RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Recenzja: Joanna Siedlecka „Biografie Od tajnione. Z archiwów literackich bezpieki"

Recenzje

„Biografie odtajnione", to kolejna, trzecia książka Joanny Siedleckiej po „Kryptonimie" i „Obławie". Kolejna książka bolesna i uwierająca tzw. Salon", prezentująca uwikłanie pisarzy w epokę, Uwikłanie to wchodzili pisarze z różnych powodów.

 

Recenzja: Lucrezia Tressoldi „A teraz idę na Maksa. 10 lat w śpiączce"

Recenzje

„A teraz idę na Maksa. 10 lat w śpiące i powrót", to książka wyjątkowa. To właściwie nie książka lecz wzruszające świadectwo wiary przyjaźni i miłości. Świadectwo tego, że w dzisiejszym świecie, gdzie wszystko jest względnie relatywne i gdzie słowo wartość dewaluuje się właściwie na każdym kroku - to książka ta wszystkiemu temu zaprzecza.

 

Raport o rynku wydawniczym w Polsce w 2013 r.

Wydawnictwa

Biblioteka Narodowa publikuje kolejny raport dotyczący rynku wydawniczego - zawierający dane dotyczące książek i periodyków, które ukazały się w Polsce w roku 2013. W roku tym Biblioteka Narodowa zarejestrowała 32863 tytuły książek, czyli o prawie 1300 mniej niż rok wcześniej.

 

Recenzja: „Koniec punku w Helsinkach" Jaroslav Rudiś

Recenzje

"Koniec punku w Helsinkach" to książka o mnie, o moim pokoleniu, tym bardziej jest mi bliższa, gdyż sam byłem przez moment punkiem, słuchałem The Damned, The Exploited, Siekiery, Moskwa, Dezertera, Brygady Kryzys, Deadlock itp.

 

Edycja 2013/2104 wręczona. Ranking polskich drukarni dziełowych rozstrzygnięty

Wydarzenia

Jury tegorocznego konkursu „Edycja” obradujące w składzie: prof. Lech Majewski, Andrzej Palacz, Michał Büthner-Zawadzki oraz Andrzej Tomaszewski na posiedzeniu 16 października wybrało nagrodzone pozycje:

 

Recenzja: Łukasz Jarosz "Spoza" - Dom, ciało, poezja

Recenzje

Roman Honet w posłowiu do książki „Spoza” Łukasza Jarosza pisze „wierzę poecie”. Ja wierzę i nie wierzę. Poeta to rodzaj zwierzęcia, które chodzi własnymi ścieżkami zacierając za sobą ślady.

 

Śląski Wawrzyn Literacki dla Marka Krajewskiego

Wydarzenia

Rozgrywający się w powojennym Wrocławiu kryminał Marka Krajewskiego pt. "W otchłani mroku" zwyciężył w plebiscycie czytelników Biblioteki Śląskiej w Katowicach na Książkę Roku 2013. We wrześniu autor odbierze Śląski Wawrzyn Literacki.

 

Zaproszenie na 17 lipca 2014 r na wręczenie nagrody Warszawskiej Premiery Literackiej

Wydarzenia

Miasto Stołeczne Warszawa, Fundacja Kultury Polskiej, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Staromiejski Dom Kultury, Okręg Warszawski Stowarzyszenia Księgarzy Polskich zapraszają na uroczystość wręczenia nagrody Warszawskiej Premiery Literackiej za książkę 2013 roku w plebiscycie czytelników , bibliotekarzy i księgarzy Karolowi Modzelewskiemu za książkę "Zajedziemy kobyłę historii. Wyznania poobijanego jeźdźca".    

 

Zapraszamy na uroczystość wręczenia nagród konkursu "Książka dla Trenera 2013"

Księgarnie

Zapraszamy w imieniu Orqanizatorów na uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenie nagród konkursu „Książka dla Trenera ’2013″.

 

I miejsce w Plebiscycie czytelników miesięcznika „Dziecko” oraz jubileuszowe 70 wydanie najpopularniejszego poradnika dla rodziców

Wydawnictwa

Rozstrzygnięty został Plebiscyt czytelników miesięcznika „DZIECKO” na najlepszy produkt roku 2013. Dzięki głosom czytelników w 13 kategoriach wyłonione zostały produkty cieszące się największym uznaniem.

 

PTWK - wyniki 54. Konkursu Najpiękniejsze Książki Roku 2013

W 54. Konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2013 wzięło udział 100 firm wydawniczych, które nadesłały 163 tytuły opracowane przez twórców (grafików, typografów) zamieszkałych na stałe w Polsce.

 

Piotr Perkowski odebrał Nagrodę Historyczną Polityki 2014 za książkę "Gdańsk - miasto od nowa

Wydawnictwa

13 maja w redakcji POLITYKI zostały wręczone Nagrody Historyczne POLITYKI 2014 za książki o najnowszej historii Polski wydane w 2013 roku.

 

Bursztynowy Motyl dla Bartka Sabeli

Wydarzenia

Jury Konkursu im. Arkadego Fiedlera o Nagrodę Bursztynowego Motyla za najlepszą książkę 2013 roku o tematyce podróżniczej i krajoznawczej nagrodziło Bartka Sabelę.

 

Recenzja: Katarzyna Szorc „Inteligencja emocjonalna nauczycieli gimnazjów”

Recenzje

Ta nieduża objętościowa praca Katarzyny Szorc dotyczy jednego z najważniejszych atutów współczesnego nauczyciela, w tym wypadku pedagogów gimnazjalnych. Chodzi o umiejętność właściwej oceny pracy ucznia, jego rozwoju intelektualnego, a także sfery komunikacji społecznej z rówieśnikami.

 

Nagroda Odry 2013 dla Jerzego Pilcha

Nagrody

Redakcja miesięcznika Odra przyznała pisarzowi nagrodę za wprowadzenie do literatury mikroświata polskiej społeczności luterskiej i przywrócenie diarystyce rangi sztuki, a szczególnie za wydane w minionym roku książki „Wiele demonów” i „Drugi dziennik”.

 

Platon – podsumowanie 2013 roku

Wydarzenia

Koniec pierwszego kwartału to najlepszy okres na kompleksowe podsumowanie roku 2013. Firma Platon opublikowała swoje wyniki sprzedaży za rok 2013. Przychody ze sprzedaży książek wyniosły ponad 88 mln zł. Jest to ponad 30% wzrost w stosunku do roku 2012.

 

Recenzja: Henryk Bereza w eleWatorze - kwartalnik literacko-kulturalny nr.5(2013)

Recenzje

Dopóki żyje twórca i powstają jego artystyczne czy literackie dzieła wszyscy traktują to jako akt pewnej normalności i przestrzennego ładu. Dopiero kiedy umiera spostrzegamy tą graniczną linię cienia jaka towarzyszy nam przez całe nasze życie. Linia łącząca go z tym, co robił zawodowo przez całe swoje życie - poświęcenie się literaturze, którą uznawał za jedyne narzędzie poznania świata.

 

Laureaci Konkursu im. Władysława Pobóg-Malinowskiego na "Najlepszy Debiut Historyczny Roku 2013"

Wydarzenia

Szanowni Państwo, Znamy już laureatów Konkursu im. Władysława Pobóg-Malinowskiego na Najlepszy Debiut Historyczny Roku 2013.

 

Firma Księgarska Olesiejuk Solidną Firmą 2013

Księgarnie

Z przyjemnością informujemy, że Firma Księgarska Olesiejuk, po pozytywnym przejściu przez trzyetapową weryfikację, dokonaną przez ekspertów, konsumentów i partnerów gospodarczych w ramach Programu Gospodarczo-Konsumenckiego Solidna Firma „Biała Lista”, otrzymała certyfikat Solidna Firma 2013.

 

Wieczór autorski Ingeborg Gleichauf „Ingeborg Bachmann und Max Frisch"

Wydarzenia

Ingeborg Gleichauf opowie o swojej ksiażce „Ingeborg Bachmann und Max Frisch. Eine Liebe zwischen Intimität und Öffentlichkeit“ („Ingeborg Bachmann i Max Frisch. Miłość między intymnością a publicznością“) (Piper Verlag 2013)

 

Top 10 w pedagogice według IMPULSU

Nowości

Publikujemy topkę pedagogiczną oficyny wydawniczej IMPULS z Krakowa:

 

Prawie pół miliona sprzedanych książek cyfrowych w Polsce. Virtualo podsumowuje rok 2013 i przedstawia prognozę na 2014

Księgarnie, Internet

Nowe usługi, debiut nowych podmiotów oraz agresywna walka o miejsce na rynku – 2013 rok obfitował w ciekawe wydarzenia i istotne zmiany na rynku książek cyfrowych. Firma Virtualo, należąca do grupy Empik zakończyła rok z dobrym wynikiem sprzedażowym umacniając pozycję lidera w branży e-booków.

 

E-Book Roku 2013

Wydarzenia

Konkurs E-book Roku 2013 wystartował! Do 28 lutego można zgłaszać swoje propozycje.

 

Oto najlepsze książki roku w Impulsie

Wydawnictwa

Krakowska oficyna wydawnicza IMPULS prezentuje swoje najlepsze tytuły 2013 roku wybrane w plebiscycie czytelników Granice.pl

 

PTWK - 54. Konkurs Najpiękniejsze Książki Roku 2013

Szanowni Wydawcy, Serdecznie zapraszamy do udziału w 54. Konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2013, którego rozstrzygnięcie – tradycyjnie – nastąpi w kwietniu br

 

"Obłęd ’44" Piotra Zychowicza książką roku 2013 Magazyny Literackiego Książki

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Nagrody „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI" rozdane. Dziś w Warszawie podczas uroczystej gali dowiedzieliśmy się, że Książką roku 2013 w kategorii „historia” został "Obłęd" 44 Piotra Zychowicza, wydany przez Dom Wydawniczy REBIS.

 

Oto najlepsze książki roku 2013!

Nowości

Ponad 100 książek nagrodzonych i wyróżnionych w kwartalnych plebiscytach serwisu Granice.pl (Najlepsza książka na wiosnę, Najlepsza książka na lato, Najlepsza książka na jesień i Najlepsza książka na zimę) rywalizowało o uznanie jury i internautów w konkursie "Książki Roku 2013".

 

"Ludzka rzecz" Książką Roku 2013 - Nagrody Magazynu Literackiego Książki

Nowości

Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy o Nagrodach Magazynu Literackiego KSIĄŻKI: Ludzka rzecz Pawła Potoroczyna została KSIĄŻKĄ ROKU 2013

 

Ogłoszono nominacje do Srebrnego Kałamarza i Zielonej Gąski

Wydarzenia

Dziesięć książek otrzymało nominacje do Nagrody Literackiej Srebrny Kałamarz 2013 im. Hermenegildy Kociubińskiej, a trzy - do Nagrody Literackiej Zielona Gąska 2013 - podaje Fundacja Zielona Gęś. Laureatów poznamy 13 marca, dwa dni po imieninach patrona nagrody - Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

 

Wybierz najlepsze książki roku

Nowości

Trwa plebiscyt na Najlepszą Książkę Roku 2013 -www.ksiazkiroku.pl. Wśród nominowanych nie mogło zabraknąć publikacji Oficyny Wydawniczej Impuls. Wydawnictwo już teraz zachęca do głosowania i prosi o wsparcie w głosowaniu.    

 

"Droga lodowa" Waydenfelda książką historyczną roku 2013 w plebiscycie "Historia Zebrana"

Wydawnictwa

Drodzy Państwo, Dobiegł końca plebiscyt na najlepszą książkę historyczną 2013 roku Historia Zebrana organizowany przez redakcję portalu historycznego Histmag.org i wortalu literackiego Granice.pl.

 

Wybieramy e-book 2013 roku

Internet

1 stycznia ruszyła kolejna edycja konkursu - Ebook Roku 2013, dzięki któremu zostaną wyłonione najlepsze książki elektroniczne, opublikowane w ubiegłym roku. Do organizatorów dotarły już pierwsze zgłoszenia!

 

Nagrody dla niezależnych wydawców komiksowych - Złote Kurczaki 2013

Wydarzenia

18 stycznia w CRK Krzywy Komin we Wrocławiu zostaną wręczone nagrody dla niezależnych artystów/wydawnictw komiksowych w Polsce. W programie także m.in. spotkanie z Michałem Śledziński, wystawy, projekcje filmowe.

 

Konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” 2013

Wydawcy mogą już zgłaszać swoje publikacje do kolejnej edycji konkursu Empiku na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka”.

 

Franciszek Fenikowski Pieśń o Gdanie - nowość słowa/obrazu terytorium

Nowości

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria poleca Państwu kolejny swój tytuł: "Basń o Gdanie" Franciszka Fenikowskiego:

 

Bestsellery Empiku 2013

Nagrody

Empik ogłosił listę pretendentów do tytułu Bestsellerów 2013 w 16 kategoriach. Prezentujemy listę książek, które ubiegają się o miano najpopularniejszych.

 

Najważniejsze wydarzenia literacko-wydawnicze na świecie w 2013 roku

Rynek zagraniczny

Świat też odczuwa kryzys lecz jest on mniej bolesny niż w byłym bloku państw Europy Środkowo-Wschodniej. Niemcy generują spadek sprzedaży w segmencie książek o 1%- 1,5%, Francuzi o 1,5 do 2,5%, Hiszpanie do 0k. 10%, a Grecja najbardziej dotknięta kryzysem 15% - 17%.

 

Moje kryminalne bestsellery 2013 roku

Wydawnictwa

Mijający rok jak i poprzednie obfitował w interesujące tytuły literatury kryminalnej z domieszką thrillera i horroru. Jest to bodaj najpopularniejszy gatunek literacki, którym parają się profesjonalni zawodowcy, celebryci, dziennikarze i różni amatorzy.

 

Głosowanie na Trójkową Książkę Roku: "Zaczyn" i "Deliryczny Nowy Jork" wśród nominowanych!

Wydawnictwa

Dwa z dziesięciu tytułów nominowanych do miana "najważniejszej książki 2013 roku" w plebiscycie słuchaczy radiowej Trójki to "Zaczyn" Filipa Springera i "Deliryczny Nowy Jork" Rema Koolhaasa.

 

Moje literackie hity fantasy i science-fiction 2013 roku

Wydawnictwa

Ten rok należał do książek historycznych, literatury faktu i science fiction oraz fantasy. Może związane jest to z tym, iż po przeczytaniu twardych historycznych faktów, potrzebujemy swojskiej niszy aby odpocząć po czytelniczym nokaucie.

 

"Moje beletrystyczne bestsellery roku 2013"

Wydarzenia

Każdy rok mimo, iż coraz trudniej sprzedać nawet najlepsze tytuły opatrzone banderolą "Milion sprzedanych egzemplarzy" czy "Pięćdziesiąt tygodni na listach bestsellerów" oferuje taką mnogość dobrych książek, że każdy nawet najbardziej wybredny czytelnik znajdzie coś dla siebie.

 

Moje historyczne i reportażowe bestsellery 2013 roku

Wydarzenia

2013 to kolejny rok, który wydawcy uznali mimo wielu udanych imprez targowych za bardzo ciężki dla całej branży. No i te 19,00 zł, które statystyczny Polak wydaje na książki, z wyłączeniem podręczników szkolnych. .

 

Najgorsze z Najlepszych Książek 2013

Nagrody

Już w poniedziałek 23 grudnia 2013 – czyli w wigilię Wigilii – o godz. 14:43 na wrocławskim Rynku w Przejściu Garncarskim odbędzie się uroczysta gala 1. edycji wrocławskiej Nagrody Literackiej Dynia. Zostaną wówczas wyłonieni laureaci w kategoriach Najgorsza Książka Roku oraz Najbardziej Nadęty Cytat Roku. Trzecią kategorią jest Nagroda Publiczności.

 

Nowe tytuły w Impulsie - nagrody i promocje. Podsyłamy świąteczne inspiracje!

Nowości

Na dłuższe, zimowe wieczory Oficyna Wydawnicza „Impuls” przedstawia atrakcyjne promocje,  Najlepsze Książki na Gwiazdkę i Zimę oraz najnowsze publikacje z zakresu pedagogiki i nauk pokrewnych.

 

Nowości historyczne Grupy Wydawniczej Foksal

Nowości

Grupa wydawicza Foksal poleca kilka ciekawych tytułów książek historycznych

 

Certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play” dla Firmy Księgarskiej Olesiejuk!

Wydawnictwa

Informujemy, że 6 grudnia 2013 roku Firmie Księgarskiej Olesiejuk w XVI edycji programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” przyznano certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2013. Tytuł ten Firma Księgarska Olesiejuk otrzymała już po raz siódmy, tym samym została również uhonorowana nagrodą specjalną – „Srebrnym Laurem Fair Play”.

 

Nowość wydawnictwa MCK: "O istocie dziedzictwa europejskiego – rozważania"

Nowości

wydawnictwo Międzynarodowego Centrum Kultury poleca Państwa uwadze rozważania "O istocie dziedzictwa europejskiego Krzysztofa Kowalskiego.

 

30 tysięcy osób odwiedziło Wrocławskie Targi Dobrych Książek

W niedzielę (8 grudnia) zakończyły się 22. Wrocławskie Targi Dobrych Książek, które odbyły się po raz pierwszy w historii na dworcu Wrocław Główny.

 

Książka Roku 2013 Polskiej Sekcji IBBY

Znamy już wyniki dorocznego konkursu „Książka Roku”, którego organizatorem jest już po raz 25. Polska Sekcja IBBY, dofinansowano go z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Wydawnictwo W.A.B. poleca znakomite nowości!

Nowości

Wydawnictwo poleca kolejne znakomite tytuły, które mogą stanowić znakomity prezent pod choinkę:

 

Oficyna wydaje nowości. Podsyłamy mikołajkowe inspiracje!

Nowości

Na coraz dłuższe, zimowe wieczory Oficyna Wydawnicza „Impuls” przedstawia najnowsze publikacje z zakresu pedagogiki specjalnej i socjologii.

 

Ruszyły Wrocławskie Targi Dobrych Ksiażek! Atrakcje na weekend. Fredro na dworcu!

Dzisiaj o 10.00 ruszyły 22.Wrocławskie Targi Dobrych Książek, które potrwają do niedzieli (8 grudnia). Tegoroczna edycja odbywa się na dworcu Wrocław Główny.

 

Podsumowanie III Salonu Ciekawej Książki w Łodzi

II Salon Ciekawej Książki, zorganizowany przez Międzynarodowe Targi Łódzkie, odbył się w Łodzi w dniach 29.11 – 1.12.2013 roku. Salon po raz pierwszy gościł w pięknych, postindustrialnych wnętrzach Centralnego Muzeum Włókiennictwa.

 

Najlepsze książki historyczne II półrocza 2013 roku!

Nagrody

Internauci oraz jurorzy zadecydowali. Spośród blisko 5 tys. głosów internautów, najwięcej z nich oddano na książki: „Droga lodowa” Stefana Waydenfelda (Rebis), „Templariusze” Romana Bolczyka (Ermat) i „Watykańskie wersety” Juliana Bartosza (CB). Werdykt jury wyróżnił zaś publikacje: „Zajeździmy kobyłę historii” Karola Modzelewskiego (Iskry), „Cel Tirpitz” Patricka Bishopa (Rebis) i „Skok w nowoczesność” Adama Leszczyńskiego (Krytyka Polityczna).

 

Grudniowy literacki HELIKOPTER (12/2013) jkuż wylądował

Nowości

Wrocławski Ośrodek Postaw Twórczych poleca Państwu ostatni tegoroczny grudniowy numer artystyczno-literackiego Helikoptera (12/2013)

 

Wielka brama z książek stanęła na Dworcu Głównym we Wrocławiu

Na Dworcu Głównym we Wrocławiu stanęła wielka brama z książek. To znak, że wkrótce rozpoczną się XXII Wrocławskie Promocje Dobrych Książek 2013 - informuje portal mmwroclaw.pl.

 

XXII Targi Książki Historycznej - program spotkań 30.11.13 - 01.12.13

Przedstawiamy bogaty program spotkań autorskich, prelekcji, paneli dyskusyjnych na XXII Targach Książki Historycznej, które odbywać się będą od 28 listopada do 1 grudnia 2013 w Arkadach Kubickiego:

 

Zapowiedzi wydawnictwa Sic!

Zapowiedzi

Szanowni Państwo, Już w najbliższy poniedziałek, 2 grudnia, w księgarniach pojawi się nasza nowość

 

Uroczyste otwarcie III Salonu Ciekawej Książki w Łodzi

Szanowni Państwo, przypominamy, że rozpoczął się III Salon Ciekawej Książki. Targi odbyły się w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej 282, w Budynku D.

 

Nowości Zeszytów Literackich

Nowości

Polecamy pod choinkę nowości tytułowe Zeszytów Literackich. To książki mądre, typograficznie wysmakowane:

 

XXII Targi Książki Historycznej - program spotkań 28.11.13 - 30.11.13

O godz. 12-00 w Arkadach Kubickiego w podziemiach Zamku Królewskiego otwarto uroczyście XXII Targi Książki Historycznej. Na targach swoją ofertę zaprezentuje wielu wystawców z całej Polski: wydawcy książek historycznych, wydawnictwa muzealne, wydawnictwa biblioteczne, instytucje kultury, producenci gier planszowych i strategicznych, producenci filmowi. To ponad sto firm.

 

"Selfie” Słowem Roku

Rynek zagraniczny

„Selfie”, czyli popularne określenie zdjęcia „z rąsi” zostało mianowane słowem roku 2013.

 

Nowości w PIW-ie

Nowości

Państwowy Instytut Wydawniczy poleca dwa ostatnio opublikowane tytuły: Teresy Kossak "Kossak nieznany. O Karolu Kossaku" i kolejny tom "Utworów zebranych" Mirona Białoszewskiego:

 

Wielkie premiery Wydawnictwa W.A.B.

Nowości

Wydawnictwo W.AB. finiszuje na koniec roku kilkoma bestsellerowymi tytułami:

 

Salon Ciekawej Książki w Łodzi, 29.11 - 1.12.2013

Już za dwa tygodnie w Łodzi odbędzie się kolejna edycja Salonu Ciekawej Książki – najważniejszej imprezy branży wydawniczej w regionie łódzkim.

 

Nowości na publicat.pl oraz zapowiedź mistrzowskiego kryminału – "Wołanie kukułki"!

Zapowiedzi

Grupa wydawnicza Publicat prezentuje swoje ostatnie nowości tytułowe listopada:

 

Nowości Wydawnictwa SALWATOR - listopad 2013 r.

Nowości

Drodzy Czytelnicy, Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą ofertą wydawnictwa Salwator:

 

ZMOWA małych wydawnictw na 17. Targach Książki w Krakowie

Ci, co byli na 17. Targach Książki w Krakowie i widzieli te tłumy spragnionych kontaktu z książkami i ich autorami wiedzą, że nie da się w ciągu jednego dnia zobaczyć wszystkiego.

 

Nowość Międzynarodowego Centrum Kultury:

Nowości

Międzynarodowe Centrum Kultury pragnie zwrócić Państwa uwagę na swoją najnowszą publikację: "Akademia Dziedzictwa 2001–2013", Praca zbiorowa, Barbara Szyper, Michał Wiśniewski (red.)  

 

Świętuj 11 listopada Dzień Niepodległości

Wydarzenia

11 listopada to nie tylko Dzień Niepodległości państwa polskiego, ale również dzień niepodległości polskiej kultury.

 

Nowości w Impulsie

Nowości

Wraz ze spadkiem temperatury za oknem wzrasta zainteresowanie lekturami, nie tylko fabularnymi, ale także, co nas bardzo cieszy, dziedzinami akademickimi. Dla wszystkich zainteresowanych edukacją, wychowaniem i  rozwojem przygotowaliśmy nowe pozycje, jak zwykle kierując się chęcią wypełnienia luk w aktualnych dyskusjach naukowych i wskazania nowych kierunków refleksji.

 

Nowy 12 numer Herito poświęcony Rumunii

Nowości

Ukazał się 12 numer „Herito” zatytułowany „Rumunia - Romania – România”. Redakcja postawiła sobie za cel przedstawić w pigułce kulturę i dziedzictwo tego kraju i podjąć dyskusję z towarzyszącymi mu stereotypami.

 

Polecamy nowości wydawnictwa Buchmann!

Nowości

Wydawnictwo Buchmann poleca: Polański. Portret Mistrza. James Greenberg

 

Zapowiedzi Wydawnictwa Czarne -listopad 2013 - cz. III

Zapowiedzi

Prezentujemy część drugą listopadowych zapowiedzi wydawnictwa Czarne z Wołowca:

 

Bruno Schulz. Festiwal - program

Do rozpoczęcia Bruno Schulz. Festiwal zostały już tylko dwa tygodnie. To dobry moment, aby zaprezentować program wydarzeń Festiwalu, a w nim znalazły się m.in.: spotkania z Hanną Krall i Pawłem Huelle, dyskusje panelowe Agaty Bielik-Robson i Dariusza Rosiaka (z przeszłością w tle), Nataszy Goerke, Olgi Tokarczuk i Magdaleny Tulli (z pisaniem w tle), Eustachego Rylskiego i Andrzeja Barta (z realizmem w tle)

 

Listopadowy HELIKOPTER (11/2013) wylądował

Wydawnictwa

Zapraszamy w imieniu Redakcji artystyczno-literackiego Helikoptera do lektury ostatniego listopadowego numeru: HELIKOPTER (11/2013)

 

Ci, którzy odeszli w 2013

Wydarzenia

Jak co roku wspominamy w Dniu Wszystkich Świętych i w Zaduszki tych, którzy odeszli od nas w ten inny, niewidoczny dla nas świat. Oto lista nazwisk tych którzy "odeszli" od stycznia 2013 do 30 października 2013:

 

Po Targach Książki w Krakowie

Drodzy Państwo! Za nami 4 dni literackiego szaleństwa. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko podczas zakończonych w niedzielę 17.Targów Książki, tłumnie spotykając się z naszymi autorami i korzystając z bardzo atrakcyjnej oferty.

 

Najlepsza książka psychologiczna 2013 w Impulsie

Wydawnictwa

Finał jesiennych plebiscytów! Najlepsza Książka Psychologiczna 2013 i Najlepsza Książka na Jesień 2013

 

Zapowiedzi wydawnictwa Czarne: listopad 2013 - cz. II

Zapowiedzi

Przedstawiamy część drugą listopadowych zapowiedzi wydawnictwa Czarne:  

 

Wydawnictwo W.A.B. zapowiedzi – IV kwartał 2013

Zapowiedzi

Wydawnictwo W.A.B. prezentuje swoje nowości tytułowe na IV kwartał 2013 roki:

 

Spotkania na stoiskach - niedziela 27.10.2013

Polecamy kolejny dzień spotkań autorskich na 17. Tragach Książki w Krakowie. Tym razem sporo spotkań i imprez dla dzieci:

 

Spotkania w salach seminaryjnych - niedziela 27.10.2013

W tym dniu na spotkaniach seminaryjnych dominują blogerzy, warsztaty personalizacji tekstu, kaligrafii, bajkopisarstwa a także kolejny raz możemy się spotkać z kulturą Kaszub i Pomeranii.

 

Spotkania na stoiskach - sobota 26.10.2013

Przedstawiamy plan sobotnich spotkań autorskich na stoiskach Wydawców na 17. Targach Książki w Krakowie:

 

Spotkania w salach seminaryjnych - sobota 26.10.2013

Trzeci dzień spotkań seminaryjnych na 17. Tragach Książki w Krakowie poświęcony będzie wychowaniu poprzez czytanie i roli książki w naszym codziennym życiu, także Kaszubów, którzy są gośćmi Salony Małych Ojczyzn.

 
 

Spotkania na stoiskach - piątek 25.10.2013

Przedstawiamy piątek, 25 października 2013m dzień drugi spotkań na stoiskach Wydawców z zaproszonymi przez nich pisarzami:

 

Spotkania w salach seminaryjnych - czwartek 24.10.2013

Spotkania w salach seminaryjnych na 17. Targach Książki w Krakowie - czwartek 24.10.

 

Nowości Wydawnictwa Akademickiego DIALOG

Nowości

Z ogromną radością donosimy, iż oferta tytułowa wydawnictwa akademickiego Dialog powiększyła się o dwie przepiękne, nowe książki:

 

Program spotkań w Salonie Nowych Mediów

Salon Nowych Mediów zaprasza wszystkich zainteresowanych na cykl spotkań seminaryjnych, odczytów:

 

Zaproszenie na konferencję w Krakowie - Prawo w marketingu wydawniczym

Biblioteka Analiz, Kancelaria Adwokacka Lassota i Partnerzy oraz Kancelaria Prawnicza Patrimonium zapraszają na konferencję "Prawo w marketingu wydawniczym" - regulaminy, reklama, dane osobowe.

 

Media Rodzina na targach książki w Krakowie

Szanowni Państwo, Zapraszamy do Krakowa na 17. Targi Książki. Media Rodzina – jak zwykle – na stoisku A1.

 

17. Tragi Książki w Krakowie - Czatuj z nami!

Podczas 17. Targów Książki w Krakowie zapraszamy do udziału w czatach organizowanych przez Interię.pl. Poniżej przedstawiamy listę spotkań. Jeśli nie możesz dotrzeć na Targi, Targi dotrą do Ciebie. Włącz komputer i czatuj!

 

Spotkania na stoiskach - czwartek 24.10.

O godzinie 12-tej, w południe, po odegraniu hejnału targowego nastąpi uroczyste otwarcie 17.Targów Książki w Krakowie, Największej krajowej imprezy targowej. Jak zawsze jej integralną częścią są spotkania z autorami zaproszonymi przez Wydawców. Przedstawiamy program spotkań pierwszego dnia targowego:

 

Czy wiesz już wszystko! - targach

Gotowi na Targi Książki w Krakowie? Już w czwartek wyruszamy w czterodniowy rejs dookoła literatury. Głośne nazwiska, najgorętsze książki tej jesieni, setki spotkań autorskich. Co warto wiedzieć, o czym trzeba pamiętać?

 

Końca rynku książki nie będzie - dyskusja

Lubimyczytac.pl zaprasza na optymistyczną debatę na temat branży w piątek, 25 października na Targach Książki w Krakowie.

 

REBIS na Targach Książki w Krakowie - zapraszamy

Szanowni Państwo, Dom Wydawniczy REBIS zaprasza na Targi Książki w Krakowie (24-27 października). Przygotowaliśmy dla naszych czytelników całą paletę nowości wydawniczych oraz wiele spotkań autorskich.

 

Zamarki na Targach Książki w Krakowie

W czasie targów wydawnictwo zaprasza rodziców wraz z dziećmi na tradycyjne przyjemności: zabawy, autografy i łamigłówki. I przede wszystkim po DUŻO DOBRYCH KSIĄŻEK. Stoisko B9.

 

Wydawnictwo Esprit zaprasza na 17. Targi Książki w Krakowie

Szanowni Państwo, Jak co roku serdecznie zapraszamy wszystkich czytelników na 17. Targi Książki w Krakowie. Będziemy obecni na stoisku C22, w korytarzu wydawnictw katolickich.

 

Impuls zaprasza na targi - zobacz co przygotowaliśmy! Takiej promocji jeszcze nie było

Oficyna wydawnicza IMPULS zaprasza na 17. Targi Książki w Krakowie. Zobaczcie tam Państwo kosze promocyjne jakie dla Was przygotowano - takiej PROMOCJI jeszcze nie było*!

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.