RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Międzynarodowy Festiwal Poezji SILESIUS

Wydarzenia

Nic tak nie uwrażliwia człowieka jak poezja – powiedziała podczas Europejskiej Nocy Literatury Maria Pakulnis.

 

50 000 osób odwiedziło 24. Wrocławskie Targi Dobrych Książek!

6 grudnia zakończyła się dwudziesta czwarta edycja Wrocławskich Targów Dobrych Książek w Centrum Kongresowym Hali Stulecia we Wrocławiu. Impreza trwała od czwartku 3 grudnia do niedzieli. Przez te cztery dni liczba osób, które odwiedziły targi przekroczyła pięćdziesiąt tysięcy.

 

Spotkania autorskie Via Nova - Wroclawskie Targi Dobrych Ksiazek

Szanowni Państwo, już w czwartek rozpoczyna się we Wrocławiu coroczne, grudniowe święto książki. Zaprasza wydawnictwo Via Nova

 

Zeszyty Literackie na Wrocławskich Targach Dobrych Książek

W dniach 3-6 XII 2014 zapraszamy na Wrocławskie Targi Dobrych Książek (Wrocławskie Centrum Kongresowe, Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1) do stoiska Zeszytów Literackich (stoisko nr 36).

 

Wrocławskie Targi Dobrych Książek w kompleksie Hali Stulecia

Zbliża się największe święto miłośników książek. Już dzisiaj będzie można cieszyć się najlepszymi wydawnictwami z całej Polski i uczestniczyć w licznych spotkaniach z pisarzami. Wszystko to w ramach 24. Wrocławskich Targów Dobrych Książek – jednej z największych tego typu imprez w kraju.

 

23. Wrocławskie Targi Dobrych Książek - 2014

Już na początku grudnia, od 4 do 7 rozpoczną się 23. Wrocławskie Targi Dobrych Książek. W 2013 roku Wro­cławskie Pro­mocje Do­brych Ksią­żek zmie­niły nazwę na Wro­cławskie Targi Do­brych Ksią­żek. Wy­da­rze­nie od­by­wa się co roku w pierw­szej de­ka­dzie grud­nia. Jest to jedna z trzech (obok Tar­gów Książ­ki w Kra­ko­wie i War­szaw­skich Tar­gów Książ­ki) li­czą­cych się i wy­so­ko o­ce­nianych im­prez kra­jo­wych o cha­rak­te­rze kier­ma­szo­wo-pro­mocyj­nym, któ­rej za­daniem jest...

 

Mikołajki na wrocławskich targach książki

W ramach 23. Wrocławskich Targów Dobrych Książek odbędą się ciekawe spotkania dla młodych czytelników. Jedno z nich, a także propozycja warsztatów dla dzieci zapowiadają się niezwykle ciekawie! Szczegóły pod „Czytaj całość”.

 

Spotkanie z Jackiem Łukasiewiczem

W najbliższy piątek o 17.30 odbędzie się spotkanie z Jackiem Łukaszewiczem, na Targach Książki, sala E, Dworzec Główny, z okazji wydania książki „Tercet”. No z okazji 80. urodzin Autora.

 

Zeszyty Literackie we Wrocławiu

4-7 XII 2014 zapraszamy do stoiska Zeszytów Literackich (stoisko nr 29) na Wrocławskich Targach Dobrych Książek (Dworzec Wrocław Główny, ul. Piłsudskiego 105).

 

Wydawnictwo Sic! na 23. Wrocławskiich Targach Dobrych Książek

W dniach 4 -7 grudnia zapraszamy w imieniu wydawnictwa Sic! na 23. Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Przyjdźcie na nasze stoisko nr 30 w sektorze D gdzie nasze książki sprzedawać będziemy z 30% rabatem! Szczególną Państwa uwagę chcielibyśmy zwrócić na nasze nowości:

 

REBIS zaprasza na Wrocławskie Targi Dobrych Książek

Dom Wydawniczy REBIS zaprasza na 23 Wrocławskie Targi Dobrych Książek, które zlokalizowane są na dworcu głównym w hali H, numer stoiska 67!

 

Brygida Helbig, autorka powieści "Niebko", we Wrocławiu. Zapraszamy!

Grupa Wydawnicza FOKSAL zaprasza Państwa na 23 Wrocławskie Targi Dobrych Książek do Wrocławia, na Dworzec Główny, na spotkanie z Brygidą Helbig autorką powieści Niebko".

 

Zapraszamy na Wrocławskie Targi Dobrych Książek - Grupa Foksal

Grupa wydawnicza FOKSAL zaprasza Państwa na 23. Wrocławskie Targi Dobrych Książek, do Wrocławia, s dniach 4- 7 grudnia, Dworzec Główny, I piętro, stoisko 31, sala D.

 

Zaproszenie na spotkania autorskie - VIA NOVA

Szanowni Państwo, już za tydzień 23.Wrocławskie Targi Dobrych Książek!!! Jak w ubiegłym roku w imieniu wydawnictwa VIA NOVA zapraszamy na Dworzec Główny!!

 

Spotkajmy się na Świdnickiej – minitargi bukinistów

Wydarzenia

Fundacja Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza prowadząca popularną księgarnię Tajne Komplety wraz z Biurem Rozwoju Gospodarczego zapraszają na minitargi bukinistów, które odbędą się 18.10.2014 pod pomnikiem Chrobrego przy ul. Świdnickiej.

 

Galeria zdjęć z Wrocławskich Targów Dobrej Książki

Za nami pierwszy dzień targów. Ludzie książki zaanektowali dla siebie nową przestrzeń - Dworzec Główny PKP. Wygląda na to, że jest to dobre miejsce do promowania czytelnictwa, bo przecież czy można lepiej spędzić czas podróży i oczekiwania na pociąg niż pogrążając się w lekturze? I czy może być lepszy temat literacki niż sama podróż?

 

Imprezy targowe we Wrocławiu i Warszawie, Cavaliada w Poznaniu

Szanowni Państwo,   Święta zbliżają się wielkimi krokami, a jednym ze sposobów na znalezienie idealnego prezentu może być wybranie się na nasze stoisko podczas różnych imprez targowych. W tym tygodniu gościmy w trzech miastach: Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu.

 

Grudzień 2013. Nowa książka, targi i kod promocyjny

Katakter we Wrocławiu!   Niezrażeni pierwszym śniegiem wyruszamy w trasę. Już teraz zapraszamy na Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Od 5 do 8 grudnia znajdziecie nas na galerii Dworca Głównego, na stoisku nr 92. Przywieźliśmy książki, torby, plakaty i pocztówki, a wszystko to w przedświątecznie atrakcyjnych cenach.

 

Pióro Fredy dla wydawnictwa Marginesy! "Gajos" Elżbiety Baniewicz Książką Roku 2013!

Wczoraj na „Wieczorze Laureatów 22. Wrocławskich Targów Dobrych Książek”, uroczystej gali otwarcia Targów poznaliśmy laureata tegorocznej edycji Konkursu Pióro Fredry.

 

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek 2013 [program]

22. edycja Wrocławskich Promocji Dobrych Książek odbędzie się na początku grudnia (5-8 grudnia 2013) we Wrocławiu.

 

Promocje Dobrych Książek Via Nova spotkania

Zapraszamy w imieniu wydawnictwa Via Nova tym razem na Dworzec Główny w najbliższy weekend:

 

Mali wydawcy wyróżnieni. Nagroda Pióra Fredry

Na konferencji zapowiadającej 22. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek zostały ogłoszone książki wyróżnione równorzędnymi nagrodami.

 

Oficyna wydawnicza ATUT zaprasza na Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Wrocławska oficyna wydawnicza ATUT zaprasza wszystkich na 22. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek. Dworzec Główny, stoisko nr 63, spotkania autorskie: I piętro. Sala E, F.

 

Turniej Jednego Wiersza im. Rafała Wojaczka - edycja XXIII

Wydarzenia

Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Pisarzy Polskich zaprasza na XXIII edycję Turnieju Jednego Wiersza im Rafała Wojaczka, który odbędzie się 24 października (czwartek) w Klubokawiarni Mleczarnia (ul. Włodkowica 5, Wrocław). Początek imprezy o godzinie 18.00.

 

Wrocławskie Promocje Dobrych Książek w tym roku odbędą się na Dworcu Wrocław Główny

Targi książki na dworcu? Tylko we Wrocławiu! Wrocławskie Promocje Dobrych Książek, jako jedyne targi książki w kraju, odbędą się w tym roku w zabytkowych wnętrzach odrestaurowanego niedawno budynku Dworca Wrocław Główny.

 

Festiwal Kryminału po raz dziesiąty 9-13 października 2013

Międzynarodowy Festiwal Kryminału w tym roku obchodzi dziesiąte urodziny. Wiemy już, kiedy dokładnie będziemy je świętować!

 

Za nami 21. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Około 100 wystawców, kilkadziesiąt spotkań autorskich, ciekawe wystawy, wszędobylskie mole książkowe, zajęcia dla dzieci, spektakl ognia, kryminał w MPK - to tylko garść wrażeń tegorocznej edycji WPDK. W niedzielę, 2 grudnia zakończyło się wrocławskie Święto Książki.

 

Spotkania z naszymi autorami podczas 21. Wrocławskich Promocji Dobrych Książek

Wydawnitwo SIC! zaprasza miłośników ambitnej literaturv na swoje stoisko na 21. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek do Wrocławia.

 

Pióro Fredry dla Wydawnictwa Arkady

Nagroda główna i tytuł Książki Roku w konkursie o Pióro Fredry została przyznania za publikację Marii Poprzęckiej „55 skarbów Polski”, wydanej przez Wydawnictwo Arkady.

 

Spotkanie z Joanną Olech na 21. WPDK

Wydawnictwo W.A.B. zaprasza na spotkanie z Joanną Olech, autorką książki "Tarantula, Klops i Herkules" 30 listopada o godz. 11.15 podczas Wrocławskich Promocji Dobrych Książek.

 

,Popiół i diament..." - nagroda główna - Książka Roku 2011

Wokół książek

Nagrodę główną i tytuł Książki Roku 2011 w konkursie „Pióro Fredry”, organizowanym w ramach 20. Wrocławskich Promocji Dobrych Książek, zdobyła książka: „Popiół i diament” Andrzeja Wajdy Krzysztofa Kornackiego.  

 

Spotkania i książki z rabatem podczas WPDK

Wydawnictwa

Wydawnictwo Sic! zaprasza na swoje stoisko na Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek, gdzie wszystkie wystawione tytuły nabyć można z 30% rabatem!

 

Zapowiedź 20.Wrocławskich Promocji Dobrych Książek

Wydarzenia

"Parada Moli Książkowych" rozpocznie 20. edycję Wrocławskich Promocji Dobrych Książek. Ulicami Wrocławia przemaszerują miłośnicy czytania, a dołączyć do nich może każdy, najlepiej w rogowych oprawkach, znaku rozpoznawczym literackich maniaków.

 

Festiwal literatury we Wrocławiu - Wrocławskie Promocje Dobych Książek

Wydarzenia

Wielka wrocławska feta literacka już za nami. Przez kilka dni długiego weekendu podczas 19. Wrocławskich Promocji Dobrych Książek ponad setka wydawców zaprezentowała swoje książki.

 

DOBRE KSIĄŻKI na Mikołajki!

Zapowiedzi

Przed dniem św. Mikołaja na 19. Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek na dzieci czeka worek prawdziwych atrakcji.

 

Wydawnictwo Więź i Instytut Dokumentacji i Studiów nad Literaturą Polską - laureatami nagrody Pióra Fredry

19. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek (2-5 grudnia 2010 r.) zostały oficjalnie otwarte! W trakcie inauguracji w miejskim Ratuszu poznaliśmy zwycięzcę Pióra Fredry – jednej z najważniejszych nagród przyznawanych wydawcom literatury w Polsce.

 

Mole Książkowe opanowują Wrocław!

Już dziś ruszają 19. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek, a napięcie entuzjastów czytania sięga zenitu. Wrocław opanowują MOLE Książkowe! Są już w tramwajach, galeriach i na ulicach, a wkrótce zdominują wypełnione książkami Muzeum Architektury!

 

19. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Aż 42 wydawnictwa stanęły w szranki o „Pióro Fredry” w jednym z najważniejszych krajowych konkursów wydawniczych. Laureatów poznamy już 2 grudnia, podczas inauguracji 19. Wrocławskich Promocji Dobrych Książek.  

 

Finaliści ANGELUSA we Wrocławiu!

Już 4. grudnia 2010 r. odbędzie się uroczysta gala wręczenia statuetki Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS. Zanim jednak poznamy zwycięzcę, finaliści konkursu pojawią się w Salonie Angelusa (3-4 grudnia) podczas 19. Wrocławskich Promocji Dobrych Książek.

 

Wkrótce festiwal literatury we Wrocławiu

Wydarzenia

Już 2. grudnia startuje we Wrocławiu festiwal literatury! W stolicy Dolnego Śląskiego odbędą się 19. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek – wielkie święto wydawców, autorów i moli książkowych, ale też niezwykle atrakcyjna feta kulturalna.

 

W.A.B. we Wrocławiu na kiermaszu z Dobrej Strony

W dniach 28-30 maja Wydawnictwo W.A.B. zaprezentuje swoje stoisko i specjalną ofertę promocyjną książek dla dzieci i młodzieży w ramach targów „Dobre strony". Gościem specjalnym będzie Dariusz Rekosz, autor książki „Czarny Maciek i wenecki starodruk" wydanej w serii z kotem.  

 

1024. Czwartek Literacki z Rafałem Ziemkiewiczem

Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział we Wrocławiu oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu przy wsparciu Gminy Wrocław zapraszają na 1024. Czwartek Literacki - Rafał Ziemkiewicz „Walc stulecia”.

 

18., pełnoletnia edycja WPDK zakończyła się wynikiem dodatnim

Wydarzenia

4 dni, 4000 więcej odwiedzających, 4 rozstrzygnięte konkursy – Wrocławskie Promocje Dobrych Książek zakończone.  

 

Nagroda księgarzy "Witryna" dla "Przed świtem" Stephenie Meyer

Nagrody, Wydawnictwa

Pierwszy dzień Wrocławskich Promocji Dobrych Książek obfitował w nagrody. W trakcie oficjalnego otwarcia rozstrzygnięto konkurs na Książkę Roku „Pióro Fredry”, natomiast podczas wieczoru laureatów wręczono nagrody w konkursach: „Witryna” oraz „Książka na wieczór”.    

 

„Pióro Fredry” dla Secesji wrocławskiej

Konkurs na najlepszą Książkę Roku „Pióro Fredry” 2009 rozstrzygnięty! Rywalizację, która jak co roku towarzyszy Wrocławskim Promocjom Dobrych Książek, wygrała Secesja wrocławska, wydana nakładem oficyny CO-LIBROS.  

 

Dwie Siostry zapraszają - Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Wydawnictwa

Długo wyczekiwany dodruk naszego tytułu "Uniwersytet Dziecięcy" właśnie przybył z drukarni i trafia do księgarń. Mamy nadzieję, że wiadomość ta ucieszy wszystkie dociekliwe dzieci oraz ich ambitnych rodziców.

 

Wydawnictwo a5 na Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek

Wydarzenia

Wydawnictwo a5 serdecznie zaprasza na spotkania z Autorami 18. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek, Muzeum Architektury, ul Bernardyńska 5. Stoisko nr 56.  

 

Dzieło w dziele czyli książka dobrze ubrana

Rynek

Biorąc do ręki książkę, najpierw patrzymy na jej oprawę. Często to pierwsze spojrzenie sprawia, że chcemy mieć w domu właśnie książkę „dobrze ubraną”. Dzieło w dziele, czyli książka dobrze ubrana to hasło 18. Wrocławskich Promocji Dobrych Książek. Tegorocznym targom towarzyszyć zatem będą rozmaite działania podkreślające związek grafiki z tekstem.    

 

Imprezy towarzyszące 18. Wrocławskim Promocjom Dobrych Książek

Wydarzenia

Stałym wydarzeniem towarzyszącymi Wrocławskim Promocjom Dobrych Książek jest "Konkurs na Najlepszą Książkę Roku "Pióro Fredry". Konkurs towarzyszy Wrocławskim Promocjom Dobrych Książek od pierwszej edycji imprezy. Celem jego jest wskazanie i uhonorowanie książek, które zostały wydane w Polsce w mijającym roku.

 

18. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek - rozstawienia stoisk

Wydarzenia

W dniach od 3 do 6 grudnia w zabytkowych wnętrzach Muzeum Architektury oraz w Galerii BWA odbędą się Wrocławskie Promocje Dobrych Książek. W tym roku będzie to już osiemnasta edycja tej ważnej dla wrocławian imprezy.  

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.