RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Vedraną Rudan!

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z chorwacką autorką Vedraną Rudan, które odbędzie się w ramach Big Book Festival 12 czerwca (niedziela) o godz. 18:00 w Pałacu Szustra.

 

Recenzja: „Myszoodporna kuchnia", Sara Shah

Recenzje

Tak to już jest, iż obojętnie, czy jesteśmy ludźmi z reguły szczęśliwymi czy też odwrotnie życie wystawia nas na różne próby. Są to sytuacje w których musimy sprawdzić się nie tylko jako ludzie, ale także odpowiedzialni za swoje życiowe decyzje. A te często nie idą w parze z tym co podpowiada nam na „gorąco" nasz umysł.

 

Wystawa okładek książek - Skrót treści

Wydawnictwa

Z radością informujemy, że w piątek (22 kwietnia) odbędzie się otwarcie wystawy Skrót treści. Okładki książek. Michał Batory / Wydawnictwo Drzewo Babel - 20 lat współpracy w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie (Galeria na Siatkach w pasażu, hol katalogowy).

 

Alchemik opowiedziany na nowo

Wydarzenia

Najlepiej sprzedająca się książka po Biblii, uwielbiana przez kilkadziesiąt milionów ludzi na całym świecie, teraz opowiedziana na nowo w formie audiobooka.

 

Finał Nagrody Alchemika zbliża się wielkimi krokami!

Wydawnictwa

Finał Nagrody Alchemika zbliża się wielkimi krokami! W 20. rocznicę polskiego wydania Alchemika Paula Coelho wydawnictwo Drzewo Babel postanowiło ufundować nagrodę w wysokości 20 000 zł dla człowieka, który podobnie jak Santiago, bohater powieści, miał odwagę sięgnąć po swoje marzenia.

 

Recenzja: „Delikatna równowaga” Rohinton Mistry

Recenzje

Człowiek ma w sobie ogromną wolę życia i jest w stanie znieść bardzo wiele, nawet wtedy, kiedy sytuacja wydaje się być beznadziejna. Czasem trzeba kilka razy zaczynać wszystko od nowa. Czy istnieje jednak granica, na której równowaga między nadzieją a rozpaczą może zostać zachwiana?

 

Konkurs z wydawnictwem Drzewo Babel

Konkursy

Zapraszamy Państwa razem z wydawnictwem Drzewo Babel do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym związanym ze wznowieniem właśnie przez tą oficynę książek Wojciecha Eichelbergera.

 

Kolejne bestsellery Wojciecha Eichelbergera w księgarniach!

Nowości

Informujemy, że po latach kolejne bestsellery Wojciecha Eichelbergera wracają do księgarń w nowej szacie graficznej i w nowej serii „Daj sobie spokój”. Jak pisze autor: Daj sobie spokój - to przesłanie wszystkich moich książek. Ale droga do wewnętrznego spokoju prowadzi przez samopoznanie i samozrozumienie. Nie licz na to, że inni dadzą ci spokój – tylko ty sam możesz go sobie dać.    

 

Drzewo Babel poleca: „Obecność. Rozmowy" Remigiusza Grzeli

Nowości

18 marca br. do księgarń trafi zbiór wywiadów Remigiusza Grzeli pt. „Obecność. Rozmowy. To 10 rozmów o pamięci i obecności":

 

Bestsellery Wojciecha Eichelbergera w nowej serii Daj sobie spokój!

Nowości

Z radością informujemy w imieniu Drzewa Babel, że po latach bestsellery Wojciecha Eichelbergera wracają do księgarń w nowej szacie graficznej i w nowej serii „Daj sobie spokój”.

 

„Delikatna równowaga” Rohinton Mistry

Nowości

Indie, 1975 rok. Premier Indira Gandhi wprowadza stan wyjątkowy. Tego samego dnia w wielkim mieście przecinają się ścieżki czterdziestoletniej wdowy, dwóch krawców i zagubionego studenta z prowincji. Wkrótce czwórkę życiowych rozbitków połączy walka o to, by – na przekór uprzedzeniom społecznym, bezduszności władz i okrucieństwu losu – zachować delikatną równowagę między nadzieją i rozpaczą.

 

„Delikatna równowaga" - wielka powieść indyjska

Nowości

Już dzisiaj do księgarń trafi „Delikatna równowaga" Rohintona Mistry’ego, którą BBC umieściło na liście „100 książek, które musisz przeczytać przed śmiercią”.

 

Recenzja: „Zdrada” Paulo Coelho

Recenzje

Kiedy po raz pierwszy spotkałam się z twórczością Paulo Coelho w postaci „Alchemika” , byłam wręcz zachwycona sposobem, w jaki autor przedstawiał emocje, ukryte pragnienia, złote myśli, które mają pomóc zrozumieć świat. To była książka, nad którą należało się zatrzymać i zastanowić. Po każdej stronie nachodziła mnie chwila refleksji i zadumy. Nie mogłam było pozbyć się nieodpartej chęci czytania. Tego samego spodziewałam się po najnowszej książce zatytułowanej...

 

"Zdrada" Paula Coelho już w księgarniach i na antenie Jedynki!

Nowości

Wydawnictwo Drzewo Babel informuje, iż już w księgarniach znalazł się najnowszy tytuł Paulo Coelho pt. Zdrada". Jest on także czytany na antenie radiowej "Jedynki":

 

„Zdrada” - nowa książka Paulo Coelho

Zapowiedzi

Linda ma 31 lat. Wszyscy uważają, że ma wspaniałe życie. Mieszka w Szwajcarii, w jednym z najbezpieczniejszych państw świata. Ma kochającego męża, urocze i dobrze wychowane dzieci oraz świetną pracę dziennikarki.

 

Porozmawiaj z alchemikiem słowa

Wydawnictwa

W związku z premierą najnowszej książki Paula Coelho pt. „Zdrada” wydawnictwo Drzewo Babel wspólnie z portalem STYL.PL organizuje wyjątkowy konkurs dla wielbicieli autora. Nagrodą główną jest osobiste spotkanie z pisarzem w Genewie, w której rozgrywa się akcja najnowszej powieści.

 

Drzewo Babel: "Krąg łgarzy 2" - powiastki filozoficzne z całego świata

Nowości

Wydawnictwo Drzewo Babel anonsuje publikację drugiej części "Kręgu łgarzy" Jean-Claude'a Carrière'a - powiastek filozoficznych z całego świata.

 

Recenzja: "Zabić gołębia" Stephen Kelman

Recenzje

Myśleliście kiedyś o gołębiach? Kim mogą tak naprawdę być i co myślą obserwując nas? „Zabić gołębia” to pierwsza powieść Stephena Kelmana. Autor miał okazję poznać dobrze świat który opisuje. Dzieciństwo spędził na osiedlu domów komunalnych, pracował w pomocy społecznej i samorządzie lokalnym. Dlatego zapewne, jak i dzięki umiejętności sugestywnego przedstawiania opisywanego świata, od jego debiutanckiej powieści trudno się oderwać.

 

Recenzja: "Nie zapomnij mnie" Dawid Sieveking

Recenzje

Czy o starości, chorobie i umieraniu można napisać pogodną i pełną nadziei książkę? Okazuje się, że można. "Nie zapomnij mnie" Davida Sievekinga to opowieść, która działa terapeutycznie, oswajając temat śmierci łagodnym, ciepłym humorem.

 

Recenzja: "Lista moich zachcianek" Grégoire Delacourt

Recenzje

Czy wielka, niespodziewana wygrana rzeczywiście staje się szansą od losu na spełnienie marzeń? Po lekturze książki „Lista moich zachcianek” wniosek nasuwa się sam – jedyne, co w dłuższej perspektywie czasu niesie nadmiar gotówki, to straty. Ofiarami są relacje międzyludzkie, które niszczeją i ewoluują w ekspresowym tempie. Tego nie są w stanie odbudować żadne pieniądze. Nawet największa wygrana świata.

 

Recenzja: "Krąg łgarzy" Jean Claude Carriere

Recenzje

Krąg łgarzy… Nie da się ukryć, że Jean Claude Carriere nadał swojej książce osobliwy tytuł… Oto zbiór mający gromadzić wszelkie filozoficzne opowiastki na temat natury świata i człowieka okrzyknięte zostały mianem steku kłamstw i bzdur. Dlaczego? Ano dlatego, że niemal każda z tych zbieranych przez ćwierć wieku przez francuskiego humanistę historii jest zmyśleniem, kompletną fikcją. Taką jednak, która się spodobała. Przypadła odbiorcom do gustu, a następnie została przez nich przekazana dalej i...

 

Nowa książka Paulo Coelho ukaże się jesienią

Wydarzenia

Na rynku amerykańskim i na Wyspach Brytyjskich pozycja zatytułowana "Rękopis znaleziony w Akce" będzie miała swoją premierę w kwietniu.

 

Jean-Claude Carrière "Krąg łgarzy"

Zapowiedzi

Wydawnictwo Drzewo Babel zapowiada zbiór powiastek filozoficznych z całego świata. Historie o mądrości? To płaskie jak uroczyste rozdanie nagród. Historie o umiejętności życia? O nauczaniu? Historie zabawne i pożyteczne, jakby powiedziano niegdyś? Zabawne historyjki? To by wyglądało na zbiór dowcipów. Baśnie o przestrzeni i czasie?

 

Recenzja: "Ru" Kim Thuy

Recenzje

Kim jest kobieta, dla której zapach Bounce'a to punkt zakotwiczenia? Jak żyje, mając za bagaż jedynie walizkę, po brzegi wypełnioną książkami? Po trzydziestu latach Kim Thuy, wietnamska emigrantka, żyjąca w Kanadzie, zdecydowała się opowiedzieć historię o … no właśnie, o czym? Kolejach losu? Jego przewrotności? Zagubieniu, jakie towarzyszy życiu w obcej kulturze? Myślę, że wszystko po trochu.

 

Recenzja: "Pisarz rodzinny" Grégoire Delacourt

Recenzje

Otrzymanie łatki pisarza rodzinnego zobowiązuje. Mały Edouard, pisząc swój pierwszy wiersz jako mały chłopiec, kompletnie nie zdaje sobie sprawy, jak ten jeden przejaw twórczości zdeterminuje jego późniejsze życie.

 

"Pisarz rodzinny" w Polskim Radiu

Wydarzenia

3 października 2012 do księgarń trafi "Pisarz rodzinny" Grégoire'a Delacourta. Fragmentów książki będzie można też posłuchać w Jedynce Polskiego Radia.

 

"Pisarz rodzinny" Grégoire Delacourt - będziesz płakać ze śmiechu i śmiać się przez łzy!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk i wydawnictwo Drzewo Babel anonsują dystrybucję nowego tytułu autorstwa Grégoire'a Delacourt'a pt. "Pisarz rodzinny".

 

Polecamy bogato ilustrowany album wyd. Drzewo Babel - "Maria Skłodowska-Curie - Listy"!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk poleca Państwu bogato ilustrowany album wyd. Drzewo Babel - "Maria Skłodowska-Curie - Listy"!

 

Tylko w czerwcu wszystkie książki wyd. Drzewo Babel 12% taniej! Nie przegap promocji

Wydawnictwa

Wydawnictwo Drzewo Babel ogłasza 12% przecenę na wszystkie swoje tytuły.

 

Nie przegap! Tylko w czerwcu wszystkie książki wyd. Drzewo Babel 12% taniej!

Wydawnictwa

Firma Księgarska Olesiejuk poleca tytuły wydawnictwa Drzewo Babel w specjalnej promocji - 125 taniej!

 

Żona tygrysa Tei Obreht - najmłodszej laureatki Orange Prize

Nowości

Z radością informuję, że jutro do księgarń trafi "Żona tygrysa" Téi Obreht - najmłodszej w dziejach Orange Prize laureatki tej prestiżowej nagrody.

 

Autor kultowej "Pochwały powolności" w Warszawie!

Spotkanie z Carlem Honoré - jednym z twórców ruchu "Slow" i jego rzecznikiem na całym świecie; autorem książek "Pochwała powolności" i "Pod presją".

 

Konkurs: wydawnictwo Drzewo Babel "Pochwała powolności"

Konkursy

Wydawnictwo Drzewo Babel i Portal Księgarski zapraszają do konkursu z książką "Pochwała powolności".

 

Recenzja „Pochwała powolności” Carl Honoré

Recenzje

Inspiracją dla napisania tej książki było zaganianie autora i moment, w którym zareagował w pierwszym odruchu entuzjastycznie na artykuł w gazecie o jednominutowych bajkach dla dzieci. Miały one przyspieszyć proces wieczornego czytania dzieciom przed snem. Kiedy po chwili Honoré zdał sobie sprawę, czym właściwie się tak zachwyca, przeraził się. Punkt widzenia „Pochwały powolności” to zatem klasyczny przykład zaganianego, współczesnego człowieka, który ciągle zmaga się z tym, że doba jest za...

 

Pochwała powolności. Jak zwolnić tempo i cieszyć się życiem Carla Honoré

Nowości

Dzisiaj niemal wszyscy chorujemy na brak czasu. Śpieszy nam się tak bardzo, że każda osoba i każda rzecz, która nas spowalnia, staje się naszym wrogiem.

 

Virtualo startuje z topowymi tytułami na Kindle’a!

Nareszcie są – e-booki dla posiadaczy e-czytników Kindle! Na konwersję do formatu MOBI zdecydowało się już kilka bardzo znanych polskich wydawnictw czyli Czarna Owca, Albatros, Czarne, które postanowiły zaoferować w MOBI wszystkie swoje tytuły oraz Wydawnictwo Literackie, Insignis i Drzewo Babel, które stopniowo będą udostępniać kolejne ebooki w tym formacie. Ebooki w formacie MOBI są zabezpieczone watermarkiem

 

Spotkanie w Gazeta Café z okazji premiery książki "Alfabet zakochanego w Meksyku"

Francuski scenarzysta Jean-Claude Carrière i polski reżyser Andrzej Wajda wiele lat temu pracowali wspólnie nad filmem „Danton”. Teraz spotkają się w Gazeta Café z okazji premiery książki "Alfabet zakochanego w Meksyku".

 

Szczęście małych rybek. O literaturze i nie tylko...

Nowości

Do księgarń trafiła właśnie niezwykła książka o świecie literatury i sztuki - "Szczęście małych rybek" Simona Leysa. Autor opisuje burzliwe relacje pisarz-wydawca, zabawne dziwactwa i zaskakujące upodobania, obsesje i odwieczny lęk przed pustą kartką. Simon Leys w pięknym stylu pokazuje nam barwną rzeczywistość twórców.

 

Drzewo Babel 2010

Wydawnictwa

Przychody ze sprzedaży książek wydawnictwa Drzewo Babel w 2010 roku wyniosły 4,11 mln zł (5,77 mln zł rok wcześniej). W tym czasie opublikowano 12 tytułów, w tym trzy nowości.

 

Pod presją. Dajmy dzieciom święty spokój!

Zapowiedzi

Informujemy Państwa za wydawnictwem Drzewo Babel, że 22 marca ukaże się książka: "Pod presją. Dajmy dzieciom święty spokój!" autorstwa Carla Honoré - jednego z twórców ruchu Slow i jego rzecznika na całym świecie.

 

Paulo Coelho "Walkirie" - zapowiedź

Zapowiedzi

22 października br. będzie miała swoją premierę jedna z pierwszych powieści Paula Coelho pt. "Walkirie". Książkę będzie można przedpremierowo nabyć w sieci sklepów HDS (Inmedio, Relay), już od 14 października.

 

Chłopiec, który ujarzmił wiatr Złotym Zwycięzcą Nautilus Book Award!

Nagrody

Z przyjemnością informujemy, iż książka "O chłopcu, który ujarzmił wiatr" została uhonorowana tytułem Złoty Zwycięzca (Gold Winner) w konkursie Nautilus Book Awards.

 

Nowa powieść Vedrany Rudan już w księgarniach!

Nowości

Dzisiaj do księgarń trafiła nowa powieść chorwackiej pisarki - Vedrany Rudan pt. "Murzyni we Florencji".

 

Nowość Drzewa Babel: Alfabet zakochanego w Indiach

Nowości

21 października br. trafiła do księgarń książka pt. Alfabet zakochanego w Indiach autorstwa francuskiego pisarza, dramaturga, scenarzysty – Jean Claude’a Carrière’a.

 

Paulo Coelho - Zahir

Recenzje

Bohaterem Zahira – najnowszej, dziewiątej na polskim rynku książki Brazylijczyka Paulo Coelho - jest borykający się z kryzysem wieku średniego, pisarz. Jego trzecia żona, Ester, opuszcza go nagle w niejasnych i nieco zagadkowych okolicznościach.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.