RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Recenzja: „Oskar Schindler. Prawdziwa historia” David M. Crowe

Recenzje

Zdradzający swoją żonę ojciec nieślubnych dzieci, alkoholik, Sprawiedliwy wśród Narodów Świata członek partii nazistowskiej, wybawca setek Żydów. Oskar Schindler.

 

Recenzja: „Kiedy Bóg puszcza do ciebie oko” Squire Rushnell

Recenzje

Dawid Ben Gurion pierwszy premier Izraela powiedział kiedyś, że „kto nie wierzy w cuda, nie jest realistą”. I właśnie o małych, codziennych cudach, których doświadczają ludzie na całym świecie jest ta niepozorna książka. Optymistycznym i budującym przesłaniem zasłużyła sobie w Stanach Zjednoczonych na pozycję bestsellera.

 

Recenzja: „Bataliony karne i oddziały zaporowe Armii Czerwonej” Władimir Dajnes

Recenzje

Józef Stalin miał kiedyś powiedzieć: „dla sowieckiego żołnierza ucieczka z pola walki wymaga więcej odwagi, niż stanięcie do niej”. Przeciętny czerwonoarmista wolał raczej rzucić się do ataku, gdzie przynajmniej miał minimalną szansę na przeżycie, niż zdezerterować, co jemu i jego rodzinie gwarantowało śmierć z rąk sowieckiego wymiaru sprawiedliwości.

 

Recenzja: „Sonderkommando Nebel” Ireneusz Piątek

Recenzje

Który to już raz szaleni niemieccy naukowcy w swoich tajnych laboratoriach próbowali stworzyć nazistowskiego super żołnierza-zombie? Najczęściej kończyło się to spektakularną porażką. Tak też jest w przypadku tej książki- jest czytelniczą katastrofą.

 

Recenzja: „www.afgan.com.pl” Marcin Ciszewski, Tadeusz Michrowski

Recenzje

Twardzi mężczyźni bez mrugnięcia wykonują ściśle tajne, samobójcze misje prowadząc dialogi szorstkie, niczym zarost prawdziwego twardziela. Testosteron leje się hektolitrami, a w przesyconym zapachem whisky powietrzu, proch miesza się z dymem palonych (bez filtra oczywiście) papierosów. Mimo wszystko da się to czytać.  

 

Recenzja: „Liberator” Alex Kershaw

Recenzje

„Nikt nie został ranny, lecz jeden z oficerów, kapelan wojskowy doznał szoku i krzyczał bez opamiętania. Przebywał pod Anzio zaledwie dwa tygodnie. Sparks zadawał sobie w duchu pytanie, czy tyle wystarczyło, by duchowny stracił wiarę i pewność, że Bóg go ochroni.” O tym, co na wojnie, przeżywali ci, którzy walczyli dłużej, niż dwa tygodnie, w książce Alexa Kershawa wspomina Felix Sparks.

 

Recenzja: "Polski ruch oporu 1939-1947" David G. Williamson.

Recenzje

Największą zaletą tej raczej przeciętnej książki jest... narodowość autora.   W naszej historii doznaliśmy tak wielu nieszczęść, że powoli zaczęliśmy się przyzwyczajać do roli pokrzywdzonego „Chrystusa Narodów”, którego cierpienie czyni uszlachetnia. Katastrofalny w skutkach mesjanizm stał się dla nas wymówką przed podejmowaniem jakichkolwiek prób poprawy swojej sytuacji. Wyparliśmy ze swojej historycznej świadomości pojęcia rozsądku, które zastąpiliśmy kapitulanckimi „moralnym...

 

Recenzja: „Ostatnie imperium. Historia upadku Związku Sowieckiego” Serhii Plokhy

Recenzje

Ponad dwadzieścia lat temu runęła krwawa świątynia wzniesiona na fundamencie terroru, a poświęcona ludożerczemu bóstwu - komunizmowi. Związek Radziecki niczym kolos na glinianych nogach powolnie, lecz nieubłaganie chylił się ku upadkowi. Ostatnie chwile życia „imperium zła” możemy prześledzić w bardzo dobrej książce ukraińskiego historyka.

 

Recenzja: „Pakt Piłsudski-Lenin” Piotr Zychowicz

Recenzje

Słabo. Zychowicz porzucił pióro historyka, na rzecz politycznej publicystyki. Główna oś „Paktu” kręci się wokół rosyjskiej wojny domowej, w trakcie której młoda komunistyczna władza walczyła o przetrwanie z tzw. „białymi Rosjanami”. Według autora w 1919 roku obie strony konfliktu były tak wyczerpane, że o wyniku wojny mogła zaważyć szybka interwencja innych państw. Taką możliwość miał polski przywódca Józef Piłsudski. Marszałek uznał jednak, że pozwoli obu wrogim Polsce stronom wykończyć się...

 

Recenzja: „Wojna zimowa. Białe piekło sowietów” Bair Irincheev

Recenzje

  To jest chyba owa przysłowiowa książka, której nie należy oceniać po okładce. Niepozorna, niczym nie wyróżniająca się okładka, skrywa bardzo dobrze, profesjonalnie i fascynująco napisaną historię wojny radziecko-fińskiej.

 

Recenzja: „Podwodni myśliwi. Kulisy zimnej wojny pod wodą” Iain Ballantyne

Recenzje

Wojna, którą nazwano zimną, w rzeczywistości była bardzo gorąca. Przez prawie pięćdziesiąt lat świat wstrzymywał oddech, zmrożony widmem konfliktu, który dla ludzkości mógł się okazać tym ostatnim. Był to czas, gdy świat stał na krawędzi i wystarczył najmniejszy nieostrożny ruch, by stoczył się w przepaść. Jednak na kartach książki Ballantyne'a panuje leniwy spokój, jakby nic się w tym czasie nie działo.

 

Recenzja: „Czerwona Atlantyda. Upadek komunizmu w Europie wschodniej” Luigi Geninazzi

Recenzje

Zgrabny reportaż z podróży po walącym się w gruzy czerwonym imperium. Luigi Geninazzi napisał bardziej pamiętnik, niż zapis historycznych wydarzeń, dlatego jego relację z tamtych mrocznych czasów czyta się lekko i płynnie.

 

Recenzja: „Pierwsza wojna światowa 1914-1918. Historia militarna” Peter Hart

Recenzje

Ta wojna właśnie dlatego została okrzyknięta Wielką, gdyż jej fronty przetoczyły się przez cały kontynent. Potężne armie miażdżyły się wzajemnie w najodleglejszych zakątkach Europ więc to nie jest dobry pomysł, żeby opisać ten monumentalny konflikt bez pomocy choćby jednej mapy.

 

Recenzja: „Niemcy w Wielkiej Wojnie. Anatomia klęski 1918” Martin Marix Evans

Recenzje

Skromna objętościowo, przypominająca raczej broszurkę niż poważne opracowanie książka, którą należy traktować jako dodatek do szerszej literatury. Mamy już wiele publikacji o pierwszej wojnie światowej, więc ten temat został już obficie wyeksploatowany, a ta książka niczego nowego raczej nie wnosi.

 

Recenzja: „Angole” Ewa Winnicka

Recenzje

Wyjechali w poszukiwaniu nadziei, lepszej przyszłości, perspektyw. Jednym się poszczęściło, innym nie. Jedni zrobili zawrotne kariery, drudzy skończyli na dnie. Kim są Polacy w Anglii?

 

Recenzja: Zapomniane ludobójstwo. Polacy w państwie Stalina. „Operacja polska” 1937-1938 Nikołaj Iwanow

Recenzje

Bardzo rzeczowa i chłodna analiza masowych prześladowań mniejszości polskiej w ZSRR. Akademicki charakter książki pozbawia ją pierwiastka emocjonalnego, co ułatwia spojrzeć na wydarzenia z czasów „wielkiego terroru” z perspektywy obiektywnego badacza.

 

Recenzja: „Komandosi Iana Fleminga. Koszmar nazistów” Nicholas Rankin

Recenzje

Agent 007, James Bond ratował świat przed całkowitą zagładą tak wiele razy, że można się już pogubić. Jego przygody to oczywiście fikcja literacka, jednak okazuje się, że Ian Fleming w czasie drugiej wojny światowej służył w tajnej jednostce brytyjskiego i część własnych doświadczeń bojowych przeniósł na karty swoich powieści. I właśnie o połączeniu świata fantazji z rzeczywistością pisze Nicholas Rankin.

 

Recenzja: „Snajper. W obronie Leningradu”

Recenzje

Zdeformowane przez komunistyczną propagandę wspomnienia weterana wojny niemiecko-radzieckiej, gdzie żołnierze Armii Czerwonej, szlachetni obrońcy ojczyzny w bohaterskim boju wypędzają podłych i nikczemnych Niemców. Książka zdecydowanie do jednorazowego użytku.

 

Recenzja: „Rycerze wojennego nieba” Adam Makos, Larry Alexander

Recenzje

Gdyby minister zdrowia przeczytał tę książkę, następnego dnia na okładce pojawiło by się ostrzeżenie: „Uwaga, uzależnia”. Tak się dzieje, gdy niebanalną historię przedstawia się w porywającej i lekkiej formie. Lektura zaiste wysokich lotów.

 

Recenzja: „Tankiści. Prawdziwa historia czterech pancernych” Kacper Śledziński

Recenzje

Czytałem już lepsze opowieści o „berlingowcach”, polskich żołnierzach walczących u boku Armii Czerwonej. Książce wyraźnie brakuje świeżości, a autorowi pomysłu na stworzenie spójnej historii, przez co dostajemy do ręki dzieło jakby napisane od niechcenia.

 

Recenzja: „Twierdza Izrael” Patrick Tyler

Recenzje

Bardzo mocna i poruszająca mowa oskarżycielska przeciwko izraelskiej elicie politycznej, która świadomie pogrąża swój kraj coraz głębiej w szalejący od 60 lat konflikt. Cenna i otrzeźwiająca lektura.

 

Recenzja: „Najemnik” John Geddes

Recenzje

Solidna, jak konstrukcja kałasznikowa, trzymająca w napięciu, niczym rosyjska ruletka lektura dla twardych czytelników, którzy lubią przeżyć męską przygodę w wygodnym fotelu.

 

Recenzja: „Pęknięte miasto Biesłan” Zbigniew Pawlak Jerzy A. Wlazło

Recenzje

Dziesięć lat po straszliwych wydarzeniach na Kaukazie, polski czytelnik ma szansę przypomnieć sobie echa tragedii Biesłanu. Niestety trochę przegadana narracja i nudnawy styl utopiły tę książkę w morzu dziesiątków podobnych reportaży podróżniczych.

 

Recenzja: „Himmler. Buchalter śmierci” Peter Longerich

Recenzje

Moje oczekiwania wobec książki o tak imponujących rozmiarach były naprawdę wysokie. Liczyłem, że po zmaganiach z tym niemal 900 stronicowym kolosem, padnę na ziemię umęczony i syty po intelektualnej uczcie. Niestety, zawiodłem się.

 

Recenzja: Generał Stalina. Życie Gieorgija Żukowa Geoffrey Roberts

Recenzje

Mało wiarygodna, niespójna logicznie, przeplatana drobnymi błędami biografia marszałka Żukowa. Ciekawie się czyta, ale miłośników historii ta książka zawiedzie.

 

Recenzja: „Pancerne armie Hitlera na froncie wschodnim” Robert Kirchubel

Recenzje

Z dużej, rodzącej spore nadzieje chmury spadł maleńki, rozczarowujący deszcz. Mogłaby to być kolejna dobra książka na wielokrotnie zgrany już temat, gdyby nie irytujące braki, merytoryczne wpadki i męczący styl. W efekcie dostajemy do rąk książkę co najwyżej średnią.

 

Recenzja: „Boże obietnice dla mężczyzn" Jack Countryman

Recenzje

Książka, w tworzenie której autor włożył wiele pracy i energii, a mimo to niewiele tu jego własnej twórczości. Jest to bowiem zbiór fragmentów z Biblii, którymi posługuje się, aby pokazać nam, mężczyznom, jakie są Jego plany i oczekiwania wobec nas.

 

Recenzja: "Modlitwa. Jak usłyszeć Boży głos?" Dave i Linda Olson

Recenzje

Wiem, że każdy wierzący ma swoją indywidualną, niepowtarzalną ścieżkę dialogu z Bogiem. Dla mnie osobiście modlitwa jest czymś niewypowiedzianie intymnym, osobistym, rzadko kiedy chcę się nią dzielić z innymi. Dlatego z dystansem podszedłem do książki, której autorzy zawodowo zajmują się rozmową z Bogiem.

 

Recenzja: "Trzecia wojna światowa" Jonathan Walker

Recenzje

Pod tym nieco szumnym tytułem znajdziemy dobrze już znaną i wielokrotnie opisywaną walkę mocarstw o dominację w powojennej Europie. Walkę, która toczyła się w kuluarach rządowych gabinetów, na stronach tajnych dokumentów i na spotkaniach dyplomatów.

 

Recenzja: "Moc błogosławieństwa Ojca" Henryk Wieja

Recenzje

Cześć. Możemy porozmawiać jak mężczyzna z mężczyzną? Powiedz, jakim ojcem chciałbyś być dla swoich dzieci, kogo chcesz, żeby one w Tobie widziały? Pytam, bo odpowiedź wydaje się oczywista, jednak uwierz mi, wcale taka nie jest.

 

Recenzja: "Dzierżyński. Miłość i rewolucja" Sylwia Frołow

Recenzje

Rewelacyjna książka. Odważne podejście do kontrowersyjnego tematu w połączeniu z porywającym stylem pisarskim autorki. Moim zdaniem szykuje nam się hit wydawniczy tego roku.

 

Recenzja: "Żołnierskie życie. Moja służba w Reichswehrze i Wehrmachcie 1919-1939" Erich von Manstein

Recenzje

Erich von Mastein był niezwykłym człowiekiem. Patriota, który przysięgał służyć ojczyźnie, musiał patrzeć, jak na jego oczach upada ona pod szaleństwem rządów Hitlera. Oficer, któremu honor nie pozwalał buntować się przeciwko władzy, był świadkiem triumfu nazistów. To też żołnierz, który stanął przed dylematem: wierność przysiędze, czy dobro ojczyzny.

 

Recenzja: "A teraz idę na maksa" Lucrezia Tresoldi

Recenzje

Historia matki i jej sparaliżowanego syna. Cenne świadectwo wiary i miłości, z nieco zbyt nachalną i przesłodzoną narracją.

 

Czas Twitteratury?

Rynek zagraniczny

Ray Brandbury widział przyszłość w koszmarnie ponurych barwach. W jego fikcyjnym świecie czytanie jest zakazane, a książki wyrzucane na stos płoną w temperaturze 451 stopni Fahrenheita. Dzisiaj mamy pewność, że jego proroctwo nigdy się nie wypełni, gdyż słowo pisane wkracza w nową erę. Erę twitteratury.

 

Recenzja: "Brak tchu" George Orwell

Recenzje

Przyćmiona sukcesem „Folwarku zwierzęcego” i „Roku 1984” nigdy nie osiągnęła sukcesu. Krytycy uznali ją za dzieło równie wybitne, co dwa poprzednie, z czym można polemizować. W porównaniu z uniwersalizmem dwóch pomnikowych powieści Orwella, „Brak tchu” jest po prostu... nudna.

 

iFührer bestsellerem?

Rynek zagraniczny

Znany traktat Adolfa Hitlera niespodziewanie wyrósł na e-bookowy hit wydawniczy. Dziennikarz Chris Faraone twierdzi, że powodem wzrostu zainteresowania książką führera dwunastoletniej Rzeszy jest „iPadowa anonimowość”.    

 

Recenzja: "Tatiana - tajna broń" Wiktor Suworow

Recenzje

Człowiek, który całą naszą wiedzę o drugiej wojnie światowej wywrócił do góry nogami nie zwalnia tempa. Autor przełomowego „Lodołamacza”, literacki młot na komunistów tym razem stawia pod ścianą i demaskuje Wielkie Dziesięciolecie, jak skromnie nazwał swoje rządy Nikita Chruszczow.

 

Recenzja: "Wojska NKWD na froncie wschodnim" Rupert Butler

Recenzje

Słabe, bardzo słabe opracowanie w formie broszurki, z błędami na poziomie pracy gimnazjalnej i treścią luźno tylko nawiązującą do tytułu. Nie można ze spokojnym sumieniem polecić tej pozycji poważnemu czytelnikowi.

 

Ekranizacja lepsza od książki. Gdy uczeń przerasta mistrza

Wydarzenia

Wiem, że tym tekstem wywołam groźne pomruki niezadowolenia wielu czytelników, bo miłośnicy książek nie uznają czegoś takiego, jak „dobra ekranizacja”, a zatwardziali bibliofile są zgodni, że telewizja to przejściowa nowinka, która nie ma szans przyjąć się na stałe. A jednak istnieją filmy, które kunsztem artystycznym przewyższają swoje literackie pierwowzory. Oto wybitnie subiektywna, prosząca się o uzupełnienie lista uczniów, którzy przewyższyli mistrza:

 

Recenzja: „Małżeństwo o jakim marzymy” Alina i Henryk Wieja

Recenzje

To już kolejny w dorobku państwa Wiejów chrześcijański poradnik. Tym razem autorzy postanowili opisać fundamenty, na jakich buduje się trwałe i zdrowe małżeństwa. Wyszło ciekawie, choć chciałoby się, żeby ta książka była bardziej obszerna.

 

Recenzja: "Sześć miesięcy w 1945" Michael Dobbs

Recenzje

Zmęczony i zrezygnowany Winston Churchill wziął ołówek i napisał coś na opakowaniu po zapałkach. Świstek podał Stalinowi, który pokiwał głową, co miało znaczyć, że się zgadza. Był to nieoficjalny dokument, dzielący Europę na strefy wpływów. Los milionów został przypieczętowany.

 

Recenzja: "Pacyfik. Starcie mocarstw" Douglas Ford

Recenzje

Urażona męska duma kilku ważnych polityków wystarczy, by rozpętać piekło którego symbolem stały się takie miejsca zniszczenia, jak Tarawa, Saipan, Iwo Jima czy Pearl Harbor.    

 

Recenzja: Robert Gerwarth "Kat Hitlera. Biografia Reinharda Heydricha"

Recenzje

Świadkowie na procesie Adolfa Eichmanna w Jerozolimie spodziewali się, że na ławie oskarżonych zasiądzie dwugłowe ziejącego ogniem monstrum, okazało się, że pojawił się zwykły człowiek, wyposażony kiedyś w ogromną władzę. I to właśnie nieograniczona władza zmienia ludzi w potwory, jakim był Reinhard Heydrich, „Archanioł Zła”, bohater tej książki.

 

Fikcja literacka to marnowanie czasu?

Internet

Noel Gallagher, gitarzysta i tekściarz Oasis stwierdził, że czytanie książek nieopartych na faktach „are just a waste of f**ng time.” „Nie mogę odłożyć na bok rzeczywistości. Te książki nie opowiadają prawdziwych historii!”

 

Recenzja: "Droga lodowa. Od zesłania do wolności - odyseja Polaków" Stefan Waydenfeld

Recenzje

„Jakikolwiek ucisk mniejszości narodowych lub ograniczenie ich praw byłoby czymś przeciwnym zasadniczym prawom republiki.” To Polakom gwarantowała radziecka konstytucja. „Przywykniecie, a jak nie przywykniecie, to pozdychacie.” To gwarantowało NKWD.

 

Recenzja: "Pacyfik. Starcie mocarstw" Douglas Ford

Recenzje

Urażona męska duma kilku ważnych polityków wystarczy, by rozpętać piekło którego symbolem stały się takie miejsca zniszczenia, jak Tarawa, Saipan, Iwo Jima czy Pearl Harbor.

 

Wystawa w British Library

Rynek zagraniczny

"Intrygująca"- The Independent, "Prowokująca"- The Economist, w ten sposób brytyjskie gazety komentowały wystawę pod tytułem "Propaganda- power of Persuasion" zorganizowaną przez British Library i British Film Institute.

 

Recenzja: "Rozważania o wieku XX" Timothy Snyder, Tony Judt

Recenzje

Wywiad Timothy'ego Snydera z Tonym Judtem to ogromne intelektualne wyzwanie, swego rodzaju testament, lub ukoronowanie naukowej kariery tego drugiego. Lektura jest bardzo wymagająca, trudna i z pewnością nie nastawiona na sukces komercyjny. Nie obraca się wokół jakiegoś motywu przewodniego i raczej luźno krąży wokół tematów filozoficznych z historią XX wieku w tle.

 

Duch Sokala w podręcznikach

Wydarzenia

Dla ogromnej większości społeczeństwa jedyną logiczną odpowiedzią na pytanie: „czy przeczytałeś tę książkę” jest „tak”, lub „nie”. Studenci do tej większości się nie zaliczają. Dla nich to pytanie ma co najmniej kilka alternatywnych wariantów odpowiedzi: „jeszcze nie przeczytałem, ale mam ją u siebie”, albo „jeszcze nie przeczytałem, ale niedawno widziałem ją na ksero”. Niestety przychodzi czas, gdy trzeba zwlec się z łóżka i podpisać jakiś pakt o nieagresji z książkami. Nie napisałem jednak...

 

Recenzja: "Twierdza Europa. Europejskie fortyfikacje II wojny światowej" J.E. Kaufmann, Robert M. Jurga

Recenzje

Od Narwiku nad Morzem Norweskim po Bayonne nad Atlantykiem i od Dunkierki nad Cieśniną Kaletańską do Nicei nad Morzem Śródziemnym, cywilizowane narody Europy podzieliły kontynent wzdłuż i wszerz tysiącami bunkrów i pól minowych. Wrogie armie ponownie wryły się w ziemię już kilka lat po wielkiej wojnie, która miała być tą ostatnią.

 

Recenzja: "Obłęd '44" Piotr Zychowicz

Recenzje

Kolejna po „Pakcie Ribbentrop-Beck” brutalna rozprawa ze łzawą poprawnością patriotyczną. Tym razem autor bezlitośnie rozprawia się z powszechnym u nas przekonaniem, że klęska to tak naprawdę zwycięstwo tym lepsze, gdy pociąga za sobą setki tysięcy poległych, zrujnowany kraj i obcą okupację. Nareszcie ktoś obalił ten mit i wylał kubeł zimnej wody na głowy tych, dla których „prawdziwy patriota” to specjalista od efektywnego i bezsensownego umierania.  

 

Recenzja: "Cel Tirpitz" Patrick Bishop

Recenzje

Kilka poprzednich książek Patricka Bishopa stało się bestsellerami. I nic dziwnego, bo autor wie jak chwycić czytelnika za gardło i pozbawić tchu. Tym razem opowieść jest o polowaniu na niemiecki pancernik „Tirpitz”, który przez pięć lat siał terror na wodach Atlantyku.

 

Recenzja: "Przyjdzie Mordor i nas zje czyli tajna historia Słowian" Ziemowit Szczerek

Recenzje

Enigmatyczny tytuł, prawda? A jest to po prostu kilka luźnych relacji z podróży po Ukrainie. Relacji, do których autor starał się przemycić garść cynicznych uwag o Polsce i Polakach mimo, że sam nie wystawia sobie dobrego świadectwa. Nie jest to lektura miła i przyjemna, wręcz przeciwnie, refleksja po niej jest paskudnie gorzka.

 

Recenzja: "Potępić UPA" Wiktor Poliszczuk

Recenzje

Łatwo jest zasiać w ludzkich sercach ziarno nienawiści, które da początek obłędnej furii bestialskiego terroru. Wiktor Poliszczuk chce potępić owo ziarno, ale go nie powstrzyma.

 

Recenzja: "O czym myślą mężczyźni. Poradnik dla singielki" Rebecca St. James

Recenzje

Sięgnąłem po tę książkę, bo byłem ciekaw, co przedstawicielowi płci szkaradnej, takiemu jak ja może się gnieździć pod nieokrzesaną czupryną. Chciałem wiedzieć, czy myśli mężczyzny orbitują wyłącznie wokół dwóch fundamentalnych aspektów samczej egzystencji: „jeść” i „spać”? Chciałem zgłębić płycizny męskiego „id”, poznać uwarunkowania własnych zachowań. Rozczarowałem się.

 

Recenzja: "Droga donikąd. Wojna Polska z UPA" Antoni B. Szcześniak, Wiesław Z. Szota

Recenzje

XX wiek był czasem upadku człowieczeństwa. Trybunał w Norymberdze musiał złamać żelazną zasadę, że „prawo nie działa wstecz”, by sądzić byłych nazistów za nieznaną dotąd „zbrodnię przeciwko ludzkości”. Nikomu wcześniej nie przyszło na myśl, że można planować zagładę całych narodów. Jednak oprócz zbrodni znanych Zachodowi, były też te, których echa przez lata nie przebijały się przez żelazną kurtynę. Zbrodnie ciche, przemilczane.

 

Recenzja: "Królestwo" Randy Alcorn

Recenzje

Z dziełem Randy'ego Alcorn'a jest jak z nauką w czasie sesji, po godzinie miałem dosyć. Zanim dobrnąłem choćby do połowy „Królestwa”, zdążyłem przeczytać cztery inne książki.

 

Recenzja: "Niewinna" Taylor Stevens

Recenzje

Zabili ją i uciekła, czyli niezniszczalna superbohaterka biega, skacze, strzela, rzuca nożami, a wszystko to, by uratować uprowadzoną córkę geja. Historia nie jest zła, tylko nie polecałbym jej fanom realizmu.

 

Recenzja: "Purpurowy całun" Stella Duffy

Recenzje

Po „Klaudiuszu i Messalinie” ciężko wskazać, naprawdę dobrą powieść o cesarzu, przed którym drżał cały świat, a który sam drżał przed swoją żoną. „Purpurowy całun” jest po prostu książką, ot tak do poczytania. Nie obraża inteligencji, ale też nie powala na kolana.

 

Recenzja: "Ghostman" Roger Hobbs

Recenzje

Plan był prosty i jednocześnie genialny.   Istnieje tylko jeden skuteczny sposób, żeby obrobić konwój z pieniędzmi. Trzeba poczekać do chwili, gdy ochrona zacznie wynosić paczki z ciężarówki. Dopóki konwojenci siedzą we wnętrzu opancerzonego wozu, są dobrze chronieni. Dopiero, gdy opuszczą pojazd, narażają się na atak. Oczywiście przechodzą szkolenie z posługiwania się bronią, ale są tylko ludźmi a nie superbohaterami. Firmy ochroniarskie wiedzą, że nikt normalny nie będzie narażać...

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.