RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

MEN przygotowało poradnik dla rodziców sześcio- i siedmiolatków

Wydarzenia

Z myślą o rodzicach Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało specjalny poradnik „Rodzice macie wybór! Wychowanie przedszkolne i edukacja szkolna dziecka sześcioletniego i siedmioletniego”. Jest on od środy dostępny na stronie internetowej resortu edukacji.

 

Liverpool: miasto czytelników

Rynek zagraniczny

O tym, że opowiadanie historii ma ogromne znaczenie, przekonani są ludzie kultury oraz radni w Liverpoolu. Dlatego niedawno otworzyli The Storybarn – interaktywne centrum opowieści dla dzieci. Najmłodsi mogą w nim poznawać ciekawe historie, a nawet stać się ich częścią. Takie rozpoczęcie przygody ze światem wyobraźni może być najlepszą zachętą, by rozwinąć skrzydła własnej fantazji.

 

Recenzja: „Dydaktyka szkolna dla kandydatów na nauczycieli” Franciszek Bereźnicki

Recenzje

Polska szkoła od dłuższego czasu przeżywa poważny kryzys. Wynika on między innymi z upadku autorytetu nauczyciela. Obecnie ludzie, którzy wybrali taki zawód są raczej wyszydzani i nierozumiani, nie mogą oczekiwać ani wdzięczności uczniów ani dobrych zarobków. Niestety, takie podejście do tego, dawniej bardzo szanowanego, fachu doprowadza nieraz do skrajnych sytuacji. Dziś nauczyciel ma mały wpływ na ucznia oraz niewiele środków, którymi mógłby dziecko nakłonić do współpracy....

 

Mazowsze: 2 mln zł dotacji dla szkół na zakup książek

Biblioteki

W ramach rządowego programu "Książki naszych marzeń" blisko 200 warszawskich szkół podstawowych otrzyma dofinansowanie na zakup książek do swoich bibliotek. Program obejmuje placówki z całego Mazowsza, a całość dotacji to ponad 2,1 mln zł.

 

Historia świata w faktach i datach

    Przedstawiamy książkę idealną dla wszystkich młodych miłośników historii i sekretów przeszłości. W zrozumiały i wciągający sposób opowiada o tym, jak wyglądały początki ludzkości; o tym, jak rodziły się i upadały imperia; o krajach osiągających szczyt potęgi pod rządami mądrych i przewidujących władców, a także o tych, które traciły pozycję na skutek lekkomyślnych i nieudolnych rządów; o wyniszczających wojnach i bohaterskich bitwach; o wędrówkach i podróżach, które prowadziły do...

 

Nowy rok szkolny pełny sztuki!

Nowości

Wydawnictwo BOSZ proponuje początek roku zacząć od obcowania z publikacjami promującymi sztukę:

 

Wydawcy edukacyjni: szkoły nie dostają od nas prezentów

Wydawnictwa

Wydawnictwa nie proponują dyrektorom ani nauczycielom żadnych korzyści w zamian za wybór konkretnych podręczników. Byłoby to niezgodne z prawem a także z wewnętrznymi zasadami obowiązującymi wszystkich wydawców zrzeszonych w Polskiej Izbie Książki, którzy jednoznacznie odcinają się od takich praktyk. –Dyrektorzy i nauczyciele doskonale wiedzą, jakie zasady powinny obowiązywać w kontaktach z podmiotami zewnętrznymi. Próby uporczywego sugerowania, że w polskich szkołach może kwitnąć...

 

Recenzja: Edukacja (w) polityce. Polityka (w) edukacji, Bogusław Śliwerski

Recenzje

Pedagogika i edukacja zostały upolitycznione i poddane ideologizacji jeszcze w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Praktycznie nic od dawna w tej materii się nie zmieniło. Polska edukacja od początku transformacji jest politycznym zakładnikiem każdej z rządzących partii. Mamy oto sytuację, w której dyrektor szkoły staje się urzędnikiem realizującym program edukacji zatwierdzony przez dany rząd, a nauczyciel z charyzmatycznego mistrza zamienia się w państwowego sprzedawcę...

 

Nasza Edukacja w naszych rękach

Wydawnictwa

Piękna kultura zaczyna się od wspaniałych podstaw – czyli edukacji dostosowanej do współczesnych wymogów: informacyjnych, kompetencyjnych, rynku pracy, technologii i wielu innych.

 

Edukacja na wakacjach. Impuls zaskakuje nowościami!

Nowości

Nawet nadchodzące wielkimi krokami wakacje nie zwalniają nauczycieli, pedagogów i wszystkich tych, którzy o szkole myśleć muszą, od troski o nią. Wychodząc z tego założenia Oficyna Wydawnicza Impuls” niestrudzenie dostarcza nam właściwej strawy duchowej. Nie dziwią zatem tytuły, jakie w tym gorącym okresie głośno polecamy:  

 

Edukacja na wakacjach. Impuls zaskakuje nowościami dla kobiet i o kobietach

Nowości

Nawet nadchodzące wielkimi krokami wakacje nie zwalniają nauczycieli, pedagogów i wszystkich tych, którzy o szkole myśleć muszą, od troski o nią. Wychodząc z tego założenia Oficyna Wydawnicza „Impuls” niestrudzenie dostarcza nam właściwej strawy duchowej. Nie dziwią zatem tytuły, jakie w tym gorącym okresie głośno polecamy:

 

Edukacja na wakacjach. Impuls zalakuje nowościami

Nowości

Nawet nadchodzące wielkimi krokami wakacje nie zwalniają nauczycieli, pedagogów i wszystkich tych, którzy o szkole myśleć muszą, od troski o nią.

 

Edukacja prawie na wakacjach

Nowości

Nawet nadchodzące wielkimi krokami wakacje nie zwalniają nauczycieli, pedagogów i wszystkich tych, którzy o szkole myśleć muszą, od troski o nią.

 

Kultura na widoku

Filmy, muzyka, książki, gry i archiwalia – ponad 900 utworów w cyfrowej wersji można znaleźć na instalacjach Kultury Na Widoku, które od 27 maja, przez 5 miesięcy, będą podróżowały po Polsce. Ta multimedialna biblioteka odwiedzi 48 miejsc i 14 festiwali, podczas których posiadacze smartfonów, tabletów i użytkownicy Internetu na terenie całego kraju, będą mieli szansę poznać bogactwo legalnych źródeł w sieci oraz w prosty sposób pobrać interesujące ich utwory.

 

(Anty)edukacja wczesnoszkolna w Ebook!

Nowości

Krakowska Oficyna wydawnicza IMPULS poleca swoją ostatnią nowość tytułową „(Anty)edukacja wczesnoszkolna" autorstwa Doroty Klus-Stańskiej:

 

Impuls, edukacja i polityka!

Nowości

Krakowska Oficyna Wydawnicza IMPULS poleca Państwa uwadze nowości tytułów z zakresu edukacji i polityki:

 

Impuls o edukacji (w) polityce - P r e m i e r a

Nowości

Nakładem Oficyny Wydawniczej Impuls ukazał się nowym tom wyjątkowej serii 12 autorskich podręczników akademickich "Pedagogika Nauce i Praktyce". To publikacja prof. dr hab. Bogusława Śliwerskiego "Edukacja (w) polityce. Polityka (w) edukacji".

 

Oficyna IMPULS poleca: Technogie informacyjne, edukacja, gospoadarka i to wszystko w kotekscie glokalizacji

Nowości

Jedną ze specjalności Wydawnictwa Naukowego „Impuls” są publikacje poświęcone edukacji pojętej jako proces, a także edukacji usytuowanej w szerokim kontekście kulturowym: najnowsze zdobycze współczesnej technologii i postępująca cyfryzacja to dwa czynniki stale determinujące kształt i treść naszych książek.

 

Można już poczytać e-podręcznik dla najmłodszych uczniów

Wydawnictwa

Testowe fragmenty e-podręcznika do edukacji wczesnoszkolnej, czyli dla klas I-III szkoły podstawowej, zostały w czwartek udostępnione na platformie internetowej www.epodreczniki.pl. Przygotowała je Grupa Edukacyjna SA.

 

Szukasz nowej podstawy programowej do WF? Znalazłeś ją w Impulsie

Nowości

Krakowska Oficyna wydawnicza IMPULS informuje o swoich nowych promocjach. Teraz w pakiecie można kupić publikacje Urszuli Kierczak dotyczących koncepcji edukacji fizycznej młodzieży szkolnej.

 

Nowości w Impulsie - „O stresie naszym codziennym"

Nowości

Koniec wakacyjnej beztroski obwieszczają beztrosko (!) tytuły najnowszych publikacji Oficyny Wydawniczej „Impuls”. Czym jest stres?

 

Koniec elementarza. W internecie można obejrzeć i zrecenzować IV część

Wydawnictwa

Maj i czerwiec – to miesiące, w których pierwszoklasiści będą się uczyć z ostatniej, czwartej części „Naszego elementarza”. Można ją obejrzeć i zrecenzować na stronie www.naszelementarz.men.gov.pl

 

MEN przedstawiło swoje priorytety na nowy rok szkolny

Wydarzenia

Przygotowanie podręczników dla klasy II i III szkoły podstawowej, wzmocnienie szkolnictwa zawodowego i nauczania matematyki, podniesienie poziomu bezpieczeństwa w szkołach - to priorytety MEN przedstawione w Sejmie przez minister Joannę Kluzik-Rostkowską.

 

Wydawcy edukacyjni po raz kolejny wypełnią „Tornistry Pełne Uśmiechów” w akcji Caritas

Wydawnictwa

Ponad 7 tysięcy podręczników i pakietów edukacyjnych przekazanych bezpłatnie przez wydawnictwa: Nowa Era, WSIP, Macmillan, Oxford University Press oraz Pearson trafi przed rozpoczęciem roku szkolnego do podopiecznych Caritas. Wydawnictwa edukacyjne po raz kolejny zaangażowały się w akcję Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów” – największą w Polsce inicjatywę, której celem jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów poprzez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych. W tym roku...

 

Błędy w darmowym podręczniku dla pierwszoklasistów?

Wydawnictwa

Fragment darmowego podręcznika znalazł się na stronie MEN i już pojawiają się pierwsze zarzuty pod jego adresem. Jak na razie są to jednak uwagi dotyczące m.in. tego, że szkoła przedstawiana jest zbyt idealnie czy pojawienia się w podręczniku postaci ojca, podczas gdy 1/3 dzieci wychowuje się tylko z matką i mogą w związku z tym poczuć się skrzywdzone.

 

E-booki na egzaminie gimnazjalnym

Wydarzenia

Jak donosi Świat Czytników, na egzaminie gimnazjalnym uczniowie musieli zmierzyć się m.in. z zadaniem dotyczącym teksty "Życie wśród książek" Juliana Barnesa. Znalazł się tam fragment dotyczący e-booków:  

 

MEN: prace nad e-podręcznikiem nie są zagrożone

Wydawnictwa

- Przygotowanie e-podręcznika do edukacji wczesnoszkolnej, czyli dla klas I-III szkoły podstawowej, nie jest zagrożone, mimo że prezentacja pierwszych jego fragmentów jest przesunięta - zapewnia MEN. Nowy termin prezentacji ma być podany niedługo.

 

Reforma podręczników – jakość edukacji na pierwszym miejscu

Prawo

- oświadczenie Sekcji Wydawców Edukacyjnych po konsultacjach projektu zmian w ustawie oświatowej w dn. 20 marca 2014 r.  

 

XIX Targi Edukacyjne EDUKACJA w Kielcach

EDUKACJA od A do Z. Największe targi dedykowane wszystkim sektorom związanym z oświatą, edukacją i zdobywaniem wiedzy już po raz dziewiętnasty w Targach Kielce.

 

"Czytam sobie. Fakty"

Nakładem Edukacyjnego Egmontu ukazała się już seria „Czytam sobie. Fakty” - kontynuacja odnoszącego sukcesy i wielokrotnie nagradzanego cyklu Czytam sobie. Na początek trzy książki, po jednej na każdym poziomie zaawansowania czytelniczego, adresowane do dzieci w wieku 5 – 7 lat. Dla początkujących czytelników, którzy oprócz przyjemności czytania, czują głód wiedzy.

 

Zakończyły się prace nad podręcznikiem dla śląskich uczniów

Wydarzenia

Zakończyły się prace nad treścią podręcznika edukacji regionalnej, z którego będą mogli korzystać uczniowie szkół woj. śląskiego. Podręcznik ukaże się m.in. w wersji online - poinformował w piątek Instytut Badań Regionalnych w Katowicach.

 

Czy Wielkiej Brytanii grozi kulturalne zubożenie?

Rynek zagraniczny

Brytyjskie środowiska twórcze obawiają się, że najnowsza propozycja rządu wpłynie destruktywnie na poziom kulturalny społeczeństwa.

 

Profesjonalne poradniki edukacyjne od Jedności

Nowości

Kieleckie wydawnictwo Jedność pragnie zaprezentować Państwu dwa nowe tytuły z działu Edukacja:

 

Nowości z serii "Mali geniusze"

„Mali geniusze” to seria książeczek edukacyjnych dla dzieci. Dzięki zawartym w nim urozmaiconym ćwiczeniom już pięciolatki mogą rozpocząć naukę pisania, czytania i liczenia. Suchościeralne strony umożliwiają maluchom wielokrotne wykonywanie zadań, a dołączone do książeczek nalepki pozwalają połączyć naukę z zabawą. W serii „Mali geniusze” ukazały się: Będę pisać, Piszę i czytam i Poznaję cyferki  

 

Ebook Fun Zone 2 – Virtualo i wydawnictwa zapraszają do wirtualnej strefy Eczytelnika

Do 22 maja 2013 roku można aktywnie uczestniczyć w wirtualnej strefie edukacji i rozrywki przygotowanej dla wszystkich pasjonatów e-booków i audiobooków. Event jest realizowany jako impreza towarzysząca Warszawskim Targom Książki, które odbyły się w dniach 16-19 maja na Stadionie Narodowym.

 

Niedofinansowana edukacja

Wydarzenia

Po głośnych publikacjach medialnych dotyczących umów, jakie podpisywały szkoły z wydawnictwami w zamian za nowoczesne narzędzia edukacyjne na głowy dyrektorów szkół i wydawców posypały się gromy krytyki. Mało kto zwrócił jednak uwagę na to, że cała sprawa to kolejny dowód na chroniczne niedoinwestowanie systemu edukacji.

 

Zagrożenie korupcją w szkołach?

Wydarzenia

Radio Wrocław opublikowało na swojej stronie internetowej listę 64 szkół na Dolnym Śląsku, w których prawdopodobnie doszło do korupcji. Placówki otrzymywały drogi sprzęt (tablice interaktywne, laptopy, rzutniki) w zamian za zobowiązanie do wyboru książek jednego wydawnictwa.

 

Fakt wydaje Encyklopedię Szkolną

Wydawnictwa

W środę (12 września 2012 roku) na rynek trafi Encyklopedia Szkolna z serii książek Fakt Edukacja. Wydanie - liczące 160 stron - stanowi pomoc dydaktyczna dla uczniów szkół podstawowych.

 

Konferencja "Edukacja informacyjna i medialna. Archipelagi wiedzy"

Biblioteki

Międzynarodowa Konferencja "Edukacja informacyjna i medialna" (EIM) odbędzie się 4-5 października 2012 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie

 

Książki do szkoły mogą być tańsze

Wydarzenia

Nowy rok szkolny, to również wydatki na niezbędne podręczniki. Komplet nowych książek kosztuje od 200 do 400 zł, ale przy zakupie z drugiej ręki czy przez Internet można sporo zaoszczędzić – czytamy w "Dzienniku Polskim".

 

Dofinansowanie dla domów kultury

Wydarzenia

W dniach 1 sierpnia – 7 września 2012 roku domy, ośrodki i centra kultury mogą ubiegać się o dofinansowanie z programu "Dom Kultury+ Edukacja artystyczna".

 

Burza wokół e-podręczników trwa

Wydarzenia

Wokół programu e-podręczników pojawia się coraz więcej kontrowersji. Wydawcy skupieni w Porozumieniu Nowoczesna Edukacja uważają, że realizacja projektu może doprowadzić do złamania prawa antymonopolowego.

 

Konferencja "Cyfrowa Przyszłość"

Internet

W imieniu Fundacji Nowoczesna Polska serdecznie zapraszam na konferencję "Cyfrowa Przyszłość" poświęconą edukacji medialnej i informacyjnej.

 

Wojna wydawców z MEN?

Wydawnictwa

Może dojść do bojkotu kończącego się za tydzień konkursu na przygotowanie e-podręczników

 

WKDS apeluje ws. likwidacji szkół

Wydarzenia

Wojewódzka Komisja Dialogu Społecznego (WKDS) zapowiedziała w poniedziałek, że zwróci się do samorządów z apelem o konsultowanie planowanych reorganizacji szkół m.in. ze związkami zawodowymi i przedstawicielami środowisk lokalnych.

 

Częstochowa stawia na tablety

Wydarzenia

Uczniowie, którzy najlepiej poprowadzą lekcje z wykorzystaniem tabletów w organizowanym przez częstochowski samorząd konkursie „Tablety w gimnazjum i szkole podstawowej”, przyczynią się do wyposażenia ich klas w te urządzenia.

 

Witold Jakubowski, Edukacja w świecie kultury popularnej

Recenzje

Jak trafnie zauważyła Ruth Benedict, na naszych oczach giną jedne wzorce kulturowe, a równocześnie rodzą się nowe. O rozwoju jednostek i całych społeczeństw decyduje ich umiejętność reagowania na zachodzące zmiany. Czy zatem możemy mówić o końcu wielkich narracji, czy świat tradycyjnych wartości odszedł już ostatecznie do lamusa, a zastąpiła go wszechobecna komercja i miałkość kultury masowej czy też jest to zbyt uproszczona konstatacja?

 

Cyfrowa szkoła rusza na próbę

Wydarzenia

E-podręczniki, lektury szkolne w bibliotece internetowej, materiały edukacyjne dla Polaków za granicą – to najważniejsze działania na rzecz upowszechniania wiedzy w sieci, prowadzone w Polsce.

 

Cyfryzacja szkół, czyli nadciąga klapa

Internet

Już same definicje pomocy dydaktycznych proponowane przez MEN wywołują uśmiech na ustach ekspertów – ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna".

 

jetBooki w rosyjskich szkołach

Firma Ectaco zapowiedziała plany wprowadzenia do rosyjskich szkół jetBooków Color. Na oficjalnym blogu firmy poinformowano, że pierwszą szkołą biorącą udział w programie jest placówka w Saint-Petersburgu, rodzinnym mieście założyciela Ectaco, Davida Lubaynitskyego.

 

Ministerstwo Kultury wyda e-booka

Minister Kultury, Bogdan Zdrojewski, opowiedział podczas wywiadu w radiowej Jedynce o planach Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotyczących wydania e-booka edukacyjnego.

 

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Laskach Wielkich bez podręczników z winy Wyd.Edukacja Polska

Wydarzenia

Na terenie powiatu Żnińskiego znalazła się jedna szkoła, a jest nią Szkoła Podstawowa w Laskach Wielkich zarządzana przez dyrektora Pawła Brzykcego, która dwa lata temu zafundowała sobie podręczniki szkolne od pięciolatków do trzeciej klasy podstawowej z Wydawnictwa Edukacja Polska Sp. z o.o. z Marek pod Warszawą.

 

Więcej szkół - więcej dzieci we Wrocławiu

Wydarzenia

W ciągu sześciu najbliższych lat dzięki nowym inwestycjom powstanie kolejnych 850 miejsc w przedszkolach i 4000 miejsc w szkołach podstawowych. Inwestycje Wrocławia w bazę dydaktyczną będą kosztowały 135 mln zł.

 

Nowość Impulsu: Edukacja i (nie)równość społeczna kobiet

Nowości

Portal Księgarski Oficyna Wydawnicza Impuls poleca nowość wydawniczą autorstwa Agnieszki Gromkowskiej - Melosik pt. "Edukacja i (nie)równość społeczna kobiet".

 

Nowe technologie w nauczaniu i uczeniu się - konferencja prasowa 30.05., godz. 10.00

Wydawnictwa

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne oraz Wydawnictwo Pearson Longman zapraszają na konferencję prasową: Edukacja @ nowy- kierunek.pl. Nowe technologie w nauczaniu i uczeniu się.  

 

Gdzie jesteś, Czytelniku? Forum Sekcji Bibliotek Szkół Wyższych SBP, Gliwice

Biblioteki

O edukacji informacyjnej będą wkrótce dyskutować w Krakowie. Tymczasem szykuje się kolejna konferencja poświęcona w znacznej mierze roli biblioteki akademickiej w kształceniu informacyjnym.    

 

Przyznano Nagrody im. Filipa Kallimacha

Nagrodę im. Filipa Kallimacha, przyznawaną przez redakcję Magazynu Literackiego "Książki" za wybitne osiągnięcia w dziedzinie edukacji, otrzymali autorzy podręczników, programów nauczania oraz wydawcy.

 

Targi edukacyjne "Edukacja"

Ponad 200 wystawców zaprezentuje swoje oferty na tegorocznych targach EDUKACJA w Kielcach. Imprezie towarzyszyć będzie ponad 80 konferencji, seminariów, szkoleń i warsztatów skierowanych m.in. do pedagogów i uczniów wszystkich szkół.  

 
 

Przemysław Grzybowski, Edukacja międzykulturowa – przewodnik

Recenzje

Książka Przemysława Grzybowskiego pt. Edukacja międzykulturowa – przewodnik. Pojęcia – literatura – adresy to podręcznik adresowany głównie do nauczycieli, studentów oraz badaczy pogranicza kultury i pedagogiki, a także wszystkich tych, którym bliskie jest wychowanie do szacunku, przeciwstawianie się dyskryminacji oraz uczenie dzieci i młodzieży empatii i otwartości wobec świata. Autor podejmuje w niej refleksję nad pogłębiającym się zróżnicowaniem kulturowym społeczeństw oraz jego...

 

"Edukacja alternatywna w XXI wieku"

Zapowiedzi

Już niebawem w sprzedaży nowa pedagogiczna propozycja Oficyny Wydawniczej Impuls: "Edukacja alternatywna w XXI wieku" pod redakcją Zbyszko Melosika i Bogusława Śliwierskiego.

 

Polecamy nowość wydawniczą Oficyny Wydawniczej Impuls: Edukacja i sfera publiczna

Wydawnictwa

Wydawnictwo Impuls wprowadza na rynek nową książkę prof. Lecha Witkowskiego (długo wyczekiwaną), książka już na stracie zbiera bardzo pochlebne recenzje i stanowi bardzo cenne oraz pokaźne dzieło nie tylko w polskiej pedagogice.    

 

Recenzja "Kultura popularna - tożsamość - edukacja"

Recenzje

Kultura popularna – tożsamość – edukacja pod redakcją naukową Darii Hejwosz i Witolda Jakubowskiego to kolejna pozycja wydawnictwa Impuls poświęcona szeroko rozumianej kulturze popularnej i jej związkom z innymi sferami rzeczywistości.

 

Nowości Oficyny Wydawniczej "Impuls"

Nowości

W ostatnim czasie nakładem krakowskiej Oficyny Wydawniczej Impuls ukazały się publikacje niosące znaczący wkład do dziedzin pedagogiki, psychologii, filozofii oraz socjologii. Uznani akademicy, w poszczególnych dziełach dają nowy obraz problematyki istotnej dla współczesnych nauk społecznych takich jak kultura popularna i jej wpływ na funkcjonowanie społeczeństwa. Przejawem wysokiego zainteresowania wydawnictwa problematyką pedagogiki jest publikacja pt. „Chowanna”, wyjątkowa książka o życiu i...

 

Kultura popularna - tożsamość - edukacja

Nowości

Opracowanie jest interdyscyplinarnym studium nad zjawiskami zachodzącymi w kulturze współczesnej. Zawiera ono artykuły badaczy z różnych ośrodków akademickich, których zainteresowania skupiają się na refleksji nad kulturą popularną i jej edukacyjnymi kontekstami.

 

Dystrybucja podręczników szkolnych w Zespole Szkół w Lubostroniu

Publikujemy wystąpienie do Burmistrza Łabiszyna przez IKP (woj.Kujawsko-pomorskie) w sprawie uzasadnionego podejrzenia "handlu" podręcznikami z udziałem Zespołu Szkół w Lubostroniu.  

 
 

Hans-Georg Gadamer - Teoria, etyka, edukacja. Eseje wybrane

Recenzje

„Teoria, etyka, edukacja. Eseje wybrane” to zbiór niepublikowanych dotąd w języku polskim esejów Hansa Georga Gadamera, autora „Prawdy i metody” - pracy uchodzącej za najważniejsze dzieło hermeneutyki filozoficznej XX wieku.

 

ADHD w szkole - nauczyciel i uczeń w potrzasku?

Zapowiedzi

Chociaż ADHD jest najczęściej rozpoznawanym zaburzeniem rozwojowym u dzieci i młodzieży, to trudno odnaleźć w literaturze ślady analiz funkcjonowania ucznia z tym zaburzeniem, na tle zewnętrznych czynników środowiskowych. Skupianie uwagi na istocie ograniczeń dziecka podtrzymuje stereotypowe ocenianie go, jako „nieprzystosowanego społecznie”, z jednoczesnym przypisywaniem mu intencjonalności działania.

 

„Kino bez tajemnic" nagrodzone w Gdyni

Nowości

Z dumą informujemy, że publikacja wydawnictwa Stentor – "Kino bez tajemnic" autorstwa prof. Eweliny Nurczyńskiej-Fidelskiej, Konrada Klejsy, Tomasza Kłysa i Piotra Sitarskiego – otrzymała nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „Edukacja młodego widza”.

 

E-dukacja jest przyszłością

Wydarzenia

Edukacja przy wdrażaniu nowych technologii jest elementem nieodzownym. Dlatego tym bardziej interesująco przedstawiła się 13 maja konferencja o cyfryzacji utworów literackich w procesie dydaktycznym. „E-książka w edukacji” została poprowadzona przez Jarosława Lipszyca, który promował ideę wolnego dostępu do lektur i sposobów promowania tej idei. Jest to o tyle ciekawe, że digitalizacja zbiorów lektur szkolnych czy dzieł klasyków jest kolejnym skutecznym rozwiązaniem, umożliwiającym szereg...

 

Iwona Chrzanowska, Zaniedbane obszary edukacji - pomiędzy pedagogiką a pedagogiką specjalną

Recenzje

Ponad 20 lat temu upadł mur berliński, a wraz z nim granice oddzielające blok wschodni od zachodniego, nastąpił intensywny rozwój nauki i techniki, świat skurczył się do rozmiarów wioski, w której czas i przestrzeń nie stanowią żadnej bariery w komunikacji. Pozornie świat bez granic… Czy jednak na pewno bez granic?

 

Szkolenie: Żywa Biblioteka - innowacyjna metoda edukacji o prawach człowieka

Ważne są dla ciebie prawa człowieka? Myślisz o realizacji lokalnego projektu? Dom Spotkań im. Angelusa Silesiusa zaprasza na bezpłatne szkolenie: „Jak przygotować i zorganizować Żywą Bibliotekę?”, które odbędzie się w dniach 11 - 15 kwietnia 2010 we Wrocławiu. Zgłoszenia będą przyjmowane do 1 kwietnia 2010.

 

Nowości wydawnictwa naukowego Impuls

Nowości

Krakowskie wydawnictwo Impuls zwraca Państwa uwagę na swoje najnowsze publikacje poświęcone edukacji uniwersyteckiej elit oraz teorii i empirii samowychowania.

 

Przyznano nagrody im. Filipa Kallimacha

Podczas XV Targów Książki Edukacyjnej EDUKACJA w Kielcach w dniu 18 marca wręczono Nagrody im. Filipa Kallimacha za wybitne osiągnięcia w sferze edukacji.

 

Praga wielokulturowa - wędrówka z Michałem Pilichem

Stowarzyszenie Edukacja i Nauka zaprasza na wędrówkę szlakiem wielokulturowej Pragi, którą poprowadzi Michał Pilich (autor m.in. przewodnika "Warszawska Praga").  

 

Program „Zanim będę uczniem” nagrodzony!

Nagrody

Program „Zanim będę uczniem” Wydawnictwa Edukacja Polska zajął pierwsze miejsce w drugiej edycji konkursu na najlepsze programy wychowania przedszkolnego. Konkurs organizowany jest przez Centralny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, a jego patronem jest Minister Edukacji Narodowej.

 

Wydawnictwo IMPULS proponuje

Nowości

Poniżej zamieszczamy nowości wydawnictwa Impuls, związane z szeroko rozumianą edukacją.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.