RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Galeria Pięknych Książek Gwido Zlatkes zaprasza na spotkanie z Antoniną Krzysztoń

Księgarnie

Już jutro (piątek, godz. 17.) Antonina Krzysztoń czyta fragmenty swojej nowej książki dla dzieci "Przeźroczysty chłopiec".

 

Galeria Pięknych Książek - Warszawa - już otwarta.

Galeria Pięknych Książek, którą niedawno otworzył Gwizdo Zlatkes, znakomity tłumacvz, wydawca i biblkiofil

 

„Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci″

9 maja w Katowicach rusza 5. edycja wydarzenia „Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci″. Mali i duzi miłośnicy pięknie i mądrze zilustrowanych oraz dobrze zaprojektowanych książek mile widziani.

 

Młodzieżowa Pracownia Opowieści - wystawa prac

Od 5 do 19 kwietnia 2016 w Galerii BOSA we Wrocławiu prezentowane będą prace uczestników projektu Młodzieżowa Pracownia Opowieści realizowanego przez Towarzystwo Aktywnej Komunikacji z Wrocławia i Reykjavik Miasto Literatury UNESCO.

 

Spotkanie Bukklubu i cykliczna wymiana książek 19 marca

Księgarnie

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na spotkanie Bukklubu oraz na cykliczną wymianę książek.

 

,,Tu czym tam? Współczesna polska ilustracja dla dzieci

Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki oraz Instytut Książki zapraszają na otwarcie wystawy „Tu czy tam? Współczesna polska ilustracja dla dzieci″ w sobotę 20 lutego 2016 o godzinie 14:00.

 

Book Club w BWA

Jesienno-zimowy projekt galerii Dizajn BWA Wrocław poświęcony książce zawiera w sobie działania warsztatowe, wykłady ekspertów oraz spotkania z najciekawiej zaprojektowanymi książkami.

 

Himalaje na czterech łapach czyli Wataha... w księgarni Matras

Księgarnie

8 lipca o godz. 18.00 w księgarni Matras w Galerii Malta w Poznaniu odbędzie się nietypowe spotkanie – dwa wilki, czyli Aga Włodarczyk i suka rasy wilczak czechosłowacki Diuna, przedstawią swoją książkę „Wataha w podróży. Himalaje na czterech łapach”.

 

Festiwal książki artystycznej dla dzieci

Galeria Arsenał oraz Stowarzyszenie „Fabryka Bestsellerów” zapraszają na Festiwal książki artystycznej dla dzieci 9 - 10 maja 2014 Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok.  

 

Spotkanie na podpisywanie. Janusz L. Wiśniewski w konińskiej księgarni Matras!

Księgarnie

W najbliższą sobotę księgarnię Matras w Centrum Handlowym Galeria Nad Jeziorem w Koninie wypełni gwar damskich głosów.

 

Zobaczyć niewidoczne - 25 lat wypożyczalni dla niewidomych

Biblioteki

Biblioteka Raczyńskich zaprasza na otwarcie wystawy Zobaczyć niewidoczne przygotowanej z okazji 25-lecia wypożyczalni dla osób niewidomych i słabowidzących.

 

Wilkoniada 2015

Wydarzenia

Józef Wilkoń kończy w tym roku 85 lat. Z tej okazji w Galerii Sztuki Limited Edition otwarta zostanie jubileuszowa wystawa "Józef Wilkoń – malarstwo, rzeźba", na której znajdą się prace malarskie artysty, nie będące ilustracjami książkowymi, jak również jego niezwykłe rzeźby.

 

Nietypowa adaptacja nietypowej powieści. "Morfina" Twardocha w postindustrialnej przestrzeni

Wydarzenia

Prapremiera „Morfiny”, według głośnej powieści Szczepana Twardocha, w reżyserii Eweliny Marciniak i adaptacji Jarosława Murawskiego odbyła się w sobotę w postindustrialnej przestrzeni Galerii Szyb Wilson w Katowicach.

 

„Wędrująca biblioteka” w Gdańsku

W piątek 12 września w Gdańskiej Galerii Güntera Grassa o godzinie 18 zostanie otwarta wystawa „Wędrująca biblioteka”. Pierwsza odsłona wystawy była prezentowana w Bibliotece MOCAK-u (23.4–16.5.2013), pokaz w Gdańsku został wzbogacony o nowe prace.

 

X Festiwal Literacki "Manifestacje Poetyckie 2014" Warszawa 5–7 września

Polecamy Państwa uwadze X Festiwal Literacki "Manifestacje Poetyckie 2014" odbywające się w Warszawie w dniach 5 - 7 września 2014 roku. Tegoroczne motto: Ach, pomóż wspomóż dopomóż ty – jedyny jedyniutki wyjątku czuły – odeprzeć tłumne pospolite armie reguły (Edward Stachura, SIĘ)

 

Recenzja: Łukasz Jarosz "Spoza" - Dom, ciało, poezja

Recenzje

Roman Honet w posłowiu do książki „Spoza” Łukasza Jarosza pisze „wierzę poecie”. Ja wierzę i nie wierzę. Poeta to rodzaj zwierzęcia, które chodzi własnymi ścieżkami zacierając za sobą ślady.

 

Wernisaż wystawy Book Me One

Wydarzenia

Kto jest najważniejszy, najładniejszy, najfajniejszy. Kto jest bohaterem, wrogiem, przyjacielem? Komu ufać, a kogo się bać. Lepiej mówić prawdę czy kłamać jak z nut. Zrobić sobie dziarę czy złote paznokcie. Wybierać, testować, sprawdzać i układać. Przestać być dzieckiem i mieć plan na życie.

 

Biblioteka "pożarta" przez mole książkowe

Wydarzenia

W Galerii Bronowice w Krakowie akcja bookcsrossingowa zakończyła się fiaskiem lub pełnym sukcesem - zależy jak na to spojrzeć. W krótkim czasie wszystkie książki ze stworzonej tam biblioteki.. zniknęły.

 

Galeria zdjęć z Wrocławskich Targów Dobrej Książki

Za nami pierwszy dzień targów. Ludzie książki zaanektowali dla siebie nową przestrzeń - Dworzec Główny PKP. Wygląda na to, że jest to dobre miejsce do promowania czytelnictwa, bo przecież czy można lepiej spędzić czas podróży i oczekiwania na pociąg niż pogrążając się w lekturze? I czy może być lepszy temat literacki niż sama podróż?

 

Wystawa „Fiction / Non-Fiction - biblioteka obrazów"

Wydarzenia

Kostas Kiritsis, artysta posługujący się fotografią, głównym motywem i najbardziej znaczącą formą swoich prac uczynił książkę – symbol odchodzącej epoki. Ze swoich fotografii tworzy unikatowe książki, które stanowią requiem dla tej formy przekazu; są hołdem składanym jej przez obraz.    

 

Bukklub i Wymienialnia Książek Kordegardy w Ogordzie Saskim - Imieniny Jana Kochanowskiego

Wydarzenia

Szanowni Państwo, 22 czerwca w Ogrodzie Saskim odbędzie się wyjątkowa edycja Wymienialni Książek i Bukklubu - Dyskusyjnego Klubu Książkowego Galerii Kordegarda. Na Bukklubie spotkamy się z Piotrem Pazińskim, autorem książki 'Pensjonat'.

 

Sobota z Książką w Kordegardzie

Wydarzenia

W sobotę 25 maja w godzinach 16.00 -18.00 Galeria Kordegarda po raz kolejny zaprasza na cykliczną Wymienialnię Książek. Zasady jej funkcjonowania są proste: wystarczy przynieść z domu wybraną książkę z dedykacją dla kolejnego czytelnika i wymienić ją na inną.

 

Wymienialania Książek i Bukklub w Galerii Kordegarda

Wydarzenia

Publikujemy za Organizatorami informację programową Galerii Kordegarda dotyczącą kwietniowej "Soboty z książką" (27.04.13).

 

Rusza pierwsza w Polsce galeria komiksu

Wydarzenia

Otwarcie pierwszej galerii komiksu w Polsce będzie miało miejsce w Poznaniu podczas 4 edycji międzynarodowego festiwalu kultury komiksowej Ligatura

 

Wymienialnia Książek w Galerii Kordegarda

25 sierpnia w Galerii Kordegarda odbędzie się kolejna odsłona Cyklicznej Wymienialni Książek.

 

Galeria Zderzak zaprasza na wieczór autorski Jana Michalskiego

Krakowska galeria Zderzak zaprasza na wieczór autorski Jan Michalski czyta nowe Rozrywki.

 

Spotkanie z książką "Gotyk od Boga"

Galeria Zderzak zaprasza na spotkanie z książką Wojciecha Bałusa pt. "Gotyk bez Boga" - w piątek 25 maja o godzinie 19.00.

 

Warsztaty dla dzieci w święto UKSW

Galeria "Przy Automacie" i Teatr Akademicki UKSW "Ale o co chodzi?" zapraszają na święto UKSW (28 MAJA, godz. 10.00) na Legendy Warszawskie - warsztaty teatralno-plastyczne dla dzieci. Zapraszamy dzieci zarówno pracowników i studentów UKSW, jak i mieszkańców Warszawy i okolic.

 

Biblioteka w Oświęcimiu zauważona w Europie

Biblioteki

Galeria Książki w Oświęcimiu została wpisana na europejską listę najlepszych nowych bibliotek w Europie.

 

Cykliczna Wymienialnia Książek - Piąte spotkanie Bukklubu – dyskusyjnego klub książkowego

Księgarnie

Kolejny już piąty raz Galeria Kordegarda zaprasza do cyklicznej "Wymienialni Książek".

 

Bukklub w Galerii Kordegarda

Wydarzenia

Czwarte spotkanie Bukklubu – dyskusyjnego klubu książkowego

 

Wręczenie nagród w konkursie i plebiscycie "Najlepsza książka roku" edycja 2011

We czwartek, 16 lutego 2012 r. o godzinie 14:00 w Galerii Książki w Warszawie poznamy tytuły książek nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie i plebiscycie „Najlepsza książka roku” edycja 2011.

 

We Wrocławiu - galeria w rękach dzieciaków. Bo design jest wszędzie

Wydarzenia

To prawdziwa okupacja - przez cały miesiąc salon wystawienniczy przy ul. Świdnickiej będzie świetlico-pracownio-kawiarnią dla najmłodszych.

 

Trzecie spotkanie Bukklubu – dyskusyjnego klub książkowego. Cykliczna wymienialnia książek

Wydarzenia

Przedstawiamy styczniowe wydarzenia w Galerii Kordegarda (21 stycznia - Bukklub - dyskusyjny klub książkowy 28 stycznia - wymienialnia książek)      

 

Spotkanie z Piotrem Sommerem w Kordegardzie

W czwartek 17 listopada 2011 roku w galerii Kordegarda o godz. 18:00 odbędzie się piąte spotkanie literackie „Wiersze o lecie" z poetami Piotrem Sommerem oraz Adamem Wiedemannem, w ramach cyklu "Głosy w Kordegardzie", które poprowadzi Bronisław Maj.      

 

Galeria Książki na Targach Książki w Krakowie

Wydarzenia

W dniach od 3 do 6 listopada w Krakowie odbędzie się 15. edycja Targów Książki. Wśród wystawców nie zabraknie także Wydawnictwa Galeria Książki.

 

Janusz Bąkowski, Jacek Bąkowski, Dorota Bąkowska-Rubeńczyk, CHYBA Ż

Zapraszamy 17 września 2011, sobota do Galerii 2b+r, o godzinie 19:00 na wernisaż wystawy "CHYBA ŻE".

 

Olesiejuk na początek wakacji

Nowości

Prezentujemy Państwu garść nowych książek od Firmy Księgarskiej Jacek Olesiejuk, które jeszcze bardziej umilą i tak miły początek wakacji!

 

Wystawa o Guenterze Grassie na tle historii Polski i Niemiec

Manuskrypty, rysunki, listy i zdjęcia składają się na wystawę "Z Gdańska Do Lubeki: Guenter Grass i Polska". Ekspozycja, które ukazuje życie i twórczość noblisty z niemieckiej oraz polskiej perspektywy, zostanie otwarta w piątek w Gdańskiej Galerii Guentera Grassa.

 

7.06 - spotkanie - przed Mironaliami

W imieniu organizatorów zapraszamy serdecznie do Galerii Myśliwskiej przy ul Tarczyńskiej 1 na spotkanie prasowe, które odbędzie się w dn. 7 czerwca 2011 o godz. 11.00.

 

Z książką do ludzi - biblioteka jak centrum handlowe

Biblioteki

Z czytelnictwem w Polsce najlepiej nie jest. Biblioteki zdecydowanie przegrywają z 'galeriami'. Niestety – tylko handlowymi.

 

XVIII Międzynarodowe Spotkania Poetyckie „Maj nad Wiliką" - Zrozumieć Miłosza

"Galeria znad Wilji" zaprasza na kolejną XVIII edycję Międzynarodowych Spotkań Poetyckich "Maj nad Wilią", które w tym roku zatytułowano "Zrozumieć Miłosza".

 

Księgarnia-kawiarnia-galeria "Wydawnictwo" przy Włodkowica 11 zaprasza

Księgarnie

Zapraszamy do nowo otwartej księgarni-kawiarni-galerii „Wydawnictwo”, Wrocław, ul. Włodkowica 11 tel. (71) 793 73 34

 

Komiks polski na wystawie w Zamku Książ

Przegląd prac dziesięciu wybitnych polskich rysowników komiksów będzie można oglądać na wystawie "Czas Na Komiks", której wernisaż odbędzie się w piątek w Wałbrzyskiej Galerii BWA "Zamek Książ".

 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w MBP W Lublinie

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

 

Spotkanie o Miłoszu - zaproszenie

W imieniu organizatorów zapraszamy na spotkanie o Czesławie Miłoszu i numerze specjalnym "Zeszytów Literackich": Czesław Miłosz "I książki mają swój los".

 

Wieczór z "Jurrym" w Traffiku

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie i Galeria Zderzak zapraszają wszystkich sympatyków sztuki i osoby Jurry'ego Zielińskiego na "Wieczór wspomnień o Jurrym".

 

Wystawa: Herlinde Koelbl „Zadomowieni w pisaniu – pisarze przy pracy. Fotografie i rozmowy.“

Instytut im Goethego i Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, ul. Dobra 56/66 – Galeria pod Wielkim Świetlikiem zaprasza na wystawę fotografii Herlinde Koelbl zatytułowanej „Zadomowieni w pisaniu – pisarze przy pracy. Fotografie i rozmowy.“

 

Galeria Zderzak i Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie zapraszają na otwarcie wystawy

Galeria Zderzak i Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie zapraszają na otwarcie wystawy "Powrót Jurry'ego. Jerzy Ryszard "Jurry” Zieliński (1943–1980)

 

Kantor was here w Galerii Foksal

Zapraszamy w imieniu Organizatorów do Galerii Foksal, w Warszawie 18 marca 2011, godz 18:00, na prezentację książki "Kantor Was Here" wydanej z okazji Roku Polskiego w Wielkiej Brytanii.

 

Ruchomy pamiętnik - promocja książki w bibliotece

W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku zapraszamy na spotkanie prezentujące projekt "Ruchomy pamiętnik", stworzony przez Galerię Interdyscyplinarną Młodzieżowego Centrum Kultury w Słupsku.

 

Graficy dla Różewicza w "Szewskiej Pasji"

Plakaty Eugeniusza Geta-Stankiewicza do "Na czworakach", Jana Jaromira Aleksiuna do "Pułapki" i "Do piachu", grafika Karola Augustynowicza ze spacerującym po parku Tadeuszem Różewiczem i napisem "Jestem poetą, gdy idę się przejść..." to tylko kilka z dwunastu prac, prezentowanych w galerii ulicznej Szewska Pasja, w ramach wystawy "Grafiki dla Różewicza".  

 

Salvador Dali, Joan Miró i Marc Chagall | wystawa

Galeria Sztuki Współczesnej Platon zaprasza na wystawę rzeźb oraz grafik Klasyków Sztuki Współczesnej – Salvadora Dali, Joana Miró oraz Marc'a Chagalla, które będzie można oglądać, a także nabyć do 25 lutego 2011 roku.

 

Rzeźby i ilustracje Józefa Wilkonia na wystawie w Szczecinie

Magiczne pantery, krokodyle i trąbonosy, ilustracje do książek, grafiki można oglądać na otwartej w szczecińskim Zamku Książąt Pomorskich przekrojowej wystawie prac Józefa Wilkonia - jednego z najsłynniejszych w kraju grafików, rzeźbiarza i twórcy ilustracji - poinformowała kuratorka wystawy Katarzyna Syrenicz.

 

Nowa odsłona strony www.galeriaksiazki.pl

Internet

Z przyjemnością informujemy, że została uruchomiona zmodyfikowana strona Wydawnictwa Galeria Książki www.galeriaksiazki.pl wraz ze sklepem internetowym.

 

"Przewodnik po malarstwie Janusza Tarabuły dla mieszkańca Gliwic"

Zapowiedzi

Uprzejmie informujemy o nowej publikacji wydanej wspólnie przez Galerię Zderzak i Czytelnię Sztuki w Gliwicach: "Przewodnik po malarstwie Janusza Tarabuły dla mieszkańca Gliwic".

 

Grassomania 2010 od czwartku w Gdańsku

Promocja książki, wystawy, happeningi, performance, koncerty - to główne imprezy rozpoczynającego się w czwartek w Gdańsku II Festiwalu "Grassomania 2010. Czas i Grass".

 

Picture Book - literatura dziecięca

W imieniu Fundacji Sztuki Nowej "Znaczy się" zapraszamy na wykład: "Picture book as a multimodal product and the relationships with cinematographical language".

 

Wystawa i kiermasz prac w filii 63

W imieniu filii nr 63 MBP we Wrocławiu zapraszamy na kiermasz i wystawę prac H. Gałdy, T. Gałdy, R. Iwańskiej i E. Kandy.        

 

Zwierzęta Józefa Wilkonia w Lublinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie "Galeria 31", ul. Braci Wieniawskich 5 zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy - „Józef Wilkoń i jego zwierzęta”.

 

"Delikatesowe" Spotkanie z Barbarą Pogačnik

Stowarzyszenie Willa Decjusza oraz Galeria Delikatesy serdecznie zapraszają na spotkanie z Barbarą Pogačnik, które odbędzie się w najbliższą sobotę (27.02.2010) o godzinie 17.30 w Galerii Delikatesy (ul. Sarego 20/1, Kraków).

 

Nastolatek prawdziwym herosem? Od 10 lutego w księgarniach

Zapowiedzi

10 lutego w księgarniach pojawi się I tom przygód Percy Jacksona - "Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy. Złodziej Pioruna" z filmową okładką. Reedycja książki związana jest z wejściem na ekrany kin filmowej wersji powieści pod tym samym tytułem.

 
 

Targowa Arkadia: relacja z Targów Książki Historycznej + galeria zdjęć

Wydarzenia

I dzień XVIII Targów Książki Historycznej za nami. Zaczęło się to, na co wszyscy wydawcy książek historycznych czekają zwykle cały rok. W tym czekali pewnie z większym zniecierpliwieniem i pytaniem, jak będzie w nowym miejscu?

 

18. Wrocławskie Promocje Dobrych Książek - rozstawienia stoisk

Wydarzenia

W dniach od 3 do 6 grudnia w zabytkowych wnętrzach Muzeum Architektury oraz w Galerii BWA odbędą się Wrocławskie Promocje Dobrych Książek. W tym roku będzie to już osiemnasta edycja tej ważnej dla wrocławian imprezy.  

 

II Wojna Światowa w komiksie i plakacie

Wydarzenia

Już 4 września o godz. 12.00 w Galerii z Książką w tle MBP w Kędzierzynie-Koźlu otwarta zostanie wystawa komiksów, reprintów plakatów i gazet z lat 1939-1945.

 

Maria Poprzęcka - Galeria. Sztuka patrzenia

Książki, Recenzje

Jak głosił Rudolf Stainer w swoich pracach każdy z nas rodzi się z zakodowaną wrażliwością czy talentem, umiejętna praca nad nimi, powoduje otwarcie na estetyczne doznania i twórczy rozwój naszej osobowości

 

Feliks W. Kres - Galeria złamanych piór

Recenzje

Feliks W. Kres (pseudonim) urodził się w 1966 roku w Łodzi. Jako że niezwykle skutecznie broni swojej prywatności nielicznym dane jest znać jego prawdziwe imię. Debiutował już w latach 80 – tych opowiadaniem zatytułowanym „Mag” i napisanym dla miesięcznika „Fantastyka”. Od tamtej pory opublikował sześć powieści i kilkadziesiąt opowiadań na łamach znanych polskich pism fantastycznych. Regularnie wydaje kolejne powieści z „Cyklu Szererskiego” w wydawnictwie „Mag”. Uważa się go za klasyka...

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.