RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Nowości Wydawnictwa Akademickiego DIALOG

Nowości

Z przyjemnością informujemy, że zapowiadane w ostatnich dniach nowości wydawnictwa naukowego DIALOG są już dostępne w naszym sklepie internetowym.

 

Letnia promocja Wydawnictwa Akademickiego DIALOG

Nowości

Kontynuując sympatyczną tradycję letnich promocji, które pozwalają na wzbogacenie naukowych (i nie tylko) biblioteczek domowych, gorąco zachęcamy do odwiedzenia strony wydawnictwa naukowego DIALOG.

 

Nowości Wydawnictwa Akademickiego Dialog

Nowości

Polecamy Państwa uwadze najnowsze tytuły Wydawnictwa Akademickiego Dialog:

 

W wydawnictwie DIALOG - „Ogłupiająca idea"

Nowości

Warszawskie wydawnictwo akademickie DIALOG proponuje zbiór tekstów rumuńskich filozofów i politologów A. Pleşu G. Liiceanu i H.R Patapievici pt. „Ogłupiająca idea":

 
 

Ważna książka w wydawnictwie Dialog: Nasz ojciec esesman i męczennik. Dziennik braci Schillerów

Nowości

Boualem Sansal będzie gościem tegorocznych Warszawskich Targów Książki, więc by umilić Państwu czas oczekiwania na spotkanie, przypominamy jego szalenie ważną i odważną książkę "Nasz ojciec esesman i męczennik":

 

Poznaj świat islamu z Wydawnictwem Akademickim Dialog

Nowości

Gorąco zachęcamy do skorzystania z najnowszej promocji tematycznej Wydawnictwa Akademickiego Dialog, dzięki której od dziś do niedzieli (13 marca) będzie można kupić dziesiątki książek najwybitniejszych autorów z Polski i zagranicy, zajmujących się przybliżaniem świata islamu.

 

Jerzy Bralczyk całe życie mówi cytatami z "Trylogii"

Wydarzenia

– Zaraziłem tym syna. Kto wie, czy w znajomości Sienkiewiczowskich dialogów nie jest lepszy ode mnie – mówił wybitny językoznawca i wielki miłośnik "Trylogii".

 

Wydawnictwo Dialog - promocja XII 2015

Nowości

To już ostatni moment, by skorzystać ze świątecznej promocji – tylko do niedzieli mogą Państwo kupić nasze najbardziej rozchwytywane tytuły (również jako e-booki) w specjalnych, niższych cenach.

 

Świąteczna promocja Wydawnictwa Akademickiego DIALOG

Nowości

Wszyscy wiemy, że nic tak nie ucieszy czytelnika, jak dobra książka pod choinką lub możliwość obdarowania kogoś bliskiego takim właśnie prezentem.

 

Letnia promocja w wydawnictwie DIALOG nabiera tempa

Nowości

Dla uczczenia pełni lata wydawnictwo akademickie DIALOG wzbogaciło o kilkadziesiąt tytułów swoją promocyjną ofertę

 

Wydawnictwo Dialog - Wielka letnia promocja

Nowości

Ogłaszamy hasło: Lato bez bez wielkiej promocji Wydawnictwa Akademickiego Dialog, latem straconym!

 

Wystawa i dyskusja: Dialog o losie i duszy. Stanisław Vincenz (1888-1971)

Wydarzenia

Dyrektor Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie dr Jarosław Klejnocki i Dyrektor Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Jan Miodek zapraszają na spotkanie towarzyszące wystawie Dialog o losie i duszy". Stanisław Vincenz (1888-1971)

 

Dziesięć dni z Indiami - promocja Wydawnictwa Akademickiego DIALOG

Nowości

Wydawnictwo akademickie DIALOG przygotowało nie lada gratkę dla miłośników Indii - od dziś do 31 maja wszystkie nasze indologiczne tytuły będą dostępne w bardzo promocyjnych cenach.

 

Dziesięć dni z Indiami - promocja Wydawnictwa Akademickiego DIALOG

Wydawnictwa

Wydawnictwo naukowe DIALOG przygotowało nie lada gratkę dla miłośników Indii - od dziś do 31 maja wszystkie ich indologiczne tytuły będą dostępne w bardzo promocyjnych cenach.

 

Majowe spotkania z Czytelnikami

Wydawnictwo naukowe DIALOG uroczyście ogłasza maj miesiącem spotkań z Czytelnikami! Oto przejrzysta lista warszawskich miejsc, w których będą obecni:

 

Deportowani do ZSRS - nowość Wydawnictwa Akademickiego DIALOG

Nowości

Szanowni Państwo, wydawnictwo Dialog informujemy z dumą, że w ich księgarni jest już dostępna książka "Deportowani do ZSRS. Relacje ofiar gułagu".

 

Wspaniała dziesiątka - błyskawiczna promocja Wydawnictwa Akademickiego DIALOG

Nowości

Pod wpływem świątecznej atmosfery wydawnictwo Akademickie DIALOG przygotowało błyskawiczną promocję polegającą na tym, iż wytypowano wspaniałą dziesiątkę, która do 17 kwietnia będzie do nabycia w cenie jedynych 5 zł za egzemplarz.

 

„Dezintegracja Jugosławii. Most w Mostarze - symbol dialogu i wojny kultur

Nowości

Chciałbym zaproponować dzisiaj publikację Karoliny Kawczyńskiej zatytułowaną „Dezintegracja Jugosławii. Most w Mostarze – symbol dialogu i wojny kultur". To kolejna książka wydana przez Wydawnictwo Nauka i Innowacje.

 

Nowe tytuły w wiosennej ofercie promocyjnej wydawnictwa DIALOG

Nowości

Z przyjemnością informujemy w imieniu wydawnictwa naukowego DIALOG, że dodano kolejne tytuły do wiosennej oferty promocyjnej.

 

Wiosenna promocja Wydawnictwa Akademickiego Dialog

Nowości

Z ogromną przyjemnością informujemy, że właśnie rozpoczęła się wiosenna promocja Wydawnictwa Akademickiego DIALOG.

 

W Kielcach wystawa o Annie Frank

Wydarzenia

Instytut Kultury Spotkania i Dialogu zaprasza do swej siedziby w Kielcach przy ul. Planty 7 na wystawę poświęconą Annie Frank. Wernisaż odbędzie się w czwartek, 8 stycznia 2015 r. o godz. 16.00.

 

Grudniowe przeceny w Wydawnictwie Akademickim DIALOG

Wydawnictwa

Drodzy Czytelnicy, niniejszym informujemy, że wydawnictwo akademickie DIALOG uniesione nastrojem świątecznym drastycznie obniżyliśmy ceny wielu naszych książek.

 

Wszystkie e-booki -40% w wielkiej promocji Wydawnictwa Akademickiego Dialog

Nowości

Wydawnictwo Akademickie DIALOG informuje, że przygotowało bardzo miłą niespodziankę dla miłośników e-booków.

 

Recenzja: „Wiem co mówię, czyli dialogi uzdrawiające. Spotkania z Józefem Henem”

Recenzje

„Wiem co mówię czyli dialogi uzdrawiające” to zbiór rozmów z Józefem Henem przeprowadzonych pomiędzy 1948 a 2013 rokiem, obejmujący imponujący okres 65 lat twórczości pisarza. Wyboru tych rozmów dokonała córka pisarza, Magdalena Hen.  

 

"Bawełna, samowary i Sartowie. Muzułmańskie okrainy carskiej Rosji 1795-1916" Jerzego Rohozińskiego już w sprzedaży

Nowości

Z ogromną przyjemnością informujmy za wydawnictwem DIALOG, że książka Jerzego Rohozińskiego "Bawełna, samowary i Sartowie. Muzułmańskie okrainy carskiej Rosji 1795-1916" jest już w sprzedaży!

 

„Arabska droga cierniowa. Dziennik 2011-2013" i "Język tamilski" już dostępne

Nowości

Z przyjemnością informujemy, że są już dostępne dwa z niecierpliwością wyczekiwane tytuły: „Arabska droga cierniowa. Dziennik 2011-2013” Gillesa Kepela.

 

E-booki 40% taniej

Nowości

Wydawnictwo naukowe DIALOG poleca swoje e-booki w bardzo atrakcyjnych cenach- nawet o 40% taniej!

 

Ponad 200 tytułów w cenach od 2 do 20 zł

Nowości

Wiosenna promocja Wydawnictwa Akademickiego DIALOG jest już w pełnym rozkwicie - na naszej stronie PROMOCJE czeka na Państwa ponad 200 pozycji w atrakcyjnych cenach (od 2 do 20 zł).

 

Wiosną ceny się kurczą w Wydawnictwie Akademickim Dialog

Nowości

Wydawnictwo naukowe DIALOG uprzejmie informuje, że pod wpływem wiosny przycięło zgrabnie ceny kilkudziesięciu swoich tytułów

 

Dlaczego przestałem być Żydem. Spojrzenie Izraelczyka" - najnowsza książka Shlomo Sanda już w sprzedaży

Nowości

Z przyjemnością informujemy, za wydawnictwem akademickim DIALOG, że jest już dostępna najnowsza książka profesora Shlomo Sanda "Dlaczego przestałem być Żydem. Spojrzenie Izraelczyka".

 

Pakiety za pół ceny Wydawnictwa Akademickiego DIALOG

Wydawnictwa

Ogłaszamy kwiecień miesiącem korzystnych zakupów - nasza najnowsza promocja odbywa się pod hasłem "Pakiety za pół ceny" i pozwala klientom kupić wymarzone książki 20%, 30%, 40%, a często nawet 50% taniej!

 

Jeszcze więcej książek Dialogu w promocyjnej ofercie

Nowości

Czy może być coś piękniejszego niż 200 książek Dialogu w promocyjnej ofercie? Owszem - jeszcze więcej pozycji w radujących serce i kieszeń cenach.

 

Książki po 5, 10 i 15 zł - nowa promocja Dialogu

Wydawnictwa

Uprzejmie donosimy, że wydawnictwo naukowe Dialog rozpoczęło wielkie, przedwiosenne wietrzenie magazynu.

 

Lista e-booków stale rośnie

Wydawnictwa

Z przyjemnością i słuszną dumą wydawnictwo naukowe Dialog informuje, że lista oferowanych przez nas e-booków - w formatach mobi oraz e-pub - stale rośnie (i bynajmniej nie oznacza to, że spoczęliśmy na laurach).

 

Jubileusz dziewięćdziesiątych urodzin Józefa Hena w Klubie Księgarza

Wydawnictwa

Wydawnictwo ISKRY zaprasza na spotkanie z Józefem Henem z okazji jego 90. urodzin oraz ukazania się książki "Wiem, co mówię, czyli dialogi uzdrawiające" 8 listopada.

 

Nowości Wydawnictwa Akademickiego DIALOG

Nowości

Z ogromną radością donosimy, iż oferta tytułowa wydawnictwa akademickiego Dialog powiększyła się o dwie przepiękne, nowe książki:

 

Wydawnictwo DIALOG: Koran - nowe wydanie już w sprzedaży

Nowości

Z przyjemnością informujemy, że oferta wydawnictwa akademickiego DIALOG wzbogaciła się o nowe wydanie Koranu.

 

Nowości wydawnictwa Iskry

Nowości

Wydawnictwo Iskry przedstawia swoje dwie ostatnie nowości tytułowe: "Warszawskie kawiarnie literackie i "Wiem co mówię czyli dialogi uzdrawiające. Spotkania z Józefem Henem":

 

Finał jesiennej promocji Wydawnictwa Akademickiego Dialog

Nowości

Właśnie dotarliśmy do finału wielkiej jesiennej promocji książek wydawnictwa akademickiego Dialog - lista tytułów po raz kolejny (już ostatni) wydłużyła się, kusząc niewiarygodnie niską ceną 5 zł.

 

Kolejne pozycje w jesiennej promocji

Nowości

Właśnie wydawnictwo Akademickie DIALOG wzbogaciło ofertę książek w promocyjnej cenie 5 zł o kilkadziesiąt nowych tytułów.

 

Jesienna promocja - dziesiątki tytułów po 5 zł

Nowości

Z przyjemnością ogłaszamy początek wrześniowej akcji promocyjnej Wydawnictwa Akademickiego DIALOG dzięki której już od dziś mogą Państwo zamówić dziesiątki tytułów w - powiedzmy to szczerze - niewiarygodnej cenie 5 zł.

 

Wydawnictwo Akademickie DIALOG: Wielka letnia promocja

Wydawnictwa

Drodzy Państwo, na przekór pogodzie Wydawnictwo Akademickie Dialog oferuje prawdziwie gorącą letnią promocję - książeczki z działu "promocja" do końca czerwca oferujemy w cenie 5 zł.

 

Długo oczekiwana klasyczna literatura tybetańska już w sprzedaży

Nowości

Miło nam poinformować, że długo wyczekiwana książka "Klasyczna literatura tybetańska" - doskonała praca zbiorowa pod redakcją naukową J. I. Cabezona i R.R. Jacksona jest już dostępna w sklepie wydawnictwa Dialog

 

Azjatyckie nowości Wydawnictwa Akademickiego DIALOG

Nowości

Z ogromną dumą informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukazały się wiersze nietłumaczonego wcześniej na język polski chińskiego poety Duo Duo.

 

"Polityka zagraniczna Chin" i "Literatura poł udniowoafrykańska" - nowości Wydawnictwa Akademickiego DIALOG"

Nowości

Wydawnictwo Akademickie Dialog z największą radością zawiadamia o dwóch nowych, wyczekiwanych tytułach: "Polityka zagraniczna Chin" Jean-Pierre'a Cabestana - wybitnego francuskiego sinologa, to praca wyróżniająca się nie tylko aktualnością, ale i głębią spostrzeżeń.

 

Sidonie-Gabrielle Colette "Dialogi zwierząt"

Nowości

Kot, pies i Oni, ich państwo (bez większego znaczenia).   Jest ich czworo. Mieszkają pod jednym dachem i dzielą tajemnice. Kto jest górą? A komu się tak tylko wydaje? Oto doskonała lekcja, jakiej Colette udziela wszystkim właścicielom zwierząt – pupile czasem wiedzą o nas więcej i lepiej nas rozumieją niż nam się wydaje!

 

"Stosunki międzynarodowe"i "Kraje Maghrebu" - dwie nowości Wydawnictwa Akademickiego Dialog

Nowości

Koniec roku będzie prawdziwym rogiem obfitości dla naszych miłych Czytelników. Zaczynamy od jednej pozycji klasycznej i jednej dla miłośników aktualności.

 

Druga edycja debat "Polska i Rosja w Powiększeniu" - 15/10/2012

Wydarzenia

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, Klub Powiększenie, serdecznie zapraszają na drugi sezon DEBAT CENTRUM. Debata inauguracyjna - 15 października 2012 r. (poniedziałek) godz. 18:00. - Mit Polaków na Kremlu.

 

Mo Yan w Wydawnictwie Akademickim Dialog

Wydawnictwa

Wszystkim wielbicielom pisarstwa tegorocznego laureata literackiej nagrody Nobla Mo Yana oraz tym, którzy chcieliby poznać jego kunszt, a przy okazji nawiązać znajomość z innymi czołowymi współczesnymi pisarzami chińskimi polecamy dwie publikacje wydawnictwa akademickiego Dialog:

 
 

Jesienna promocja wydawnictwa DIALOG

Wydawnictwa

Z okazji rozpoczęcia nowego roku akademickiego ogłaszamy jesienną promocję, która potrwa od 1 do 14 października, a która pozwoli wszystkim bez wyjątku dokonać w naszym sklepie zakupów z 10% rabatem.

 

Nowa pozycja z serii "Życie codzienne w muzułmańskim Madrycie"

Nowości

Gorąco polecamy najnowszą książkę z serii "Życie codzienne w..." - "Życie codzienne w muzułmańskim Madrycie". Fascynująca opowieść o muzułmańskiej społeczności w stolicy Hiszpanii powstała na podstawie wnikliwych badań prowadzonych tam przez autorkę.

 

Nowość wydawnictwa Dialog: "Islam w Europie. Bogactwo różnorodności czy źródło konflików?

Nowości

Z satysfakcją informujemy, że nakładem Wydawnictwa Akademickiego Dialog ukazała się książka "Islam w Europie. Bogactwo różnorodności czy źródło konfliktów?".

 

Nasz ojciec esesman i męczennik - wstrząsająca książka Boualema Sansala

Nowości

Miło nam poinformować, że nakładem Wydawnictwa Akademickiego DIALOG ukazał się "Nasz ojciec esesman i męczennik. Dziennik braci Schillerów" książka Boualema Sansala - francuskojęzycznego pisarza algierskiego, dotąd nietłumaczonego na język polski

 

Recenzja: "Atlasu radykalnego islamu" pod red. Xaviera Raufera

Recenzje

We wstępie "Atlasu radykalnego islamu" pod redakcją Xaviera Raufera możemy przeczytać opis charakterystycznej i wiele mówiącej sytuacji – oto w styczniu 2003 roku, na dwa miesiące przed amerykańskim atakiem na Irak, George W. Bush spotyka się z trzema wybitnymi Irakijczykami. Kiedy ci postanawiają omówić kwestię sunnitów i szyitów, zauważają, że prezydent nigdy nie słyszał tych terminów – w rezultacie przez znaczną część spotkania tłumaczą mu, że islam dzieli się na dwa główne...

 

Wielka letnia obniżka cen w wydawnictwie Dialog

Wydawnictwa

Nauczeni doświadczeniem ulepszyliśmy system i z dumą zapowiadamy kolejną i tym razem już absolutnie bezproblemową letnią promocję - wydawnictwo akademickie DIALOG

 

Dehnel w Weimarze

Podczas spotkania z cyklu "Obcy przyjaciele? Polscy autorzy w dialogu" Jacek Dehnel zaprezentuje dziś, 6 czerwca w Weimarze swoje książki: Lala i Saturn. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00 w Herzogin Anna-Amalia-Bibliothek. Fragmenty niemieckiego przekładu przeczyta Frank Motz.  

 

O stosunkach polsko-litewskich - Forum Dialogu i Współpracy

Szanowni Państwo, Niedobra aura w stosunkach polsko-litewskich wymaga działania. Ponad podziałami politycznymi i środowiskowymi spotkały się dziś przemyślenia i inicjatywy ludzi dobrej woli, od lewa do prawa, ubolewających nad stanem stosunków polsko-litewskich.

 

Afryka dzisiaj - piękna i osobista książka o Czarnym Lądzie

Nowości

W imieniu wydawnictwa Dialog prezentujemy Państwu najnowszą publikację naszego wydawnictwa - książkę Jerzego Gilarowskiego "Afryka dzisiaj. Piękna, biedna, różnorodna".

 

Zapraszamy na Warszawskie Targi Książki - wydawnictwo Dialog

Wydawnictwo Akademickie Dialog serdecznie zachęca do odwiedzenia Warszawskich Targów Książki, które odbędą się w dniach 10-13 maja w stołecznym Pałacu Kultury i Nauki, i odwiedzenia stoiska B 262, gdzie będziemy na Państwa czekali z naszymi książeczkami i informacjami o zapowiedziach.

 

Debata nt. orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu ws. skargi katyńskiej

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia serdecznie zaprasza na DEBATĘ CO WYNIKA Z ORZECZENIA EUROPEJSKIEGO TRYBUNAŁU PRAW CZŁOWIEKA W STRASBURGU WS. SKARGI KATYŃSKIEJ

 

WKDS apeluje ws. likwidacji szkół

Wydarzenia

Wojewódzka Komisja Dialogu Społecznego (WKDS) zapowiedziała w poniedziałek, że zwróci się do samorządów z apelem o konsultowanie planowanych reorganizacji szkół m.in. ze związkami zawodowymi i przedstawicielami środowisk lokalnych.

 

wydawnictwo Dialog poleca: Atlas radykalnego islamu - wszystko, co trzeba wiedzieć o ekstremistycznych ugrupowaniach muzułmańskich

Nowości

Szanowni Państwo, nakładem Wydawnictwa Akademickiego Dialog ukazała się właśnie wyjątkowa praca zbiorowa pod redakcją Xaviera Raufera „Atlas radykalnego islamu”, w tłumaczeniu Pani Prof. Katarzyny Pachniak

 

Pakiety promocyjne wydawnictwa Dialog

Nowości

Specjalnie z myślą o swoich klientach indywidualnych wydawnictwo Dialog przygotowało aż 23 różne pakiety promocyjne w bardzo, ale to bardzo atrakcyjnych cenach.

 

Konkurs na opracowanie projektów serii wydawniczych

Wydawnictwa

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia ogłasza konkurs na opracowanie projektów serii wydawniczych w zakresie:  

 

Pawlikowska i Sebyła w serii 44

Nowości

Ukazały się w Biurze Literackim dwie kolejne książki w serii "44. Poezja polska od nowa".

 

Recenzja: Petőcz András - Obcy

Recenzje

András Petöcz jest jednym z najzdolniejszych i najciekawszych twórców węgierskich średniego pokolenia. Urodził się w 1959 r., studiował literaturę węgierską i historię języka na Uniwersytecie im. Loránda Eötvösa w Budapeszcie, przez wiele lat redagował magazyny literackie, w tym periodyk „Jelentét” („Obecność”) – najważniejsze bodaj forum literatury współczesnej na Węgrzech

 

Recenzja: Chińska kultura symboliczna. Jej współczesne metamorfozy w literaturze, teatrze i malarstwie

Recenzje

Gdy obserwujemy gwałtowną modernizację Chin, nasuwa się pytanie, co z dawnymi Chinami, co z tradycjami i bogactwem kultury Państwa Środka?

 

Trzy nowe publikacje dla wielbicieli Azji

Nowości

Wydawnictwo Akademickie Dialog przygotowało prawdziwie wyrafinowaną intelektualną ucztę dla wszystkich miłośników Azji. Oto trzy najnowsze publikacje poświęcone historii Indii, klasycznemu językowi tybetańskiemu oraz kulturowym kodom społeczności chińskich.

 

Historia współczesnej Afryki. Pół wieku niepodległości

Nowości

Z wielką radością informujemy, że nakładem Wydawnictwa Akadmickiego DIALOG ukazała się długo oczekiwane opus magnum Martina Mereditha "Historia współczesnej Afryki. Pół wieku niepodległości" w znakomitym tłumaczeniu profesora Stanisława Piłaszewicza.

 

Język perski od podstaw - nowe wydanie

Nowości

Z podręcznikiem do nauki języka perskiego (farsi) rozpoczynało swą przygodę z Iranem już kilkanaście roczników studentów. Autor, wieloletni wykładowca perskiego w Instytucie Orientalistycznym UW, jest z wykształcenia reżyserem teatralnym i filmowym, nie językoznawcą.

 

Paradoksy polityki Kimów - rzecz o Korei Północnej

Nowości

Wydawnictwo Akademickie Dialog z radością donosi, że jest już dostępna absolutnie wyjątkowa i niemająca sobie równych pod względem aktualności książka na temat Korei Północnej - kraju rządzonego przez kolejne - za chwilę już trzecie - pokolenie przywódców z klanu Kimów, prowadzonej przez nich polityki permanentnego szantażu, reakcji wielkich mocarstw oraz wyzwań, jakie stawia przed światem igranie z bronią masowego rażenia.

 

Gabinet Jana Karskiego zostanie otwarty w październiku

Zakończył się remont obiektu w Rudzie Śląskiej, w którym zostanie otwarty gabinet prof. Jana Karskiego, legendarnego kuriera Polskiego Państwa Podziemnego. Ekspozycja zostanie otwarta w październiku. Po gabinecie będzie oprowadzał wirtualny Karski.

 

Mistrzowie czterech kultur. Festiwalowa oferta: literatura, teatr, muzyka...

Łódź Czterech Kultur ma tym razem hasło: „Mistrzowie”. Festiwal, przygotowywany przez Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, odbędzie się w dniach 13 – 17 września i jako jeden z czterech – obok poznańskiej Malty, wrocławskich Nowych Horyzontów, Warszawy Singera – reprezentuje polską prezydencję w Unii.

 

Kiedy i jak wynaleziono naród żydowski - głośna praca izraelskiego historyka Shlomo Sanda już dostępn

Nowości

Wydawnictwo Akademickie Dialog ma przyjemność poinformować, że jego nakładem ukazała się właśnie niezwykle głośna i budząca na całym świecie liczne debaty książka izraelskiego historyka Shlomo Sanda „Kiedy i jak wynaleziono naród żydowski”.

 

Otworzono międzynarodowe centrum dialogu

W Krasnogrudzie otwarto w czwartek Międzynarodowe Centrum Dialogu. Zlokalizowane jest ono w dawnym dworku rodziny Czesława Miłosza. Uroczystość zainaugurowała cykl wydarzeń kulturalnych polskiej prezydencji.

 

Europejska Agora w Krasnogrudzie

Wydarzenia

30 czerwca w dawnym majątku rodziny Czesława Miłosza w Krasnogrudzie otwarte zostanie Międzynarodowe Centrum Dialogu.

 
 

25 czołowych malarzy - 25 rozmów - 1 album

Nowości

Seria „Artyści mówią” to wycieczka w doborowym towarzystwie do świata sztuki, a przede wszystkim ludzi, którzy ją tworzą.

 

Mieczysław Tomala i Adam Krzemiński o Polsce i Niemczech - Dwugłos dwóch pokoleń w Radio Cafe

Stowarzyszenie pracowników, współpracowników i przyjaciół rozgłośni polskiej Radia Wolna Europa imienia Jana Nowaka-Jeziorańskiego zaprasza na kolejne spotkanie - dyskusję w Klubie im. Aliny Perth-Grabowskiej pt.: " Polska i Niemcy - lekcje dialogu".   (dwugłos międzypokoleniowy)    

 

"Mnich ucieknie lecz..."

Nowości

Kontynuując przedświąteczną listę nowości – doskonałych pomysłów na noworoczne prezenty i przyjemności przedstawiamy najnowszą publikację Wydawnictwa Akademickiego Dialog z serii Mądrość Orientu: „Ucieknie mnich, lecz nie umknie świątynia. Przysłowia i mądrości chińskie”.    

 

"Hinduizm" i "Judaizm"

Nowości

Z przyjemnością informujemy, że nakładem Wydawnictwa Akademickiego Dialog ukazały się dwie niezwykle przejrzyste i cenne pozycje z zakresu religioznawstwa. Pierwsza z nich – „Hinduizm” autorstwa Heinricha von Stietencrona, emerytowanego profesora indologii i religioznawstwa na Uniwersytecie w Tübingen – daje przegląd przebogatej, liczącej 3000 lat tradycji religijnej, od religii wedyjskiej po nowoczesny hinduizm.  

 

Debata "Szczecin a polsko-niemieckie pogranicze"

Książnica Pomorska im. Stanisława Staszica w Szczecinie, Urząd Miasta Szczecin, Samorządowa Instytucja Kultury „Szczecin 2016” oraz Magazyn Polsko-Niemiecki DIALOG zapraszają na debatę promującą najnowszy numer magazynu „DIALOG” - „Szczecin a nowe polsko-niemieckie pogranicze”.

 

Łódź Czterech Kultur - od 14-18 września

Prawie 30 wydarzeń artystycznych - koncerty, spektakle teatralne, spotkania z pisarzami i warsztaty - znajdzie się w programie Festiwalu Łódź Czterech Kultur, który w dniach 14-18 września odbędzie się w Łodzi. Impreza zastąpi odbywający się od 2002 roku Festiwal Dialogu Czterech Kultur.

 

W Krasnogrudzie powstaje Międzynarodowe Centrum Dialogu

Za rok będzie otwarte Międzynarodowe Centrum Dialogu, które powstaje w rewitalizowanym dworze w Krasnogrudzie na Suwalszczyźnie należącym przed wojną do rodziny Czesława Miłosza. We wtorek wmurowano kamień węgielny pod to centrum.

 

Dom Miłosza zamieni się w Międzynarodowe Centrum Dialogu

Wydarzenia

Za rok będzie otwarte Międzynarodowe Centrum Dialogu, które powstaje w rewitalizowanym dworze w Krasnogrudzie na Suwalszczyźnie należącym przed wojną do rodziny Czesława Miłosza. 6 lipca br. wmurowano kamień węgielny pod to centrum. Placówka, którą tworzy w Krasnogrudzie Fundacja i ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w Sejnach, ma służyć międzynarodowemu dialogowi.    

 
 

Prof. Anna Parzymies laureatką nagrody UNESCO w dziedzinie kultury arabskiej

Prof. Anna Parzymies, założycielka Zakładu Islamu Europejskiego na Wydziale Orientalistycznym UW, otrzyma we wtorek po południu w Paryżu nagrodę UNESCO/Sharjah 2009 za wkład w promowanie i upowszechnianie kultury arabskiej.

 

Szaleńcy u władzy

Nowości

W fascynujący sposób napisana książka, przedstawiająca i omawiająca cechy osobowości, jakimi muszą dysponować ci, którzy chcą osiągnąć sukces w polityce.

 

Na Festiwalu "Dialog" - promocja i czytanie dramatów Wernera Schwaba

Prezentacje

Fragmenty dramatów Schwaba na Festiwalu Teatralnym Dialog" we Wrocławiu czytają aktorzy: Tomasz Cymerman (Wrocławski Teatr Współczesny), Bożena Baranowska (Teatr Polski we Wrocławiu), Jerzy Światłoń (Teatr im. J.Słowackiego w Krakowie).    

 

Spotkanie dotyczące książki "Pamięć Shoah: kulturowe reprezentacje i praktyki upamiętnienia"

Wydarzenia

Księgarnia mała litera zaprasza na promocję książki: "Pamięć Shoah: kulturowe reprezentacje i praktyki upamiętnienia" (Wydawnictwo Oficyna, Łódź 2009).  

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.