RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Rusza II edycja Grandy!

Wydarzenia

Jutro rusza druga edycja Poznańskiego Festiwalu Kryminału GRANDA. Przez wybrane motywy przewodnie gości Festiwalu prowadzić będzie 25 pisarzy. Znajdą się wśród nich zarówno mistrzowie polskiego kryminału, jak i wschodzące pisarskie gwiazdy. Wspierać ich będą specjaliści m.in. z zakresu kryminalistyki, archeologii, szpiegostwa czy historii sztuki.

 

Relacja z trzeciego dnia Międzynarodowego Festiwalu Kryminału 2016

Wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Kryminału co rok niesie ze sobą wiele ciekawych spotkań. W tym roku, to wydarzenie, które przyciąga wielu fanów kryminałów, odbywało się w dniach 30 maja do 5 czerwca. Codziennie mieliśmy możliwość brania udziału w spotkaniach z autorami książek, ciekawych konkursach a także wielu innych atrakcjach.  

 

Relacja z szóstego dnia Międzynarodowego Festiwalu Kryminału 2016

Sobota to zawsze ten dzień, kiedy festiwalowe napięcie sięga zenitu. Z jednej strony już żal, powolnego zbliżania się do końca imprezy, z drugiej, to właśnie tego dnia poznajemy laureatów Nagrody Wielkiego Kalibru. Tegoroczna sobota kryła w sobie jeszcze jedno wydarzenie budzące emocje. Spotkanie autorskie Tess Gerritsen.

 

Relacja z piątego dnia - Międzynarodowego Festiwalu Kryminału 2016

Nie wiem jak to możliwe, ale każdy kolejny dzień Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2016 jest jeszcze bardziej emocjonujący. Piątkową odsłonę imprezy uświetniły prawdziwe gwiazdy literatury kryminalnej, zarówno zagranicznej, jak i z rodzimego podwórka. Nic nie było w stanie pokrzyżować nam planów. Nawet ulewne deszcze paraliżujące lotniska i utrudniające dotarcie chyba najbardziej wyczekiwanej gwiazdy tego dnia.

 

Charlotte Link dziś we Wrocławiu

Charlotte Link, jedna z najpopularniejszych współczesnych niemieckich pisarek, będzie dziś gościem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2016.

 

Relacja z czwartego dnia - Międzynarodowego Festiwalu Kryminału 2016

Emocje rosną z każdym kolejnym dniem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2016. Już nie tylko rozmawiamy o zbrodniach, ale i bierzemy udział w śledztwie czy sekundujemy w pojedynku dżentelmenów. Pojawiają się też pierwsi goście zza granicy.

 

Kryminalne Warsztaty Literackie

Już są, już są! Mamy wyniki konkursu na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne z Wrocławiem w tle i wątkiem szekspirowskim! W imieniu organizatorów: Miasta Wrocław i Wydawnictwa EMG gratulujemy laureatom ósmej już edycji konkursu w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2016.

 

Nagroda Wielkiego Kalibru

Wydarzenia

Wczoraj poznaliśmy nominowanych do Nagrody Wielkiego Kalibru 2016. Po raz kolejny przyznana zostanie także Nagroda Czytelników Wielkiego Kalibru - a laureata wybierzecie Wy! Otrzyma on nie tylko statuetkę, ale także nagrodę pieniężną ufundowaną przez CBS Reality.

 

Spotkanie z kryminałem Marty Guzowskiej - zapraszają Tajne Komplety

Księgarnie

3 czerwca o godz. 14.30 serdecznie zapraszamy na spotkanie z Martą Guzowską - autorką powieści kryminalnych. Pretekstem do spotkania jest premiera jej nowej powieści pt. "Chciwość".

 

Charlotte Link przyjedzie do Wrocławia

Charlotte Link, jedna z najpopularniejszych współczesnych niemieckich pisarek, będzie gościem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2016. Pisarka spotka się z czytelnikami 2 czerwca (czwartek) o godz. 20.30

 

Honorowa Nagroda Wielkiego Kalibru

Wiemy już, kto będzie pierwszym tegorocznym laureatem Honorowej Nagrody Wielkiego Kalibru!

 

Relacja z piątego dnia MFK Wrocław 2015

Z ostatniej chwili: Kogo dopadł gniew, a kogo błyskawiczna wypłata? Martwe popołudnie przeszło w emocjonujący wieczór, kiedy to nastąpiło przejęcie statuetki i czeku przez laureata Nagrody Wielkiego Kalibru, Wojciecha Chmielarza! To nie jest kwestia krwi ani znajomości, tu trzeba było napisać prawdziwy pochłaniacz uwagi czytelników! Tak uczyniła Katarzyna Bonda, którą docenili czytelnicy.

 

Wojciech Chmielarz laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru 2015

„Przejęcie" to trzecia powieść kryminalna Wojciecha Chmielarza oraz jego trzecia nominacja do Nagrody Wielkiego Kalibru.

 

Zapowiedź piątego dnia MFK (sobota)

Dzień piąty, czyli Sobota Wielkiego Kalibru: spotkania z Davidem Hewsonem oraz Hakanem Nesserem, a wieczorem poznamy laureata Nagrody Wielkiego Kalibru 2015!

 

Relacja z czwartego dnia MFK Wrocław 2015

Piątek okazał się dniem bezwzględnych (choć bezkrwawych) starć, których wygrana lub przegrana może zadecydować o tym, kto okaże się tryumfatorem na sobotniej gali wręczenia Nagrody Wielkiego Kalibru. Czwartkowe białe rękawiczki śledczych zamieniono na bokserskie rękawice pisarzy. Najpierw w pojedynku grafomanów stanęli w szranki Zygmunt Miłoszewski i Mariusz Czubaj, następnie w starciu jurorzy kontra nominowani, ci drudzy mierzyli się z gradem pytań ze strony surowych sędziów zasiadających na...

 

Relacja z trzeciego dnia MFK Wrocław 2015

rzeci dzień był pełen skrajnych emocji. Na uczestników Festiwalu czekało mnóstwo śmiechu, ale i sporo zadumy, gdy gość z Meksyku, pisarz i wydawca Martín Solares, wziął na tapet temat bezpieczeństwa w swoim kraju. Wieczór natomiast należał do śledczych. Było zabawnie i interaktywnie, do udziału w dochodzeniu i pomocy w odkrywaniu kto zabił literatkę Maszę, zaproszono także publiczność.

 

Relacja z drugiego dnia MFK Wrocław 2015

Po drugim dniu Festiwalu jedno wiem na pewno, czytanie kryminałów Agathy Christie już nigdy nie będzie takie samo!

 

Relacja z pierszego dnia MFK Wrocław 2015

Dwunasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Kryminału zaczęła się z przytupem. Nie mogło być inaczej, gdy mikrofony w rękach dzierżyły Katarzyna Bonda, Gaja Grzegorzewska i Marta Guzowska, a tematem była twórczość autorki, do której każda z pań ma inny stosunek. Jeżeli wszystkie spotkania będą równie dynamiczne jak panel dyskusyjny „A jak Agatha”, to o jedno można być spokojnym – nudno na pewno nie będzie.

 

Festiwal Kryminału od dziś we Wrocławiu

Warsztaty literackie, sesje naukowe i spotkania z pisarzami - to niektóre z wydarzeń tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, który rozpoczyna się dziś we Wrocławiu.

 

Program Międzynarodowego Festiwalu Kryminału

Znamy już program wydarzeń na tegorocznym festiwalu kryminału we Wrocławiu, który odbędzie się w dniach 19-31 maja 2015.

 

Kryminalne Warsztaty Literackie

Wydarzenia

Do końca marca można zgłaszać swoje teksty do konkursu na opowiadanie, w którym nagrodą jest udział w Kryminalnych Warsztatach Literackich, odbywających się w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Kryminału.

 

Być jak Agatha Christie

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2015 ogłosili siódmą edycję ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie kryminalne. Z okazji przypadającej w tym roku 125. rocznicy urodzin Agathy Christie konkurs przybierze nieco inną niż zwykle formę.

 

Marcin Wroński laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru 2014

Marcin Wroński zgarnął wszystko w czasie sobotniej Gali przyznania Nagrody Wielkiego Kalibru. Pogrom w przyszły wtorek okazał się najlepszą powieścią kryminalną zdaniem Jury i czytelników.

 

Kryminał retro to dobry interes

Drugiego dnia Międzynarodowego Festiwalu Kryminału trójka pisarzy: Nadia Szagdaj, Krzysztof Beśka i Joanna Szwechłowicz rozmawiali w mediatece o pisaniu kryminałów retro.

 

Tłumy na oględzinach miejsca zbrodni czyli pierwszy dzień MFK za nami

Spotkania ze specjalistą medycyny sądowej, prokuratorami, policjantami, wykłady, a także sesja naukowa - program pierwszego dnia Międzynarodowego Festiwalu Kryminału był bardzo bogaty. Wieczorem sale Kina Nowe Horyzonty zapełniały się do ostatniego miejsca podczas wydarzeń MFK.

 

Rusza Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2014

Dzisiaj we Wrocławiu rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Kryminału. Pierwszego dnia możecie zobaczyć spektakl „Szajba na troopie”. Co jeszcze organizatorzy przygotowali w tym roku? Warto sprawdzić.

 

Zabójczy przypadek

Podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału nie zabraknie gry miejskiej.       Zapraszamy na wyjątkową grę miejską "Zabójczy przypadek" w formie interaktywnej opowieści. Rękawiczki, damy w czerwieni, cygara i stare samochody – to wszystko i dużo więcej czeka was w wyjątkowej przygodzie, która rozpocznie się 1 czerwca w południe, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2014.

 

Policjanci kontra teatr

Jak co roku na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału spotkamy się z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu – tym razem z zawodowcami, do grona których dołączy policyjny rysownik, zmierzy się… Grupa Improkracja!

 

MFK Wrocław 2014 - Szajba na troopie

Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2014 rozpocznie się już za tydzień, dokładnie we wtorek 27 maja. Startujemy spektaklem grupy Teatrakcja zatytułowanym Szajba na troopie, do którego scenariusz napisali uczestnicy Kryminalnych Warsztatów Literackich z ubiegłych lat: Marta Matyszczak i Michał J. Zieliński.

 

Honorowa Nagroda Wielkiego Kalibru dla Henninga Mankella

Henning Mankell jest jednym z najpopularniejszych autorów powieści kryminalnych na świecie. Nie dziwi więc, że w tym roku Honorowa Nagroda Wielkiego Kalibru, przyznawana wybitnym twórcom gatunku, trafi właśnie do niego.

 

MFK Wrocław 2014 - Kryminalne lekcje dla gimnazjalistów

Nowością na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Kryminału są „Kryminalne lekcje dla gimnazjalistów”. W świat literatury kryminalnej młodzież wprowadzać będą Bogusław Bednarek, Mariusz Czubaj, Zygmunt Miłoszewski i Marcin Świetlicki.

 

Michael Katz Krefeld gościem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału 2014

Michael Katz Krefeld. Brzmi znajomo? Nie? Nie martwcie się, jeszcze ma prawo nie budzić żadnych skojarzeń – to pisarz uznany w krajach skandynawskich, który w Polsce zadebiutuje dopiero niebawem. Konkretnie: na MFK Wrocław 2014, gdzie odbędzie się premiera jego książki „Wykolejony”.    

 

Nominacje do Nagrody Wielkiego Kalibru 2014

Kapituła Nagrody Wielkiego Kalibru w składzie: Janina Paradowska, Marcin Baran, Witold Bereś, Piotr Bratkowski, Marcin Maruta, prof. Zbigniew Mikołejko, Marcin Sendecki i Grzegorz Sowula ogłasza nominacje do jedenastej edycji Nagrody Wielkiego Kalibru.

 

Konkurs na Kryminał z Wrocławiem w tle

Wydarzenia

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, który w tym roku odbędzie się wyjątkowo 28 maja-1 czerwca zamiast jesienią ogłosili dzisiaj (6 marca) konkurs na kryminał z Wrocławiem w tle. Chętni, którzy chcieliby wziąć w nim udział mają tym razem niewiele czasu na przesłanie tekstu - termin upływa 6 kwietnia. W poprzednich latach uczestnicy mieli na napisanie i przesłanie opowiadania kilka miesięcy.

 

Nagroda Wielkiego Kalibru 2014

Wydarzenia

Ruszają prace nad przyznaniem Nagrody Wielkiego Kalibru 2014! Jak co roku spośród nadesłanych powieści kryminalnych i sensacyjnych zostanie wybrana najlepsza.  

 

Nagrody Wielkiego Kalibru dla autorów W.A.B.

Nowości

Szanowni Państwo, październik tego roku obfituje w nagrody dla Wydawnictwa W.A.B. – tym razem przekazujemy Państwu wspaniałą wiadomość dotyczącą nagród przyznawanych przez Międzynarodowy Festiwal Kryminału:    

 

Program Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2013

Do rozpoczęcia Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2013 został już tylko tydzień. Do tej pory informowaliśmy o zagranicznych gościach, którzy odwiedzą Wrocław (a będą to, przypomnijmy, Liza Marklund oraz Walter Mosley).

 

Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2013 z aplikacją Virtualo dla pasjonatów literatury groz

9 października we Wrocławiu wystartuje Międzynarodowy Festiwal Kryminału dedykowany pamięci zmarłej niedawno Joanny Chmielewskiej.

 

Walter Mosley laureatem Honorowej Nagrody Wielkiego Kalibru

Walter Mosley to pisarz, który zasłynął przede wszystkim jako twórca cyklu powieści o czarnoskórym detektywie i weteranie II wojny światowej Easy Rawlinsie. Polscy czytelnicy nie mieli dotąd wielu okazji, by zapoznać się z twórczością autora: na początku lat dziewięćdziesiątych ukazały się polskie przekłady dwóch jego powieści, później przez ponad dwie dekady ukrywano przed nami znakomitą twórczość tego pisarza. Wydawnictwo EMG postanowiło temu zaradzić: w najbliższym czasie ukaże się...

 

Autorzy W.A.B. - nominacje do nagrody Wielkiego Kalibru!

Nowości

Szanowni Państwo, z wielką przyjemnością ogłaszamy, że wśród siedmiu nominacji do nagrody Wielkiego Kalibru przyznawanej przez Międzynarodowy Festiwal Kryminału znalazło się TROJE autorów W.A.B.:

 

Kryminał w nauce, nauka w kryminale

Jednym ze stałych punktów Międzynarodowego Festiwalu Kryminału jest spotkanie "Literaci kontra zawodowcy". Dokładamy starań, by format ewoluował, więc co roku przybiera on nieco inną formę - policjanci komentowali już fragmenty polskich powieści kryminalnych, polskich seriali, a także przesłuchiwali pisarzy, by rozwiązać napisaną przez nich zagadkę. W tym roku szykujemy kolejną niespodziankę.

 

Nominacje do Nagrody Wielkiego Kalibru

Wydarzenia

Znamy już powieści nominowane do Nagrody Wielkiego Kalibru! Kapituła Nagrody Wielkiego Kalibru w składzie: Janina Paradowska, Marcin Baran, Witold Bereś, Piotr Bratkowski, Marcin Maruta, prof. Zbigniew Mikołejko, Marcin Sendecki i Grzegorz Sowula ogłasza nominacje do dziesiątej edycji Nagrody Wielkiego Kalibru.

 

Nagroda Wielkiego Kalibru - statuetka

Wielki Kaliber nabiera nowego wymiaru. Po latach zbierania doświadczeń doszliśmy do wniosku, że era dolara powinna się skończyć. Nadszedł czas na statuetkę!

 

Liza Marklund gościem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2013

Wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2013 coraz bliżej, czas więc na wiadomość o gościach. Swój udział w MFK potwierdziła Liza Marklund! Świetnie znana polskim czytelnikom szwedzka pisarka przyjeżdża do Wrocławia na zaproszenie Instytutu Książki, członków Dyskusyjnych Klubów Książki i organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, a spotkanie z nią odbędzie się 12 października w ramach imprezy: "Dobre książki i kawa z...".

 

Konkurs kryminalny z Wrocławiem w tle rozstrzygnięty

Nagrody

Znamy już laureatów konkursu na opowiadanie kryminalne. Zwycięzcy wezmą udział w Kryminalnych Warsztatach Literackich, które poprowadzą Mariusz Czubaj, Marta Mizuro i Marcin Świetlicki.

 

III Kryminalna Konferencja Bibliotekarzy

Pracownicy bibliotek z całej Polski już po raz trzeci będą mogli spotkać się we Wrocławiu na Kryminalnej Konferencji Bibliotekarzy, organizowanej przez Miasto Wrocław, Instytut Książki i Wydawnictwo EMG.

 

Rusza piąta edycja konkursu na opowiadanie kryminalne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2013!

Wydarzenia

Dobra nowina dla wszystkich, którzy piszą (albo mają taki zamiar): ogłaszamy piątą edycję ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2013!

 

Kryminalna Piła: 20-22 marca

Spotkania z autorskie z Marcinem Wrońskim, Markiem Krajewskim, Mariuszem Czubajem czy Ryszardem Ćwirlejem, spektakl, gra miejska i rozstrzygnięcie konkursu na opowiadanie kryminalne - tak zapowiada się pilski festiwal kryminalny.

 

Festiwal Kryminału po raz dziesiąty 9-13 października 2013

Międzynarodowy Festiwal Kryminału w tym roku obchodzi dziesiąte urodziny. Wiemy już, kiedy dokładnie będziemy je świętować!

 

Dewiza: śmierć

Wydarzenia

Ponad sto pięćdziesiąt osób próbowało rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci Kamili. Działo się to podczas gry miejskiej w klimacie PRL, przygotowanej przez stowarzyszenie Wielosfer, Fabrykę Tajemnic na kolejną odsłonę Międzynarodowego Festiwalu Kryminału.

 

Nagroda Wielkiego Kalibru dla Zygmunta Miłoszewskiego

Wydarzenia

„Ziarno prawdy” to druga powieść kryminalna Zygmunta Miłoszewskiego. Za poprzednią – „Uwikłanie” (2007) – również otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru. Wyniki zostały ogłoszone podczas sobotniej Gali wręczenia Nagrody, stanowiącej główny punkt Międzynarodowego Festiwalu Kryminału.  

 

Siedzą w kryminale

Wydarzenia

W piątek we Wrocławiu odbyła się literacka wersja Randki w ciemno. Ta istna orgia werbalna — literaci i nominowani w różnych kombinacjach — miała miejsce w kinie pełnym ludzi, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału.

 

Zgotował piekło - relacja z MFK

Wydarzenia

Robert Makłowicz jest jak gaz: niezależnie od tego, czy znajduje się wśród garstki osób, czy w sali liczącej kilkadziesiąt bądź kilkaset osób, wydaje się wypełniać całą dostępną przestrzeń. Tak też było we wtorek wieczorem — na spotkaniu podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału.

 

Strzał w dziesiątkę

Wydarzenia

Wśród atrakcji przygotowanych w ramach odbywającego się we Wrocławiu Międzynarodowego Festiwalu Kryminału znalazła się wieczorna dyskusja panelowa „Nauka w praktyce śledczej: zabójczy pocisk — spotkanie z balistyką”, która miała miejsce we wtorek w Art Hotelu. Spotkanie uświetnił doktor nauk medycznych Jerzy Kawecki z Zakładu Medycyny Sądowej wrocławskiej Akademii Medycznej.

 

Dobre książki i kawa z… Camillą Läckberg

Wydarzenia

Wyjątkowa autorka spotka wyjątkowych czytelników na wyjątkowym festiwalu. Czy może być lepiej?

 

Ruszył Międzynarodowy Festiwal Kryminału 2012

Wydarzenia

16 października we Wrocławiu rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Kryminału. Wszystkim miłośnikom tajemniczych zbrodni, mrocznych dusz policjantów i dzielnych bohaterów rozwiązujących najbardziej zawikłane zagadki polecamy najbliższe wydarzenia:

 

Gra miejska "Dewizy śmierci" podczas MFK Wrocław 2012

Wydarzenia

Szanowni Państwo,     Jedną z atrakcji Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2012 będzie gra miejska "Dewizy śmierci" - wyjątkowa opowieść kryminalna, rozgrywająca się w czasach PRL-u, zorganizowana przez Fabrykę Tajemnic i Stowarzyszenie Wielosfer.

 

Wyniki konkursu na opowiadanie kryminalne

Wydarzenia

Szanowni Państwo, Pprzedstawiamy wyniki konkursu na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne z Wrocławiem w tle, którego organizatorem są Miasto Wrocław i Wydawnictwo EMG.    

 

8. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania

Wydarzenia

Ósma edycja Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania odbywać się będzie w dniach od 2 do 6 października 2012 roku we Wrocławiu.

 

Program Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2012

Wydarzenia

Szanowni Państwo, Znamy już program Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2012!      

 

Nagroda Wielkiego Kalibru – Plebiscyt Czytelników

Wydarzenia

Weź udział w plebiscycie czytelników i wybierz najlepszy kryminał w Polsce. Nagrodę Czytelników otrzyma książka wyłoniona w głosowaniu smsowym spośród książek nominowanych do Nagrody Wielkiego Kalibru.

 

Camilla Läckberg gościem MFK Wrocław 2012!

Wydarzenia

Szanowni Państwo, Przesyłam wiadomość dosłownie sprzed chwili. W tym roku Międzynarodowy Festiwal Kryminału potrwa dzień dłużej, do poniedziałku, a to z powodu kolejnej zaproszonej gwiazdy: Camilli Läckberg, autorki ośmiu powieści kryminalnych dziejących się w Fjällbacka.

 

Kathy Reichs gościem MFK Wrocław 2012

Wydarzenia

Szanowni Państwo, Czytaliście powieści o doktor Temprence Brennan? A może oglądaliście serial "Kości"? Jeśli tak, to ucieszy Was wieść, że gościem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2012 będzie Kathy Reichs - amerykańska pisarka i antropolog sądowa odwiedzi Polskę 20 października, by odebrać Honorową Nagrodę Wielkiego Kalibru.  

 

Nagroda Wielkiego Kalibru - plebiscyt czytelników

Wydarzenia

Szanowni Państwo, Dziś poznaliśmy nominowanych do Nagrody Wielkiego Kalibru. W tym roku po raz pierwszy zostanie także przyznana Nagroda Czytelników.

 

Nominacje do Nagrody Wielkiego Kalibru

Wydarzenia

Szanowni Państwo, Znamy już powieści nominowane do Nagrody Wielkiego Kalibru. Jurorzy będą mieli trudniejszy niż zwykle wybór - tym razem nominacje otrzymało aż dziewięć książek. Kto w tym roku zwycięży?

 

Thomas Enger gościem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2012

Wydarzenia

Szanowni Państwo, To nie koniec wieści o gościach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału: W poprzednich notach informowałam już o przyjeździe Anne Holt oraz Kjell Ola Dahla. Do tego grona dołącza kolejny norweski pisarz Thomas Enger, autor kryminałów o dziennikarzu Henningu Juulu.

 

Kjetil Stensvik Østli gościem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2012

Wydarzenia

Szanowni Państwo, Mamy kolejną dobrą wiadomość dla wielbicieli literatury skandynawskiej: 20 października Wrocław odwiedzi również Kjetil Stensvik Østli, norweski dziennikarz, religioznawca i historyk idei, który jako pisarz zadebiutował książką “Policjanci i złodzieje”.

 

Kjell Ola Dahl gościem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2012

Wydarzenia

Szanowni Państwo, Gościem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2012 będzie Kjell Ola Dahl, uznany i wielokrotnie nagradzany powieściopisarz, autor powieści z inspektorem Gunnarstrandą i asystentem Frølichem. Do tej pory po polsku ukazały się: „Mały złoty pierścionek”, „Mężczyzna w oknie” oraz „Czwarty napastnik”. Norweg odwiedzi Wrocław 20 października.

 

Trenerzy na Kryminalnych Warsztatach Literackich (Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2012)

Wydarzenia

Szanowni Państwo, oto kolejną wiadomość dotyczącą Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2012!

 

Kryminalne Warsztaty Literackie 2012

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy piszą lub mają zamiar pisać: rusza czwarta edycja ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2012!

 

2. Kryminalna Konferencja Bibliotekarzy w czasie Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 201

Wydarzenia

Szanowni Państwo, sukces 1. Kryminalnej Konferencji Bibliotekarzy, zorganizowanej w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2011, upewnił Organizatorów, że nie powinno to być jednorazowe wydarzenie.

 

Regulamin Nagrody Wielkiego Kalibru 2012

Nagrody

Prezentujemy regulamim Regulamin Nagrody Wielkiego Kalibru 2012 dla autora najlepszej polskiej powieści kryminalnej lub sensacyjnej .

 

Znamy już daty Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2012!

Wydarzenia

Od zakończenia Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2011 minęły niecałe dwa miesiące, a my już mamy dla Państwa pierwszą informację dotyczącą kolejnej edycji: Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2012 odbędzie się w dniach 16-21 października.

 

Relacje z Międzynarodowego Festiwalu Kryminału

Prezentujemy relacje ze wszystkich sześciu dni MiędzyNarodowego Festiwalu Kryminału, który zakończył się w niedzielę.

 

Kryminalny Wrocław

Wydarzenia

Kryminalne warsztaty literackie, wykłady oraz panele dyskusyjne z udziałem pisarzy znalazły się w programie Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, który rozpocznie się we wtorek 22 listopada we Wrocławiu.

 

Spotkania z Janem Costinem Wagnerem

Wydawnictwo Akcent, Goethe-Institut oraz Międzynarodowy Festiwal Kryminału zapraszają na spotkania z autorem kryminałów Janem Costinem Wagnerem. Spotkania będą połączone z promocją najnowszej książki autora pt. „Zima lwów”.

 

Program Międzynarodowego Festiwalu Kryminału

Wydarzenia

Drodzy Czytelnicy! Prezentujemy program Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, który w dniach 22-27 listopada odbędzie się we Wrocławiu!

 

Zabij nas słowem. Kryminalny slam we Wrocławiu

Zbrodnie, seryjni mordercy, detektywi i ofiary. To ich wieczór. Zabaw się w płatnego mordercę. Wyraź wierszem swe najbardziej mroczne marzenia. Zaplanuj zbrodnie na papierze i zastrzel nią Jury oraz widownię. Ale musisz się spieszyć. Masz na to 3 minuty i ani sekundy dłużej.  

 

Kryminalna Konferencja Bibliotekarzy

Biblioteki

Znamy już uczestników 1. Kryminalnej Konferencji Bibliotekarzy. W załączniku znajdą Państwo ich pełną listę.

 

Kryminalne Warsztaty Literackie

Znamy już nazwiska laureatów tegorocznej edycji konkursu na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne z Wrocławiem w tle. Jury postanowiło wyróżnić 27 autorów najciekawszych tekstów. Laureaci konkursu wezmą udział w Kryminalnych Warsztatach Literackich, które odbędą się podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2011 w dniach 22-27 listopada.

 

Maj Sjowal na Festiwalu Kryminału

Wydawnictwa

Tegoroczną edycję Międzynarodowego Festiwalu Kryminału uświetni swoją obecnością Maj Sjöwall. Szwedzka autorka przyjedzie do Wrocławia, aby 26 listopada odebrać Honorową Nagrodę Wielkiego Kalibru, przyznawaną wybitnym twórcom gatunku. Do tej pory jej laureatami byli: Joanna Chmielewska, Borys Akunin, Aleksandra Marinina, Jeffery Deaver, Leonid Józefowicz, Tatiana Polakowa, Marek Krajewski oraz Jo Nesbø.

 

Siódmy dzień MFK Wrocław 2010

Wydarzenia

Siódmy dzień Festiwalu należał do tegorocznych debiutantów, ale, dodawać wypada, debiutantów nie byle jakich. Dzień rozpoczął wykład Roberta Ziębińskiego o Kubie Rozpruwaczu.

 

Szósty dzień MFK Wrocław 2010

Wydarzenia

Szóstego dnia uwagę w całości poświęcono dokumentacji, czyli przygotowaniom do pisania powieści. W otwierającym temat wykładzie Irek Grin przekonywał, że przemyślana intryga i świetny bohater to mało, trzeba również postarać się, aby realia, w których osadzono akcję pokrywały się z rzeczywistością

 

Piąty dzień MFK Wrocław 2010

Piątego dnia Wrocław przykrył potop śniegu, a Literatkę nawiedził potop skandynawskich pisarzy. Obok prowadzącego Mariusza Czubaja zasiedli Szwed Mons Kallentoft, Fin Taavi Soininvaara oraz Islandczyk Stefán Máni, który ku uciesze zgromadzonych wielbicielek, nie zważając na warunki atmosferyczne zdjął bluzę i pokazał swoje słynne tatuaże

 

Trzeci dzień MFK Wrocław 2010

Wydarzenia

Trzeci dzień Międzynarodowego Festiwalu Kryminału rozpoczął wykład Wojciech Orlińskiego. Dziennikarz Gazety Wyborczej, prywatnie zagorzały wielbiciel Stanisława Lema, postawił tezę, że literaturę kryminalną i science fiction więcej łączy niż dzieli

 

Wielki Kaliber dla Norwega Joe Nesbo

Znamy już nazwisko pierwszej gwiazdy tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, który odbędzie się we Wrocławiu na przełomie listopada i grudnia. To Joe Nesbo, norweski pisarz, z wykształcenia ekonomista, autor kryminałów, a także muzyk i tekściarz zespołu Di Derre.    

 

Kolejna odsłona Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2010!

Wydarzenia

Festiwal Kryminału istnieje w Polsce od pięciu lat. Dotychczas był częścią festiwalu literackiego 4 Pory Książki organizowanego przez Instytut Książki oraz Stowarzyszenie Miłośników Kryminału i Powieści Sensacyjnej "Trup w szafie".

 

WAB na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału

Wydawnictwa

Wydawnictwo WAB zaprasza na spotkania ze swoimi autorami podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2010. Oto ich program:

 

Jacek Rębacz na Festiwalu Kryminału we Wrocławiu

W dniach 25.11- 2.12.2010 we Wrocławiu odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Kryminału. Spotkania autorskie, prelekcje, panele, warsztaty literackie, filmy to tylko niektóre punkty bogatego programu.

 
 

Carofiglio kolejnym gościem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału

Włoski pisarz i prokurator Gianrico Carofiglio, autor serii kryminalnej z mecenasem Guerrierim, będzie gościem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2010. To kolejny po Jo Nesbo i Johanie Theorinie zagraniczny autor, który pojawi się na tegorocznym Festiwalu.

 

Johan Theorin będzie gościem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2010

Z przyjemnością pragnę poinformować, że szwedzki pisarz Johan Theorin, autor powieści „Zmierzch” oraz „Nocna zamieć”, jest kolejnym po Jo Nesbø potwierdzonym gościem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2010.

 

Jo Nesb - gwiazdą Międzynarodowego Festiwalu Kryminału

Z przyjemnością pragniemy poinformować za Organizatorami, że norweski pisarz Jo Nesb? Będzie gwiazdą Międzynarodowego Festiwalu Kryminału.

 

Daj się wplątać: rusza Międzynarodowy Festiwal Kryminału

Wrocław przez tydzień przemieni się na najbardziej kryminalne miasto w części Europy. Sprawdź, co czeka na nas w najbliższy weekend i dołącz do kryminalnej społeczności Irka Grina.

 
 

Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2009

Wydarzenia

W dniach od 27 listopada do 3 grudnia 2009 we Wrocławiu trwać będzie Międzynarodowy Festiwal Kryminału. Przedstawiamy program imprez:

 

Nagroda Wielkiego Kalibru

Nagrody

Tegoroczna Nagroda Wielkiego Kalibru została ufundowana przez Prezydenta Miasta Wrocławia - Rafała Dutkiewicza i wynosi 25 000 złotych. Nazwisko laureata tegorocznej edycji Nagrody Wielkiego Kalibru zostanie ogłoszone podczas Uroczystej Gali dnia 28 listopada we Wrocławiu. Impreza ta oficjalnie otworzy również Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2009.

 

Autorzy Wydawnictwa W.A.B. na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału Wrocław 2009

Zapraszamy w imieniu Organizatorów na spotkania z autorami Wydawnictwa W.A.B. podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2009:  

 

Warsztaty Literackie w ramach MFK Wrocław 2009

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2009 informują o ogłoszonym ogólnopolskim konkursie na opowiadanie kryminalne, w którym nagrodą jest udział w warsztatach literackich we Wrocławiu w dniach 28 listopada – 3 grudnia br.        

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.