RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Kern. Wiersze dla dzieci z nagrodą DOBRE STRONY 2016!

W piątek wieczorem podczas uroczystego Wieczoru Laureatów 7. Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY poznaliśmy laureata konkursu „Dobre Strony 2016”. Prestiżowa nagroda, ufundowana przez Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, trafiła w tym roku do Wydawnictwa Wytwórnia z Warszawy.

 

7. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY

Już po raz siódmy we Wrocławiu odbyły się Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY. W dniach 3-5 czerwca spotkaliśmy się w hali kongresowej IASE przy ul. Wystawowej 1 (niedaleko Hali Stulecia).

 

Wyniki konkursu 'A to moja bajka właśnie...' 2016

Jury przyznało nagrody w ogólnopolskim konkursie „A to moja bajka właśnie"…który towarzyszy 7. Targom Książki dla Dzieci i Młodzieży „Dobre Strony:

 
 

Nominacje do Nagrody DOBRE STRONY 2016

Już za dwa tygodnie poznamy laureata Nagrody DOBRE STRONY 2016. 18 maja jury ogłosiło tytuły książek nominowanych do tego tytułu. Zwycięzcę poznamy 3 czerwca podczas uroczystej gali.

 

18 tysięcy Czytelników odwiedziło Targi Książki Dobre Strony we Wrocławiu

Wczoraj o godz 18:00 zakończyły się 6. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony. Targi trwały od czwartku do niedzieli i odbyły się we Wrocławskim Centrum Kongresowym Hali Stulecia. Podczas czterech dni 6. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony odwiedziło niemal osiemnaście tysięcy Czytelników. To prawie dwa tysiące więcej osób niż podczas ubiegłorocznej edycji.

 

„Wróg” z nagrodą DOBRE STRONY 2015!

W czwartek wieczorem podczas uroczystego Wieczoru Laureatów 6. Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY poznaliśmy laureata konkursu „Dobre Strony 2015”. Prestiżowa nagroda, ufundowana przez Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, trafiła w tym roku do Wydawnictwa Zakamarki z Poznania. Jury spośród pięciu nominowanych tytułów wybrało książkę poruszającą temat wojny.

 

Autorzy wydawnictwa Wilga na Targach Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony

Wydawnictwo Wilga zaprasza na 6. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY - 28 – 31 maja 2015. Wrocławskie Centrum Kongresowe / Hala Stulecia., ul. Wystawowa 1, Wrocław, stoisko 21.

 

Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony w dobrym miejscu we Wrocławiu

Już tylko dwa tygodnie dzielą nas od wrocławskiego święta młodych i najmłodszych czytelników. Już tradycyjnie na przełomie maja i czerwca odbędą się Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY.

 

Znamy nominacje do Nagrody DOBRE STRONY 2015!

Już za dwa tygodnie poznamy nowego laureata prestiżowej Nagrody „Dobre Strony” przeznaczonej dla Wydawnictw. Ogólnopolski konkurs na Najlepszą Książkę dla Dzieci lub Młodzieży jest stałym elementem towarzyszącym wrocławskim Targom Książki dla Dzieci i Młodzieży „Dobre Strony”, które w tym roku odbywają się już po raz szósty. 13 maja jury przedstawiło książki nominowane do tytułu „DOBRE STRONY 2015”. Zwycięzcę poznamy 28 maja podczas uroczystej gali.

 

Dobre Strony w dobrym miejscu!

Już tylko dwa tygodnie dzielą nas od wrocławskiego święta młodych i najmłodszych czytelników. Już tradycyjnie na przełomie maja i czerwca odbędą się Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY. Szósta edycja zaskoczy nas nie tylko nową przestrzenią targową (Wrocławskie Centrum Kongresowe Hali Stulecia), ale także dodatkowymi atrakcjami; między innymi specjalnym „literackim” pokazem fontanny multimedialnej na Pergoli.

 

„Na wysokiej górze” z nagrodą DOBRE STRONY 2014!

W czwartek wieczorem podczas Koncertu Galowego 5. Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY poznaliśmy laureata konkursu „Dobre Strony 2014”. Prestiżowa nagroda, ufundowana przez Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, trafiła w tym roku do Wydawnictwo Miejskiego Posnania. Jury spośród pięciu nominowanych tytułów wybrało wydaną w Poznaniu książkę „Na wysokiej górze” Krystyny Miłobędzkiej i Iwony Chmielewskiej.

 

Książkobus Media Rodzina znów wyrusza w trasę

Wydarzenia

Zapraszamy do udziału w kolejnej odsłonie bajkowego Książkobusu, akcji promującej czytelnictwo. W tym roku tematem przewodnim będzie twórczość Małgorzaty Strzałkowskiej.    

 

Znamy nominacje do Nagrody DOBRE STRONY 2014!

Nagrody

Zbliżają się 5. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY. Stałym elementem wydarzenia jest ogólnopolski konkurs na Najlepszą Książkę dla Dzieci i Młodzieży. 20 maja jury ogłosiło tytuły książek nominowanych do tytułu „DOBRE STRONY 2014”. Zwycięzcę poznamy 29 maja podczas uroczystej gali.

 

5. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży - program

Wielkimi krokami zbliżają się 5. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży „Dobre Strony”! W tym roku targi odbędą się w dniach 29 maja - 1 czerwca 2014 r. Lokalizacja: Dworzec Wrocław Główny (ul. J. Piłsudskiego 105). Goście: Eva Susso i Asa Lind, Lidia Miś, Ida Pierelotkin, Waldemar Cichoń, Ewa Kozyra-Pawlak i inni!

 

5. edycja Dobrych Stron na Dworcu Wrocław Główny!

Już po raz piąty na przełomie maja i czerwca odbędzie się we Wrocławiu święto młodych miłośników książek. Tegoroczna edycja Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY zapowiada się wyjątkowo. Organizatorzy pracują nad atrakcyjnym programem wydarzeń adresowanych do dzieci i młodzieży, a cała impreza odbędzie się w nowym miejscu - na Dworcu Wrocław Główny!

 

DOBRE STRONY 2013 za nami

Święto literatury i młodych czytelników już za nami. W niedzielę zakończyła się IV edycja ogólnopolskich Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY (23-26 maja 2013).

 

Ruszyły Dobre Strony: Nagroda dla Wydawnictwa Media Rodzina

We Wrocławiu rozpoczęły się 23 maja Targi Książki dla Dzieci Dobre Strony. Na inauguracji imprezy została wręczona nagroda prezydenta miasta za najlepszą książkę dla dzieci i młodzieży wydaną w 2012 roku. Otrzymało ją Wydawnictwo Media Rodzina za książkę "Pejzaż z gżegżółką, czyli językowy zawrót głowy" Małgorzaty Strzałkowskiej. Nagrodę odebrał osobiście Robert David Gamble.

 

"Dobre Strony" - 4. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży

Prezentujemy program 4. Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży "Dobre Strony", który już od czwartku będzie gościł na wrocławskim Rynku:

 

23-26 maja Tar­gi Ksią­żek dla Dzie­ci i Mło­dzie­ży DOBRE STRONY we Wrocławiu

Już w czwartek ruszają wrocławskie książki targi dla dzieci. W programie moc warsztatów, czytanie, spotkania z autorami i konkursy.

 

Dobre Strony pełne niespodzianek!

Końcówka maja we Wrocławiu będzie należeć do dobrej literatury i jej młodych czytelników. Od 23 do 26 maja w stolicy Dolnego Śląska odbędą się DOBRE STRONY – Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży.

 

Pięć tytułów, trzy wydawnictwa! Znamy nominacje w konkursie Dobre Strony 2013

Jury pod przewodnictwem Joanny Papuzińskiej wyłoniło pięć książek nominowanych do tytułu DOBRE STRONY 2013.

 

Jakie będą Dobre Strony w tym roku?

Bajarze, Maraton Książkowy i konferencja „Radość czytania” to tylko niektóre propozycje tegorocznego programu 4.Targow Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY we Wrocławiu.  

 

3.Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony za nami!

Wydarzenia

Wrocławskie spotkania z literaturą dla dzieci i młodzieży upłynęły pod znakiem spotkań z wydawcami z całej Polski, licznych nagród, bogatego programu artystycznego, w tym warsztatów literackich, plastycznych, edukacyjnych i aktorskich.

 

DOBRE STRONY Media Rodziny na Targach Książki dla dzieci i Młodzieży.

Wydawnictwa

Jurorzy biorąc pod uwagę odważne ujęcie portretu Janusza Korczaka, wolne od elementów martyrologicznych, a jednocześnie bliskie dzieciom, skłaniające do refleksji i samodzielnych poszukiwań, a także doceniając znakomitą realizację graficzną i wysoki poziom edytorski, postanowiło przyznać Nagrodę Prezydenta Wrocławia DOBRE STRONY Wydawnictwu Media Rodzina za książkę Iwony Chmielewskiej "Pamiętnik Blumki" z ilustracjami autorki.

 

Marcin Pałasz, autor książki Zwłokopolscy, we Wrocławiu

26 maja, w sobotę, o godzinie 12.00, zapraszamy na spotkanie z Marcinem Pałaszem, autorem wciągających i niezwykłych książek "Dziwne przypadki Ferdynanda Szkodnika" i wydanych niedawno "Zwłokopolskich" w ramach Targów Książki Dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony.

 

Bajkowe rządy we Wrocławiu - 3.Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży

Wydarzenia

Po raz trzeci Wrocławskie Promocje Dobrych Książek wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną zorganizowały Targi Książki dla dzieci i Młodzieży Dobre Strony dla blisko 30 wydawców z całej Polski.

 

Dobre Strony już w czwartek!

Wydarzenia

We wtorek, 22 maja, odbyła się konferencja prasowa poświęcona tegorocznej edycji Targów dla Dzieci i Młodzieży „Dobre Strony”. Wzięli w niej w udział Anna Morawiecka – kierownik projektu WPDK - i Andrzej Ociepa – dyrektor MBP we Wrocławiu.

 

Konferencja Prasowa_Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony

Wydarzenia

Koziołek Matołek, Kopciuszek, Królewna Śnieżka, Pinokio, Bajarze i postacie z komiksów - barwna parada bajkowa 24 maja otworzy 3.Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony.

 

Konkurs Dobre Strony – na najlepszą książkę dla dzieci i młodzieży Nominacje 2012

Nagrody

uż 24 maja o godz. 12.00 na wrocławskim placu Solnym poznamy laureata konkursu DOBRE STRONY – na najlepszą książkę dla dzieci i młodzieży. Uroczyste wręczenie nagrody przez Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza nastąpi w pierwszym dniu Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży. Nagrodą jest dyplom oraz ufundowany przez Prezydenta czek na kwotę 30 000 zł, którą Już 24 laureat konkursu, zgodnie z regulaminem, zobowiązany jest przeznaczyć na pierwszą edycję kolejnej książki dla czytelników do lat...

 

3.Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY w teatralnej odsłonie

Wydarzenia

Dobre Strony w teatralnej odsłonie. Jeszcze dwa tygodnie dzielą nas od wielkiej bajkowej parady otwierającej 3.Targi Książek dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY.

 

3.Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY - gra miejska

Wydarzenia

Podczas 3.Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony 24-27 maja 2012 Jaś i Małgosia odkryją wraz z uczestnikami miejskiej gry tajemnice Wrocławia.

 

3.Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony 24-27 maja 2012 r., Wrocław

Wydarzenia

Bajkopisarze są wśród nas! Trzecia edycja Targów dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony we Wrocławiu 24-27 maja 2012r. pod znakiem konkursów.

 

Dobre Strony

Wydarzenia

Wczoraj skończyły się Wrocławskie DOBRE STRONY – ogólnopolskie targi książki dla dzieci i młodzieży.Rynek tonął w bajkach i molach książkowych, a najmłodsi świętowali kilkudniowy Dzień Dziecka z Dobrymi Stronami, który trwał aż do niedzieli, 29 maja.

 

Ruszyły DOBRE STRONY 2011! Znamy laureata nagrody!

Wydarzenia

Dziś, 26 maja 2011 r., ruszyła we Wrocławiu II edycja ogólnopolskich Targów Książki Dla Dzieci I Młodzieży DOBRE STRONY.

 
 

Bajarze opanowują Wrocław

Wydarzenia

W niedzielę, 22 maja 2011 r., na ulice Wrocławia wyszli Bajarze – brodate postaci w cylindrach, binoklach i szerokich spodniach z okazałymi guzikami. Można je spotkać w tramwajach, autobusach, a nawet w Aquaparku i w ZOO. Najwięcej ich pojawi się na Rynku w trakcie DOBRYCH STRON – targów książki dla dzieci i młodzieży.

 

DOBRE STRONY już w czwartek! Ogólnopolskie Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu.

Już w przyszłym tygodniu, 26 maja, startuje II edycja ogólnopolskich Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY!

 

Dzień Dziecka w MBP we Wrocławiu

Biblioteki

W imieniu organizatorów zapraszamy na imprezy związane z Dniem Dziecka, organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu.

 

Święto literatury dziecięcej i młodzieżowej!

Już w maju (26-29.05.2011 r.) ruszają we Wrocławiu DOBRE STRONY - Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży. Druga edycja jednego z największych wydarzeń literackich w kraju, dedykowanego młodszym czytelnikom, zaktywizuje setki moli książkowych Dolnego Śląska. W samym sercu miasta, na wrocławskim Rynku rozstawi się namiot z książkami i atrakcjami towarzyszącymi. Prócz zapachu książek, nad Wrocławiem unosić się będzie także aromat czekolady. Odbędzie się mnóstwo spotkań autorskich, warsztatów...

 

Już dzisiaj święto książki! Dzień Dziecka z "Dobrymi Stronami"

Wydarzenia

Już dzisiaj startują "Dobre strony" – ogólnopolskie targi książki dla dzieci i młodzieży! Dzień Dziecka można więc świętować już od piątku przez cały weekend. Szykuje się sporo bajkowych podróży i smakowitych warsztatów

 

W.A.B. we Wrocławiu na kiermaszu z Dobrej Strony

W dniach 28-30 maja Wydawnictwo W.A.B. zaprezentuje swoje stoisko i specjalną ofertę promocyjną książek dla dzieci i młodzieży w ramach targów „Dobre strony". Gościem specjalnym będzie Dariusz Rekosz, autor książki „Czarny Maciek i wenecki starodruk" wydanej w serii z kotem.  

 

Wrocław - Dobre Strony książek - program wydarzeń

We Wrocławiu, w dniach od 28 do 30 maja, ruszy pierwsza edycja Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży - Dobre Strony.

 

Dobre Strony książek we Wrocławiu

We Wrocławiu, w dniach od 28 do 30 maja, ruszy pierwsza edycja Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży - Dobre Strony.

 

Dobra literatura dziecięca - i nie tylko - we Wrocławiu

Wydarzenia

We Wrocławiu, w dniach od 28 do 30 maja, ruszy pierwsza edycja Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży – Dobre Strony. W centralnym punkcie miasta, na wrocławskim Rynku, przez 3 dni będzie można zapoznać się z najlepszymi publikacjami dla najmłodszych, a także wziąć udział w wielu atrakcyjnych zajęciach i konkursach inspirowanych książkami.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.