RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Zaproszenie na spotkanie wokół „Dzienników” Maxa Frischa

Wydawnictwa

11 marca (piątek), godz. 18.00 Poddasze Kultury, ul. Chmielna 15 lok. 9 (III piętro)   WSTĘP WOLNY

 

"Dzienniki z lat wojny 1939-1945" Astrid Lindgren

Zapowiedzi

Podczas całego okresu drugiej wojny światowej Astrid Lindgren pisze dziennik, w którym opowiada o świecie w tym nieludzkim czasie, o codzienności w Sztokholmie i o tym, jak toczy się życie w jej rodzinie. Między własne notatki wkleja wycinki ze szwedzkich gazet i komentuje je.   "Dzienniki z lat wojny 1939–1945" to unikatowe autobiograficzne dzieło, osobisty opis, jak dramatyczne wypadki rozgrywające się na świecie wpływają na nas wszystkich. Tekst pełen smutku i...

 

Polecamy dzisiaj najnowszy tom "Dzienników" Agnieszki Osieckiej - Dzienniki 1952,

Nowości

Rozpoczęcie wielotomowej edycji „Dzienników” Agnieszki Osieckiej przez wydawnictwo Prószyński i Ska było najważniejszym wydarzeniem literackim 2013 roku. Kolejny tom potwierdza wyjątkowość tej publikacji na tle dzienników innych polskich pisarzy.

 

Londyn: "Dzienniki kołymskie" nominowane

Rynek zagraniczny

Literackie reportaże Jacka Hugo-Badera cieszą się uznaniem i popularnością nie tylko w Polsce. Autor został nominowany w konkursie Pushkin House Russian Book Prize za książkę Dzienniki kołymskie (Kolyma Diaries: A Journey into Russia’s haunted hinterland)

 

Dzienniki Hansa Christiana Andersena w radiowej Dwójce

Wydarzenia

Od poniedziałku 19 stycznia w cyklu „To się czyta” na antenie Programu 2 Polskiego Radia prezentowane są dzienniki Hansa Christiana Andersena opracowane przez Bogusławę Sochańską.

 

„Dzienniki" H.Ch. Andersena już w sprzedaży

Nowości

Z wielką radością informujemy za wydawnictwem Media Rodzina, że długo wyczekiwane „Dzienniki" Andersena są już w sprzedaży. Polskie wydanie to wydarzenie bezprecedensowe – po raz pierwszy ukazują się one w języku polskim.

 

Dzienniki Marka Nowakowskiego

Nowości

Wydawnictwo Iskry anonsuje publikację "Dzienników" Marka Nowakowskiego:

 

Wandale zniszczyli książki o Anne Frank

Rynek zagraniczny

Dziennik Anne Frank i wiele książek o tej młodej ofierze Holokaustu zostało zniszczonych przez wandali w tokijskich bibliotekach i czytelniach publicznych - informuje agencja Associated Press.

 

W wydawnictwie Literackim: trzeci tom "Dziennika" J.J. Szczepańskiego

Zapowiedzi

Krakowskie wydawnictwo Literackie zapowiada na styczeń 2014 trzeci tom "Dzienników" Jana Józefa Szczepańskiego:

 

Młodzieńcze zapiski Agnieszki Osieckiej

Nowości

Tylko najbliżsi wiedzieli o dziennikach Agnieszki Osieckiej. Wreszcie trafiają do Czytelników!

 

Dzienniki Humboldta pod młotek?

Rynek zagraniczny

9 tomów liczą słynne dzienniki Alexandra von Humboldta z jego amerykańskiej podróży. Teraz mogą zniknąć na zawsze – w prywatnej bibliotece.

 

Premierowe książki wydawnictwa Świat Książki

Nowości

Książki historyczne, fantastyka, a także poradnik "Sztuka życia dla mężczyzn" - prezentujemy pozycje z wydawnictwa Świat Książki, które wznowiło niedawno działalność.

 

Ukazał się drugi tom dzienników Jerzego Zawieyskiego z lat 1960 - 1969

Nowości

Na półkach księgarskich pojawił się wydany przez Instytut Pamięci Narodowej i Ośrodek Karta drugi tom dzienników Jerzego Zawieyskiego z lat 1960 - 1969.

 

Blisko 100 autorów przesłało do IPN swoje wspomnienia i dzienniki z lat 80. Najlepsze prace nadesłane na ten konkurs będa opublikowane - zapowiada IPN.

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Z przyjemnością informuję Państwa, że blisko 100 autorów przesłało do IPN swoje wspomnienia i dzienniki z lat 80.

 

Edward Stachura - Dzienniki. Zeszyty Podróżne 2.

Recenzje

Opisanie świata, tego który jest w tobie, i tego zewnętrznego, który czerpie swoje siły z nas wszystkich, a czasem jest tylko linią graniczną wytyczoną z rozmyślną złośliwością między morzami, oceanami jest możliwe tylko wówczas, gdy poświęcisz się mu jako baranek poezji wszelkiej.

 

Konkurs: Edward Stachura - Dzienniki. Zeszyty podróżne 2

Konkursy

Portal Księgarski i wydawnictwo Iskry zapraszają Państwa do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym dotyczącym drugie tomu "Dzienników podróżnych" Edwarda Stachury

 

Dziennik" Gombrowicza po angielsku

Rynek zagraniczny

Nakładem Yale University Press ukazało się pierwsze pełne wydanie "Dzienników" Witolda Gombrowicza w języku angielskim.

 

Jacek Hugo Bader rusza w trasę!

Jacek Hugo-Bader, reporter "Gazety Wyborczej" rusza w wiosenną trasę promującą "Dzienniki kołymskie". Jego najnowsza książka to efekt podróży na Kołymę, kojarzoną z niegdysiejszymi łagrami.

 

Odyseja Mrożka trwa - II tom Dzienników"

Zapowiedzi

Drugi tom "Dziennika" Sławomira Mrożka, obejmujący zapiski z lat 1970-1979, trafi do księgarń 25 stycznia - zapowiada Wydawnictwo Literackie.

 

Zaproszenie na spotkanie promocyjne książki Edwarda Stachury "Dzienniki"

Dyrektor Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie Jarosław Klejnocki, Prezes Wydawnictwa Iskry Wiesław Uchański zapraszają na promocję książki Edward Stachura "Dzienniki" w opracowaniu Dariusza Pachockiego

 

Wrzenie: Jacek Hugo-Bader podpisuje "Dzienniki kołymskie". Czwartek

Jacek Hugo Bader, zgodnie z licznymi prośbami Czytelniczek i Czytelników podpisuje swoją najnowszą książkę "Dzienniki kołymskie" jeszcze przed Świętami!

 
 

FK Olesiejuk i wydawnictwo Czytelnik prezentuje Jarosława Iwaszkiewicza "Dzienniki 1964-1980. Tom 3"

Nowości

W trzecim, ostatnim tomie Dzienników Jarosław Iwaszkiewicza na pierwszy plan wysuwa się starość z jej gorzką samowiedzą, podziwem dla cudowności życia i oczekiwaniem na śmierć.

 

Nowość Czarnego: Jacek Hugo-Bader "Dzienniki kołymskie"

Nowości

Wydawnictwo Czarne anonsuje publikację w serii: Reportaż - "Dzienników kołymskich" Jacka Hugo-Badera.

 

Józef Czapski "Wybrane strony. Z dzienników 1942-1991"

Nowości

Dwutomowa edycja jest wyborem blisko 500 najciekawszych rysunkowo i graficznie stron z dzienników Józefa Czapskiego. Strony z dzienników zostały uporządkowane chronologicznie, od 1942 do 1991 roku, w oryginalnym formacie.

 

Spotkanie w Poleskim Ośrodku Sztuki

Poleski Ośrodek Sztuki w Łodzi (ul. Krzemieniecka 2a) zaprasza na promocję "Dzienników rowerowych" – pierwszej przetłumaczonej na język polski książki Davida Byrne'a, lidera grupy rockowej Talking Heads. W programie pokaz filmu muzycznego Stop Making Sense.

 

13 kwietnia - premiery Wydawnictwa W.A.B. w serii terra incognita!

Nowości

Szanowni Państwo, zapraszamy w imieniu wydawnictwa W.A.B. do lektury nowości w serii terra incognita, które dziś pojawiły się w księgarniach: "Dzienniki rowerowe" David Byrne'a.

 

Spotkanie z Beatą Pawlikowską

9 kwietnia 2011 r. o godz. 13.00 w warszawskim kinie Atlantic (przy ul. Chmielnej 33) odbędzie się spotkanie autorskie z Beatą Pawlikowską.

 

Życie to jest…. dziennik. Recenzja ,,Dzienników. Zeszytów podróżnych” cz.1 Edwarda Stachury.

Recenzje

Nakładem wydawnictwa Iskry ukazała się pierwsza część "Dzienników. Zeszytów podróżnych" Edwarda Stachury. Tom ten obejmuje lata 1956 – 1973 i jest docelowo połową planowanej publikacji zapisków tego autora.

 

Nazistowska literatura w księgarniach internetowych

Wydawnictwa

Internetowe księgarnie dwóch niemieckich dzienników oraz tygodnika mają w swojej ofercie literaturę nazistowską - wynika z ustaleń dziennikarzy magazynu telewizji publicznej ARD "Raport z Moguncji".

 

Promocja dzienników Stachury

Kolektyw "Leciem na Grochów", Legalna, Wydawnictwo "Iskry" zapraszają na spotkanie promocyjne I t."Dzienników-Zeszytów Podróżnych" Edwarda Stachury.

 

Promocja Dzienników Stachury w Literaturze na peryferiach

W imieniu Kolektywu "LeciEm na Grochów", Legalnej i Wydawnictwa "Iskry" zapraszamy na spotkanie promocyjne I t."Dzienników-Zeszytów Podróżnych" Edwarda Stachury.

 

Ukazują się dzienniki wielkiego pisarza. "Władze każą pisać, że jestem zdrajcą. Mam je w d..."

Wydawnictwa

23 września ukaże się pierwszy tom dzienników Sławomira Mrożka, o których istnieniu publicznie jeszcze niedawno nikt nie wiedział.

 

Obraz rewolucyjnego Petersburga w dziennikach

Nowości

Dzienniki wybitnej rosyjskiej poetki i pisarki Zinaidy Gippius (1869–1945) obejmują okres od wybuchu I wojny światowej, poprzez obalenie caratu w 1917 r. aż po zdobycie władzy przez bolszewików w 1918 roku. Autorka staje się w nich rzeczniczką inteligencji rosyjskiej, wyrażając jej stosunek do rewolucji, kreśląc zapis ówczesnych wydarzeń, sylwetki osób i obraz wojenno-rewolucyjnego Petersburga.

 

Pierwsza pełna edycja "Dzienników" Dąbrowskiej

Nowości

Pierwsza pełne wydanie dzienników Dąbrowskiej rzuca nowe światło m.in. na jej stosunek do PRL-u i życie osobiste - uważa Tadeusz Drewnowski, edytor serii. W środę mija 45 lat od śmierci autorki "Nocy i dni".

 

„Dzienniki 1956 – 1963” Jarosława Iwaszkiewicza już w lutym

Zapowiedzi

Przyszły rok rozpocznie się od wielkiego wydarzenia literackiego. Oficyna Czytelnik opublikuje w lutym „Dzienniki 1956 – 1963” Jarosława Iwaszkiewicza.

 

Internauci są gotowi płacić za serwisy tematyczne

Internet

Spada sprzedaż dzienników, więc wydawcy coraz bardziej szukają pieniędzy w internecie. Po Onecie kolejne portale są gotowe rozmawiać z wydawcami o opłatach za dostęp do treści. Branża medialna zgadza się, że specjalistyczne informacje przestaną być darmowe.

 

Ohnuki-Tierney Emiko - Dzienniki Kamikadze

Książki, Recenzje

Gdyby żyli, mogliby być literatami, poetami, malarzami, lekarzami czy prawnikami. Młodzi japońscy studenci-kamikadze poświęceni w czasie II wojny światowej przez japoński nacjonalizm i militaryzm mówią w tej książce o sobie, przedstawiają nam swoje poglądy na życie, politykę i społeczeństwo. Ich głosy rozpisane na literackiej pięciolinii osiągają największe natężenie w poezji haiku, fragmentach wierszy czy dzienników.

 

Małgosia Rzadkosz, Wojtek Ilkow - Dzienniki motocyklowe

Książki, Recenzje

Podróżowanie po świecie to zapewne ukryte marzenie każdego człowieka. Od prawieków dalekie horyzonty, kontynenty, egzotyczne ludy i mityczne bogactwa fascynowały ludzką wyobraźnię.

 

Ernesto Che Guevara - Dzienniki motocyklowe

Recenzje

Ernesto „Che” Guevara stał się symbolem. Przede wszystkim dla młodych buntowników wszelkiej maści, dla których jest zazwyczaj „czegewarą” – nic nie znaczącym słowem-kluczem, podpisem pod wizerunkiem na czerwonym sztandarze, wizerunkiem, który popkultura przemieliła do tego stopnia, że stał się nawet pożywką dla reklam.

 

Mieczysław Rakowski -Dzienniki polityczne 1981-1983

Recenzje

Są książki, których znaczenia nie jesteśmy w stanie docenić w chwili, kiedy pojawiają się na księgarskim rynku.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.