RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Dziś startuje Rabka Festival 2016

Już po raz trzeci w Rabce-Zdroju odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

 

Dziś startuje Rabka Festival 2016

Już po raz trzeci w Rabce-Zdroju odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej. Alejki Parku Zdrojowego, klimatyczna biblioteka w budynku zabytkowego dworca PKP, amfiteatr, pomieszczenia teatru lalek, muzeum i uzdrowiska wypełnią ludzie, którzy kochają książki i chcą twórczo spędzić wolny czas: autorzy, ilustratorzy, aktorzy i czytelnicy: ci mali, trochę starsi i całkiem dorośli.

 

Podsumowanie Festiwalu dla Dzieci 2016

Cztery miasta, 32 dni i ponad pięćdziesięciu gości! Festiwal Literatury dla Dzieci 2016 właśnie dobiegł końca. Za nami miesiąc pełen emocji i najlepszej literatury. W blisko 150 wydarzeniach wzięło udział ponad osiem tysięcy dzieci.    

 

Rabka Festival już za dwa tygodnie

33 twórców, 25 warsztatów, 11 prezentacji, 5 spotkań autorskich, 4 aktorskie czytania książek, 3 wystawy ilustracji – wszystko to czeka na dzieci i całe rodziny podczas Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Rabka Festival 2016, który odbędzie się w tym roku w dniach od 7 do 10 lipca.

 

Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej w Rabce 7-10-07.2016

Rabka Festival 2016 zbliża się dużymi krokami! Już 20 czerwca ruszają zapisy na warsztaty, które odbędą się w ramach Festiwalu. Zapisy odbywać się będą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju (telefonicznie: 18 26 77 449, mejlowo: rabkabiblioteka@wp.pl lub osobiście), w dwóch…

 

We Wrocławiu: Maraton Książkowy 2016: Fantastyczna Biblioteka

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu po raz kolejny organizuje magiczną Noc w Bibliotece w ramach Maratonu Książkowego. Tym razem w nocy z 3 na 4 czerwca świat literatury fantastycznej młodzi czytelnicy będą poznawali wraz z Janem Bajtlikiem, Marcinem Przybyłkiem i Jackiem Inglotem.

 

Festiwal Literatury dla Dzieci od dziś we Wrocławiu

Festiwal Literatury dla Dzieci przenosi się dziś do stolicy Dolnego Śląska. W planach ponad trzydzieści wydarzeń, w tym spotkania z niekwestionowanymi gwiazdami literatury dla najmłodszych: Brandonem Mullem oraz Martinem Widmarkiem.

 

Rozpoczął się Festiwal Literatury dla Dzieci!

Rozpoczęła się największa europejska impreza poświęcona wyłącznie książkom dla najmłodszych – Festiwal Literatury dla Dzieci. Trzecia edycja festiwalu potrwa miesiąc (10 maja – 12 czerwca 2016), a w programie ponad sto czterdzieści wydarzeń i cztery festiwalowe miasta: Gdańsk, Warszawa, Wrocław i Kraków.

 

Nowy festiwal literacki już w maju

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury to nowe wydarzenie na festiwalowej mapie Polski. Pierwsza edycja pod hasłem „Czytaj dalej” rozpocznie się w połowie maja, a jej organizatorem jest Empik.

 

Ruszyło głosowanie na najlepszą polską książkę dla dzieci 2015

Zapraszamy do głosowania na najlepszą polską książkę dla dzieci za rok 2015! Kapituła konkursu wybrała następujące tytuły. Znasz je? Głosuj teraz!

 

Festiwal Literatury dla Dzieci 2016

Przed nami trzecia edycja Festiwalu Literatury dla Dzieci - największego europejskiego festiwalu poświęconego wyłącznie literaturze dla najmłodszych! Co w planach?

 

Apostrof - nowy festiwal literatury

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury ogłosił właśnie swoją pierwszą edycję oraz pierwsze gwiazdy. Wybitni, ale też popularni pisarze – Jaume Cabré, Lars Saabye Christensen i Paullina Simons – już w maju pojawią się w Polsce. Apostrof to pierwsze wydarzenie literackie w kraju, które łączy ogólnopolski charakter z międzynarodową skalą.

 

Ana Blandiana z Rumunii laureatką Nagrody Literackiej Miasta Gdańska Europejski Poeta Wolności

Nagrody

Europejską Poetką Wolności 2016 została Ana Blandiana (Rumunia) za tom Moja ojczyzna A4. Nagrodę stanowi statuetka oraz kwota 100.000 złotych. Nagrodę za przekład zwycięskiego tomu – statuetkę i kwotę 10.000 złotych – otrzymała Joanna Kornaś-Warwas.

 

Kto zdobędzie Nagrodę Literacką Miasta Gdańska Europejski Poeta Wolności?

Międzynarodowy Festiwal Literatury Europejski Poeta Wolności, który odbędzie się w Gdańsku w dniach 17 – 19 marca, to trzy dni spotkań z europejską poezją na najwyższym poziomie, debaty z udziałem literackich autorytetów, krytyczne rozmowy o przekładzie poezji oraz gala wręczenia Nagrody Literackiej Miasta Gdańska. Kto z nominowanych zdobędzie statuetkę i 100 000 złotych? Przekonamy się 19 marca, podczas reżyserowanej przez Pawła Passiniego gali „Słowa skrzydlate. Bukiet piór”, która odbędzie...

 

W Łodzi - Puls Literatury - 3 XII - 13. XII 2015

Premiera spektaklu „Ziemia obiecana″ na podstawie powieści Władysława Reymonta, w reżyserii Remigiusza Brzyka, warsztaty translatorskie, spotkania z pisarzami, wystawy i koncerty znalazły się w programie rozpoczynającego się w piątek w Łodzi Festiwalu Puls Literatury.

 

Rabka Festival 2015

Dziś w Rabce rozpoczyna się 2. Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej. Od 9 do 12 lipca w uzdrowisku gościć będą zagraniczni autorzy (m.in. Lotta Olsson, Ifi Ude i wybitny włoski ilustrator Roberto Innocenti), a także rodzimi twórcy (m.in. Grzegorz Kasdepke, Józef Wilkoń, Joanna Olech i Barbara Gawryluk).

 

Brawo Joanna M. Chmielewska, Magdalena Kawka

Z dumą i radością wydawnictwo MG informuje, że dwie ich Autorki zakwalifikowały się do drugiego etapu Festiwalu Literatury Kobiecej Pióro i Pazur.

 

Za tydzień startuje Rabka Festival

9 lipca w Rabce rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej. To jedyny w Polsce festiwal literacki odbywający się w wakacje w uzdrowisku przeznaczonym specjalnie dla dzieci i rodzin.

 

Festiwal Literatury dla Dzieci zawitał do Wrocławia

Za nami już kilkanaście emocjonujących dni Festiwalu Literatury dla Dzieci. Festiwalu, który rozpoczął się w Krakowie, odwiedził Warszawę, następnie przeniósł się do Gdańska, by dziś literacko opanować Wrocław. Oto kilka perełek wrocławskiego programu:

 

Festiwal Literatury dla Dzieci na półmetku

Za nami krakowska i warszawska edycja Festiwalu Literatury dla Dzieci. Dziś impreza startuje w Gdańsku (18-23 maja 2015). Oto najciekawsze wydarzenia:

 

Startuje Festiwal Literatury dla Dzieci 2015

Cztery miasta, ponad sto wydarzeń oraz nieskończenie wiele emocji i atrakcji. To Festiwal Literatury dla Dzieci 2015. Oto przewodnik po najciekawszych festiwalowych wydarzeniach krakowskiej edycji, która rozpocznie się już w najbliższą niedzielę i potrwa do soboty, 16 maja.

 

Inauguracja Festiwalu Literackiego "Czytanie Pomorza. Korzenie"

„Czytanie Pomorza. Korzenie" to festiwal poświęcony literaturze pomorskiej – powstającej w tym regionie zarówno w przeszłości, jak i współcześnie.

 

Festiwal literatury - spotkania z autorami Warszawa - empik Junior, Arkadia

Empik przygotował coś specjalnie dla fanów kryminalnych zagadek. 26 kwietnia, w ramach organizowanego przez sieć Festiwalu Literatury, w Warszawie odbędzie się gra miejska oparta na fabule książki „Uwikłanie” Zygmunta Miłoszewskiego.

 

Literatura w każdym wieku – pasmo dziecięce na 4. Festiwalu Miłosza

Festiwal Miłosza wraz z Festiwalem Literatury dla Dzieci zapraszają na cykl wydarzeń dla najmłodszych czytelników. W dniach od 14 do 16 maja w Krakowie dzieci i ich rodzice będą uczestniczyć w spotkaniach autorskich, warsztatach, a także grze miejskiej. Na literacki spacer po Krakowie zabierze uczestników Michał Rusinek.

 

Festiwal literatury erotycznej Erotikon 2015

W czerwcu swoją pierwszą odsłonę będzie miał Festiwal Literatury Erotycznej - Erotikon 2015. Patronat nad nim objęło Ministerstwo Planowania Rodziny. Gościć Organizatorów będzie Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Płochcicach Górnych.

 

II Festiwal Literatury Dziecięcej

10 maja rozpocznie się druga edycja unikatowego w skali kraju i Europy Festiwalu. Podczas kilkunastu dni dzieci i młodzież oraz ich rodzice będą mogli bezpłatnie wziąć udział w kilkuset wydarzeniach organizowanych w czterech miastach: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku. Najważniejszą ideą i celem wszystkich warsztatów jest rozwój młodych czytelników poprzez aktywny kontakt z wartościową literaturą dziecięcą.

 

Festiwal literacki: Endemity 2014

Wydarzenia

W sobotę w Poznaniu rozpocznie się Festiwal Literatury Europy Środkowo-Wschodniej - Endemity. W programie festiwalu znalazły się zarówno spotkania autorskie i warsztaty literackie, jak również recitale i poetyckie slamy.

 

Festiwal Literatury dla dzieci w Rabce startuje 10 lipca

Wszystkich, małych i dużych, którzy lubią dobrą literaturę i chcą popróbować swoich sił w różnych dziedzinach sztuki, zapraszamy na festiwal do Rabki – miasta dzieci.

 

Festiwal Literatury Dla Dzieci

Od 12 maja w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu będą odbywały się spotkania z autorami, ilustratorami, warsztaty, wystawy i panele dyskusyjne w ramach festiwalu poświęconego literaturze dla dzieci.

 

Zgłoszenia do Festiwalu Pióro i Pazus

Wydarzenia

Zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń powieści do konkursu Festiwalu Literatury Kobiecej Pióro i Pazur w Siedlcach.

 

7. edycja Bieszczadzkiego Lata z Książką - program imprezy

Szanowni Państwo, z przyjemnością informuję, że w dniach 8-9 czerwca odbędzie się 7.edycja Bieszczadzkiego Lata z Książką - otwartej, skierowanej do wszystkich mieszkańców imprezy, która składa się ze spotkań z autorami, artystami – pisarzami, ilustratorami, projektantami, a także ludźmi książki i kultury – dziennikarzami, naukowcami, wydawcami.  

 

Festiwal literatury Kobiecej "Gryfia" 2013

Wydarzenia

Instytut Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego organizuje w dniach 4-8 czerwca 2013 roku drugą edycję Festiwalu Literatury Kobiet Gryfia, towarzyszącego ogólnopolskiej Nagrodzie dla Autorki Gryfia, przyznawanej z inicjatywy „Kuriera Szczecińskiego” od roku 2012. Zeszłoroczny Festiwal zgromadził wybitne pisarki, krytyczki i krytyków literatury oraz dużą publiczność.    

 

Polityka zaprasza na Festiwal Conrada

Wydarzenia

Od czterech lat do Krakowa przyjeżdżają najwybitniejsi pisarze polscy i zagraniczni, by wziąć udział w Międzynarodowym Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada, jednej z największych tego typu imprez w Europie.

 

Noblista Orhan Pamuk honorowym gościem Festiwalu Literatury im. Josepha Conrad

W zeszłym roku do Polski zawitali Mario Vargas Llosa i Eduardo Mendoza. Tej jesieni także nie zabraknie literackich wydarzeń takiej rangi. Wydawnictwo Literackie poinformowało, że już niebawem w Krakowie wizytę złoży Orhan Pamuk! Noblista ma być honorowym gościem tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada, który rozpocznie się 22 października i potrwa przez tydzień.

 

Letni Festiwal Literatury „Morze bez fikcji”

Wydarzenia

Na początku sierpnia odbędzie się pierwsza edycja Letniego Festiwalu Literatury „Morze bez fikcji”.

 

Poleski Ośrodek Sztuki - X Festiwal Literatury Prope Mercatum

Wydarzenia

Poleski Ośrodek Sztuki zaprasza na X edycję Festiwalu Literatury Prope Mercatum.

 

Festiwal Literatury Niezależnej Małopolska 2012

Wydarzenia

Literatura niezależna to analogon kina niezależnego. Kino offowe to kinematografia niekomercyjna, czyli niskobudżetowe produkcje będące przekazem własnej, autorskiej, artystycznej wizji świata. Odnośnie do literatury niezależnej częściej używa się słowa „niszowa”.

 

Festiwal Literacki w Dżajpur i polska poezja

Prosto do hinduskich serc trafiają słowa z wierszy Szymborskiej i Różewicza. Festiwal Literatury w Dżajpur tylko poetycką miłość podsyca. Posłuchaj relacji Polskiego Radia z Indii!

 

Podsumowanie Festiwalu im. Conrada w Tygodniku Powszechnym

W najnowszym „Tygodniku Powszechnym” ukazał się specjalny dodatek, w którym dyrektorzy i pomysłodawcy Festiwalu Literatury im. Conrada, redaktorzy „Tygodnika Powszechnego” - MICHAŁ PAWEŁ MARKOWSKI i PIOTR MUCHARSKI, podsumowują:

 
 

Festiwal Conrada!

Międzynarodowy Festiwal Literatury im. Josepha Conrada pomyślany jest jako wydarzenie na skalę światową. Gośćmi festiwalu są twórcy z różnych krajów, piszący w różnych językach, reprezentujący różne kultury i różne światopoglądy.

 

Lekcje czytania w listopadzie

Trwa akcja „Tygodnika” i Fundacji Tygodnika Powszechnego „Lekcje czytania”, w czasie których prowadzone będą dyskusje z licealistami.

 

Włodzimierz Nowak nagrodzony w Berlinie

Reporter "Gazety" Włodzimierz Nowak odbiera dziś na X Międzynarodowym Festiwalu Literatury w Berlinie nagrodę literacką im. Georga Dehio za książkę "Obwód głowy", która w Niemczech wyszła jako "Noc w Wildenhagen 12 polsko-niemieckich losów", a w Polsce była finalistką Nike.

 

Goście międzynarodowego festiwalu im. Josepha Conrada

Laureatka literackiej Nagrody Nobla Herta Müller, Amos Oz i Claude Lanzmann będą gośćmi odbywającego się w listopadzie w Krakowie Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada - poinformowali w poniedziałek organizatorzy imprezy.

 

Festiwal Literatury "Prope mercatum"

W imieniu organizatorów zapraszamy na VIII Festiwal Literatury Prope mercatum, który odbędzie sie w dniach 19 - 27 maja 2010 r.

 

W "Massolit Books" i "Camelocie" debatowano o przekładzie

W drugim dniu Festiwalu, Massolit Books gościł redaktorów i współpracowników "Literatury na świecie" - jednego z najlepszych periodyków poświęconych przekładowi literackiemu

 

Pascal Quignard na I Międzynarodowym Festiwalu Literatury w Krakowie

Wydarzenia

I Międzynarodowy Festiwal Literatury im. Josepha Conrada w Krakowie (2–7 listopada) to wspólne przedsięwzięcie Miasta Kraków, Krakowskiego Biura Festiwalowego i Fundacji Tygodnika Powszechnego.

 

13. Targi Książki w Krakowie - imprezy, spotkania...

Targi Książki w Krakowie jak co roku zabiorą wszystkich do urzekającego świata książki, a poeci, pisarze, publicyści i dziennikarze opowiedzą o swojej pracy i twórczych inspiracjach w wielu magicznych miejscach Krakowa.

 

Kot Przybora, prezes agencji reklamowej, o reklamie jako literaturze

Kot Przybora, prezes agencji reklamowej PZL, współautor obsypywanych nagrodami kampanii reklamowych będzie gościem 1. Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada.

 

Pisarze i krytycy poprowadzą Lekcje czytania dla licealistów!

Wydarzenia

W ramach I Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada inicjujemy akcję społeczną "Lekcje czytania z...".

 

9. Międzynarodowy Festiwal Literatury w Berlinie - na półmetku

Zaprezentowanie literackiej różnorodności w czasach globalizacji jest celem jaki stawia sobie międzynarodowy festiwal literatury w Berlinie

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.