RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Wylądował grudniowy numer HELIKOPTER-a (12/2015)

Nowości

Wrocławski Ośrodek Postaw Twórczych zaprasza do lektury najnowszego numeru internetowego miesięcznika artystyczno-literackiego Helikopter (12/2015).

 

Aby być świadomym swoich uczuć i potrzeb

Poznańska księgarnia Z bajki" prezentuje wrześniowo-październikowy program impres i spotkań l;a dzieci:

 

W księgarni Z bajki: Szkoła jest...

Szkoła jest wielką okazją wypróbowywania świata i siebie. Jest "ziemią obiecaną", żeglowaniem ku "trafnym utopiom", kęsem życia. (R.M. Łukaszewicz: Wrocławska Szkoła Przyszłości)

 

W Księgarni z Bajki - Lista życzeń

Poznańska księgarnia Z Bajki jak zawsze przedstawia interesujący program spotkań dedykowany dzieciom:

 

W księgarni Z bajki: Czas na wszystko.

Poznańska księgarnia Z bajki - na osiedlu Wichrowe Wzgórze 124 i osiedle Przyjaźń 125c zaprasza na cykl spotkań dla dzieci:

 

W Księgarni z bajki: Jak oswoić wilka?

Poznańska księgarnia Z bajki proponuje jak zawsze wiele ciekawych spotkań i imprez dla dzieci - tym razem oswajanie wilka

 

Księgarnia „Z Bajki": Twórczość jest aktem wiary.

Poznańska Księgarnia „Z bajki": osiedle Wichrowe Wzgórza 124 i osiedle Przyjaźni 124c, zaprasza wszystkie dzieci z opiekunami na ciekawe imprezy i spotkania:

 

O wolnym podróżowaniu...w księgarni „Z Bajki"

„Wolne podróżowanie budzi w człowieku filozofa." Dan Kieran: „O wolnym podróżowaniu"

 

Inwestycja w kulturę jest długofalowa - wypowiedź minister kultury

Wydarzenia

Emitujemy wypowiedź prof. dr hab. Małgorzaty Omilanowskiej Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas debaty pt. „Kultura i rozwój. Dylematy samorządów", która odbyła się w ramach 12 Letnich Ogrodów Polityki w Elblągu - 13.06.2015.

 

Powstanie w getcie warszawskim w Zeszytach Literackich

Nowości

19 IV 2015 przypada 72. rocznica powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji przypominamy specjalny numer "Zeszytów Literackich" (121) i stronę internetową poświęcone powstaniu w getcie.

 

Dom Wydawniczy REBIS - zapowiedzi kwietnia 2015 cz .II

Zapowiedzi

Przedstawiamy kolejną trzecią odsłonę zapowiedzi tytułowych kwietnia Domu Wydawniczego REBIS:

 

Nowy numer Zeszytów Literackich 129

Nowości

Polecamy najnowszy numer Zeszytów Literackich nr. 129/15 poświęcony w całości postaci Stanisława Barańczaka

 

Nowy "srebrny" numer Znad Wilii 4/60

Nowości

Drodzy Przyjaciele, Szanowni Państwo, w dystrybucji jest 4/60, srebrny, wydany z okazji 25-lecia numer Znad Wilii ISSN 1392-9712 cena 15 PLN.  

 

„Czego możemy nauczyć się od ogrodów" - rozmowa z Mają Popielarską

Wydarzenia

Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Mają Popielarską, która promowała we Wrocławiu, w księgarni hiszpańskiej Elite swoją najnowszą książkę "12 miesięcy z Mają Popielarską. Kalendarium prac w ogrodzie i na tarasie".

 

Nowy numer Zeszytów Literackich

Nowości

Fundacja Zeszytów Literackich anonsuje publikację nowego numeru miesięcznika Zeszytów Literackich nr,. 128/14

 

HELIKOPTER (12/2014) - ostatni tali lot w tym roku

Wydawnictwa

Anonsujemy ostatnie tegoroczne lądowanie w sieci grudniowego numeru HELIKOPTERA - pisma artystyczno-literackiego wydawanego przez Ośrodek Postaw Twórczych.

 

Wyd literackie Fantastyczna promocja do 50% taniej!

Nowości

Uwaga, uwaga! Ponieważ nieuchronnie zbliżamy się do końca 2014 roku, czas najwyższy na podsumowania. Od najbliższego poniedziałku, tj. 17 listopada, przez 12 kolejnych dni roboczych, Wydawnictwo Literackie będzie Wam prezentować bestsellery swojej księgarni internetowej.

 

66. Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie

8 października rozpoczynają się 66. Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie - największe na świecie spotkanie branży wydawniczej. W targach weźmie udział ponad 7 000 wystawców z ponad 100 krajów. Gościem honorowym będzie w tym roku Finlandia.

 

Top Matrasa 06.-12.10. 2014

Księgarnie

Prezentujemy Państwu Top Matrasa obowiązujący w dniach 06.- 12.10.2014. (na podstawie sprzedaży w dniach: 25.09.- 01.10. 2014):

 

Tygodnik Powszechny (12/2014) : Towiańczycy w teatrze, filozofia dla dzieci, J.J. Kolski i utracona wiara w kino, Stasiuk o kościołach, biblia Szczygła

Nowości

Dzień dobry, anonsujemy Państwu zapowiedzi najnowszego wydania "Tygodnika Powszechnego", a w nim m.in. rozmowa z min.Radosławem Sikorskim, wywiad z nowym przewodniczącym KEP abp Stanisławem Gądeckim, a także śledztwo Michała Olszewskiego dotyczące bohaterów "Kamieni na szaniec" oraz rozmowa z Janem Jakubem Kolskim.  

 

Jarosław Iwaszkiewicz bohaterem Big Books Festiwal 2014

Wydarzenia

120. rocznika urodzin Iwaszkiewicza jest pretekstem do tego, aby uczynić go bohaterem warszawskiego festiwalu literackiego, który w tym roku będzie się odbywać 14-15 czerwca.

 

Dom wydawniczy REBIS - zapowiedzi i wznowienia marca 2014 - cz. II

Zapowiedzi

Anonsujemy kolejną transzę zapowiedzi tytułowych poznańskiego Domu Wydawniczego REBIS:

 

120. rocznica urodzin J. Iwaszkiewicza w Stawisku

Wydawnictwa

Z okazji 120. rocznicy urodzin Jarosława Iwaszkiewicza Muzeum w Stawisku zaprasza 23 lutego 2013 o godzinie 16.30 na koncert tradycyjnych pieśni ukraińskich w wykonaniu zespołu Dziczka.

 

Recenzja: eleWator nr 2/13, nr 4/13- Studium porównawcze: Borges - Drzeżdżon

Recenzje

Numery szczecińskiego kwartalnika literacko-kulturalnego trafił do mnie we wrześniu 2013. Numery monograficzne poświęcono postaciom Jana Drzeżdżona (2/2013) i Jorge Luisa Borgesa (4/2013)

 

Grudniowy literacki HELIKOPTER (12/2013) jkuż wylądował

Nowości

Wrocławski Ośrodek Postaw Twórczych poleca Państwu ostatni tegoroczny grudniowy numer artystyczno-literackiego Helikoptera (12/2013)

 

Uroczyste otwarcie III Salonu Ciekawej Książki w Łodzi

Szanowni Państwo, przypominamy, że rozpoczął się III Salon Ciekawej Książki. Targi odbyły się w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej 282, w Budynku D.

 
 

Spotkanie z autorką książki "12 opowieści żydowskich"

Wydarzenia

Muzeum Historii Żydów Polskich oraz Wydawnictwo Czarne serdecznie zapraszają na spotkanie z Anką Grupińską poświęcone książce “12 opowieści żydowskich”. Spotkanie poprowadzi Łukasz Krzyżanowski.

 

Nowy 12 numer Herito poświęcony Rumunii

Nowości

Ukazał się 12 numer „Herito” zatytułowany „Rumunia - Romania – România”. Redakcja postawiła sobie za cel przedstawić w pigułce kulturę i dziedzictwo tego kraju i podjąć dyskusję z towarzyszącymi mu stereotypami.

 

Nagroda Literacka Nautilus - zbliża się koniec głosowania

Wydarzenia

Jeszcze tylko 6 dni zostało na oddanie głosu w plebiscycie na najlepszą polską powieść i opowiadanie w dziedzinie fantastyki wydane w 2012 roku. Ogłoszenie wyników i wręczenie statuetek Nautilusa odbędzie się podczas 14. Festiwalu Fantastyki Falkon, który rozpoczyna się już 8 listopada w Lublinie i trwa do 11 listopada.

 

Książką "Mieszko Pierwszy Tajemniczy" profesor Przemysław Urbańczyk wywołał burzę

Nowości

Badacz jeszcze raz przyjrzał się archeologicznym znaleziskom oraz historycznym źródłom i uznał, że Mieszko I wcale nie musiał być "stąd".

 

10 największych wydawców książek

Rynek zagraniczny

Najpotężniejsze wydawnictwa świata udowadniają, że książki ciągle mogą być dochodowym biznesem. Zarabiać można na książkach naukowych i popularnych erotykach.

 

Nagrody Literatury na Świecie

Wydawnictwa

Literatura na Świecie" przyznała swoje nagrody translatorskie za rok 2012. Laureatami zostali:

 

Ważna książka: "Metonimie Zagłady. O polskiej prozie lat 1987–2012"

Nowości

Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego przedstawia zbiór esejów Marty Cuber pt."Metonimie Zagłady. O polskiej prozie lat 1987–2012":

 

Zagłosujmy na Bibliotekę Manhattan

Biblioteki

Szanowni Państwo, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku bierze udział w konkursie Modernizacja Roku 2012. Prezentujemy Bibliotekę Manhattan w kategorii Najciekawsze adaptacje wnętrz.

 

XVI Dni Książki Żydowskiej - spotkania w środę, 12 czerwca.

Szanowni Państwo, \ Serdecznie zapraszamy na spotkania, które odbędą się w ramach Dni Książki Żydowskiej w środę, 12 czerwca.

 

"Obrazki dla maluchów" Wydawnictwa Olesiejuk ponownie wyróżnione przez miesięcznik DZIECKO

Wydawnictwa

Po raz czwarty czytelnicy miesięcznika DZIECKO w kategorii książki w plebiscycie na najlepszy produkt 2012 nagrodzili dwie serie „Obrazków dla maluchów” – którym przyznano drugie miejsce.

 

Prapremiera książki „Najlepszy poeta nigdy nie wygrywa. Historia slamu w Polsce 2003-2012” we Wrocławiu

Wydarzenia

Wrocławska prapremiera książki „Najlepszy poeta nigdy nie wygrywa. Historia slamu w Polsce 2003-2012″ odbędzie się w ramach finału II Edycji Slam Poetry Night w klubie Puzzle. O publikacji opowie redaktorka, Agata Kołodziej.

 

Dni Książki Żydowskiej w Warszawie

Szesnasta edycja warszawskich Dni Książki Żydowskiej, organizowanych przez Stowarzyszenie „Midrasz”, odbędzie się w dniach 9-12 czerwca 2013 r.

 

Grad nagród dla Wydawnictwa Bezdroża

Ostatni tydzień w związku z Warszawskimi Targami Książki oraz galą rozdania Travelerów 2012 był dla Wydawnictwa Bezdroża szczególnie podniosły i ważny.

 

PTWK - Wyniki 53. Konkursu PTWK NKR 2012

W 53. Konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2012 wzięły udział 83 firmy wydawnicze, które nadesłały 158 tytułów opracowanych przez twórców (grafików, typografów) zamieszkałych na stałe w Polsce.

 

"Niebieska niedźwiedzica" Najlepszą Książką Dziecięcą 2012

Mamy przyjemność poinformować, że książka „Niebieska Niedźwiedzica” Joanny M.Chmielewskiej z ilustracjami Jony Jung zdobyła - decyzją czytelników - tytuł Najlepszej Książki Dziecięcej 2012. Empik ogłosił wyniki konkursu „Przecinek i Kropka”.

 

Akcja: Warszawa czyta od 8 do 12 MAJA

Wydarzenia

WARSZAWA CZYTA to szereg organizowanych oddolnie akcji, których celem jest dyskusja, interpretacja lub twórcze rozwinięcie wątków jednej książki. Całe miasto na kilka dni zmieni się w dyskusyjny klub czytelniczy.

 

Polska Sekcja IBBY zaprasza na ogłoszenie laureatów Nagrody DONGA

Nagrody

14 maja odbędzie się wręczanie nagród i wyróżnień w konkursie DONG 2012,organizowanym przez Polską Sekcję IBBY.  

 

Nowa powieść Charlaine Harris

Nowości

Jeszcze więcej wampirów, jeszcze więcej przygód, jeszcze więcej erotyki w nowym tomie o Sookie Stackhouse, który ukazuje się 8 maja br.

 

Nagrody Historyczne POLITYKI 2013 przyznane

Wydarzenia

7 maja zostały wręczone Nagrody Historyczne POLITYKI za książki o najnowszej historii Polski wydane w 2012 roku.

 

Piotr Kamiński, autor nowych przekładów Szekspira, laureatem nagrody ZAiKSu 2012

Wydarzenia

Piotr Kamiński, autor nowych przekładów Szekspira, laureatem nagrody ZAiKSu 2012 za "wybitne osiągnięcia w dziedzinie przekładu literatury angielskiej i francuskiej na język polski".

 

Światowy Dzień Książki - spotkanie autorskie z Józefem Lityńskim z Montrealu na żywo przez internet!

Internet

Z największą radością pragniemy zaprosić Państwa na spotkanie autorskie z prof. Józefem Lityńskim z Montrealu, autorem właśnie wydanej książki pt. "12 cudów w moim życiu. Wielka wygrana".

 

Zeszyty Literackie - Powstanie w getcie warszawskim

Nowości

Zeszyty Literackie poświęciły specjalny numer 70. rocznicy powstania w getcie warszawskim:

 

Nowości wydawnicze w dystrybucji FK Olesiejuk z dnia 12-04-2013!

Nowości

Firma Księgarska poleca Państwa uwadze kilka tytułów dystrybuowanych 12 kwietnia 2013 roku:

 

PTWK - 53. Konkurs Najpiękniejsze Książki Roku 2012

Wydarzenia

Szanowni Państwo, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek zaprasza do udziału w 53. Konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2012.  

 

Rasizm i przemoc – rosnące zagrożenie! – komunikat redakcji ‘Nigdy Więcej’

Wydawnictwa

Ponad 600 incydentów na tle rasistowskim i ksenofobicznym, aktów dyskryminacji oraz przestępstw popełnionych przez skrajną prawicę opisuje "Brunatna Księga 2011-2012" opublikowana przez Stowarzyszenie "Nigdy więcej".

 

Książki Roku 2012

Wydarzenia

We wtorek, 12 lutego 2013 w Głównej Księgarni Technicznej w Warszawie ogłoszone zostały wyniki plebiscytu "Książki Roku 2012" (www.ksiazkiroku.pl), podsumowującego cykl kwartalnych konkursów na najlepsze literackie premiery, organizowany przez redakcję serwisu Granice.pl W ubiegłym roku oddano w nich ponad 200 tysięcy głosów.

 

Audioteka - po sukcesie na rynku czeskim kolej na Francję i Hiszpanię.

Wydawnictwa

Już od pięciu lat serwis Audioteka zmienia nawyki czytelnicze swoich użytkowników przenosząc ich do wielobarwnego świata audiobooków.

 

Wkrótce kolejne plebiscyty serwisu Granice.pl

Wydarzenia

We wtorek, 12 lutego 2013 w Głównej Księgarni Technicznej w Warszawie ogłoszono wyniki plebiscytu "Książki Roku 2012". A tylko do 18 lutego 2013 nadsyłać można zgłoszenia do konkursów i plebiscytów "Najlepsza książka na wiosnę" oraz "Najlepsza książka katolicka", organizowanych przez redakcję serwisu Granice.pl

 
 
 

Książki Roku 2012 Magazynu Literackiego "Książki"

Nagrody

„Dom pod Lutnią” Kazimierza Orłosia (Wydawnictwo Literackie), „Pakt Ribbentrop-Beck” Piotra Zychowicza (Rebis), „John Lennon. Listy” (Prószyński Media), „Itinerarium” Jakuba Skiby (Jedność) oraz „Wiara” Adama Bujaka (Biały Kruk) - Książkami Roku 2012. Wydawnictwo Sonia Draga zdobyło tytuł Wydawcy Roku 2012, a Sine Qua Non nagrodę Wydarzenie Roku 2012.

 

Podsumowanie rynku audiobooków Audeo.pl

Wydawnictwa

Audeo.pl podsumowuje rynek audiobooków 2012: prezentuje wydawnictwa, które nagrały najwięcej audiobooków, najchętniej recenzowane pozycje oraz najbardziej zapracowanych lektorów.  

 

Pakt Ribbentrop - Beck "Książką Roku 2012" w kategorii historia

Wydawnictwa

Nagrody „Magazynu Literackiego Książki” rozdane. Dziś w Warszawie podczas uroczystej gali odbyło się coroczne podsumowanie roku wydawniczego. Wśród wyróżnionych nagrodą w kategorii Książki Roku w kategorii historia znalazł się "Pakt Ribbentrop – Beck" Piotra Zychowicza Domu Wydawniczego REBIS.    

 

Bestsellery 2012 Księgarni im. B. Prusa

Księgarnie

Księgarnia Naukowa im. B. Prusa opublikowała bestsellery roku 2012. Znaleźli się tam m.in. Zygmunt Bauman, Marek Bieńczyk, Michel Foucault, Oriana Fallaci czy Agata Tuszyńska.

 

Atlas Chmur "Ebookiem Roku 2012"

Nowości

Witam Państwa, Miło mi poinformować w imieniu wydawnictwa MAG, że w "Gali Ebook Roku 2012" organizowanej przez Publio.pl, tytuł Ebooka Roku otrzymał głosami czytelników "Atlas Chmur" Davida Mitchella

 

Nowy numer kwartalnika "Wakat"!

Wydarzenia

Szanowni Państwo! Ukazał się właśnie najświeższy, 18–19 (3–4/2012) numer kwartalnika literackiego „Wakat/Notoria” w wersji papierowej, który jest już do nabycia w sześćdziesięciu Empikach w dwudziestu polskich miastach! Pełną listę sklepów, do których można pielgrzymować po „Wakat”, publikujemy na naszej stronie w zakładce Jak kupić, a w załączniku przesyłamy skan okładki.

 

35 bestsellerów roku 2012 35% taniej // odsłona 1

Wydawnictwa

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria pragnie zainteresować Państwa akcją rabatową "35 bestsellerów roku 2012 35% taniej":

 

"Emplarium" nagrodzone w plebiscycie Książka zamiast Kwiatka

Wydarzenia

"Emplarium" związanego z Wałbrzychem autora piszącego pod pseudonimem Hannibal Smoke zwyciężyło w internetowym plebiscycie na Książkę Roku 2012 zorganizowanym przez Książkę Zamiast Kwiatka.  

 

Ważna premiera edukacyjna w Impulsie

Nowości

Początek nowego roku to czas podsumowań minionego. Oficyna Wydawnicza Impuls w 2012 r. potwierdziła swoja pozycję wśród wydawców książki naukowej i akademickiej, publikując ponad sto nowych tytułów, docierając do licznej rzeszy wymagających czytelników: pedagogów, terapeutów, rodziców itd.

 

Nagrody Bestsellery Empiku 2012 zostały wręczone!

Księgarnie

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że nagrody Bestsellery Empiku 2012 właśnie zostały wręczone!

 

Ważna premiera edukacyjna w OW Impuls!

Wydawnictwa

Początek nowego roku to czas podsumowań minionego. Oficyna Wydawnicza Impuls w 2012 r. potwierdziła swoja pozycję wśród wydawców książki naukowej i akademickiej, publikując ponad sto nowych tytułów, docierając do licznej rzeszy wymagających czytelników: pedagogów, terapeutów, rodziców itd.

 

Rok 2012 bardzo dobry dla rynku e-booków. Podsumowanie Virtualo

Internet

Czterokrotny wzrost sprzedaży, ponad 26 500 e-booków i audiobooków w ofercie, 350 wydawców, rozszerzenie asortymentu o kody na e-booki i tzw. bundle - to najważniejsze osiągnięcia w 2012 roku Virtualo, największego dystrybutora e-contentu w Polsce.

 

Nominacje książek Rebisu do nagród Bestsellery Empiku 2012

Wydarzenia

Szanowni Państwo, Już jutro, tj. 22 stycznia, odbędzie się uroczystość rozdania nagród BESTSELLERY EMPIKU 2012.

 

Konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą "Przecinek i Kropka" 2012 wystartował!

Wydarzenia

Szanowni Państwo. informujemy, iz Empik ogłosił kolejną edycję Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka”.

 

Laureaci Paszportów Polityki 2012

Wydarzenia

Szanowni Państwo, Znamy już laureatów XX Paszportów Polityki. Uroczysta Gala miała w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie.

 

Książki Roku 2012 - Nagrody Magazynu Literackiego KSIĄŻKI

Wydarzenia

Dr Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej oraz Piotr Dobrołęcki, redaktor naczelny miesięcznika „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” mają zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa na uroczyste wręczenie nagród za Książki Miesiąca i Książki roku 2012 „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”.

 

eleWator - nowy kwartalnik literacko-kulturalny

Recenzje

Na ubogim polskim rynku ukazał się niedawno nowy kwartalnik literacko-kulturalny eleWator. Wydaje go w Szczecinie Fundacja Literatury im. Henryka Berezy.

 

Polacy na Kremlu - "Krwawa dekada" Andrzeja Andrusiewicza wkróce w księgarniach

Nowości

Andrzej Andrusiewicz "Krwawa dekada. Polska interwencja w Rosji 1602-1612. Dyplomacja, samozwańcy, wojna"

 

Hilary Manter znów nagrodzona!

Wydarzenia

Szanowni Państwo, Miło nam przekazać wiadomość, że powieść "Na szafocie" Hilary Mantel uhonorowano prestiżową Costa Book Awards w kategorii "Powieść roku 2012"!

 

Małgorzata Musierowicz ma szansę na tytuł Człowieka Roku 2012!

Wydarzenia

Autorka Jeżycjady otrzymała nominację za pisarski powrót w dobrym stylu oraz za wieloletnie promowanie przez swoje publikacje miasta Poznań.

 

Książki Wydawnictwa Olesiejuk wyróżnione Superproduktem "Mam Dziecko" 2012

Wydawnictwa

Wydawnictwo Olesiejuk wyróżnione w konkursie SuperProdukt "Mam dziecko" 2012 za serię miniksiążeczek z pacynką:

 

Najważniejsze wydarzenia na światowym rynku wydawniczym w 2012 roku

Wydarzenia

Jak co roku przedstawiamy najważniejsze wydarzenia, jakie zagościły w 2012 roku na światowym rynku wydawniczym:

 

Tytuły W.A.B. wśród najlepszych książek 2012 roku!

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że książki Wydawnictwa W.A.B. znalazły się w rankingach najlepszych tytułów 2012 roku.

 

Pasjonująca gra książkowa i klasyka światowej literatury, czyli grudniowe nowości od Dwóch Sióstr

Nowości

Drodzy Państwo, Na długie grudniowe wieczory wydawnictwo Dwie Siostry przygotowało dla swoich czytelników trzy ciekawe nowości – tym razem dla trochę starszych miłośników literatury: od 6 do 9 lat.

 

Podsumowanie roku w Biurze Literackim

Wydawnictwa

36 premier, 13 przekładów, 7 zbiorów prozatorskich, 3 debiuty oraz rekordowe 18 nominacji dla autorów do najważniejszych nagród w Polsce - Biuro Literackie mijający rok może zaliczyć do wyjątkowo udanych.

 

Bellona poleca: "Historia Polski" według Sławomira Kopera

Nowości

Już prawie 200 000 sprzedanych egzemplarzy książek tego autora Większość tytułów znalazło się na TOPkach sprzedaży!  

 

Nowość! "Zeszyty Literackie" nr 120

Wydawnictwa

Prezentujemy w imieniu wydawnictwa najnowszy 120 numer miesięcznika literackiego "Zeszyty Literackie"

 

Życzenia Świąteczne dla Czytelników Portalu Księgarskiego!

Wydarzenia

Szanowni Państwo,   Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. (Ewangelia św. Łukasza 2, 10)

 

XVII Zjazd SKP i Dzień Księgarza 12/13

Wydarzenia

14 grudnia 2012 roku, w Klubie Księgarza w Warszawie, obradował XVII Zjazd Stowarzyszenia Księgarzy Polskich. Zjazd przyjął sprawozdanie ustępującego Zarządu i udzielił mu absolutorium, określił program działania Stowarzyszenia na kolejne cztery lata, wybrał nowy Zarząd Główny, Główną Komisję Rewizyjną i Główny Sąd Koleżeński. Dokonał też zmian w statucie Stowarzyszenia.

 

Nowości słowo/obraz terytoria - grudzień 2012

Wydawnictwa

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria prezentuje nowości wydawnicze grudnia 2012 roku:

 

Paszporty POLITYKI 2012 Plebiscyt

Wydarzenia

Laureaci Paszportów za rok 2012 zostaną wybrani w publicznym głosowaniu! Z okazji jubileuszu – 20-lecia Paszportów – każdy może zostać członkiem Kapituły, która wyłoni laureatów w sześciu kategoriach Paszportów Polityki (Film, Teatr, Sztuki wizualne, Muzyka Poważna, Muzyka popularna, Literatura). Wystarczy wziąć udział w Plebiscycie „Wybierz Laureatów Paszportów Polityki 2012”. Można wygrać cenne nagrody!

 

Lista bestsellerów Amazona 2012

Rynek zagraniczny

Amazon opublikował listę najlepiej sprzedających się w 2012 książek papierowych i e-booków. Pierwsze miejsca okupuje EL James ze swoją trylogią "Pięćdziesiąt twarzy Greya".

 

Salon Ciekawej Książki w Łodzi - podsumowanie

W dniach 7 - 9 grudnia 2012 odbył się w Łodzi II Salon Ciekawej Książki - Targi Nowej Książki. Jego organizatorem były Międzynarodowe Targi Łódzkie. Ideą Salonu jest promowanie czytelnictwa, stworzenie interesującego wydarzenia kulturalnego dla mieszkańców Łodzi i regionu oraz zwrócenie uwagi na nowe zjawiska pojawiające się na rynku książki w ostatnich latach.

 

Książki W.A.B. i "Paszporty Polityki"

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, znamy już literackie nominacje do „Paszportów Polityki” 2012. Wśród książek zgłoszonych do konkursu znalazły się aż 4 tytuły wydane nakładem W.A.B.:

 

Wisława Szymborska w raporcie Google Zeitgeist 2012

Internet

W opublikowanym przez Google raport Zeitgeist 2012 pokazującym najbardziej zyskujące na popularności hasła w 2012 roku w Polsce na czwartym miejscu wśród najczęściej wyszukiwanych osób znalazła się poetka, która odeszła w lutym tego roku.

 

Nominacja do tytułu Kulturysta Roku 2012 dla Przemka Dębowskiego

Nagrody

Radiowa Trójka ogłosiła nominację do tytułu Kulturysta Roku 2012 dla Przemka Dębowskiego, projektanta okładek i wnętrz książek m.in. Wydawnictwa Karakter.

 
 

Wierszyki domowe Michała Rusinka Książką Roku 2012!

Wydarzenia

Szanowni Państwo, z wielką przyjemnością informujemy, że wydana przez wydawnictwo Znak Emotikon książka Michała Rusinka "Wierszyki domowe" została Książką Roku 2012, nagrodzoną tegoroczną nagrodą Polskiej Sekcji IBBY w kategorii literackiej.

 

Nominacja IBBY w konkursie Książka Roku 2012 dla Joanny Olech za powieść Tarantula, Klops i Herkules

Wydarzenia

Miło nam poinformować, że Joanna Olech otrzymała literacką nominację IBBY w konkursie Książka Roku 2012 za powieść dla nastolatków "Tarantula, Klops i Herkules". Gratulujemy!

 

Historia Zebrana: Znamy najlepsze książki historyczne II półrocza 2012

Wydarzenia

Internauci i jurorzy zadecydowali! Wśród nagrodzonych książek znalazły się: „Janusz Korczak. Fotobiografia” (Iskry), „Żydzi Wieliczki i Klasna 1872–2012. Teksty i fotografie” (Żyznowski), „Ekspres Berlin-Bagdad” (Wydawnictwo UJ), „Goralenvolk. Historia zdrady” (Kanon), „Mówi Józef Światło. Za kulisami bezpieki i partii” (LTW), „Za żelazną kurtyną. Podróż do Polski w 1967 roku” (Iskry).

 

Jerzy Stempowski (1893-1969) - Powrót niespiesznego przechodnia - Spotkanie w Radio Cafe (5.12.2012 r., godz. 18.00

Wydarzenia

Stowarzyszenie Pracowników, Współ‚pracowników i Przyjaciół‚ Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa Imienia Jana Nowaka-Jeziorań„skiego zaprasza na kolejne spotkanie w Klubie im. Aliny Perth-Grabowskiej pt."Jerzy Stempowski (1893-1969) - powrót niespiesznego przechodnia"

 

Nagroda "KLIO" 2012 dla Małgorzaty Szpakowskiej, autorki książki "Wiadomości Literackie prawie dla wszystkich"

Wydarzenia

Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że Nagroda „KLIO” 2012 w kategorii autorskiej (nagroda III stopnia) została przyznana Małgorzacie Szpakowskiej za książkę „Wiadomości Literackie” prawie dla wszystkich.

 

Nowa Sztuka na Targach Nowej Książki w Łodzi

Już za dwa tygodnie odbędzie się w Łodzi II Salon Ciekawej Książki - Targi Nowej Książki. Przedstawiciele branży wydawniczej zaprezentują swoją ofertę w nowoczesnym obiekcie targowym - Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym przy alei Politechniki 4 w Łodzi.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.