RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Pierwsze polskie wydanie kolekcji unikatowych rysunków anatomicznych Leonardo da Vinci „Mechanika człowieka"

Nowości

„Mechanika człowieka” to pierwsze w Polsce wydanie książki „Leonardo da Vinci: The Mechanics of Man”, zawierające dokonania wybitnego i genialnego uczonego oraz artysty, na polu anatomii narządu ruchu człowieka.

 

Literatura bez granic

Czy emigracja zmienia język i perspektywę pisarza? Czy to ważne, gdzie stoi biurko, przy którym tworzy? - na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć autorzy zaproszeni do gdańskiego Muzeum Emigracji w ramach projektu „Literatura bez granic", poświęconego współczesnej polskiej literaturze powstałej poza granicami kraju.

 

Recenzja: Nauczycielskie praktyki oceniania poza standardami

Recenzje

Wbrew pozorom problem oceniania poziomu wiedzy uczniów przynależy ze względu na swoją złożoność do sfery badań naukowych. Ale ze względu na swój wymiar społeczny społeczny zahacza też o psychologię, gdzie pojmowana jest jako holistyczna całość - przeplatają się w niej bowiem wątki etyczne, normatywne i prakseologiczne.

 

Odnaleźli książkę Mickiewicza z 1851 roku

Wydarzenia

Warszawscy policjanci odzyskali egzemplarz książki Adama Mickiewicza, wydany w Paryżu w 1851 roku. Książka została skradziona, a złodzieje sprzedali ją za... 4 tys. złotych.

 

Miesiąc Spotkań Autorskich – spotkanie 31 lipca: Grażyna Plebanek

Zapraszamy na kolejne spotkania w ramach Miesiąca Spotkań Autorskich! We czwartek 31 lipca w Mediatece naszym gościem będzie o godz. 19.00 Grażyna Plebanek. Zapraszamy!

 

"Korespondent" - wstrząsająca powieść Grażyny Jagielskiej już w sierpniu nakładem W.A.B. oraz jako audiobook!

Nowości

Żona jednego z najważniejszych polskich reporterów, Wojciecha Jagielskiego, w przejmującej opowieści o losie korespondenta wojennego. Wstrząsającą powieść Grażyny Jagielskiej "Korespondent”.

 

Odpowiedź na pismo Pani Grażyny Szarszewskiej, dyrektor PIK

Ustawa

Projekt ustawy o stałej cenie książki został przedstawiony przez PIK na konferencji prasowej pod koniec lutego 2014 z jednoczesną informacją, że przekazano go już do Sejmu. Wcześniej projekt nie był dostępny w mediach ani nawet na stronie PIK.

 

Recenzja: "A u nas w domu. Opowieści dzieci fabrykanta"

Grażyna Bąkiewicz, autorka niniejszej pozycji, jest uznaną pisarką w polskim środowisku literackim . Pisze książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych , i tworzy z sukcesami, gdyż jest laureatką kilku prestiżowych nagród. Zatem gdy czyta się życiorys pani Grażyny, wymagania wobec tej najnowszej książki również rosną. I powiem szczerze – raczej się Państwo nie zawiedziecie.

 

Wydawnictwo Mundin podbija Internet

Wydawnictwa

Założone przez najbogatszą Polkę - Grażynę Kulczyk Wydawnictwo nie ma jeszcze swojej strony internetowej, ale mimo to wciąż mnożą się w mediach informacje na jego temat.

 

Ruszyło wydawnictwo Mundin

Wydawnictwa

W czerwcu w Poznaniu swoją działalność rozpoczęło nowe wydawnictwo Mundin, które powstało z inicjatywy mecenasa sztuki i bizneswoman Grażyny Kulczyk oraz artysty Honzy Zamojskiego. "Nasze plany wydawnicze to przede wszystkim dobrze zaprojektowane książki o sztuce. Swoimi publikacjami chcemy podkreślić pierwotną wartość książek, rzemiosła druku oraz szlachetność papieru i materiałów z jakich będą wykonane" - czytamy w komunikacie oficyny.

 

Autorki Wydawnictwa W.A.B. na Kongresie Kobiet

Wydarzenia

Zapraszamy na Kongres Kobiet i spotkania z wyjątkowymi kobietami - autorkami Wydawnictwa W.A.B. w Pałac Kultury i Nauki w Warszawie.

 
 
 

Rocznica śmierci Grażyny (Gajki) Kuroń

Wydarzenia

23 XI 2012 przypada 30. rocznica śmierci Grażyny (Gajki) Kuroń. Tego dnia o g. 18.00 w kościele sióstr Wizytek w Warszawie (Krakowskie Przedmieście 34) odbędzie się msza w intencji Grażyny, Jacka i Macieja Kuroniów.  

 

Grażyna Bastek, „Warsztaty weneckie w drugiej połowie XV i w XVI wieku. Bellini, Giorgione, Tycjan, Tintoretto”

Recenzje

Ogromną stratą dla wszystkich czytelników jest tak skromna obecność publikacji wydawnictw uniwersyteckich na półkach księgarń, a także, nieuzasadniony, lęk przed ich hermetyzmem, czy gąszczem żargonu.

 

Recenzje: Niebiezpieczne związki"

Recenzje

"Niebezpieczne związki" większości z nas kojarzą się z filmem z Glenn Close, John Malkovich i Michelle Pfeiffer.

 

Grażyna Szarszewska Prezesem Polskiej Izby Książki

Wydarzenia

Na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Polskiej Izby Książki na 15. Tragach Książki w Krakowie dokonano wyboru nowego Prezesa PIK. Została nim p. Grażyna Szarszewska.

 

"Nauczycielskie praktyki oceniania poza standardami"

Nowości

Prezentujemy wam drodzy czytelnicy kolejną nowość Oficyny Wydawniczej Impuls dotyczącą szkolnictwa.

 

Odznaczenia Prezydenta RP dla zasłużonych redaktorek PIW-u

Wydarzenia

Wieloletnie redaktorki i edytorki pięciotomowego dzieła Listy Henryka Sienkiewicza wydanego przez Państwowy Instytut Wydawniczy zostały odznaczone wczoraj (19.04) w Belwederze za wybitne osiągnięcia w pracy naukowo-badawczej oraz za "działalność na rzecz propagowania i upowszechnienia dziedzictwa narodowego".

 

Ciekawe tytuły w BezKartek.pl

Nowości

Poniżej przedstawiamy Państwu omówienia dwóch ciekawych e-booków będących w sprzedaży w księgarni internetowej www.bezkartek.pl: "Nielegalne związki, autorstwa Grażyny Plebanek i "Być kobietą czyli skuteczny sposób na mężczyznę".

 

Grażyna Plebanek w Londynie

19 lutego, w sobotę, Instytut Kultury Polskiej w Londynie zaprasza na dyskusję o kobiecej literaturze emigracyjnej z Grażyną Plebanek, autorką książki "Nielegalne związki".

 

Legnicki park na kartach książki

Nowości

W środę w Muzeum Miedzi w Legnicy odbyła się promocja najnowszej książki Grażyny Humeńczuk. Autorka zawarła w niej historię legnickiego parku z przełomu XIX i XX wieku.

 

Nowości w Impulsie

Nowości

Z przyjemnością prezentujemy nowości i zapowiedzi Oficyny Wydawniczej Impuls, w których, jak zwykle, każdy znajdzie wiele niezwykle ciekawych informacji.

 

"Emów. Od świtu do świtu"

Zapowiedzi

Do księgarń trafia właśnie książka wydawnictwa Dwie Siostry "Emów. Od świtu do świtu" z tekstem oraz ilustracjami Weroniki Naszarkowskiej-Multanowskiej oraz zdjęciami Grażki Lange.

 

"Beatrycze i inne"

Zapowiedzi

W serii "Portrety kobiet" ukaże się zbiorowa praca pod redakcją Grażyny Borkowskiej i Lidii Wiśniewskiej "Beatrycze i inne".

 

"4 Pora prozy" w Toruniu

Już w październiku w Toruniu w ramach "4 Pory prozy" odbędzie się cykl spotkań ze znanymi, polskimi prozaikami.

 

Grażyna Kotlubei, Zofia Muzyka - Bilet do Izraela

Recenzje

Od kiedy człowiek pojawił się na tym świecie oprócz zaspakajania swoich podstawowych potrzeb, od zarania swoich dziejów szukał potwierdzenia własnej tożsamości, racji dla swojego bytu. Mówiąc precyzyjnie swoich duchowych korzeni.

 

Konkurs: Grażyna Kotlubei, Zofia Muzyka - Bilet do Izraela

Konkursy

Autorki książki Grażyna Kotlubei i Zofia Muzyka oraz Portal Księgarski zapraszają wszystkich miłośników ambitnej literatury do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym poświęconemu ich wspólnemu dziełu - książce "Bilet do Izraela. W poszukiwaniu duchowej tożsamości".

 

W poszukiwaniu duchowej tożsamości - Bilet do Izraela

Zapowiedzi

Chcemy polecić Państwu książkę dwóch pań: matki Zofii Muzyki i córki Grażyny Kotlubei pisaną w formie listów w latach 1998-2002 zatytułowaną "Bilet do Izraela. W poszukiwaniu duchowej tożsamości" opublikowaną przez wrocławską oficynę wydawniczą ATUT.

 

Grażyna Plebanek, "Nielegalne związki"

Recenzje

A teraz coś z zupełnie innej beczki: "Nielegalne związki" to raj dla eurosceptyków. Co takiego? Ha!, spokojnie, bo proszę sobie wyobrazić, że książka Grażyny Plebanek może przynieść wielką frajdę tym, którzy jeszcze parę lat temu straszyli obywateli V RP hedonizmem nadciągającym z Zachodu. Rozpasaniem. I chucią, która stamtąd szykuje swój nieczysty desant. Tak jest, z Unii Europejskiej. A dokładniej: z jej rozwiązłego (!) serca - z Brukseli.

 

Kontemplacja ikony - sprawdź to

Zapowiedzi

Ikona zatytułowana "Chrystus i Abba Menas" znana jest również jako Mój Towarzysz lub Jezus i Przyjaciel. To niezwykle rzadkie dzieło pochodzi z Egiptu, z Monasteru św. Menasa w Bawit i przedstawia Chrystusa z opatem monasteru, Menasem. Jest to ikona koptyjska, na której widoczne są pewne wpływy bizantyjskie: charakterystyczne dla liturgii szaty i bogato zdobiona księga, którą Chrystus trzyma w dłoni. Ikona - 57cm x57 cm - została napisana na drewnie figowym na przełomie VI i VII...

 

Człowiek w szponach technologii

Nowości

Jest XXVII wiek. Człowiek już dawno podzielił się na kilka podgatunków, a zmodyfikowane zwierzęta stanowią część ludzkiej społeczności. W galaktyce znów grasują Inhibitorzy, wyrafinowane maszyny, które tępią wszystkie istoty inteligentne. Ocaleńcy z poprzedniej wojny wyruszają w kierunku odległego gazowego giganta.

 

Erwin Panofsky, "Perspektywa jako `forma symboliczna`"

Recenzje

Perspektywę jako element terminologii sztuk pięknych znamy chyba wszyscy choćby z zajęć ze sztuki na poziomie szkolnym czy po prostu ze słyszenia, z tzw. drugiej ręki, lecz w zdecydowanej większości wiedza na jej temat była przekazywana w sposób maksymalnie uproszczony. (Co w zasadzie nie powinno nikogo dziwić, mając na uwadze ograniczenia wynikające z prób realizacji podstawy programowej w szkołach. Czyli w instytucjach, gdzie wykonanie „planu” przekazywania wiedzy z przedmiotów...

 

Jest XXVII wiek... - nowość z Wydawnictwa Mag

Nowości

Wydawnictwo MAG poleca państwu kolejną książkę Alaistair'a Reynoldsa zatytułowanym Otchłań rozgrzeszenia".

 

Komiks w promocji Regionalnego Programu Operacyjnego

Biblioteki

Komiks narysowany przez Grażynę Krauze będzie promował Regionalny Program Operacyjny województwa podkarpackiego. W miniony czwartek w urzędzie marszałkowskim wręczono nagrody zwyciężczyni konkursu.

 

Zmysłowa i uwodzicielska powieść Grażyny Plebanek

Zapowiedzi

Miłość i zdrada z punktu widzenia mężczyzny. Opowieść o uczuciu, które nie ma prawa istnieć, a zarazem analiza struktur społecznych ograniczających wolność człowieka, wikłających go w role, których nie jest w stanie wypełnić. Bruksela. Miasto władzy, wielkiej polityki i układów, miasto gdzie krzyżują się drogi wszystkich narodów kontynentu. Ona - Megi.

 

Grażka Lange na Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

 

Graz funduje stypendia dla pisarzy

Nagrody

Miasto Graz co roku przyznaje stypendium dla pisarzy. Do 31 marca można składać wnioski o stypendium na okres od 1 września 2010 do 31 sierpnia 2011. Miasto gwarantuje zakwaterowanie w Cerrini-Schloessl oraz miesięczne honorarium w wysokości 1100 Euro.

 

Grażka Lange w galerii "ZNACZY SIĘ"

Fundacja Sztuki Nowej ZNACZY SIĘ zaprasza na spotkanie z Grażką Lange która opowie o zaprojektowanych przez siebie książkach.

 

Dwie nowości wydawnictwa W.A.B.

Zapowiedzi

Wydawnictwo W.A.B. prezentuje swoje dwie nowości wydawnicze "Płaskudę" Grażyny Jagielskiej i "Samotność. Powrót do jaźni" Anthony'ego Storra.

 

Buszmeni w Krakowie

Maciej Buszewicz zaprasza na wernisaż/wystawę pt." Buszmeni w Krakowie" będącą prezentacją prac powstałych w pracowni projektowania książek Macieja Buszewicza, przy współpracy Grażki Lange na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

 
 

XX Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier odbywa się w Łódzkim Domu Kultury co roku. To największa tego typu impreza w naszej części Europy. W tym roku czeka nas 20. odsłona tej imprezy.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.