RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Zapowiedź wydawnictwa Akwedukt "Listy do Van Gogha", Gabriel Leonard Kamiński

Zapowiedzi

Wrocławskie wydawnictwo Akwedukt zapowiada na czerwiec publikację nowej książki poetyckiej Gabriela Leonard Kamińskiego pt. „Listy do Van Gogha":

 

Recenzja: „Ballada o domu i innych rzeczach śmiertelnych" - Powrót do domu

Recenzje

Literacka podróż Gabriela Leonarda Kamińskiego trwa już wiele lat. Wszystko zaczęło się Pejzażami – zapisem lirycznych wojaży po kuli ziemskiej i odkrywaniem jej zakamarków.

 

W wydawnictwie ANAGRAM nowy tomik Gabriela Leonarda Kamińskiego

Zapowiedzi

W lutym w w warszawskim wydawnictwie ANAGRAM ukaże się najnowszy tomik Gabriela Leonarda Kamińskiego pt. „Ballada o domu innych rzeczach śmiertelnych":

 

Najważniejsze wydarzenia rynku literacko-wydawniczego w Polsce w 2015 roku

Miniony rok był ze wszech miar udany dla branży literacko-wydawniczej. Pomimo iż krytycy (Dariusz Nowacki) narzekają na to, że polska literatura współczesna dała się zepchnąć na "margines", a także odnotowują małą ilość ważnych debiutów, to myślę, że tłumy czytelników wypełniających obiekty targowe świadczą o czymś zupełnie innym.

 

Romek Pawlak - Starałem się powiązać w mojej książce dwie rzeczy: historię współczesną z historią wunderteamu Górskiego

Portal Księgarski prezentuje rozmowę z Romkiem Pawlakiem autorem niedawno opublikowanej w Domu Wydawniczym REBIS książki pt. „Biało-czerwone marzenia":

 

Recenzja: "No i na co ci te góry?" Anna Lichota

Recenzje

Wyobrażacie sobie kobietę ukoronowaną górską "Koroną świata": Kilimandżaro, Elbrus, Aconcagua, McKinley, Piramida Carstensza, Mount Vinson i Everest. O każdym z nich marzą setki alpinistów, aby przypiąć je sobie do piersi jak górskie kamienne medale.

 

Recenzja: „Nauki o kulturze fizycznej, Andrzej Pawłucki

Recenzje

Kultura fizyczna, wychowanie fizyczne, rekreacja ruchowa, usportowienie te wszystkie terminy kojarzą się nam najczęściej z lekcjami wychowania fizycznego. I nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że jest to dyscyplina naukowa, której usystematyzowania podjął się w swojej pracy „Nauki o kulturze fizycznej" Andrzej Pawłucki.

 

Recenzja: Edukacja (w) polityce. Polityka (w) edukacji, Bogusław Śliwerski

Recenzje

Pedagogika i edukacja zostały upolitycznione i poddane ideologizacji jeszcze w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Praktycznie nic od dawna w tej materii się nie zmieniło. Polska edukacja od początku transformacji jest politycznym zakładnikiem każdej z rządzących partii. Mamy oto sytuację, w której dyrektor szkoły staje się urzędnikiem realizującym program edukacji zatwierdzony przez dany rząd, a nauczyciel z charyzmatycznego mistrza zamienia się w państwowego sprzedawcę...

 

Spotkanie z Gabrielem Leonardem Kamińskim

Wydarzenia

Klub Muzyki i Literatury zaprasza na spotkanie autorskie z poetą, prozaikiem Gabrielem Leonardem Kamińskim promujący jego nową książkę "Jestem na aucie". Stanowi ona podsumowanie jego autobiograficznych opowieści zawartych w poprzednich tytułach tj.:"Ulica Przodowników Pracy", "Wratislavia cum figuris I i II", "Pan Swen i wrocławska Abraladabra", oraz "Mój rok 1968".

 

„Który z was wymyśla te wszystkie okropieństwa"? - rozmowa z duetem pisarskim Erik Axl Sund

Na Targach Książki w Krakowie miałem okazję porozmawiać ze szwedzkim duetem pisarskim Erik Axl Sund czyli Jerkerem Erikssonem i Håkanem Axlandrem Sundquistem. Ich pisarski duet został wyróżniony nagrodą specjalną przez Szwedzką Akademię Twórców Literatury Kryminalnej.

 

Dlaczego wypieramy ze świadomości język polski?

Wydarzenia

Właśnie dzisiaj w Katowicach kończy się edycja kolejnego 16. Ogólnopolskiego Dyktanda. Wzięło w nim dotychczas udział ponad 51 tysięcy osób. To z jednej strony cieszy, a z drugiej nasuwa się pytanie, jeśli jest tak dobrze, bo coraz więcej osób bierze w nim udział, to dlaczego język polski jest w tak kiepskiej kondycji?

 

Recenzja: "Szopki 1922-1931 Pikadora i Cyrulika Warszawskiego"

Recenzje

Kabaret przedwojenny to osobna wartość na polskiej scenie. Właśnie on był najwyżej doceniany za arcywysoki poziom literacki. Pisali doń najważniejszy poeci i literaci dwudziestolecia międzywojennego, tacy jak Hemar, Lechoń, Słonimski i Tuwim.

 

Recenzja: "Ortodoksja i chaos" Aleksander Nalaskowski

Recenzje

Zbiór artykułów i wystąpień prof. Aleksandra Nalaskowskiego, pedagoga. Zajmuje się głównie pedagogiką ogólną, teorią szkoły, koncepcjami rozwoju człowieka. Wypromował 15 doktorów. Jest autorem kilkunastu książek i ponad 100 artykułów. W 1989 roku założył eksperymentalne liceum społeczne „Szkoła Laboratorium” (wcześniej „Poltech”), którego jest dyrektorem.

 

Recenzja: Bronisław Siemieniecki "Pedagogika kognitywistyczna. Studium teoretyczne"

Recenzje

Pod tak zagadkowym tytułem kryje się interdyscyplinarne spojrzenie na współczesną pedagogikę poprzez pryzmat genetyki, cybernetyki i komunikacji społecznej z perspektywy ciągłej ewolucji człowieka.

 

"Moje beletrystyczne bestsellery roku 2013"

Wydarzenia

Każdy rok mimo, iż coraz trudniej sprzedać nawet najlepsze tytuły opatrzone banderolą "Milion sprzedanych egzemplarzy" czy "Pięćdziesiąt tygodni na listach bestsellerów" oferuje taką mnogość dobrych książek, że każdy nawet najbardziej wybredny czytelnik znajdzie coś dla siebie.

 

Moje historyczne i reportażowe bestsellery 2013 roku

Wydarzenia

2013 to kolejny rok, który wydawcy uznali mimo wielu udanych imprez targowych za bardzo ciężki dla całej branży. No i te 19,00 zł, które statystyczny Polak wydaje na książki, z wyłączeniem podręczników szkolnych. .

 

Recenzja: "Jest taki dzień... Legendy i bajki o Bożym Narodzeniu" Ezio del Favero

Recenzje

Historie opowiedziane przez Ezio del Favero mimo, iż nazywa je on legendami, bajkami zdarzyły się naprawdę. I właśnie o tej zanikającej wierze w mądrości i prawdę ludzkich opowieści przekazywanych kiedy z pokolenia na pokolenie jest ta mądra książeczka.

 

To nie brak ustawy o książce powoduje spadek czytelnictwa tylko analfabetyzm duchowy!

Ustawa

Sprzeczamy się o to, czy ustawa o książce jest dobra czy zła dla rynku książki. Czy chroni małych czy daje przewagę dużym. Mówimy o tym w kraju bardzo marnie zorganizowanym. Gdzie prawo jest dziurawe jak sito, a jego egzekwowanie przypomina raczej rąbanie drzewa w lesie.

 

"Tęskniłem za momentem, kiedy znowu zacznę pisać" - rozmowa z Tomaszem Sekielskim

Wydawnictwa

Redaktor Portalu Księgarskiego Gabriel Leonard Kamiński rozmawia z Tomaszem Sekielskim autorem "Sejfu" i "Obrazu kontrolnego".

 

Recenzja: "Diagnostyka pedagogiczna. Nowe obszary i rozwiązania"

Recenzje

Dostałem do recenzji kolejną publikację: Ewy Wysockiej "Diagnostykę pedagogiczną. Nowe obszary i rozwiązania", z serii autorskich podręczników akademickich Oficyny Wydawniczej IMPULS.

 

Ustawa o książce – diabeł tkwi w szczegółach

Ustawa

Od kilku tygodni zintensyfikowano branżowe spotkania, których tematem numer jeden stała się „Ustawa o książce”. Zaczęto od morza aż po Tatry przekonywać się wzajemnie, nie wyłączając ministra kultury, iż oto ustawodawcza akcja zakończona wstawieniem gotowej „Ustawy o książce” na sejmową ścieżkę legislacyjną jest tym jedynym uniwersalnym panaceum na bolączki całej branży wydawniczo-księgarskiej.

 

Recenzja: Benedykt XVI Joseph Ratzinger "Miłości można się uczyć"

Recenzje

W tej skromnej objętościowo książce zawarł były papież Benedykt XVI Joseph Ratzinger najważniejsze myśli związane z sytuacją rodziny powiązaną z Boskim planem. A ściśle mówiąc z "Małżeństwem i rodziną na drodze życia". Wybrał je i opracował Elio Guerriero, dyrektor "Communio". Redaktor włoskiej edycji "Historii Kościoła", doprowadzonej do końca przez Edizioni San Paolo.  

 

Książkowa Lista Przebojów

Wydarzenia

Jesteście w stanie wybrać dziesiątkę najlepszych książek, jakie kiedykolwiek czytaliście? Pewnie nie będzie łatwo, ale chcemy Was zachęcić do ich stworzenia i uzasadnienia swojego wyboru. Najciekawsze propozycje przesłane na adres agrzegorzewska@ksiazka.net.pl opublikujemy na łamach Portalu Księgarskiego. Pokażcie, że nie idziecie ślepo za listami bestsellerów, ale macie indywidualny gust literacki.

 

"Człowiek z niepełnosprawnością w rezerwacie przestrzeni publicznej", red. naukowa Zenon Gajdzica

Recenzje

Pod tak intrygującym tytułem kryje się ważna praca dotycząca sytuacji, a właściwie usytuowania osób z niepełnosprawnością w przestrzeni publicznej, którą twórcy tej książki nazywają "rezerwatem".

 

Recenzja: "Zabić komendanta. Kulisy śmierci gen. Marka Papały"

Recenzje

Książka Leszka Szymowskiego - jak anonsuje to we wstępie wydawca - jako pierwsza na polskim rynku przedstawia okoliczności śmierci gen. policji Marka Papały. Przyjmijmy to za fakt i idźmy razem z autorem tym tropem. Po chwili okazuje się, że tropów jest przynajmniej kilka, hipotez okoliczności śmierci też. Nie ma jeden spójnej wersji zabójstwa głównego komendanta policji Marka Papały. Ale jest za to osobnik, który nieustannie pojawia się w tle lub na planie głównym tej tragicznej zagadki III...

 

Zapowiedź wydawnictwa ATUT - "Mój rok 1968" Gabriel Leonard Kamiński

Zapowiedzi

Oficyna wydawnicza ATUT anonsuje publikację nowej książki poetyckiej Gabriela Leonarda Kamińskiego pt." Mój rok 1968".

 

Spotkanie wokół książki "Mój rok 1968"

Wydarzenia

Zapraszamy na spotkanie osnute wokół nowej książki wrocławskiego pisarza, poety Gabriela Leonarda Kamińskiego - "Mój rok 1968".

 

Rozmowa z prof. Lechem Witkowskim: Na dłuższą metę władza rozmija się z autorytetem, bo sama go nie szanuje, nie potrzebuje i nie ma

Wydawnictwa

Portal Księgarski prezentuje rozmowę z prof. dr hab. Lechem Witkowskim, prof. zw., filozof, kulturoznawca i pedagog. Realizuje tematy badawcze: Profile i tropy ambiwalencji w kulturze, Paideia i jej oblicza w humanistyce.

 

Recenzja: Aneta Załazińska i Michał Rusinek: "Co ty mówisz. Magia słów czyli retoryka dla dzieci"

Recenzje

Fantastyczna książka, zarówno dla młodzieży jak i ich rodziców, którzy dzięki niej mogą lepiej zrozumieć pewne językowe działania lub ich zaniechanie przez swoje pociechy.

 

Recenzja: Światło i dźwięk czyli Jimmy Page w rozmowach

Recenzje

Kto z nas nie zna gitarowych solówek Jimmny Page'a w tak kultowych utworach jak "Stairway to heaven", "The Song Remains the Same" czy "Dazed and Confused". Długie pokrętne riffy, dodatkowo przepuszczone przez elektroniczne przystawki typu fuzzbox lub wah-wah (tzw. kaczkę) lub B-bender, który mechanicznie podciągał strunę B(H), dodawały dźwiękom wydobywanym ze strun Gibson "Les Paul" Custom, Fendera "Telecaster", Gibsona "Les Paul"...

 

Dolnośląska Biblioteka Publiczna zaprasza: spotkanie na żywo przez Internet z Gabrielem Leonardem Kamińskim

Biblioteki

Dolnośląska Biblioteka Publiczna oraz Autor zapraszają na spotkanie na żywo przez Internet 6 marca 2013 r. (środa), już od godziny 15.30.

 

Abrakadabra albo spotkanie z Gabrielem Leonardem Kamińskim

Wydarzenia

Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu zaprasza 6 marca o godz. 16.00 na spotkanie z autorem zbioru opowiadań "Pan Swen albo wrocławska Abrakadabra".

 

Zapowiedź stycznia oficyny ATUT: Gabriel Leonard Kamiński "Wratislavia cum figuris II"

Zapowiedzi

Na początku stycznia ukaże się długo oczekiwana kontynuacja poetyckiej wiwisekcji Wrocławia autorstwa Gabriela Leonarda Kamińskiego pt. "Wratislavia cum figuris II".

 

Konkurs z "Panem Swenem"

Konkursy

Portal Księgarski oraz szczecińskie wydawnictwo FORMA ogłaszają konkurs czytelniczy związany ze zbiorem opowiadań Gabriela Leonarda Kamińskiego pt. "Pan Swen albo wrocławska Abrakadabra"

 

Poradnik młodego poety

W życiu każdego człeka obdarowanego skłonnością do nadużywania pióra bądź klawiatury w celach literackich nadchodzi moment oświecenia. Wygląda to mniej więcej tak: literat przehulał już zasiłek, wsparcie rodziny, w lodówce światło, tynk na ścianach powoli przestaje smakować.. Gdy nagle w czeluściach internetu trafia na ogłoszenie o konkursie poetyckim z nagrodami wypłacanymi w żywej gotówce. W myślach poeta widzi już Siebie na ścieżce kariery brukowanej złotymi dukatami i uwielbianego przez...

 

Recenzja "Pana Swena.." Gabriela Leonarda Kamińskiego w portalu Dwutygodnik.com

Wydawnictwa

Najnowsza książka wrocławskiego pisarza została zrecenzowana przez Pawła Orła.

 

Tajne komplety zapraszają na wieczór autorski Gabriela Leonarda Kamińskiego

Księgarnie

Książnica Pomorska, szczecińskie wydawnictwo FORMA Pawła Nowakowskiego oraz księgarnia Tajne komplety zapraszają na wieczór autorski Gabriela Leonarda Kamińskiego promujący zbiór opowiadań "Pan Swen albo wrocławska Abrakadabra".

 

Wydawnictwo FORMA zaprasza na spotkanie z Gabrielem Leonardem Kamińskim

W ramach 14 edycji Szczecińskiego Przeglądu Literackiego, wydawnictwo FORMA, Książnica Szczecińska zapraszają na spotkanie z Gabrielem Leonardem Kamińskim promujące jego zbiór opowiadań "Pan Swen albo wrocławska Abrakadabra"

 

Wszystko się skończyło...

Recenzje

Smutny to zbiór, ten Pan Swen Gabriela Leonarda Kamińskiego. Powiedziałbym nawet, że przygnębiający potrójnie, bo i opowiada o trzech końcach trzech różnych światów: dwóch realnych i jednego metafizycznego. Pierwszy z nich to niemieckie Breslau, w którym wychowywał się tytułowy bohater książki, a które swój kres znalazło w 1945 roku wraz z przyjściem Armii Czerwonej. Drugi to już Wrocław gdzieś z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, będący z kolei krajem dziecięctwa najmłodszych postaci w...

 

Zapowiedź wydawnictwa FORMA: Pan Swen (albo wrocławska Abrakadabra)

Zapowiedzi

Szczecińskie wydawnictwo literackie FORMA zapowiada publikację zbioru opowiadań Gabriela Leonard Kamińskiego pt. Pan Swen (albo wrocławska Abrakadabra).

 

Spotkanie z poetą Gabrielem Leonardem Kamińskim

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z wrocławskim poetą Gabrielem Leonardem Kamińskim promujące jego najnowszy tomik "Roth. Nowy Testament".

 

Ballady i romanse... - recenzja "Rotha..." G.L. Kamińskiego

Recenzje

Słuchaj dzieweczko! Ona nie słucha – ten wers Adama Mickiewicza, który niejako rozpoczął polski romantyzm, należy do najbardziej rozpoznawalnych w historii rodzimej literatury. Każdy zna historię Karusi rozpaczającej po swym zmarłym Jasieńku. Niewielu jednak słyszało o Ryfce – żydowskim dziecku, które esesmani powiedli na mękę wraz z Panem Jezusem. Pisał o niej w jednym ze swoich najpiękniejszych wierszy Władysław Broniewski – utwór nosił tytuł "Ballady i romanse" i był jawnym...

 

Spotkanie z poetą Gabrielem Leonardem Kamińskim

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie Gabriela Leonarda Kamińskiego promujące tomik jego poezji pt. „Roth. Nowy Testament”. Książka jest zbiorem haiku poświęconych narodowi żydowskiemu w czasach zagłady i niedługo po niej.

 

"Skąd wieje wiatr" - opowiada Maja Margasińska

Prezentujemy rozmowę z autorką wydawnictwa REBIS debiutującą bardzo ciekawą książką pt. "Skąd wieje wiatr"  

 

Wywiad z Katarzyną Rodek

Portal Księgarski rozmawia z Katarzyną Rodek - współwłaścicielką dwóch "topowych" wydawnictw: "MAG" i "Nowa Proza".

 

"Trzynastka" na czwórkę

Wydarzenia

Gdyby mierzyć rangę 13. Targów Książki w Krakowie liczbą sprzedanych książek i kolejkami po autografy zaproszonych przez wydawców autorów, to można powiedzieć, że jeśli nie było lepiej niż rok temu, to na pewno nie było gorzej.

 

"Odkąd pamiętam lubiłam wymyślać barwne historie" - rozmowa z Zofią Zakrzewską-Klosa

Autorzy

W imieniu Portalu Księgarskiego Gabriel Leonard Kamiński rozmawia z Zofią Zakrzewską-Klosa, autorką książek opisujących przygody Helenki z planety Cotkotu.

 

Gabriel Leonard Kamiński - Pejzaże

Recenzje

Dla poety pewnie wszystkie jego wiersze, niczym dzieci, pozostają ważne. Dla czytelnika niekoniecznie. Pośród siedmiu tomików poetyckich Gabriela Leonarda Kamińskiego dwa wydają mi się niezwykle istotne: Wratislavia cum figuris oraz ostatni zbiór Pejzaże, wydany w 2008 roku przez wydawnictwo Mamiko.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.