RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Rozmowa z Davidem Lleonte: „Pisząc zdałem sobie sprawę, że kiedy piszę o tych prawdziwych faktach czy historiach, to ta moja powieść zamienia się w dystopię

Dwudziestego trzeciego dnia Miesiąca Spotkań Autorskich późnym popołudniem gościliśmy urodzonego 1973 roku w Madrycie powieściopisarza, dramaturga Davida Lleonte.

 

Uwaga, wydawcy!

Wydawnictwa

Polska wraz z 15 innymi krajami europejskimi została zaproszona do wystąpienia w roli gościa honorowego tegorocznych Beijing International Book Fair (24-28 sierpnia 2016)

 

Recenzja: „Człowiek o 24 twarzach” Daniel Keyes

Recenzje

Śledziłam przypadek Billy'ego Milligana przez ponad pięćset stron i styl powieści Keyesa ani razu nie zasugerował mi, że dawno przekroczyła trzydziestkę. Wydawnictwo Wielka Litera nie chwali się tym na okładce, ale Człowiek o 24 twarzach – trudno mi pozbyć się wrażenia, że tytuł został zainspirowany 50 twarzami Greya – to polska wersja wydanej w 1981 roku The Minds of Billy Milligan. Na szczęście dobry reportaż się nie starzeje.

 

50 000 osób odwiedziło 24. Wrocławskie Targi Dobrych Książek!

6 grudnia zakończyła się dwudziesta czwarta edycja Wrocławskich Targów Dobrych Książek w Centrum Kongresowym Hali Stulecia we Wrocławiu. Impreza trwała od czwartku 3 grudnia do niedzieli. Przez te cztery dni liczba osób, które odwiedziły targi przekroczyła pięćdziesiąt tysięcy.

 

Spotkania autorskie Via Nova - Wroclawskie Targi Dobrych Ksiazek

Szanowni Państwo, już w czwartek rozpoczyna się we Wrocławiu coroczne, grudniowe święto książki. Zaprasza wydawnictwo Via Nova

 

Zeszyty Literackie na Wrocławskich Targach Dobrych Książek

W dniach 3-6 XII 2014 zapraszamy na Wrocławskie Targi Dobrych Książek (Wrocławskie Centrum Kongresowe, Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1) do stoiska Zeszytów Literackich (stoisko nr 36).

 

Wrocławskie Targi Dobrych Książek w kompleksie Hali Stulecia

Zbliża się największe święto miłośników książek. Już dzisiaj będzie można cieszyć się najlepszymi wydawnictwami z całej Polski i uczestniczyć w licznych spotkaniach z pisarzami. Wszystko to w ramach 24. Wrocławskich Targów Dobrych Książek – jednej z największych tego typu imprez w kraju.

 

Aby być świadomym swoich uczuć i potrzeb

Poznańska księgarnia Z bajki" prezentuje wrześniowo-październikowy program impres i spotkań l;a dzieci:

 

W księgarni Z bajki: Szkoła jest...

Szkoła jest wielką okazją wypróbowywania świata i siebie. Jest "ziemią obiecaną", żeglowaniem ku "trafnym utopiom", kęsem życia. (R.M. Łukaszewicz: Wrocławska Szkoła Przyszłości)

 

W Księgarni z Bajki - Lista życzeń

Poznańska księgarnia Z Bajki jak zawsze przedstawia interesujący program spotkań dedykowany dzieciom:

 

W księgarni Z bajki: Czas na wszystko.

Poznańska księgarnia Z bajki - na osiedlu Wichrowe Wzgórze 124 i osiedle Przyjaźń 125c zaprasza na cykl spotkań dla dzieci:

 

Księgarnia „Z Bajki": Twórczość jest aktem wiary.

Poznańska Księgarnia „Z bajki": osiedle Wichrowe Wzgórza 124 i osiedle Przyjaźni 124c, zaprasza wszystkie dzieci z opiekunami na ciekawe imprezy i spotkania:

 

O wolnym podróżowaniu...w księgarni „Z Bajki"

„Wolne podróżowanie budzi w człowieku filozofa." Dan Kieran: „O wolnym podróżowaniu"

 

Targi Książki Kulinarnej po raz trzeci

"Kulinarne doświadczenie zdobywamy gotując, rozmawiając o jedzeniu, spotykając się z ludźmi, siadając do posiłku. W dużej mierze czerpiemy je też z książek kulinarnych. Organizuję Targi Książki Kulinarnej, by umożliwić wymianę wiedzy między miłośnikami kuchni i zainspirować ich do twórczych poszukiwań - mówi Marta Gessler inicjatorka wydarzenia."

 

Mistrz literackiej intrygi uderzy ponownie!

Wydawnictwa

Wkrótce księgarniach w całej Polski pojawi się pierwsza powieść graffiti pt. "Cierpliwy Snajper". Jej autor to postać nietuzinkowa, a zważywszy na jego życiorys, nazwanie go współczesnym Hemingwayem nie będzie przesadą.  

 

Top Matrasa 24.-30.11. 2014

Księgarnie

Prezentujemy Państwu Top Matrasa obowiązujący w dniach 24.- 30.11.2014. (na podstawie sprzedaży w dniach: 13.- 19.11. 2014):

 

„Zaczytane wakacje” wracają do TVN24. Prowadzą Łobodziński i Passent

Wydarzenia

"Zaczytane wakacje", czyli kampania telewizyjna promująca czytelnictwo podczas urlopów.

 

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na "Noc w bibliotece"

Biblioteki

- "Katalońska noc w bibliotece" będzie zwieńczeniem trwających od środy XIII Małopolskich Dni Książki "Książka i Róża". W piątek Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie będzie czynna do północy. Zaplanowano m.in. grę terenową "Spodziewaj się inkwizycji".

 

Dom wydawniczy REBIS - zapowiedzi i wznowienia marca 2014 - cz. II

Zapowiedzi

Anonsujemy kolejną transzę zapowiedzi tytułowych poznańskiego Domu Wydawniczego REBIS:

 

Pakosińska oskarżona o plagiat: Bardzo mi przykro

Prawo

Na rynku wydawniczym rok temu ukazała się książka Katarzyny Pakosińskiej, w której gwiazda kabaretu opisuje swoje wspomnienia z Gruzji. Tymczasem zdaniem autorów serwisu Oblicza Gruzji, publikacja jest plagiatem.

 

24. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier - Łódź 2013

MFKiG odbywa się co roku w październiku. To największa tego typu impreza w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, na którą przyjeżdża kilka tysięcy uczestników z kraju i zagranicy. Przyciąga ich do Łodzi wiele rzeczy – od możliwości spotkania najsłynniejszych twórców komiksowych, przez zakupy na stoiskach targowych, udział w warsztatach twórczych i zwiedzanie wystaw, po zabawę na festiwalowych imprezach.

 

TVN24 zachęca do czytania w wakacje

Wydarzenia

„Zaczytane wakacje" to kampania telewizyjna promująca czytanie podczas wakacji. Znane postaci ze świata filmu, muzyki, sportu oraz sami pisarze będą namawiać do zabrania książki na urlop. A namawiać będą poprzez spoty oraz w specjalnym programie, który pokaże TVN24. Co tydzień, na żywo, zawsze z innego polskiego kurortu. Zaczynamy 29 czerwca o godzinie 12.10 z Sopotu. Wśród prowadzących będą gospodarze „zaczytanego” programu „Xięgarnia” czyli Agata Passent, Michał Rusinek, Mariusz Cieślik...

 
 

Redakcja "Uważam Rze" szykuje nowy tygodnik. "Niepokorni idą do przodu"

Wydawnictwa

Paweł Lisicki, były naczelny "Uważam Rze" (Presspublica), zapowiada powstanie nowego tygodnika, w którym pisać będą dotychczasowi autorzy "URze". - Nie mam wątpliwości, że ten wielki sukces można powtórzyć - deklaruje.

 

Wydawnictwo Salwator przedstawia zimowe nowości

Nowości

Znalazły się wśród nich takie pozycje jak "Czasy ostateczne", która kompetentnie wyjaśnia, o co chodzi z końcem świata.

 

Żywa Biblioteka we Wrocławiu

Wydarzenia

24 listopada we wrocławskiej Mediatece odbędzie się jesienna edycja Żywej Biblioteki. Będzie to edycja specjalna w ramach kampanii WrOpenUp i będzie uwzględniać zwłaszcza różnorodność narodową i etniczną.

 
 

Nowości wydawnicze FK Olesiejukz dnia 24-07-2012!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk poleca nowości wydawnicze w dystrybucji od 24 lipca 2012 roku:

 

Biblioteka – przylądek ekologii

Biblioteki

Od najbliższego piątku, na warszawskiej Białołęce, przy ul. Berensona 38, działalność rozpocznie nowoczesna i przyjazna czytelnikom „zielona” biblioteka.

 

Czytanie we Wrocławiu – tak było!

Z okazji Światowego Dnia Książki w niedzielę 22.04.2012 czytaliśmy pod chmurką wraz z dziećmi i aktorami Wrocławskiego Teatru dla Dzieci bajki Tomiego Ungerera.

 

Poczytaj sobie pod chmurką. Na podwórku biblioteki

Biblioteki

Letnia czytelnia w centrum miasta rozpoczyna sezon. Dziedziniec Biblioteki Głównej przy Starym Rynku 24 już czeka na miłośników dobrej lektury.    

 

Jill Barnett "Dni lata"

Recenzje

Jakie są Dni Lata? Ciepłe, pachnące, chichoczące, beztroskie, pełne pasji i namiętności. Potrafią jednak zapędzić człowieka w kozi róg i nie wypuszczać ze swoich sideł przez bardzo długi czas. Większość ludzi nie zdaje sobie nawet sprawy, jak bardzo decyzje podjęte w trakcie owych dni rzutować mogą na przyszłość.

 

Eugene Peter Koshenina o. Robert De Grandis - " Droga Krzyżowa dla tych, którzy szukają uzdrowienia"

Recenzje

Nikt z Ludzi wierzących, ateistów, agnostyków czy gnostyków nie może we właściwy sposób opisać tego co stało się z górą 2000 lat temu najpierw w ogrodzie Getsemani, potem na dziedzińcu Piłata. Ostatni akt zaś rozegrał się na wzgórzu czaszek czyli Golgocie.

 

Przodem do tyłu, czyli jak bezboleśnie zrozumieć polską politykę i problemy społeczne. Recenzja ,,Po bandzie” Henryka Sawki.

Recenzje

Henryk Sawka to rysownik-satyryk, którego nie trzeba jakoś szczególnie przedstawiać. Każda styczność z jego intelektualnymi wytworami jest dla wielu prawdziwą ucztą refleksyjnego humoru.

 

Recenzja: Dariusz Michalski "Kalina Jędrusik"

Recenzje

Sportretowanie tak wieloznacznej, i wymykającej się jednoznacznej ocenie postaci jaką była Kalina Jędrusik, wymaga profesjonalnej palety o wysublimowanej do granic kolorystyce. Była jedną z najpopularniejszych aktorek lat 60-tych i 70-tych, a także aktywną członkinią warszawskiej bohemy artystycznej tamtych lat.

 

o. Thomas Dubay, ABC modlitwy. Wzniecanie ognia wewnętrznego

Recenzje

W każdym z nas tkwi pragnienie czegoś więcej, czegoś, co nas przekracza, a zarazem dotyka rdzenia naszej istoty, naszej prawdziwej tożsamości, w którą wpisane jest dążenie do komunii z drugim. Człowiek nie jest bytem powołanym do samotności, wewnętrznego głodu tkwiącego w nim nie są w stanie zaspokoić sztucznie wygenerowane substytuty szczęścia, gdyż spełnienie osiąga on dopiero w odniesieniu do jakiegoś „Ty”. I tak też przedstawia doświadczenie modlitwy o. Thomas...

 

Lech Witkowski, Wyzwania autorytetu

Recenzje

„Lech Witkowski udowodnił humanistom, że zbyt wcześnie wzięli się za formułowanie pojęcia autorytetu, skoro tak naprawdę jeszcze dobrze tego fenomenu nie rozpoznali - pisze w posłowiu do „Wyzwań autorytetu” prof. Bogusław Śliwerski (w posłowiu zostały pomieszczone także inne recenzje wewnętrzne profesury, np. Zbigniewa Kwiecińskiego czy Stanisława Zbigniewa Kowalika), i z taką konkluzją nie wypada się nie zgodzić.

 

Rodolfo Martinez, "Sherlock Holmes i mądrość umarłych"

Recenzje

Kryminał jest gatunkiem, który przyciąga do siebie rzesze zwolenników. Zarówno krajowi jak i europejscy autorzy tej prozy cieszą się niezwykłą popularnością na polskim rynku czytelniczym. Apogeum rozwoju powieść detektywistyczna przeżywała na początku XX wieku, wówczas to bowiem kształtował się jej obecny, modelowy wzór, a w gronie uwielbianych bohaterów literackich zagościły na dobre takie postaci jak Herkules Poirot czy Sherlock Holmes.

 

Martin Casariego, "Mnie nie kupisz"

Recenzje

Grafomania – innego słowa odnośnie nowego „kryminału” Martina Casariego użyć nie można. Książka razi niemal każdym elementem – ubogim językiem, płaskimi i bezsensownie zbudowanymi postaciami, brakiem jakiejkolwiek intrygi, skrajną nielogicznością… Mógłbym tak jeszcze długo, ale po kolei, jako że recenzja, w przeciwieństwie do "Mnie nie kupisz", swój szyk musi mieć.

 

M. Bond, "Miś zwany Paddington"

Recenzje

Miś Paddington powraca. Tym razem w specjalnym, luksusowym wydaniu Znaku. Skąd pomysł na ponowne wydanie "Pierwszej opowieści o niedźwiadku z mrocznych zakątków Peru"? Otóż nasz nieprzeciętny bohater skończył pięćdziesiąt lat!

 

Internetowa lekcja z prof. Miodkiem

Internet

Profesor Jan Miodek odbędzie w środę czyli w Dniu Nauczyciela swoją pierwszą lekcję na żywo za pośrednictwem Internetu.

 

Promocja światowego bestsellera: Zobacz jak sobie radzić

Bestsellery

Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski oraz leniva.studio mają przyjemność zaprosić na spotkanie prasowe poświęcone wciągającej pozycji książkowej, jaką jest poradnik Zobacz jak sobie radzić.

 

Elizabeth Kostova - Historyk

Recenzje

Niewiele jest legend, które tak mocno rozbudzałyby ludową, ale i literacką wyobraźnię, jak legenda o Drakuli. Jego historyczny pierwowzór - żyjący w połowie XV wieku wojewoda Siedmiogrodu Vlad Ţapeş zwany u nas Palownikiem - zasłynął, jak wiadomo, z niebywałego okrucieństwa.

 

Zbigniew Mentzel - Wszystkie języki świata

Recenzje

O naszym, pożal się Boże, królu, Michale Korybucie Wiśniowieckim, mówiono, że zna osiem języków, ale w żadnym z nich nie ma nic ciekawego do powiedzenia. Bohater „Wszystkich języków świata” przez wiele lat uczył się kilku języków, ale żadnego się dobrze nie nauczył, w żadnym z nich nie potrafił mówić. Dlaczego?

 

Zadie Smith przedstawia: Poparzone dzieci Ameryki

Recenzje

Dziewiętnaście opowiadań, jakie składają się na zbiór zatytułowany "Poparzone dzieci Ameryki" tworzy barwną i oryginalną, momentami surrealistyczną i niepokojącą w wymowie panoramę współczesnej Ziemi Obiecanej.

 

Jacek Antczak - W Radwanicach najlepiej idą romanse

Recenzje

Łatwo wyczytać między wierszami, że reporter Jacek Antczak lubi to, co robi, i robi to, co lubi. Choć dla większości jego kolegów reporterów najciekawszym tworzywem jest ludzki dramat i czarne marginesy życia - on sam, nastawiony do życie entuzjastycznie, szuka i wybiera na bohaterów swoich tekstów trochę takich podobnych mu "zakręconych" wariatów, żyjących w optymistycznej aurze, rozmawia z nimi i potem zapisuje ich losy, poglądy, niezwykłe pasje i zdolności.

 

Yann Martel - Życie Pi

Recenzje

„Życie Pi” - wielogatunkowa opowieść pozwalająca na liczne, niekoniecznie sprzeczne interpretacje, nagrodzona została w ubiegłym roku prestiżową Nagrodą Bookera. Nie bez powodu – Yann Martel, absolwent filozofii w Trent University, dotychczas autor dwóch, bez entuzjazmu przyjętych w Kanadzie powieści, stworzył tym razem niezwykle oryginalną, miejscami nieprawdopodobną, ale przejmującą i mądrą opowieść o możliwościach ludzkiego rozumu, potędze wiary i sile nadziei.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.