RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

7. Warszawskie Targi Książki - najciekawsze wydarzenia z niedzieli 22 maja

W niedzielę 22 maja zakończyły się 7. Warszawskie Targi Książki. Tegorocznym Gościem Honorowym były Węgry, które przyciągały odwiedzających nie tylko świetną literaturą, ale również bogatą historią i fascynującą kulturą. Niedziela obfitowała w wystawy, spotkania autorskie i inne atrakcje. Co przegapili ci, których zabrakło?

 

10-13.05.2012 – III Warszawskie Targi Książki - wydawnictwo FORMA

Wydawnictwa

Warszawa, pl. Defilad 1, Pałac Kultury i Nauki, III Warszawskie Targi Książki, stoisko C 319 - wydawnictwa FORMA.    

 

Jeszcze książka nie zginęła - podsumowanie

III Warszawskie Targi Książki za nami. Czas na podsumowania - dane liczbowe i opinie.

 

O prawach dziecka w Roku Korczaka

Organizatorzy warszawskich Targów nie zapomnieli o najmłodszych czytelnikach. W tym roku w ramach imprezy odbyło się ponad 110 eventów, spotkań, konkursów adresowanych do dzieci, młodzieży, a także ich rodziców i opiekunów. Dla tych ostatnich organizatorzy przewidzieli wykłady dotyczące wychowania i rodzicielstwa.

 

Warszawski twórca - spotkanie z prof. Januszem Tazbirem

Spotkanie z laureatem Nagrody Literackiej Miasta Stołecznego Warszawy - profesorem Januszem Tazbirem, poprowadził Tadeusz Górny.

 

Potrzeba nowego miejsca

Przedstawiamy za Biuletynem Targowym rozmowę z Jackiem Orylem - prezesem firmy Murator Expo.

 

Ilustracja niejedno ma imię

Wydarzenia

W sobotni poranek odbyło się wręczenie nagród w międzynarodowym konkursie Illustration Startup 2012 organizowanym przez Pracownię Ilustracji Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie we współpracy z najważniejszymi polskimi wydawcami książek dziecięcych.

 

Jak powstaje książka w przekładzie?

W sobotę wieczorem podczas spotkania zorganizowanego przez Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury na kanapie literackiej zasiadła tłumaczka i agentka literacka Justyna Czechowska, która rozmawiała ze swoimi gośćmi o tym, jak powstaje książka w przekładzie.

 

Twoja książka potrafi… mówić?

Opolgraf jest znaną i wielokrotnie nagradzaną drukarnią. Stara się też śledzić na bieżąco nowinki techniczne, inicjuje wiele akcji promujących czytelnictwo.

 

Nagrody Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego

Podczas gali Festiwalu Komiksowa Warszawa ogłoszono wyniki PSK za rok 2011. Festiwal realizowany jest w ramach Warszawskich Targów Książki.

 

Sukces III dnia Targów!

Przez cały w Sali Goethego obywały się przyciągające liczną publiczność prezentacje finalistów Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Targowa publiczność mogła spotkać się z autorami najlepszych reportaży książkowych wydanych w Polsce w 2011. Z czytelnikami spotkali się: Filip Springer, Raja Shedadeh, Colin Thubron, Yiwu Liao, Francisco Goldman.

 

Drugi dzień targów

  Drugi dzień targów powoli dobiega końca. W murach Pałacu Kultury i Nauki gościli znakomici autorzy m.in. Jean-Pierre Verheggen, Andrzej Sapkowski, Marek Krajewski, Henryk Grynberg, Philip Springer, Dorota Gellner, Carl Honoré, Małgorzata Strzałkowka, Sylwia Chutnik, Bohdan Butenko, Marta Fox, Adam Makowicz, prof. Marek Szarota, prof. Marcin Kula, Jarek Kret, Marcin Barciś, Marcin Orłoś.

 

Nagrody Magellana dla najlepszych przewodników, map, atlasów wręczone po raz czwarty

10 maja podczas konferencji „Książki dla turysty”, zorganizowanej w ramach 3. Warszawskich Targów Książki, ogłoszono wyniki czwartej edycji konkursu „Najlepsze publikacje turystyczne”.

 

PWN.PL zadba o prawidłową postawę miłośników książek

Wydawnictwa

W dniach 10-13 maja, z okazji Warszawskich Targów Książki, Pałac Kultury i Nauki będzie gościł wszystkie osoby zainteresowane tym, co w księgarskim świecie piszczy.

 

Egmont na Komiksowej Warszawie podczas III Warszawskich Targów Książki

Już dziś rozpoczęły się Warszawskie Targi Książki, w ramach których trwa Komiksowa Warszawa. EGMONT ze swoją ofertą komiksową jest również obecny.  

 

Nagroda Literacka NIKE 2012 - nominacje dla książek W.A.B.

Wydawnictwa

Miło nam poinformować, że wśród książek nominowanych do Nagrody Literackiej NIKE 2012 znalazły się 3 tytuły Wydawnictwa W.A.B.  

 

Pierwszy dzień Warszawskich Targów Książki za nami…

Zakończył się pierwszy dzień III Warszawskich Targów Książki. W gościnnych murach Pałacu Kultury i Nauki swoją ofertę prezentuje ponad 500 wystawców z Polski i 19 innych krajów. W programie znalazło się ponad 600 imprez, w tym przeszło ponad 140 skierowanych do młodszych czytelników.

 

Czytanie wkręca! Egmont na III Warszawskich Targach Książki

Rrozpoczęły się Warszawskie Targi Książki, na których obecny będzie również EGMONT. Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia stoiska A130. Zaprezentujemy nowości wydawnicze, będzie można zagrać w grę planszową, czy zdobyć upragniony autograf ulubionego pisarza.

 

Ośrodek KARTA na 3. Warszawskich Targach Książki 10-13 maja 2012

Ośrodek KARTA zaprasza na 3. Warszawskie Targi Książki organizowane w dniach 10-13 maja 2012 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Nasze wydawnictwa znajdziecie na stoisku B202c.        

 

Polskie Wydawnictwo Muzyczne na Warszawskich Targach Książki

W piątek 11 maja od 17:00 do 19:00 na Kanapie Literakiej (Sala Kopernika) zagości światowej sławy jazzman - Adam Makowicz. Będzie to okazja do kupienia jego burzliwej biografii "Grać pierwszy fortepian. Rozmowy z Adamem Makowiczem" i zdobycia autografu.

 

Virtualo na Warszawskich Targach Książki

Serdecznie zapraszamy na Warszawskie Targi Książki na stoisko Virtualo (C-386), które znajduje się w sektorze C, w sali Kruczkowskiego, w Salonie Nowych Mediów.

 

Kiosk Ruchu na Rzecz Wolnej Sprzedaży (i szybkiego kupna )

KIOSK RUCHU na RZECZ WOLNEJ SPRZEDAŻY ( i szybkiego kupna ) czyli Stoisko Centrali i Ligatura na Warszawskich Targach Książki i Festiwalu Komiksowa Warszawa.

 

Nowości wydawnictwa FORMAT na Warszawskich Targach Książki

Na III Warszawskich Targach Książki od czwartku, 10 maja, do niedzieli, 13 maja, zamieszkujemy w Pałacu (Kultury i Nauki), i z przyjemnością przedstawiamy nowości wydawnictwa Format:  

 

Zapraszamy na Warszawskie Targi Książki - wydawnictwo Dialog

Wydawnictwo Akademickie Dialog serdecznie zachęca do odwiedzenia Warszawskich Targów Książki, które odbędą się w dniach 10-13 maja w stołecznym Pałacu Kultury i Nauki, i odwiedzenia stoiska B 262, gdzie będziemy na Państwa czekali z naszymi książeczkami i informacjami o zapowiedziach.

 

Warszawskie Targi Książki

III Warszawskie Targi Książki otworzyły się od czwartku na miłośników słowa drukowanego i e-booków. WTK, to kilkaset spotkań autorskich, promocja nowych tytułów, imprez towarzyszących, wydarzeń zorganizowanych z myślą o młodych czytelnikach, konferencji, seminariów, akcji wymiany książek i akcji czytelniczych.

 

Zapraszamy dzieci na Warszawskie Targi Książki od 10 do 13 maja!

Zapraszamy na Warszawskie Targi Książki, które odbędą się w dniach 10-13 maja w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

 

Wydawnictwo Sic! na Warszawskich Targach Książki (kopiuj 1)

W dniach 10 - 13 maja odbywać się będą Warszawskie Targi Książki. Zapraszamy serdecznie na nasze stoisko, numer C 334. Wszystkie książki sprzedawać będziemy z 20% rabatem.

 

Andrzej Sapkowski na Targach Książki w Warszawie, 11.05

11 maja w piątek 16:00-17:00 gościem Warszawskich Targów Książki będzie Andrzej Sapkowski.

 

Zeszyty Literackie na Warszawskich Targach Książki (11-13 V 2012)

W 2012 roku ZESZYTY LITERACKIE obchodzą jubileusz 30-lecia istnienia. Z tej okazji podczas Warszawskich Targów Książki (11–13 V 2012) w stoisku Zeszytów Literackich (C 337) odbędą się spotkania z twórcami kwartalnika oraz poetami i pisarzami od lat współpracującymi z pismem.

 

Wydawnictwo MAG na III Warszawskich Targach Książki

Wydawnictwo Mag zaprasza na III Warszawskie Targi Książki, które odbędą się w dniach 10-13 maja 2012 roku, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.".

 

Wydawnictwo FORMA zaprasza na III Warszawskie Targi Książki

Szczecińskie wydawnictwo FORMA Pawła Nowakowskiego zaprasza Państwa na swoje stoisko C- 319 na III Warszawskich Targach Książki. Będzie tu można spotkać się z wieloma interesującymi pisarzami oraz zdobyć ich autograf.

 

Klioteka na III Warszawskich Targach Książki

Muzeum Niepodległości, oraz Warszawskie Targi Książki zapraszają na spotkania w ramach Salonu Książki Historycznej organizowane podczas Targów. III Warszawskie Targi Książki 10-13 maja 2012 roku Pałac Kultury i Nauki, plac Defilad 1

 

Zaproszenie na III Warszawskie Targi Książki - słowo/obraz terytoria

Wydawnictwo słowo/obraz terytoria zaprasza na III Warszawskie Targi Książki. Będziemy na Państwa czekali przy stoisku C 330.

 

Konferencja prasowa Warszawskich Targów Książki - zapraszamy 8 maja o godz.12

Targi Książki sp. z o.o. i Murator EXPO sp. z o.o. zapraszają na konferencję prasową III Warszawskich Targów Książki we wtorek, 8 maja br. o godz. 12.00 - Pałac Prymasowski przy ul. Senatorskiej 13/15 w Warszawie.

 

Wydawnictwo Iskry -Warszawskie Targi Książki 10-13 maja 2012

Wydawnictwo Iskry zaprasza Państwa na przygotowany program spotkań z autorami, których lubicie i czytacie.

 

Już za 10 dni Warszawskie Targi Książki

Zapraszamy na konferencję prasową 3. Warszawskich Targów Książki, która odbędzie się we wtorek, 8 maja o godzinie 12.00 w Sali Kolumnowej Pałacu Prymasowskiego przy ul. Senatorskiej 13/15 w Warszawie.

 
 

Jak powstaje książka w przekładzie? - Kanapa Literacka Warszawskich Targów Książki

Justyna Czechowska (agentka literacka, recenzentka, tłumaczka) rozmawiać będzie z Jackiem Dehnelem (pisarzem i tłumaczem), Anną Korzeniowską-Bihun (tłumaczką, recenzentką i wydawczynią), Małgorzatą Szczurek (redaktorką i wydawczynią, wyd. Karakter) oraz Konradem Kęderem (redaktorem i wydawcą, wyd. FA-art).

 
 

10 maja - specjalny dzień dedykowany branży! - Sekcja Agentów Literackich

Chcesz nawiązać kontakty biznesowe? Czwartek, 10 maja to dzień poświęcony profesjonalistom, którzy będą mogli wziąć udział w wielu interesujących spotkaniach, konferencjach, warsztatach i prezentacjach, których tematami będą ważne na branży książkowej zagadnienia.

 

Zapraszamy na Warszawskie Targi Książki - konferencja prasowa

Zapraszamy na konferencję prasową 3. edycji Warszawskich Targów Książki, która odbędzie się we wtorek 8 maja o godzinie 12.00, w Sali Kolumnowej Pałacu Prymasowskiego przy ul. Senatorskiej 13/15 w Warszawie.

 

Program III Warszawskich Targów Książki - dzień II - 11 maja 2012

Prezentujemy piątkowy program imprez targowych III Warszawskich Targów Książki:      

 

Wywiad z Agnieszką Ziemiańską

Prezentujemy wywiad, jaki nasza redakcja przeprowadziła z Agnieszką Ziemiańską - organizatorem wykonawczym Warszawskich Targów Książki.

 

DSH na II Warszawskich Targach Książki. Spotkania z autorami

Między 12 a 15 maja zapraszamy do odwiedzenia stoiska DSH. Targi będą odbywać się w PKIN, numer stoiska DSH B 276a. Zapraszamy na spotkania z autorami naszych książek oraz do zakupu wydawnictw w wyjątkowo atrakcyjnych cenach.

 

Spotkanie autorskie z prof. Tazbirem

W najbliższą sobotę (14 maja) odbędzie się spotkanie autorskie z prof. Januszem Tazbirem, autorem zbioru pt. "Pokuszenie historyczne. Ze świata szabel i kontuszy", podczas targów książki w Warszawie.

 

Media Rodzina zaprasza na stoisko A 172 podczas WTK

Wydarzenia

Szanowni Państwo, Wydawnictwo Media Rodzina zaprasza na Warszawskie targi Książki (stoisko A 172)

 

Media Rodzina zaprasza na stoisko A 172 podczas WTK

Wydarzenia

Szanowni Państwo, Wydawnictwo Media Rodzina zaprasza na Warszawskie targi Książki (stoisko A 172)

 

"Przywrócić targom dawną świetność, utraconą przez ostatnie dwie dekady..."

Wydarzenia

- To szansa, by Warszawa jak dawniej stawała się miejscem spotkań wystawców z całego świata - mówił na konferencji prasowej w Pałacu Prymasowskim Tadeusz Górny, koordynator Programu Warszawskich Targów Książki. - To dowód, że można przywrócić targom dawną świetność, utraconą przez ostatnie dwie dekady.

 

"Przywrócić targom dawną świetność, utraconą przez ostatnie dwie dekady..."

Wydarzenia

- To szansa, by Warszawa jak dawniej stawała się miejscem spotkań wystawców z całego świata - mówił na konferencji prasowej w Pałacu Prymasowskim Tadeusz Górny, koordynator Programu Warszawskich Targów Książki. - To dowód, że można przywrócić targom dawną świetność, utraconą przez ostatnie dwie dekady.

 

Warszawskie Targi Książki 2011 - Wydawnictwo ISKRY

Wydawnictwo ISKRY zaprasza na stoisko nr A-101, gwarantując ciekawe spotkania z autorami i ich autografy:      

 

Warszawskie Targi Książki 2011 - Wydawnictwo ISKRY

Wydawnictwo ISKRY zaprasza na stoisko nr A-101, gwarantując ciekawe spotkania z autorami i ich autografy:      

 

Zaproszenie na konferencję pt."Prace nad polską bazą typu „Books in Print” 12 maja 2011 PKiN

Uczestnicy konferencji zaprezentują korzyści dla wydawców oraz księgarzy \ dystrybutorów wynikające z pracy na bazie danych typu „Books in Print” .

 

Wydawnictwo W.A.B. na Warszawskich Targach Książki

Wydarzenia

W dniach 12-15 maja zapraszamy do odwiedzenia stoiska Wydawnictwa W.A.B. a także na spotkania z autorami oraz po ich autografy.

 

Wydawnictwo W.A.B. na Warszawskich Targach Książki

Wydarzenia

W dniach 12-15 maja zapraszamy do odwiedzenia stoiska Wydawnictwa W.A.B. a także na spotkania z autorami oraz po ich autografy.

 

II Warszawskie Targi Książki - informacja nadesłana przez Zarząd Spółki

Wydarzenia

Już wkrótce, 12 maja, rozpocznie się druga edycja Warszawskich Targów Książki. Z oficjalnego komunikatu Ars Polona SA, opublikowanego w dniu 15 kwietnia br. dowiedzieliśmy się, że planowana w terminie 21–24 maja br. 56. edycja Międzynarodowych Targów Książki nie będzie realizowana. Istotnych powodów odwołania jest wiele, żaden z nich nie został jednak podany w oficjalnym komunikacje Prezesa Ars Polona SA.

 

II Warszawskie Targi Książki - informacja nadesłana przez Zarząd Spółki

Wydarzenia

Już wkrótce, 12 maja, rozpocznie się druga edycja Warszawskich Targów Książki. Z oficjalnego komunikatu Ars Polona SA, opublikowanego w dniu 15 kwietnia br. dowiedzieliśmy się, że planowana w terminie 21–24 maja br. 56. edycja Międzynarodowych Targów Książki nie będzie realizowana. Istotnych powodów odwołania jest wiele, żaden z nich nie został jednak podany w oficjalnym komunikacje Prezesa Ars Polona SA.

 

Konferencja prasowa Warszawskie Targi Książki

Targi Książki sp. z o.o., Murator EXPO sp. z o.o. zapraszają na konferencję prasową "II Warszawskie Targi Książki – przygotowania wchodzą w decydującą fazę"

 

Przygotowania do Warszawskich Targów Książki 2011 wkraczają w decydującą fazę.

Wydarzenia

Stale poszerza się lista uczestników Warszawskich Targów Książki. Obok firm, które uczestniczyły już w I edycji imprezy wciąż pojawiają się nowe.

 

Przygotowania do Warszawskich Targów Książki 2011 trwają

Wydarzenia

Frankfurckie Targi Książki oficjalnie zgłosiły swój akces jako wystawca II Warszawskich Targów Książki.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.