RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Nowa biografia Ludwika XIV autorstwa Maxa Gallo

Nowości

12 października trafi do księgarń „Ludwik XIV Życie Wielkiego Króla" autorstwa Maxa Gallo francuskiego historyka i powieściopisarza, uważanego za niedoścignionego mistrza biografii.    

 

Jacek Gutorow, Życie w rozproszonym świetle. Eseje

Nowości

Już 15 września w „Sztuce Czytania”, nowej serii Wydawnictwa Ossolineum, ukaże się książka Jacka Gutorowa Życie w rozproszonym świetle. Na tom składa się szesnaście esejów o perypetiach dwudziestowiecznej myśli krytycznej i filozoficznej oraz o dramacie języka i wyobraźni artystycznej w epoce nowoczesności.  

 

Regały z kulturą

Wydarzenia

W kilkunastu krakowskich szpitalach i ośrodkach pomocy społecznej stanęły nowiutkie regały uginające się od nowości wydawniczych sześciu krakowskich oficyn. To akcja „Regał z kulturą″, realizowana w ramach cyklu Drugie Życie Książki przez Krakowskie Biuro Festiwalowe – operatora Programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

 

Recenzja: "Apetyt na życie", Mary Simses

Recenzje

Są takie książki, o których długo nie mogę zapomnieć. Książki, do których wracam, otwierając co chwilę ulubione fragmenty. Wracam i wyobrażam sobie po raz kolejny opisywane sceny, czytam zaznaczone cytaty, układam w sercu na nowo te emocje, które mi towarzyszą. Są takie książki, kiedy od pierwszych stron czuję, że ta historia poruszy mnie i zachwyci. To zdecydowanie taka historia.

 

Życie, filmy, fobie geniusza - Nils Thorsen, Lars von Trier.

Zapowiedzi

Nakładem Wydawnictwa Bukowy Las, 20 lipca ukaże się Życie, filmy, fobie geniusza, autorstwa Nilsa Thorsena, pierwsza wydana w Polsce biografia Larsa von Triera, słynnego duńskiego reżysera, ekscentryka i prowokatora.

 

Recenzja: "Moje życie obok"

Recenzje

Rodzina. Czasem trochę zwariowana, czasem całkiem poważna, kochająca, nienawidząca, chaotyczna, a może porządna; inna lub taka sama jak wszystkie. Lubię mówić, że rodzina to najpiękniejsze co mogło się przytrafić człowiekowi w życiu. Lubię, gdy ktoś się ze mną w tej kwestii zgadza. W tym momencie mogłabym sobie podać rękę z Garretami. Za to z Reedami zapewne miałabym na pieńku.

 

Spotkanie autorskie z Dorotą Mirską-Królikowską - autorką ksiażki o Bolesławie Paluchu

Rynek, Wydarzenia

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Dorotą Mirską-Królikowską, autorką książki "Życie bez bólu kręgosłupa. Bolesław Paluch - legenda polskiej medycyny manualnej".

 

Recenzja: „Maria Curie-Skołodowska. Złodziejka mężów", Iwona Kinzler

Recenzje

Maria Skłodowska wyrasta na naszych oczach na kobietę, która sama jedna pokonała wiele stereotypów jakimi obdarzano kobiety jeszcze sto lat temu. Nigdy nie była "kurą domową", nie dała się "wtłoczyć" w mechanizm ówczesnej oświaty, była niepokorną, niezależną osobowością. Poświęciła się nauce udowadniając, że kobieta naukowiec może dorównywać i przewyższać w tej dziedzinie najbardziej utytułowanych mężczyzn. Przy tym nigdy nie zapomniała, iż jest kobietą i reprezentuje...

 

Moje życie obok - Huntley Fitzpatrick

Zapowiedzi

"Moje życie obok" autorstwa Huntley Fitzpatrick to poruszająca powieść o rodzinie, przyjaźni, pierwszej miłości i o tym, jak zachować lojalność wobec jednej osoby, nie zdradzając innej. Książka niewątpliwie wciągająca dla czytelników w różnym wieku. Premiera już 27 czerwca.

 

Autobiografia Włodzimierza Lubańskiego!

Zapowiedzi

Wydawnictwo Literackie zapowiada autobiografię Włodzimierza Lubańskiego zatytułowaną „Życie jak dobry mecz" - premiera 2 czerwca.

 

Życie na miarę. Odzieżowe niewolnictwo

Nowości

Dobra prezencja bywa kluczem do sukcesu, a metka na ubraniu ma znaczenie. Czasem to kwestia życia lub śmierci. Dla niektórych – dosłownie.

 

Życie pod nadzorem

Nowości

Jak wytrwać z maniakami kontroli w domu i w pracy.

 

Recenzja: „Uczłowieczyć komunikację. Nauczyciel wobec ucznia w przestrzeni szkolnej", Henryka Kwiatkowska

Recenzje

W ramach nowej serii "Palące Problemy Edukacji i Pedagogiki" ukazała się praca pod redakcją naukową Henryki Kwiatkowskiej pt. „Uczłowieczyć edukację. Nauczyciel wobec ucznia w przestrzeni szkolnej".

 

W Impulsie: Uczłowieczyć komunikację

Nowości

Ratujmy słowa przed utratą ich znaczeń. Za wypowiedziane słowa bierzmy odpowiedzialność. Słowom należy się szacunek. Myślę, że nasze szkolne wychowanie jest skażone nieuprawnionym roszczeniem do realizacji jedynej racji bądź z personalnego nadania pojedynczych nauczycieli, bądź z odgórnego, czyli instytucji. Uczeń się tu nie liczy. Uczeń nie ma racji. Nauczyciele czują się, nie wiadomo, z jakich uprawomocnień, upoważnieni do zawłaszczania myśli i uczuć wychowanka, wskazując, jakie one powinny...

 

Recenzja: „Życie zawłaszcza śmierć Wieprzowie Ordynackim” Jacek Podsiadło

Recenzje

W książce Jacka Podsiadły Życie zawłaszcza śmierć w Wieprzowie Ordynackim coś niewątpliwie zostało zawłaszczone. Obawiam się jednak, że – wbrew autorskiej intencji – nie była to śmierć. Mówiąc szczerze, w tym kontekście nawet nie przyszła mi ona na myśl. Zamiast niej pojawiły się takie pojęcia jak forma, autentyczność, język. Tym, co wzięło je władanie bynajmniej nie jest życie. Raczej pewien rodzaj autokreacji, czy wręcz kabotyństwa. Za jego sprawą omawiana książka jest nie tyle zła, co...

 

Nowość Bellony: „Maria Skłodowska-Curie. Złodziejka mężów"

Nowości

W czwartek 28 stycznia miała miejsce premiera najnowszej książki Iwony Kienzler - „Maria Skłodowska-Curie. Złodziejka mężów - życie i miłości".

 

Dymny. Życie z diabłami i aniołami

Zapowiedzi

Artysta genialny i przeklęty. Pierwsza biografia Wiesława Dymnego.   Agresywny awanturnik i prowokator. Żył z pożarem w głowie, nieuchronnie zmierzał ku samozagładzie. Taki polski James Dean. Tajemnica jego przedwczesnej śmierci wiedzie do mrocznych archiwów SB.

 

Recenzja: „Dydaktyka szkolna dla kandydatów na nauczycieli” Franciszek Bereźnicki

Recenzje

Polska szkoła od dłuższego czasu przeżywa poważny kryzys. Wynika on między innymi z upadku autorytetu nauczyciela. Obecnie ludzie, którzy wybrali taki zawód są raczej wyszydzani i nierozumiani, nie mogą oczekiwać ani wdzięczności uczniów ani dobrych zarobków. Niestety, takie podejście do tego, dawniej bardzo szanowanego, fachu doprowadza nieraz do skrajnych sytuacji. Dziś nauczyciel ma mały wpływ na ucznia oraz niewiele środków, którymi mógłby dziecko nakłonić do współpracy....

 

Recenzja: „Życie prywatne Polaków w XIX wieku" pod red. naukową Jarosława Kity i Mateusza Klemperta

Recenzje

Wielki projekt badawczy, który jest pokłosiem drugiej ogólnopolskiej konferencji naukowej z tego cyklu doczekał się w końcu podsumowania w postaci wydanych kolejnych trzech tomach zatytułowanych „Życie prywatne Polaków XIX wieku. Portret kobiecy. Polki w ramach epoki". Prace ukazały się pod redakcją naukową Jarosława Kity, Mateusza Klemperta i Marii Korybut-Marciniak.

 
 

„Takie piękne życie" - najbardziej osobista książka o Wojciechu Kilarze

Nowości

Wojciech Kilar przyznawał, że nasza dziennikarka „znajduje do niego klucze”. Nowa książka Barbary Gruszki-Zych jest tego najlepszym dowodem.

 

Niemieccy nauczyciele chcą, by „Mein Kampf” znalazł się w programie nauczania

Rynek zagraniczny

Związek Nauczycieli Niemiec uważa, że książka Adolfa Hitlera „Mein Kampf” z komentarzami powinna być włączona do programu szkolnego w celu zwalczania ekstremizmu        

 

Wydawnictwo Wysoki Zamek: Witold Szolginia, Tamten Lwów, tom 5 „Życie miasta”

Nowości

Po przedstawieniu w pierwszych trzech tomach lwowskich krajobrazów, parków, ulic, placów, świątyń, gmachów i pomników, a potem po przypomnieniu w czwartym tomie zbiorowego wizerunku niegdysiejszych mieszkańców Lwowa, autor dokonuje teraz syntezy obu tych elementów: tamtego lwowskiego środowiska i tamtego lwowskiego człowieka – próbuje ukazać to, co jest lapidarnie określone przez tytuł piątego tomu: życie miasta.    

 

Nowa powieść Yanna Martela ukaże się w 2016

Zapowiedzi

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów „Życia Pi”. Yann Martel powróci z nową powieścią już na początku przyszłego roku. Od wydania jego ostatniej książki, „Beatrycze i Wergil” minęło już 5 lat – na szczęście czas oczekiwania dobiega końca. Jego najnowsza książka „The High Mountains of Portugal” to opowieść o wielkiej miłości i wielkiej stracie oraz o wyprawie do korzeni wiary.

 

Książka o twórcy Świata Dysku: „Terry Pratchett. Życie i praca z magią w tle"

Zapowiedzi

W wydawnictwie Prószyńskim już wkrótce niezwykła historia życia jednego z najbardziej lubianych twórców na świecie, obejmująca także jego mężną walkę z chorobą Alzheimera.

 

Nowość w Impulsie: „Dydaktyka szkolna dla kandydatów na nauczycieli"

Nowości

Oficyna wydawnicza IMPULS nie zwalnia tempa polecając Państwu kolejną swoją nowość: „Dydaktykę szkolną dla kandydatów na nauczycieli":

 

"Buddyzm. Jeden Nauczyciel, wiele tradycji" Jego Świątobliwości Dalajlamy oraz Tubteny Cziedryn

Nowości

Właśnie trafiła do księgarń praca Jego Świątobliwości Dalajlamy oraz Tubteny Cziedryn Buddyzm. Jeden Nauczyciel, wiele tradycji.

 

Recenzja: „Moje życie wśród narkoterrorystów” Edward Follis, Douglas Century

Recenzje

Liczba osób uzależnionych od narkotyków rośnie z roku na rok. Każdy z nich zaczynał jednak od tego samego etapu. Chcę spróbować, znudziły mi się papierosy, alkohol, pora na nowe doznania. Zazwyczaj zaczyna się niewinnie, mały skręt z kumplami z dala od ciekawskich spojrzeń rodziców, sąsiadów. W wielu przypadkach jednak szybko wymyka się to spod kontroli, marihuana już nie wystarcza, a do gry wchodzą inne, dużo bardziej szkodliwe używki. Nic zatem dziwnego, że biznes narkotykowy rozkwita, a...

 

„Życie według Duni”

O Duni, wakacjach na wyspie u Fridy, radości, słońcu, tacie, a także o pewnej niespodziance... Czwarty tom przygód Duni „Życie według Duni”.

 
 

Ks. Jan Kaczkowski w Matrasie!

Księgarnie

W sobotę, 18 kwietnia o godzinie 16.00 w księgarni Matras, Al. Solidarności 113 w Warszawie ks. Jan Kaczkowski i jego książka "Życie na pełnej petardzie czyli..." To niezwykłe spotkanie z człowiekiem, który, mimo choroby, nie tylko nie traci nadziei, ale rozsiewa wszędzie optymizm i pomaga innym.  

 

Zapowiedź Iskier: Taniec był moim życiem...

Zapowiedzi

Wydawnictwo Iskry zapowiadają publikację biografii słynnej tancerki Marii Krzyszkowskiej pt. „Taniec był moim całym życiem" autorstwa Jana Stanisława Witkiewicza.

 

Mam w głowie tysiące pszczół...

Nowości

Najsłynniejsza książka Sue Monk Kidd, autorki bestsellerowych Czarnych skrzydeł! Długo oczekiwane wznowienie słynnej, zekranizowanej z powodzeniem powieści Sekretne życie pszczół już w księgarniach.

 

Sprawdzę tylko maile...

Nowości

Zapraszamy na „Życie w domu” - pierwszy z serii poradnikowych filmów Jennifer L. Scott.  

 

Recenzja: Nauczycielskie praktyki oceniania poza standardami

Recenzje

Wbrew pozorom problem oceniania poziomu wiedzy uczniów przynależy ze względu na swoją złożoność do sfery badań naukowych. Ale ze względu na swój wymiar społeczny społeczny zahacza też o psychologię, gdzie pojmowana jest jako holistyczna całość - przeplatają się w niej bowiem wątki etyczne, normatywne i prakseologiczne.

 

Zdarza się. Kurt Vonnegut: Życie - premiera 1 kwietnia

Zapowiedzi

Na 1 kwietnia zaplanowaliśmy premierę biografii Kurta Vonneguta „Zdarza się. Kurt Vonnegut: Życie", autorstwa Charlesa J. Shieldsa.

 

Inspiratorki, liderki, założycielki - ukazał się leksykon wybitnych Polek

Nowości

"Inspiratorki, liderki, założycielki. Aktywność przedstawicielek katolickich wspólnot i ruchów kobiecych w Polsce (1805-1963)" - to opracowanie badaczki ruchu kobiecego w Polsce, dr Moniki Waluś. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa KUL.

 

„Nasz elementarz” raczej ich niż nasz. Nauczyciele go nie chcą

Wydarzenia

Zdecydowana większość nauczycieli chce jak najszybszego powrotu do rozwiązania, w którym sami wybierali podręcznik. Większość pedagogów sądzi, że wprowadzenie do szkół rządowego podręcznika będzie miało fatalne skutki.  

 

"Tam, gdzie pszczoły wiodą swoje sekretne życie...

Nowości

Długo oczekiwane wznowienie słynnej, zekranizowanej w powodzeniem powieści Sekretne życie pszczół już niebawem w księgarniach.  

 

Autorskie spotkanie z Marylą Rodowicz już w sobotę we Wrocławiu

Wydarzenia

„Maryla. Życie Marii Antoniny” to rozpisana na wiele głosów opowieść o Królowej Polskiej Piosenki, ilustrowana niepublikowanymi dotąd zdjęciami i dokumentami z jej prywatnego archiwum.

 

Recenzja: „Stres w pracy zawodowej nauczyciela", Stanisław Korczyński

Recenzje

Stres stał się z czasem obok różnego rodzaju nerwic naszym największym osobistym wrogiem. Dotknięty jest nim co trzeci Polak, cierpią na niego przede wszystkim nauczyciele szkolni i wychowawcy. Niewielka objętościowo książka Stanisława Korczyńskiego opublikowana przez Oficynę Wydawniczą IMPULS wprowadza nas w jego problematykę.

 

Monika Śliwińska w Lublinie

Wydawnictwa

Wydawnictwo Iskry i Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN" zapraszają na spotkanie autorskie i promocję książki Moniki Śliwińskiej pt. „Muzy Młodej Polski. Życie i świat Marii, Zofii i Elizy Pareńskich":

 

Nagroda dla książki Izy Michalewicz

Wydawnictwa

„Życie to za mało” – zbiór reportaży Izy Michalewicz nagrodzonych jesienią, polecany na jesień

 

Październikowa premiera wydawnictwa BOSZ - "Teodora, moja miłość".

Zapowiedzi

Już w najbliższych dniach w księgarniach całej Polski ukaże się najnowsza książka wydawnictwa BOSZ - Teodora, moja miłość. Życie codzienne Jana i Teodory Matejków.

 

Recenzja: „Pełnić służbę całym życiem.Ruch harcerski jako przykład działań organizacji pozarządowych"

Recenzje

Pełnić służbę całym służbę całym życiem. Ruch harcerski jako przykład działań organizacji pozarządowych .Wdrażających do życia w społeczeństwie obywatelskim Ewy Palmer-Kabacińskiej to przykład całościowej analizy ruchu harcerskiego od czasów powstania czyli od końca XIX wieku aż do czasów nam współczesnych.  

 

Między nami, nauczycielami - zaprasza Impuls

Wydawnictwa

Chcielibyśmy zaoferować szeroki pakiet wsparcia wydawniczego na każdym etapie powstawania wszelkiego rodzaju publikacji.   Nasza oferta a Twoja książka! Jesteś ekspertem w swojej dziedzinie? Chcesz odnieść sukces, przekazując innym cenną wiedzę? Chcesz umocnić swój autorytet? Potrzebujesz promocji swojego wizerunku profesjonalisty? Chcesz stać się rozpoznawalnym autorem? Masz coś ciekawego do powiedzenia?

 

„Życie i czasy Stephena Kinga” Linda Rogak

Zapowiedzi

Biografia króla grozy, Stephena Kinga. Autorka, próbując zrozumieć międzynarodowy fenomen twórczości pisarza, cofa się do czasów jego dzieciństwa, koncentruje na jego rodzinie, traumatycznym zniknięciu ojca i tym, jaki miało ono wpływ na kształtowanie się psychiki przyszłego pisarza.

 

Recenzja: Generał Stalina. Życie Gieorgija Żukowa Geoffrey Roberts

Recenzje

Mało wiarygodna, niespójna logicznie, przeplatana drobnymi błędami biografia marszałka Żukowa. Ciekawie się czyta, ale miłośników historii ta książka zawiedzie.

 

A zegar tyka - Oficyna Impuls poleca i zaprasza

Nowości

W przyrodzie czas ekstraordynaryjny. Dogorywamy z resztą świata, wyglądając końca kanikuły. Tymczasem, choć świat zastygł w spiekocie, zegar wciąż tyka – sklepy dyskretnie zmieniają wystrój, a w naszej Oficynie ściśle pedagogiczna nowość: "Codzienność szkoły. Nauczyciel".

 

Zmarła noblistka Nadine Gordimer

Wydarzenia

Nie żyje południowoafrykańska laureatka literackiej Nagrody Nobla Nadine Gordimer, która zasłynęła ze swych zdecydowanych wystąpień przeciwko apartheidowi - poinformowała w poniedziałek jej rodzina.

 

Recenzja: Wiejska utopia. „Życie na wsi” Rachel Cusk

Recenzje

Czy ucieczka od całego dotychczasowego życia to jedyna droga do uporania się z własnymi problemami? Decyzja Stelli Benson nie pozostawia żadnych wątpliwości. Bohaterkę najnowszej powieści Rachel Cusk poznajemy w momencie dla niej przełomowym. Stojąca na rozdrożu, wciąż młoda kobieta postanawia porzucić całą swoją rodzinę, świeżo poślubionego męża, by zacząć wszystko od nowa z dala od hałaśliwego miasta. Podejmuje pracę jako opiekunka dla niepełnosprawnego syna bogatych ziemian Maddenów. To...

 

Zmiany na rynku podręczników - podsumowanie spotkań dla dyrektorów szkół

Wydarzenia

64 konferencje, w których udział wzięło ponad 12 tysięcy osób – to najkrótsze podsumowanie spotkań dla dyrektorów szkół podstawowych, dotyczących zmian na rynku podręczników.

 

To jest nasz czas - spotkanie z Izą Michalewicz

Wydarzenia

O modzie na literaturę non-fiction, różnicy miedzy tekstami-kundelkami i tymi rasowymi, a także historiach, które przyklejają się do reportera rozmawiał z Izą Michalewicz, laureatką Grand Press 2011 we wrocławskiej Mediatece Jacek Antczak.

 

Dyskusja panelowa o Mironie Białoszewskim

Księgarnie

27 czerwca, o godz. 18.00 w Tajnych Kompletach będzie miała miejsce dyskusja panelowa "Nauczyciel życia, Miron Białoszewski?" w ramach wrocławskiego postscript_um do Mironów 2014 - 1. edycji undergroundowego święta Mirona Białoszewskiego, które odbyło się 7-8 czerwca w Warszawie.

 

Iza Michalewicz we Wrocławiu

Wydarzenia

W środę, 25 czerwca, Iza Michalewicz spotka się z czytelnikami w Mediatece we Wrocławiu o godz. 17.00. Spotkanie z wybitną reportażystką poprowadzi Jacek Antczak.

 

Recenzja: „Życie mimo wszystko” Christiane V. Felscherinow, Sonja Vukovic

Recenzje

Christiane F., bohaterka kultowej powieści „My, dzieci z dworca ZOO”, powraca z dalszą częścią swojej historii. Nadal zaskakująca, wciąż do bólu prawdziwa, znów budząca współczucie i niezrozumienie. Od czasów publikacji książki o nastoletniej narkomance w życiu Christiane F. wiele się zmieniło. Na lepsze?

 

Różewicz: całe życie. Wieczór wierszy i wspomnień

Wydawnictwa

Katedra Literatury Współczesnej i Krytyki Literackiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie zaprasza na spotkanie "Różewicz: całe życie. Wieczór wierszy i wspomnień".

 

Podwójne Drugie Życie Książki

Wydarzenia

W najbliższy weekend na wszystkich miłośników czytania czekają aż dwie edycje akcji Drugie Życie Książki. W sobotę, 24 maja, zapraszamy wszystkich rodziców wraz ze swoimi pociechami do klubokawiarni Forum Przestrzenie przy ulicy Konopnickiej 28 na majową odsłonę Kraków ŁAŁ Kids Fashion & Design.

 

Konkurs z „Christiane F. Życie mimo wszystko"

Konkursy

Portal Księgarski oraz wydawnictwo Iskry zapraszają do udziału w konkursie czytelniczym związanym z kontynuacja losów Christiane F, bohaterki głośnej książki "My dzieci z dworca ZOO. Tym razem w "Życiu mimo wszystko" opowiada o swoich dalszych losach...

 

„Seks, betel i czary. Życie seksualne dzikich sto lat później”

Zapowiedzi

Kiedy pierwszy raz dotarła na Wyspy Trobrianda, poczuła się jak w środku czarno-białego zdjęcia Bronisława Malinowskiego sprzed niemal stu lat. Jego „Życie seksualne dzikich” nabrało kolorów.  

 

„Generał Stalina. Życie Gieorgija Żukowa” Geoffrey Roberts

Zapowiedzi

Mówiono o nim, że ocalił Związek Radziecki przed Hitlerem. „Marszałek zwycięstwa”, gwiazda rosyjskiej generalicji. Kim był Georgij Żukow? Genialnym strategiem czy kolejnym „bohaterem” wykreowanym przez sowiecką propagandę?

 

Recenzja: Katarzyna Szorc „Inteligencja emocjonalna nauczycieli gimnazjów”

Recenzje

Ta nieduża objętościowa praca Katarzyny Szorc dotyczy jednego z najważniejszych atutów współczesnego nauczyciela, w tym wypadku pedagogów gimnazjalnych. Chodzi o umiejętność właściwej oceny pracy ucznia, jego rozwoju intelektualnego, a także sfery komunikacji społecznej z rówieśnikami.

 

„Christiane F. Życie mimo wszystko”

Nowości

35 lat po ukazaniu się My, dzieci z dworca Zoo, książki i jej ekranizacji, dzięki którym Christiane F. stała się najsłynniejszą narkomanką na świecie, bohaterka przedstawia dalszy ciąg swojej historii.

 

Zmarł Tadeusz Różewicz

Wydarzenia

24 kwietnia w wieku 93 lat zmarł jeden z najważniejszych poetów współczesnych, należący do najwszechstronniejszych i najbardziej twórczych kontynuatorów literackiej awangardy w kraju i na świecie. Wielokrotnie wymieniany jako kandydat do Nagrody Nobla.

 

Recenzja: "E-migranci. Pół roku bez internetu, telefonu i telewizji" Susan Maushart

Recenzje

Internet jest w hierarchii potrzeb współczesnego człowieka zaraz za powietrzem i jedzeniem, a czasami nawet walczy o drugie miejsce na podium. Konieczność posiadania telefonów komórkowych odczuwają już dzieci we wczesnej podstawówce. Kilkulatki potrafią często obsługiwać tablety i smartfony, a paromiesięczne maluchy intensywnie wpatrują się w ekran telewizora. Otaczają nas nastolatki, które śmieją się „LOL” zamiast „ha-ha”. W dorosłość wchodzi właśnie pokolenie, którego naturalnym środowiskiem...

 

Primaaprlisowe Drugie Życie Książki

Wydarzenia

W najbliższą niedzielę, 30 marca, w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11 w Krakowie) o godz. 15.00 w ramach specjalnej edycji akcji Drugie Życie Książki odbędzie się wymiana książek. Tym razem w sposób całkowicie zaskakujący. Będziemy wymieniać się woluminami owiniętymi w szary papier, który pozwoli ukryć ich tytuł.

 

Recenzja: "Żołnierskie życie. Moja służba w Reichswehrze i Wehrmachcie 1919-1939" Erich von Manstein

Recenzje

Erich von Mastein był niezwykłym człowiekiem. Patriota, który przysięgał służyć ojczyźnie, musiał patrzeć, jak na jego oczach upada ona pod szaleństwem rządów Hitlera. Oficer, któremu honor nie pozwalał buntować się przeciwko władzy, był świadkiem triumfu nazistów. To też żołnierz, który stanął przed dylematem: wierność przysiędze, czy dobro ojczyzny.

 

Biografia Adama Mickiewicza w 2 Programie Polskiego Radia.

Wydarzenia

Szanowni Państwo, z ogromną przyjemnością zapraszamy do słuchania fragmentów biografii "Adam Mickiewicz. Życie romantyka", pióra Romana Koropeckiego.

 

Kuchnia, flirt i telewizja – wywiad z Nathalie Roy

Wydawnictwa

Pomyślałam o dziewczynie, która uwielbia gotować i jest gotowa na wszystko, byle tylko uwieść swoich gości – o Charlotte Lavigne, kuchni Quebecu i scenarzystach piszących powieści rozmawiamy z kanadyjską scenarzystką i powieściopisarką, Nathalie Roy.

 

"Nieznane listy Borysa Pasternaka"

Wydarzenia

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia oraz SEDNO wydawnictwo akademickie zapraszają na prezentację nieznanych listów Borysa Pasternaka "Na całe życie. Listy 1910-1954":

 

"Przypływ", 5 tom cyklu Niszczyciel, T. Andersona - zapraszamy do księgarń!

Nowości

Szanowni Państwo, Już o dzisiaj można szukać w księgarniach nowej książki Taylora Andersona. To piąta część cyklu Niszczyciel.    

 

Inny Mickiewicz w biografii amerykańskiego autora - nowość W.A.B.

Nowości

Wydawnictwo W.A.B. poleca nowość w serii Fortuna i Fatum publikację "Mickiewicz. Życie romantyka" autorstwa Romana Koropeckyj'ego, w przekładzie Małgorzaty Glasenapp.

 

Zapowiedź: nowa książka Glenna Dynnera, a może po polsku?

Zapowiedzi

Na rynku pojawi się za moment smakowita książka pt. ''Knajpa Jankiela: Żydzi, gorzała i życie w Królestwie Polskim". Autorem książki jest Glenn Dynner, amerykański badacz, który studiował w Izraelu oraz USA. Dynner specjalizuje się w polsko-żydowskiej historii.

 

Nowość Helionu: "Trzeci poziom dojrzałości. Szczęśliwe życie po sześćdziesiątce" Małgorzata Modrak

Nowości

Wydawnictwo Helion i księgarnia Medicon polecaj publikację Małgorzaty Modrak pt."Trzeci poziom dojrzałości. Szczęśliwe życie po sześćdziesiątce":

 

Recenzja: "Zmień myślenie, a zmienisz swoje życie" Brian Tracy

Recenzje

Ten uśmiechnięty pan z okładki to Brian Tracy. Prawdopodobnie każdy, kto interesował się rozwojem osobistym, zwłaszcza w dziedzinie finansów, zetknął się z tym nazwiskiem. Większość tych osób mimo przeczytania książki nie została milionerami.

 

Recenzja: "Jesteś tym, co jesz. Dieta która zmieni twoje życie"

Recenzje

Nie od dziś wiemy, że to co jemy ma wpływ na wszystkie aspekty naszego życia. Zdrowe odżywianie, a nie tylko zdrowa żywność jest kluczem do naszej pomyślności.

 

Recenzja: "Życie listami pisane"

Recenzje

Marię Pawlikowską-Jasnorzewską do tej pory znałam tylko z jej twórczości. Zazwyczaj biografię czytam wtedy, gdy już coś o danej osobie wiem. Po lekturze książki „Życie listami pisane” dochodzę do wniosku, że moja taktyka jest całkiem dobra. Agnieszka Stabro przedstawiła życie poetki, kładąc nacisk na jej perypetie matrymonialne, a także na chorobę, która niewątpliwie odcisnęła na nim swoje piętno. Autorka pisze o Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej jako o kobiecie pełnej paradoksów, która z jednej...

 

Kolejna nowość słowa obrazu/terytoria: Gérard de Nerval "Śnienie i życie"

Nowości

Gdańskie wydawnictwo słowo obraz/terytoria poleca Państwa uwadze Gérarda de Nervala "Śnienie i życie" w tłumaczeniu Ryszarda Engelkinga i Tomasza Swoboda.

 

Wydawcy zobowiązali się nie przekazywać sprzętu do szkół

Wydawnictwa

Szanowni, W reakcji na pojawiające się w ostatnich dniach publikacje na temat rynku podręczników szkolnych Sekcja Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książki informuje: Przekonywanie, że szkoły nagminnie przyjmują „prezenty” od wydawnictw w postaci sprzętu elektronicznego wprowadza opinię publiczną w błąd. Nieprawdziwe są także informacje, że w cenę podręcznika wpisany jest koszt sprzętu wręczanego nauczycielom.

 

Umowy na szkole podręczniki pod kontrolą

Prawo

Kuratorzy oświaty we wrześniu i październiku przeprowadzą kontrole w zakresie wyboru podręczników przez nauczycieli - poinformował resort edukacji. Zapowiedziana kontrola ma związek z umowami zawieranymi pomiędzy szkołami a wydawcami.

 

Recenzja: "Życie uliczne niegdysiejszej Warszawy’"

Recenzje

Trwa okres wakacji. Urlopy, przerwy międzysemestralne zachęcają nas do spakowania plecaka i ruszenia w nieznane Podróżujemy w najróżniejsze sposoby: autostopem, na wycieczki all inclusive wybierając opcje, która najbardziej nam pasuję. Czasami jednak nie musimy ruszać się z domu, aby odbyć ciekawa przygodę i zawędrować do miejsc, odległych nie tylko czasowo, ale i przestrzennie. Tak jest w przypadku książki Stanisława Milewskiego ,,Życie uliczne niegdysiejszej...

 

Kolejne prestiżowe wyróżnienie dla "Zawsze piękne"!

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, z nieskrywaną radością informujemy, że wydana przez Znak literanova książka Katherine Boo "Zawsze piękne. Życie, śmierć i nadzieja w slumsach Bombaju" została nominowana do prestiżowej nagrody PEN /John Kenneth Galbraith Award for Nonfiction.

 

Klub Dyskusji o Książce w ramach II Królewskiego Festiwalu Artystycznego

Wydarzenia

Klub Dyskusji o Książce w ramach II Królewskiego Festiwalu Artystycznego zaprasza na niepowtarzalne spotkanie poświęcone powieści Wiktora Pielewina „Życie owadów":

 

Życie w słoiku" - sensacyjne odkrycie Ireny Sendler i jej bohaterska historia!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk oraz wydawnictwo Andrzej Findeisen/AMF Plus Group przedstawiają biografię Zofii Sendlerowej pt." Życie w słoiku" autorstwa Jacka Mayer'a:

 

Mendoza w nowym Matrasie

Księgarnie

Eduardo Mendoza i jego najnowsza książka, tylko 9 maja, tylko w nowym salonie Matras w Warszawie!

 

"Życie uliczne niegdysiejszej Warszawy" Stanisław Milewski

Zapowiedzi

Opowieść o dawnej Warszawie i jej mieszkańcach, o czasach, gdy Nowy Świat leżał na peryferiach miasta a Krakowskie Przedmieście było wybrukowane drewnianymi kostkami. Po ulicach jeździły dorożki i omnibusy, po podwórzach wędrowali obnośni sprzedawcy cebuli, orzechów, kołder, garnków...

 

Ks. Zygmunt Zieliński: " Benedykt XVI -nauczyciel i pielgrzym"

Nowości

Instytut Wydawniczy PAX prezentuje Państwu publikację autorstwa ks. Zygmunta Zielińskiego zatytułowaną "Benedykt XVI -nauczyciel i pielgrzym"

 

Eduardo Mendoza w maju Polsce

Wydarzenia

Przy okazji premiery nowej książki popularny hiszpański autor będzie opowiadał o tym, dlaczego damski fryzjer musiał porwać Angelę Merkel...

 

Jack Mayer "Życie w słoiku. Ocalenie Ireny Sendler"

Zapowiedzi

Książka otrzymała nagrody Kansas Notable Book Selection (2011) w USA i Indie Reader Discovery Award ufundowaną przez National Book Expo (2012). Jack Mayer jest pisarzem i lekarzem pediatrą. Mieszka w stanie Vermont. Autor będzie w Warszawie w dniach 5-8 maja

 

"Marzycielki" Katarzyny Majgier w dystrybucji FK Olesiejuk

Po rozwodzie rodziców piętnastoletnia Monika wraz z mamą i siostrą ma przeprowadzić się z dużego domu w małym miasteczku, do małego mieszkania w nowohuckim bloku. Ta perspektywa wcale jej się nie podoba, więc próbuje obmyślić plan, który pozwoli jej zostać w rodzinnym mieście.

 

Przygody małpki i wschodnie opowieści

"Życie i przygody małpki" Ferdynanda Antoniego Ossendowskiego i "Powiastki wschodnie" Ignacego Krasickiego poleca w swojej dystrybucji FK Olesiejuk.

 

Premiery z Wydawnictwa Bellona

Nowości

Bellona zabiera swoich czytelników w podróż na daleką północ, a także na salony XIX-wieku i do roku 1981.

 

"Zmyślone życie Siergieja Nabokowa" - zbeletryzowana biografia brata Vladimira Nabokowa

Nowości

Warszawskie Wydawnictwo Literackie MUZA SA zaprasza do lektury zbeletryzowanej biografii brata Vladimira Nabokova "Zmyślone życie Siergieja Nabokowa" autorstwa Paula Russella, w przekładzie Jędrzeja Polaka.

 

Portret geniusza rocka - "Mick. Szalone życie i geniusz Jaggera"!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk i wydawnictwo Insignis polecają "Szalone życie i geniusz Jaggera" autorstwa Christophera Andersena:

 

"Życie, co to takiego?"

Dzieci często zadają pytania mające naturę pytań filozoficznych. Dlaczego ludzie umierają? Dlaczego muszę słuchać rodziców? Dlaczego na świecie są wojny? Wobec takich pytań dorośli niejednokrotnie czują się bezradni. Nie wiedzą, w jaki sposób rozmawiać z dziećmi na trudne tematy, co im odpowiadać. Bo też czy istnieją jednoznaczne odpowiedzi?

 

Zapowiedzi Bellony 2013

Zapowiedzi

"Pamiętniki Lukrecji Borgii", "Życie towarzyskie XIX wieku" to tylko niektóre z zapowiadanych na najbliższe miesiące nowych tytułów Wydawnictwa Bellona.

 
 

Nagroda "Nowych Książek" dla Radosława Romaniuka

Nagrody

Radosław Romaniuk, autor biografii Jarosława Iwaszkiewicz "Inne życie" wydanej przez Wydawnictwo Iskry otrzyma nagrodę czasopisma "Nowe Książki".

 

Poranek literacki jak "z bajki"

26 stycznia godz. 11.00 Poranek literacki z dziewczynką, która chciała mieć różowe życie. Myśl ta powstała w jej głowie, gdy podczas spaceru z nianią dostrzegła fantastyczny, ...różowy samochód.

 

Dzień Babci i Dziadka w krakowskiej FAMIDZE

Z okazji Bardzo Ważnego Święta, Dnia Babci i Dziadka, 21 stycznia 2013 r. o godz. 17:30 Klubokawiarnia FAMIGA oraz EneDueRabe zapraszają wszystkie Super Babcie i Super Dziadków, wraz z Wnuczkami i Wnukami, na wielkie świętowanie.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.