RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Apostołowie Bożego Miłosierdzia - książka na Światowe Dni Młodzieży

Rynek, Wydarzenia

Wydawnictwo Biały Kruk zaprasza na spotkanie związane z prezentacją książki przygotowanej na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016

 

Recenzja: Bożena Boba – Dyga „Koniec sezonu”

Recenzje

„Koniec sezonu” Bożeny Boby – Dygi to propozycja ciekawa i niezwykła. Poetka proponuje nam poetycki spacer po obszarach nietkniętych brutalizmem i brzydotą, co w dzisiejszych realiach jest rzadkością.

 

W wydawnictwie Jedność: Miłosierdzie Boże na wieki wysławiać będę. Modlitewnik

Nowości

W Kieleckim wydawnictwie Jedność modlitewnik „Miłosierdzie Boże na wieki wysławiać będę" w wyborze i opracowaniu: ks. Zbigniew Sobolewski.

 

Życzenia Świąteczne dla Czytelników Portalu Księgarskiego

Wydarzenia

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim naszym czytelnikom spokojnego, rodzinnego czasu, w którym znajdzie się chwila na refleksję, a także na dobrą lekturę.

 

„W świętą noc Bożego Narodzenia”

Dawno temu w Nazarecie mieszkała zwykła dziewczyna o imieniu Maryja. Ale pewnego dnia spotkało ją coś niezwykłego – anioł przyniósł jej nowinę, że zostanie matką Syna Bożego… Tak zaczyna się najpiękniejsza historia spisana na kartach Pisma Świętego.

 

W Bellonie: „Magia Bożego Narodzenia", Fern Michaels

Nowości

Wydawnictwo Bellona proponuje antologię opowiadań, w których domnującym wątkiem jest motyw związanym z Bożym Narodzeniem:

 

„Przy wigilijnym stole" trafia do księgarń. Do świat zostalo 16 dni...

Nowości

Do świąt zostały dwa tygodnie. Już jutro do księgarń trafi książka „Przy wigilijnym stole”Danuty Śmierzchalskiej.

 

Dieta Clean&Lean - Międzynarodowy bestseller od 3.03 w księgarniach

Nowości

Wczoraj trafiła do księgarń książka zawierająca kompletny program oczyszczająco-odchudzający według Jamesa Duigana – słynnego trenera gwiazd.

 

Wigilia o północy i sałatka ziemniaczana, czyli Boże Narodzenie na świecie

Wydarzenia

Wigilijne potrawy, obyczaje i tradycje. Jak wyglądają święta Bożego Narodzenia na świecie?      

 

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

Wydarzenia

Dziękujemy Państwu za kolejny wspólny rok. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu wszelkiej pomyślności, rodzinnej atmosfery i doświadczenia sacrum w tym wyjątkowym czasie, spełnienia, radości i pokoju oraz wielu wyśmienitych książek pod choinką.

 

Książka najczęstszym prezentem pod choinkę w 2014 roku

Wydarzenia

Ponad 40% ankietowanych zdeklarowało kupno pod choinkę na prezent książki! Jest to bardzo pozytywna informacja, która potwierdza to, że książka jako taka nie została całkowicie wyparta ze społecznej przestrzeni. Ograniczony do niej dostęp, jak do owocu zakazanego generuje odwrotny od zamierzonego skutek.

 

Recenzja: „Szkoła jako przestrzeń edukacyjnego (nie)porozumienia” red. Agnieszka Domagała-Kręcioch, Bożena Majerek

Recenzje

Dyskusje nad poziomem oraz kondycją szkolnictwa w Polsce trwają od lat. To, że nie jest dobrze, wiemy wszyscy. Globalizacja i komputeryzacja dotknęła także szczebel edukacji. Skupianie się na podstawowych funkcjach szkolnictwa: wychowawczej, opiekuńczej, dydaktycznej i środowiskowej oraz nieudolne ich wykonywanie, tylko problem pogłębiły. Niestety, jak to zazwyczaj bywa, dotychczasowe dyskusje niczego dobrego nie przyniosły, zwróciły tylko uwagę na obecny stan rzeczy.

 

Recenzja: „Boże obietnice dla mężczyzn" Jack Countryman

Recenzje

Książka, w tworzenie której autor włożył wiele pracy i energii, a mimo to niewiele tu jego własnej twórczości. Jest to bowiem zbiór fragmentów z Biblii, którymi posługuje się, aby pokazać nam, mężczyznom, jakie są Jego plany i oczekiwania wobec nas.

 

Nowości z Wydawnictwa Jedność

Nowości

Wielki Post to czas zadumy, pogłębionej refleksji i rozmyślania nad sobą. Warto w tym czasie sięgnąć po wartościową książkę, która podpowie, dlaczego w dzisiejszym, pełnym zamętu świecie warto zaufać Bogu. Zachęcam do lektury zamyśleń wielkopostnych oraz nowego modlitewnika pasyjnego.  

 

Poczytajmy o Bożym Narodzeniu

Z Bożym Narodzeniem zazwyczaj kojarzy nam się choinka, dzwoneczki, żłóbek, pastuszkowie, świece i pierwsza gwiazdka, a także kolorowo zapakowane prezenty. Do tej listy dodajmy jeszcze opowiadanie bajek, które może stać się pięknym zwyczajem w naszych domach i tradycyjną częścią obchodów Bożego Narodzenia.

 

Czytelnicy matras.pl polecają na prezent i wygrywają w świątecznym konkursie

Księgarnie

Wszyscy, którzy nie wiedzą jaką książką obdarować swoich najbliższych powinni zaglądnąć na www.matras.pl. Czytelnicy księgarni, dzięki interaktywnej ankiecie, tworzą listy najlepszych pomysłów książkowych na prezent dla ukochanych, dla rodziców, dla dzieci, dla przyjaciół.

 

Najlepsze ksiażki pod choinkę cz. 1 - Dla Dzieci

Czy jest lepszy prezent niż książka? Ależ tak – dużo, dużo książek! Najlepiej cała biblioteka. Razem z budynkiem. Póki jednak ceny bibliotek są nieco poza zasięgiem przeciętnego czytelnika, skupmy się na książkach. Co warto kupić swoim pociechom na Święta?  

 

Lipcowe spotkanie literackie z Bożeną Intrator - zaprasza Augustów

Biblioteki

Szanowni Państwo, mamy przyjemność zaprosić Państwa w imieniu Augustowskich Placówek Kultury na lipcowy Czwartek literacki, którego gościem będzie pochodząca z Augustowa poetka, pisarka i tłumaczka, autorka sztuk teatralnych, scenariuszy filmowych i tekstów piosenek oraz zdjęć i obrazów, p. Bożena Intrator (z domu Wnukowska).

 

Zapowiedź wydawnictwa Filia: "Szczęściara" Kristyn Kusek Lewis

Zapowiedzi

Dlaczego tak często wydaje się nam, że życie innych jest lepsze? Powieść w klimacie Emily Giffin, idealna lektura na wakacje!

 

Książki dla dzieci Wydawnictwa Promic

Kolorowanki dla najmłodszych: "Mój Anioł Stróż", "Święci", a także książeczki dla nieco starszych dzieci "Boże drogowskazy [dla dziewczynek]" i "Boże drogowskazy [dla chłopców]" poleca Wydawnictwo Promic.

 

Życzenia Świąteczne dla Czytelników Portalu Księgarskiego!

Wydarzenia

Szanowni Państwo,   Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. (Ewangelia św. Łukasza 2, 10)

 

Wydawnictwo Salwator na Adwent i Boże Narodzenie - cz II

Nowości

Drodzy Czytelnicy! Zbliża się dla nas, katolików, ważny, czas - Adwent i Boże Narodzenie. Wydawnictwo SALWATOR zachęca, by nie był on wyłącznie wypełniony bezmyślną konsumpcją, postrzegany jako jedynie święta rodzinne czy dni odpoczynku. Otwórzmy drzwi Nowonarodzonemu!

 
 

Książka papieża o dzieciństwie Jezusa na Boże Narodzenie

Wydawnictwa

Na Boże Narodzenie ukaże się trzeci tom książki Benedykta XVI o Jezusie - powiadomił w piątek Watykan po zawarciu umowy z włoskim wydawcą Rizzoli. Część ta będzie poświęcona dzieciństwu Jezusa.

 

"Królestwo Boże a Kościół"

Zapowiedzi

Już niebawem nakładem wydawnictwa Salwator ukaże się książka próbująca zrozumieć i opisać relacje między Królestwem Bożym a Kościołem.

 
 

"Dotyk Bożej Miłości"

Zapowiedzi

Wydawnictwo Salwator poleca książkę, która stanie się idealnym przyczynkiem do refleksji w czasie Wielkiego Postu - "Dotyk Bożej Miłości" Anselma Gruna

 
 

"Noc Bożego Narodzenia. Książka i zestaw jasełkowy"

Nowości

Prezentujmy ciekawą publikację od Firmy Księgarskiej Jacek Olesiejuk - połączenie ośmiu bożonarodzeniowych opowieści z zestawem jasełkowym.

 

Wydawnictwo Salwator na Boże Narodzenie

Zapowiedzi

Choć mamy dopiero połowę października wydawnictwo Salwator przygotowało ofertę dla tęskniących do Bożym Narodzeniem. Zapraszamy do zapoznania się z jej treścią!

 

Nowa książka Allana i Barbary Pease - światowej sławy eksperów w dziedzinie stosunków międzyludzkich i mowy ciała!

Nowości

Już jutro trafi do księgarń najnowsza książka Allana i Barbary Pease pt. "Mowa ciała w pracy". Autorzy ci są światowej sławy ekspertami w dziedzinie stosunków międzyludzkich i mowy ciała, a ich książki "Mowa ciała" i "Dlaczego mężczyźni kłamią, a kobiety płaczą" (REBIS 2003), a także inne, rozeszły się w wielomilionowych nakładach.

 

Reportaż i literatura bez fikcji - spotkanie autorskie

Nowości

"Każdy zrobił, co trzeba" to zbiór reportaży, w których możemy przejrzeć się jak w lustrze, a widząc swoje odbicie, zachwycić się nim lub przerazić. Zebrane teksty sześciu dziennikarek opowiadają o życiu w Polsce na początku XXI wieku, odwołując się niekiedy do historii – czasem niezbyt odległej, innym razem sięgającej wstecz aż do czasów pogańskich.  

 

Bożena Umińska-Keff w Tajnych Kompletach

Bożena Umińska-Keff, autorka "Utworu o Matce i Ojczyźnie" wystawionego przez Jana Klatę w Teatrze Polskim we Wrocławiu, będzie gościem prof. Mirosławy Nowak-Dziemianowicz i dr. Pawła Rudnickiego z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.    

 

Rewelacyjna "Dieta kliniki Mayo" w sprzedaży już od wtorku 22 marca!

Nowości

W najbliższy wtorek 22 marca do księgarń trafi długo oczekiwana "Dieta kliniki Mayo" oraz jej wspaniałe uzupełnienie "Dieta kliniki Mayo. Dziennik.

 

Życzenia świąteczne...

Niech nadchodzące święta wypełnione będą zapachem choinki i barszczu z uszkami, niech Wasze domy wypełni radość, pokój i wzajemna życzliwość, a przy wigilijnym stole nie zabraknie miejsca dla zbłąkanego wędrowca. Niech nastrój tych świąt towarzyszy Wam nie tylko przez tych kilka świątecznych dni, lecz również w całym nadchodzącym roku 2011. Niech nie zabraknie w nim wyzwań i nowych możliwości. Redakcja Portalu Księgarskiego.

 

Wigilia i Boże Narodzenie. Zwyczaje i przepisy kulinarne

Nowości

Potraw ma być dwanaście, czy trzynaście? Zupa grzybowa czy barszczyk z uszkami, kluski z makiem czy kutia? Co to są "śleżyczki"? Włożyć sianko pod obrus? Ustawić dodatkowe naczynie, czy po raz pierwszy postąpić wbrew tradycji?

 

Boże Narodzenie w literaturze

Boże Narodzenie jest częstym motywem podejmowanym w literaturze - zarówno polskiej, jak i powszechnej. Ze wszystkich świąt kościelnych to właśnie ono cieszy się największą popularnością wśród powieściopisarzy i poetów.  

 

Świąteczne zwyczaje - tradycje na świecie

Boże Narodzenie to najbardziej radosne i zarazem najbardziej zaskakujące święta. Wszyscy cenią sobie ich specyficzny klimat, który roztacza się na wiele dni przed i po 25 grudnia. I chociaż w poszczególnych krajach tradycje i zwyczaje różnią się między sobą, to wszędzie to święto obchodzone jest uroczyście.

 

Garść nowości od Olesiejuka

Nowości

Firma Księgarska Jacek Olesiejuk przygotowała dla swoich czytelników prawdziwą moc nowości wydawniczych, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Prezentujemy kilka z nich.

 

Nowy Ulysses Moore już w księgarniach

Nowości

Jason, Julia, Anita i Rick powrócili do Kilmore Cove z niepokojącą wiadomością - wśród mieszkańców miasteczka ukrywa się zdrajca. Ktoś, kto od lat po kryjomu coś knuje. I kto, przy pomocy Podpalaczy teraz chce dokonać prywatnej zemsty.

 

Fiński żołnierz wspomina... udział w "Cudzie nad Wisłą"

Zapowiedzi

Po zakończeniu wojny domowej w Finlandii, Kurko wraz z innymi ochotnikami udał się do Estonii, gdzie walczył w szeregach armii generała Judenicza. Po klęsce autor przedostał się do Polski i wstąpił w szeregi walczącej u boku Wojska Polskiego, Rosyjskiej Ludowej Armii Ochotniczej, dowodzonej przez gen. Stanisława Bułak-Bałachowicza. Kurko uczestniczył m.in. w bitwie warszawskiej.

 

Wojtyła: może boże

Zapowiedzi

22 marca nakładem wydawnictwa Instytutu Mikołowskiego im. Rafała Wojaczka ukaże się nowa książka poetycka Konrada Wojtyły – „może boże”. Na tom szczecińskiego autora składa się 38 wierszy pisanych w latach 2004 – 2010.

 

Czy mężczyźni naprawdę wolą blondynki?

Nowości

Oparte na wynikach najnowszych badań odpowiedzi na pytania dotyczące miłości, seksu, atrakcyjności i dobierania się w pary. Czy używanie tabletek antykoncepcyjnych naprawdę zmienia nasz gust?  

 

Wiesław Bożejewicz, „Tischner. Poglądy filozoficzno-antropolgiczne”

Recenzje

Filozofia (z gr. phileo - kochać i sophia - mądrość) to nauka zajmująca się ogólnymi zagadnieniami dotyczącymi natury świata i człowieka. Dla Tischnera nie ograniczała się ona jedynie do teoretycznych dywagacji na temat wyższości bytu nad materią, lecz była dyskursem, dialogiem prowadzonym z człowiekiem i o człowieku.

 

Spotkanie z Henrykiem Bieniewskim

W imieniu Klubu Krytyki Teatralnej zapraszamy na spotkanie z Henrykiem Bieniewskim, autorem książki "Teatr Telewizji i jego artyści".

 

Obozy zagłady i seks

Nowości

Książka Ciało, seksualność. Obozy zagłady jest zbiorem reinterpretacji tekstów polskiej literatury o Zagładzie w tym przede wszystkim osobistych świadectw pobytu w obozach koncentracyjnych, pisanych bezpośrednio po wojnie, ponownego ich odczytania przy użyciu kategorii stosowanych w dyskursach feministycznych.

 

1/3 Polaków (w imieniu Św. Mikołaja) pod choinkę kupuje książki

Wydarzenia

Książki to jeden z bardziej popularnych prezentów pod choinkę. Wybiera go prawie 33 proc. Polaków. Nie dziwi więc spory tłum w szczecińskich księgarniach. Dużo ludzi jest też w sklepach z kosmetykami, bo właśnie kosmetyki postanowiło w tym roku podarować swoim bliskim aż 51 proc. osób.

 

Święta Bożego Narodzenia wierszem pisane

Poniżej przedstawiamy wybrane wiersze o tematyce świątecznej. Mamy nadzieję, że pomogą one Państwu w jakiś stopniu wejść jeszcze głębiej w klimat tych świąt.

 

O wyższości Bożego Narodzenia nad Wielkanocą

Zapowiedzi

Wigilia, Dobra Nowina. Betlejemska Gwiazda, której blask opromienia pochylone nad opłatkiem postacie. I nieco zasmucony Duch Bożego Narodzenia, na próżno wypatrujący wśród podarków takiego, jaki skłoniłby choć do chwili zadumy i refleksji nad naszym świętowaniem.

 

Pewnego razu w Boże Narodzenie

Nowości

Pewnego razu św. Mikołaj zakłada na nos okulary... i otwiera świąteczną książkę!  

 

Nowość Piersa Harpera: "Twoje kolorowe Boże Narodzenie"

Nowości

Świąteczna atmosfera zagościła na dobre i udzieliła się już całej rodzinie! Wirujące płatki śniegu, domowe wypieki... choinka... No i, rzecz jasna, prezenty!

 

Balsam dla duszy na Boże Narodzenie

Nowości

Poniżej przedstawiamy Państwu nowość wydawnictwa Rebis: "Balsam dla duszy na Boże Narodzenie" Jacka Canfielda, Marka Victora Hansena i Carola McAdoo Rehme'a.

 

Spotkanie poetyckie "Wiersze na Boże Narodzenie"

W imieniu organizatorów zapraszamy na spotkanie autorskie z Urszulą Korzonek pt. "Wiersze na Boże Narodzenie".

 

Groch i kapusta. Podróżuj po Polsce! Elżbiety Dzikowskiej - hitem na Boże Narodzenie

36tys egz. od maja to aktualny raport sprzedaży nowego wydania "Groch i kapusta. Podróżuj po Polsce!" Elżbieta Dzikowska nawiązując tytułem do jednego z najpopularniejszych programów "Pieprz i Wanilia", ponownie wzbudza zainteresowanie wśród swoich czytelników.  

 

Zakamarki w Świecie Książki na rzecz mediacji rodzinnych

Wydawnictwa

Komitet Ochrony Praw Dziecka – ogólnopolska organizacja pożytku publicznego - wspólnie z Wydawnictwem Zakamarki oraz Światem Książki rozpoczyna projekt, mający na celu wsparcie dzieci w sytuacji rozstania rodziców.

 

Europa Normana Daviesa

W soboty o godz. 12.50 na kanale Discovery Historia będzie można obejrzeć serial pt. „Europa Normana Daviesa”.

 

Christina Mazzoni " Kobiety w Bożej kuchni - gotowanie,jedzenie i pisanie duchem natchnione

Recenzje

Trudno się oprzeć pokusie jedzenia i gotowania czytając tę książkę. Język Cristiny Mazzoni jest bardzo sugestywny i plastyczny. Delektując się lekturą możemy wyobrażać sobie egzotyczne zapachy drogich przypraw, a miód i jabłka zyskują wyjątkowy smak.

 

Imprezy w MBP w Kędzierzynie Koźlu

Biblioteki

Poniżej zamieszczamy plan imprez dla dzieci organizowanych przez MBP w Kędzierzynie Koźlu.

 

Piekło nie ma dna - nowość wydawnictwa Media Rodzina

Nowości

Prawie niedostrzegany, a na pewno nierozpoznany i bagatelizowany problem alkoholizmu wśród kobiet został tu zanalizowany w rozmowach z alkoholiczkami.

 

Mike Carey i John Bolton - Boże zachowaj królową

Recenzje

Żyją w mroku, poza kręgiem światła naszych ognisk. Psują nasze mleko. Kradną nasze dzieci. Zwodzą nas z drogi błędnymi ognikami. Na długo przedtem, zanim uznaliśmy, że są śliczne, inaczej myśleliśmy o elfach…”  

 

Polskie Obyczaje Bożonarodzeniowe

Wokół książek

W Kościele katolickim i ewangelickim Boże Narodzenie obchodzone jest 24, 25 i 26 grudnia jako czas narodzin Jezusa Chrystusa. 24 grudnia to „wigilia Bożego Narodzenia“.

 

Paul Kearney - Królowie heretycy

Recenzje

Królowie heretycy to właściwie kolejny odcinek serialu zwanego sagą Boże monarchie, jednak rozpęd autora powoli się zmniejsza, zaś część rozpoczętych wątków doczekuje się tylko połowicznej realizacji. Warto jednak pozostać przy lekturze ze względu na świat przedstawiony i doskonale sformułowane rządzące nim żelazne zasady.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.