RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Recenzja: „Generalne Gubernatorstwo. Mroczne serce Europy Hitlera" Martin Winstone

Recenzje

Najbardziej mroczna lektura z jaką miałem ostatnio do czynienia. Wielu z Państwa pewnie wie z lekcji historii, czym była dla Polski niemiecka okupacja i GG - Generalgouvernement für die besetzten polnischen Gebiete - Generalne Gubernatorstwo dla okupowanych ziem polskich.

 

Niemcy: Zyski z "Mein Kampf" dla imigrantów

Rynek zagraniczny

Zysk ze sprzedaży „Mein Kampf” Adolfa Hitlera ma zostać przeznaczony na pomoc i utrzymanie imigrantów z Bliskiego Wschodu przebywających w Niemczech. Dlaczego?

 

Niemieccy nauczyciele chcą, by „Mein Kampf” znalazł się w programie nauczania

Rynek zagraniczny

Związek Nauczycieli Niemiec uważa, że książka Adolfa Hitlera „Mein Kampf” z komentarzami powinna być włączona do programu szkolnego w celu zwalczania ekstremizmu        

 

Recenzja: „Spadochroniarze Hitlera” Tomasz Nowakowski, Mariusz Skotnicki

Recenzje

Armia Adolfa Hitlera w ciągu kilkunastu miesięcy rzuciła na kolana armie sześciu europejskich państw. Ten piorunujący sukces Wehrmacht zawdzięczał zastosowaniu śmiałej i nowatorskiej sztuki wojennej, której częścią były m.in. lotnictwo oraz masowe użycie czołgów, które stały się symbolami blitzkriegu. Jednak niemieckie podboje w pierwszym etapie wojny nie byłyby możliwe, bez jeszcze jednego, często pomijanego elementu, czyli spadochroniarzy.

 

Recenzja: „Sonderkommando Nebel” Ireneusz Piątek

Recenzje

Który to już raz szaleni niemieccy naukowcy w swoich tajnych laboratoriach próbowali stworzyć nazistowskiego super żołnierza-zombie? Najczęściej kończyło się to spektakularną porażką. Tak też jest w przypadku tej książki- jest czytelniczą katastrofą.

 

Recenzja: „Bezcenne. Naziści opętani sztuką” Anders Rydell

Recenzje

Na całym świecie nie słabnie zainteresowanie dziełami sztuki. Muzea, prywatne galerie wciąż są chętnie odwiedzane przez spragnionych estetycznych doznań turystów, którym niestraszne są wielogodzinne kolejki oraz zawyżone ceny biletów. Chcą choć przez chwilę znaleźć się bliżej piękna, obserwować na własne oczy jego rozwój, ważne wydarzenia historyczne, zmiany stylów uwiecznione w starych malowidłach czy rzeźbach. Wbrew zakazom robią zdjęcia, filmują wnętrza, by zachować na dłużej w pamięci...

 

„Generalne Gubernatorstwo. Mroczne serce Europy Hitlera” Martin Winstone

Nowości

Pierwsza powstała poza granicami Polski i opracowana z takim rozmachem monografia na temat tragicznej historii Generalnego Gubernatorstwa   Tragiczna historia Generalnego Gubernatorstwa - nazistowskiej kolonii stworzonej w historycznym centrum Polski - wyróżnia się nawet na tle okrucieństw niemieckich rządów w okupowanej Europie. Oddzielone od Rzeszy, ale rządzone przez Niemców, za pośrednictwem brutalnego i skorumpowanego reżimu kierowanego przez Hansa Franka Generalne Gubernatorstwo...

 

Pod koniec pracy nad książką poczułem się obywatelem Breslau

Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Richardem Hargreaves'em autorem znakomitej książki „Ostatnia twierdza Hitlera. Breslau 1945":

 

Richard Hargreaves we wrocławskim EMPIK-u opowiadał o twierdzy Breslau

7 lutego w sobotę gościliśmy we Wrocławiu Richarda Hargreaves'a, brytyjskiego dziennikarza i korespondenta wojennego, autora kilku książek, opublikował między innymi "Niemców w Normandii" oraz "Blitzkrieg w Polsce: wrzesień 1939". Ich wydawcą jest Dom Wydawniczy REBIS. Tym razem Hargreaves promował swoją najnowszą książkę „Ostatnią twierdzę Hitlera. Festung Breslau 1945".

 

Recenzja: „Ostatnia twierdza Hitlera. Breslau 1945", Richard Hargreaves

Recenzje

7 lutego we Wrocławiu autor „Ostatniej twierdzy Hitlera. Breslau 1945" Richard Hargreaves spotkał się z czytelnikami. Ponad sto osób wypełniło salonik EMPIKU we wrocławskim Domu Handlowym RENOMA. Zainteresowanie drugą wojną światową, różnymi jej aspektami, to istny fenomen XXI wieku.

 

Spotkanie z Richardem Hargreaveasem, autorem Ostatniej twierdzy Hiltera.Breslau 1945"

Wydawnictwa

Dom Wydawniczy REBIS oraz EMPIK zaprasza na spotkanie autorskie z autorem książki ,,Ostatnia twierdza Hitlera.Breslau 1945" Richardem Hargreavesem.

 

„Ostatnia twierdza Hitlera. Breslau 1945" Richarda Hargreaves'a od 5 listopada w księgarniach!

Nowości

5 listopada trafi do księgarń książka Richarda Hargreaves'a „Ostatnia twierdza Hitlera. Breslau 1945", która powstała na podstawie skrupulatnych badań ogromnej liczby oficjalnych dokumentów, gazet, listów i dzienników oraz wstrząsających relacji świadków.

 
 

„Adolf Hitler. Mój przyjaciel z młodości”

Nowości

„W latach od 1904 do 1908 żyłem jako jedyny przyjaciel u boku Adolfa Hitlera, najpierw w Linzu, a potem w Wiedniu, gdzie mieszkaliśmy wspólnie w jednym pokoju. Mimo że idzie tu o lata, w czasie których istota człowieka nabiera stopniowo charakteru, niewiele było wiadomo o tym ciekawym okresie w życiu Adolfa Hitlera, a spośród tych licznych opublikowanych informacji nie wszystkie były prawdziwe. Także sam Hitler, jeśli idzie o te lata, zbywał pytania o nie mało znaczącymi ogólnikami”. – August...

 

Prokuraturę czeka spektakularna klęska w sprawie książki o Hitlerze?

Prawo

Wrocławski sąd zastanawia się nad umorzeniem - bez procesu - sprawy jednego z liderów środowiska kibiców Śląska Wrocław Romana Z. Prokuratura oskarżyła go o nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym i rasowym w książce "Jak pokochałem Adolfa Hitlera".  

 

Lipcowa nowość IW PAX: Peter Eisner "Krucjata Piusa XI przeciw Hitlerowi"

Nowości

Instytut Wydawniczy PAX anonsuje publikację ciekawej i ważnej publikacji autorstwa Petera Eisnera pt. "Krucjata Piusa XI przeciw Hitlerowi":

 

Recenzja: „Pancerne armie Hitlera na froncie wschodnim” Robert Kirchubel

Recenzje

Z dużej, rodzącej spore nadzieje chmury spadł maleńki, rozczarowujący deszcz. Mogłaby to być kolejna dobra książka na wielokrotnie zgrany już temat, gdyby nie irytujące braki, merytoryczne wpadki i męczący styl. W efekcie dostajemy do rąk książkę co najwyżej średnią.

 

Mein Kampf a sprawa polska czyli cudze chwalicie, swego nie znacie…

Internet

Od pewnego czasu coraz częściej w mediach pojawiają się informacje o zbliżającej się katastrofie, którą spowodować ma książka "Mein Kampf" Adolfa Hitlera.

 

iFührer bestsellerem?

Rynek zagraniczny

Znany traktat Adolfa Hitlera niespodziewanie wyrósł na e-bookowy hit wydawniczy. Dziennikarz Chris Faraone twierdzi, że powodem wzrostu zainteresowania książką führera dwunastoletniej Rzeszy jest „iPadowa anonimowość”.    

 

Zapowiedź wydawnictwa Capital: „Żydowscy kolaboranci Hitlera”.

Zapowiedzi

Poniżej prezentujemy fragment książki „Żydowscy kolaboranci Hitlera”. Getto łódzkie jako „królestwo” Chaima Rumkowskiego

 

Książka Ireneusza T. Lisiaka w Wydawnictwie Capital

Zapowiedzi

2 grudnia nakładem Wydawnictwa Capital ukaże się książka „Żydowscy kolaboranci Hitlera” Ireneusza T. Lisiaka. Autor książki łamie niepisaną zasadę milczenia wśród historyków i porusza „zakazany” temat współpracy Żydów z Niemcami w czasie II wojny światowej. „Żydowscy kolaboranci Hitlera” to niezwykle ciekawe, bogato udokumentowane opracowanie, ukazujące niechlubną stronę losów narodu żydowskiego.

 

Recenzja: Robert Gerwarth "Kat Hitlera. Biografia Reinharda Heydricha"

Recenzje

Świadkowie na procesie Adolfa Eichmanna w Jerozolimie spodziewali się, że na ławie oskarżonych zasiądzie dwugłowe ziejącego ogniem monstrum, okazało się, że pojawił się zwykły człowiek, wyposażony kiedyś w ogromną władzę. I to właśnie nieograniczona władza zmienia ludzi w potwory, jakim był Reinhard Heydrich, „Archanioł Zła”, bohater tej książki.

 

"Wiedeń Hitlera"

Nowości

Hitler jako osoba, która z późniejszym krwawym dyktatorem łączy niewiele. Pierwsze kompletne, uzupełnione i poprawione wydanie książki, która stała się sensacją na rynku czytelniczym.

 

Co będzie z „Mein Kampf” Hitlera ?

Wydawnictwa

Uzasadnione pytanie, bowiem prawa autorskie i wydawnicze, które posiada Wolny Kraj Bawaria wygasają w 2015 roku. Potem „Mein Kampf” może znaleźć się w tzw. wolnym obiegu.

 

Wywiad z autorem książki "Hitlerland"

Wydawnictwa

Prezentujemy rozmowę Gabriela L. Kamińskiego z autorem książki "Hitlerland" wydanej przez Dom Wydawniczy Rebis, Andrew Nagorskim.

 

Andrew Nagorski - Hitlerland. Jak naziści zdobywali władzę

Recenzje

Książka Nagorskiego jest jedną z niewielu publikacji, która stara się w sposób całościowy pokazać skomplikowany system uwarunkowań, który doprowadził do powstania III Rzeszy Adolfa Hitlera.

 

Nowa książka znanego dziennikarza Andrew Nagorskiego pt. "Hitlerland. Jak naziści zdobywali władzę" już w księgarniach!

Nowości

Szanowni Państwo, 13 listopada trafi do księgarń nowa książka znanego dziennikarza Andrew Nagorskiego pt. Hitlerland. Jak naziści zdobywali władzę.

 

"Hitler i święte relikwie" - wiosną w Wdawnictwie Literackim

Nowości

Wydawnictwo Literackie poleca: Sidney Kirkpatrick " Hitler i święte relikwie"". Premiera – wiosna 2012.

 

Pierwsza wojna Hitlera w księgarniach!

Zapowiedzi

Dom Wydawniczy REBIS proponuje dzisiaj najnowsza publikację wydaną w serii Historia. "Pierwsza wojna Hitlera" autorstwa Thomasa Webera właśnie trafia do księgarń.

 

O seryjnym mordercy grasującym w zaciemnionym Berlinie i nie tylko!

Nowości

Druga wojna światowa oczami mieszkańców Berlina w książce autorstwa Rogera Moorhouse'a pt. "Stolica Hitlera. Życie i śmierć w wojennym Berlinie", wydawnictwo Znak.

 

"Manstein" - prawdziwa historia najwybitniejszego stratega II wojny światowej!

Nowości

"Ta znakomita książka pokazuje, jak niewiele zabrakło, by Hitler zwyciężył w II wojnie światowej. To wnikliwa, napisana świetnym językiem analiza poświęcona najlepszemu strategowi tamtego konfliktu" - Andrew Roberts.

 

Dyskusja wokół książki o zbrodniach Hitlera i Stalina

W Waszyngtonie odbył się w środę wieczór autorski historyka Timothy'ego Snydera, poświęcony jego książce "Bloodlands: Europe between Hitler and Stalin".

 

Losy żydowskich żołnierzy Hitlera

Nowości

Ponad 130 tysięcy osób pochodzenia żydowskiego walczyło w szeregach wojsk III Rzeszy. Ich losy opisał amerykański historyk Bryan Mark Rigg w książce "Losy żydowskich żołnierzy Hitlera", która właśnie trafiła do księgarń.

 

Losy żydowskich żołnierzy Hitlera - najnowsza ksiązka REBISU wydana w serii Historia już w sprzedaży

Nowości

Chcielibyśmy dzisiaj zaproponować Państwu najnowszą publikację Rebisu wydaną w serii "Historia". Właśnie trafiła do księgarń książka Bryana Marka Rigga "Losy żydowskich żołnierzy Hitlera Nieznane historie o ludziach żydowskiego pochodzenia, którzy walczyli za Trzecią Rzeszę".

 

Żydzi w szeregach III Rzeszy

Zapowiedzi

Byli szeregowymi żołnierzami i oficerami, służyli w regularnej armii i w Waffen-SS. Według osławionych nazistowskich ustaw rasowych i byli także Żydami. Pochodzili z różnych rodzin, często o tradycjach wojskowych i chrześcijańskich, wstępowali do armii z rozmaitych pobudek: powodowani patriotyzmem, ze strachu, chcąc ochronić rodziny przed prześladowaniami...

 

Hitler, Niemcy i Ostateczne rozwiązanie

Zapowiedzi

Ian Kershaw, jeden z najbardziej wnikliwych i wpływowych historyków zajmujących się tematyką nazistowskich Niemiec, zgromadził w tej książce wiele znakomitych artykułów, które są doskonałym uzupełnieniem jego monumentalnego dzieła poświęconego Hitlerowi oraz pionierskich prac dotyczących opinii powszechnej i postaw ludności niemieckiej w okresie Trzeciej Rzeszy.

 

Ewa Braun nie była naiwną blondynką

Rynek zagraniczny

Eva Braun, wieloletnia towarzyszka życia Adolfa Hitlera, nie była naiwną i nieświadomą blondynką u boku dyktatora, lecz odgrywała znaczącą rolę w jego otoczeniu – twierdzi niemiecka historyk Heike Görtemaker, autorka pierwszej naukowej biografii Braun.

 

Co czytał Adolf Hitler?

Monteskiusz, Rousseau i Kant stali na półce obok antysemickich filozofów, nacjonalistów i twórców teorii spiskowych. Książki towarzyszyły Hitlerowi przez całe życie.

 

W 2015 roku wygasają prawa do "Mein Kampf"

Wokół książek

W powojennych Niemczech nie wolno wznawiać "Mein Kampf" Adolfa Hitlera. Wkrótce może się to jednak zmienić, bo w 2015 roku wygasną prawa autorskie, których posiadaczem są władze Bawarii.

 

Szaleńcy u władzy

Nowości

W fascynujący sposób napisana książka, przedstawiająca i omawiająca cechy osobowości, jakimi muszą dysponować ci, którzy chcą osiągnąć sukces w polityce.

 

Józek, nie daruję...

Wydarzenia

XVIII Targi Książki Historycznej - suplement. Historia to wielkie pole do dyskusji i sporów. Pojawiają się na nim czasem teorie wyrwane z kapelusza lub kontrowersyjne. Jedna z nich miała nawet na targach transparent, z okładką książki „Sojusz Piłsudski-Hitler”, wydanej sumptem autora.

 

Józek, nie daruję...

Wydarzenia

XVIII Targi Książki Historycznej - suplement. Historia to wielkie pole do dyskusji i sporów. Pojawiają się na nim czasem teorie wyrwane z kapelusza lub kontrowersyjne. Jedna z nich miała nawet na targach transparent, z okładką książki „Sojusz Piłsudski-Hitler”, wydanej sumptem autora.

 

Międzynarodowe Forum 2009 "Hitler, Stalin i Europa Wschodnia"

Wydarzenia

Europejska sieć "Pamięć i Solidarność" w Warszawie i Global and European Studies Institut (GESI) Uniwersytetu w Lipsku we współpracy z Centrum Studiów Niemieckich i Europejskich im. Willy Brandta, Uniwersytetem Wrocławskim i Fundacją "Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość"zapraszają serdecznie 16-20 września 2009 roku na Międzynarodowe Forum 2009 Hitler, Stalin i Europa Wschodnia.

 

Nowa seria "Kampanie" Wydawnictwa Osprey już po polsku!

Nowości

Seria Kampanie angielskiego Wydawnictwa Osprey będzie w Polsce sukcesywnie wydawana przez krakowskiego Wydawnictwa LIBRON.

 

Kolejne wydanie Mein Kampf

Wokół książek

W Krakowie bez problemu można kupić "Mein Kampf" autorstwa Adolfa Hitlera, której druk i sprzedaż są w Polsce zabronione. Kiedy "Dziennik Polski" zapytał sprzedawczynię - w punkcie skupu i sprzedaży podręczników przy Rondzie Matecznego - czy ma w ofercie książkę napisaną przez Hitlera, beztrosko wskazała egzemplarz leżący w centralnym miejscu lady sklepowej. Za 12 zł dziennikarz gazety kupił zakazane dzieło - pisze "Dziennik Polski".

 

"Mein Kampf" - historyczny gniot czy wydawniczy hit?

Wokół książek

W księgarniach ukazało się drugie już po wczesnych latach dziewięćdziesiątych wydanie Mein Kampf Adolfa Hitlera, twórcy ideologii i państwa faszystowskiego.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.