RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Wydawnictwo Egmont na Warszawskich Targach Książki

Mam przyjemność zaprosić Państwa na moc atrakcji, które będą towarzyszyć tegorocznym Warszawskim Targom Książk

 

„Wyspa potępionych” – niedaleko pada jabłko od jabłoni?

    Najnowsza powieść popularnej autorki Melissy de la Cruz – Wyspa potępionych – numer jeden listy bestsellerów New York Timesa, oraz jeden z bestsellerów list Wall Street Journal i USA Today nareszcie w Polsce!

 

Polskie awanse w Egmont Publishing

Wydawnictwa

Wydawnictwo Egmont Polska informuje, iż z dniem 3 czerwca br. nastąpiły zmiany w składzie kadry zarządzającej spółki. Stanowisko Dyrektora Generalnego Egmont Polska & Central and Eastern Europe objął Martin Dusseldorp, obecny Dyrektor Finansowy.

 

Poczytaj ze mną już dziś - Literacki Egmont

Już jutro premiera nowej serii dla dzieci Literackiego Egmontu „Poczytaj ze mną” wspierający dzieci w poznawaniu gatunków i form literackich, ale również kształtujący nawyk wspólnego czytania i przeżywania.

 

Rozstrzygnięcie II edycji Ogólnopolskiego Konkursu im. Janusza Christy na Komiks dla Dzieci

Wydawnictwo Egmont Polska i Biblioteka Sopocka zapraszają na uroczystą galę rozstrzygnięcia II Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci

 

Nowości i zapowiedzi wydawnictwa Egmont Polska: styczeń-luty 2015

Wydawnictwo Egmont Polska prezentuje swoje nowości i zapowiedzi wydawnicze

 

Katalog DC Entertainment w Polsce w ramach Wydawnictwa Egmont

Wydawnictwa

Wydawnictwo Egmont Polska z wielką przyjemnością informuje o podpisaniu nowej umowy z wydawnictwem DC Entertainment, rozszerzającej współpracę pomiędzy obydwoma wydawnictwami na skalę bez precedensu w historii medium komiksowego w Polsce.

 

Zmiana na stanowisku Dyrektora Zarządzającego Pionem Książek

Wydawnictwa

Beata Lewandowska-Kaftan po pięciu latach pracy zdecydowała się kontynuować karierę poza Egmontem. Z powodzeniem kierowała Pionem Książek od wiosny 2010 roku realizując misję rozwoju i wzrostu dochodowości biznesu książkowego w strukturach Egmont Polska. Zbudowała kompetentny, zaangażowany Zespół, który będzie kontynuował dotychczasową strategię.

 

Propozycje prezentów na Święta i nie tylko - gry planszowe - Egmont Polska

Już za chwilę, już za momencik Boże Narodzenie. Tradycyjnie wielu z nas na ostatnią chwilę zastanawia się, czym zaskoczyć najbliższych, a zwłaszcza najmłodszych, którzy z wypiekami na twarzy wypatrują świątecznych skarpet w pokoju i pierwszej gwiazdki w Wigilię. Mamy też niespodzianki dla starszych czytelników i graczy.

 

Propozycje prezentów na Święta i nie tylko - książki Egmont Polska

Już za chwilę, już za momencik Boże Narodzenie. Tradycyjnie wielu z nas na ostatnią chwilę zastanawia się, czym zaskoczyć najbliższych, a zwłaszcza najmłodszych, którzy z wypiekami na twarzy wypatrują świątecznych skarpet w pokoju i pierwszej gwiazdki w Wigilię. Mamy też niespodzianki dla starszych czytelników i graczy.

 
 

Wiedźmin powraca w doskonałej formie!

Geralt z Rivii powraca w zupełnie nowej opowieści, długo wyczekiwanym albumie komiksowym – „Wiedźmin Dom ze szkła. Historia Białego Wilka" ukazuje się nakładem Egmont Polska. W sprzedaży już od 5 listopada br.    

 

Egmont Polska, Klub Świata Komiksu oraz Kraina Planszówek na XVIII. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

Już w czwartek rozpoczynają się XVIII. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, na których obecny będzie również EGMONT. Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia stoiska A 32.

 

Nowi polscy autorzy komiksu dziecięcego_Laureaci I. Ogólnopolskiego Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci

Nakładem Egmont Polska już w październiku ukaże się pięć premierowych komiksów dla dzieci. Ich autorami są laureaci I. Ogólnopolskiego Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci, ogłoszonego przez Egmont w 2013 roku. Do rąk czytelników trafią różnorodne opowieści z plejadą nowych bohaterów. Czas na przygodę!

 

Kanon komiksu - wydawnicze wydarzenie Klubu Świata Komiksu_Egmont

Nowości

Już 8 września ukażą się pierwsze albumy w niezwykłej kolekcji Kanon Komiksu. Kanon to 12 przełomowych, reprezentujących różne style plastyczne i narracyjne komiksów, które powinny stanąć w bibliotece każdej osoby zainteresowanej literaturą i sztuką współczesną. Kanon to próba odpowiedzi, czym jest sztuka komiksu, to dzieła wybitne i nagradzane, to wielkie nazwiska i znakomite opowieści.

 

Galop '44 - Gdybyś trafił do powstania, walczyłbyś?

Nowości

Gdybyś trafił do powstania, walczyłbyś? Powstanie Warszawskie oczami nastolatków.

 

„Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach”

Zapowiedzi

Okazji rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów z 1989 roku i ustanowionego na pamiątkę tej okazji Dnia Wolności i Praw Obywatelskich Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i Egmont Polska z przyjemnością przedstawiają książkę "Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach" autorstwa Zofii Staneckiej z ilustracjami Daniela de Latoura.

 

Największa sportowa premiera roku - MESSI, mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem

Zapowiedzi

Nakładem Egmont Polska już 21. maja br. ukaże się wzruszająca opowieść o piłce nożnej, ale nie tylko - MESSI, mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem.

 

Światowy Dzień Książki - Literacki Egmont

Egmont Polska życzymy wszystkim molom książkowym więcej czasu. Czasu, który można poświęcić na czytanie kolejnych ciekawych książek, a także czasu, który można przeznaczyć dzieciom, pokazując, że warto żyć od najmłodszych lat w otoczeniu książek.

 

Nowości Kultura Gniewu, Egmont, Centrala, Taurus, IPN Lublin - 27%

Nowości

Księgarnia PictureBook.pl poleca nowości tytułowe wydawnictw Kultura Gniewu, Egmont Polska, Centrala, Taurus, IPN Lublin w atrakcyjnych cenach:

 

Czułe czytanki "Książki z dziurą"

W najbliższą niedzielę, 9 marca o godz. 11:00 rodziców z dziećmi zapraszamy do naszej księgarni na Czułe Czytanki z niezwykłą "Książką z dziurą" Hervé Tullet'a, która opublikowana została przez Wydawnictwo Egmont.

 

Konkurs na komiks dla dzieci im. Janusza Christy rozstrzygnięty

Wydarzenia

Wydawnictwo Egmont z ogromną przyjemnością pragnie zaprosić na uroczyste ogłoszenie wyników konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci. Gala odbędzie się dnia 4.03.2014 o godz. 14:00 w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie.

 

"Czytam sobie. Fakty"

Nakładem Edukacyjnego Egmontu ukazała się już seria „Czytam sobie. Fakty” - kontynuacja odnoszącego sukcesy i wielokrotnie nagradzanego cyklu Czytam sobie. Na początek trzy książki, po jednej na każdym poziomie zaawansowania czytelniczego, adresowane do dzieci w wieku 5 – 7 lat. Dla początkujących czytelników, którzy oprócz przyjemności czytania, czują głód wiedzy.

 

Nowy Dyrektor Handlowy w Wydawnictwie Egmont

Wydawnictwa

Do zespołu Egmont Polska dołączył 17 lutego 2014 roku Maciej Jaworski i objął stanowisko Dyrektora Handlowego w Wydawnictwie.

 

Jarosław Mikołajewski gościem Czułych Czytanek!

Księgarnie

W najbliższą niedzielę 9 lutego o godzinie 11:00 księgarnia Czuły Barbarzyńca serdecznie zaprasza rodziców wraz z dziećmi na kolejną edycję naszych kultowych Czułych Czytanek.

 

"Książka z dziurą" Hervé Tullet

Jest książka, a w niej dziura. Wielka dziura w samym środku książki. Dziura może się stać szkłem powiększającym, przez które obejrzysz owady, albo basenem, do którego wskoczysz.

 

Konkurs na komiks dla dzieci im. Janusza Christy

Wydarzenia

Do wygrania w konkursie jest nawet 5 tys. zł, mogą w nim wziąć udział zarówno amatorzy sztuki rysowania komiksu, jak i profesjonaliści. Termin wysyłania prac to 10 stycznia 2014.

 

"Asteriks" ma nowych autorów

Już 24 października w Wydawnictwie Egmont ukaże się długo wyczekiwany, premierowy album o przygodach niezwyciężonych Galów – "Asteriks u Piktów"!  

 

Zapowiedź: nowa książka najpopularniejszej blogerki kulinarnej "Moje wypieki i desery" Doroty ŚwiątkowskiejJ

Zapowiedzi

Już 23 października 2013 roku będzie miała premierę nowa książka najpopularniejszej blogerki kulinarnej - Doroty Świątkowskiej pt." Moje wypieki i desery".

 

Samoloty - nowe czasopismo dla chłopców na rynku od 14 sierpnia!

Na dzień przed premierą najbardziej wyczekiwanego filmu tego roku, już 14 sierpnia ukaże się nowy magazyn dla chłopców 3-6 lat – Samoloty

 

Kurier Literacki Egmontu

Kurier Literacki to periodyk wydawnictwa Egmont Polska prezentujący ciekawą literaturę dla dzieci i młodzieży.

 

Komiksowa Warszawa podczas IV Warszawskich Targów Książki+ Egmont Polska

Szanowni Państwo, Już w czwartek rozpoczynają się Warszawskie Targi Książki, w ramach których trwa Komiksowa Warszawa. EGMONT ze swoją ofertą komiksową jest również obecny.

 

Czytam sobie. Nauka czytania trwa

Kolejna odsłona programu wydawniczego Edukacyjnego Egmontu mającego wspierać dzieci w nauce czytania. W jego powstanie zaangażowani zostali czołowi współcześni polscy autorzy i ilustratorzy. Pierwsze dziewięć książek cyklu cieszyło się ogromnym powodzeniem, co uprawdopodabnia tezę pomysłodawców programu o realnym przełożeniu się ich sukcesu na wzrost czytelnictwa w Polsce. Sześć nowych tytułów w ramach trzech poziomów czytelniczego zaawansowania już w księgarniach.

 

Księżycowy kamień zaraża magią czytania

Ta seria to zaproszenie do świata literatury. Dobre książki na dobry początek przygody z czytaniem. Dla dzieci powyżej 8 lat.

 

"Wiersze dla niegrzecznych dzieci" Danuta Wawiłow

Nakładem wydawnictwa Egmont 13 marca ukażą się piękne wiersze Danuty Wawiłow z ilustracjami Marianny Oklejak

 

"Batman. Trybunał sów" Nowa kolekcja dla fanów komiksu amerykańskiego

Nowości

Nowy, potężny jak żaden inny dotąd, wróg chce wyrównać z Batmanem stare porachunki. Premiera wydarzenia wydawniczego USA „Batman. Trybunał sów” już w polskich księgarniach.

 

"Drzazga" Ewy Nowak dla troszkę starszych dzieci

W poukładanym świecie szkolnej prymuski Marty wszystko byłoby idealne, gdyby nie… drzazga – nielubiana, antypatyczna i złośliwa siostra Jagna.

 

Wyjatkowe bliźniaki przeciw Apokalipsie

Nowości

Czy dzisiaj nastąpi koniec świata? Tego jeszcze nie wiemy, ale na rynku pojawiła się nowa książka Ewy Karwan-Jastrzębskiej „Misja Xibalba” z serii Wyjątkowi, w której bliźniaki Julka i Julek rozprawią się z jedną z najbardziej nurtujących historii dotyczącej końca świata. Doskonała rozrywka dla młodych czytelników.    

 

Cinder - najlepsza książka 2012_Egmont Polska

Nowości

"Saga księżycowa" Cinder Marissy Meyer, debiutującej pisarki, została wybrana jedną z najlepszych książek 2012 roku przez Publishers Weekly.

 

Virtualo przekazuje kody na ebooki w konkursie wydawnictwa Egmont, ...

Księgarnie

Kolejna usługa firmy Virtualo, dystrybutora treści cyfrowych – kody na ebooki, została efektywnie wykorzystana w realizacji działań promocyjnych. Firma Virtualo została partnerem konkursu organizowanego m.in. dla posiadaczy tabletów marki Samsung.

 

Seria książek Egmont Polska - Basia wzrusza i jak zawsze rozbawia

Nowości

Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dzieci. Przygody ciekawej Basi i jej dowcip pomagają najmłodszym zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych. Nakładem Literackiego Egmontu ukazały się kolejne opowieści z Basią w roli głównej.    

 

"Maria i ja" O autyzmie inaczej

Nowości

10 października br. ukazała się niezwykła książka autorstwa Miguela Gallardo „Maria i ja". Inspiracją do napisania opowieści była córka autora: Maria ma 12 lat, zaraźliwy śmiech, unikalne poczucie humoru i ma autyzm.

 

Klub Świata Komiksu na 23. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier Łódź 2012

Wydarzenia

Już w piątek rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier Łódź 2012. Klub Świata Komiksu Egmont Polska będzie obecny jak zawsze.

 

Seria Księżycowy Kamień w „Jedynka Dzieciom” Tajemnica namokniętej gąbki w interpretacji Waldemara Barwińskiego

Wydawnictwa

Literacki Egmont i Program 1 Polskiego Radia zapraszają do przedpremierowego słuchania książki Zofii Staneckiej „Tajemnica namokniętej gąbki”.

 

Nowe tomy Pasa Deltory - australijskiego Harrego Pottera

Nowości

Do księgarń trafiły dwie kolejne książki z cyklu Pas Deltory autorstwa Emily Roddy - Góra Grozy i Labirynt Bestii.

 

Angielski z Hello Kitty! - świetny sposób, by dziecko uczyło się języka

Wydawnictwa

Nauka nie musi kojarzyć się z nudą! Wydawnictwo Egmont proponuje najmłodszym serię Angielski z Hello Kitty, która bawi, uczy i wspomaga wszechstronny rozwój dziecka

 

Eksperyment w opowiadaniu obrazem i wydarzenie graficzne - Pictures that tick Dave'a McKeana

Nakładem Egmont Polska ukazał się album: "Pictures that tick" – krótkie formy komiksowe autorstwa Dave’a McKeana.

 

Barwne jesienne lektury od Literackiego Egmontu

Nowości

Powoli zapominamy o wakacjach. Jednak zbliżająca się jesień ma również swoje uroki. W nowym sezonie Egmont Literacki przygotował sporo nowości, przedstawiam trzy wybrane pozycje, które być może wynagrodzą brak urlopu lub odwrotnie przywołają miłe wspomnienia z niego. Magiczna gondola, autor: Eva Völler, Saga księżycowa. Cinder, autor: Marissa Meyer, Gorączka, autor: Dee Shulman    

 

Fascynujący świat przygód Meridy Waleczne - informacja prasowa - Egmont Polska

Nowości

Witam serdecznie, od piątku możemy już oglądać w kinach film "Merida Waleczna", w związku z tym Wydawnictwo Egmont przygotowało też trzy ciekawe książki z filmowymi przygodami rudowłosej buntowniczki:

 

Egmont zamknął magazyn „How It Works”

Wydawnictwa

Zaledwie po trzech numerach wydawnictwo Egmont Polska zdecydowało o zamknięciu magazynu popularnonaukowego „How It Works”. - Powodem tej decyzji były niezadowalające wyniki sprzedaży - mówi nam Aleksandra Chaberska z Egmont Polsk

 

Czytam sobie - Nauka czytania, jakiej jeszcze nie było - zapowiedź

Na koniec września Edukacyjny Egmont planuje premierę serii „Czytam sobie" wspierającej dzieci w nauce czytania. W jej powstanie zaangażowani zostali czołowi współcześni polscy autorzy i ilustratorzy.

 

Sierpniowa Promocja wydawnictwa Egmont!

Nowości

Firm,a Księgarska Olesiejuk i wydawnictwo Egmont Polska zapraszają do Nowej Promocji na tytuły dla dzieci i młodzieży! Rabat w wysokości 15% obowiązuje do wyczerpania zapasów!

 

Batman, kim jest naprawdę ikona kultury popularnej

Nowości

Już 11 lipca nakładem Egmont Polska ukażą się 3 albumy o ikonie kultury popularnej Batmanie. "Batman. Najlepsze opowieści". "Batman. Nawiedzony rycerz" i wznowienie w nowym tłumaczeniu "Batman. Powrót Mrocznego Rycerza".

 

"Kajtek i Koko w kosmosie" a także "Książę piekieł" - w kolejnej odsłonie

Nowości

Pierwsze pełne wydanie najdłuższego polskiego komiksu - Kajtek i Koko w kosmosie a także Książę piekieł w kolejnej odsłonie

 

EGMONT na II Targach Książki dla Dzieci w Krakowie

Wydawnictwo Egmont Polska serdecznie zaprasza wszystkich młodych czytelników wraz z opiekunami do odwiedzenia swojego stoiska nr 68. Na zwiedzających będzie czekać mnóstwo atrakcji, a książki podczas Targów będą podpisywać autorzy związani z wydawnictwem.

 

Piknik z Basią - majówka charytatywna na rzecz dzieci na Haiti - zaprasza Egmont Polska

Z okazji rocznicy wydania książki „Basia i kolega z Haiti” Fundacja Polska-Haiti i Wydawnictwo Egmont Polska mają zaszczyt zaprosić na majówkę charytatywną na rzecz dzieci na Haiti pt. "Piknik z Basią".

 

Egmont na Komiksowej Warszawie podczas III Warszawskich Targów Książki

Już dziś rozpoczęły się Warszawskie Targi Książki, w ramach których trwa Komiksowa Warszawa. EGMONT ze swoją ofertą komiksową jest również obecny.  

 

Czytanie wkręca! Egmont na III Warszawskich Targach Książki

Rrozpoczęły się Warszawskie Targi Książki, na których obecny będzie również EGMONT. Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia stoiska A130. Zaprezentujemy nowości wydawnicze, będzie można zagrać w grę planszową, czy zdobyć upragniony autograf ulubionego pisarza.

 

Egmont Polska - Nowa Ziemia

Nowości

Książka - wydarzenie od Literackiego Egmontu. Dziś premiera. Julianna Baggott - "Świat po Wybuchu". Tom I. Nowa Ziemia.

 

Dongi wręczone! Egmont i Media Rodzina laureatami!

Wczoraj, w Cafe Kulturalna ogłoszono wyniki kolejnej, 21. edycji konkursu Nagroda Donga.

 

Nowa przygodowa seria dla młodzieży: Damian Dibben "Strażnicy historii. Nadciąga burza"

Nowości

Pierwszy tom nowej przygodowej serii dla młodzieży autorstwa Damiana Dibben'a pt. " Strażnicy historii. Nadciąga burza" Dziś premiera!    

 

Seria Księżycowy Kamień ponownie w Radiu Dzieciom, Na tropie ogra w interpretacji Sławomira Packa

Już od 10 kwietnia w Radiu Dzieciom będzie można posłuchać fragmentów najnowszej książki Evy Ibbotson „Na tropie ogra”, wydanej przez Literacki Egmont.

 

Nominacja do Małego Donga dla serii „Trylogia czasu”

Nagrody

Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych przy Polskiej Sekcji IBBY nominowało wydane przez Egmont Polska w serii Trylogia czasu „Czerwień Rubinu”, „Błękit Szafiru” i „Zieleń Szmaragdu” Kerstin Gier do Nagrody Małego DONGA. Ogłoszenie wyników 8 maja br.  

 

Literacki Egmont prezentuje serię Wierszem pisane"

Nowości

Wielkie nazwiska poezji polskiej, świetni ilustratorzy! Nowa seria Wierszem napisane w Literackim Egmoncie. Już w sprzedaży!

 

Egmont z nowym magazynem o modzie i projektowaniu dla dziewczynek

Wydawnictwa

30 marca na rynku ukaże się magazyn TOPModel, wydawany przez Egmont. Pismo adresowane jest do dziewczynek w wieku od 6 do 12 lat.

 

Nowa seria "Wierszem napisane" w Literackim Egmoncie!

Nowości

Nowy cykl książek dla dzieci to zachęta do odwiedzenia świata poezji i krainy wyobraźni. Na początek serii trzy wyśmienite pozycje, trzy wielkie autorki poezji, troje znakomitych ilustratorów.

 

Wierszem napisane, dobrze zilustrowane!

Nowości

Wielkie nazwiska poezji polskiej, świetni ilustratorzy, trzy wyśmienite pozycje książkowe! To cechy charakterystyczne nowej serii Wierszem napisane w Literackim Egmoncie

 

23 marca ukaże się How It Works - nowy miesięcznik o nauce i technologii. Wydawcą jest Egmont.

Wydawnictwa

Czasopismo wydawane jest już m w kilku krajach Europy, tj. w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Portugalii. Polska edycja How It Works ukazuje się na licencji Imagine Publishing Limited.

 

Premiery komiksowe w marcu w Egmoncie. Największy komiksowy łotr i inne albumy

Nowości

Dziś porcja informacji komiksowych na marzec i dodatkowo poniżej zapowiedzi na kwiecień i maj.

 

Pas Deltory – australijski Harry Potter

Zapowiedzi

Pas Deltory - australijska seria przetłumaczona na 29 języków! 15 milionów sprzedanych egzemplarzy. Premiera 8 lutego 2012 roku.

 

Książki Star Wars - potęga Mocy

Nowości

Wydawnictwo Egmont Polska poleca "współczesną mitologię", której nie należy przegapić!

 

Animal Planet - twórz, odkrywaj, ucz się, poznawaj, nowy popularnonaukowy miesięcznik

Wydawnictwa

Już na rynku dostępny jest nowy, popularnonaukowy miesięcznik dla dzieci "Animal Planet". Najnowsza propozycja w portfolio pism Egmontu ma za zadanie przybliżyć dzieciom świat natury i środowisko w jakim żyją zwierzęta oraz zaangażować najmłodszych do poznawania otoczenia.

 

Recenzja:Enki Bilal

Recenzje

Enki Bilal wielu będzie się kojarzył w popkulturze masowej z fabularnym dziełem, opartym na jego scenariuszu komiksowym, filmowym „Immortal”.

 

Pluszakowo.pl - nowy portal Egmont Polska

Internet

Egmont Polska uruchomił nowy projekt wydawniczy Pluszakowo.pl - portal edukacyjny adresowany do najmłodszych użytkowników internetu, zbudowany wokół marki Pluszaki Rozrabiaki. Partnerem serwisu jest Wirtualna Polska.

 

Avengers Marvel Super Heroes” - nowy magazyn o superbohaterach od Egmontu

Wydawnictwa

Wydawnictwo Egmont Polska 10 stycznia br. wprowadzi na rynek nowy dwumiesięcznik dla chłopców zatytułowany “Avengers Marvel Super Heroes”.

 

"Kiedy, kiedyś..." wyróżnione przez IBBY

Nagrody

Polska Sekcja IBBY wyróżniła wydane przez Egmont Polska „Kiedy kiedyś czyli Kasia, Panjan i Pangór” Jarosława Mikołajewskiego w konkursie Książka Roku 2011 w dziedzinie literatura.

 

Zostań Świętym Mikołajem z pomocą Biura Pośrednictwa Dobra

Ruszyła czwarta edycja bożonarodzeniowej akcji charytatywnej Biuro Pośrednictwa Dobra organizowana przez Egmont Polska. Przedsięwzięcie corocznie wspiera kilka z wybranych Domów Dziecka. 

 

Nowy tom sagi Thorgal - "Statek miecz" i zupełna nowość ze świata wikinga seria poboczna Thorgal Louve - Raissa

Nowości

Nowy tom sagi wszechczasów – "Thorgal. Statek miecz" Przetłumaczone w całości lub w kilku odcinkach w ponad 40 językach! Zdobywca wielu nagród.

 

"Kiedy kiedyś" nominowane przez IBBY

Polska Sekcja IBBY nominowała wydane przez Egmont Polska „Kiedy kiedyś czyli Kasia, Panjan i Pangór” Jarosława Mikołajewskiego do Nagrody Książka Roku 2011 w dziedzinie literatura. Uroczyste ogłoszenie wyników 5 grudnia br.  

 

MARZI – Nie ma wolności bez solidarności.

Recenzje

Sprytnie i pół żartem, opowiedziana historia o dzieciństwie w Polsce, w czasach kiedy w Polsce i Europie Wschodniej kończył się komunizm.

 

Egmont na 15. Targach Książki w Krakowie - książki, gry, komiksy – stoisko B-38

Wydawnictwa

EGMONT snuje dobre opowieści. Zachęca do wspólnego i samodzielnego czytania oraz słuchania audiobooków. Opowiada historie: zwykłe i niezwykłe, zabawne i wzruszające, dające do myślenia i dowcipne.

 

"Wojny Klonów" na rynku czasopism - informuje Egmont Polska

Nowości

26 października do sprzedaży trafił "Star Wars The Clone Wars", pismo dla fanów Gwiezdnych Wojen.

 

Czułe czytanki w Czułym Barbarzyńcy z Egmontem

Wydawnictwo Egmont i Czuły Barbarzyńca zapraszają wszystkie dzieci i ich rodziców na nastrojowe spotkanie z Jarosławem Mikołajewskim, autorem książki „Kiedy, kiedyś czyli Kasia, Panjan i Pangór”.

 

"Błękit Szafiru" Kerstin Gier od Literackiego Egmontu

Zapowiedzi

Wydawnictwo Egmont wydało w maju pierwszą część Trylogii Czasu Kerstin Gier – Czerwień Rubinu. Teraz na rynku część druga: "Błękit Szafiru".

 

Literatura z najwyższej półki od Literackiego Egmontu

Nowości

"Dane wrażliwe" Ewy Nowak, to już dwunasta książka w serii „miętowej” na rynku.  

 

Dzieciaki kontra FOBIA w Radiu

Nowości

Literacki Egmont i Program 1 Polskiego Radia zapraszają do słuchania książki Rafała Witka „Dzieciaki kontra FOBIA”.  

 

Mistrzowie Komiksu - Sprawa rodzinna i inne historie

Recenzje

Mało kto w świecie komiksu nie zna Willa Eisnera (1917 2005). Wystarczy przeczytać jedna z jego prac aby zrozumieć dlaczego na jego cześć nazwano najbardziej prestiżową nagrodę w świecie komiksu uchodzącą za „komiksowego Oskara”.

 

XII tom Cheruba - Fala - już w księgarniach

Nowości

Wydawnictwo Egmont w ramach serii: "Egmont Literacki" prezentuje XII. tom bestsellerowej serii "Cherub" autorstwa Roberta Muchomare'a. Sprzedano 5 milionów egzemplarzy, przetłumaczonych na 27 języki!

 

Seria Księżycowy Kamień czyli cudowna moc książek

Nowości

"Księżycowy kamień" Literackiego Egmontu - seria stworzona z myślą o zaproszeniu dzieci do świata literatury. Dobre książki na dobry początek przygody z czytaniem. Dla dzieci w wieku 8+

 

Seria dla dziewczyn "Różowe okulary" - nowość pod marką Literacki Egmont

Wydawnictwa

Seria dla dziewczyn "Różowe okulary" - nowość pod marką Literacki Egmont, poleca Ewa Nowak. Premiera czytelnicza 5 października

 

Egmont na 22. Międzynarodowym Festiwalu Komiksów w Łodzi, oraz premiery październikowe.

Wydawnictwa

Klub Świata Komiksu wydawnictwa Egmont Polska na 22. Międzynarodowym Festiwalu Komiksów w Łodzi. W programie m.in.: wizyty gości zagranicznych, kącik dla dzieci, wystawy, atrakcyjne premiery komiksowe, spotkania z redakcjami pism!        

 

Recenzja - Jeż Jerzy musi umrzeć

Recenzje

Jeża Jerzego kochamy za wszystko: od sposobu, w jaki uwodzi kobiety ('to... Robimy to u mnie czy u Ciebie...?') po wysublimowanie, z jakim wyraża uczucia ('ja pierdykam!').

 

Premiery komiksowe we wrześniu w Egmoncie - cz .II

Nowości

Wydawnictwo Egmont Polska proponuje kolejne swoje wrześniowe nowości: Miecz nieśmiertelnego, manga fantasy Asajj Ventress, Star Wars Komiks, Zdrada, Star Wars Komiks Wydanie Specjalne.

 

Thorgal – tym razem w powieści

Nowości

Międzynarodowy bestseller "Thorgal. Dziecko z gwiazd" to znane z komiksów Grzegorza Rosińskiego dzieje Thorgala, wzbogacone o nowe, nieznane dotąd wątki. Gratka dla fanów nie tylko tych wiernych bohaterowi już od 30 lat.

 

Wrzesień w Egmoncie

Nowości

Przedstawiamy kilka komiksowych premier, które na wrzesień przygotowało wydawnictwo Egmont Polska.

 

Egmont dla Mattel

Wydawnictwa

Wydawnictwo Egmont rozpoczęło współpracę w zakresie gier planszowych z firmą Mattel Polska. Jesienią tego roku ukażą się dwie nowe gry dla dziewczynek. Bohaterką jednej z nich będzie Barbie, drugiej - Polly Pocket.

 

Kolejna część "Rozbitków z Yhtag" w sierpniu w Egmoncie

Nowości

Fantasy Komiks – magia, potwory, przygoda, humor. Dwunasty tom Fantasy komiks rozpoczyna kolejna część Rozbitków z Ythaq, ulubionej serii czytelniczej.

 

Premiery komiksowe w lipcu w Egmoncie.

Nowości

Przedstawiamy nowości komiksowe wydawnictwa Egmont Polska; Mistrzowie Komiksu, Julia & Roem, Awangardowa adaptacja tragedii Williama Shakespeare’a Romeo i Julia, Rycerze Starej Republiki, Star Wars Tom 6, Oczyszczenie, Zamachowiec, Quinlan Vos, Star Wars Komiks, Niewiarygodne przygody Kaczora Donalda, Gigant Poleca.  

 

Nowy Dyrektor wydawniczy w "pionie książek" Egmont Polska

Wydawnictwa

Wydawnictwo Egmont Polska informuje, że Pani Maria Deskur objęła z dniem 1 lipca 2011 roku stanowisko Dyrektora wydawniczego w Pionie Książek i kieruje pracą Działu wydawniczego.

 

Kerstin Gier - Czerwień Rubinu

Recenzje

Istnieje bardzo wiele tajemniczych i intrygujących postaci w historii Europy. Jednym z największych reprezentantów tego grona był Hrabia de Saint-Germain, człowiek nieznanego tak naprawdę pochodzenia, a mający wiele talentów.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.