RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Kolejna płyta z bajkami po kaszubsku trafi do dzieci

Płyty, dzięki którym dzieci mogą posłuchać bajek nagranych w języku kaszubskim, wydaje Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie. Właśnie ukazało się szóste z kolei CD. Bajki czytają na nich „zwykli” Kaszubi, ale też znani aktorzy, artyści, politycy czy dziennikarze.

 

95. Urodziny Julii Hartwig - (ur. 14 VIII 1921)

Wydarzenia

14 sierpnia poeta, tłumaczka Julia Hartwig obchodzi dziewięćdziesiąte piąte urodziny!

 

90. Urodziny Tadeusza Konwickiego w pierwszy dzień lata

Wydarzenia

Kino Atlantic, Miasto Stołeczne Warszawa, Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, Studio Filmowe ZEBRA, Ognisko Teatralne „U Machulskich”, Maria Konwicka zapraszają na 90. urodziny Tadeusza Konwickiego w Pierwszy Dzień Lata.

 

Czytanie uskrzydła

W dniach 29 maja – 5 czerwca 2016 r. w ponad 3470 miastach i miejscowościach odbędzie się XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (XV OTCD), największe doroczne święto kampanii czytania, obchodzone w tym roku pod hasłem „CZYTANIE USKRZYDLA

 

Książeczki dla dzieci w zestawach Happy Meal

Od 6 listopada do każdego zestawu Happy Meal dołączana jest jedna z czterech książek do wyboru. „Czytajmy z McDonald’s” to program, który ma propagować czytelnictwo i wspólne spędzanie czasu.

 

Recenzja: ,,Przyjaciel. Mentor. Bohater. Praktyczny poradnik każdego taty” Josh McDowell

Recenzje

,,Przyjaciel. Mentor. Bohater. Praktyczny poradnik każdego taty” autorstwa Josha McDowella to wbrew tytułowi książka nie dla każdego. Napisana przez autora chrześcijańskiego i ewangelistę, skierowana jest do tej właśnie grupy odbiorców. I choć cel szczytny, bo chodzi w niej o udzielenie ojcom wskazówek dotyczących tworzenia relacji z ich pociechami, lektura ta ma w sobie coś z indoktrynacji. Dlaczego? Bo nie przyjmuje punktu widzenia Czytelnika nie-chrześcijanina, nie znosi sprzeciwu. Jest...

 

90. urodziny Andrei Camilleriego

Rynek zagraniczny

90 lat kończy w niedzielę włoski pisarz Andrea Camilleri, autor powieści kryminalnych o komisarzu Salvo Montalbano, przeniesionych na ekran telewizyjny. Autorem bestsellerów został w wieku 70 lat. Na świecie sprzedano ponad 30 mln egzemplarzy jego książek.

 

Konkurs z Wydawnictwem Koinonia

Konkursy

Portal Księgarski i Wydawnictwo Koinonia zapraszają do udziału w konkursie z książki Josha McDowella „Przyjaciel, mentor, bohater. Praktyczny poradnik każdego taty”.

 

Josh McDowell „Przyjaciel, mentor, bohater. Praktyczny poradnik każdego taty”

Zapowiedzi

Dowiedz się, jak pomóc swoim dzieciom: kochać Boga, siebie i innych, dokonywać właściwych wyborów, rozwiązywać konflikty i przyjąć właściwą postawę w stosunku do autorytetów, uchwycić się Bożej wizji relacji oraz seksu, przyjmować sukces z pokorą oraz porażkę z łaską.

 

Będzie nowa książka E L James

Nowości

Gorąca atmosfera po „Pięćdziesięciu twarzach Greya” jeszcze na dobre nie opadła, a tymczasem autorka bestsellerowej trylogii szykuje kolejną książkę. Jeszcze w czerwcu ukaże się w Wielkiej Brytanii napisany z punktu widzenia słynnego biznesmena „Grey”.

 

Konferencja prasowa dot. 50 urodzin Austriackiego Forum Kultury w Warszawie

Wydarzenia

Austriackie Forum Kultury w Warszawie świętuje 50. lat swojej działalności. 29 i 30 maja 2015 r. na ulicy Próżnej i na Placu Grzybowskim odbędzie się szereg imprez kulturalnych pod tytułem „Feta na Próżnej”. Honorowym patronem jest Prezydent m. st. Warszawy. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

 

Rozpoczęły się obchody 750 rocznicy urodzin Dantego Alighieri, poety, filozofa i polityka

Rynek zagraniczny

W całych Włoszech i w wielu krajach 4 maja rozpoczynają się obchody 750 rocznicy urodzin Dantego Alighieri, poety, filozofa i polityka. Dokładna data jego przyjścia na świat nie jest znana; urodził się w maju lub czerwcu 1265 roku we Florencji.

 

Nowy konkurent dla Empiku i Merlina w internecie

Internet

Platforma CDP.pl ruszyła 23 stycznia ze sprzedażą internetową m.in. książek, e-booków, audiobooków cyfrowych i na CD, a także czytników e-booków.

 

Urodziny Grahama Mastertona!

Wydawnictwa

Dzisiaj Graham Masterton, jeden z najpopularniejszych pisarzy anglojęzycznych w naszym kraju, obchodzi swoje 69 urodziny! REBIS życzy wszystkiego najlepszego i jeszcze wielu nowych książek!    

 

Premiera tomu Jerzego Kronholda "Wiersze wybrane" z płytą

Nowości

Drodzy Państwo, już od dziś w naszej księgarni internetowej można kupić najnowszy tom z serii wierszy wybranych z płytami CD

 

Herbert 2014 - obchody 90. rocznicy urodzin Poety

Wydarzenia

Z inicjatywy Katarzyny Herbert w dniach 27-29 października 2014 r. odbędą się w Warszawie obchody 90. rocznicy urodzin Zbigniewa Herberta – współorganizowane przez Fundację im. Zbigniewa Herberta i Bibliotekę Narodową.

 

IW Erica poleca: „Zdrowie bez recepty czyli skrobia, która leczy.” Dr Johna A. McDougalla

Nowości

Konsumpcja ziemniaka i jabłka w Polsce wzrasta nie tylko z powodu sankcji ekonomicznych nałożonych na Polskę przez Wladimira Putina! Ziemniaki dodają nam zdrowia i ujmują kilogramów!

 

We wrocławskiej Mediatece spotkaliśmy się z Val McDermid, szkocką mistrzynią kryminału.

Spotkanie autorskie rozpoczęło się odczytem fragmentu The Retribution „Odpłaty”, kolejnej książki o psychologu Tonym Hillu i detektyw Carol Jordan. Niewielka dawka prozy od razu zaintrygowała, zwłaszcza, że Val uraczyła nas również niepublikowanym w Polsce fragmentem najnowszego, ósmego już tomu serii.

 

Wiedźmin 3: Dziki Gon" zadebiutuje 24 lutego 2015 roku

Nowości

Data premiery gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon" została ustalona na 24 lutego 2015 roku - poinformowało studio CD Projekt Red należące do Grupy CD Projekt na specjalnej "Letniej Konferencji" w Los Angeles.

 

„Pięćdziesiąt twarzy Greya” E. L. James - to romantyczna książka?

Księgarnie

Rozumiem, że możemy mieć zupełnie inne podejście do swojej filozofii pisania o książkach, a także inaczej traktujemy czytelników. Ale są jakieś elementarne standardy pisania o "złej" literaturze"!

 

Ciekawy tytuł Alethei: "Kultura krytyki" MacDonald Kevin

Nowości

Wydawnictwo Aletheia i Portal Księgarski polecają pracę Kevina MacDonalda "Kultura krytyki. Ewolucjonistyczna analiza zaangażowania Żydów w XX-wieczne ruchy intelektualne i polityczne", która pozwoli nam zrozumieć skomplikowane kulturowe uwarunkowania żydowskiej etniczności.

 

"Sezon burz" Andrzeja Sapkowskiego jako e-book!

Wydawca najnowszej części serii o Wiedźminie ociągał się z wydaniem książki w formie elektronicznej, co spowodowało, że w sieci zaczęła krążyć piracka wersja e-booka "Sezonu burz". Teraz wychodzi legalna wersja, będzie miała swoją premierę 5 grudnia.

 

„Pięćdziesiąt twarzy Greya” jednak do czegoś się przydaje?

Rynek zagraniczny

Belgijskim naukowcom najwyraźniej nudzi się bardziej, niż ich amerykańskim kolegom, bo postanowili zrobić „Pięćdziesięciu twarzom Greya” testy na obecność wirusów.

 

Nowość Helionu: "Trzeci poziom dojrzałości. Szczęśliwe życie po sześćdziesiątce" Małgorzata Modrak

Nowości

Wydawnictwo Helion i księgarnia Medicon polecaj publikację Małgorzaty Modrak pt."Trzeci poziom dojrzałości. Szczęśliwe życie po sześćdziesiątce":

 

Jubileusz 90. urodzin Józefa Hena - spotkanie i benefis z Trójce!

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, 8 listopada Józef Hen obchodzi 90 urodziny. W listopadzie świętujemy jubileusz wybitnego pisarza, scenarzysty i reżysera.    

 

Książki z McDonald'sa

W restauracjach McDonald's przy zakupie HappyMeala i dowolnego zestawu otrzymacie książkę dla dzieci gratis. Akcja została zorganizowana wspólnie z Wydawnictwem Egmont.

 

Italo Calvino. 90. rocznica urodzin z książkami jubilata

Nowości

Szanowni Państwo, 15 października 1923 roku urodził się Italo Calvino – dziennikarz, prozaik i eseista. Z okazji 90. rocznicy urodzin wydawnictwo W.A.B. przypomina jego utwory.

 

Zapowiedź: "Zebrane" Marcin Baran

Nowości

W związku z ukończeniem przez Marcina Barana 50 lat, Wydawnictwo EMG ma zaszczyt przedstawić tom wierszy zebranych poety.

 

Nikt nie chce już kupować "50 twarzy Greya"?

Rynek zagraniczny

Organizacje charytatywne w Wielkiej Brytanii mają problem: ludzie oddają na cele dobroczynne egzemplarze trylogii zapoczątkowanej powieścią "Pięćdziesiąt twarzy Greya", ale nikt nie chce ich kupować. Książki nie nadają się również do recyklingu, z każdym dniem rośnie więc góra niepotrzebnych tomów.

 

Ryszard Krynicki czyta swoje wiersze - płyta z poezją w wydaniu "Tygodnika Powszechnego" nr 26/201

Nowości

Szanowni Państwo, mamy niezwykłą przyjemność zapowiedzieć płytę, która już w najbliższą środę 26 czerwca, wraz z najnowszym wydaniem "Tygodnika Powszechnego" trafi do rąk naszych Czytelników:

 

Zapowiedź wydawnictwa ATUT - "Mój rok 1968" Gabriel Leonard Kamiński

Zapowiedzi

Oficyna wydawnicza ATUT anonsuje publikację nowej książki poetyckiej Gabriela Leonarda Kamińskiego pt." Mój rok 1968".

 

Papcio Chmiel skończył 90 lat!

Wydarzenia

Jego komiksy należą do absolutnego kanonu polskiego rysunku, zmieniając na zawsze definicję "zabawy przez naukę". Kilka pokoleń śledziło z wypiekami na twarzy przygody dwójki harcerzy i małpy, czyli kultowego "Tytusa, Romka i A'Tomka". Dzisiaj Henryk Chmielewski, znany jako Papcio Chmiel, obchodzi piękny jubileusz swojego barwnego życia - kończy 90 lat.

 

Marek Kondrat czyta sonety Shakespeare'a

Nowości

Wydawnictwo a5 prezentuje wyjątkowe wydanie "Sonetów" Shakespeare'a z płytą na której Marek Kondrat czyta wybrane przez siebie sonety, a całości dopełnia muzyka Grzegorza Turnaua.

 

"Pięćdziesiąt twarzy Greya" - bestsellerowy tytuł EL James ponownie w sprzedaży!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk informuje, iż ponownie w sprzedaży jest bestsellerowy tytuł E.L.James "Pięćdziesiąt twarzy Greya":

 

90 rocznica urodzin Jose Saramago - zapraszamy na spotkanie!

Wydawnictwa

Drodzy Państwo, 16 listopada przypadła 90 rocznica urodzin Jose Saramago. Dom Wydawniczy REBIS wydał z tej okazji niepublikowaną dotychczas powieść tego wybitnego, zmarłego przed dwoma laty portugalskiego noblisty zatytułowaną Podróż słonia.

 

Soczysta erotyka z kurczakiem w roli głównej

Rynek zagraniczny

Na trailerze tej książki widzimy dobrze zbudowanego mężczyznę, który ściąga koszulę, w tle natomiast głęboki męski głos pyta „Ufasz mi?”. Tak zaczyna się zwiastun książki, która może wstrząsnąć wyobraźnią niejednej kobiety.

 

Recenzja: "McDusia" Małgorzaty Musierowicz

Recenzje

"Jeżycjada", najdłuższa kontynuowana seria, która zaczęła się ukazywać w latach 70. XX i kolejne tomy pojawiają się do dziś, jest fenomenem na polskim rynku wydawniczym.

 

Recenzja: "Pięćdziesiąt twarzy Greya" E L James

Recenzje

Książka „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, wydana przez Wydawnictwo Sonia Draga jest pierwszą częścią trylogii „Pięćdziesiąt odcieni” E L James.

 

Erotyczna powieść tylko dla dorosłych w Radiu Zet

Wydawnictwa

Hipnotyczna, bezpruderyjna, pobudzająca wyobraźnię powieść erotyczna "Pięćdziesiąt twarzy Greya" w interpretacji Małgorzaty Sochy codziennie po 23.00 w Radiu Zet. Audycja przeznaczona jest dla pełnoletnich słuchaczy.

 

Bestseller jesieni wydawnictwa Akapit Press: "McDusia" Małgorzaty Musierowicz

Nowości

W środę do księgarń trafi długo oczekiwana nowa książka Małgorzaty Musierowicz sprawdzonej autorki książkowych bestsellerów pt. "McDusia".

 

"McDusia" - długo wyczekiwana kolejna część "Jeżycjady" Małgorzaty Musierowicz!

Zapowiedzi

Długo anonsowana zapowiedź wydawnictwa Akapit Press od 3 października 2012 w dystrybucji w FK Olesiejuk:

 

Najgłośniejsza premiera roku: E. L. James - „Pięćdziesiąt twarzy Greya”

Wydawnictwa

Oto pierwszy tom trylogii, o której mówią wszyscy! Trylogii, która rozpętała światowe szaleństwo! Trylogii okupującej nieprzerwanie trzy pierwsze miejsca na prestiżowej liście magazynu „The New York Times”!

 

Konkurs: E.L. James, Pięćdziesiąt twarzy Greya

Konkursy

Portal Księgarski i wydawnictwo Sonia Draga zapraszają do wzięcia udziału w hitowym konkursie związanym z bestsellerową książką E.L. James pt. "Pięćdziesiąt twarzy Greya".

 

Spotkania promocyjne towarzyszące premierze "McDusi" M. Musierowicz

Wydawnictwa

W październiku autorka Jeżycjady spotka się z czytelnikami w Łodzi, Toruniu i Bydgoszczy.

 

Międzynarodowy konkurs na najlepszy komiks skierowany do dzieci i mlodzieży

Szanowni Państwo, uprzejmie informuję, iż ruszył międzynarodowy konkurs na najlepszy komiks skierowany do dzieci i młodzieży.

 

Już w piątek!_50-lecie Wydawnictwa Naukowego UAM

Wydawnictwa

Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Adama Mickiewicza zaprasza na jubileusz 50-lecia swojego istnienia.

 

Ośrodek Kultury Ochota - Audiobook Juliusza Erazma Bolka na Światowy Dzień Książki

Nowości

23 kwietnia jest światowym Dniem Książki ustawionym przez UNESCO. Z tej okazji Ośrodek Kultury Ochoty wydał oryginalny dwupłytowy album poświęcony literaturze. Zawiera on audycję radiową „Szkiełko i oko” i koncertowy audiobook „Skróty szaleństwa” Juliusza Erazma Bolka.

 

Odeszła Wisława Szymborska - proponujemy garść wspomnień o wybitnej poetce!

Nowości

FK Olesiejuk poleca wspomnienia o Wisławie Szymborskiej wydawnictwa Agora - " Wisława Szymborska (książka + 3CD/DVD)"

 

Tutaj/Here" Wisława Szymborska, Tomasz Stańko - wiersze Noblistki w jazzowej oprawie!

Wydawnictwa

FK Olesiejuk i IW ZNAK polecają Państwa uwadze wiersze Noblistki - Wisławy Szymborskiej w jazzowej oprawie!

 

Zapraszamy do lektury: "KARTA" 69. z płytą CD "Polska Czesława Miłosza"

Nowości

Płyta CD Polska Czesława Miłosza, dołączona do tego numeru „Karty”, zawiera nagranie czytanych fragmentów poezji i prozy Autora.

 

Dom Derwiszy. Nominacja do nagrody Hugo

Wokół książek

W ekskluzywnej serii Uczta Wyobraźni ukazuje się właśnie nowa powieść autora głośnej Rzeki Bogów, Iana McDonalda –"Dom Derwiszy".

 

Premiera gry "Wiedźmin II"

Polecamy Państwu, opracowane wspólnie z CD Projekt, nowe wydanie siedmiotomowej sagi Andrzeja Sapkowskiego o Geralcie z Rivii z okładkami nawiązującymi do gry.

 

Audiobook: "Śmierć na Nilu" Agatha Christie

Recenzje

"Śmierć na Nilu" Agathy Christie to jeden z najlepszych kryminałów jakie udało mi się przeczytać w życiu . Kryminał ten charakteryzuje się wprawie stopniowanym napięciem. Akcja rozwija się z początku niepozornie, by skończyć się dramatem zranionych uczuć i okrutnym morderstwem, którego podstawą było miłosne rozczarowanie pewnej posażnej angielskiej panny.  

 

"Syreni śpiew"

Zapowiedzi

Chcielibyśmy przedstawić Państwu elektryzujący thriller, który nie pozwoli usnąć póki nie pozna się jego zakończenia. Zajrzyj w głąb umysłu seryjnego mordercy. Niech nie zwiedzie Cię Syreni śpiew! Najnowsza powieść Val McDermid przeprawi o dreszcz emocji najwytrwalszych miłośników thrillerów.        

 

Płyta z listami Chopina ukaże się w marcu

Zapowiedzi

Płyta zawierająca wybór listów Fryderyka Chopina pisanych przez kompozytora w różnych okresach jego życia ukaże się w marcu. Listy czyta Zbigniew Zamachowski. Wydawnictwo wzbogacone będzie rysunkami Józefa Wilkonia i opatrzone wstępem Ernesta Brylla.

 

Recenzja: Val McDermid "Gorączka kości"

Recenzje

Policja Północnej Anglii staje na głowie w poszukiwaniu okrutnego mordercy wabiącego młodociane ofiary przy pomocy portali społecznościowych.

 

Oryginalny futurystyczny thriller o Indiach już w tym tygodniu!

Zapowiedzi

Przedstawiamy Państwu najlepszą brytyjską powieść 2004 roku, która ukaże się już 15 stycznia br. nakładem wydawnictwa Mag.

 

Legendarny Król Artur powraca

Wokół książek

Wszystkim Czytelnikom, którym podobał się esej Andrzeja Sapkowskiego "Świat króla Artura" oraz kompendium "Rękopis znaleziony w Smoczej Jaskini" polecamy premierową grę Cd Projekt "Król Artur".

 

Oryginalny futurystyczny thriller o Indiach

Zapowiedzi

Jest 15. sierpnia 2047 r. W połowie XIX w. Matka Indie jest wszystkim, czym była zawsze - starożytna, lecz żywa, biedna, lecz jednocześnie szokująco bogata. Rozdwojona, groźna, piękna i okropna, przerażająca i dzika.

 

Asteriks i Obeliks obchodzą 50. urodziny!

Wokół książek

Wbrew od wielu lat pojawiającym się prognozom czarnowidzów, nadal ukazują się kolejne tomy przygód sławnych galijskich wojowników, Asteriksa i Obeliksa.  

 

Waglewski, Kulka, Staszczyk śpiewają poezję Herberta

Prezentacje

Do sklepów trafiła kompilacja zatytułowana "Herbert". Ten album to hołd Artystów dla Zbigniewa Herberta w przypadającą w tym roku 85. rocznicę Jego urodzin

 

Lektury szkolne do czytania i słuchania

Wydawnictwa

„Lektury z opracowaniem” Wydawnictwa Zielona Sowa zostały wzbogacone o audiobooki w formacie mp3. Do pełnej wersji lektury i opracowania dołączona jest bezpłatna płyta CD, na której znajduje się przeczytany przez znanych aktorów tekst dzieła oraz nagranie opracowania książki, do którego głosu użyczyła Krystyna Czubówna. Same książki wydawane są w formacie A-5 i miękkich okładkach.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.