RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Jacek Hugo-Bader „Skucha”

Zapowiedzi

Jacek Hugo-Bader przejechał kawał świata, spotkał fascynujących ludzi, ale dopiero teraz opowiada o swojej najpoważniejszej wyprawie, największym wyzwaniu. Co zrobili ze swoim niezwykłym życiem dawni konspiratorzy, których bronią były papier, farba drukarska i powielacze? Żałują, że to nie były karabiny?

 

„Księga zachwytów” Filip Springer

Nowości

Ta książka jest czymś więcej niż przewodnikiem po polskiej architekturze ostatnich ponad stu lat

 

"Wybieraj wystarczająco dobrze" - nowy tytuł w bestsellerowej serii rozmów z najlepszymi psychologami

Zapowiedzi

3 marca nakładem Wydawnictwa Agora ukaże się książka „Wybieraj wystarczająco dobrze" 17 rozmów z najlepszymi psychologami i psychoterapeutami o trudnej sztuce wyboru.      

 

Culture Agora – platforma stworzona dla osób związanych z sektorem kultury

Internet

Jesteś związany zawodowo z sektorem kultury i poszukujesz interesujących szkoleń, aby rozwijać swoje umiejętności zawodowe lub chcesz wziąć udział w międzynarodowej konferencji?

 

Ciekawa książka: „Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie"

Nowości

Bestseller Larsa Myttinga przetłumaczony dotąd na 10 języków! Tę książkę po prostu musisz mieć na półce nad kominkiem – pisał o „Porąb i spal. Wszystko, co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie” recenzent norweskiego dziennika „Dagbladet”.

 

Artur Rojek wydaje książkę

Zapowiedzi

Kim jest Artur Rojek? Chłopakiem ze Śląska, który wymarzył sobie, że w Mysłowicach można grać jak w Manchesterze. Liderem najważniejszej polskiej kapeli przełomu tysiącleci, któremu było jednak za ciasno w rockowym składzie, więc wybrał własną drogę. Jednym z najważniejszych głosów polskiego rocka, który zmienił pisanie tekstów w żywą, ostrą poezję.

 

Historia 44 królewskich rodów

Nowości

8 lipca ukaże się nowy Pomocnik Historyczny POLITYKI „Wielkie dynastie Europy". Pretekstem do powstania publikacji jest 500- lecie zjazdu wiedeńskiego Jagiellonów i Habsburgów (22 lipca 1515 r.)

 

Prof. Jerzy Bralczyk: delektuję się słowami

Nowości

W najnowszej książce słynny badacz zebrał „500 zdań polskich", które wpisały się w naszą świadomość. - Jest to subiektywny wybór przysłów, powiedzeń, cytatów z literatury oraz... przekleństw - mówi prof. Bralczyk.

 

Agora wydała "Wiedźmin. Kompendium wiedzy o świecie gier"

Nowości

W dniu światowej premiery gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon", czyli 19 maja 2015 roku, na rynku ukaże się książka "Wiedźmin. Kompendium wiedzy o świecie gier" Marcina Batyldy.

 

Ważna książka: "Leśna mafia" Zaremba Bielawski Maciej

Nowości

Wydawnictwo Agora poleca książkę Maciej Zaremby zatytułowaną "Leśna mafia", a dotyczącą mafii przemysłu leśnego w Szwecji.

 

„Reporterka” Jacek Antczak

Nowości

Niezwykły portret najwybitniejszej polskiej reporterki Hanny Krall a zarazem przewodnik po jej warsztacie, książkach i życiu. Autor - Jacek Antczak skomponował go z wywiadów i rozmów z autorką "Zdążyć przed Panem Bogiem" i „Białej Marii”. Czytelnicy książek Krall znajdą tu opowieść o początkach jej twórczości, komentarze i dalsze ciągi wielu opisywanych przez nią historii.

 

Autobiografia Izabelli Cywińskiej pt."Dziewczyna z Kamienia" od 26 marca na rynku

Zapowiedzi

Mamy zaszczyt poinformować, że 26 marca nakładem Wydawnictwa Agora ukaże się autobiografia autorstwa Izabelli Cywińskiej zatytułowana "Dziewczyna z Kamienia".

 

Marcin Świetlicki nie przyjmie Nike

Nagrody

Tuż po ogłoszeniu nominacji tomiku „Jeden” Marcin Świetlicki ogłosił na swoim profilu na Facebooku, że nie chce uczestniczyć w konkursie organizowanym przez instytucję, która wytacza procesy poetom za to, co myślą. Odniósł się tym samym do sprawy Jarosława Marka Rymkiewicza, który został pozwany przez Agorę za artykuł, w którym nazwał dziennikarzy „Gazety Wyborczej” „duchowymi spadkobiercami Komunistycznej Partii Polski".

 

Recenzja: „Ojciec Rydzyk. Imperator” Piotr Głuchowski, Jacek Hołub

Recenzje

Pierwsza polska biografia o. Tadeusza Rydzyka, autorstwa Piotra Gołuchowskiego i Jacka Hołuba, dwóch reporterów Dużego Formatu GW (z którą zakonnik od dawna nie rozmawia), a którzy to autorzy zgłębiają fenomen redemptorysty z Torunia i jego rozrastających się dzieł.

 

Ważna książka: Olivier Ameisen "Spowiedź z butelki"

Nowości

Wydawnictwo AGORA i Studio EMKA polecają tą osobistą spowiedź alkoholika Oliviera Ameisena pt "Spowiedź z butelki":

 

Striptiz neurotyka, czyli książka dziennikarski Gazety Wyborczej o Mrożku

Nowości

Jakim człowiekiem był Sławomir Mrożek? O tym opowiada Małgorzata I. Niemczyńska, dziennikarka Gazety Wyborczej, w pierwszej książce poświęconej pisarzowi wydanej po jego śmierci. Tom "Mrożek. Striptiz neurotyka", wydany nakładem Agory

 

„Praga. Miasto magiczne. Spacerownik historyczny”. Spotkanie z Markiem Pernalem

Księgarnie

Księgarnia Czuły Barbarzyńca ma przyjemność zaprosić na spotkanie z Markiem Pernalem, autorem książki „Praga. Miasto magiczne. Spacerownik historyczny”, które w naszej powiślańskiej księgarni odbędzie się w środę 25 września 2013 r. o godz. 19:00.

 

Prof. Zbigniew Mikołejko w Instytucie Badań Literackich PAN

Wydarzenia

Wydawnictwo Agora i wydawnictwo Iskry zapraszają na spotkanie z prof. Zbigniewem Mikołejką związaną z promocją jego nowej książki " Jak błądzić skutecznie":

 

Mistrzowie słowa w nowej kolekcji audiobooków

Wydarzenia

W piątek (5 października 2012 roku) ukaże się pierwszy tom kolekcji "Mistrzowie słowa". Zapoczątkuje ją książka "Pod słońcem Toskanii" w interpretacji Danuty Stenki. Wydawcami kolekcji są Agora i Bellona.

 

Agora wyda felietony Mariusz Szczygła

Nowości

Mariusz Szczygieł, reporter Gazety Wyborczej zadebiutował jako felietonista. Już 24 lutego 2012 roku ukaże się jego najnowsza książka "Laska nebeska" - zbiór felietonów inspirowanych kolekcją "Literatura czeska".

 

Odeszła Wisława Szymborska - proponujemy garść wspomnień o wybitnej poetce!

Nowości

FK Olesiejuk poleca wspomnienia o Wisławie Szymborskiej wydawnictwa Agora - " Wisława Szymborska (książka + 3CD/DVD)"

 

Książki "Komputer dla seniora" z "Gazetą Wyborczą"

Wydawnictwa

"Gazeta Wyborcza" (Agora) przygotowała książki do nauki obsługi komputera i korzystania z najpopularniejszych programów. Wydania "Komputer dla seniora" będą dostępne 31 stycznia i 1 lutego br.

 

Agora wydała zimowy przewodnik Adama Wajraka

Nowości

Zima to najlepsza pora na szukanie tropów zwierząt - przekonuje Adam Wajrak w nowej książce "Przewodnik prawdziwych tropicieli. Zima". Wydanie ukazało się na rynku 12 stycznia 2012 roku nakładem Agory.

 

Cichociemna eskpansja Agory

Internet

Cichociemna ekspansja Agory.   Dodane przez Kamil Wojcik 12/05/11 • W kategoriach Polska   Dwie najważniejsze domeny w polskim rejestrze domen internetowych Polska.pl i Poland.pl przeszły w ręce Agory. Zarówno potentat wydawniczy jak i rejestrator domen krajowych NASK unikają odpowiedzi na pytania dotyczące transakcji. A wątpliwości jest wiele.

 

Literatura czeska - kolekcja Agory do czytania i oglądania

Nowości

"Literatura czeska" to nowa, siedemnastotomowa kolekcja Agory prezentująca klasykę literatury czeskiej oraz jej najlepsze ekranizacje. Wydania są opatrzone symbolem "Książka jak się patrzy" - każdy tom zawiera książkę oraz DVD z jej filmową adaptacją.

 

Agora wydała książkę Witolda M. Orłowskiego

Wydawnictwa

"Świat do przeróbki. Spekulanci, bankruci, giganci i ich rywale" to nowa książka autorstwa profesora Witolda M. Orłowskiego.

 

"Koniec epoki kredy" Aleksandra Pezda

Nowości

Jak uczyć, kiedy uczniowie nie stawiają pytań, bo mają Wikipedię? Czy fizyka może być ciekawsza niż kolejny odcinek „Mam talent”? Nie ma wątpliwości, że dziś trudniej być nauczycielem niż kiedykolwiek wcześniej. Dużo trudniej także być uczniem.

 

Agorafilia - spotkanie z prof. Piotrem Piotrowskim

Instytut Sztuki Wyspa, Klub Buffet oraz Dom Wydawniczy Rebis zapraszają na wieczór autorski profesora Piotra Piotrowskiego, historyka sztuki, pisarza, autora książki "Agorafilia" .

 

Styczniowe nowości Olesiejuka

Nowości

Drodzy czytelnicy prezentujemy wam kolejną porcję nowości, które w styczniu weszły do księgarń.

 

Agora wydaje Wielką Encyklopedię Medyczną

Nowości

Wielka Encyklopedia Medyczna w 23 tomach - to nowa kolekcja Agory, której pierwsza część ukaże się w środę, 19 stycznia.

 

"Agorafilia. Sztuka i demokracja w postkomunistycznej Europie"

Nowości

Dom Wydawniczy Rebis przedstawia książkę Piotra Piotrowskiego "Agorafilia. Sztuka i demokracja w postkomunistycznej Europie" -Kontynuację "Awangardy w cieniu Jałty", uhonorowanej nagrodą im. J. Długosza oraz Premiera RP za wybitne osiągnięcia naukowe

 

"Dynastie Europy"

Zapowiedzi

Burzliwe dzieje najpotężniejszych królewskich rodów opisane w 16 tomach - to nowa kolekcja "Dynastie Europy" wydawana przez Agorę i Editorial Planeta DeAgostini.

 

Gościem Salonu Księgarzy Józefa Witas

Waldemar Janaszkiewicz, prezes Stowarzyszenia Księgarzy Polskich, Henryk Tokarz, prezes Izby Księgarstwa Polskiego Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej zapraszają do Salonu Księgarzy.

 

Takiej matematyki w szkole nie poznasz

Zapowiedzi

Czy w matematyce można eksperymentować? Ta książka przekona Cię, że jak najbardziej! Przedstawione w niej proste ćwiczenia-eksperymenty, do których samodzielnego wykonania najczęściej wystarcza kartka, ołówek, linijka i nożyczki, skłaniają do stawiania pytań, rozbudzają wyobraźnię, podsuwają wskazówki objaśniające dane prawo lub zagadnienie matematyczne.

 

Po raz czternasty przyznano Nagrodę im. prof. Jerzego Skowronka

Wydarzenia

Jury Nagrody im. prof. Jerzego Skowronka postanowiono przyznać Nagrodę za rok 2009: Wydawnictwu Uniwersytetu Śląskiego za pracę Dariusza Nawrota „Litwa i Napoleon w 1812 roku”.    

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.