RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Recenzja: „Maria Curie-Skołodowska. Złodziejka mężów", Iwona Kinzler

Recenzje

Maria Skłodowska wyrasta na naszych oczach na kobietę, która sama jedna pokonała wiele stereotypów jakimi obdarzano kobiety jeszcze sto lat temu. Nigdy nie była "kurą domową", nie dała się "wtłoczyć" w mechanizm ówczesnej oświaty, była niepokorną, niezależną osobowością. Poświęciła się nauce udowadniając, że kobieta naukowiec może dorównywać i przewyższać w tej dziedzinie najbardziej utytułowanych mężczyzn. Przy tym nigdy nie zapomniała, iż jest kobietą i reprezentuje...

 

„Bodo i jego burzliwe romanse”

Nowości

Eugeniusz Bodo – przedwojenny aktor, reżyser, producent i celebryta, ikona męskiej elegancji, człowiek, który ze swego nazwiska uczynił markę handlową. Jego nazwisko na afiszu gwarantowało sukces każdego przedstawienia, nikogo też nie trzeba było namawiać do obejrzenia filmu, w którym grał Bodo, a śpiewane przez niego piosenki z miejsca stawały się przebojami, które nuciła cała Polska. Pomimo że nie miał ku temu warunków, okrzyknięto go amantem srebrnego ekranu i przyprawiał wiele kobiet o...

 

Wydawnictwo Bellona z nagrodą Wydawcy Roku 2015!

Wydawnictwa

Wydawnictwo Bellona otrzymało Tytuł Wydawca Roku 2015 za „wielki wkład w promocję książek historycznych".

 

Nowość Bellony: „Maria Skłodowska-Curie. Złodziejka mężów"

Nowości

W czwartek 28 stycznia miała miejsce premiera najnowszej książki Iwony Kienzler - „Maria Skłodowska-Curie. Złodziejka mężów - życie i miłości".

 

Recenzja: „Bataliony karne i oddziały zaporowe Armii Czerwonej” Władimir Dajnes

Recenzje

Józef Stalin miał kiedyś powiedzieć: „dla sowieckiego żołnierza ucieczka z pola walki wymaga więcej odwagi, niż stanięcie do niej”. Przeciętny czerwonoarmista wolał raczej rzucić się do ataku, gdzie przynajmniej miał minimalną szansę na przeżycie, niż zdezerterować, co jemu i jego rodzinie gwarantowało śmierć z rąk sowieckiego wymiaru sprawiedliwości.

 

W Bellonie: „Magia Bożego Narodzenia", Fern Michaels

Nowości

Wydawnictwo Bellona proponuje antologię opowiadań, w których domnującym wątkiem jest motyw związanym z Bożym Narodzeniem:

 

Recenzja: „Sonderkommando Nebel” Ireneusz Piątek

Recenzje

Który to już raz szaleni niemieccy naukowcy w swoich tajnych laboratoriach próbowali stworzyć nazistowskiego super żołnierza-zombie? Najczęściej kończyło się to spektakularną porażką. Tak też jest w przypadku tej książki- jest czytelniczą katastrofą.

 

Premiera w Bellonie: „Warszawa literacka w PRL"

Nowości

Do księgarń trafił nowy tytuł wydawnictwa Bellona zatytułowany „Warszawa literacka w PRL" - Piotra Łopuszańskiego.

 

Jolanta Fajkowska o jazzie

Nowości

Wydawnictwo Bellona prezentuje rozmowy ze znanymi jazzmanami przeprowadzone przez Jolantę Fajkowską zatytułowane „Muzyka z profilu i en face":

 

Dwaj panowie - premiera nowej książki Jana Nowickiego - 21 maja 2015

Nowości

Wydawnictwo Bellona poleca wszystkim wrażliwym czytelnikom Jana Nowickiego w rozmowie z Piotrem Skrzyneckim i samym sobą pomiędzy dwoma światami.

 

Recenzja: „Niemcy w Wielkiej Wojnie. Anatomia klęski 1918” Martin Marix Evans

Recenzje

Skromna objętościowo, przypominająca raczej broszurkę niż poważne opracowanie książka, którą należy traktować jako dodatek do szerszej literatury. Mamy już wiele publikacji o pierwszej wojnie światowej, więc ten temat został już obficie wyeksploatowany, a ta książka niczego nowego raczej nie wnosi.

 

Recenzja: „Podróż na sto stóp” Richard C. Morais

Recenzje

„Bez wątpienia najlepsza powieść wszech czasów osadzona w świecie kulinariów!”. Taka opinia krzyczy do nas z okładki książki. Po zapoznaniu się z „Podróżą na sto stóp” zastanawiam się, czy aby na pewno czytałam tę samą książkę, co Anthony Bourdain? O wydanej w 2010 powieści Richarda C. Moraisa stało się bardzo głośno w sierpniu, kiedy do kin wchodziła ekranizacja książki, produkcji Stevena Spielberga, w reżyserii Lasse’a Hallströma. Podróż… zaczęła wówczas pojawiać się na sklepowych półkach, a...

 

Wydawnictwo Bellona przeprasza za plagiat

Prawo

13-letnia autorka opublikowała w wydawnictwie Bellona książkę, która, jak się okazało, powstała metodą kopiuj-wklej z niewielkimi modyfikacjami.

 

Organizacja Lebensborn Volker Koop

Nowości

Na temat Lebensbornu ciągle jeszcze krążą błędne opinie, mity i pogłoski. Instytucja ta została powołana do życia w końcu 1935 roku przez jednego z najpotężniejszych ludzi reżimu narodowosocjalistycznego, reichsfuhrera SS Heinricha Himmlera, rzekomo w celu niesienia pomocy niezamężnym matkom i nieślubnym dzieciom. W Niemczech oraz w przyłączonej do nich Austrii Lebensborn dysponował ośmioma domami matek i dwoma domami dzieci, wyposażonymi i gotowymi na przyjęcie 100 porodów...

 

Debiut Roberta Kilena - Krew Illapa - premiera 17 lipca

Zapowiedzi

Już 17 lipca w wydawnictwie Bellona premiera książki Roberta Kilena "Krew Illapa":

 

"Mimochodem. Rozmowy o Jacku Kaczmarskim" Katarzyna Walentynowicz

Nowości

Jacek Kaczmarski stanowi fenomen we współczesnej poezji. Jego twórczość już od debiutu pod koniec lat 70. XX wieku angażuje emocjonalnie Polaków, którzy również dziesięć lat po śmierci Poety (10 kwietnia 2004 roku) tłumnie gromadzą się na koncertach jego wyjątkowych piosenek, inspirujących różnych artystów.

 

"Europa jest kobietą" - spotkanie z Iwoną Kienzler

Wydarzenia

Wydawnictwo Bellona zaprasza na spotkanie z autorką 27 marca o godz. 17:30 w księgarni Świat Książki (al. Solidarności 119/125, Warszawa).

 

Gorąca dyskusja podczas spotkania o książce „Szpieg CIA w polskim sztabie generalnym”

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, 13 marca 2014 roku z okazji premiery książki „Szpieg CIA w polskim sztabie generalnym” odbyło się spotkanie z autorem, gen. dyw. Franciszkiem Puchałą.

 

"Ukraina. Przewodnik historyczny"

Nowości

Kresy - magiczne słowo dla Polaków, synonim krainy utraconej na zawsze. A dla wielu rodzinnych stron, które na zawsze zapisały się w dziejach i kulturze naszego kraju. Niniejsza książka to nostalgiczna podróż po polskich śladach na Ukrainie.    

 

"Mimochodem. Rozmowy o Jacku Kaczmarskim"

Zapowiedzi

Jacek Kaczmarski stanowi fenomen we współczesnej poezji. Jego twórczość już od debiutu pod koniec lat 70. XX wieku angażuje emocjonalnie Polaków, którzy również dziesięć lat po śmierci Poety (10 kwietnia 2004 roku) tłumnie gromadzą się na koncertach jego wyjątkowych piosenek, inspirujących różnych artystów.

 

"Maria Konopnicka. Rozwydrzona bezbożnica"

Nowości

Maria Konopnicka kojarzy się przede wszystkim z "Rotą", patriotyczną pieśnią niemalże o randze hymnu narodowego, która pomagała naszemu Polakom zachować tożsamość narodową w ciężkich czasach rozbiorów, wojen i okupacji. "Rotę" chętnie wykorzystywały środowiska opozycyjne w czasach Polski Ludowej na rozmaitych manifestacjach patriotyczno - religijnych. Obecnie poetka ceniona jest bardzo przez koła konserwatywno - narodowe, głównie za kluczową rolę jej twórczości w...

 

Recenzja: "Brak tchu" George Orwell

Recenzje

Przyćmiona sukcesem „Folwarku zwierzęcego” i „Roku 1984” nigdy nie osiągnęła sukcesu. Krytycy uznali ją za dzieło równie wybitne, co dwa poprzednie, z czym można polemizować. W porównaniu z uniwersalizmem dwóch pomnikowych powieści Orwella, „Brak tchu” jest po prostu... nudna.

 

Recenzja: "Wojska NKWD na froncie wschodnim" Rupert Butler

Recenzje

Słabe, bardzo słabe opracowanie w formie broszurki, z błędami na poziomie pracy gimnazjalnej i treścią luźno tylko nawiązującą do tytułu. Nie można ze spokojnym sumieniem polecić tej pozycji poważnemu czytelnikowi.

 

Recenzja: "Życie listami pisane"

Recenzje

Marię Pawlikowską-Jasnorzewską do tej pory znałam tylko z jej twórczości. Zazwyczaj biografię czytam wtedy, gdy już coś o danej osobie wiem. Po lekturze książki „Życie listami pisane” dochodzę do wniosku, że moja taktyka jest całkiem dobra. Agnieszka Stabro przedstawiła życie poetki, kładąc nacisk na jej perypetie matrymonialne, a także na chorobę, która niewątpliwie odcisnęła na nim swoje piętno. Autorka pisze o Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej jako o kobiecie pełnej paradoksów, która z jednej...

 

Biblioteka II wojny światowej już w kioskach

Wydarzenia

Wydawnictwo Bellona poleca kolekcję De Agostini, w której znajdziecie najciekawsze książki historyczne: odtajnione dokumenty archiwalne, sensacyjne relacje świadków, wielkie bitwy i kampanie.

 

Spotkanie z Andrzejem Sową i Januszem Osicą wokół książki "Alternatywna historia II Wojny Światowej"

Wydarzenia

Zapraszamy na spotkanie promocyjne wokół książki Andrzeja Sowy i Janusza Osicy "Alternatywna historia II Wojny Światowej".

 

Nowości Bellony

Nowości

Polecamy nowości Wydawnictwa Bellona: "Las Śmierci. Działania w Wilderness 5–6 maja 1864" Mariusza Rychtera oraz "Jak wywołano Powstanie Warszawskie? Tragiczne dzieje" Henryka Zamojskiego.

 

Tragiczne decyzje. Jak wywołano Powstanie Warszawskie

Wydarzenia

Wydawnictwo Bellona zaprasza na spotkanie z Henrykiem Zamojskim, autorem książki "Tragiczne decyzje. Jak wywołano Powstanie Warszawskie?" 30 lipca (wtorek), o godzinie 16:00.

 

Wydawnictwo Bellona poleca swoje najnowsze publikacje

Nowości

Szanowni Państwo, zachęcamy do zapoznania się z dwoma wyjątkowymi tytułami z oferty wydawniczej Bellony:

 

Recenzja: "Droga donikąd. Wojna Polska z UPA" Antoni B. Szcześniak, Wiesław Z. Szota

Recenzje

XX wiek był czasem upadku człowieczeństwa. Trybunał w Norymberdze musiał złamać żelazną zasadę, że „prawo nie działa wstecz”, by sądzić byłych nazistów za nieznaną dotąd „zbrodnię przeciwko ludzkości”. Nikomu wcześniej nie przyszło na myśl, że można planować zagładę całych narodów. Jednak oprócz zbrodni znanych Zachodowi, były też te, których echa przez lata nie przebijały się przez żelazną kurtynę. Zbrodnie ciche, przemilczane.

 

Premiery wydawnictwa Bellona 04.07.2013

Nowości

"Maria" Barbara Iskra-Kozińska. Nowa książka autorki bestsellerowego "Czerwonego nieba nad Wołyniem".  

 
 

Bellona poleca: "Gwiazdy Drugiej Rzeczypospolitej" Sławomira Kopra

Nowości

Wydawnictwo Bellona poleca bestsellerowe książki Sławomira Kopra. Tym razem autor powraca do czasów Drugiej Rzeczypospolitej.

 

Nowość Bellony: "Tyrani i błaźni" Jerzego Besali

Nowości

Wydawnictwo Bellona poleca Państwa uwadze kolejną swoją nowość tytułową - "Tyrani i błaźni" Jerzego Besali:

 

Premiery Wydawnictwa Bellona

Nowości

Szanowni Państwo, zapraszam do zapoznania się z premierami wydawnictwa Bellona:

 

Premiery Wydawnictwa Bellona

Nowości

Szanowni Państwo, zapraszamy do zapoznania się z czerwcowymi premierami wydawnictwa Bellona:

 

Nowość Wydawnictwa Bellona "Kleidion 1014"

Nowości

Mało znana polskiemu czytelnikowi, a jedna z najbardziej znamiennych bitew w dziejach europejskiego średniowiecza. Pod ciosami imperium bizantyjskiego padło wówczas tzw. Pierwsze państwo bułgarskie, a zwycięski cesarz Bazyli otrzymał przydomek Bułgarobójcy, gdyż okaleczonych jeńców wysyłał w głąb terenów bułgarskich, aby samym swym wyglądem budzili grozę i skłonili broniącego się jeszcze przeciwnika do kapitulacji

 

Wydawnictwo Bellona poleca: "Zabójca papieża" Luis Miguel Rocha

Nowości

Wydawnictwo Bellona poleca Państwa uwadze książkę Luisa Miguela Rocha zatytułowaną "Zabójstwo papieża":

 

Nowość Bellony: "Mroczne karty historii Polski" Iwona Kienzler

Nowości

Wydawnictwo Bellona poleca Państwu swoją kolejną nowość wydawniczą poświęconą niełatwym losom polskiej historii: pt. "Mroczne karty historii Polski" autorstwa Iwony Kienzler:

 

Nowość wydawnictwa Bellona: "Gwiazdy Drugiej Rzeczpospolitej" Sławomir Koper

Nowości

Wydawnictwo Bellona prezentuje kolejną książkę Sławomira Kopera dotyczą tym razem bohemy artystycznej II Rzeczypospolitej:

 

Wydawnictwo Bellona zaprasza za spotkania ze swoimi autorami

Wydawnictwo Bellona zaprasza na Targi Książki w Warszawie (od 16 do 19 maja). Spotkania z autorami odbędą się na stoisku 96/D10.

 

"Mistrz i Małgorzata" - wielowątkowa powieść Michaiła Bułhakowa w cyklu "Perły Literatury" wyd. Bellona!

Nowości

Firma Księgarska i wydawnictwo Bellona polecają "Mistrza i Małgorzatę" i "Rozważną i romantyczną" w serii "Perły literatury":

 

Marco Patricelli, autor książki "Umierać za Gdańsk" w Polsce

Wydarzenia

Zapraszamy na spotkania z autorem książki Umierać za Gdańsk Marco Patricellim. Warszawa: 19 maja, godzina 13:00, Stadion Narodowy, Sala Londyn C. Spotkanie jest organizowane przez Wydawnictwo Bellona oraz Włoski Instytut Kultury.

 

"Ofiary z ludzi. Od faraonów do wikingów"

Zapowiedzi

Czy istnieje w dziejach ludzkości jakakolwiek cywilizacja, której obcy byłby czyn złożenia ofiary z człowieka? Odpowiedź brzmi: rzadko które społeczeństwo zarówno starożytne, jak i współcześnie żyjące rezygnuje ze śmierci rytualnie zadanej człowiekowi lub zwierzęciu w imię dobra ogółu.

 

"Wielki Terror 1937-1938" i "Stalin.Twórca i dyktator supermocarstwa"

Nowości

Wydawnictwo Bellona prezentuje album poświęcony pamięci ofiar zbrodni przeciwko ludzkości popełnionej w ZSRR w latach 1937-38 oraz nowe spojrzenie polskiego historyka na postać wodza i tyrana, który odcisnął swe piętno na historii Rosji i świata w XX wieku.

 

"Góry Pindos 1943-1949" Andrzej Murawski

Nowości

Zajęcie Grecji przez Niemców w 1941 roku nie osłabiło ducha oporu narodu greckiego i w kraju zaczęły powstawać organizacje podziemne, zarówno podporządkowane rządowi emigracyjnemu, jak i Komunistycznej Partii Grecji.

 

20 tomów Sławomira Kopra o dwudziestoleciu międzywojennym

Nowości

14 lutego do sprzedaży trafiło "Dwudziestolecie Międzywojenne" - nowa seria książek przygotowana przez Edipresse Polska wspólnie z wydawnictwem Bellona.

 

Marcin Gienieczko: "Kierunek północ"

Zapowiedzi

Książka niezwykłego podróżnika ukaże się w marcu nakładem Wydawnictwa Bellona.

 

Zapowiedzi Bellony 2013

Zapowiedzi

"Pamiętniki Lukrecji Borgii", "Życie towarzyskie XIX wieku" to tylko niektóre z zapowiadanych na najbliższe miesiące nowych tytułów Wydawnictwa Bellona.

 

Nowe, atrakcyjne ceny na tytuły wyd. Bellona!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk i Wydawnictwo Bellona polecają wybrane tytuły w atrakcyjnych przedświątecznych cenach:

 

Recenzja: "Mężczyzna i one" Jana Nowickiego

Recenzje

Najpierw spodobał mi się tytuł. Potem moją uwagę przykuł autor. „Mężczyzna i one” – brzmi trochę banalnie, prawda? Pomyślałam, że to opowieść o niespełnionych miłościach i miłostkach. Po chwili szybka refleksja: na okładce przecież Jan Nowicki, a więc to nie może być taka sobie po prostu książka. Jak jest naprawdę?

 

Recenzja: "Miłosne konstelacje" Katarzyny Błeszyńskiej

Recenzje

Wulkan emocji – gdybym miała w dwóch słowach określić powieść Katarzyny Błeszczyńskiej „Miłosne konstelacje” to właśnie takiego połączenia bym użyła.

 

"Miłosne konstelacje" - książka i płyta z muzyką

Nowości

To była miłość ich życia. On nie potrafił zrezygnować z „erotycznych przyjaciółek”, choć kochał tylko ją. Ona nie umiała wybaczyć i uciekła w bezpieczne ramiona. Skazali siebie na życie bez siebie. Nigdy potem nie zaznali pełni szczęścia.

 

Spotkania z Janem Nowickim promujące książkę "Mężczyzna i one"

Wydarzenia

Wydawnictwo Bellona zaprasza na spotkania autorskie z Janem Nowickim w następujących terminach:

 
 

Spotkania z Janem Nowickim

Wydawnictwa

Wybitny polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pedagog postanowił w swojej najnowszej książce podzielić się z czytelnikami swoimi refleksami, pomysłami i wiedzą o tym, na czym zna się jak mało kto – o kobietach.

 

Mistrzowie słowa w nowej kolekcji audiobooków

Wydarzenia

W piątek (5 października 2012 roku) ukaże się pierwszy tom kolekcji "Mistrzowie słowa". Zapoczątkuje ją książka "Pod słońcem Toskanii" w interpretacji Danuty Stenki. Wydawcami kolekcji są Agora i Bellona.

 

Książka Jana Nowickiego "Mężczyzna i One"

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, już tym tygodniu ukaże się książka Jana Nowickiego "Mężczyzna i One". Promocji książki będzie towarzyszyła trasa autorska po całej Polsce. Spotkania z czytelnikami rozpoczniemy od miasta Kowal, miejsca narodzin tego znamienitego aktora

 

Klioteka - salon książki historycznej zaprasza po wakacyjnej przerwie

Wydarzenia

KLIOTEKA - Salon książki historycznej - Dr Tadeusz Skoczek, dyrektor Muzeum Niepodległości oraz Józef Skrzypiec - Prezes Wydawnictwa BELLONA zapraszają na spotkanie z książką Zbigniewa Wawera pt. "Armia generała Andersa w ZSRR".  

 

Książka Jana Nowickiego - "Mężczyzna i one" - już we wrześniu

Zapowiedzi

Drodzy Państwo, 20 września trafi do księgarń książka Jana Nowickiego - "Mężczyzna i one" - rzecz będzie oczywiście o kobietach.

 

Literatura popularna - lipiec/sierpień2012 - sezon ogórkowy? - nie u nas!- cz. II

Nowości

Wydawnictwo Bellona prezentuje cześć drugą lipcowych nowości i sierpniowych zapowiedzi:

 

Wydawnictwo Bellona zaprasza na Nadmorski Plener Czytelniczy

Wydawnictwa

3-5 sierpnia w Gdyni odbywa się Nadmorski Plener Wydawniczy na który serdecznie zapraszamy w imieniu wydawnictwa Bellona.

 

Propopzycja Bellony: "Miłości polskich królowych i księżniczek", I. Kienzler

Nowości

Witam serdecznie, tych z Państwa, którzy znają już książki Iwony Kienzler, ucieszy zapewne wiadomość, że właśnie ukazała się jej najnowsza książka "Miłości polskich królowych i księżniczek"

 

Literatura popularna - lipiec/sierpień2012 - Sezon ogórkowy? - nie u nas!

Wydawnictwa

Wydawnictwo Bellona mimo wakacyjnej kanikuły proponuje Państwu kilka opublikowanych właśnie tytułów:

 
 

Tanie czytanie na lato - tytuły wyd. Bellona w promocyjnych cenach!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk zaprasza do korzystania z letniej promocji na tytuły wydawnictwa Bellona. Rabat w wysokości 20% obowiązuje do końca Sierpnia!  

 

"Mężczyzna, który chciał zrozumieć kobiety" - książka Matta Mayewskiego

Nowości

Szanowni Państwo, nakładem Bellony ukazała się właśnie książka Matta Mayewskiego "Mężczyzna, który chciał zrozumieć kobiety" Idealna lektura na wakacje. Do książki dołączony jest Niezbędnik randkowy - czyli kupony rabatowe na wszystko, co jest potrzebne do udanej randki.

 

Czar PRL-u

Recenzje

Choć w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej przeżyłem zaledwie trzy pierwsze lata swojego życia, wydaje mi się, że za sprawą najróżniejszych publikacji poznałem ją dość dobrze. Cały szkopuł w tym, że nie jestem w stanie jednoznacznie jej ocenić. Spoglądając na nią czuje się, jakbym patrzył na jakąś starożytną boginkę o dwóch twarzach. Jedna jest odrażająca – opadłe policzki, przepite oczy, szczerbate zęby, bulwiasty nos, blizny i plamy na skórze. To oblicze bardzo brzydkiej dziewczyny o czerwonych...

 

"Historia burdeli" w Bellonie

Nowości

Zachęcamy do zapoznania się z wyjątkowo ciekawą nowością Bellony - "Historią burdeli" autorstwa Monici Garcii Massague.

 

Proza barwnych meneli

Recenzje

Krzysztof Daukszewicz zdążył zasłynąć z wielu rzeczy: skeczy o listach do jaśnie wielmożnego Pana Hrabiego, humorystycznych piosenek z „Łódką Bols” i „Tyle mi zostało, co mi nakapało” na czele, występów w szkle kontaktowym, a także ze zbierania wszelkich anegdotek na temat potrzebujących na wisienkę, czyli po prostu meneli. Satyryk zgromadził ich już tyle, że starczyło na dwie książki. „Meneliki”, bo o nich mowa, intrygują, uczą, a przede wszystkim bawią. I to do...

 

Sławomir Koper o polskim piekiełku.

Zapowiedzi

"Polskie piekiełko. Obrazy z życia elit emigracyjnych 1939-1945" to najnowsza propozycja Sławomira Kopra, która ukaże się nakładem wydawnictwa Bellona.

 

"Tajemnice i sensacje świata antycznego" u Olesiejuka

Nowości

"Tajemnice i sensacje świata antycznego" - wydawnictwo Bellona i Firma Księgarska Jacek Olesiejuk najnowszą książkę Sławomira Kopra!

 

Spotkanie ze Sławomirem Koprem w Warszawie!

Zapraszamy serdecznie na spotkanie ze Sławomirem Koprem, autorem bestsellerowych książek dotyczących życia prywatnego elit Drugiej Rzeczpospolitej.

 

Zapowiedzi wydawnicze Bellony na marzec 2012 r.

Zapowiedzi

Wydawnictwo Bellona pragnie zwrócić Państwa uwagę na "Tajemnice i sensacje świata antycznego". Szkic z historii dziejów starożytnego Egiptu, Grecji, Rzymu i Bliskiego Wschodu, autorstwa Sławomira Kopera. Konfrontacja rzeczywistości z fikcją, bogata w anegdoty z danej epoki.

 

Spotkania ze Sławomirem Koprem - Kraków, Kielce, Rybnik, Bielsko-Biała

Ze względu na duże zainteresowanie spotkaniami autorskimi ze Sławomirem Koprem, autorem bestsellerowych książek na temat elit II Rzeczypospolitej, wydawnictwo Bellona zorganizowało autorowi trasę autorską.

 

"Złodziej z szafotu" w Bellonie!

Zapowiedzi

Już w marcu nakładem wydawnictwa Bellona do księgarń trafi powieść Bernarda Cornwella "Złodziej z szafotu" - prawdziwa gratka dla miłośników kryminału historycznego.

 

Tytuły Bellony u Olesiejuka

Nowości

Firma Księgarska Jacek Olesiejuk poleca atrakcyjne książki z wydawnictwa Bellona!

 

Wywiad z Constance Briscoe, autorką książki "Brzydula"

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z bardzo ciekawym wywiadem z Constance Briscoe na temat jej głośnej książki "Brzyduela. Historia niekochanej" i problemu znęcania się matek nad dziećmi.

 

Zapowiedź Bellony: "Brzydula. Historia Niekochanej" - Constance Briscoe

Zapowiedzi

Zapraszamy w imieniu Wydawcy do lektury pasjonującej książki, która ukaże się 16 lutego - 'Brzydula. Historia Niekochanej" Constance Briscoe. Choć tytuł może na to wskazywać, książka nie ma nic wspólnego z popularnym serialem, ale jest relacją trudnego dzieciństwa wyjątkowej kobiety - jednej z pierwszych czarnoskórych sędzin w Wielkiej Brytanii - i procesu, który wytoczyła jej własna matka.

 

Bellona - zapowiedzi wydawnicze - styczeń 2012

Zapowiedzi

Szanowni Państwo, w załączeniu przedstawiamy zapowiedzi wydawnicze Bellony na styczeń 2012. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na wybrane nowości m.in.

 

"Stanisław August. Mąż wszystkich żon"

Zapowiedzi

Zapraszamy do lektury książki Iwony Kienzler "STANISŁAW AUGUST. MĄŻ WSZYSTKICH ŻON", o miłościach i romansach "króla Stasia". Autorka przygotowuje całą serię książek o życiu prywatnym władców polskich, które było do tej pory tematem rzadko poruszanym w książkach.  

 

Targi Książki Historycznej - najważniejsze informacje

Wydarzenia

Drodzy Czytelnicy! Prezentujemy wam garść najważniejszych informacji związanych z Targami Książki Historycznej, które aktualnie odbywają się w Warszawie!

 

Album "Tobruk 1941" w Bellonie

Zapowiedzi

Fantastyczny album poświęcony Szczurom Tobruku, czyli obrońcach twierdzy Tobruk, w tym Samodzielnej Brygadzie Karpackich nakładem wydawnictwa Bellona trafi niebawem do księgarń!

 

Bieszanow na TKH i inne spotkania autorskie Bellony

Zapraszamy serdecznie w imieniu wydawnictwa na spotkania z autorami Bellony na Targach Książki Historycznej (24-27 listopada 2011) w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

 

Spotkanie z Mari Jungstedt

Wydawnictwo Bellona oraz Empik serdecznie zapraszają na spotkanie z Mari Jungstedt, które odbędzie się we wtorek, 15 listopada o godz. 16.00 w Warszawie w salonie Empik Junior przy Ul. Marszałkowskiej 116/122.    

 

Ostatnia powieść Remarque'a w Bellonie

Zapowiedzi

Drodzy Czytelnicy! Wydawnictwo Bellona ma dla was fantastyczną wiadomość! Jego nakładem ukaże się ostatnia, dotąd niepublikowana powieść E.M. Remarque'a "Na ziemi obiecanej".

 

"Mój chory de Sade" - Elwira Watała

Zapowiedzi

Zachęcamy do lektury najnowszej książki Elwiry Watały "Mój chory de Sade". Wydawnictwo Bellona zaznacza, że jest to bardzo niecodzienna książka, z czasem okrutnymi wręcz fragmentami.

 

"Wpływowe kobiety II Rzeczypospolitej" Sławomira Kopra już od 5 października

Zapowiedzi

Już 5 października do sprzedaży trafi najnowsza książka Sławomira Kopra - "Wpływowe kobiety drugiej Rzeczypospolitej". To kolejna propozycja autora zajmującego się życiem prywatnym elit okresu międzywojennego.

 

Wydawnictwo Bellona - książki o II wojnie światowej

Nowości

Prezentujemy kilka nowości wydawnictwa Bellona dotyczących tematyki II wojny światowej:

 

Nowość Bellony: "Chłopies" Evy Hornung

Nowości

Fascynująca, a zarazem intrygująca opowieść, która zdobyła serca czytelników na całym świecie!

 

"Vilcabamba 1572" w Bellonie

Nowości

Do księgarń trafia właśnie "Vilcabamba 1572" Romana Warszewskiego - fascynująca pozycja poświęcona zmierzchowi państwa Inków.

 

Olesiejuk na wakacje

Zapowiedzi

Prezentujemy najnowsze pozycje na wakacje od Firmy Księgarskiej Jacek Olesiejuk.

 

"Prawdziwki i zmyślaki"

Zapowiedzi

Już 20 lipca do księgarń trafi wznowienie książki słynnego polskiego satyryka Krzysztofa Daukszewicza pt. "Prawdziwki i zmyślaki".

 

Spotkanie w Bellonie i Instytucie Książki w sprawie okresu przejściowego

Wydawnictwa

O zmowę cenową oskarżyli wczoraj hurtowników książek przedstawiciele wydawnictw. Na wczorajszym spotkaniu w Instytucie Książki "VAT na książki - pierwsze skutki" emocje sięgały zenitu

 

Nowości i zapowiedzi wydawnicze Bellony - marzec 2011

Zapowiedzi

Wydawnictwo Bellona anonsuje publikację drugiej części niezwykłych przygód Luisa Monroy'a autorstwa Jesús'a Sánchez'a Adalid'a pt. "Brama wezyra". Pierwsza zatytułowana "Więzień" jest już w księgarniach.

 

Bellona wznowi "Fabrykę oficerów"!

Zapowiedzi

Już wkrótce - w kwietniu Bellona wyda wznowienie międzynarodowego bestselleru "FABRYKĘ OFICERÓW" - Hansa Hellmuta Kirsta, jednego z najpoczytniejszych i zarazem najbardziej kontrowersyjnych pisarzy niemieckich XX wieku. Ponad 50 napisanych przez niego książek przetłumaczonych zostało na 30 języków i ukazało się w łącznym nakładzie ponad 15 000 000 egzemplarzy!        

 

"Afrykańskie i inne zmyślenia"

Nowości

Wydawnictwo Bellona przygotowało dla czytelników fantastyczną książkę o Afryce: "Afrykańskie i inne zmyślenia" Zbigniewa Sawickiego.

 

Garść styczniowych nowości

Nowości

Prezentujemy garść styczniowych nowości książkowych, wśród których każdy amator dobrej lektury powinien znaleźć coś dla siebie.

 

"Sprzedana rewolucja"

Nowości

Drodzy czytelnicy z przyjemnością prezentujemy wam najnowszą książkę wydawnictwa Bellona, poświęconą rosyjskiej rewolucji - "Sprzedana rewolucja. Jak Niemcy finansowały Lenina" autorstwa Elisabeth Heresch.

 

Sprzedaż Bellony coraz bliżej

Wydawnictwa

14 grudnia podpisano przedwstępną umowę sprzedaży pakietu 510.000 akcji, stanowiących 85 proc. kapitału zakładowego spółki BELLONA S.A. z siedzibą w Warszawie na rzecz konsorcjum: Creditero Holdings Limited z siedzibą w Limassol (Cypr) oraz Inwestycje Wydawnicze Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie - poinformowało na swojej stronie internetowej Ministerstwo Skarbu Państwa.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.