RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

„Wira z Powstania". Dramatyczne losy dziewczyny z powstania warszawskiego

Zapowiedzi

Grupa wydawnicza Foksal poleca zapowiadane na 20 lipca wspomnienia George Szlachetko Danuta "Wira" Szlachetko zatytułowane „Wira z Powstania" - dramatyczne losy dziewczyny z powstania.

 

Teatrzyki na cztery pory roku. Niech zabawa w teatr trwa cały rok!

1 września ukazała się nowa publikacja dla dzieci Wydawnictwa Szkolnego PWN: Teatrzyki na cztery pory roku Doroty Gellner i Danuty Gellnerowej. Książka zawiera 35 wierszowanych, krótkich przedstawień, przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

 

Zabierz książkę na wakacje – tytuły, które warto przeczytać tego lata

Wydarzenia

Rozpoczęliśmy sezon wakacyjny, a wraz z nim nastał czas planowania urlopów i weekendowych wypadów. To doskonała okazja, by nadrobić czytelnicze zaległości. Nawet jeśli planujecie aktywny wypoczynek, z pewnością znajdziecie chwilę na odpoczynek z książką w ręku. Empik podpowiada miłośnikom różnych gatunków, jakie tytuły warto spakować do walizki.

 

„Trans-Atlantyk” nominowany do PEN Translation Prize

Rynek zagraniczny, Wydarzenia

Przekład Trans-Atlantyku Witolda Gombrowicza, dokonany przez Danutę Borchardt, znalazł się na tzw. długiej liście nominowanych do PEN Translation Prize przyznawanej corocznie przez amerykański PEN Club wybitnym tłumaczeniom książek na język angielski.

 

Nowa powieść Jeffreya Archera od 8.10 w księgarniach!

Nowości

W najbliższą środę trafi do księgarń czwarty tom bestsellerowych „Kronik Cliftonów” Jeffreya Archera zatytułowany „Ostrożnie z marzeniami".        

 

Nowa książka nominowanej do nagrody Angelusa pisarki - "Motylka" Danuty Mikołajewskiej

Oficyna wydawnicza Wexel poleca Państwa uwadze nową publikację Danuty Mikołajewskiej zatytułowaną "Motylka":

 

"Wiersze dla niegrzecznych dzieci" Danuta Wawiłow

Nakładem wydawnictwa Egmont 13 marca ukażą się piękne wiersze Danuty Wawiłow z ilustracjami Marianny Oklejak

 

Mistrzowie słowa w nowej kolekcji audiobooków

Wydarzenia

W piątek (5 października 2012 roku) ukaże się pierwszy tom kolekcji "Mistrzowie słowa". Zapoczątkuje ją książka "Pod słońcem Toskanii" w interpretacji Danuty Stenki. Wydawcami kolekcji są Agora i Bellona.

 

Niepublikowane wiersze Wisławy Szymborskiej w Trójce!

Wydarzenia

Dla słuchaczy Trójki mamy prawdziwą sensację. W niedzielę w "Magazynie Bardzo Kulturalnym" po raz pierwszy zabrzmi niepublikowany dotąd - a wyszperany przez Michała Rusinka - wiersz Noblistki z 1947 roku "Erotyk Żartobliwy" w interpretacji Danuty Szaflarskiej.

 

Nowość słowo/obraz terytoria: "Śmierć wewnętrzna" Danuty Danek

Nowości

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria anonsuje publikację esjeju Danuty Danek pt. "Śmierć wewnętrzna".

 

Twój Styl” z książką Danuty Wałęsy w formie audiobooka

Nowości

Majowy numer miesięcznika “Twój Styl” (Wydawnictwo Bauer) ukazał się właśnie - po raz pierwszy w swojej historii - w dwóch mutacjach: bez dodatku oraz z książką Danuty Wałęsy “Marzenia i tajemnice” w formie audiobooka.

 

Danuta Wałęsa laureatką Nagrody Radia TOK FM

Laureatką Nagrody Radia TOK FM za rok 2011 została Danuta Wałęsa. Do nagrody nominowani byli również: ksiądz Adam Boniecki i kapitan Tadeusz Wrona.

 

Spotkanie z p. Danutą Wałęsą w Księgarni Ówczesnej w Bydgoszczy

w najbliższy czwartek, 9-go lutego, gościem Księgarni Ówczesnej w Bydgoszczy będzie Pani Danuta Wałęsa.

 

Spotkanie z Danutą Grechutą i Jakubem Baranem

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu serdecznie zapraszają na spotkanie z Danutą Grechutą i Jakubem Baranem autorami książki pt.: "Marek. Marek Grechuta we wspomnieniach żony Danuty”

 

Ukaże się autobiografia Danuty Wałęsowej. "Niekiedy wspomnienia prezydentowej bywają gorzkie"

Zapowiedzi

"Marzenia i tajemnice" - taki tytuł będzie nosiła autobiografia Danuty Wałęsowej, opowieść o losach rodzinie na tle burzliwych dziejów Polski ostatnich dekad, historia widziana z kobiecej perspektywy. Książka w listopadzie trafi do księgarń.  

 

Nowości w Impulsie

Nowości

Oficyna Wydawnicza Impuls przygotowała dla swoich czytelników ciekawe nowości książkowe. Oto kilka z nich!

 

Uwagi o więzieniach, zapobieganiu występkom i wychowaniu młodzieży

Nowości

9 maja do rąk polskich Czytelników trafiła nowa książka autorstwa Danuty Raś - "Uwagi o więzieniach, zapobieganiu występkom i wychowaniu młodzieży - wybór tekstów z XVI–XX wieku". Książka ma na celu przypomnieć i niejednokrotnie ocalić od zapomnienia dawno wydane prace z tego zakresu.

 

Premiera albumu "Świat Kresów"

W imieniu organizatorów zapraszamy na premierę albumu "Świat Kresów" Tomasza Kuby Kozłowskiego i Danuty Błahut-Biegańskiej, która będzie miała miejsce w najbliższy weekend, tj. 12-13 lutego 2011 r. w Domu Spotkań z Historią przy ul. Karowej 20 w Warszawie.                

 

Noblista sam o sobie

Zapowiedzi

Wydawnictwo Znak przygotowało świetną książkę dla wszystkich fanów dobrej powieści i tegorocznego noblisty - Mario Vargasa Llosy. Są nią jego wspomnienia, zatytułowane "Jak ryba w wodzie"

 

Lidja Dimkovska - Ukryta kamera

Recenzje

Mimo, iż Wydawca książki Dimkovskiej, pisze na okładce, że jej bohaterką jest "macedońska pisarka, Lila Serafimska", to naprawdę wszechwiedzącą narratorką jest tu tytułowa "Ukryta kamera".

 

Konkurs z "Ukrytą kamerą"

Konkursy

Państwowy Instytut Wydawniczy oraz Portal Księgarski zapraszają wszystkich czytelników ciekawej, ambitnej literatury do wzięcia w konkursie czytelniczym poświęconym książce "Ukryta kamera" autorstwa Lidji Dimkovskiej, w świetnym jak zawsze tłumaczeniu p. Danuty Cirlić-Straszyńskiej.

 

Nowa książka i spotkanie z Archerem

Zapowiedzi

W najbliższą środę, tj. 20 października trafi do księgarń najnowszy zbiór opowiadań Jeffreya Archera "Ale to nie wszystko". To kolejna wydana przez Dom Wydawniczy REBIS książka tego autora w Polsce.  

 

Nowe wydanie powieści noblisty!

Nowości

W środę (13 października) do polskich księgarń trafiło nowe wydanie powieści tegorocznego noblisty - Mario Vargasa Llosy pt. "Raj tuż za rogiem"

 

Wręczenie nagrody Found in Translation

Nagrody

27 września na University of Illinois w Chicago wręczona zostanie nagroda Found in Translation przyznawana przez Instytut Książki oraz Instytuty Kultury Polskiej w Londynie i w Nowym Jorku.

 

Gdy mąż i żona zamienią się rolami

Nowości

Pomimo panującego równouprawnienia, podział obowiązków w małżeństwie nadal pozostaje problemem. Co się stanie, gdy za sprawą magicznego zaklęcia mąż i żona zamienią się rolami?

 

Nowość PIW-u: Lidija Dimkovska Ukryta kamera

Nowości

Państwowy Instytut Wydawniczy prezentuje nowość wydawniczą z serii współczesnej prozy światowej "Ukrytą kamerę" Lidji Dimkovskiej, w świetnym przekładzie Danuty Cirlić-Straszyńskiej.

 

Nagroda Found in Translation przyznana

Nagrody

Instytut Książki, Instytut Kultury Polskiej w Londynie oraz Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku mają zaszczyt ogłosić, że laureatką nagrody Found in Translation Award za rok 2009 została Danuta Borchardt za przekład „Pornografii” Witolda Gombrowicza, wydany nakładem Grove Atlantic (USA). Nagroda ta jest wyrazem uznania dla wyjątkowej jakości przekładu, jak i wielkiej wagi nagrodzonego tekstu.

 

Jeffrey Archer autorem jedenastego przykazania

Zapowiedzi

Kolejny bestseller J. Archera, jednego z najpopularniejszych autorów powieści sensacyjnych. Connor Fitzgerald jest wzorowym mężem i ojcem - a także najlepszym agentem CIA. Od 28 lat prowadzi podwójne życie, ale dopiero tuż przed przejściem na emeryturę napotyka wroga, z którym nie może sobie poradzić.  

 

Czerwcowe premiery wydawnictwa W.A.B.

Zapowiedzi

Szanowni Państwo, zapraszamy do lektury nowej książki Wydawnictwa W.A.B., które dziś pojawiła się w księgarniach: "Tak trudno być mną!" - debiutancka powieść Dagmary Półtorak.

 

Oswoić e-booka

Wydarzenia

W imieniu Fundacji Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ zapraszamy na spotkanie pt. "Oswoić e-booka. Podejście pierwsze".

 

Danuta Błaszak - Notatki z autyzmu

Recenzje

„Notatki z autyzmu” to nowa książka Danki Błaszak . Pisarka, dziennikarka tym razem może zaskoczyć Czytelników, gdyż nie jest to książka poetycka.

 

Pani Dorota Rostkowska – Członek Zarządu OSDW Azymut

Zarząd OSDW Azymut pragnie poinformować, że decyzją Zgromadzenia Wspólników OSDW Azymut, z dniem 22 stycznia 2010 r. do Zarządu Spółki została powołana pani Dorota Rostkowska.

 

Summa poetica Marianny Bocian w wydawnictwie ATUT

Zapowiedzi

Dobrze się stało, że Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Miasto Wrocław znalazło pieniądze na wydanie "Utworów poetyckich" Marianny Bocian w wyborze i opracowaniu Danuty i Stefana Bednarków i Eryka Ostrowskiego, a opublikowało tę zgoła bezcenną "summa poetica" wrocławska oficyna ATUT.

 

Mistrzowie Ilustracji na 13. Targach Książki w Krakowie

Czy wiecie, który polski grafik gustował w przyrządzaniu ślimaków z własnego ogrodu? A który miał trójkę z plastyki, a i tak wyszedł na ludzi? Tego oraz innych ciekawostek dowiecie się na wystawie wybitnych polskich grafików książki dziecięcej, inspirowanej serią "Mistrzów Ilustracji".

 

Wydawnictwo Nowy Świat na 13. Targach Książki

Wydarzenia

Wydawnictwo Nowy Świat – stoisko A 45. Poniżej zamieszczamy grafik spotkań, podczas których swoje książki podpisywać będą: Danuta Niemczyk, Małgorzata Karolina Piekarska, Wacław Kostrzewa, Tomasz Łubieński, Izabela Sowa, Jan Nowicki i inni

 

red. Danuta Błaszak - Contemporary writers of Poland

Recenzje

Antologia "Contemporary writers of Poland" pod red. Danuty Błaszak jest pierwszą poważną prezentacją polskiej literatury współczesnej w języku angielskim.

 

Danuta Noszczyńska - Historia Nie Magdaleny

Książki, Recenzje

Danutę Noszczyńską jako autorkę znali do tej pory jedynie wielbiciele sztuk teatralnych, ze względu na to, że jej przedstawienia bardzo często wystawiano przy okazji różnorodnych przeglądów. Jak sama twierdzi, w życiu nie ma przypadków, zaś każde wydarzenie jest elementem ciągu przyczyn i skutków, może dlatego więc postanowiła spróbować swoich sił i zmierzyć się z debiutem. Pierwsza książka, zatytułowana Historia Nie Magdaleny opowiada w gruncie rzeczy zabawną, bo miejscami tylko smutną, a...

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.