RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Dom Wydawniczy REBIS - zapowiedzi kwietnia 2015 cz .II

Zapowiedzi

Przedstawiamy kolejną trzecią odsłonę zapowiedzi tytułowych kwietnia Domu Wydawniczego REBIS:

 

Dom wydawniczy REBIS - zapowiedzi i wznowienia marca 2014 - cz. II

Zapowiedzi

Anonsujemy kolejną transzę zapowiedzi tytułowych poznańskiego Domu Wydawniczego REBIS:

 

Recenzja: eleWator nr 2/13, nr 4/13- Studium porównawcze: Borges - Drzeżdżon

Recenzje

Numery szczecińskiego kwartalnika literacko-kulturalnego trafił do mnie we wrześniu 2013. Numery monograficzne poświęcono postaciom Jana Drzeżdżona (2/2013) i Jorge Luisa Borgesa (4/2013)

 
 

Nagroda Literacka Nautilus - zbliża się koniec głosowania

Wydarzenia

Jeszcze tylko 6 dni zostało na oddanie głosu w plebiscycie na najlepszą polską powieść i opowiadanie w dziedzinie fantastyki wydane w 2012 roku. Ogłoszenie wyników i wręczenie statuetek Nautilusa odbędzie się podczas 14. Festiwalu Fantastyki Falkon, który rozpoczyna się już 8 listopada w Lublinie i trwa do 11 listopada.

 

Książką "Mieszko Pierwszy Tajemniczy" profesor Przemysław Urbańczyk wywołał burzę

Nowości

Badacz jeszcze raz przyjrzał się archeologicznym znaleziskom oraz historycznym źródłom i uznał, że Mieszko I wcale nie musiał być "stąd".

 

10 największych wydawców książek

Rynek zagraniczny

Najpotężniejsze wydawnictwa świata udowadniają, że książki ciągle mogą być dochodowym biznesem. Zarabiać można na książkach naukowych i popularnych erotykach.

 

Nagrody Literatury na Świecie

Wydawnictwa

Literatura na Świecie" przyznała swoje nagrody translatorskie za rok 2012. Laureatami zostali:

 

Ważna książka: "Metonimie Zagłady. O polskiej prozie lat 1987–2012"

Nowości

Wydawnictwo Uniwersytetu Śląskiego przedstawia zbiór esejów Marty Cuber pt."Metonimie Zagłady. O polskiej prozie lat 1987–2012":

 

Zagłosujmy na Bibliotekę Manhattan

Biblioteki

Szanowni Państwo, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku bierze udział w konkursie Modernizacja Roku 2012. Prezentujemy Bibliotekę Manhattan w kategorii Najciekawsze adaptacje wnętrz.

 

"Obrazki dla maluchów" Wydawnictwa Olesiejuk ponownie wyróżnione przez miesięcznik DZIECKO

Wydawnictwa

Po raz czwarty czytelnicy miesięcznika DZIECKO w kategorii książki w plebiscycie na najlepszy produkt 2012 nagrodzili dwie serie „Obrazków dla maluchów” – którym przyznano drugie miejsce.

 

Prapremiera książki „Najlepszy poeta nigdy nie wygrywa. Historia slamu w Polsce 2003-2012” we Wrocławiu

Wydarzenia

Wrocławska prapremiera książki „Najlepszy poeta nigdy nie wygrywa. Historia slamu w Polsce 2003-2012″ odbędzie się w ramach finału II Edycji Slam Poetry Night w klubie Puzzle. O publikacji opowie redaktorka, Agata Kołodziej.

 

Grad nagród dla Wydawnictwa Bezdroża

Ostatni tydzień w związku z Warszawskimi Targami Książki oraz galą rozdania Travelerów 2012 był dla Wydawnictwa Bezdroża szczególnie podniosły i ważny.

 

PTWK - Wyniki 53. Konkursu PTWK NKR 2012

W 53. Konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2012 wzięły udział 83 firmy wydawnicze, które nadesłały 158 tytułów opracowanych przez twórców (grafików, typografów) zamieszkałych na stałe w Polsce.

 

"Niebieska niedźwiedzica" Najlepszą Książką Dziecięcą 2012

Mamy przyjemność poinformować, że książka „Niebieska Niedźwiedzica” Joanny M.Chmielewskiej z ilustracjami Jony Jung zdobyła - decyzją czytelników - tytuł Najlepszej Książki Dziecięcej 2012. Empik ogłosił wyniki konkursu „Przecinek i Kropka”.

 

Polska Sekcja IBBY zaprasza na ogłoszenie laureatów Nagrody DONGA

Nagrody

14 maja odbędzie się wręczanie nagród i wyróżnień w konkursie DONG 2012,organizowanym przez Polską Sekcję IBBY.  

 

Nagrody Historyczne POLITYKI 2013 przyznane

Wydarzenia

7 maja zostały wręczone Nagrody Historyczne POLITYKI za książki o najnowszej historii Polski wydane w 2012 roku.

 

Piotr Kamiński, autor nowych przekładów Szekspira, laureatem nagrody ZAiKSu 2012

Wydarzenia

Piotr Kamiński, autor nowych przekładów Szekspira, laureatem nagrody ZAiKSu 2012 za "wybitne osiągnięcia w dziedzinie przekładu literatury angielskiej i francuskiej na język polski".

 

PTWK - 53. Konkurs Najpiękniejsze Książki Roku 2012

Wydarzenia

Szanowni Państwo, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek zaprasza do udziału w 53. Konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2012.  

 

Rasizm i przemoc – rosnące zagrożenie! – komunikat redakcji ‘Nigdy Więcej’

Wydawnictwa

Ponad 600 incydentów na tle rasistowskim i ksenofobicznym, aktów dyskryminacji oraz przestępstw popełnionych przez skrajną prawicę opisuje "Brunatna Księga 2011-2012" opublikowana przez Stowarzyszenie "Nigdy więcej".

 

Książki Roku 2012

Wydarzenia

We wtorek, 12 lutego 2013 w Głównej Księgarni Technicznej w Warszawie ogłoszone zostały wyniki plebiscytu "Książki Roku 2012" (www.ksiazkiroku.pl), podsumowującego cykl kwartalnych konkursów na najlepsze literackie premiery, organizowany przez redakcję serwisu Granice.pl W ubiegłym roku oddano w nich ponad 200 tysięcy głosów.

 

Audioteka - po sukcesie na rynku czeskim kolej na Francję i Hiszpanię.

Wydawnictwa

Już od pięciu lat serwis Audioteka zmienia nawyki czytelnicze swoich użytkowników przenosząc ich do wielobarwnego świata audiobooków.

 

Wkrótce kolejne plebiscyty serwisu Granice.pl

Wydarzenia

We wtorek, 12 lutego 2013 w Głównej Księgarni Technicznej w Warszawie ogłoszono wyniki plebiscytu "Książki Roku 2012". A tylko do 18 lutego 2013 nadsyłać można zgłoszenia do konkursów i plebiscytów "Najlepsza książka na wiosnę" oraz "Najlepsza książka katolicka", organizowanych przez redakcję serwisu Granice.pl

 
 
 

Książki Roku 2012 Magazynu Literackiego "Książki"

Nagrody

„Dom pod Lutnią” Kazimierza Orłosia (Wydawnictwo Literackie), „Pakt Ribbentrop-Beck” Piotra Zychowicza (Rebis), „John Lennon. Listy” (Prószyński Media), „Itinerarium” Jakuba Skiby (Jedność) oraz „Wiara” Adama Bujaka (Biały Kruk) - Książkami Roku 2012. Wydawnictwo Sonia Draga zdobyło tytuł Wydawcy Roku 2012, a Sine Qua Non nagrodę Wydarzenie Roku 2012.

 

Podsumowanie rynku audiobooków Audeo.pl

Wydawnictwa

Audeo.pl podsumowuje rynek audiobooków 2012: prezentuje wydawnictwa, które nagrały najwięcej audiobooków, najchętniej recenzowane pozycje oraz najbardziej zapracowanych lektorów.  

 

Pakt Ribbentrop - Beck "Książką Roku 2012" w kategorii historia

Wydawnictwa

Nagrody „Magazynu Literackiego Książki” rozdane. Dziś w Warszawie podczas uroczystej gali odbyło się coroczne podsumowanie roku wydawniczego. Wśród wyróżnionych nagrodą w kategorii Książki Roku w kategorii historia znalazł się "Pakt Ribbentrop – Beck" Piotra Zychowicza Domu Wydawniczego REBIS.    

 

Bestsellery 2012 Księgarni im. B. Prusa

Księgarnie

Księgarnia Naukowa im. B. Prusa opublikowała bestsellery roku 2012. Znaleźli się tam m.in. Zygmunt Bauman, Marek Bieńczyk, Michel Foucault, Oriana Fallaci czy Agata Tuszyńska.

 

Atlas Chmur "Ebookiem Roku 2012"

Nowości

Witam Państwa, Miło mi poinformować w imieniu wydawnictwa MAG, że w "Gali Ebook Roku 2012" organizowanej przez Publio.pl, tytuł Ebooka Roku otrzymał głosami czytelników "Atlas Chmur" Davida Mitchella

 

Nowy numer kwartalnika "Wakat"!

Wydarzenia

Szanowni Państwo! Ukazał się właśnie najświeższy, 18–19 (3–4/2012) numer kwartalnika literackiego „Wakat/Notoria” w wersji papierowej, który jest już do nabycia w sześćdziesięciu Empikach w dwudziestu polskich miastach! Pełną listę sklepów, do których można pielgrzymować po „Wakat”, publikujemy na naszej stronie w zakładce Jak kupić, a w załączniku przesyłamy skan okładki.

 

35 bestsellerów roku 2012 35% taniej // odsłona 1

Wydawnictwa

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria pragnie zainteresować Państwa akcją rabatową "35 bestsellerów roku 2012 35% taniej":

 

"Emplarium" nagrodzone w plebiscycie Książka zamiast Kwiatka

Wydarzenia

"Emplarium" związanego z Wałbrzychem autora piszącego pod pseudonimem Hannibal Smoke zwyciężyło w internetowym plebiscycie na Książkę Roku 2012 zorganizowanym przez Książkę Zamiast Kwiatka.  

 

Ważna premiera edukacyjna w Impulsie

Nowości

Początek nowego roku to czas podsumowań minionego. Oficyna Wydawnicza Impuls w 2012 r. potwierdziła swoja pozycję wśród wydawców książki naukowej i akademickiej, publikując ponad sto nowych tytułów, docierając do licznej rzeszy wymagających czytelników: pedagogów, terapeutów, rodziców itd.

 

Nagrody Bestsellery Empiku 2012 zostały wręczone!

Księgarnie

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że nagrody Bestsellery Empiku 2012 właśnie zostały wręczone!

 

Ważna premiera edukacyjna w OW Impuls!

Wydawnictwa

Początek nowego roku to czas podsumowań minionego. Oficyna Wydawnicza Impuls w 2012 r. potwierdziła swoja pozycję wśród wydawców książki naukowej i akademickiej, publikując ponad sto nowych tytułów, docierając do licznej rzeszy wymagających czytelników: pedagogów, terapeutów, rodziców itd.

 

Rok 2012 bardzo dobry dla rynku e-booków. Podsumowanie Virtualo

Internet

Czterokrotny wzrost sprzedaży, ponad 26 500 e-booków i audiobooków w ofercie, 350 wydawców, rozszerzenie asortymentu o kody na e-booki i tzw. bundle - to najważniejsze osiągnięcia w 2012 roku Virtualo, największego dystrybutora e-contentu w Polsce.

 

Nominacje książek Rebisu do nagród Bestsellery Empiku 2012

Wydarzenia

Szanowni Państwo, Już jutro, tj. 22 stycznia, odbędzie się uroczystość rozdania nagród BESTSELLERY EMPIKU 2012.

 

Konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą "Przecinek i Kropka" 2012 wystartował!

Wydarzenia

Szanowni Państwo. informujemy, iz Empik ogłosił kolejną edycję Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka”.

 

Laureaci Paszportów Polityki 2012

Wydarzenia

Szanowni Państwo, Znamy już laureatów XX Paszportów Polityki. Uroczysta Gala miała w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie.

 

Książki Roku 2012 - Nagrody Magazynu Literackiego KSIĄŻKI

Wydarzenia

Dr Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej oraz Piotr Dobrołęcki, redaktor naczelny miesięcznika „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” mają zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa na uroczyste wręczenie nagród za Książki Miesiąca i Książki roku 2012 „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”.

 

Hilary Manter znów nagrodzona!

Wydarzenia

Szanowni Państwo, Miło nam przekazać wiadomość, że powieść "Na szafocie" Hilary Mantel uhonorowano prestiżową Costa Book Awards w kategorii "Powieść roku 2012"!

 

Małgorzata Musierowicz ma szansę na tytuł Człowieka Roku 2012!

Wydarzenia

Autorka Jeżycjady otrzymała nominację za pisarski powrót w dobrym stylu oraz za wieloletnie promowanie przez swoje publikacje miasta Poznań.

 

Książki Wydawnictwa Olesiejuk wyróżnione Superproduktem "Mam Dziecko" 2012

Wydawnictwa

Wydawnictwo Olesiejuk wyróżnione w konkursie SuperProdukt "Mam dziecko" 2012 za serię miniksiążeczek z pacynką:

 

Najważniejsze wydarzenia na światowym rynku wydawniczym w 2012 roku

Wydarzenia

Jak co roku przedstawiamy najważniejsze wydarzenia, jakie zagościły w 2012 roku na światowym rynku wydawniczym:

 

Tytuły W.A.B. wśród najlepszych książek 2012 roku!

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że książki Wydawnictwa W.A.B. znalazły się w rankingach najlepszych tytułów 2012 roku.

 

Pasjonująca gra książkowa i klasyka światowej literatury, czyli grudniowe nowości od Dwóch Sióstr

Nowości

Drodzy Państwo, Na długie grudniowe wieczory wydawnictwo Dwie Siostry przygotowało dla swoich czytelników trzy ciekawe nowości – tym razem dla trochę starszych miłośników literatury: od 6 do 9 lat.

 

Podsumowanie roku w Biurze Literackim

Wydawnictwa

36 premier, 13 przekładów, 7 zbiorów prozatorskich, 3 debiuty oraz rekordowe 18 nominacji dla autorów do najważniejszych nagród w Polsce - Biuro Literackie mijający rok może zaliczyć do wyjątkowo udanych.

 

Bellona poleca: "Historia Polski" według Sławomira Kopera

Nowości

Już prawie 200 000 sprzedanych egzemplarzy książek tego autora Większość tytułów znalazło się na TOPkach sprzedaży!  

 

Życzenia Świąteczne dla Czytelników Portalu Księgarskiego!

Wydarzenia

Szanowni Państwo,   Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. (Ewangelia św. Łukasza 2, 10)

 

Nowości słowo/obraz terytoria - grudzień 2012

Wydawnictwa

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria prezentuje nowości wydawnicze grudnia 2012 roku:

 

Paszporty POLITYKI 2012 Plebiscyt

Wydarzenia

Laureaci Paszportów za rok 2012 zostaną wybrani w publicznym głosowaniu! Z okazji jubileuszu – 20-lecia Paszportów – każdy może zostać członkiem Kapituły, która wyłoni laureatów w sześciu kategoriach Paszportów Polityki (Film, Teatr, Sztuki wizualne, Muzyka Poważna, Muzyka popularna, Literatura). Wystarczy wziąć udział w Plebiscycie „Wybierz Laureatów Paszportów Polityki 2012”. Można wygrać cenne nagrody!

 

Lista bestsellerów Amazona 2012

Rynek zagraniczny

Amazon opublikował listę najlepiej sprzedających się w 2012 książek papierowych i e-booków. Pierwsze miejsca okupuje EL James ze swoją trylogią "Pięćdziesiąt twarzy Greya".

 

Salon Ciekawej Książki w Łodzi - podsumowanie

W dniach 7 - 9 grudnia 2012 odbył się w Łodzi II Salon Ciekawej Książki - Targi Nowej Książki. Jego organizatorem były Międzynarodowe Targi Łódzkie. Ideą Salonu jest promowanie czytelnictwa, stworzenie interesującego wydarzenia kulturalnego dla mieszkańców Łodzi i regionu oraz zwrócenie uwagi na nowe zjawiska pojawiające się na rynku książki w ostatnich latach.

 

Książki W.A.B. i "Paszporty Polityki"

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, znamy już literackie nominacje do „Paszportów Polityki” 2012. Wśród książek zgłoszonych do konkursu znalazły się aż 4 tytuły wydane nakładem W.A.B.:

 

Wisława Szymborska w raporcie Google Zeitgeist 2012

Internet

W opublikowanym przez Google raport Zeitgeist 2012 pokazującym najbardziej zyskujące na popularności hasła w 2012 roku w Polsce na czwartym miejscu wśród najczęściej wyszukiwanych osób znalazła się poetka, która odeszła w lutym tego roku.

 

Nominacja do tytułu Kulturysta Roku 2012 dla Przemka Dębowskiego

Nagrody

Radiowa Trójka ogłosiła nominację do tytułu Kulturysta Roku 2012 dla Przemka Dębowskiego, projektanta okładek i wnętrz książek m.in. Wydawnictwa Karakter.

 
 

Wierszyki domowe Michała Rusinka Książką Roku 2012!

Wydarzenia

Szanowni Państwo, z wielką przyjemnością informujemy, że wydana przez wydawnictwo Znak Emotikon książka Michała Rusinka "Wierszyki domowe" została Książką Roku 2012, nagrodzoną tegoroczną nagrodą Polskiej Sekcji IBBY w kategorii literackiej.

 

Nominacja IBBY w konkursie Książka Roku 2012 dla Joanny Olech za powieść Tarantula, Klops i Herkules

Wydarzenia

Miło nam poinformować, że Joanna Olech otrzymała literacką nominację IBBY w konkursie Książka Roku 2012 za powieść dla nastolatków "Tarantula, Klops i Herkules". Gratulujemy!

 

Historia Zebrana: Znamy najlepsze książki historyczne II półrocza 2012

Wydarzenia

Internauci i jurorzy zadecydowali! Wśród nagrodzonych książek znalazły się: „Janusz Korczak. Fotobiografia” (Iskry), „Żydzi Wieliczki i Klasna 1872–2012. Teksty i fotografie” (Żyznowski), „Ekspres Berlin-Bagdad” (Wydawnictwo UJ), „Goralenvolk. Historia zdrady” (Kanon), „Mówi Józef Światło. Za kulisami bezpieki i partii” (LTW), „Za żelazną kurtyną. Podróż do Polski w 1967 roku” (Iskry).

 

Jerzy Stempowski (1893-1969) - Powrót niespiesznego przechodnia - Spotkanie w Radio Cafe (5.12.2012 r., godz. 18.00

Wydarzenia

Stowarzyszenie Pracowników, Współ‚pracowników i Przyjaciół‚ Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa Imienia Jana Nowaka-Jeziorań„skiego zaprasza na kolejne spotkanie w Klubie im. Aliny Perth-Grabowskiej pt."Jerzy Stempowski (1893-1969) - powrót niespiesznego przechodnia"

 

Nagroda "KLIO" 2012 dla Małgorzaty Szpakowskiej, autorki książki "Wiadomości Literackie prawie dla wszystkich"

Wydarzenia

Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że Nagroda „KLIO” 2012 w kategorii autorskiej (nagroda III stopnia) została przyznana Małgorzacie Szpakowskiej za książkę „Wiadomości Literackie” prawie dla wszystkich.

 

Nowa Sztuka na Targach Nowej Książki w Łodzi

Już za dwa tygodnie odbędzie się w Łodzi II Salon Ciekawej Książki - Targi Nowej Książki. Przedstawiciele branży wydawniczej zaprezentują swoją ofertę w nowoczesnym obiekcie targowym - Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym przy alei Politechniki 4 w Łodzi.

 

Spotkanie z Markiem Bieńczykiem podczas Salonu Ciekawej Książki 2012 w Łodzi

7 grudnia o godz. 16.00 w ramach Salony Ciekawej Książki w Łodzi odbędzie się spotkanie z Markiem Bieńczykiem.

 

New Literature From Europe 2012

Wydarzenia

Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku i instytuty kulturalne skupione w nowojorskiej sekcji stowarzyszenia EUNIC zapraszają na dziewiątą edycję corocznego festiwalu literackiego New Literature From Europe 2012 (NLE 2012), która zaczyna się w dniach 15-17 listopada 2012.

 

Festiwal im. B. Schulza - strona www+ program

Wydarzenia

Szanowni Państwo, Strona internetowa Festiwalu jest już dostępna w sieci pod tym adresem: brunoschulz.dybook.pl.

 

REBIS na Academii i TWE

W najbliższych dniach Dom Wydawniczy REBIS zaprezentuje swoją ofertę naukową i popularnonaukową w Warszawie podczas Targów Książki Akademickiej i Naukowej Academia oraz Targów Wydawców Ekonomicznych.

 

Ruszyły VI Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA

VI Targi Książki Akademickiej i Naukowej Academia, które odbywają się w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej (Plac Politechniki 1), potrwają do najbliższego piątku 9 listopada.

 

Najlepsze książki psychologiczne i poradniki 2012 r.!

Wydarzenia

Podczas Targów Książki w Krakowie poznaliśmy laureatów konkursu i plebiscytu na „Najlepsze książki psychologiczne i poradniki”. Na nagrodzone tytuły oddano ponad 30 tysięcy głosów.

 

Ci którzy odeszli - 2012

Wydarzenia

Najwyższym wyzwaniem dla sztuki jest poszukiwanie sensu śmierci. Pytanie o śmierć jest pytaniem, które nieustannie zadaje sobie życie - napisała w swojej książce "Performerka" Dona DeLilo. Sens śmierci łączy się ściśle z tajemnicą pamięci. Z umiejętnością wspominania najbliższych, i tych, których podziwialiśmy uznając za autorytety czy swoich Mistrzów. Spróbujmy sobie przypomnieć tych, którzy odeszli w 2012....  

 

Wznowienia Domu Wydawniczego REBIS

Nowości

Dom Wydawniczy REBIS prezentuje kilka ważnych wznowień swoich bestsellerowych tytułów:

 

Patricia Atkinson - Człowiek Roku 2012 magazynu "Czas Wina"

Wydarzenia

Gdy Brytyjka osiedla się na francuskiej prowincji może to oznaczać duże kłopoty. Z językiem, urzędnikami, pieniędzmi na inwestycje, kaprysami pogody, psem, który zagryzł kurę sąsiadki, a także pierwszym winem, które zamieniło się w ocet...

 

Październikowy numer miesięcznika "Kraków"

Wydarzenia

Informujemy za Wydawcą, iż ukazał się październikowy numer miesięcznika „Kraków”!

 
 

Joy Sorman laureatką Nagrody Lista Goncourtów: polski wybór 2012

Wydarzenia

Instytut Francuski w Polsce – oddział w Krakowie informuje, iż po raz piętnasty jury składające się ze studentów reprezentujących dziesięć uniwersytetów z całej Polski spotkało się 27 października w siedzibie Instytutu aby obradować nad wyborem laureata nagrody „Lista Goncourtów: polski wybór” 2012.

 

Prószyński i S-ka na Targach Książki w Krakowie

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska Prószyńskiego i S-ki (A38) podczas 16. Targów Książki w Krakowie.

 

Klub Dobrej Książki w Bibliotece Śląskiej

Wydarzenia

25 października 2012 r. odbędzie się inauguracja nowego sezonu Klubu Dobrej Książki. Pierwszą książkę nominowaną do nagrody Śląski Wawrzyn Literacki 2012

 

Plan wydawniczy DW REBIS na listopad 2012

Zapowiedzi

Polecamy Państwu kilka tytułów z zapowiedzi wydawniczych Domu Wydawniczego REBIS na listopad i grudzień 2012:

 

Zapowiedzi Wydawnictwa Czarne - listopad 2012

Zapowiedzi

Przedstawiamy kolejną listę listopadowych zapowiedzi wydawnictwa Czarne:

 

Dewiza: śmierć

Wydarzenia

Ponad sto pięćdziesiąt osób próbowało rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci Kamili. Działo się to podczas gry miejskiej w klimacie PRL, przygotowanej przez stowarzyszenie Wielosfer, Fabrykę Tajemnic na kolejną odsłonę Międzynarodowego Festiwalu Kryminału.

 
 

Nagroda Wielkiego Kalibru dla Zygmunta Miłoszewskiego

Wydarzenia

„Ziarno prawdy” to druga powieść kryminalna Zygmunta Miłoszewskiego. Za poprzednią – „Uwikłanie” (2007) – również otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru. Wyniki zostały ogłoszone podczas sobotniej Gali wręczenia Nagrody, stanowiącej główny punkt Międzynarodowego Festiwalu Kryminału.  

 

Siedzą w kryminale

Wydarzenia

W piątek we Wrocławiu odbyła się literacka wersja Randki w ciemno. Ta istna orgia werbalna — literaci i nominowani w różnych kombinacjach — miała miejsce w kinie pełnym ludzi, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału.

 

Recenzja: "Córka Kossaka.Wspomnienia o Magdalenie Samozwaniec" Rafała Podrazy

Recenzje

Wspomnienia bywają ulotne. Jednak nie te o Magdalenie Samozwaniec, o czym można się przekonać w książce Rafała Podrazy „Córka Kossaka.”  

 

Zgotował piekło - relacja z MFK

Wydarzenia

Robert Makłowicz jest jak gaz: niezależnie od tego, czy znajduje się wśród garstki osób, czy w sali liczącej kilkadziesiąt bądź kilkaset osób, wydaje się wypełniać całą dostępną przestrzeń. Tak też było we wtorek wieczorem — na spotkaniu podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału.

 

Strzał w dziesiątkę

Wydarzenia

Wśród atrakcji przygotowanych w ramach odbywającego się we Wrocławiu Międzynarodowego Festiwalu Kryminału znalazła się wieczorna dyskusja panelowa „Nauka w praktyce śledczej: zabójczy pocisk — spotkanie z balistyką”, która miała miejsce we wtorek w Art Hotelu. Spotkanie uświetnił doktor nauk medycznych Jerzy Kawecki z Zakładu Medycyny Sądowej wrocławskiej Akademii Medycznej.

 

Literacka Nagroda Nobla przyznana chińskiemu autorowi Mo Yan.

Wydarzenia

Poznajmy nagrodzonego dzisiaj pisarza. Mo Yan - urodził się w 1956 roku w Chinach. W wieku dwudziestu lat wstąpił do Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej, gdzie pełnił funkcje oficera ochrony, instruktora politycznego i oficera propagandy.

 

Dobre książki i kawa z… Camillą Läckberg

Wydarzenia

Wyjątkowa autorka spotka wyjątkowych czytelników na wyjątkowym festiwalu. Czy może być lepiej?

 

Kolejni goście Festiwalu Conrada: Dubravka Ugrešić, Oksana Zabużko i Alain Mabanckou

Wydarzenia

Dubravka Ugrešić, Oksana Zabużko i Alain Mabanckou to kolejni pisarze, którzy pojawią się w tym roku w Krakowie podczas Festiwalu Conrada. 4. edycji festiwalu będzie także towarzyszyć cykl wydarzeń poświęconych twórczości W.G. Sebalda.

 

Zapowiedź Wydawnictwa Czarne

Zapowiedzi

Prezentujemy listopadową zapowiedź nowego audiobooka wydawnictwa Czarne, zwłaszcza na długie jesienne wieczory:

 

Ruszył Międzynarodowy Festiwal Kryminału 2012

Wydarzenia

16 października we Wrocławiu rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Kryminału. Wszystkim miłośnikom tajemniczych zbrodni, mrocznych dusz policjantów i dzielnych bohaterów rozwiązujących najbardziej zawikłane zagadki polecamy najbliższe wydarzenia:

 

Dom Wydawniczy REBIS - plan wydawniczy na listopad 2012

Zapowiedzi

Dom Wydawniczy REBIS anonsuje zapowiedzi tytułowe na listopadowe długie wieczory:

 

Gra miejska "Dewizy śmierci" podczas MFK Wrocław 2012

Wydarzenia

Szanowni Państwo,     Jedną z atrakcji Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2012 będzie gra miejska "Dewizy śmierci" - wyjątkowa opowieść kryminalna, rozgrywająca się w czasach PRL-u, zorganizowana przez Fabrykę Tajemnic i Stowarzyszenie Wielosfer.

 

Spotkanie z Rossanem Baroncianim towarzyszące wydaniu nowego numeru „Autoportretu” – „Postciało”

Wydarzenia

Ciało jako nie-miejsce Zapraszamy na spotkanie z Rossanem Baroncianim (Akademia Sztuk Pięknych w Urbino) towarzyszące wydaniu nowego numeru „Autoportretu” – „Postciało”.

 

Mo Yan w Wydawnictwie Akademickim Dialog

Wydawnictwa

Wszystkim wielbicielom pisarstwa tegorocznego laureata literackiej nagrody Nobla Mo Yana oraz tym, którzy chcieliby poznać jego kunszt, a przy okazji nawiązać znajomość z innymi czołowymi współczesnymi pisarzami chińskimi polecamy dwie publikacje wydawnictwa akademickiego Dialog:

 

II Kongres Ruchów Miejskich w Łodzi - 12-14 października, piątek-niedziela

Wydarzenia

W ciągu ostatnich kilku lat w większości polskich miast zaczęły aktywizować się oddolne grupy mieszkańców, chcących odgrywać istotną rolę w współtworzeniu miasta.

 

Bałtyckie Spotkania Ilustratorów. Korczak 2012.Jak mówić o Korczaku dzisiaj - dzieciom i dorosłym?

Wydarzenia

Trwa Rok Korczaka! Jak rozmawiać o Korczaku dzisiaj? Jak opowiadać o wojnie i nietolerancji? Jak przekazywać dzieciom wiedzę o ich prawach? Z tymi pytaniami zmierzyli się artyści, którzy będą gośćmi 7. Bałtyckich Spotkań Ilustratorów. Korczak 2012.

 

Kongres bibliotek publicznych "Biblioteka z wizją", 11-12 października 2012 r.

Biblioteki

Zapraszamy do udziału w trzecim ogólnopolskim kongresie bibliotek publicznych, który odbędzie się w Warszawie, w dniach 11-12 października 2012 r. pod hasłem "Biblioteka z wizją".

 
 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.