgarenkę

Księgarnie

Już po raz czwarty księgarze z Kamiennej Góry (miasta o wielkości 1/10 którejkolwiek z warszawskich dzielnic) ściągają do siebie czołówkę współczesnych twórców literatury popularnej.

 

Zobacz rękopisy Heleny Modrzejewskiej -zaprasza Biblioteka im. Raczyńskich

Wydarzenia

Szanowni Państwo, od 2006 roku Biblioteka Raczyńskich, dzięki mecenatowi PKO Banku Polskiego, prezentuje publiczności najpiękniejsze i najcenniejsze piśmiennicze skarby kultury narodowej i europejskiej ze swoich zbiorów.

 
 

Światowy Dzień Teatru z Impulsem

Nowości

Krakowska Oficyna Wydawnicza IMPULS zaprasza na obchody Światowego Dnia Teatru połączone ze specjalną promocją cenową!

 

Światowy Dzień Poezji w Częstochowie - Halinie Poświatowskiej. Z galą finałową 36. edycji wznowionego konkursu poetyckiego

Wydarzenia

Częstochowa, rodzinne miasto Haliny Poświatowskiej, w osiemdziesiątą rocznicę urodzin poetki przygotowało program popularyzacji jej dorobku w ramach projektu „HAŚKA. Poświatowska in art”.

 

28 sierpnia Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów

Wydarzenia

28 sierpnia przypada data Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów. Z tej okazji przygotowaliśmy trochę atrakcji dla młodszych i starszych miłośników historii z dymkiem.

 

Światowy Dzień Książki - Literacki Egmont

Egmont Polska życzymy wszystkim molom książkowym więcej czasu. Czasu, który można poświęcić na czytanie kolejnych ciekawych książek, a także czasu, który można przeznaczyć dzieciom, pokazując, że warto żyć od najmłodszych lat w otoczeniu książek.

 

Pokaż, że czytasz w Księgarniach Świat Książki!

Księgarnie

23 kwietnia świat obchodzi Dzień Książki! Z okazji tego święta w Księgarniach Świat Książki wszystkie książki będą do kupienia z 20% rabatem*, a każdy Klient, który zrobi zakupy powyżej 49 zł bezpłatnie otrzyma bawełnianą torbę z hasłem Nie jestem statystycznym Polakiem, lubię czytać książki. Pokaż, że czytasz! Zapraszamy do Księgarni Świat Książki.   *rabat nie dotyczy książek objętych innymi promocjami

 

„650 lat książki i czytania w Polsce” - konferencja

Wydarzenia

Polska Izba Książki oraz Komitet Organizacyjny Obchodów Jubileuszu 650 lat w służbie książki zapraszają na konferencję prasową z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, pt.: „650 lat książki i czytania w Polsce” 22 kwietnia 2014 r, godz. 14:30 Centrum Prasowe PAP ul. Bracka 6/8, Warszawa

 

25 marca - Światowy Dzień Czytania Tolkiena

Wydarzenia

Przyjdź i przyłącz się do obchodów święta największego pisarza fantasy! Posłuchaj fragmentów "Hobbita" czytanych przez naszych lektorów i poczuj fantastyczny klimat jedynej w swoim rodzaju literatury!  

 

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa - promocja w Impulsie

Nowości

Oficyna Wydawnicza IMPULS przez cały czas trzyma rękę na pulsie. Tym razem w ramach obchodów Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Jako wydawca publikacji z tej tematyki pragnie włączyć się w jego obchody. Z tej okazji w okresie 18-25 marca oferuje swoje publikacje poruszające tematykę zespołu Downa z 20% rabatem!

 

Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów

Wydarzenia

Data Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów przypada 28 sierpnia w rocznicę urodzin amerykańskiego rysownika Jacka Kirby’ego (1917-1994) twórcy znanych na całym świeci postaci z uniwersum XMen, Hulka czy Fantastycznej Czwórki.

 

Co się działo na Światowym Dniu Książki? Relacje

Biblioteki

Światowy Dzień Książki (23 kwietnia) był hucznie świętowany w całej Polsce. Pojawiły się już pierwsze relacje video z tych wydarzeń. Można podejrzeć, co działo się m.in. w Elblągu, Włocławku i Bydgoszczy.

 

Światowy Dzień Książki na Pałukach 23.04.2013

Księgarnie

Od Katalonii po Pałuki z wyłączeniem Wielkiej Brytanii i Irlandii obchodzono na miarę sił, środków, społecznego zaangażowania i spadku czytelnictwa (zapraszam do lektury Biblioteki Narodowej za rok 2012) Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

 

Wielka okazja dla miłośników książek w Matrasie!

Księgarnie

Miłośnicy książek już zacierają ręce. Dziś 23 kwietnia klienci mogą korzystać z 25 procentowej zniżki w większości księgarni Matras na terenie całego kraju. Rabat obejmuje książki. Z oferty wyłączone są jedynie podręczniki szkolne.

 

23 kwietnia - Światowy Dzień Książki

Wydarzenia

Instytut Książki zaprasza do obchodów Światowego Dnia Książki wspólnie z Filmoteką Narodową oraz Biblioteką Publiczną w Supraślu.

 

Żak wraca do Biblioteki!

Wydarzenia

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane 23 kwietnia w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

 

Swiatowy Dzień Książki na Pałukach - 2013 r.

Wydarzenia

Szanowni Państwo, 23 kwietnia po raz kolejny na całym świecie obchodzony będzie Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich - doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

 

Czytam. Legalnie - konferencja prasowa

Wydarzenia

Polska Izba Książki zaprasza na konferencję prasową "CZYTAM. LEGALNIE. O działaniach na rzecz rozwoju czytelnictwa i ochrony prawa autorskiego"

 

Światowy Dzień Książki we Wrocławiu i Projekt WORD

Wydarzenia

Miejska Biblioteka Publiczna We Wrocławiu zaprasza do wspólnego świętowania dnia książki oraz na warsztaty na których można wykorzystać drzemiące w nas pokłady kreatywności - do dyspozycji uczestników będzie ściana w czytelni biblioteki.

 

Kamiennogórskie Spotkania z Literaturą 2013

Wydarzenia

23 kwietnia 2013 r. w Kamiennej Górze po raz kolejny odbędą się obchody Światowego Dnia Książki. Święto czytających, piszących, bibliotekarzy i księgarzy. Wszystkich tych, dla których książki to codzienność, treść życia i radość.

 

Obchody Światowego Dnia Poezji ustanowionego przez UNESCO

Wydarzenia

Organizatorzy tegorocznej edycji przygotowali spotkania, koncerty, odczyty wierszy i wieczory poezji.

 

Nie wagarujmy od poezji

Wydarzenia

21 marca oprócz ulubionego święta wszystkich uczniów, Dnia Wagarowicza, obchodzimy też ustanowiony w 1999 przez UNESCO Światowy Dzień Poezji

 

Dzień Misia!

Wydarzenia

25 listopada świętujemy światowy dzień naszych dzielnych towarzyszy dzieciństwa – pluszowych misiów! Został on ustanowiony w setną rocznicę powstania zabawki w 2002 roku. Swoją angielską nazwę misie wzięły od imienia prezydenta Stanów Zjednoczonych Teodora Roosevelta, który zgodnie z anegdotą miał litościwie wypuścić podczas polowania przestraszonego młodego niedźwiadka. Dlatego pierwsze pluszowe misie na rynku amerykańskim nazywały się Teddy Bear.

 

20 czerwca - Światowy Dzień Bookcrossingu

20 czerwca po raz dziewiąty obchodzone będzie ogólnopolskie Święto Wolnych Książek. Organizatorzy wzorem minionych lat zapraszają środowiska kultury, urzędy, galerie, biblioteki, szkoły, uczelnie, jak również wszystkich aktywnych i kreatywnych czytelników do współtworzenia tego dnia.

 

Światowy Dzień Książki trwa przez cały maj!

Na dziś przypada ustanowiony w 1995 roku przez UNESCO Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To doroczne święto w Warszawie zaczęło się już wczoraj i będzie trwało przez cały maj.

 

Internet nie tylko od święta

Internet

Przygotowania do tegorocznych obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego 2012 wchodzą w kulminacyjną fazę. Główne imprezy zapowiedziano na 17 maja, ale już wcześniej odbędą się spotkania poświęcone tematowi informatyzacji.

 

Czytaj! Zobacz więcej!

"Czytaj! Zobacz więcej" to kampania społeczna z okazji Światowego Dnia Książki, której celem jest zmiana wizerunku książki i promocja czytelnictwa. Dziennikarze, pisarze i artyści w promocyjnym filmiku przekonują, że czytanie to przyjemny i wartościowy sposób spędzania wolnego czasu.

 

26 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Własności Intelektualnej

Wydarzenia, Prawo

W przeddzień Światowego Dnia Własności Intelektualnej, wczoraj, odbyły się w Warszawie dwie konferencje.

 

Beata Pawlikowska, Jacek Dehnel, Rafał Kosik, Małgorzata Kalicińska i Zygmunt Miłoszewski dziś w Empik Junior!

Przypominamy, że dziś: w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Empik Junior przy ul.Marszałkowskiej odbędzie się spotkanie z autorami książki „2012” – zbioru opowiadań, który Empik rozdaje czytelnikom w prezencie już od 16 kwietnia

 

Biblioteka Śląska - Książka Dobrze Zaprojektowana

Biblioteki

„Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci” – konferencja. Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Katowicach przed Biblioteką Śląską zasadzonych zostanie 90 róż.

 

Bezkartek.pl na Światowy Dzień Książki

Księgarnie

Promujemy e-czytelnictwo z okazji Światowego Dnia Książki! Polub, udostępnij i wygraj e-book pt. "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet".

 

Ośrodek Kultury Ochota - Audiobook Juliusza Erazma Bolka na Światowy Dzień Książki

Nowości

23 kwietnia jest światowym Dniem Książki ustawionym przez UNESCO. Z tej okazji Ośrodek Kultury Ochoty wydał oryginalny dwupłytowy album poświęcony literaturze. Zawiera on audycję radiową „Szkiełko i oko” i koncertowy audiobook „Skróty szaleństwa” Juliusza Erazma Bolka.

 

Wydawnictwo MUZA zaprasza do ogrodów Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie

Wydawnictwa

Zapraszamy w imieniu wydawnictwa MUZA SA. do ogrodów Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie - fragmenty "Więźnia Nieba" przeczyta Krystyna Czubówna.  

 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2012 w Kamiennej Górze

Wydarzenia

Wszystko wskazuje na to, że w małej miejscowości - Kamienna Góra - na krańcu Polski, odbędą się największe w tym roku w Polsce obchody Światowego Dnia Książki 2012.    

 

Dzień Książki jest codziennie

W bibliotekach Dzień Książki jest codziennie - mówiła Elżbieta Stefańczyk, przewodnicząca Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich na konferencji zorganizowanej z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia).

 

Kiermasz i spotkanie z autorami wydawnictwa Czarne

Wydawnictwa

Wydawnictwo Czarne i Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów serdecznie zapraszają na kiermasz książek z okazji Światowego Dnia Książki 22 kwietnia 2012 roku (niedziela) w STACJI MURANÓW, ul. Andersa 13 (przy skwerze Tekli Bądarzewskiej) Zapraszamy w godzinach 12 – 18

 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2012

Wydarzenia

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich został ustanowiony w 1995 roku przez UNESCO. Jest to święto mające promować czytelnictwo, edytorstwo i ochronę własności intelektualnej.  

 

Poezja ocala. 31 marca

Wydawnictwa

XII Światowy Dzień Poezji UNESCO. PoEzja Ocala 31.III-01.IV.2012 Londyn.

 

Biblioteka w Mierzynie: Światowy Dzień Poezji

Biblioteki

Spotkanie odbędzie się w środę 21 marca o godz. 17:00 w budynku biblioteki przy ul. Weleckiej 5 w Mierzynie. Tegoroczne spotkanie nie będzie jednak klasyczne. Nie będzie czytania utworów Miłosza, Szymborskiej czy Mickiewicza.

 

Światowy Dzień Osób Jąkających

Wszyscy wiemy, jak ważna jest rozmowa z drugim człowiekiem i poczucie, że jest się słuchanym oraz rozumianym. Potrzebę taką odczuwamy niezależnie od naszych możliwości i umiejętności komunikacyjnych.

 

W ramach Światowego Dnia Książki i Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień

Na zaproszenie Burmistrza Żnina Leszka Jakubowskiego i szefa Księgarni Pałuckiej Henryka Tokarza zawitał do Żnina Michał Pauli, autor książki „12 x śmierć”, który za „eksport” narkotyków (200 tabletek ecstasy) do Tajlandii został skazany na 12 kar śmierci.

 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w SP nr 4 w Jaśle

Biblioteki

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest na całym świecie 23 kwietnia. Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle po raz kolejny przyłączyła się do ustanowionego przez UNESCO święta miłośników literatury z całego świata. Tym razem opracowany został przez nauczycieli bibliotekarzy oraz anglistkę mgr Ewelinę Kamińską-Zawiszę edukacyjny projekt eTwinning „Colourful books”.

 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w MBP W Lublinie

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

 

Literatura do posłuchania w warszawskich autobusach

ZTM, Nokia oraz audioteka.pl zapraszają warszawiaków na drugą edycję obchodów Światowego Dnia Książki. W ramach akcji, 22 i 23 kwietnia pasażerowie stołecznej komunikacji miejskiej będą mogli słuchać w autobusach fragmentów polskiej i zagranicznej literatury.

 

23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.

 

Ania z Zielonego Wzgórza jeździ warszawskimi autobusami!

ZTM, Nokia oraz audioteka.pl zapraszają warszawiaków na drugą edycję obchodów Światowego Dnia Książki! W ramach akcji, 22 i 23 kwietnia pasażerowie stołecznej komunikacji miejskiej będą mogli słuchać w autobusach fragmentów polskiej i zagranicznej literatury.

 

Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego w Polsce, Warszawa

Wydarzenia

Tegoroczny Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego w Polsce upłynie pod hasłem: "Przeciwdziałaniu wykluczenia cyfrowego na terenach słabo zurbanizowanych".  

 

"Wiosna książkomaniaków" - II edycja

Wydarzenia

Dom Kultury „502” zaprasza łódzkie dzieci i młodzież do udziału w projekcie „Wiosna książkomaniaków”. Będzie to już II edycja tej imprezy. Celem „Wiosny książkomaniaków” jest, podobnie jak w roku ubiegłym, promocja literatury i czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców miasta.  

 

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

Zapowiedzi

21 marca - przypada nie tylko pierwszy dzień wiosny (przynajmniej tej astronomicznej), ale także ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA. Oficyna Wydawnicza Impuls jako wydawca publikacji z tej tematyki pragnie włączyć się w jego obchody. Z tej okazji w okresie 18-25 marca oferuje swoje publikacje z 10% rabatem. Wystarczy podać podczas zamówienia hasło „Impuls do lepszej edukacji” a n/w książki otrzymają Państwo atrakcyjny rabat.

 

Tajne Komplety zapraszają na święto poezji

21 marca: Światowy Dzień Poezji. Tak ustaliło UNESCO. Poezja niewiele ma już wspólnego ze świętem, jeśli już, to są to raczej święta ruchome i ciche. Jednak spróbujmy ten dzień obejść, niekoniecznie dookoła, niekoniecznie cicho. Fundacja im. Karpowicza udostępni tego dnia scenę i mikrofon wszystkim, którzy zechcą przeczytać swój wiersz głośno, nawet bardzo głośno.

 

Światowy Tydzień eKsiążki z Virtualo

Wydarzenia

Światowy tydzień e-książki z Virtualo czyli aplikacja na iPada, konkursy, bony wartościowe i e-booki w prezencie!

 

Salwator walczy z depresją!

Zapowiedzi

23 lutego obchodzimy światowy dzień walki z depresją. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą zdrowotną na świecie. Przygotowaliśmy dla Państwa ofertę książkową, w której poruszany jest ten problem, a także przedstawiane są sposoby na złagodzenie objawów tej choroby

 

Tłum tłumaczy w CSW

Na całym świecie 30 września, dzień świętego Hieronima – tłumacza Biblii, obchodzony jest jako święto tłumaczy. Tłumacze to twórcy światowej literatury, bez nich nie mielibyśmy dostępu do większości książek, które kochamy.

 

Zbliża się VATman, który zniszczy książki

Wydarzenia

Przeciwko wprowadzeniu VAT-u na książki w sobotę protestowała przed Sejmem grupa blisko 50 osób. W ramach Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów podobne akcje odbyły się w Krakowie i Poznaniu.

 

W Łodzi Światowy Dzień Książki potrwa dwa miesiące

Od początku kwietnia do czerwca organizowane są imprezy i spotkania związane ze Światowym Dniem Książki. Wiosna Książkomaniaków to cykl przedsięwzięć organizowanych przez Dom Kultury 502 przy Gorkiego 16 na łódzkim Widzewie.

 

Czyżby czytanie było sztuką mniejszości?

Zdanie to wypowiedział Stefan Chwin na spotkaniu z dziennikarzami podczas 1. Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada. I dopowiedział optymistycznie: "Nie grozi nam żadna katastrofa w tym względzie". Polemizowałbym tu z autorem "Esther"...    

 

Rozstrzygnięcie konkursu "Lubię czytać"

Rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs „LUBIĘ CZYTAĆ” dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, towarzyszący IX Poznańskim Spotkaniom Targowym Książka dla Dzieci i Młodzieży 2010, zorganizowanym pod patronatem Instytutu Książki i Radia Merkury.

 

Mistrzowie Promocji Czytelnictwa

Jury Konkursu organizowanego jak co roku w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz Tygodnia Bibliotek - „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2009”w składzie:    

 

Światowy Dzień Książki 2010 - Wydawcy czytelnikom

21 kwietnia odbyła się konferencja prasowa poświęcona tegorocznym obchodom Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

 

Światowy Dzień Książki w księgarniach niezależnych

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Od lat księgarnie niezależne włączały się w różne okolicznościowe działania. I tak:

 

Wydawnictwo BOSZ: zapłać mniej w Międzynarodowy Dzień Książki

W najbliższy piątek 23 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Książki, za zakup wybranych pozycji na stronie www.bosz.com.pl zapłacisz 10% mniej!

 

Grażka Lange na Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

 

Światowy Dzień Książki - w Krośnie

23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich – doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

 
 

Młodzieżowy ZigZap promuje czytanie książek

Z okazji Światowego Dnia Książki ZigZap zaprasza na Zaczytany weekend, który odbędzie się w dniach 23-25 kwietnia.

 

Światowy Dzień Książki - konferencja

Wydawnictwa

W imieniu organizatorów zapraszamy na konferencję prasową poświęconą Światowemu Dniu Książki i Praw Autorskich 2010, która odbędzie się w środę, 21 kwietnia o godz. 11.00 w Centrum Prasowym Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie /ul. Bracka 6/8/.

 

Opowiadania dla młodych czytelników "Moja pierwsza książka"

W ramach projektu obchodów Światowego Dnia Książki i promocji czytelnictwa Polska Izba Książki zamierza z grupą wydawców opublikować w tym roku zbiór opowiadań przeznaczony dla dzieci i "młodszej" młodzieży.

 

Przygotowania do obchodów Światowego Dnia Książki 2010

Wydarzenia

12 listopada w siedzibie Polskiej Izby Książki w Warszawie odbyło się posiedzenie Komitetu Porozumiewawczego Bibliotekarzy, Księgarzy i Wydawców, skupiającego przedstawicieli siedmiu organizacji branżowych. Obecni też byli przedstawiciele sieci Empik, którzy zadeklarowali gotowość uczestnictwa w przyszłorocznych wspólnych działaniach Komitetu. Gościem spotkania był Grzegorz Gauden, dyrektor Instytutu Książki.

 

"Przeczytane w tłumaczeniu" obchodzi Światowy Dzień Tłumacza

Wydarzenia

W imieniu Duńskiego Instytutu Kultury zapraszamy na kolejne z cyklu spotkań literackich z tłumaczami. Tym razem proponujemy Państwu trochę inną formułę spotkania z tłumaczami i ich pracą. Wieczór rozpocznie dyskusja na temat przekładu poezji ze szczególnym zwróceniem uwagi na języki "małe", jak na przykład węgierski, rumuński czy norweski.

 

Wystawa z okazji Światowego Dnia Umiejętności Czytania w MBP w Opolu

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza na otwarcie wystawy - „Themersonowie i ich Tom, który budował dom” z okazji Światowego Dnia Umiejętności Czytania.  

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.