RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Recenzja: „Jak każe obyczaj”, Edith Wharton

Recenzje

Undine Spragg, główna (anty)bohaterka powieści Edith Wharton „Jak każe obyczaj”, zabierze Was w świat pełen tajemnic, trudnej do zdefiniowania miłości, intryg, manipulacji, tajemnic i luksusu. W końcu, jak sama o sobie mówi, jest do niego predystynowana.

 

MG oraz Agata Tuszyńska prezentują: Jamnikarium

Zapowiedzi

Kilka dni temu wysyłałam Wam zaproszenie do Muzeum Literatury na spotkanie z Agatą Tuszyńską, autorką książki „Jamnikarium". Wydaje się jednak, że należy się Państwu jeszcze kilka słów o samej książce.

 

Polska mistrzyni chick lit - Nina Majewska-Brown i jej nowa powieść!

Nowości

Już jutro trafi do księgarń najnowsza powieść Niny Majewskiej – Brown „Jak się nie zakochać". Autorka już została okrzyknięta polską mistrzynią chick lit!  

 

Konkurs z wydawnictwem Arkady „Jak czytać obrazy"

Konkursy

Wydawnictwo Arkady, Fundacja Libroskop oraz Portal Księgarski zachęcają Państwa do wzięcia udziału w konkursie poświęconym książce „Jak czytać obrazy" autorstwa Liz Rideal.

 

Marco Magini „Jakby nikogo nie było”

Zapowiedzi

Kto w Srebrenicy chciał ocalić swą niewinność, musiał umrzeć.   Irina nie wiedziała, po co tutaj przyszliśmy – zresztą skąd miała wiedzieć. Koniec końców, zakochała się w długowłosym chłopaku z gitarą, a ten właśnie po raz trzeci miał wstąpić w szeregi. Właściwie to nie wiem, z kim mam iść na wojnę. Ja? Powinni uznać mnie za rzadki przypadek prawdziwego Jugosłowianina. Urodzony kilka kilometrów stąd, w części Bośni i Hercegowiny, gdzie Serbowie stanowili większość, w chorwackiej rodzinie....

 

Recenzja: „Jak radzić sobie z ludźmi którzy doprowadzają nas do wściekłości” Paul Hauck

Recenzje

Czasami wystarczy naprawdę niewiele. Nie muszą nic robić, wystarczy, że się odezwą albo nawet pojawią w zasięgu wzroku. Krzywo spojrzą, nie tak uśmiechną. Chyba każdy zna kogoś, kto doprowadza go do wściekłości. O ile na początku można po prostu wziąć kilka głębokich oddechów, policzyć do dziesięciu, skupić myśli na czymś innym, odpowiedzieć ripostą na zaczepkę, później jest coraz gorzej. Funkcjonować przy nich jakoś trzeba, a przecież szkoda życia na wieczne...

 

W Arkadach: „Jak czytać obrazy. Treść, forma, technika", Liz Rideal

Nowości

Ta poręczna publikacja jest praktycznym wprowadzeniem do historii zachodnioeuropejskiego malarstwa, przekazującym wiedzę poprzez prezentację ciekawych i nierzadko słynnych obrazów.

 

Majgull Axelsson: Ja nie jestem Miriam

Nowości

Kiedy członkowie rodziny zbierają się przy łóżku Miriam, żeby uczcić jej osiemdziesiąte piąte urodziny, odnoszą wrażenie, że jubilatka zapadła na demencję. Bo dlaczego mówi, że nazywa się inaczej, niż się nazywa?

 

Jak radzić sobie z życiowymi wyzwaniami

Nowości

Życie nieustannie stawia przed człowiekiem rozmaite wyzwania: od utraty pracy, poprzez zerwanie związku czy chorobę, po dezaprobatę innych osób. Któż z nas nie ma na swoim koncie przegranych, z którymi musi się pogodzić, wątpliwości, z którymi musi żyć, porażek, które musi zaakceptować? Któż z nas nie spotyka ludzi, którzy go krytykują lub wprost odrzucają?

 

Jak radzić sobie z ludźmi, którzy doprowadzają nas do wściekłości

Nowości

Maniacy kontroli, tyrani, nieudacznicy… Każdy z nas zna osoby, które potrafią podnieść ciśnienie już pierwszym słowem, ledwie otworzą usta. Czasem jest to pod szef tyran, czasem agresywny kolega, czasem koleżanka potrafiąca doskonale manipulować innymi. Zmagamy się z nimi mniej lub bardziej regularnie. Dobra wiadomość jest taka, że bez względu na to, co robią, nie musimy się godzić z taką sytuacją.

 

„Jańcio Wodnik i inne nowele” Jana Jakuba Kolskiego

Nowości

„Jańcio Wodnik i inne nowele” to zbiór sześciu utworów autorstwa reżysera i scenarzysty Jana Jakuba Kolskiego (ur. 1956), który zaprasza do świata magicznego, choć osadzonego w surowych realiach chłopskiego życia

 

Zapowiedzi wydawnictwa Szaron

Zapowiedzi

Księgarnia i wydawnictwo Szaron prezentuje swoją październikową zapowiedź:

 

„Jak złapać rosyjskiego szpiega?”

Zapowiedzi

Zwykły chłopak kontra niebezpieczni agenci Moskwy. Prawdziwa historia cywila uwikłanego w wojnę wywiadowczą Przez trzy lata Naveed szpiegował na rzecz Rosjan, wymieniając pendrive’y z ściśle tajnymi informacjami na wypchane gotówką koperty. Sprzedawał sekrety USA przy stolikach w hałaśliwych restauracjach i na opustoszałych parkingach. A przynajmniej tak myśleli Rosjanie...

 

Zaproszenie: Spotkanie z autorami książek o Pałacu Kultury

Wydarzenia

Muzeum Warszawy zaprasza na spotkanie z autorami i redaktorami książek o Pałacu Kultury, które odbędzie się w piątek 7 sierpnia o godz. 18.30 w księgarni Moda na Czytanie w Domu Braci Jabłkowskich.

 

„Jądro ciemności" Conrada w MG

Nowości

W imieniu wydawnictwa MG chcielibyśmy dziś zaproponować arcydzieło literatury światowej, „Jądro ciemności" Josepha Conrada.    

 

„Jądro dziwności. Nowa Rosja” Peter Pomerantsev

Nowości

Bandyta z duszą artysty, zawodowe podrywaczki, opasane dynamitem czarne wdowy, Nocne Wilki – obrońcy świętej Rusi na motorach, oligarchowie rewolucjoniści, modelki o skłonnościach samobójczych, niedoszły reżyser, który z wyżyn Kremla pociąga za sznurki w politycznym teatrze lalek: witajcie w surrealistycznym sercu Rosji w XXI wieku, w jądrze dziwności.

 

Nowość wydawnictwa Semper: Pamięć i odpowiedzialność

Nowości

Książka stanowi zbiór oryginalnych artykułów oraz wypowiedzi uczestników konferencji „Jan Karski – pamięć i odpowiedzialność”, zorganizowanej w 100-lecie J. Karskiego w listopadzie 2014 r. w Warszawie przez Fundację Edukacyjną Jana Karskiego i Muzeum Historii Polski.

 
 

Aleksander Żabczyński "Jak drogie są wspomnienia" autorstwa Ryszarda Wolańskiego

Zapowiedzi

18 marca trafi do księgarń Aleksander Żabczyński „Jak drogie są wspomnienia” Ryszarda Wolańskiego. To już trzecia książka o przedwojennych gwiazdach show biznesu napisana przez tego autora.

 

Wspomnienia o Halinie Poświatowskiej PIW 2014

Nowości

Państwowy Instytut Wydawniczy poleca na tą zimową porę lekturę wspomnień o Halinie Poświatowskiej pt. „ja minę ty miniesz...” Wspomnienia o Halinie Poświatowskiej. Zebrała i opracowała Mariola Pryzwan.

 

Promocja „Janczarów Berlinga" w Muzeum AK w Krakowie - zapraszamy

Wydawnictwa

Dom Wydawniczy REBIS zaprasza na promocję książki „Janczarzy Berlinga. 1. Armia Wojska Polskiego 1943-1945" Tadeusza A. Kisielewskiego, która odbędzie się w środę 15 października o godz. 17.00  

 

„Jak Zachód utracił Boga... frapujący tytuł wyd. WAM, już w księgarniach.

Nowości

Jak i dlaczego doszło do upadku chrześcijaństwa w znacznej części Zachodu? To jedno z bardziej nurtujących pytań współczesnego świata, nad którym pochylało się wielu uczonych i myślicieli.

 

„Janczarzy Berlinga" - pierwsza książka ukazująca tak szczegółowo kulisy powstania 1. Armii Wojska Polskiego.

Nowości

Dom Wydawniczy REBIS poleca najnowszą publikację Tadeusza A. Kisielewskiego Janczarzy Berlinga. To pierwsza książka ukazująca tak szczegółowo kulisy powstania 1. Armii Wojska Polskiego. Tytuł właśnie trafia do księgarń.

 

Zaproszenie na spotkanie: „Jacky Jean Etienne Challot. Przyjaciel Solidarności”

Wydawnictwa

Serdecznie zapraszamy na promocję książki Radosława Ptaszyńskiego pt. „Jacky Jean Etienne Challot. Przyjaciel Solidarności".

 

„Jak się masz, Cukierku?” Waldemar Cichoń

Czy mały pręgowany kotek może wywrócić czyjeś życie do góry nogami? Tak, jeśli tym kotem jest Cukierek! Nie dajcie się zwieść imieniu. To słodkie futrzane utrapienie ceni sobie swobodę i dobrą zabawę. A od kiedy stał się równoprawnym członkiem rodziny Marcela, na światło dzienne wyszły jego kolejne kocie talenty! Jakie? Najlepiej, jak Cukierek sam Wam o wszystkim opowie…    

 

Biografia kobiety, która "rozkręciła" polski show-biznes

Nowości

Drodzy Państwo, Proponuje dzisiaj nową książkę Ryszarda Wolańskiego pt. "Tola Mankiewiczówna „Jak za dawnych lat" z przedmową Bogusława Kaczyńskiego. To już druga, po Eugeniuszu Bodo, biografia napisana przez R. Wolańskiego i wydana przez REBIS. Książka trafi do księgarń 5 listopada.

 

Zaproszenie na spotkanie "Jacek Odrowąż - święty wciąż do odkrycia"

Wydarzenia

Szanowni Państwo! w imieniu organizatorów: Księgarni św. Jacka oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny serdecznie zapraszam na spotkanie pt.: „Jacek Odrowąż – święty wciąż do odkrycia”, które odbędzie się 9 października o godz. 18.00, w auli Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach (ul. Jordana 18)

 

Nowość Muzeum Historycznego m. Warszawy: Tereszczenko, "Wspomnienia Warszawiaka"

Nowości

Wydawnictwo Muzeum Historycznego m. Warszawy prezentuje Państwu w serii "Biblioteka Warszawska" kolejną książkę w której tym razem Jan Treszczenko wspomina egocentrycznie swoją własną Warszawę - pisaną przez duże "JA".  

 

Wystawa: „Jak wyglądałby świat, gdyby stworzył go Michel Houellebecq?”

Szanowni Państwo, Zapraszamy na wyjątkową wystawę: „Jak wyglądałby świat, gdyby stworzył go Michel Houellebecq?” Czynna od 14 grudnia 2011 r. (środa) w Tratorii Rucola przy ul. Miodowej 1 w Warszawie.

 

Clare Azzopardi w Czułym Barbarzyńcy

„Ja, świadek” Clare Azzopardi - spotkanie z literaturą maltańską w Czułym Barbarzyńcy.    

 

Gamebook – zabawa w Boga

Jeśli zdarzyło Wam się być głęboko obrażonym na autora, za to, jak potraktował Waszego ulubionego bohatera, gamebooki powinny przypaść Wam do gustu. Tutaj nie ma mowy o rozczarowaniu. Czytający ma szansę na współtworzenie losów książkowych postaci.

 

“Jasio Optymista” - elementarz żeglarski od Muratora

Nowości

Nakładem wydawnictwa Murator ukazał się numer specjalny z cyklu “Żagle Extra” zatytułowany “Jasio Optymista”. Jest to elementarz żeglarski przeznaczony dla najmłodszych, początkujących żeglarzy oraz ich rodziców.

 

Czy koncern upadnie 13 czerwca?

Mimo braku porozumienia z opisanymi w książce firmami, wydawnictwo IMG Partner podjęło decyzję o publikacji „Jak niechcący spowodowałem upadek światowego koncernu” Harosława Jaszka. Książka ma trafić do księgarń 13 czerwca.  

 

I Forum Bibliotekarzy Województwa Zachodniopomorskiego

Biblioteki

Lucjan Bąbolewski, dyrektor Książnicy Pomorskiej oraz Cecylia Judek, przewodnicząca Okręgu Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich zapraszają na: I Forum Bibliotekarzy Województwa Zachodniopomorskiego „Jak pozyskać, jak nie stracić czytelnika”.

 

Nagroda Donga Polskiej Sekcji IBBY

Wydarzenia

Wczoraj, w Sali Domu Literatury, ogłoszono wyniki jubileuszowej edycji konkursu Nagroda Donga.

 

Nowość w sieci dystrybucji Virtualo

Nowości

E-book „Jak zostać królem” - gorąca prapremiera Świata Książki Kolejny raz premiera ebooka poprzedza premierę książki drukowanej – ebook jest już dostępny na empik.com

 

Czułe Rysowanki - 7 marca 2010, niedziela, godz. 11:00

Czuły barbarzyńca zaprasza na Czułe Rysowanki. Najbliższe spotkanie będzie poświęcone książeczce „Jak narysować Fryderyka Chopina?” autorstwa Pietruszki i Murzyna, wydanej przez wydawnictwo Czuły barbarzyńca press.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.