RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Bestsellery BookBook 16-31 08 2016

Bestsellery

Emitujemy najświeższą listę najlepiej sprzedających się książek w sieci księgarń BookBook w okresie 16 – 31 08 2016

 

Uwaga, wydawcy!

Wydawnictwa

Polska wraz z 15 innymi krajami europejskimi została zaproszona do wystąpienia w roli gościa honorowego tegorocznych Beijing International Book Fair (24-28 sierpnia 2016)

 

Paweł Hertz - 15. rocznica śmierci

Wydarzenia

Zeszyty Literackie przypominają o 15 rocznicy śmierci poety, tłumacza, wydawcy Pawła Hertza.

 
 

Wydawnictwo BOSZ przedstawia nowość wydawniczą „Warszawa lata 80.”, kolejną część z cyklu FOTO RETRO

Nowości

Warszawa, lata 80., to piąty już album z serii Foto Retro, przypominający dzieje stolicy w czasach PRL-u. Ostatnia dekada przed upadkiem komunizmu, nie przy-niosła już ważnych inwestycji budowlanych i drogowych w mieście.

 

Premiera "Telefonu z antypodów" Zbigniewa Macheja w formie e-booka

Nowości

Do internetowej księgarni Biura Literackiego trafił właśnie, w formie e-booka, "Telefon z antypodów. Wiersze z młodości w epoce minionej (1978-1990)" Zbigniewa Macheja.

 

Ciekawa książka wydawnictwa PROHIBITA: Zofia Reklewska-Braun, „Jak to naprawdę było? Lata 80-te widziane oczyma żony i matki"

Nowości

Wydawnictwo PROHIBITA proponuje wspomnienia autorstwa: Zofii Reklewskiej-Braun pt. „Jak to naprawdę było? Lata 80-te widziane oczyma żony i matki":

 

Spotkanie promujące książkę „Wacław Szpakowski 1883–1973. Linie rytmiczne”

Wydarzenia

17 marca (czwartek) 2016 r., o godzinie 17.00 w Café Księgarnia Tajne Komplety (Przejście Garncarskie 2) odbędzie się spotkanie promujące nowe wydawnictwo OKiS,

 

Konkurs literacki dla dzieci na Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie oraz portal informacyjno-rozrywkowy CzasDzieci ogłaszają konkurs literacki. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku 8-11 lat (uczniów klas 3-6 szkół podstawowych).

 

Dziś urodziny Fryderyka Chopina!

206 lat temu, 1 marca 1810 roku w Żelazowej Woli urodził się Fryderyk Chopin. Poznaj najwybitniejszego polskiego kompozytora dzięki książkom Państwowego Instytutu Wydawniczego!

 

Jan Nowak-Jeziorański, Maria Winowska, Korespondencja 1955–1989

Nowości

Publikowane po raz pierwszy listy Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Marii Winowskiej stanowią część znajdującego się w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich archiwum słynnego Kuriera z Warszawy. Znajomość korespondentów zainicjował w 1957 roku biskup Bolesław Kominek. Duchowny przedstawił Nowakowi Winowską jako osobę cieszącą się nieograniczonym zaufaniem prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego.

 

Prezentacja książki „Etos gniewu. Antykomunistyczne organizacje młodzieżowe w Warszawie (1944–1989)”

Wydawnictwa

Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Warszawie zaprasza na prezentację książki „Etos gniewu. Antykomunistyczne organizacje młodzieżowe w Warszawie (1944–1989)”.

 

Nowość! Zapomniana wojna 1914-1918. Front wschodni

Nowości

Wydawnictwo BOSZ prezentuje swoją tegoroczną nowość - album pt. „Zapomniana wojna 1914-1918. Front wschodni":

 

Nowości Książkowych Klimatów

Zapowiedzi

Trzy nowe książki ukażą się wkrótce w wydawnictwie Książkowe klimaty: „Rybia krew” Jiřiego Hajíčka w tłumaczeniu Doroty Dobrew (seria: Czeskie Klimaty), „18% szarości” Zachariego Karabaszliewa w przekładzie Hanny Karpińskiej (seria: Bułgarskie Klimaty) oraz „Dzieci Kaina” Nikosa Panagiotopoulosa w tłumaczeniu Katarzyny Rowińskiej (seria: Greckie Klimaty).  

 

Nowość PIW-u: S.I.Witkiewicz, „Listy do żony tom 2: 1928-1931"

Nowości

Drugi tom listów Witkacego do żony zawiera 321 listów z lat 1928–1931. To istotny okres w jego życiu i twórczości.

 

III Przegląd Filmów o Pisarzach 26-27.XI.2015

Stowarzyszenie Pisarzy Polskich, oddział warszawski zaprasza na III Przegląd Filmów o Pisarzach pt. „Pisarz też człowiek" - 26 – 27 listopada 2015, Dom Literatury, ul. Krakowskie Przedmieście 87/89.

 

Książka historyczna roku wybrana po raz ósmy!

Wydarzenia

Kazimierz Krajewski, Igor Janke, Maciej Gawlikowski, Mirosław Lewandowski i Agata Mirek zostali laureatami 8. edycji konkursu „Książka Historyczna Roku” o Nagrodę im. Oskara Haleckiego.

 

Recenzja: Iwona Kucharewicz „Co z tym szczęściem? Psychologia pozytywna w praktyce

Recenzje

Przyznam się, że do chwili gdy Książka Iwony Kucharewicz nie trafiła w moje ręce miałem dość mgliste pojęcie, żeby nie powiedzieć ,iż nie miałem żadnego pojęcia o tym, że taki rodzaj psychologii istnieje.

 

18. Dni Książki Żydowskiej

Jest nam niezwykle miło zaprosić wszystkich Państwa na 18 Dni Książki Żydowskiej, które odbędą się w dniach 22 - 30 sierpnia (sobota - niedziela) w Warszawie przy ul. Twardej 6 i Próżnej 14 (księgarnia).    

 

Recenzja: „Znaki Szczególne". Pierwsza polska autobiografia pokolenia urodzonych około 1980 - dzieci polskiej transformacji

Recenzje

O książce Pauliny Wilk było głośno, jeszcze zanim się ukazała. Była przedstawiana jako jedna z najlepszych książek 2014 roku w programie 3 polskiego radia w magazynie o książkach „Z najwyższej półki".

 

Literacki Tydzień na Malcie

Kolejny festiwal dołączył do naszej literackiej mapy tworzonej wspólnie z Programem 3 Polskiego Radia. Od 23 do 25 czerwca zapraszamy na spotkania literackie w ramach poznańskiego Festiwalu Malta (8-26 czerwca).

 

Wystawa i dyskusja: Dialog o losie i duszy. Stanisław Vincenz (1888-1971)

Wydarzenia

Dyrektor Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie dr Jarosław Klejnocki i Dyrektor Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Jan Miodek zapraszają na spotkanie towarzyszące wystawie Dialog o losie i duszy". Stanisław Vincenz (1888-1971)

 

Festiwal Literatury dla Dzieci na półmetku

Za nami krakowska i warszawska edycja Festiwalu Literatury dla Dzieci. Dziś impreza startuje w Gdańsku (18-23 maja 2015). Oto najciekawsze wydarzenia:

 

Recenzja: „Pierwsza wojna światowa 1914-1918. Historia militarna” Peter Hart

Recenzje

Ta wojna właśnie dlatego została okrzyknięta Wielką, gdyż jej fronty przetoczyły się przez cały kontynent. Potężne armie miażdżyły się wzajemnie w najodleglejszych zakątkach Europ więc to nie jest dobry pomysł, żeby opisać ten monumentalny konflikt bez pomocy choćby jednej mapy.

 

WTK i wydawnictwo Inicjał zapraszają na promocję: Poczet Wydawców Książki Polskiej - Książka wyzwolona 1918-1950

Wydawnictwo Inicjał oraz Warszawskie Targi Książki zapraszają na promocję kolejnego tomu Pocztu Wydawców Książki Polskiej" - Książka wyzwolona 1918-1950 (autorzy: Jan Okopień, Joanna Czarkowska).    

 

Po numerze nas poznacie!

Wydawnictwo Karakter poleca Państwa uwadze swoje stoisko nr. 69/D8 oraz spotkania z ich autorami:

 

Wydawnictwo Literackie: Tomiki znakomitych polskich poetek i poetów aż do 60% taniej!

Nowości

Już niecały tydzień dzieli nas od Warszawskich Targów Książki. Wydawnictwo Literackie czeka na Państwa na swoim stoisku numer 54/D8.

 

6. Dolnośląski Salon Wydawniczy „Silesiana”

To już szósta edycja targów książki regionalnej SILESIANA - Dolnośląski Salon Wydawniczy. W dniach 16-18 kwietnia 2015 r. zapraszamy do Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, gdzie zaprezentują się wydawnictwa z całego Dolnego Śląska.

 

Recenzja: „Niemcy w Wielkiej Wojnie. Anatomia klęski 1918” Martin Marix Evans

Recenzje

Skromna objętościowo, przypominająca raczej broszurkę niż poważne opracowanie książka, którą należy traktować jako dodatek do szerszej literatury. Mamy już wiele publikacji o pierwszej wojnie światowej, więc ten temat został już obficie wyeksploatowany, a ta książka niczego nowego raczej nie wnosi.

 

Inspiratorki, liderki, założycielki - ukazał się leksykon wybitnych Polek

Nowości

"Inspiratorki, liderki, założycielki. Aktywność przedstawicielek katolickich wspólnot i ruchów kobiecych w Polsce (1805-1963)" - to opracowanie badaczki ruchu kobiecego w Polsce, dr Moniki Waluś. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa KUL.

 

Wrocław: otwarcie nowej biblioteki w Centrum Biznesu GRAFIT

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu oraz Wrocławskie Mieszkania Sp. z o.o. mają przyjemność poinformować o otwarciu nowej multimedialnej biblioteki – Filii nr 5 przy ul. Namysłowskiej 8 (GRAFIT Centrum Biznesu).

 

Wrocławskie spotkanie wokół 48. nr "Ha!artu"

Wydawnictwa

Ha-art zaprasza na promocję najnowszego numeru "Ha-artu" poświęconego Europie Środkowo-Wschodniej; jej mitom i metamitom.

 
 

Panowie! Dzień 8 marca zbliża się...

Nowości

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet Oficyna Wydawnicza IMPULS oferuje każdej Pani od 3 marca do 8 marca do złożonego zamówienia książkę za symboliczną złotówkę!

 

Książkowe przyjemności na Dzień Kobiet od Wydawnictwa BOSZ

Nowości

Wydawnictwo BOSZ poleca wszystkim Paniom nie tylko w dniu 8 marca książkowe przyjemności:

 

Recenzja: Zapomniane ludobójstwo. Polacy w państwie Stalina. „Operacja polska” 1937-1938 Nikołaj Iwanow

Recenzje

Bardzo rzeczowa i chłodna analiza masowych prześladowań mniejszości polskiej w ZSRR. Akademicki charakter książki pozbawia ją pierwiastka emocjonalnego, co ułatwia spojrzeć na wydarzenia z czasów „wielkiego terroru” z perspektywy obiektywnego badacza.

 

"François Mitterrand i Europa w latach 1981-1995" - zapraszamy do księgarń

Nowości

Proponujemy dzisiaj kolejną propozycję z Wydawnictwa Nauka i Innowacje - „François Mitterrand i Europa w latach 1981-1995", autorstwa Marka Mikołajczyka.    

 

Gliński, Macierewicz, Chazan - „Wygaszanie Polski 1989-2015”. Nowa książka w sprzedaży już od 6 marca!

Nowości

d 1989 r., od Okrągłego Stołu, gdzie doszło do zawarcia kontraktu między komunistycznym establishmentem a częścią przedstawicieli „Solidarności”, którzy zdradzili idee Sierpnia’80 i ogłosili się samozwańczo elitą narodu, rozpoczęły się powolny demontaż i wyprzedaż polskiego państwa za plecami społeczeństwa.

 

Julian Stachiewicz (1890-1934) Żołnierz i historyk

Nowości

Chciałbym dzisiaj zaprezentować publikację Piotra Kilańczyka „Julian Stachiewicz (1890-1934). Żołnierz i historyk". To książka wydana przez Wydawnictwo Nauka i Innowacje.    

 

Prof. Nikołaj Iwanow - "Zapomniane ludobójstwo. Polacy w państwie Stalina. Operacja polska 1937-1938" Znak Kraków 2014

Nowości

Prof. Nikołaj Iwanow, rosyjski historyk od lat 80. mieszkający i pracujący w Polsce. O sprawie "operacji polskiej" pisał już na początku lat 90. w książce "Pierwszy naród ukarany: Polacy w Związku Radzieckim w latach 1921-1939".

 

Rozmowa o książce "Komuniści przeciwko komunistom."

Wydawnictwa

Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Warszawie zaprasza na prezentację książki „Komuniści przeciwko komunistom. Poszukiwanie wroga wewnętrznego w kierownictwie partii komunistycznej w Polsce w latach 1948–1956”.

 

Lublin: Relaks na ulicy Relaksowej czyli nowa biblioteka

Biblioteki

W całej Polsce głośno mówi się o spadającej liczbie czytelników, mało atrakcyjnej ofercie bibliotek czy obniżającym się zainteresowaniu książką drukowaną. Sukcesywnie maleje również liczba bibliotek w miastach wojewódzkich (w 2012 r. odnotowano likwidację 108 placówek).

 

Wilkoniada 2015

Wydarzenia

Józef Wilkoń kończy w tym roku 85 lat. Z tej okazji w Galerii Sztuki Limited Edition otwarta zostanie jubileuszowa wystawa "Józef Wilkoń – malarstwo, rzeźba", na której znajdą się prace malarskie artysty, nie będące ilustracjami książkowymi, jak również jego niezwykłe rzeźby.

 

Zgłoszenia do Nagrody Literackiej m. st. Warszawy

Do końca stycznia wydawcy, księgarze, bibliotekarze oraz czytelnicy mogą zgłaszać w stołecznym Ratuszu swoich kandydatów do 8. edycji konkursu o Nagrodę Literacką m.st. Warszawy.

 

Nowy numer Zeszytów Literackich

Nowości

Fundacja Zeszytów Literackich anonsuje publikację nowego numeru miesięcznika Zeszytów Literackich nr,. 128/14

 

Wznowiono „Sagę wrocławską" Anny Fastnacht – Stupnickiej

Nowości

Po dziesięciu latach od pierwszego wydania na rynku pojawiło się drugie, uzupełnione i poprawione wydanie książki Anny Fastnacht – Stupnickiej „Saga wrocławska. 74 opowieści rodzinne”.

 

Wydawnictwo Poznańskie poleca: Stalin i Europa, 1928–1953

Nowości

Wydawnictwo Poznańskie poleca Państwa uwadze książkę w opracowaniu Timothy Snydera, Ray'a Brandona pt. Stalin i Europa, 1928–1953":

 

XVII Targi Wydawców Katolickich na KUL-u w Lublinie

Nie tylko książki, ale także ozdoby można kupić do czwartku na KUL podczas XVIII Targów Wydawców Katolickich. Atrakcją imprezy będzie środowy koncert zespołu ,,U studni" o godz. 19.00.    

 

Podsumowujemy 18. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Szanowni Państwo, dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami podczas 18. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

 

Wydawnictwo Volumen: album "Legiony Polskie 1914-1918"

Nowości

  Legiony Polskie tworzyli ludzie w zróżnicowanym wieku, różnych wyznań, warstw społecznych i narodowości; łączyła ich wiara w niepodległość, podtrzymywana później aż do 1989 r. - przypomniał prof. Andrzej Nowak, który napisał wstęp do albumu "Legiony Polskie 1914-1918".  

 

IV Salon Ciekawej Książki - kulturalna uczta dla koneserów literatury

Międzynarodowe Targi Łódzkie zapraszają w ostatni weekend listopada do zabytkowych wnętrz Centralnego Muzeum Włókiennictwa na IV Salon Ciekawej Książki.

 

„Elita władzy w Królestwie Jerozolimskim (1174-1185)” – nowy e-book Marcina Sałańskiego

Nowości

Portal Histmag.org. opublikował nowy e-book autorstwa Marcina Sałańskiego „Elita władzy w Królestwie Jerozolimskim (1174-1185)”.

 

„Zagraj” z Muzeum Historii Polski w Święto Niepodległości

Wydarzenia

Przedstawienia teatralne dla dzieci i dorosłych, warsztaty plastyczne oraz spacer po Warszawie śladami międzywojennego teatru to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez Muzeum Historii Polski na 11 listopada w Dniu Święta Niepodległości.

 

Relacja z 18. Poznańskich Dni Książki nie tylko Naukowe - 5-7 XI 2014_Collegium Maius

W imieniu organizatorów 18. edycji Poznańskich Dni Książki nie tylko Naukowej prezentujemy relację zdjęciową z podsumowania imprezy:

 

11 listopada - „Zagraj” z Muzeum Historii Polski

Wydarzenia

Przedstawienia teatralne dla dzieci i dorosłych, warsztaty plastyczne oraz spacer po Warszawie śladami międzywojennego teatru to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez Muzeum Historii Polski na 11 listopada w Dniu Święta Niepodległości.

 

Program 18. Poznańskich Dni Książki nie tylko Naukowej - 5-7 listopada 2014

Przedstawiamy program spotkań i imprez 18. Poznańskich Dni Książki nie tylko Naukowej - 5-7 listopada 2014:

 

Prawie 60 tys. odwiedzających. Za nami 18. Targi Książki w Krakowie

Rekord na 18. urodziny Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie! Tego można było się spodziewać. 18. edycję Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie (23-26 października) według szacunkowych danych odwiedziło niemal 60 tysięcy osób – to kolejny rekord frekwencji dla jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w naszym kraju.

 

Targi Książki w Krakowie - to już dzisiaj!

18. Targi w Krakowie już za parę godzin odsłonią swoje nowe międzynarodowe oblicze. Nowa hala wystawiennicza Expo Kraków powinna wywindować tą imprezę do rangi najważniejszych europejskich wydarzeń tego typu.

 

Czuły Barbarzyńca Press na 18. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

Zapraszamy wszystkich fanów ambitnej literatury do odwiedzin stoiska naszego wydawnictwa podczas 18. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, które rozpoczynają się już w czwartek i potrwają do niedzieli (23-26.10).

 

Iskry na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorami wydawnictwa Iskry podczas 18. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie w sobotę (25 października):

 

Zeszyty Literackie na Targach Książki w Krakowie

Zeszyty Literackie zapraszają miłośników ambitnej literatury na 18. Targi Książki do Krakowa, do nowej hali Expo.

 
 

Prószyński i S-ka zaprasza na Targi Książki!

Prószyński i S-ka zaprasza na swoje stoisko (C31) podczas Targów Książki w Krakowie! Czytelnicy będą mogli zapoznać się tam z najnowszą ofertą wydawnictwa oraz spotkać ulubionych autorów – Marię Czubaszek, Karolinę Korwin Piotrowską, prof. Grzegorza W. Kołodko i innych. Targi odbędą się w dniach 23-26 października.

 
 

Międzynarodowe Centrum Kultury poleca się Waszej uwadze

Międzynarodowe Centrum Kultury, wydawca książek o historii architektury i sztuki, ochronie dziedzictwa kulturowego, zarządzaniu kulturą i miastem historycznym, zaprasza na stoisko B77!

 

Egmont Polska, Klub Świata Komiksu oraz Kraina Planszówek na XVIII. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

Już w czwartek rozpoczynają się XVIII. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, na których obecny będzie również EGMONT. Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia stoiska A 32.

 

Wydawnictwo MAG na 18. Targach Książki w Krakowie

Wydawnictwo Mag zaprasza na Targi Książki w Krakowie. Książki wydawnictwa Mag będzie można kupić ze zniżką na stoisku Księgarnie Świat Książki: C, nr 35.

 

REBIS na Targach Książki w Krakowie

Zapraszamy w imieniu Domu Wydawniczego REBIS na Targi książki w Krakowie (23-26 października) – stoisko D 17.

 

Wydawnictwo a5 na 18. Targach Książki w Krakowie.

Julia Hartwig i Jarosław Mikołajewski. Zapraszamy w imieniu Zeszytów Literackich na premierę ich wspólnej książki.

 

Dlaczego warto zapamiętać numer stoiska A23?

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK podczas Targów Książki w Krakowie, zaprasza na stoisko A23, na którym zostanie zaprezentowana działalność wydawnicza MOCAK-u - książki i albumy poruszające tematy ważne dla kultury i sztuki.

 

Promocja bajki Impulsu podczas targów w Krakowie. Będzie śpiewanie, tańce i autografy!

Oficyna Wydawnicza IMPULS zaprasza na 18. Targi Książki w Krakowie. Będzie bajkowo i śpiewająco/

 

Targi Książki w Krakowie po raz pierwszy międzynarodowe

Wydawcy z 20 krajów zaprezentują się podczas 18. Targów Książki w Krakowie. Impreza odbywająca się od 23 do 26 października po raz pierwszy będzie mieć charakter międzynarodowy.

 

IPN wydał II tom źródłowego wydawnictwa „Aparat represji wobec księdza Jerzego Popiełuszki 1984".

Nowości

PN wydał II tom źródłowego wydawnictwa „Aparat represji wobec księdza Jerzego Popiełuszki 1984". Publikacja jest ogólnodostępna w wersji cyfrowej.

 

18. Targi Książki w Krakowie - Oficyna Impuls - C66

Drodzy Czytelnicy, wielkimi krokami zbliża się wielkie święto książki, czyli 18. Targi Książki w Krakowie, na którym nie może zabraknąć Oficyny Wydawniczej Impuls i jej czytelników!

 

Wydawnictwo Sic! na Targach Książki w Krakowie. To już niedługo!

W dniach 23 - 26 października odbywać się będą 18. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Wszystko działo się będzie w nowym Centrum Expo, a nas znajdziecie na stoisku D13 w Hali "Wisła".

 

Top matrasa 13.-19.10. 2014

Księgarnie

Prezentujemy Państwu Top Matrasa obowiązujący w dniach 13.- 19.10.2014. (na podstawie sprzedaży w dniach: 02.- 08.10. 2014):  

 
 

Spotkajmy się na Świdnickiej – minitargi bukinistów

Wydarzenia

Fundacja Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza prowadząca popularną księgarnię Tajne Komplety wraz z Biurem Rozwoju Gospodarczego zapraszają na minitargi bukinistów, które odbędą się 18.10.2014 pod pomnikiem Chrobrego przy ul. Świdnickiej.

 

66. Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie

8 października rozpoczynają się 66. Międzynarodowe Targi Książki we Frankfurcie - największe na świecie spotkanie branży wydawniczej. W targach weźmie udział ponad 7 000 wystawców z ponad 100 krajów. Gościem honorowym będzie w tym roku Finlandia.

 

Spotkanie z Chrisem Niedenthalem - 09.10.2014

Wydawnictwa

  W najbliższy czwartek w warszawskim Barze Studio odbędzie się oficjalna premiera albumu CHRIS NIEDENTHAL. WYBRANE FOTOGRAFIE 1973-1989 opublikowanego przez wydawnictwo BOSZ.  

 

Wrześniowa premiera Wydawnictwa BOSZ

Nowości

Z przyjemnością informuję, iż nakładem oficyny wydawniczej BOSZ ukazał się album Chris Niedenthal. Wybrane fotografie 1973-1989.

 

Top matrasa 22.-28.09. 2014

Księgarnie

Prezentujemy Państwu Top Matrasa 22.- 28.09.2014. (na podstawie sprzedaży w dniach: 11.- 17.09. 2014):

 

Wydawnictwo Via Nova - zaproszenie - nowa książka

Wydawnictwa

Wrocławskie wydawnictwo Via Nova zaprasza na promocję swojej nowej publikacji autorstwa Katarzyny Kaczorowskiej pt. "Archiwum Kajetana czyli 80 milionów na rachunkach"

 

I wojna światowa 1914-1918. Historia militarna autorstwa Petera Harta - najlepsza jednotomowa historia Wielkiej Wojny

Nowości

I wojna światowa 1914-1918. Historia militarna autorstwa Petera Harta - najlepsza jednotomowa historia Wielkiej Wojny od 23 września w księgarniach!    

 

Batoh 1652 – Wiedeń 1683. Od kompromitacji do wiktorii” – nowy e-book Marka Groszkowskiego w rocznicę bitwy pod Wiedniem.

Nowości

Zapraszamy do zapoznania się z informacją prasową na temat nowego e-booka Marka Groszkowskiego „Batoh 1652 – Wiedeń 1683. Od kompromitacji do wiktorii” wydanego przez portal Histmag.org.  

 

Top Matrasa 08.-14.09. 2014

Księgarnie

Prezentujemy Państwu Top Matrasa obowiązujący w dniach 08.- 14.09.2014. (na podstawie sprzedaży w dniach: 28.08.- 03.09. 2014):

 

18. Targi Książki w Krakowie

Wyślij życzenia organizatorom targów z okazji 18. urodzin imprezy i wygraj spotkanie VIP z autorem! Zapraszamy do zabawy.

 

28 sierpnia Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów

Wydarzenia

28 sierpnia przypada data Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów. Z tej okazji przygotowaliśmy trochę atrakcji dla młodszych i starszych miłośników historii z dymkiem.

 

IV Salon Ciekawej Książki

IV Salon Ciekawej Książki ponownie odbędzie się w wyjątkowych wnętrzach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi w terminie 28 - 30 listopada 2014 r. Organizowany przez Międzynarodowe Targi Łódzkie - Salon Ciekawej Książki skierowany jest do wszystkich uczestników rynku: wydawców, księgarzy, dystrybutorów, bibliotekarzy i oczywiście do szerokiej rzeszy czytelników.

 

Ciekawy weekend w Tarabuku

Księgarnie

Księgarnio-kawiarnia TARABUK zaprasza na najbliższy, jak sami anonsują ciekawy weekend:

 

"Flash Europa 28" - konkurs na opowiadanie do 500 słów

Wydarzenia

Towarzystwo Aktywnej Komunikacji zostało polskim koordynatorem konkursu na opowiadanie do 500 słów "Flash Europa 28", organizowanego przez Delegaturę Unii Europejskiej w Pekinie oraz chińską organizację literacką The Bookworm.

 

O Janie Blochu w Muzeum Żydów Polskich w czwartek 17 lipca

Wydawnictwa

Zapraszamy na spotkanie z osobą Jana Blocha – największego filantropa, pacyfisty i kapitalisty XIX wieku; niedoszłego laureata Pokojowej Nagrody Nobla, fundatora Politechniki Warszawskiej i wielu innych ciekawych przedsięwzięć –opisaną w książce pod red. Andrzeja Żora.

 

Tygodnik Powszechny 28/2014 - zapowiedz wydania

Nowości

Anonsujemy zapowiedz najnowszego wydania "Tygodnika Powszechnego" 28/2014. Numer wraz z dodatkiem Książki w Tygodniku. Magazyn Literacki od dziś dostępny w sprzedaży.  

 

18. Poznańskie Dni Książki nie tylko Naukowej

Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza do udziału w 18. Poznańskich Dniach Książki nie tylko Naukowej, które odbędą się w dniach 5-7 listopada br.

 

Wkrótce synteza najnowszych dziejów Polski znów w sprzedaży

Zapowiedzi

W końcu czerwca do sprzedaży trafi dodruk bestselleru IPN-u, pracy zbiorowej „Od niepodległości do niepodległości. Historia Polski 1918-1989”. Polecamy ją wszystkim zainteresowanym historią najnowszą.

 

Polecamy z okazji Dnia Ojca!

Z okazji Dnia Ojca polecamy: dowcipną i przenikliwą analizę uroków rodzicielstwa z perspektywy ojca wychowującego dzieci: "SuperTata na tacierzyńskim Kochać, wychowywać i dobrze się bawić!" Pat Byrnes.OLÉ, przekład: Aleksandra Gietka-Ostrowska)

 

Recenzja: Ryszard Sławczyński „Samochodem przez Kresy. Miejsca sercu bliskie”

Recenzje

Nakładem wrocławskiego Wydawnictwa ROBB ukazała się książka/album Ryszarda Sławczyńskiego „Samochodem przez Kresy. Miejsca sercu bliskie”.

 

8. Bieszczadzkie lato z książką

Wydawnictwo BOSZ zaprasza wszystkich miłośników dobrej literatury na 8. edycję Bieszczadzkiego Lato z Książką:". Tym razem lato z książką gościć będzie w Lesku, Przemyślu i Sanoku.

 

10 urodziny Mediateki „Kultura – strzał w dziesiątkę!”

Biblioteki

Mediateka – Filia 58 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu serdecznie zaprasza wszystkich czytelników na swoje 10 URODZINY 27-28 czerwca 2014 r. Prezentujemy program urodzin.  

 

18. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie - jazda obowiązkowa

Krakowskie Targi Książki zapraszają do nowego centrum targowo-kongresowego. Będzie to miejsce łączące wszystkich miłośników książek, w tym blogerów piszących o książkach. Dojedziemy na targi specjalnym Expo busem.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.