RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Festiwal Dekonstrukcji Słowa Czytaj!

Wydarzenia

Szósta edycja Festiwalu „Czytaj!” to nowe pomysły, inspiracje i wyzwania. Niezmienny pozostaje jednak fakt, że na tydzień zmieniamy Częstochowę w wielki labirynt słów i literackich kontekstów. Od 19 do 25 września zapraszamy wszystkich miłośników dobrych książek, teatru, sztuk wizualnych, muzyki i nieoczywistych, czytelniczych gier i zabaw.

 

Z okazji premiery książki Bernda Heinricha „Chrapiący ptak" cenowe promocje

Wydarzenia

Z okazji premiery książki Bernda Heinricha Chrapiący ptak. Rodzinna podróż przez stulecie biologii (tłum. Michał Szczubiałka) od 19 do 25 kwietnia kupicie wybrane tytuły z serii Menażeria z 25% rabatem.

 

Nowa księgarnia IPN w Warszawie już od poniedziałku

Księgarnie

W najbliższy poniedziałek, 28 września o godzinie 12:00 w Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki „Przystanek Historia”, ul. Marszałkowska 21/25 zostanie otwarta nowa księgarnia IPN. Będzie można w niej kupić wszystkie publikacje Instytutu Pamięci Narodowej.

 

Aby być świadomym swoich uczuć i potrzeb

Poznańska księgarnia Z bajki" prezentuje wrześniowo-październikowy program impres i spotkań l;a dzieci:

 

W księgarni Z bajki: Szkoła jest...

Szkoła jest wielką okazją wypróbowywania świata i siebie. Jest "ziemią obiecaną", żeglowaniem ku "trafnym utopiom", kęsem życia. (R.M. Łukaszewicz: Wrocławska Szkoła Przyszłości)

 

W Księgarni z Bajki - Lista życzeń

Poznańska księgarnia Z Bajki jak zawsze przedstawia interesujący program spotkań dedykowany dzieciom:

 

W księgarni Z bajki: Czas na wszystko.

Poznańska księgarnia Z bajki - na osiedlu Wichrowe Wzgórze 124 i osiedle Przyjaźń 125c zaprasza na cykl spotkań dla dzieci:

 

W Księgarni z bajki: Jak oswoić wilka?

Poznańska księgarnia Z bajki proponuje jak zawsze wiele ciekawych spotkań i imprez dla dzieci - tym razem oswajanie wilka

 

O wolnym podróżowaniu...w księgarni „Z Bajki"

„Wolne podróżowanie budzi w człowieku filozofa." Dan Kieran: „O wolnym podróżowaniu"

 

25% rabatu na książki o Chinach

Nowości

Z okazji premiery książek Paula Theroux Jechałem żelaznym kogutem (tłum. Michał Szczubiałka) i Paula Hesslera Dziwne kamienie (tłum. Robert Pucek) w dniach od 28 kwietnia do 4 maja kupicie wybrane tytuły o Chinach z 25% rabatem.

 

Światowy Dzień Książki 2015 we Wrocławiu

Księgarnie

Wrocławskie Księgarnie oraz Centrum Handlowe Arena mają zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w obchodach Światowego Dnia Książki, które odbędą się w dniach 23-25.04.2015 roku.

 

Dom Wydawniczy REBIS - zapowiedzi kwietnia 2015 cz .II

Zapowiedzi

Przedstawiamy kolejną trzecią odsłonę zapowiedzi tytułowych kwietnia Domu Wydawniczego REBIS:

 

Nowy "srebrny" numer Znad Wilii 4/60

Nowości

Drodzy Przyjaciele, Szanowni Państwo, w dystrybucji jest 4/60, srebrny, wydany z okazji 25-lecia numer Znad Wilii ISSN 1392-9712 cena 15 PLN.  

 

25 wolnej literatury w Polsce

Wydawnictwa

Polecamy najnowszy numer Tygodnika Powszechnego z dodatkiem "25 lat wolnej literatury w Polsce". Znajdziecie tam m.in. wywiad z Beatą Stasińską komentujący przemiany na rynku książki i tekst Przemysława Czaplińskiego o poszukiwaniu suwerenności w literaturze.

 

Przyspieszone wydanie: "Tygodnik Powszechny" 25/2014 -w sprzedaży już dzisiaj, we wotrek 17 czerwca

Nowości

Ze względu na zbliżający się długi weekend, nowy "Tygodnik Powszechny" nr 25/2014 jest w sprzedaży już dziś, czyli we wtorek, 17 czerwca.

 

25 książek na 25-lecie - słuchacze wybrali najlepsze tytułu

Wydarzenia

Znamy listę książek, które zebrały najwięcej głosów słuchaczy w plebiscycie Radiowej Dwójki „25 książek na 25-lecie”. Na pierwszym miejscu znalazł się „Traktat o łuskaniu fasoli” Wiesława Myśliwskiego.

 

Wydawnictwo W.A.B. rekordzistą wśród wydawców najważnieszych książek ostatniego ćwierćwiecza!

Nowości

"25 książek na 25-lecie” Z okazji 25-lecia wolnej Polski słuchacze Dwójki Polskiego Radia wybiorą 25 najważniejszych książek, które ukazały się w latach 1989-2014.

 

25 książek na 25-lecie

Wydarzenia

Z okazji 25-lecia wolnej Polski radiowa Dwójka wybiera 25 najważniejszych polskich książek, które ukazały się w latach 1989-2014. Na uczestników SMS-owego głosowania czekają atrakcyjne nagrody.

 

Recenzja: "Dawny komiks polski - 1 - Warszawa w roku 2025. Pan Hilary i jego przygody"

Recenzje

Antologia Dawny komiks polski, prezentuje dwie historyjki obrazkowe. „Warszawa w roku 2025” ukazywała się w tygodniku satyrycznym „Szczutek” od 24 listopada 1924 do 2 kwietnia 1925. Historia składała się z szesnastu dziewięciokadrowych odcinków, pod każdym ramką był rymowany komentarz w formie czterowiersza. Bohaterami jest małżeństwo warszawskich inteligentów, które szuka sposobu żeby uchronić się przed bankructwem, znajduje przepis na tajna formułę, która pozwoli im przespać wiek i budzą się...

 

Księgarnia Traffic zniknie z Brackiej w Warszawie?

Księgarnie

Jak informuje wyborcza.biz o prawa do budynku, w którym mieści się księgarnia walczy od lat rodzina Jabłkowskich. Do akcji wkroczył już komornik. Traffic otrzymał polecenie eksmisji, ale nie odpowiedział. . Z nieoficjalnych informacji wynika, że rodzina prowadzi już rozmowy z inną ogólnopolską siecią księgarni.    

 

Rabat 25 % w Matrasie dla uczestników Big Book Festival!

Już jutro rusza Big Book Festival - "Papier nie umiera nigdy!". Festivalową bransoletkę będzie można wymienić na 25% rabat we wszystkich księgarniach Matras w dniach od 22.06 do 22. 08.2013 r.

 

Wydawnictwo Salwator przedstawia zimowe nowości

Nowości

Znalazły się wśród nich takie pozycje jak "Czasy ostateczne", która kompetentnie wyjaśnia, o co chodzi z końcem świata.

 

Grzegorz Wiśniewski - 25 lat orkiestry Sinfonia Varsovia. 1984-2009

Nowości

Państwowy Instytut Wydawniczy w likwidacji poleca monografię Grzegorza Wiśniewskiego "25 lat orkiestry Sinfonia Varsovia. 1984-2009".

 
 

Szelmostwa niegrzecznego Noblisty - spotkanie o M. Vargasie Llosie w Katowicach, 9 maja

Zapraszam na "Szelmostwa niegrzecznego Noblisty" - spotkanie, którego tematem będzie pisarz Mario Vargas Llosa, w filii katowickiej Miejskiej Biblioteki Publicznej Nr 25, w środę, 9 maja 2012 r. o godz. 18.00.

 

125 lat motoryzacji w albumie od "Auto Świat" za 19,90 zł

Wydawnictwa

W poniedziałek 19 września ukaże się album "125 lat samochodu" prezentujący historię rozwoju motoryzacji. Liczącą ponad 200 stron publikację przygotowała redakcja tygodnika "Auto Świat" (Ringier Axel Springer Polska). Wydanie dostępne będzie także w wersji na tablet iPad.

 

Polskie książki po rosyjsku w Jerozolimie

Wydarzenia

Pisarze z Polski promują na 25. Międzynarodowych Targach Książki w Jerozolimie swoje książki wydane nie tylko po hebrajsku, ale i po rosyjsku - ze względu na półtoramilionową mniejszość rosyjską w Izraelu. Na targach mają premiery w języku rosyjskim opowieść o łódzkim getcie "Fabryka Muchołapek" Andrzeja Barta oraz "I była miłość w getcie" Marka Edelmana.

 

Michelle Zink - "Strażniczka Bramy"

Recenzje

Po lekturze "Poroctwa Sióstr" drugi tom zapowiadanej trylogii Michelle Zink przenosi nas akcją kilka miesięcy naprzód.

 

SW Czytelnik zaprasza do Klubu Księgarza

Zapraszamy w imieniu SW Czytelnik do Klubu Księgarza na uroczyste ogłoszenie wyników plebiscytu czytelników, bibliotekarzy i księgarzy na książkę 25-lecia Warszawskiej Premiery Literackiej.

 

Hannah Arendt, Martin Heidegger "Korespondencja"

Zapowiedzi

6 grudnia bieżącego roku do księgarń trafi korespondencja z lat 1925 - 1975 między Hannah Arendt i Martinem Heideggerem.

 

Ostatni tom listów Stefana Żeromskiego - w grudniu

Zapowiedzi

39. tom "Pism zebranych" Stefana Żeromskiego będzie zawierał 208 listów Stefana Żeromskiego z lat 1919-1925. Ten zamykający 6-tomową "Czytelnikowską" edycję listów pisarza wolumen ukaże się w grudniu - zapowiada prof. Zdzisław Jerzy Adamczyk, który przygotował tom do druku.

 

Dni Książki Żydowskiej - wtorkowe spotkania

Wydarzenia

Serdecznie zapraszamy w imieniu Organizatorów na wtorkowe spotkania w ramach 13. Dni Książki Żydowskiej:

 

125. rocznica urodzin Witkacego

Na obchody 125. rocznicy urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza oraz 25. rocznicy powstania teatru jego imienia złoża się między innymi wystawy, spektakle, koncerty i projekcje filmów. Jubileusz zainauguruje "Korowód a la Witkacy", który w środę przejdzie zakopiańskimi Krupówkami.

 

Viktor E. Frankl - Człowiek w poszukiwaniu sensu

Recenzje

We wrześniu 2009 r. ukazała się po polsku nakładem Wydawnictwa Czarna Owca znakomita i ważna książka Viktora E. Frankla "Człowiek w poszukiwaniu sensu".

 

Spotkania autorskie w Traffic Clubie

We wtorek, 26 stycznia o godz.18:00 zapraszamy w imieniu Organizatorów na promocję książki Roberta Kuraszkiewicza "Polityka nowoczesnego patriotyzmu".

 

Andrzej Pilipiuk - 2586 kroków

Recenzje

Przeszło pół roku temu na spotkaniu w jednej z wrocławskich księgarni Andrzej Pilipiuk stwierdził, że powoli brakuje mu pomysłów, zaś każde kolejne opowiadanie nie może się równać z poprzednim. Okazuje się jednak, że najwybitniejszy piewca wsi polskiej od czasów Reymonta, niezmordowany poszukiwacz meteorytów ma dla czytelników niespodziankę. Jest nią zbiór 14 opowiadań zatytułowany 2586 kroków.

 

Janusz Poniewierski - Pontyfikat. 25 lat

Recenzje

Pierwsze wydanie książki Janusza Poniewierskiego miało miejsce w 1999 roku, kiedy to Jan Paweł II przygotowywał się nie do świętowania rocznicy własnego pontyfikatu, ale do wprowadzenia kościoła katolickiego w trzecie tysiąclecie. Obecne wydanie – poszerzone faktograficznie o kolejne lata – staje się osobliwą, bo łączącą w sobie rozmach i dbałość o szczegół, opowieścią o niezwykłym człowieku i – jakkolwiek banalnie to zabrzmi – niezwykłym ćwierćwieczu w historii...

 

Filip Żurakowski - Utrata pracy szansą na nowe życie

Recenzje

To, że utrata pracy u wielu osób powoduje silną depresję i frustrację, jest faktem ogólnie znanym. Autor omawianej książki twierdzi natomiast, co jest równie znanym paradoksem, iż fakt stracenia pracy bywa często darem losu; możliwością do wykorzystania przez nas! Życie przynosi przecież przykłady wielu osób, których życie na skutek utraty dotychczasowej pracy zupełnie się odmieniło, i to często na znacznie lepsze niż to, które wiedli uprzednio. I właśnie na owej przemianie koncentruje się...

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.