RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Kultowa księgarnia przy ul. Wiejskiej 14 pod szyldem BookBooka - uroczyste otwarcie

Księgarnie

Serdecznie zapraszamy 20 kwietnia o godz. 12.00 do księgarni przy ul. Wiejskiej 14 w Warszawie – tego dnia dawny „Czytelnik” wkroczy w kolejny etap swojego istnienia pod nowym szyldem – BookBook.

 

Liverpool: miasto czytelników

Rynek zagraniczny

O tym, że opowiadanie historii ma ogromne znaczenie, przekonani są ludzie kultury oraz radni w Liverpoolu. Dlatego niedawno otworzyli The Storybarn – interaktywne centrum opowieści dla dzieci. Najmłodsi mogą w nim poznawać ciekawe historie, a nawet stać się ich częścią. Takie rozpoczęcie przygody ze światem wyobraźni może być najlepszą zachętą, by rozwinąć skrzydła własnej fantazji.

 

Frapujące zapowiedzi książkowe S.W. Czytelnik na listopad 2015

Zapowiedzi

Prezentujemy zapowiedzi tytułowe Spółdzielni Wydawniczej „Czytelnik":

 

Kim jest polski czytelnik ebooków?

Wydarzenia

Typowy nabywca ebooka to młoda, aktywna zawodowo osoba, mieszkaniec dużego miasta województwa mazowieckiego, małopolskiego, śląskiego lub wielkopolskiego. Najczęściej po studiach, w wieku 25-44 lat, która średnio kupuje od 1 do 3 ebooków miesięcznie. Takie wnioski płyną z sondy zrealizowanej przez firmę Virtualo – dystrybutora książek elektronicznych.

 

Nowości z serii NIKE SW Czytelnik

Nowości

Spółdzielnia Wydawnicza Czytelnik proponuje kilka tytułów w cenionej serii literackiej NIKE:

 

Nike czytelników

Nagrody

Dehnel, Grzegorzewska, Karpowicz, Podsiadło, Tokarczuk, Tulli czy Twardoch - kto z siedmiorga finalistów powinien twoim zdaniem dostać w tym roku Nagrodę Literacką "Nike"? Wskaż swój typ i krótko uzasadnij. Autor najciekawszej opinii wygra dowolną wycieczkę o wartości 3 tys. zł.    

 

Czytelnicy zdecydowali – Śląski Wawrzyn Literacki dla Magdaleny Grzebałkowskiej!

Wydarzenia

W tegorocznym plebiscycie Śląski Wawrzyn Literacki 2014 czytelnicy Biblioteki Śląskiej najwięcej głosów oddali na książkę „Beksińscy. Portret podwójny” Magdaleny Grzebałkowskiej.

 

Nagroda Główna Jury: Najlepsza książka dla młodego czytelnika_Jedyny i Niepowtarzalny Ivan

28 maja 2018 ogłoszono wyniki plebiscytu Granice.pl na Najlepszą książkę dla młodego czytelnika. Grono jurorów Nagrodę Główną przyznało książce „Jedyny i Niepowtarzalny Ivan” Katherine Applegate.

 

Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem” Najlepszą Książką Dziecięcą 2014

Mamy przyjemność poinformować, że książka MESSI, mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem, autorstwa Yvette Żółtowskiej-Darskiej z ilustracjami Joanny Rusinek zdobyła - decyzją czytelników - tytuł Najlepszej Książki Dziecięcej 2014. Empik ogłosił wyniki konkursu „Przecinek i Kropka”.

 

Wydawnictwo Literackie - fantastyczna promocja na fantastykę! Aż 50% taniej!

Nowości

Właśnie ogłoszono wyniki plebiscytu zorganizowanego przez Publio.pl dla czytelników e-booków. Internauci i czytelnicy zdecydowali, że Najlepszym Wydawcą 2014 jest…Wydawnictwo Literackie!

 

Nowość SW Czytelnik: Na rogu Stalina i Trzech Krzyży. Listy do Jerzego Borejszy 1944–1952

Nowości

W Spółdzielni Wydawniczej Czytelnik interesująca publikacja w opracowaniu Grzegorza P.Bąbiaka pt. Na rogu Stalina i Trzech Krzyży. Listy do Jerzego Borejszy 1944–1952

 

Narrator w psiej budzie. Realizm magiczny w wersji Ficowskiego

Wydawnictwa

– W tych opowiadaniach obrazy z pamięci, snu i wyobraźni przenikają się z prawdziwymi – mówiła Magdalena Miecznicka o "Czekaniu na sen psa" Jerzego Ficowskiego.

 

Nagroda dla książki Izy Michalewicz

Wydawnictwa

„Życie to za mało” – zbiór reportaży Izy Michalewicz nagrodzonych jesienią, polecany na jesień

 

Oczekiwania polskiego e-czytelnika, a rynek książki

Wydarzenia

Jak deklaruje ponad połowa respondentów badania realizowanego przez Virtualo, e-booki to przyszłość książek.

 

70 lat Spółdzielni Wydawniczej „Czytelnik″

Wydawnictwa

Spółdzielnia Wydawnicza „Czytelnik″, najstarsze z powojennych wydawnictw, kończy w październiku tego roku siedemdziesiąt lat.

 

Nagroda Czytelników im. Natalii Gorbaniewskiej - po raz pierwszy!

W tym roku po raz pierwszy jednej z książek nominowanych do finału Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus” przyznana zostanie Nagroda Czytelników im. Natalii Gorbaniewskiej – pierwszej przewodniczącej jury „Angelusa”.

 

Zaproszenie na 17 lipca 2014 r na wręczenie nagrody Warszawskiej Premiery Literackiej

Wydarzenia

Miasto Stołeczne Warszawa, Fundacja Kultury Polskiej, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Staromiejski Dom Kultury, Okręg Warszawski Stowarzyszenia Księgarzy Polskich zapraszają na uroczystość wręczenia nagrody Warszawskiej Premiery Literackiej za książkę 2013 roku w plebiscycie czytelników , bibliotekarzy i księgarzy Karolowi Modzelewskiemu za książkę "Zajedziemy kobyłę historii. Wyznania poobijanego jeźdźca".    

 

Lektura na lato od Wydawnictwa WAM

Nowości

Jeżeli szukasz lektury na lato, z pomocą przychodzi Wydawnictwo WAM. Do końca czerwca czytelnicy portalu ksiazka.net.pl mogą zamawiać książki, płyty, e-booki oraz pliki mp3 w Księgarni Internetowej WAM z 20% rabatem*.

 

Głosowanie na Trójkową Książkę Roku: "Zaczyn" i "Deliryczny Nowy Jork" wśród nominowanych!

Wydawnictwa

Dwa z dziesięciu tytułów nominowanych do miana "najważniejszej książki 2013 roku" w plebiscycie słuchaczy radiowej Trójki to "Zaczyn" Filipa Springera i "Deliryczny Nowy Jork" Rema Koolhaasa.

 

10 Praw Czytelnika

Wydarzenia

Drogi Czytelniku, czas powiedzieć to głośno: masz prawo! I to nie tylko do tego, by czytać, na co tylko masz ochotę, ale przysługuje Ci także szereg innych udogodnień...

 

2014 będzie Rokiem Czytelnika

Wydarzenia

Po latach świętowania rocznic dotyczących kolejnych pisarzy, swojego roku doczekali się nareszcie.. czytelnicy! Podczas Targów Książki w Krakowie zostanie przedstawiony program przygotowany z tej okazji.

 

Spotkanie z autorem książki "Warszawskie kawiarnie literackie"

Wydawnictwa

Wydawnictwa ISKRY zaprasza na spotkanie z Andrzejem Z. Makowieckim autorem książki "Warszawskie kawiarnie literackie".

 

Angielscy czytelnicy głosują na Różewicza

Wydarzenia

Angielskie wydanie tomu "Matka odchodzi" [Mother Departs] Tadeusza Różewicza znalazło się w finale The People’s Book Prize, brytyjskiej nagrody przyznawanej przez czytelników.

 

Książki wychodzą do czytelników w akcji Merlin.pl

Księgarnie

Za całość działań ambientowych odpowiada agencja marketingowa Płodni.com.

 

TOP 10 e-booków dla młodego czytelnika

Obchodzona w czerwcu ogólnopolska akcja „Cała Polska czyta dzieciom” oraz nadchodzące wakacje to dobra okazja, aby przedstawić listę TOP 10 e-booków dedykowanych młodym czytelnikom. Zestawienie zostało przygotowane przez firmę Virtualo na podstawie danych pochodzących z wirtualnej księgarni największego dystrybutora treści cyfrowych w Polsce.

 

eCzytelnicy mają dużą wiedzę o literaturze i rynku, Virtualo podsumowuje event Ebook Fun Zone

W dniach 15-22.05.2013 trwały obchody Warszawskich Targów Książki zorganizowane przez Virtualo w formie wirtualnej strefy eCzytelnika.

 

Portowe spotkanie z Burmistrzem San Sebastian i Prezydentem Wrocławia we wtorek na Rynku

Wydarzenia

Biuro Literackie oraz Miasto Wrocław zapraszają w najbliższy wtorek tj. 9 kwietnia o godz. 17.45 na Plac Gołębi na wrocławskim Rynku, gdzie odbędzie się akcja Europejska Stolica Kultury "Oazą Czytelników"

 

Proponujemy tytuły Spółdzielni Wydawniczej „Czytelnik” w atrakcyjnych cenach!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk i Spółdzielnia Wydawnicza "Czytelnik" polecają Państwu kilka atrakcyjnych tytułów w promocyjnych cenach:

 

W sobotę kiermasz w "Czytelniku"

Wydawnictwa

Świąteczny kiermasz książek "Czytelnika". Zapraszamy 15 grudnia (sobota), godz. 10.oo - 16.oo do kawiarni "Czytelnik" przy ulicy Wiejskiej 12a.

 

Media Rodzina - nowości i zapowiedzi dla starszych czyteników

Zapowiedzi

Szanowni Państwo, Dzisiaj kolejna porcja jesiennych nowości i zapowiedzi książkowych - tym razem dla starszych czytelników!

 

Gdzie jest czytelnik? - konferencja 8.10 w BN

Wydarzenia

Dr Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej, i Łukasz Gołębiewski, prezes Biblioteki Analiz, zapraszają na konferencję zatytułowaną „Gdzie jest czytelnik?” poświęconą sytuacji, w jakiej znalazła się prasa i książki w czasach gospodarki cyfrowej i o poszukiwaniu rozwiązań.

 

Handel podręcznikami wciąż wzbudza emocje

Wydarzenia

Wypowiedź mieszkańca Janowca Wlkp. zamieszczona w papierowej "Pomorskiej", a dotycząca handlu podręcznikami, wzburzyła Henryka Tokarza, szefa Księgarni Pałuckiej w Żninie.

 

Nagroda Wielkiego Kalibru - plebiscyt czytelników

Wydarzenia

Szanowni Państwo, Dziś poznaliśmy nominowanych do Nagrody Wielkiego Kalibru. W tym roku po raz pierwszy zostanie także przyznana Nagroda Czytelników.

 

Wawrzyn dla "Korzeńca"

Nagrody

Znamy już wyniki plebiscytu czytelników Biblioteki Śląskiej. W tegorocznej edycji Śląskiego Wawrzynu Literackiego największą liczbę głosów (ponad 22%) zdobyła książka Zbigniewa Białasa Korzeniec.

 

Biblioteka bardziej mobilna

Biblioteki

Współczesne systemy informatyczne oferują coraz lepsze narzędzia czytelnikom. W ramach projektu MAK+ powstała aplikacja o nazwie „Czytelnik” umożliwiająca korzystanie z zasobów bibliotek poprzez urządzenia przenośne typu iPhone i iPad.

 

Znamy już nominowane tytuły w konkursie "Najlepsza książka dla młodych czytelników"

Nagrody

W piątek, 11 maja podczas Targów Książki w Warszawie ogłoszona została lista nominowanych tytułów w konkursie „Najlepsza książka dla młodych czytelników”. Wśród pretendujących do najlepszych znalazło się ponad 20 znakomitych tytułów, czytanych (nie) tylko przez młodych wielbicieli książek.  

 

Akcja „Z książką do czytelnika”

Biblioteki

Gminna Biblioteka Publiczna w Przecławiu rozpoczyna akcję „Z Książką do czytelnika”.

 

Aston, figa i mak w klubo-księgarni "Figa z makiem"

Czy Aston lubi figi i mak? Czy myślicie, że je też mógłby zbierać, podobnie jak kamyki, i otaczać troskliwą opieką?

 

Wydawnictwo Otwarte zaprasza do głosowania w Plebiscycie na Najbardziej Romantyczną Literacką Parę

Zainspirowani miłością Daniela i Sophii, bohaterów międzynarodowego bestsellera Ann Brashares „Nigdy i na zawsze”, postanowiliśmy zachęcić internautów do wytypowania literackich par, które uważają za najbardziej romantyczne – kochanków, których można uznać za wzór miłości niezwykłej i wzruszającej.

 

Ryszard Kapuściński in memoriam

Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW, Instytut Dziennikarstwa UW, Centrum Badań i Edukacji im. Ryszarda Kapuścińskiego, Fundacja im. Ryszarda Kapuścińskiego – Herodot oraz Spółdzielnia Wydawnicza "Czytelnik" zapraszają 23 stycznia 2012, o godz. 18, rocznica, do Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich (Uniwersytet Warszawski, ul. Krakowskie Przedmieście 32) na wieczór poświęcony Ryszardowi Kapuścińskiemu w 5. rocznicę Jego śmierci.

 

Czytanie książek opłaca się

Biblioteki

I to dosłownie. Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu oferuje specjalne zniżki dla swoich czytelników.    

 

Od 12 stycznia w sprzedaży książka Marka Millera - Pisanie

Zapowiedzi

Z Ryszardem Kapuścińskim rozmawia Marek Millera. Książka zawiera płytę DVD z filmem „Ryszard Kapuściński”      

 

SW „Czytelnik” zaprasza na kiermasz książek

Wydawnictwa

Kiermasz odbędzie się w sobotę 17 grudnia 2011 r. w godz. 11-16 w Kawiarni "Czytelnik" , Warszawa, ul. Wiejska 12 a. Dobre książki, Niskie ceny, Niespodzianki

 

FK Olesiejuk i wydawnictwo Czytelnik prezentuje Jarosława Iwaszkiewicza "Dzienniki 1964-1980. Tom 3"

Nowości

W trzecim, ostatnim tomie Dzienników Jarosław Iwaszkiewicza na pierwszy plan wysuwa się starość z jej gorzką samowiedzą, podziwem dla cudowności życia i oczekiwaniem na śmierć.

 

Uratujmy księgarnię Czytelnik!

Księgarnie

Po raz kolejny kultowa księgarnia Czytelnik przy ul. Wiejskiej w Warszawie jest zagrożona. Nowi właściciele wręczyli prowadzącym księgarnię paniom wypowiedzenie i za trzy miesiące księgarnia przestanie istnieć.

 

Spotkanie wokół książki Thomasa Bernharda “Wycinka”

Spółdzielnia Wydawnicza „Czytelnik” i austriackie forum kultury serdecznie zapraszają na prezentację książki Thomasa Bernharda "Wycinka" w przekładzie Moniki Muskały.

 

Mario Vargas Llosa w Polsce - spotkania z czytelnikami

Szanowni Państwo, w imieniu wydawnictwa Znak serdecznie zapraszamy na spotkania z laureatem Literackiej Nagrody Nobla 2010 Mario Vargasem Llosą.

 

Czytelnik poleca na wrześniowe, ciepłe dni

Nowości

Spółdzielnia wydawnicza Czytelnik poleca kilka znakomitych książek na ciepłe wrześniowe wieczory:

 

Sierpniowe nowości SW Czytelnik

Nowości

Przedstawiamy sierpniowe nowości Spółdzielni Wydawniczej Czytelnik

 

Czytelnik zaprasza do swojej księgarni internetowej

Wydawnictwa

Spółdzielnia Wydawnicza Czytelnik poleca Państwu na wakacyjne sierpniowe dni następujące książki:

 

Miejsce dla czytelnika

Kraków walczy o tytuł Miasta Literatury UNESCO. Ma literackie festiwale, znakomite wydawnictwa, targi książki i Strefę Wolnego Czytania. Czas na Miejsce dla czytelnika w pojazdach komunikacji miejskiej. Ta niecodzienna akcja ma zachęcać mieszkańców Krakowa do czytania i jednocześnie budować wizerunek Krakowa jako miasta żyjącego literaturą.

 

Zrobili miejsca dla czytelników w krakowskich tramwajach. "A co ze staruszkami?

W krakowskich tramwajach pojawiły się naklejki "Miejsce dla czytelnika". Akcja jest związana z krakowskimi obchodami roku Czesława Miłosza i staraniami Krakowa o tytuł Miasta Literatury UNESCO.

 

Nagroda czytelników "Dziecka" dla serii "Martynka"

Nagrody

Wydawnictwo Papilon otrzymało nagrodę przyznawaną przez czytelników miesięcznika DZIECKO dla najlepszych produktów dla dzieci. W kategorii "książki" II miejsce zajęła bestsellerowa seria "Martynka".

 

Spoko! To tylko rodzinka – nagrodzona przez internautów w kategorii „Szczypta humoru”

Spoko! To tylko rodzinka – nagrodzona przez internautów w kategorii „Szczypta humoru” w plebiscycie Najlepsza książka dla młodych czytelników wortalu literackiego Granice.pl

 

I Forum Bibliotekarzy Województwa Zachodniopomorskiego

Biblioteki

Lucjan Bąbolewski, dyrektor Książnicy Pomorskiej oraz Cecylia Judek, przewodnicząca Okręgu Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich zapraszają na: I Forum Bibliotekarzy Województwa Zachodniopomorskiego „Jak pozyskać, jak nie stracić czytelnika”.

 

Młodzi pożeracze książek, czyli … „Najlepsze książki dla młodych czytelników”

Nagrody

Cały wieczór siedzisz wpatrzony w ekran telewizora? Gry strategiczne przesłaniają Ci rzeczywistość? Twój świat kręci się wokół Internetu i filmów na DVD? Jeśli choć raz na którekolwiek z zadanych pytań odpowiedź brzmi: „tak”, to znaczy, że nie odkryłeś jeszcze magii książek.

 

Barykada z książek na moście Karola w Pradze

Zrobili ją przeciwnicy podwyżki podatku VAT na książki i wszelkiego rodzaju publikacje. Najbardziej niezadowoleni byli turyści, którzy nie mogli podziwiać panoramy miasta.

 

Rusza nowa strona internetowa wydawnictwa Czytelnik

Wydawnictwa

Informujemy, że 5 maja br. rusza nowa strona internetowa wydawnictwa Czytelnik. Oto treść komunikatu:

 

Ocalałem z Treblinki. Wspomnienia 1942-1943

Zapowiedzi

Jechiel Rajchman, urodzony w 1914 roku w Łodzi, podczas II wojny światowej trafił do getta w Ostrowie Lubelskim, skąd w 1942 roku został – razem z młodszą siostrą – wywieziony do obozu zagłady w Treblince. Cudem ocalony z selekcji, musiał stawić czoło straszliwej rzeczywistości obozowej. Pracował kolejno przy sortowaniu odzieży ofiar komór gazowych, jako fryzjer, tragarz zwłok i „dentysta” – wyrywał złote zęby zagazowanym.

 

Wybieramy najlepsze książki na lato!

Wydawnictwa

To już ostatnie dni przyjmowania zgłoszeń do konkursu i plebiscytu „Najlepsza książka na lato” oraz „Najlepsza książka dla młodych czytelników”!

 

Konferencja naukowa: Unowocześnianie organizacji i metod pracy bibliotek w świetle zmieniających się potrzeb czytelników

Biblioteki

Biblioteka Główna Uniwersytetu Opolskiego serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. „Unowocześnianie organizacji i metod pracy bibliotek w świetle zmieniających się potrzeb czytelników. Edycja II”, która odbędzie się 17 listopada 2011 roku.

 

Spotkanie z profesorem Tomaszem Szarotą z okazji publikacji IV rozszerzonego wydania książki "Okupowanej Warszawy dzień powszedni"

SW "Czytelnik" i Klub Księgarza zapraszają na spotkanie z profesorem Tomaszem Szarotą z okazji publikacji IV rozszerzonego wydania książki "Okupowanej Warszawy dzień powszedni".  

 

O Hercie Müller w Opolu

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu - Biblioteka Austriacka zaprasza 27 stycznia 2011 (czwartek) o godz. 17.00 na pierwsze w tym roku kalendarzowym spotkanie Niemieckojęzycznego Dyskusyjnego Klubu Książki.

 

DOBRE KSIĄŻKI na Mikołajki!

Zapowiedzi

Przed dniem św. Mikołaja na 19. Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek na dzieci czeka worek prawdziwych atrakcji.

 

Nieznany Iwaszkiewicz w Czytelniku!

Zapowiedzi

Mamy wspaniałą wiadomość dla wszystkich miłośników rodzimej literatury pięknej! Wydawnictwo Czytelnik zaprezentowało w zbiorze "Sprawy osobiste i inne wiersze rozproszone" niepublikowane dotąd w innych zbiorach utwory Jarosława Iwaszkiewicza.

 
 

Ostatni tom listów Stefana Żeromskiego - w grudniu

Zapowiedzi

39. tom "Pism zebranych" Stefana Żeromskiego będzie zawierał 208 listów Stefana Żeromskiego z lat 1919-1925. Ten zamykający 6-tomową "Czytelnikowską" edycję listów pisarza wolumen ukaże się w grudniu - zapowiada prof. Zdzisław Jerzy Adamczyk, który przygotował tom do druku.

 

Nowość SW Czytelnik: Antonio Tabucchi, Czas szybko sie starzeje

Nowości

Spółdzielnia Wydawnicza "Czytelnik" poleca miłośnikom ambitnej literatury zbiór opowiadań Antonio Tabucchiego pt. "Czas szybko się starzeje".

 

Wiktor Jerofiejew jak zawsze kontrowersyjny

Nowości

Tom opowiadań, reportaży i szkiców obyczajowych Bóg X jest uznawany za jedną z najbardziej kontrowersyjnych, skandalizujących i prowokacyjnych książek dobrze znanego czytelnikowi polskiemu rosyjskiego prozaika Wiktora Jerofiejewa (ur. 1947). Autor zebrał w nim pisane w latach 1997-2001 teksty, których wiodącym motywem jest miłość.

 

Czytelnik skomputeryzowany, czytanie nie tylko z komputera

Rynek zagraniczny

Czytanie? Zbyt oczywiste, żeby się nad nim zastanowić, prawda? Dla większości czytelników to czynność zbyt naturalna, żeby się nad nią pochylić, żeby zdobyć się na jakąś nad nią refleksję, a dla ludzi kompletnie nieczytających zbyt abstrakcyjna i nieużyteczna, żeby w ogóle zaprzątać sobie nią głowę. Czytanie? Jakie jest, przecież każdy (tak jest!) widzi. A może jednak nie jest to takie proste, łatwe i przyjemne?

 

Obraz rewolucyjnego Petersburga w dziennikach

Nowości

Dzienniki wybitnej rosyjskiej poetki i pisarki Zinaidy Gippius (1869–1945) obejmują okres od wybuchu I wojny światowej, poprzez obalenie caratu w 1917 r. aż po zdobycie władzy przez bolszewików w 1918 roku. Autorka staje się w nich rzeczniczką inteligencji rosyjskiej, wyrażając jej stosunek do rewolucji, kreśląc zapis ówczesnych wydarzeń, sylwetki osób i obraz wojenno-rewolucyjnego Petersburga.

 

WTK - spotkania w Klubie Czytelnika

Przedstawiamy program spotkań w "Klubie Czytelnika" na Warszawskich Targach Książki.

 

"Lapidarium VI" Kapuścińskiego w maju

Premiera "Lapidarium VI" Ryszarda Kapuścińskiego - ostatniej książki zmarłego w styczniu najwybitniejszego polskiego reportera - planowana jest na majowe 52. Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie - poinformowała Spółdzielnia Wydawnicza Czytelnik.

 

Debata z okazji 30. rocznicy śmierci Jarosława Iwaszkiewicza

Zapraszamy Państwa w imieniu Organizatorów na debatę poświęconą życiu i twórczości Jarosława Iwaszkiewicza. Czy wiemy dziś, kim był Jarosław Iwaszkiewicz?

 

Nowości książkowe o J. Iwaszkiewiczu

Zapowiedzi

Na początku roku można się spodziewać dwu ważnych nowości książkowych dotyczących Jarosława Iwaszkiewicza - drugiego tomu "Dzienników" pisarza oraz edycji jego listów do córek.

 

Perwersja - nasza mocna strona

Zapowiedzi

Elisabeth Roudinesco, francuska psychoanalityczka i historyczka, w obszernym eseju syntetyzuje wiedzę – psychologiczną, historyczną, literacką – o zjawiskach określanych ogólnym terminem perwersja. Jej zdaniem perwersja jest wszechobecna we wszystkich społeczeństwach i występuje pod różnymi postaciami (perwersja seksualna, społeczna, psychiczna, polityczna).

 

„Dzienniki 1956 – 1963” Jarosława Iwaszkiewicza już w lutym

Zapowiedzi

Przyszły rok rozpocznie się od wielkiego wydarzenia literackiego. Oficyna Czytelnik opublikuje w lutym „Dzienniki 1956 – 1963” Jarosława Iwaszkiewicza.

 

Biblioteka świętuje i ogłasza amnestię

Biblioteki

Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego rozpoczyna we wtorek świętowanie dziesięciu lat funkcjonowania w gmachu na Powiślu. Biblioteka swój jubileusz uczci tortem oraz amnestią dla przetrzymujących książki czytelników.

 

Najlepsza książka na jesienno-zimowe wieczory wortalu Granice.pl

Wokół książek

Wydawnictwo Mag Z radością informuje, że opublikowana przez Wydawnictwo Mag książka" Miasto popiołów" Cassandry Clare otrzymały nominację jurorów do tytułu „Najlepsza książka na jesienno-zimowe wieczory wortalu Granice.pl".

 

Prezentacja "Zaburzenia" Thomasa Bernharda w BUW

Austriackie forum kultury w Warszawie i Spółdzielnia Wydawnicza "Czytelnik" zapraszają na prezentację powieści Thomasa Bernharda pt. "Zaburzenie" w przekładzie Sławy Lisieckiej.  

 

Z archiwum „Czytelnika” po raz drugi !

SW Czytelnik zaprasza na kiermasz książek wydanych w latach 1945 - 1999.

 

"Listy wybrane z lat 1832-1839" Leonarda Niedźwieckiego już w sprzedaży

Zapowiedzi

Nakładem wydawnictwa Czytelnik ukazały się publikowane po raz pierwszy z autografów listy Leonarda Niedźwieckiego (1810-1892): "Listy wybrane z lat 1832-1839".

 

Mariusz Szczygieł otrzyma czeską nagrodę Gratias Agit

2 października Mariusz Szczygieł otrzyma w Pradze z rąk ministra spraw zagranicznych Republiki Czeskiej nagrodę Gratias Agit, przyznawaną za "zasługi w szerzeniu dobrego imienia państwa czeskiego". Jej laureatami są m.in. Milosz Forman i Madeleine Albright.

 

Nowości i inne atrakcje SW Czytelnik

Nowości

Przedstawiamy nowości oraz promocje książkowe SW Czytelnik:  

 

SW Czytelnik poleca: "Książka za 5,10,15 zł".

Wokół książek

Poniżej zamieszczamy listę książek w cenie od 5 do 15 zł.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.