RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Najlepsza książka lata 2016. Nowy plebiscyt z tytułami Oficyny Impuls

Nowości

Drodzy Czytelnicy, 17 maja wystartował nowy plebiscyt wortalu Granice.pl na Najlepszą książkę lata 2016!

 

Najlepsza Książka na Wiosnę 2016 - w oparach IMPULSU

Nowości

A w kuźni Impulsu, jak zwykle – wrze. Wśród gorących tytułów na plan pierwszy wysuwają się trzy: nowy podręcznik akademicki:

 

Plebiscyt na najlepszą książkę historyczną I półrocza 2015 roku już na półmetku!

Wydarzenia

Internauci oraz jurorzy wyłonili publikacje nominowane do nagrody w plebiscycie Historia Zebrana, którego celem jest wskazanie najlepszych książek historycznych w Polsce.

 

Zagłosuj na najlepszą historyczną książkę 2015 roku!

Wydarzenia

Rozpoczął się plebiscyt „Historia Zebrana”, w którym internauci i eksperci wybierają najlepsze książki historyczne w Polsce.

 

Internauci wybierają najlepszą książkę historyczną 2014 roku

Wydarzenia

Zapraszamy do zapoznania się z informacją prasową na temat konkursu i plebiscytu Historia zebrana 2014 współorganizowanego przez portal Histmag.org.

 

"Dezerterzy" Charlesa Glassa zwyciężyli w plebiscycie Historia zebrana

Wydawnictwa

"Dezerterzy" Charlesa Glassa zwyciężyli w plebiscycie Historia zebrana organizowanym przez redakcje Histmag.org i Granice.pl na najlepsze książki historyczne I półrocza 2014.   .

 

Najlepsze książki historyczne 2012 roku nagrodzone!

Podczas Warszawskich Targów Książki Sławomir Krempa i Michał Świgoń – organizatorzy plebiscytu na najlepszą książkę historyczną „Historia Zebrana” – wręczyli pamiątkowe dyplomy zwycięskim wydawcom. Inicjatywa jest projektem dwóch internetowych redakcji - wortalu Granice.pl i portalu Histmag.org.

 

Cała Polska czyta… pod chmurką!

Wydarzenia

Akcje bookcrossingowe, spotkania autorskie, debaty o książkach i literaturze i wielkie plenerowe czytanie w 25 miastach Polski. 23 kwietnia 2013 startuje kolejna edycja akcji “5 minut dla książki”.

 

Ostatnie dni zgłoszeń do plebiscytu „Najlepsza książka na lato”!

Wydarzenia

Do piątku, 19 kwietnia 2013, zgłaszać można książki do konkursu i plebiscytu „Najlepsza książka na lato”, organizowanego po raz kolejny przez redakcję serwisu Granice.pl – wszystko o literaturze.

 

Książki Roku 2012

Wydarzenia

We wtorek, 12 lutego 2013 w Głównej Księgarni Technicznej w Warszawie ogłoszone zostały wyniki plebiscytu "Książki Roku 2012" (www.ksiazkiroku.pl), podsumowującego cykl kwartalnych konkursów na najlepsze literackie premiery, organizowany przez redakcję serwisu Granice.pl W ubiegłym roku oddano w nich ponad 200 tysięcy głosów.

 

Ostatnia szansa zgłoszenia książki do plebiscytu „Najlepsza książka na zimę”

Wydarzenia

Tylko do najbliższego wtorku, 20 listopada 2012, zgłaszać można książki do konkursu i plebiscytu „Najlepsza książka na zimę”, organizowanego po raz kolejny przez redakcję wortalu literackiego Granice.pl Konkursowi tradycyjnie towarzyszy plebiscyt „Najlepsza książka na Gwiazdkę”, który wskazywać ma czytelnikom, jakie książki powinni sprezentować swym bliskim z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Wyniki poznamy podczas Salonu Ciekawej Książki w Łodzi.

 

Ostatnie dni zgłoszeń w konkursach „Najlepsza książka na jesień” i „Najlepsza książka psychologiczna!

Wydarzenia

Tylko do poniedziałku, 1 października 2012, do godziny 15:00 przyjmowane będą zgłoszenia w konkursie i plebiscycie „Najlepsza książka na jesień”, któremu towarzyszy plebiscyt „Najlepsza książka psychologiczna”. Godzinę później rozpocznie się rywalizacja, której wyniki poznamy w pierwszym dniu Targów Książki w Krakowie.

 

Już jutro w Krakowie - wręczenie nagród Historii Zebranej

Plebiscyt na najlepszą książkę historyczną Historia Zebrana organizują cyklicznie redakcje portalu historycznego Histmag.org i wortalu literackiego Granice.pl.

 

5 minut dla książki – cała Polska czyta pod chmurką!

22 kwietnia o godzinie 17:00 miłośnicy książki spotkają się w centralnych punktach co najmniej 24 miast i miejscowości, by wspólnie przeczytać fragment książki Marii Pruszkowskiej „Przyślę Panu list i klucz” oraz żeby zachęcać przechodniów, by częściej sięgali po dobrą lekturę. Wszystko to w ramach drugiej edycji akcji „5 minut dla książki”, organizowanej pod hasłem „Czytamy pod chmurką”.

 

"One nas inspirują"

Które kobiety sprawiły, że nasze życie stało się lepsze? Które kobiety stanowią dla nas wzór do naśladowania, które nas inspirują i skłaniają do działania? Wydawnictwo MG i redakcja wortalu literackiego Granice.pl zapraszają Internautów do wybrania najbardziej inspirujących kobiet, ogłaszając konkurs "One nas inspirują"!

 

Wręczenie nagród w konkursie i plebiscycie "Najlepsza książka roku" edycja 2011

We czwartek, 16 lutego 2012 r. o godzinie 14:00 w Galerii Książki w Warszawie poznamy tytuły książek nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie i plebiscycie „Najlepsza książka roku” edycja 2011.

 

Plebiscyt na Najlepsze Książki Roku - Edycja 2011

Wydawnictwa

4 tytuły Wydawnictwa SALWATOR biorą udział w plebiscycie wortalu literackiego granice.pl na "Najlepsze Książki Roku - Edycja 2011".

 

Gwiazdy dla najlepszych, czyli zwycięzcy konkursu „Najlepsza książka na Gwiazdkę”!

W piątek, 9 grudnia 2011 ogłoszona została kolejna lista książek nagrodzonych – tych, które sięgają gwiazd. Okazją do tego był konkurs i plebiscyt na „Najlepszą książkę na Gwiazdkę”, który już od kilku lat podpowiada, co warto czytać i jaki tytuł może znaleźć się wśród świątecznych prezentów.

 

Stanowisko IKP w sprawie artykulu wortalu granice.pl

Wydarzenia

Pan Sławomir Krempa Redaktor Naczelny Granice.pl – wortal literacki Katowice

 

Największy czytelniczy flash mob w kraju! - Poczytają pod choinką!

Już w najbliższą środę, 7 grudnia, odbędzie się – mamy nadzieję – największy czytelniczy flash mob w kraju! Wszystkich miłośników książki – z Warszawy i z całej Polski – zapraszamy do głośnego czytania pod choinką na Placu Zamkowym.

 

Nie karm książkowego potwora! Kupuj u wydawcy!

Wydarzenia

Gdzie kupujesz nowości książkowe? W małych księgarenkach? W centrach handlowych? W księgarniach sieciowych? A może za pośrednictwem Internetu? Zastanów się dobrze, bowiem Twoja odpowiedź może mieć wpływ na to, czy będziesz jeszcze miał co czytać?

 

Spoko! To tylko rodzinka – nagrodzona przez internautów w kategorii „Szczypta humoru”

Spoko! To tylko rodzinka – nagrodzona przez internautów w kategorii „Szczypta humoru” w plebiscycie Najlepsza książka dla młodych czytelników wortalu literackiego Granice.pl

 

Historia Zebrana (lato 2011) - zaproszenie dla wydawców książek historycznych

7 czerwca wystartuje letnia edycja konkursu i plebiscytu na najlepszą książkę historyczną „Historia Zebrana”. Organizowany jest on przez redakcje: wortalu literackiego Granice.pl oraz portalu historycznego Histmag.org. Zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń opublikowanych przez Państwa książek historycznych, wydanych w 2011 roku.

 

Wybierzmy książki dla premiera!

Wydarzenia

Akcja promocji czytelnictwa: “Polećmy książki premierowi” wchodzi w decydującą fazę. Eksperci wybrali 25 tytułów spośród blisko 200 książek poleconych Donaldowi Tuskowi przez internautów. Na stronie internetowej akcji: www.czytambolubieto.pl rozpoczęło się głosowanie, które potrwa do 8 maja. W jego efekcie wyłonionych zostanie 10 pozycji, które trafią do premiera podczas Warszawskich Targów Książki.

 

Iskry zachęcają do głosowania na "najlepszą książkę historyczną"

Szanowni Państwo,   Zapraszamy do udziału w plebiscycie „Historia zebrana”, zorganizowanym wspólnie przez redakcje portalu historycznego Histmag.org oraz wortalu literackiego Granice.pl i oddania swojego głosu na najlepszą, Państwa zdaniem, książkę historyczną 2010 r.

 

II etap konkursu na najlepszą książkę katolicką

Wydawnictwo Salwator przeszło do II etapu konkursu na najlepszą książkę katolicką zorganizowanego przez portal literacki Granice.pl.

 

Znamy nominowane tytuły w plebiscycie „Najlepsza książka katolicka”!

Czy książka może ukoić serce i duszę? Nieść spokój, radość, przesłanie miłości i wiary? Jak wybrać wartościowe książki o tematyce religijnej, czy też poruszające zagadnienia duchowości, kontemplacji otoczenia, doświadczania cudu istnienia?  

 

Plebiscyt na najlepszą książkę historyczną "Historia zebrana"

Nagrody

Skąd czerpać wiedzę na temat najbardziej wartościowych książek historycznych? Pomoże w tym plebiscyt, organizowany przez redakcje: portalu historycznego Histmag.org i wortalu literackiego Granice.pl. Najlepsze pozycje historyczne w trzech kategoriach zostaną wybrane w głosowaniu jury i internautów. Będą one również nagrodami dla osób głosujących.    

 

Plebiscyt „Najlepsza książka katolicka” rozpoczęty!

W obecnych czasach, pełnych zmian, pogoni za karierą, pieniądzem i dobrami materialnymi brakuje niekiedy chwili zatrzymania się w biegu, refleksji, spojrzenia w głąb siebie oraz wiary, która utrzymuje nas w duchowej czystości.  

 

Historia zebrana - plebiscyt i konkurs na najlepszą książkę historyczną

Trwa zbieranie zgłoszeń do konkursu i plebiscytu na najlepszą książkę historyczną. Organizatorami przedsięwzięcia są redakcje portalu historycznego Histmag.org i wortalu literackiego Granice.pl.

 

Ostatnie dni zgłoszeń!

Jeszcze tylko w pierwszych dniach przyszłego tygodnia – do 21/22 lutego 2011 można zgłaszać książki w konkursach i plebiscytach "Najlepsza książka na wiosnę" oraz "Najlepsza książka katolicka".

 

Znamy już nominowanych w plebiscycie „Najlepsza książka na gwiazdkę”!

Z racji tego, że Święta tuż, tuż, czas pomyśleć o prezentach dla swoich bliskich. Zarówno Mikołaj, Gwiazdka, jak i Dziadek Mróz wiedzą, że najlepszym prezentem na Boże Narodzenie, cieszącym właściwie każdego, są książki. Ale jakie?

 

Znamy już nominowanych w plebiscycie „Najlepsza książka na gwiazdkę”!

Nagrody

Z racji tego, że Święta tuż, tuż, czas pomyśleć o prezentach dla swoich bliskich. Zarówno Mikołaj, Gwiazdka, jak i Dziadek Mróz wiedzą, że najlepszym prezentem na Boże Narodzenie, cieszącym właściwie każdego, są książki. Ale jakie?

 

Najlepsza książka na jesienno-zimowe wieczory wortalu Granice.pl

Wokół książek

Wydawnictwo Mag Z radością informuje, że opublikowana przez Wydawnictwo Mag książka" Miasto popiołów" Cassandry Clare otrzymały nominację jurorów do tytułu „Najlepsza książka na jesienno-zimowe wieczory wortalu Granice.pl".

 

Konkurs "Literacki Blog Roku 2009" rozstrzygnięty!

Nagrody

Znamy już laureatów konkursu "Literacki Blog Roku 2009". W sobotę 7 listopada o godzinie 13:00 na scenie głównej podczas Targów Książki w Krakowie miało miejsce ogłoszenie wyników i wręczenie nagród najlepszym blogerom.

 

Literacki blog roku i najlepsze książki historyczne

Wydarzenia

Sobota, 7 listopada, to dzień ogromnie ważnych wydarzeń podczas Targów Książki w Krakowie. O godzinie 13:00 na scenie głównej rozpocznie się świętowanie dziesięciolecia istnienia wortalu literackiego www.Granice.pl, połączone z ogłoszeniem wyników organizowanych przez redakcję serwisu konkursów – „Najlepsze książki historyczne” oraz „Literacki Blog Roku 2009”.

 

Konkurs literacko-plastyczny pt. "Prawie wszystko o Aniołach"

Wydarzenia

Galeria Audialnia w Krakowie oraz wortal literacki Granice.pl organizują wystawę oraz konkurs dla poetów i artystów-plastyków na temat postaci aniołów.

 

Konkurs na najlepszą książkę historyczną

Konkursy

Jeszcze tylko tydzień pozostał do upływu terminu składania zgłoszeń do konkursu "Najlepsza książka historyczna wortalu Granice.pl" organizowanego w ramach cyklu wydarzeń "Historia zebrana".

 

Najlepsza książka na lato - wyróżnienie w konkursie wortalu Granice.pl

Wokół książek

Książka Krzysztofa Popławskiego pt. "Rok taty" otrzymała wyróżnienie w konkursie "Najlepsza książka na lato", ogłoszonym przez wortal Granice.pl.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.