RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

20. Festiwal Szekspirowski rusza w Gdańsku

Wydarzenia

Wielkie nazwiska i wybitne szekspirowskie realizacje wypełnią jubileuszowy program 20. edycji Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku.

 
 

Podsumowanie Festiwalu dla Dzieci 2016

Cztery miasta, 32 dni i ponad pięćdziesięciu gości! Festiwal Literatury dla Dzieci 2016 właśnie dobiegł końca. Za nami miesiąc pełen emocji i najlepszej literatury. W blisko 150 wydarzeniach wzięło udział ponad osiem tysięcy dzieci.    

 

Rozpoczął się Festiwal Literatury dla Dzieci!

Rozpoczęła się największa europejska impreza poświęcona wyłącznie książkom dla najmłodszych – Festiwal Literatury dla Dzieci. Trzecia edycja festiwalu potrwa miesiąc (10 maja – 12 czerwca 2016), a w programie ponad sto czterdzieści wydarzeń i cztery festiwalowe miasta: Gdańsk, Warszawa, Wrocław i Kraków.

 

Ana Blandiana z Rumunii laureatką Nagrody Literackiej Miasta Gdańska Europejski Poeta Wolności

Nagrody

Europejską Poetką Wolności 2016 została Ana Blandiana (Rumunia) za tom Moja ojczyzna A4. Nagrodę stanowi statuetka oraz kwota 100.000 złotych. Nagrodę za przekład zwycięskiego tomu – statuetkę i kwotę 10.000 złotych – otrzymała Joanna Kornaś-Warwas.

 

Kto zdobędzie Nagrodę Literacką Miasta Gdańska Europejski Poeta Wolności?

Międzynarodowy Festiwal Literatury Europejski Poeta Wolności, który odbędzie się w Gdańsku w dniach 17 – 19 marca, to trzy dni spotkań z europejską poezją na najwyższym poziomie, debaty z udziałem literackich autorytetów, krytyczne rozmowy o przekładzie poezji oraz gala wręczenia Nagrody Literackiej Miasta Gdańska. Kto z nominowanych zdobędzie statuetkę i 100 000 złotych? Przekonamy się 19 marca, podczas reżyserowanej przez Pawła Passiniego gali „Słowa skrzydlate. Bukiet piór”, która odbędzie...

 

Klub Siedmiu Przygód – pasmo warsztatów dla dzieci przed Festiwalem Europejski Poeta Wolności

Instytut Kultury Miejskiej zaprasza najmłodszych do Klubu Siedmiu Przygód – przedfestiwalowego pasma warsztatów dla dzieci. Przygotowano siedem wypraw inspirowanych Rumunią, Portugalią, Włochami, Danią, Macedonią, Rosją i Węgrami. Warsztaty i spotkania, łącząc różne formy aktywności twórczej i artystycznej, przybliżą dzieciom dziedzictwo literackie i kulturowe krajów pochodzenia poetów nominowanych do Nagrody Europejskiego Poety Wolności w 2016 roku. Pierwsza przygoda - z Rumunią już 21...

 

Nieznane opowiadania Przybyszewskiej w słowie.obrazie terytorium

Zapowiedzi

Siedem nigdy i nigdzie niepublikowanych opowiadań Stanisławy Przybyszewskiej nieślubnej córka malarki Anieli Pająkówny oraz legendarnego młodopolskiego pisarza i skandalisty Stanisława Przybyszewskiego ukaże się już wkrótce nakładem wydawnictwa słowo/obraz terytoria.      

 

Promocja nie tylko akademicka

Nowości

Promocja nie tylko akademicka - ostatni dzień 3 dni x 3 roczniki x 3 rabaty!

 

Promocja nie tylko akademicka

Nowości

Promocja nie tylko akademicka 3 dni x 3 roczniki x 3 rabaty Wyprzedaż październikowa na ponad 240 tytułów słowo/obraz terytoria. Kup nasze nowości i starsze tytuły po trzech specjalnych rabatach!

 

VERSOPOLIS w Gdańsku – wieczór poetycki z udziałem europejskich, młodych twórców i debata o promocji poezji

Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na dwa dni dyskusji o poezji: 8 października o godz. 19.00 do sieni IKM na debatę „Poszukiwanie czytelnika. Co to znaczy promować poezję?” z udziałem wydawców poezji oraz 9 października o godz. 19.00 do Restauracji Grand Cru na spotkanie z europejskimi twórcami: Christophem W. Bauerem z Austrii, Kristiną Hocevar ze Słowenii, Maud Vanhauwaert z Belgii, Aivarasem Veiknysem z Litwy i Davidem Vikgrenem ze Szwecji. Wstęp wolny.

 

Port Literacki w Gdańsku: relacja

Drugi wakacyjny przystanek Portu Literackiego za nami. Na Długim Targu w Gdańsku we wtorek 18 sierpnia wyrosło równie okazałe Miasteczko literackie jak przed miesiącem w Kołobrzegu. Formuła imprezy nawiązała bezpośrednio do „prawdziwego” Portu jednak tylko raz przy okazji czytań Justyny Bargielskiej, Romana Honeta i Łukasza Jarosza, którym towarzyszyła muzyka Stefana Wesołowskiego.

 

Konkurs jednego wiersza w Gdańsku

W Gdańsku pojawiły się nowe skrzynki. Nie na listy jednak, ale na… poezję. Autorzy wierszy, pozostawionych w jednej z trzech poetyckich skrzynek, wezmą udział w konkursie Portu Literackiego. Na krótkie utwory poetyckie czekają skrzynki w Instytucie Kultury Miejskiej, w Pomorskim Centrum Informacji Turystycznej w Bramie Wyżynnej oraz w Bibliotece Manhattan w Centrum Handlowym Manhattan. Na zwycięzcę czeka m. in. zestaw książek i pobyt w hotelu SPA w Kołobrzegu.    

 

Port Literacki w Gdańsku

Kolejnym przystankiem w wakacyjnej trasie Portu Literackiego będzie Gdańsk.Między 18 a 20 sierpnia w samym centrum miasta na ul. Długi Targ powstanie Miasteczko literackie. Czytelnicy mogą liczyć m.in. na premierowe książki, spotkania z polskimi i szwajcarskimi autorami, wydarzenia dla dzieci, projekcje filmów, wystawy i dużą dawkę bardzo dobrej muzyki.

 

Wydawnictwo słowo/obraz terytoria - nowości czerwiec 2015

Nowości

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria prezentuje kilkanaście czerwcowych nowości tytułowych:

 

Wydawnictwo słowo/obraz terytoria - nowości, czerwiec 2015

Nowości

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria znane z wysmakowanej oferty wydawniczej proponuje Państwu jak zawsze niezmiernie ciekawe zapowiedzi tytułowe:

 

Wakacyjne Porty Biura Literackiego w Kołobrzegu, Gdańsku i Stroniu Śląskim

Podobnie jak przed rokiem również i w te wakacje załoga Biura Literackiego opuści Wrocław, aby towarzyszyć miłośnikom literatury w czasie ich letnich wojaży.

 

Słowo/obraz terytoria - nowości maj 2015

Nowości

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria poleca Państwa uwadze swoje majowe nowości tytułowe:

 

Festiwal Literatury dla Dzieci na półmetku

Za nami krakowska i warszawska edycja Festiwalu Literatury dla Dzieci. Dziś impreza startuje w Gdańsku (18-23 maja 2015). Oto najciekawsze wydarzenia:

 

E-booki - nowości i zapowiedzi!

Nowości

Szanowni Państwo, mamy przyjemność zaprezentować nasze aktualne nowości oraz najbliższe zapowiedzi e-booków!  

 

Wydawnictwo słowo/obraz terytoria - nowości kwiecień 2015

Nowości

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria prezentuje swoje kwietniowe nowości tytułowe:

 

Nagroda Boya-Żeleńskiego przyznana

Wydarzenia

Specjalizująca się w przekładach z języka francuskiego na polski Maryna Ochab została laureatką Nagrody za Twórczość Translatorską im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego. Warta 50 tys. zł. nagroda ustanowiona przez prezydenta Gdańska przyznana została po raz pierwszy.

 

Nowość GWP: "Psychoterapia integratywna w podejściu chrześcijańskim" - pierwsza monografia w jęz. polskim

Nowości

Bezpieczeństwo duchowe to ważny czynnik, którym kierują się pacjenci wybierający wierzących psychoterapeutów – podkreśla Anna Ostaszewska, psychoterapeutka z 30-letnim stażem i superwizorka Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich.

 

Odnalezione w tłumaczeniu

Wydarzenia

9 kwietnia rozpoczną się Gdańskie Spotkania Tłumaczy Literatury „Odnalezione w tłumaczeniu”, organizowane przez Instytut Kultury Miejskiej już po raz drugi.

 

Słowo/obraz terytoria - nowości, zapowiedzi, marzec 2015

Zapowiedzi

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria poleca Państwa uwadze swoje marcowe nowości i zapowiedzi tytułowe:

 

Coaching marki osobistej, czyli kariera lidera" - spotkanie z Sergiuszem Trzeciakiem

Wydarzenia

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne i Klubokawiarnia Czuły Barbarzyńca zapraszają na spotkanie autorskie dr. Sergiusza Trzeciaka poświęcone najnowszej publikacji autora, książce "Coaching marki osobistej, czyli kariera lidera".

 

Wydawnictwo słowo/obraz terytoria: zapowiedzi - luty 2015

Zapowiedzi

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria zawsze potrafi zaskoczyć ciekawą ofertą wydawniczą:

 

Warsztaty tłumaczenia współczesnego dramatu

Wydarzenia

W ramach Gdańskich Spotkań Tłumaczy Literatury "Odnalezione w tłumaczeniu" odbędą się warsztaty tłumaczenia współczesnego dramatu. Zajęcia przeznaczone są dla osób zajmujących się przekładem z języka angielskiego, żywo zainteresowanych teatrem i posiadających wiedzę na jego temat.

 

Nowości i zapowiedzi słowa/obrazu terytorium: luty 2015

Nowości

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria poleca Państwa uwadze swoje nowości i zapowiedzi wydawnicze lutego:

 

3 książki × 3 ceny × 3 roczniki // słowo/obraz terytoria przedłuża promocję

Nowości

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria przedłuża promocję 3 książki × 3 ceny × 3 roczniki:

 

„Muzea Narodowe za złotówkę” elementem programu Kultura Dostępna

Wydarzenia

Warszawa, Kraków, Gdańsk, Szczecin, Wrocław, Kielce, Poznań - to miasta, w których uczniowie i studenci do 26. roku życia mogą zwiedzać muzea narodowe za złotówkę. Do rozpoczynającego się 1 lutego br. programu przyłączyły się też inne instytucje. Ich oferta stanowi element realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego projektu Kultura Dostępna.

 

Znamy nominowanych do Nagrody za Twórczość Translatorską im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego

Wydarzenia

Do pierwszej edycji Nagrody zgłoszonych zostało 66 tłumaczy, przekładających literaturę z 18 języków. Spośród zgłoszonych tłumaczek i tłumaczy Kapituła nominowała 7 twórców: Elżbietę Cygielską – język węgierski, Jana Gondowicza – język francuski i inne, Michała Kłobukowskiego – język angielski, Halinę Kralową – język włoski, Małgorzatę Łukasiewicz – język niemiecki, Marynę Ochab – język francuski i Jacka Poniedziałka – język angielski. Laureata Nagrody poznamy podczas Gdańskich Spotkań Tłumaczy...

 
 

"Muzyka i emocje" Budda, "Historia ciała" t. 1 i wiele innych nowości!

Zapowiedzi

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria przypomina o kilku swoich ostatnich nowościach wydawniczych:

 

Odnalezione w tłumaczeniu - Tygodnik Powszechny

Nowości

W najnowszym, świątecznym numerze Tygodnika Powszechnego znajdą Państwo specjalny dodatek „Odnalezione w tłumaczeniu”, powstały we współpracy z Instytutem Kultury Miejskiej w Gdańsku.

 

Dwie zapowiedzi wydawnictwa słowo/obraz terytoria

Zapowiedzi

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria poleca Państwa uwadze dwie zapowiedzi tytułowe: Schulz. Między mitem a filozofią i Architekturę literackiego romansu":

 

„Odnalezione w tłumaczeniu”: nabór na warsztaty dla tłumaczy i tłumaczek literatury anglojęzycznej na język polski

Wydarzenia

Instytut Kultury Miejskiej w ramach Gdańskich Spotkań Tłumaczy Literatury „Odnalezione w tłumaczeniu” organizuje warsztaty dla tłumaczy i tłumaczek literatury anglojęzycznej na język polski. Rekrutacja osób zainteresowanych trwa do 25 listopada. Zajęcia z tłumaczenia, w trzech sześciogodzinnych sesjach – 17 stycznia, 21 lutego i 21 marca, poprowadzi zajmująca się tłumaczeniami w teorii i praktyce Agnieszka Pokojska.

 

Zapowiedzi słowa/obrazu terytorium

Zapowiedzi

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria zapowiadają kilka interesujących tytułów:

 

Festiwal Grassomania

Tegoroczna, szósta edycja Festiwalu Grassomania odbędzie się w siedzibie Gdańskiej Galerii Miejskiej noszącej imię noblisty oraz w jej okolicach - miejscach zabytkowej Starówki gdańskiej, bezpośrednio związanych z powieściami Güntera Grassa: "Blaszanym bębenkiem", "Turbotem" i "Wróżbami kumaka".

 

30 września - Międzynarodowy Dzień Tłumacza

Wydarzenia

W Warszawie, Krakowie i Gdańsku odbędą się wydarzenia nawiązujące do święta tłumaczy obchodzonego tradycyjnie w dniu świętego Hieronima, pierwszego tłumacza Biblii na język łaciński.

 

Słowo/obraz terytoria: nowe ebooki w ofercie

Nowości

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria poszerzyło ofertę e-booków. Wśród nich znajdują się zarówno nowości, jak i tytuły od lat niedostępne w sprzedaży stacjonarnej.  

 

Nowość i zapowiedzi - słowo/obraz terytoria - wrzesień 2014

Zapowiedzi

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria prezentują nowość i zapowiedzi tytułowe września 2014:

 

Noc Czytania, czyli plenerowa akcja literacka w Gdańsku

Literatura dla małych i dużych, warsztaty, kiermasz książek, czytana wieczorynka, film, komiksy oraz spotkania z pisarzami i pisarkami – to wszystko znaleźć będzie można na Targu Węglowym wieczorem 29 sierpnia w ramach organizowanej przez Instytut Kultury Miejskiej Nocy Czytania.

 

Gdańsk ma swoją encyklopedię - Gedanopedię

Nowości

Pierwsza w historii miasta Encyklopedia Gdańska, została wydana 24 listopada 2012 roku. Teraz jest już jej wirtualna kopia – Gedanopedia.

 

Literacki spacer po Gdańsku

„Zbiórka na odlot. Spacer po Zaspie”, „Pochłanianie Gdańska”, „Dlaczego Oliwa?” - to wybrane tytuły ośmiu spacerów literackich organizowanych w sierpniu i na początku września przez Instytut Kultury Miejskiej. W roli przewodników po Wrzeszczu, Głównym Mieście czy Żabiance wystąpią m.in. Tadeusz Dąbrowski, Krystyna Bonda i Mieczysław Abramowicz.

 

Wszystkie książki (oprócz 2014 r.) za 9,90 zł i 19,90 zł!

Nowości

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria zachęcają do skorzystania wielkiej przeceny książek z lat poprzednich:

 

Książka "Gdańsk - miasto od nowa" P. Perkowskiego nominowana do Nagród Historycznych POLITYKI 2014!

Wydawnictwa

Książka Piotra Perkowskiego Gdańsk. Miasto od nowa. Kształtowanie społeczeństwa i warunki bytowe w latach 1945–1970 została nominowana do Nagród Historycznych POLITYKI 2014 w kategorii Prace naukowe i popularnonaukowe.

 

Zapowiedzi wydawnicze słowa/obrazy terytorium - kwiecień 2014

Zapowiedzi

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria lubi zaskakiwać różnorodnością tematyczną. I tym razem polecamy Państwu ich ze wszech miar interesujące tytuły:

 

Nowość słowa/obrazu terytoria: Mirosław Przylipiak "Kino bezpośrednie. 1963-1970. Czas autorów"

Nowości

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria przedstawia swoje kolejne kwietniowe nowości tytułowe:

 
 

100 tytułów za 10, 20 I 50 zł! Rabaty do 70%

Wydawnictwa

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytorium ogłasza kolejną akcję rabatową obejmującą ponad 100 tytułów:

 

Wydawnictwo słowo/obraz terytoria - zapowiedzi kwietnia 2014 -

Zapowiedzi

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria jak co miesiąc oferują nam jak zawsze interesujące zapowiedzi wydawnicze:

 

Kwietniowe nowości wydawnictwa słowa/obraz terytoria

Nowości

Gdańskie wydawnictwo pomimo trudnej sytuacji publikuje znakomite rzeczy, o czym można się przekonać czytając ich kwietniowe nowości i zapowiedzi tytułowe.

 

Słowo/obraz terytoria - wszystkie tytuły 30% taniej!

Nowości

Wszystkie tytuły wydawnictwo słowo/obraz terytoria oferuje30% taniej. Promocja trwa do 8 kwietnia 2014. Przy zamówieniach o wartości powyżej 200 zł wydawnictwo pokrywa koszt wysyłki.

 

Zapowiedzi tytułowe wydawnictwa słowo/obraz terytoria

Zapowiedzi

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria mocno weszło na rynek wydawniczy 2014 roku. Oto ich kolejne zapowiedzi wydawnicze:

 

Nowość słowa/obrazu terytoria: G. Genette "Palimpsesty" A.Filipowicz "Sztuka mięsa"

Nowości

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria prezentuje dwie nowości tytułowe: G. Genette "Palimpsesty" i A.Filipowicza "Sztuka mięsa":

 

Europejski Poeta Wolności

Wydarzenia

W pierwszych dniach wiosny, między 19 a 22 marca, do Gdańska przyjadą poeci z siedmiu krajów: Austrii, Belgii, Chorwacji, Estonii, Grecji, Kazachstanu i Szwajcarii. Program festiwalu oraz towarzyszących mu literackich, muzycznych i filmowych wydarzeń ułożył Tadeusz Dąbrowski - poeta, eseista, krytyk literacki, jednocześnie dyrektor artystyczny trzeciej edycji Europejskiego Poety Wolności.

 

Zapowiedź słowa/obrazu terytoria: Anna Filipowicz "Sztuka mięsa. Somatyczne oblicza poezji"

Zapowiedzi

Kolejna zapowiedź tytułowa gdańskiego wydawnictwa obraz/terytorium traktuje o współczesnej polskiej poezji pt. "Sztuka mięsa. Somatyczne oblicza poezji":

 

Franciszek Fenikowski Pieśń o Gdanie - nowość słowa/obrazu terytorium

Nowości

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria poleca Państwu kolejny swój tytuł: "Basń o Gdanie" Franciszka Fenikowskiego:

 

Nowości słowa/obrazu terytorium: Rosiek "Mickiewicz (po śmierci). Studia i szkice nekrograficzne"

Nowości

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria poleca kilka nowości wydawniczych grudnia 2013 i stycznia 2014.

 

Nagroda za twórczość translatorską

Nagrody

Prezydent Miasta Gdańska, Paweł Adamowicz ustanowił Nagrodę za Twórczość Translatorską im. Tadeusza Boya Żeleńskiego.

 

Gdańsk czyta dzieciom

W sobotę 16 listopada o godz.15:00 zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu "Gdańsk czyta dzieciom".

 

Nowość wydawnictwa GWP: "Uwieść podświadomość. Psychologia reklamy" Roberta Heatha

Nowości

Wydaje Ci się, że jesteś odporny na działanie reklamy? To tylko złudzenie… Każdego dnia ulegasz jej wpływom i nawet o tym nie wiesz. W jaki sposób reklama „uwodzi” naszą podświadomość? Na czym naprawdę opiera się jej skuteczność? Dlaczego wpływa na nasze zachowanie? I czy można jej się oprzeć?

 

Z książką na walizkach. VI Pomorskie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami.

Już po raz szósty WiMBP w Gdańsku zaprasza wszystkich czytelmaniaków do udziału w „Pomorskich spotkaniach pisarzy z młodymi czytelnikami Z książką na walizkach”.

 

"Myślenie wzrokowe" R. Arnheima i "Bogowie u władzy" M. Milewskiej ponownie w sprzedaży!

Nowości

Gdańskie wydawnictwo słowo obraz/terytoria poleca Państwa uwadze kilka swoich ostatnich nowości: Myślenie wzrokowe (wyd. II) i Bogowie u władzy. Od Aleksandra Wielkiego do Kim Dzong Ila (dodruk)  

 

Książka w podróży

Wydarzenia

Na warszawskim Dworcu Centralnym zainicjowano w poniedziałek akcję "Książka w podróży". Na siedmiu dworcach w Polsce po raz pierwszy otwarto półki tzw. bookcrossingowe, gdzie można wziąć bezpłatnie książkę w podróż lub zostawić już przeczytaną.

 

Publikacja "BIBLIOCAMP BLOGI/ KSIĄŻKI/ LUDZIE" -

Biblioteki

To pierwsza publikacja elektroniczna wydana przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku. Znajdziecie w niej porady dla czytelników i autorów startujących blogów, informację o tym jak internet zmienił rynek wydawniczy, trochę rozważań teoretycznych oraz garść inspiracji jak radzić sobie na własnym blogowym podwórku czy wydać własną książkę wykorzystując crowdfunding.

 

Wakacyjna Sztuka Czytania - konkurs fotograficzny

Wydarzenia

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zaprasza do udziału w kolejnym konkursie w ramach projektu "Sztuka Czytania".

 

Bałtycki Festiwal Komiksu 2013

Już po raz szósty Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku oraz Wydawnictwo HANAMI zapraszają fanów historii obrazkowych na Bałtycki Festiwal Komiksu.

 
 

BIBLIOCAMP 2013

Biblioteki

7 maja rusza trzecia edycja edukacyjno-kulturalnego projektu BiblioCamp realizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku.

 

Gdańsk: zapowiedź otwarcia wyremontowanej biblioteki przy Jagiellońskiej

Biblioteki

Szanowni Państwo! Już od 6 maja czytelnicy z Przymorza będą mogli korzystać z otwartej po remoncie filii nr 9 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

 

Warsztaty pisarskie w bibliotece - zgłoszenia do 6 maja

Biblioteki

Zapraszamy do udziału w intensywnych warsztatach pisarskich, które odbędą się w dniach 13 - 24 maja w Bibliotece Głównej WiMBP (ul. Targ Rakowy 5/6, Gdańsk).

 
 

Gdańsk: w tramwajach zamiast papierowych książek będą e-booki

Wydarzenia

O książkach w gdańskich tramwajach słyszeliśmy już kilkakrotnie, przy okazji rozpoczęcia akcji, po tym, jak większość książek zniknęła z pojazdów komunikacji miejskiej, a także przy okazji Prima Aprilis. Tym razem rzeczywiste książki mają zastąpić wirtualne.

 

Marco Patricelli, autor książki "Umierać za Gdańsk" w Polsce

Wydarzenia

Zapraszamy na spotkania z autorem książki Umierać za Gdańsk Marco Patricellim. Warszawa: 19 maja, godzina 13:00, Stadion Narodowy, Sala Londyn C. Spotkanie jest organizowane przez Wydawnictwo Bellona oraz Włoski Instytut Kultury.

 

Nowości, zapowiedzi słowo/obraz twerytoria - kwiecień 2013

Zapowiedzi

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria prezentuje swoje kwietniowe zapowiedzi wydawnicze

 

Mrożąca krew w żyłach wiadomość dla skrytych książkożerców z Gdańska

Wydarzenia

Urzędnicy z Gdańska znaleźli sposób na "znikające" z tramwajów książki, które umieszczono w pojazdach komunikacji miejskiej w ramach akcji promującej czytelnictwo.

 

Recenzja: "O królewnie, która chciała jeździć koparką"

Królewna Monika miała tylko jedno marzenie- jeździć koparką. Wbrew woli rodziców i dworzan, ku ogólnemu zdumieniu poddanych, robiła wszystko, aby to marzenie zrealizować. Nie jadła, zaczęła dostawać gorsze stopnie, a co najgorsze, zaśpiewała tak brzydko podczas konkursu, że wszystkie damy dworu zemdlały.

 

Książki, które sami chcielibyśmy mieć na swoich półkach // 35% taniej

Nowości

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria poleca Państwu tytuły, z których jest szczególnie dumne i wszystkie w cenie o 35% taniej:

 

Recenzja: "Uśmiech. Instrukcja obsługi" Piotr Szarota

Recenzje

Pewna nauczycielka, chcąc wyrazić swoją aprobatę dla błyskotliwych odpowiedzi afrykańskiego ucznia, narysowała na marginesie jego pracy uśmiechniętą buźkę. Jakież było jej zdziwienie, gdy po zajęciach student podszedł do niej z rozgniewaną miną, oznajmiając, że w jego kraju taki symbol oznacza człowieka niezbyt rozgarniętego.

 

Informacja o aktualnej sytuacji wydawnictwa słowo/obraz terytoria

Wydawnictwa

Drodzy czytelnicy, Wydawnictwo słowo/obraz terytoria jest w stanie upadłości układowej, ale wydaje i nadal będzie wydawało książki – tak samo i tej samej rangi, jak przez ostatnich osiemnaście lat działalności.

 

"O królewnie, która chciała jeździć koparką"

Ponieważ lubimy odważne pomysły, zwłaszcza dobrze zilustrowane, polecamy książeczkę Janusza Wilczyńskiego z obrazkami Moniki Pollak.

 

Gdańsk wspiera czytanie w tramwaju

Wydarzenia

Gdańskie tramwaje zmieniły się w mobilne czytelnie. Nie trzeba już nosić własnych książek, żeby czytać w komunikacji miejskiej - biblioteka zaopatrzyła pojazdy w swoje zbiory.

 

Encyklopedia Gdańska w sobotę u czytelników

Nowości

Pierwsza w historii Encyklopedia Gdańska trafi do czytelników. Na publikację składa się około 4 tysięcy haseł, 1600 zdjęć, grafik i map oraz 600 tabel i wykresów.

 

"Sztuka Czytania" - pierwszy Festiwal Czytelniczy w Gdańsku - 23-25 listopada 2012

Biblioteki

W piątek 23 listopada, w Bibliotece Manhattan rozpocznie się pierwszy Festiwal Czytelniczy w Gdańsku "Sztuka Czytania".

 

Nowy tytuł wydawnictwa Marpress: "Gdańsk w baśniowej szacie"

Nowości

Szanowni Państwo, Z przyjemnością informujemy, że właśnie ukazał się nakładem Wydawnictwa Marpress długo oczekiwany zbiór legend autorstwa prof. Jerzego Sampa pt. „Gdańsk w baśniowej szacie”.

 

IPN Muzeum Stutthof w Sztutowie wydało publikację o" "Pamiętamy, pamiętamy.. Pomorze Gdańskie i obóz Stutthof 1939-1945"

Wydarzenia

„Pamiętamy, pamiętam… Pomorze Gdańskie i obóz Stutthof 1939-1945” to tytuł publikacji przygotowanej przez zespół pracowników Działu Oświatowego Muzeum Stutthof w Sztutowie, a wydanej przez Instytutu Pamięci Narodowej. Jest to nowatorski w formie i innowacyjny w treści pakiet materiałów edukacyjnych, które skierowane są do szkół wszystkich szczebli. Mają wspomagać rozwój wiedzy i zainteresowanie historią najnowszą. Zgromadzony w ramach projektu materiał, składający się z różnorodnych tekstów...

 

Kolejna edycja promocji - 40%, od 8 września na stronie wydawnictwa

Wydawnictwa

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria ogłasza jak co roku o tej porze akcję rabatową - do 40% - na 21 wybranych tytułów.

 

Nowości wydawnicze słowo/obraz terytoria

Nowości

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria poleca Państwu kilka swoich ostatnich tytułowych nowości:

 

Największy book change w Trójmieście! Już w sobotę

Wydarzenia

Po długich miesiącach oczekiwania na dogodny moment, a potem po wielu tygodniach intensywnego omawiania sprawy - JEST! Największe spotkanie bookcrossingowe w Trójmieście odbędzie się w najbliższą sobotę, 21 lipca w Cafe Szafa (ul. Podmurze 2, Gdańsk).

 

Noblista otworzył w Gdańsku wystawę własnych akwarel

Z udziałem Güenter Grass odbył się w sobotę w Gdańsku wernisaż wystawy prac noblisty pt. "Akwarele". Na ekspozycję składają się głównie ilustracje do dwóch książek pisarza: opowiadań "Moje stulecie" i zbioru poezji "Rzeczy znalezione".

 

Pikietowali ws. historii w Gdańsku

Wydarzenia

Ponad 100 osób pikietowało w środę przed Pomorskim Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku przeciwko zmianom w systemie oświaty dotyczących nauczania historii. Protestujący wręczyli wojewodzie list otwarty w tej sprawie do premiera i szefowej MEN.

 

Nowości wydawnictwa słowo/obraz terytoria - maj 2012

Nowości

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria jak trzyma w zanadrzu kilak interesujących tytułów:

 

Szwedzkie dzieci kochają kryminały. A polskie?

W gdańskim Teatrze Miniatura najmłodsi widzowie już wkrótce zobaczą pierwszą część teatralnego serialu detektywistycznego - adaptację szwedzkiego bestsellerowego kryminału dla dzieci.

 

"ACTA? Debata o wolności i własności" w Gdańsku

Prawo, Internet

W sobotę 4 lutego, w godz. 12-16, w Sali BHP w Gdańsku odbędzie się publiczna debata na temat ACTA. W dyskusji na temat wolności i własności udział wezmą Minister Administracji i Cyfryzacji, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, studenci, którzy zainicjowali zbieranie podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie ACTA, a także przedstawiciele NGOs, eksperci i przedsiębiorcy z branży nowych technologii.

 

Biblioteka w centrum handlowym

Biblioteki

Pierwsza w Polsce biblioteka w obiekcie handlowym powstanie w CH Manhattan w Gdańsku - Wrzeszczu - podał portal radiogdansk.pl.

 

Relacja: 5 minut dla książki - Czytamy pod choinką

Pięć Minut dla Książki – Czytamy pod choinką jest nową formułą literackiego flashmobu pokazującą, że czytać można zawsze i wszędzie – o każdej porze.

 

Historia awangardowego małżeństwa Themersonów w "Stoczni Kultury"

Powstające w Gdyni Muzeum Emigracji zaprasza w niedzielę 2 października do Stoczni Kultury na projekcję dokumentu "Themerson & Themerson" oraz spotkanie z Wiktorią Szymańską, autorką filmu. Początek o godz. 15.00.

 

"Przed obrazem" G. Didi-Hubermana w nowej serii

Nowości

Szanowni Państwo, już wkrótce książką Georgesa Didi-Hubermana "Przed obrazem" gdańskie wydawnictwo słopwo/obraz terytoria rozpocznie nową serię, którą nazwaliśmy „Epoka obrazu”.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.