RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Ruch Wydawniczy w Liczbach LX: 2014 już jest!

Nowości

Biblioteka Narodowa opublikowała już 60. numer rocznika „Ruch Wydawniczy w Liczbach”. Raport obejmuje szczegółowo opracowane dane na temat produkcji wydawniczej w roku 2014.

 

Recenzja: „Życie prywatne Polaków w XIX wieku" pod red. naukową Jarosława Kity i Mateusza Klemperta

Recenzje

Wielki projekt badawczy, który jest pokłosiem drugiej ogólnopolskiej konferencji naukowej z tego cyklu doczekał się w końcu podsumowania w postaci wydanych kolejnych trzech tomach zatytułowanych „Życie prywatne Polaków XIX wieku. Portret kobiecy. Polki w ramach epoki". Prace ukazały się pod redakcją naukową Jarosława Kity, Mateusza Klemperta i Marii Korybut-Marciniak.

 

Coraz mniej wydajemy na kulturę

Wydarzenia

Z danych GUS-u wynika, że Polacy w 2014 mniej wydawali na kulturę, w tym także na książki niż w roku poprzednim. Zmniejszyła się liczba też bibliotek.

 

Czytelnicy zdecydowali – Śląski Wawrzyn Literacki dla Magdaleny Grzebałkowskiej!

Wydarzenia

W tegorocznym plebiscycie Śląski Wawrzyn Literacki 2014 czytelnicy Biblioteki Śląskiej najwięcej głosów oddali na książkę „Beksińscy. Portret podwójny” Magdaleny Grzebałkowskiej.

 

Zgłoszenia do Nagrody IBBY 2014

Wydarzenia

Polska Sekcja IBBY corocznie przyznaje nagrody za najlepsze polskie książki, ukazujące się na rynku księgarskim.

 

Śląski Wawrzyn Literacki 2014 – rusza głosowanie Czytelników!

Wydarzenia

Informujemy, że w Bibliotece Śląskiej rozpoczął się wybór najlepszej książki 2014 roku. Do końca lipca wszyscy odwiedzający książnicę mogą głosować na jedną spośród dziewięciu nominacji.

 

Nominowani do Nagrody Zajdla za rok 2014

Nagrody

25 czerwca poznaliśmy nominowanych do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2014.

 

Sprawozdanie Biblioteki Narodowej za rok 2014

Biblioteki

Biblioteka Narodowa opublikowała sprawozdanie, z którego można dowiedzieć się o projektach i zmianach przeprowadzonych w 2014 roku w tej instytucji.

 

"Licho i inni" najlepszą książką dla dzieci 2014 roku.

Z przyjemnością informujemy, że ogłoszono zwycięzców konkursu na najlepszą polską książkę dla dzieci 2014 roku.

 

„VeryGraphic" jedną z najpiękniejszych książek roku!

Nowości

Najnowsza publikacja Culture.pl „VeryGraphic. Polish Designers of the 20th Century" otrzymała nagrodę honorową w 55. Konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek Najpiękniejsze Książki Roku 2014.

 

Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem” Najlepszą Książką Dziecięcą 2014

Mamy przyjemność poinformować, że książka MESSI, mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem, autorstwa Yvette Żółtowskiej-Darskiej z ilustracjami Joanny Rusinek zdobyła - decyzją czytelników - tytuł Najlepszej Książki Dziecięcej 2014. Empik ogłosił wyniki konkursu „Przecinek i Kropka”.

 

Tygodnik POLITYKA rozdał Nagrody Historyczne za 2014 rok

Wydarzenia

12 maja w redakcji POLITYKI zostały wręczone Nagrody Historyczne POLITYKI 2015 za książki o najnowszej historii Polski wydane w 2014 roku.

 

Joanna Wachowiak z nominacją IBBY

Autorka książek dla dzieci została nominowana do nagrody Polskiej Sekcji IBBY "Książka Roku 2014" za "Kota kameleona" (Wydawnictwo Bis).

 

Ważna książka: „Pamiętać", Leszek Długosz

Nowości

Krakowskie wydawnictwo Arcana poleca Państwa łaskawej uwadze tom wierszy Leszka Długosza, poety, pieśniarza, pianisty, kompozytora, aktora, a ostatnio także felietonisty.

 

Przecinek i Kropka 2014 - Konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą

Znamy 10 książek nominowanych w Konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą PRZECINEK I KROPKA 2014. Empik zaprasza czytelników do internetowego głosowania za pośrednictwem strony www.przecinekikropka.pl.

 

Recenzja: „100 idei, które zmieniło modę uliczną” Josh Sims

Recenzje

Muzyka i moda nierozerwalnie związane ze sobą kształtują nas i modelują bez względu na to, czy jesteśmy tego świadomi, czy też nie. Pokutuje obiegowe stwierdzenie, że to wielcy projektanci i wybiegi, na których prezentuje się najnowsze kolekcje narzucają nam styl.

 

Teatralność u Th. Bernharda - prezentacja książki

Wydarzenia

Austriackie Forum Kultury zaprasza na prezentację książki Agaty Wittchen-Barełkowskiej pt. „Kategoria teatralności w dziele Thomasa Bernharda", opublikowaną w 2014 roku przez poznańskie wydawnictwo Nauka i Innowacje.

 

Polacy wciąż czytają mało książek, ale za to słuchają coraz więcej audiobooków. Audioteka bije rekordy słuchalności

Wydawnictwa

Polacy ciągle czytają za mało książek, ale za to słuchają coraz więcej audiobooków. Media komentują raport czytelnictwa za 2014 przygotowany przez Bibliotekę Narodową, zaś serwis Audioteka ujawnia wyniki minionego roku.

 

Recenzja: „Pedagogika medialna", Tomasz Huk

Recenzje

Opracowanie Tomasza Huka „Pedagogika medialna. Aspekty społeczne, kulturowe i edukacyjne" dotyczy bardzo szerokiego spectrum spraw; od nowych narzędzi informacyjnych: internetu, telefonów komórkowych, tworzenia się sieci społecznościowych, po zastosowanie tych wszystkich zdobyczy nowych technologii informatycznych w edukacji, ale najważniejsze jest dla autora jak wpływają one na relacje między uczniem a nauczycielem, rywalizacje w klasie, stosunki interpersonalne.

 

Bestellery Empiku 2014

Bestsellery

Znamy laureatów Bestsellerów Empiku 2014! Na podstawie blisko 30 milionów głosów oddanych przez klientów w formie zakupów, Empik już po raz 16. przyznał swoje nagrody.

 

„Przemyślny szlachcic Don Kichota z Manczy" Książką Roku 2014!

Wydawnictwa

Wczoraj w Bibliotece Narodowej w Warszawie Dom Wydawniczy REBIS został uhonorowany tytułem "Książka Roku" za nowe tłumaczenie „Przemyślnego szlachcica Don Kichota z Manczy" przez profesora Wojciecha Charchalisa (kategoria Proza obca).

 

Nagroda Turowicza dla Marcina Zaremby

Wydarzenia

Historyk Marcin Zaremba otrzymał Nagrodę im. Jerzego Turowicza za 2014 r. Jury nagrodziło go za książkę "Wielka trwoga. Polska 1944-1947. Ludowa reakcja na kryzys". Statuetkę laureat odebrał w piątek w Muzeum Manggha w Krakowie.

 

Rok Oskara Kolberga

Wydarzenia

W 2014 roku obchodzimy 200. Rocznicę urodzin Oskara Kolberga, folklorysty, etnografa, a także kompozytora, jednego z największych zbieraczy, kronikarzy i popularyzatorów kultury ludowej w Europie.

 

Komunikat prasowy grupy EM&Fashion z dn. 25.11.2014

Księgarnie

Grupa EM&F z sukcesem zakończyła proces zapewnienia finansowania obligacyjnego i kredytowego, który umożliwi jej stabilny rozwój przez kolejne 3 lata

 

Konkurs o Nagrodę Włodka rozstrzygnięty

Wydarzenia

Fundacja Wisławy Szymborskiej rozstrzygnęła właśnie konkurs o Nagrodę im. Adama Włodka dla młodych twórców

 

Wydawnictwo Czarne- promocja najlepszych książek 2014!

Nowości

Najlepsze Książki Miesiąca oraz Książkę Roku 2014, czyli Wschód Andrzeja Stasiuka, wybrane przez naszych Klubowiczów, możecie kupić przez najbliższy tydzień z rabatem 25%.

 

Prawie milion nowych rekordów w katalogu BN w 2014 r.

Biblioteki

Aż o 937 400 rekordów wzbogacił się katalog komputerowy Biblioteki Narodowej w 2014 r. dzięki czemu obejmuje już 7 607 173 opisów. Wzrost jest prawie dwukrotnie większy niż w roku 2013, kiedy wyniósł 559 170 rekordów.

 

Sukces WL w podsumowaniach 2014 roku

Wydawnictwa

Przełom roku na rynku książki to już tradycyjnie czas podsumowań i wszelkiego rodzaju plebiscytów. Z przeglądu rankingów ogłoszonych w najbardziej opiniotwórczych mediach wynika, że na listach najważniejszych książek 2014 roku przeważają publikacje Wydawnictwa Literackiego.

 

Kolejny dobry rok dla rynku e-booków. Virtualo podsumowuje 2014

Internet

Rok 2014 zdecydowanie wzmocnił pozycję e-booków na rynku książki w Polsce. Wielkość sprzedaży książek elektronicznych w ciągu minionych 12 miesięcy firma Virtualo oszacowała na 40 mln zł netto. W ofercie największego dystrybutora e-książek dostępnych było ponad 37 tys. tytułów. Dobra dynamika wzrostu, rosnąca dostępność tytułów w wersji elektronicznej oraz efektywna współpraca z wydawnictwami i partnerami pozwoliła firmie zakończyć z sukcesem kolejny rok na rynku publikacji...

 

Święta Wojna – spotkanie wokół książki Wojciecha Wilczyka

Wydawnictwa

W czwartek 15 stycznia o godzinie 18.00 zapraszamy na spotkanie wokół Świętej Wojny – nowej książki Wojciecha Wilczyka, jednego z najważniejszych polskich dokumentalistów. W spotkaniu udział wezmą: Wojciech Wilczyk (fotograf, krytyk sztuki, poeta, eseista) oraz Magdalena Zych (Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ). Prowadzenie: Justyna Nowicka (Radio Kraków).

 

Rok 2014 w polskim komiksie

Wydarzenia

W ubiegłym roku zrecenzowałem na stronach Instytutu Książki kilkadziesiąt komiksów, które bez wahania mogę polecić zarówno osobom czytającym je na co dzień, jak i tym, które chciałyby dopiero zacząć.

 

Ciekawa książka: Polacy, Żydzi, Szwajcarzy, Paul Stauffer

Nowości

Państwowy Instytut Wydawniczy poleca do lektury pracę Paula Stauffera, historyka i dyplomaty szwajcarskiego zatytułowaną: Polacy, Żydzi, Szwajcarzy":

 

Nowości słowo/obraz terytoria: grudzień 2014/styczeń 2015

Nowości

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria przypomina swoją grudniową ofertę tytułową i zapowiada na styczeń kolejne nowości:

 

Nowość PIW-u: biografie słynnych ludzi - Darwin

Nowości

Nakładem Państwowego Instytutu Wydawniczego ukazała się właśnie biografia Karola Darwina z serii Biografie Sławnych Ludzi: „Darwin czyli pochwała faktów":

 

Bestsellery 2014 BOSZ

Wydawnictwa

Wydawnictwo BOSZ poleca Państwa uwadze swoje książkowe bestsellery minionego 2014 roku:

 

Wspomnienia o Halinie Poświatowskiej PIW 2014

Nowości

Państwowy Instytut Wydawniczy poleca na tą zimową porę lekturę wspomnień o Halinie Poświatowskiej pt. „ja minę ty miniesz...” Wspomnienia o Halinie Poświatowskiej. Zebrała i opracowała Mariola Pryzwan.

 

Top 10 Impuls – rok 2014

Nowości

Oto Top 10 Oficyny Wydawniczej Impuls, notowanie bestsellerów za rok 2014 r. W całym roku 2014 nasza topowa książka nieustannie na 1 miejsce: śpiewnik z 51 utworami dla babci, dziadka, wnuków dla wszystkich lubiących klasyczne polskie piosenki słuchać i śpiewać okraszone ciekawymi ilustracjami i co ważne nutami. Kolejne pozycje to wysokie noty zeszytów logopedycznych, publikacje z tematyki Marii Montessori , pedagogika specjalna, nowe podręczniki akademickie pod patronatem PAN.

 

Najważniejsze wydarzenia w czytelnictwie w 2014 według MKiDN

Wydarzenia

2014 był pierwszym rokiem realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.Obejmuje on najważniejsze z obszarów powiązanych z czytelnictwem i obecnością książki na rynku: promocję i upowszechnianie czytelnictwa i książki wśród nieczytających, wspieranie wydawania wartościowej literatury i czasopism kulturalnych, szkolenie księgarzy oraz regulacje prawne dotyczące rynku książki. Istotnym elementem są działania zmieniające i wzmacniające rolę biblioteki jako podstawowej przestrzeni kontaktu z...

 

Najważniejsze wydarzenia literacko-wydawnicze w Polsce w 2014 roku

Koniec kolejnego roku literacko wydawniczego wiąże się z różnego rodzaju podsumowaniami i analizami. Jedno jest pewne końcówka roku była dla wydawców i księgarzy dobra tak pod względem udanych imprez targowych jak i zwiększoną sprzedażą książek. W tym roku aż 40% ankietowanych wybrało właśnie książkę jako atrakcyjny prezent pod choinkę. Nie powstrzymano kurczenia się sieci księgarni indywidualnych, dotyka to szczególnie dużych miast tj. jak Warszawa, Szczecin, as prym wśród nich wiedzie...

 

Najważniejsze wydarzenia literacko-wydawnicze na świecie w 2014 roku

Na świecie systematycznie spada czytelnictwo ale nie jest aż tak dramatycznie jak u nas. W Niemczech o 1,5%, we Francji 4,5%, we Włoszech o 8%, a ogarniętej kryzysem Hiszpanii wzrosło o 8%. Imprezy targowe oblegane są przez wydawców jak i czytającą publiczność. Dynamicznie rozwija się rynek książki elektronicznej mimo wysokiego Vatu, rośnie sprzedaż czytników i tabletów. Gdyby chociaż część tego optymizmu dotarła do Polski to myślę, że czytanie na powrót stałoby się modne, ale u nas tzw....

 

Finał roku 2014 w Impulsie

Wydawnictwa

„Impuls" zaistniał na rynku wydawniczym dwadzieścia pięć lat temu, wyłaniając się z Niezależnego Wydawnictwa Harcerskiego jako reakcja na głęboki kryzys oświaty edukacji w czasie kształtowania się zrębów nowego ustroju społeczno-politycznego i gospodarczego Polski.

 

Raz, dwa, trzy, cztery: 2014 w poezji

Wydarzenia

W 2014 roku ukazało się sporo książek poetów znanych i od kilkudziesięciu lat obecnych na scenie poetyckiej. Mamy już zatem grono autorów, które przynajmniej od 1989 roku współtworzy literacki krajobraz, pracując na jego stałe punkty odniesienia, inne niż – uogólniając – wiersze Różewicza, Miłosza, Herberta i Szymborskiej.

 

Życzenie Noworoczne od Redakcji Portalu Księgarskiego

Wydarzenia

Wszystkim czytającym i nie czytającym życzymy wszelkiej pomyślności, spełnienia Państwa osobistych i zawodowych planów, a także wielce pouczającej obecności w Waszym życiu dobrych, mądrych i ciekawych książek.

 

Podsumowanie 2014 roku - najpopularniejsze tytuły na znak.com.pl

Nowości

Krakowski Instytut Wydawniczy ZNAK w podsumowaniu 2014 roku prezentuje najpopularniejsze jakie wybierali czytelnicy:

 
 

Wydawnictwo Czarne - Za nami ekscytujący rok 2014!

Wydawnictwa

Rok 2014 był dla nas rokiem jubileuszowym. Pod hasłem Dowód kulturalny – 18 lat Wydawnictwa Czarne obchodziliśmy razem z czytelnikami 18. rocznicę założenia wydawnictwa.

 

„Czego możemy się dowiedzieć o Natalii z książki „Przysmaki Ojca Mateusza"

Wydarzenia

Prezentujemy wywiad z Kingą Preis promującą w księgarni Matras im. Henryka Worcella we Wrocławiu książkę pt. „Przysmaki Ojca Mateusza. Kuchnia domowa Natalii" opublikowaną przez wydawnictwo Zwierciadło.  

 

"Muzyka i emocje" Budda, "Historia ciała" t. 1 i wiele innych nowości!

Zapowiedzi

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria przypomina o kilku swoich ostatnich nowościach wydawniczych:

 

Finał roku w Impulsie

Wydawnictwa

Oficyna Wydawnicza Impuls zaistniała na rynku wydawniczym dwadzieścia pięć lat temu, przeistaczając się z Niezależnego Wydawnictwa Harcerskiego, jako reakcja na głęboki kryzys oświaty edukacji w czasie kształtowania się zrębów nowego ustroju społeczno-politycznego i gospodarczego Polski. To był IMPULS do zmian, nowych wyzwań, konstruktywnego działania w zakresie pedagogiki i spokrewnionych dziedzin.

 

Nowości Wydawnictwa WIĘŹ

Nowości

Wydawnictwo Więź poleca Państwa uwadze kilka swoich ostatnich nowości tytułowych:

 

Certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play” dla Firmy Księgarskiej Olesiejuk!

Wydawnictwa

Miło nam poinformować, że 12 grudnia 2014 roku Firmie Księgarskiej Olesiejuk został przyznany certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2014 w ramach XVII edycji programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”.

 

Książka najczęstszym prezentem pod choinkę w 2014 roku

Wydarzenia

Ponad 40% ankietowanych zdeklarowało kupno pod choinkę na prezent książki! Jest to bardzo pozytywna informacja, która potwierdza to, że książka jako taka nie została całkowicie wyparta ze społecznej przestrzeni. Ograniczony do niej dostęp, jak do owocu zakazanego generuje odwrotny od zamierzonego skutek.

 

Recenzja: „Władysław Hasior. Europejski Rauschenberg"

Recenzje

Władysław Hasior jest osobnym zjawiskiem na polskiej scenie artystycznej. Nie wiem, ile podobieństw łączy go z Rauschenbergiem, ale wiem jedno, jego plebejskość, mistyczna ludyczność i empatia dociera do nas zaklęta w przedmiotach, rzeczach i akcesoriach użytych do konstrukcji jego rzeźb, tableau czy emballages.

 

Poznaliśmy najlepsze książki historyczne drugiej połowy 2014 roku

Wydarzenia

Po jaką historyczną książkę warto sięgnąć w długie zimowe wieczory? Co wybrać na świąteczny prezent dla miłośników historii? W odpowiedzi na te pytania może pomóc czytelnikom plebiscyt „Historia Zebrana”, organizowany przez portal historyczny Histmag.org i wortal literacki Granice.pl.

 

Dwie zapowiedzi wydawnictwa słowo/obraz terytoria

Zapowiedzi

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria poleca Państwa uwadze dwie zapowiedzi tytułowe: Schulz. Między mitem a filozofią i Architekturę literackiego romansu":

 

Mikołajki na wrocławskich targach książki

W ramach 23. Wrocławskich Targów Dobrych Książek odbędą się ciekawe spotkania dla młodych czytelników. Jedno z nich, a także propozycja warsztatów dla dzieci zapowiadają się niezwykle ciekawie! Szczegóły pod „Czytaj całość”.

 

Wydawnictwo Sic! na 23. Wrocławskiich Targach Dobrych Książek

W dniach 4 -7 grudnia zapraszamy w imieniu wydawnictwa Sic! na 23. Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Przyjdźcie na nasze stoisko nr 30 w sektorze D gdzie nasze książki sprzedawać będziemy z 30% rabatem! Szczególną Państwa uwagę chcielibyśmy zwrócić na nasze nowości:

 

Co jeszcze w tym tygodniu i w Tarabuku

Księgarnie

Księgarnio-kawiarnia TARABUK zaprasza na kolejne dni na Browarną 6, 00-311 Warszawa, tel. (22) 827 08 14, e-mail: tarabuk@tarabuk.pl - jak zawsze sporo ciekawych wydarzeń.

 

HELIKOPTER (12/2014) - ostatni tali lot w tym roku

Wydawnictwa

Anonsujemy ostatnie tegoroczne lądowanie w sieci grudniowego numeru HELIKOPTERA - pisma artystyczno-literackiego wydawanego przez Ośrodek Postaw Twórczych.

 

Zapraszamy na Wrocławskie Targi Dobrych Książek - Grupa Foksal

Grupa wydawnicza FOKSAL zaprasza Państwa na 23. Wrocławskie Targi Dobrych Książek, do Wrocławia, s dniach 4- 7 grudnia, Dworzec Główny, I piętro, stoisko 31, sala D.

 

Dzień Darmowej Dostawy w Jedności - już 2 grudnia!

Nowości

Już od 2 grudnia wszystkie zamówienia o wartości minimum 20 zł wydawnictwo Jedność wysyła za darmo!  

 

TOP 10 IMPULSU – Październik 2014 r.

Wydawnictwa

Oto Top 10 Oficyny Wydawniczej "Impuls" – notowanie książkowych bestsellerów na dzień 31 X 2014 r.

 

O Różewiczu w Rydze

Wydarzenia, Rynek zagraniczny

We wrześniu Biuro Literackie zainaugurowało projekt Europejskich Portów Literackich w Rydze, gdzie gośćmi festiwalu Riga Poetry Readings (Poetry Days) byli: Jacek Dehnel, Roman Honet i Ryszard Krynicki.

 

Od piątku w Łodzi - IV Salon Ciekawej Książki

Stoiska wydawnicze, spotkania z autorami książek, warsztaty dla dzieci i dorosłych - to niektóre z atrakcji IV Salonu Ciekawej Książki, który od piątku odbywać się będzie w Łodzi. Impreza stanowi również inaugurację tegorocznej edycji Festiwalu "Puls Literatury".

 

Wyniki NAGRODY KLIO w 2014 roku

Jury Nagrody KLIO po rozpatrzeniu zgłoszonych 148 propozycji książek wydanych w roku 2013−2014 przyznało Nagrody KLIO sezonu 2014 dla następujących autorów, książki i wydawców:  

 

23. Targi Książki Historycznej

Już 27–30 listopada w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie - Muzeum odbędą się XXIII Targi Książki Historycznej.

 

Silesia Expo – Targi Książki 2014 okiem Łukasza Migury

Na katowickie targi wybrałem się z zamiarem skrytykowania organizatorów. Zeszłoroczna edycja pokazała, że Śląsk literaturą nie stoi; we wrześniu 2013 roku największym powodzeniem cieszyły się ustawione w holu stoliczki z używanymi książkami

 

Wydawnictwo Czarne premiery, listopad 2014 i styczeń 2015

Zapowiedzi

Wydawnictwo Czarne konsekwentnie realizuje swoją ofertę tytułową, w której dominują reportaże, wspomnienia i listy:

 

Promocja 10 numeru szczecińskiego kwartalnika eleWator- zapraszamy

Wydawnictwa

Zapraszamy w imieniu Organizatorów na promocję 10. numeru kwartalnika literacko-kulturalnego "eleWator" połączoną z rozstrzygnięciem 2. edycji Konkursu Literackiego imienia Henryka Berezy „Czytane w maszynopisie”

 

Zapowiedzi Psychoskoku na listopad i grudzień 2014

Zapowiedzi

Konińskie Wydawnictwo Psychoskok przedstawia nadchodzące premiery książek, tym razem również dla najmłodszych. Wszystkie prezentowane tytuły mogą być fantastycznym prezentem na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok.

 

Top Matrasa 24.-30.11. 2014

Księgarnie

Prezentujemy Państwu Top Matrasa obowiązujący w dniach 24.- 30.11.2014. (na podstawie sprzedaży w dniach: 13.- 19.11. 2014):

 

XVII Targi Wydawców Katolickich na KUL-u w Lublinie

Nie tylko książki, ale także ozdoby można kupić do czwartku na KUL podczas XVIII Targów Wydawców Katolickich. Atrakcją imprezy będzie środowy koncert zespołu ,,U studni" o godz. 19.00.    

 

Internauci wybierają najlepszą książkę historyczną 2014 roku

Wydarzenia

Zapraszamy do zapoznania się z informacją prasową na temat konkursu i plebiscytu Historia zebrana 2014 współorganizowanego przez portal Histmag.org.

 

Zapowiedź Wydawnictwa Iskry: Dariusz Michalski „Trzysta tysięcy gitar nam gra"

Zapowiedzi

Proponujemy listopadową zapowiedź tytułową wydawnictwa Iskry: Dariusz Michalski „Trzysta tysięcy gitar nam gra Historia polskiej muzyki rozrywkowej lata 1958–1973" :

 

Top matrasa 17.-23.11. 2014

Księgarnie

Prezentujemy Państwu kolejny Top Matrasa obowiązujący w dniach 17.- 23.11.2014. (na podstawie sprzedaży w dniach: 06.- 12.11. 2014):

 

Książka Roku 2014: nominacje graficzne

10 listopada 2014 r. obradowało jury graficzne konkursu Książka Roku 2014 organizowanego przez Polską Sekcję IBBY. Do konkursu zgłoszono 150 książek.

 

Oto najlepsze książki roku oraz najlepsza książka psychologiczna w Impulsie

Nowości

Ponad 100 książek nagrodzonych i wyróżnionych w kwartalnych plebiscytach serwisu Granice.pl (Najlepsza książka na wiosnę, Najlepsza książka na lato, Najlepsza książka na jesień, Najlepsza książka na zimę oraz Najlepsza Książka Psychologiczna) rywalizowało o uznanie jury i internautów w konkursie "Książki Roku". W głosowaniu internautów oddano ponad 20 tysięcy głosów. Które tytuły wygrały?

 

IV Salon Ciekawej Książki - kulturalna uczta dla koneserów literatury

Międzynarodowe Targi Łódzkie zapraszają w ostatni weekend listopada do zabytkowych wnętrz Centralnego Muzeum Włókiennictwa na IV Salon Ciekawej Książki.

 

Wydawnictwo Czarne - nowości października 2014

Nowości

Prezentujemy październikowe reportażowe nowości wydawnictwa Czarne:

 

Relacja z 18. Poznańskich Dni Książki nie tylko Naukowe - 5-7 XI 2014_Collegium Maius

W imieniu organizatorów 18. edycji Poznańskich Dni Książki nie tylko Naukowej prezentujemy relację zdjęciową z podsumowania imprezy:

 

Polskie książki w Stambule

Stambulskie targi książki przyciągają od lat ogromną publiczność i są bez wątpienia wielkim wydarzeniem literackim i wydawniczym Turcji.

 

Nowy top matrasa 10.-16.11. 2014

Księgarnie

Prezentujemy Państwu Top Matrasa obowiązujący w dniach 10.- 16.11.2014. (na podstawie sprzedaży w dniach: 30.10..- 05.11. 2014):  

 

Dwie kolejne nowości wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego

Nowości

Polecamy Państwa uwadze kolejne dwie nowości tytułowe wydawnictwa uniwersytetu Jagiellońskiego:

 

Program 18. Poznańskich Dni Książki nie tylko Naukowej - 5-7 listopada 2014

Przedstawiamy program spotkań i imprez 18. Poznańskich Dni Książki nie tylko Naukowej - 5-7 listopada 2014:

 

Harcerstwo Polskie Najlepszą Książką 2014... mamy dowód

Wydawnictwa

Najlepsza książka na lato 2014 - Nagroda Jury! Tytuł wchodzi w skład nowej serii wydawniczej „Przywrócić Pamięć”. Seria ma przybliżyć współczesnemu społeczeństwu publikacje założycieli ruchu skautowego, twórców rozwoju idei i metodyki harcerskiej z lat 1911–1939.

 

Nowy artystyczno-literacki HELIKOPTER (11/2014)

Nowości

Zapraszamy do lektury nowego odlotowego numeru artystyczno-literackiego HELIKOPTERA (11/2014)

 

Dawid Weber w Warszawie i na Falconie 2014

Wydarzenia

6 listopada przyjeżdża do Polski na lubelski FALCON 2014v David Weber.

 

Nowości wydawnictwa WAM - październik 2014

Nowości

Droga Czytelniczko! Drogi Czytelniku! W nawróceniu i spokoju jest wasze ocalenie, w ciszy i ufności leży wasza siła. Iz 30.15  

 

Nowości w Oficynie Wydawniczej "Impuls"

Nowości

Krakowska oficyna wydawnicza IMPULS nie zwalnia obrotów,. Oto kolejna porcja nowości tytułowych:

 

Polecamy nowości Wydawnictwa a5

Nowości

Polecamy Państwa uwadze nasze jesienne nowości wydawnicze. W połowie października ukazał się nowy tom wierszy Adama Zagajewskiego pt. "Asymetria". Na zbiór składają się wiersze pełne przestrzeni, powietrza i słońca, odwołujące się do pamięci ludzi i miejsc. Miejsc przywołanych jak pocztówki z wakacji i miejsc ważnych, jak miasto urodzenia. To również zbiór pełen wspomnień o ludziach ( niektóre już znamy, np. wiersz poświęcony Ruth Buczyńskiej) i wzruszających szkiców do portretu...

 

Listopad 2014 w Bibliotece Raczyńskich

Biblioteki

Zapraszamy w imieniu pracowników Biblioteki im. Raczyńskich do Poznania na program ciekawych spotkań:

 

Trzy najlepsze jesienne nowości Wydawnictwa Esprit już w sprzedaży!

Nowości

Szanowni Państwo, To prawdziwa uczta dla miłośników dobrej książki! W Wydawnictwie Esprit są już dostępne trzy długo oczekiwane, jesienne nowości:

 

Nowości literackie z wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego

Nowości

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego poleca Państwa uwadze dwa znakomite tytuły opublikowane w serii: Literatura:

 

Ważna nowość wydawnictwa Jedność: Navigare… Przewodnik dla poszukujących

Nowości

Polecamy publikację wydawnictwa Jedność: Navigare… Przewodnik dla poszukujących sensu i nadziei w pełnych zamieszania czasach, w jakich żyjemy autorstwa Gianfranco Ravasi:

 

Ci, co odeszli w 2014 roku

Wydarzenia

Jak co roku w Dniu Wszystkich Świętych, a zarazem Święta Zmarłych wspominamy tych, co od nas odeszli. Naszych bliskich, przyjaciół, znajomych. Wśród nich są też twórcy, literacki, ulubieni autorzy. Znani nam przez swoje dzieła, publikacje, lecz mimo to wielu z nich umyka naszej pamięci:  

 

Wydawnictwo Psychoskok poleca

Nowości

Wydawnictwo Psychoskok z wielką przyjemnością prezentuje trzy godne polecenia i bardzo oczekiwane powieści, które od dnia premiery cieszą się wielkim zainteresowaniem:

 

Edycja 2013/2104 wręczona. Ranking polskich drukarni dziełowych rozstrzygnięty

Wydarzenia

Jury tegorocznego konkursu „Edycja” obradujące w składzie: prof. Lech Majewski, Andrzej Palacz, Michał Büthner-Zawadzki oraz Andrzej Tomaszewski na posiedzeniu 16 października wybrało nagrodzone pozycje:

 

Zapowiedź słowa/obrazu terytoria: „Młot na poetów albo Kronika Ściętych Głów", Jerzy Lemon

Zapowiedzi

Prezentujemy zapowiedzi tytułowe listopada gdańskiego wydawnictwa słowo/obraz terytoria:

 

Między słowami - nowości w Impulsie

Nowości

Wśród nowości Oficyny Wydawniczej Impuls tym razem rzecz nietypowa, ba! rzec by można: ekstraordynaryjna – zbiór maksym i sentencji Aforystycznie autorstwa Wojciecha Zielińskiego, z ilustracjami Piotra Olszówki.

 

Dom Wydawniczy REBIS - zapowiedzi listopada - cz. II

Zapowiedzi

Prezentujemy część drugą listopadowych zapowiedzi tytułowych Domu Wydawniczego REBIS:

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.