RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Konkurs z IW PAX: „Komiksowe wprowadzenie do filozofii"

Konkursy

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym poświęconym książce Michaela F.Pattona i Kevina Cannona pt. „Komiksowe wprowadzenie do filozofii".

 

Nowość IW PAX: „Komiksowe wprowadzenie do filozofii"

Nowości

Instytut Wydawniczy PAX poleca Państwa uwadze „Komiksowe wprowadzenie do filozofii"autorstwa Michaela F. Pattona i Kevina Cannona.

 

Nowość Instytutu Wydawniczego Pax: „Małżeństwo Anny", Jan Dobraczyński

Nowości

Instytut Wydawniczy Pax poleca Państwa uwadze swoje ostatnie wznowienie, powieść „Małżeństwo Anny" Jana Dobraczyńskiego:

 

Konkurs z IW PAX i dobrymi manierami

Konkursy

Polecamy Państwu konkurs czytelniczy, którego patronem jest Instytut Wydawniczy PAX, a związany jest z dwoma znakomitymi poradnikami dobrych manier i zachowania skierowanymi do młodych dam i dżentelmenów:

 

W IW PAX poradniki dla młodych dam i dżentelmenów

Instytut Wydawniczy PAX poleca dwa znakomite poradniki dla młodych adeptów savoir vivre czyli dobrych manier i właściwego zachowania w towarzystwie lub oficjalnych uroczystościach.

 

"Kolęda" ks. Jan Kuźniar

Nowości

Żartobliwy pomysł na projekt okładki tej książki był taki: na pierwszej stronie przedarta koperta, a na czwartej zdjęcie przedstawiające autora na tle luksusowego czerwonego kabrioletu… Kolęda jako zbieranie pieniędzy? Lub co najwyżej okazja do pouczania wiernych? Czy to jest najważniejsze? I jeszcze: czy ksiądz może być na tyle otwarty podczas kolędy, aby okazać zrozumienie i miłość WSZYSTKIM? Owszem. Lepszy jest bowiem mały krok w stronę dobra człowieka niż wielki „skok duszpasterski”, który...

 

Najlepsza książka Marka Twaina - Joanna d'Arc

Nowości

Instytut Wydawniczy Pax poleca najlepszą książkę autorstwa Marka Twaina zatytułowaną -„Joanna d'Arc"

 

Święty Franciszek jakiego nie znacie

Nowości

Popularny historyk amerykański i wydawca pism św. Franciszka z Asyżu proponuje nam nowe i niezwykle intrygujące spojrzenie na tego średniowiecznego świętego, którego głęboka wiara i niekonwencjonalna mądrość w ciągu zaledwie czternastu lat (1205-1219) tak bardzo odmieniła Kościół.

 

Biblijna Księga Psalmów dla dzieci

W książce tej nasi najmłodsi czytelnicy znajdą wierszowaną parafrazę 50 wybranych psalmów Dawida. Autorka tych wierszy posłużyła się prostym i zrozumiałym dla dziecka językiem, przejawiając przy tym niezwykłą troskę o wierność wobec biblijnego przekazu. Bogato ilustrowana książka mogłaby stać się wspaniałym prezentem, np. pierwszokomunijnym.

 

„Pożoga” Zofia Kossak

Zapowiedzi

W odległym od wydarzeń europejskich zakątku, w szczelnie odciętej od powstającego właśnie państwa polskiego ziemi, działy się rzeczy wielkie, o całej przyszłości tego kraju na długie czasy decydujące. Padał w gruzy dawny porządek, oparty na rządach dynastii carskiej, ale zarazem starano się także doszczętnie zburzyć wszelkie ślady dominującej tam kulturalnie polskości.

 

„ABC księdza Twardowskiego - kazania księdza Twardowskiego”

Nowości

Wiersze i prozę wybrała, opracowała i wstępem opatrzyła Aleksandra Iwanowska   Jan Twardowski (1915-2006), ksiądz i poeta, często mówił o swoich dwóch powołaniach. Inspiracją była dlań Ewangelia oraz własne doświadczenia i przeżycia („książka własnego życia” – jak mówił). W obu powołaniach poszukiwał prostych, zwięzłych środków wyrazu.

 

Recenzja: „Śmierć papieża” Piers Paul Read

Recenzje

Religia chrześcijańska przeżywa ogromny kryzys. Wieczorne serwisy informacyjne z prędkością karabinu maszynowego wypluwają z siebie newsy o kolejnych skandalach z udziałem księży. Ksiądz przestał kojarzyć się już z pasterzem, opiekunem zagubionych dusz, a stał się wcieleniem pedofila, chciwca żerującego na majątkach wiernych w swojej parafii lub też osobą zacofaną, staromodną, nie potrafiącą wykroczyć myślami poza przyjęte przez Watykan dogmaty. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób odwraca...

 

„Śmierć papieża” - nowość Instytutu Wydawniczego PAX

Zapowiedzi

Wczesną wiosną 2005 roku w Londynie toczy się proces trzech osób oskarżonych o działalność terrorystyczną. Jedną z nich jest Bask, były ksiądz, pracujący obecnie dla międzynarodowej katolickiej organizacji charytatywnej. Charyzmatyczna postać oskarżonego sprawia, że sędziowie przysięgli nie dają wiary słowom oskarżyciela.

 

Saga rodu Kossaków

Nowości

Dziedzictwo to składająca się z trzech części saga rodzinna Kossaków. W części I sagi autorka przedstawia dom dziadków w Siąszycach oraz pobyt młodych Kossaków, Zofii i Juliusza, w Paryżu, gdzie urodzili się bliźniacy: przyszły malarz Wojciech i ojciec autorki, Tadeusz. W części II Kossakowie z dziećmi wracają do Warszawy. Śledząc tutaj ich losy, poznajemy środowisko artystyczne miasta oraz klimat społeczny i polityczny przed wybuchem Powstania Styczniowego.

 
 

Lipcowa nowość IW PAX: Peter Eisner "Krucjata Piusa XI przeciw Hitlerowi"

Nowości

Instytut Wydawniczy PAX anonsuje publikację ciekawej i ważnej publikacji autorstwa Petera Eisnera pt. "Krucjata Piusa XI przeciw Hitlerowi":

 

"W powstaniu na Mokotowie" - nowość IW PAX

Nowości

Instytut Wydawniczy PAX w siedemdziesiątą rocznicę Powstania Warszawskiego wznawia Bronisława Wojciechowskiego wspomnienia pisane jesienią 1944 roku "W powstaniu na Mokotowie":

 

Anielka i wyjazd rodziców

Anielka chodzi do zerówki i jest z tego bardzo dumna. Ma tam trzy wypróbowane przyjaciółki, na które zawsze może liczyć. Jest bardzo rezolutną dziewczynką, ale nie zawsze potrafi sobie poradzić z nowymi sytuacjami, w jakich ma się znaleźć. Tak właśnie było z wyjazdem rodziców, którzy postanowili spędzić tydzień wakacji bez dzieci. Książka dla dziecka w każdym wieku!

 

Nowość IW PAX: "Polonia Christiana. Szkice z dziejów Polski Chrześcijańskiej"

Nowości

Instytut Wydawniczy PAX przygotował ważną książkę "Polonia Christiana. Szkice z dziejów Polski Chrześcijańskiej" autorstwa Wiesława Jana Wysockiego

 

"Wprowadzenie do życia duchowego. Zarys teologii ascetycznej i mistycznej"

Zapowiedzi

Książka ta to klasyczne już wprowadzenie do podstawowych zagadnień życia duchowego. Autor świadomie unika preferencji dla którejkolwiek ze szkół duchowości, wychodząc z założenia, że jedna jest tylko godna tego miana duchowość katolicka, mająca swoje ugruntowanie w Ewangelii.

 

"Żółty zeszyt" - kolejna nowość IW PAX

Nowości

Instytut Wydawniczy PAX poleca Państwa uwadze - "Żółty zeszyt. Ostatnie rozmowy św. Teresy od Dzieciątka Jezus zebrane przez Matkę Agnieszkę od Jezusa":

 

"Przerwane macierzyństwo" już w sprzedaży

Nowości

Instytut Wydawniczy PAX poleca Państwa uwadze swoją ostatnią nowość: "Przerwane macierzyństwo. Psychiczne skutki aborcji":

 

Nowość IW PAX: "Kazanie o upadku rzymu" już w sprzedaży

Nowości

Instytut Wydawniczy PAX przedstawia najnowszy tytuł - "Kazanie o upadku Rzymu" Jérôme Ferrari, laureata Nagrody Goncourtów za 2012 rok.

 

Wrześniowa zapowiedź IW PAX

Zapowiedzi

Instytutu Wydawniczy PAX przedstawia Państwu swoją wydawniczą zapowiedź września: "Kazanie o upadku Rzymu". Nagroda Goncourtów 2012!  

 

Recenzja: "O czym myślą mężczyźni. Poradnik dla singielki" Rebecca St. James

Recenzje

Sięgnąłem po tę książkę, bo byłem ciekaw, co przedstawicielowi płci szkaradnej, takiemu jak ja może się gnieździć pod nieokrzesaną czupryną. Chciałem wiedzieć, czy myśli mężczyzny orbitują wyłącznie wokół dwóch fundamentalnych aspektów samczej egzystencji: „jeść” i „spać”? Chciałem zgłębić płycizny męskiego „id”, poznać uwarunkowania własnych zachowań. Rozczarowałem się.

 

"Papież i ja" - zapowiedź IW PAX

Zapowiedzi

O tym jak długoletnia przyjaźń między polskim Żydem i papieżem Janem Pawłem II przyczyniła się do poprawy stosunków żydowsko-chrześcijańskich.

 

Nowość IW PAX: "Anatomia Drzewa Życia".Poradnik życia duchowego ks. Jan Kuźniar

Nowości

Instytut Wydawniczy PAX poleca Państwa uwadze poradnik życia duchowego autorstwa ks. Jana Kuźniara ""Anatomia Drzewa Życia":

 

Ciekawe tytuły pod choinkę od Instytutu Wydawniczego PAX

Nowości

Instytut Wydawniczy PAX poleca pod choinkę kilka swoich ciekawych wybranych tytułów:

 

"Święty Mikołaj" Joe Wheelera w IW PAX

Zapowiedzi

Znasz go jako pulchnego i brodatego mężczyznę w czerwonym ubraniu przynoszącego Bożonarodzeniowe prezenty. Pozostawmy jednak na boku mit z dziecięcych lat.

 

Recenzja: "W co wierzą sławni ludzie?" Kazimierz Pytko

Recenzje

Powód, dla którego sięgnąłem po tę książkę wydaje się dość oczywisty – poznawcza i komercyjna ciekawość. Przecież sam tytuł plus zdjęcia rzeczywiście znanych ludzi na okładce potrafi działać na wyobraźnię. Wielu z nas marzy o tzw. sukcesie i ma nieodpartą potrzebę widocznego zaistnienia w globalnym świecie. Sława, prestiż i związane z tym pieniądze innych niejednokrotnie, podświadomie rodzą w nas tendencję do stawiania ich na piedestale, a wręcz gloryfikacji. I może właśnie zapoznanie się z...

 

Nowość IW PAX: "Biblia w kulturze Zachodu"

Nowości

Biblia nazywana często „Księgą nad Księgami” jest nie tylko świadectwem spotkania człowieka z osobowym Bogiem, ale także fundamentem kultury Zachodu rozumianego jako obszar historycznego oddziaływania chrześcijaństwa.

 

Konkurs z IW PAX

Konkursy

Portal Księgarski i Instytut Wydawniczy PAX zapraszają Państwa do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym związanym z książką Kazimierza Pytko zatytułowaną "W co wierzą sławni ludzie".

 

Nowość IW PAX: Paul Meier, David L. Henderson "Odnaleźć sens cierpienia"

Nowości

Instytut Wydawniczy PAX anonsuje publikację poradnika amerykańskich psychiatrów Paula Meiera i Davida Hendersona pt. Odnaleźć sens cierpienia. Jak sobie radzić w trudnych chwilach życia".

 

Nowość Instytutu Wydawniczego PAX- Między niebem a konfesjonałem

Nowości

Książka na Wieki Post i nie tylko! Jeśli miałeś lub masz jakiekolwiek problemy ze spowiedzią, zajrzyj do tej książki.

 

Sharman Apt Russell - Głód. Historia nienaturalna

Recenzje

Tej książki z pewnością nie należy oceniać po jej okładce, ta sugeruje raczej powieść wojenną niż wielowątkową pracę popularnonaukową, którą jest w rzeczywistości

 

Konkurs: Głód. Historia nienaturalna

Konkursy

Portal Księgarski i Instytut Wydawniczy PAX zapraszają do wzięcia udziału w konkursie związanym z książką autorstwa Sharman Apt Russell pt. "Głód.Historia nienaturalna".

 

Zapowiedź IW PAX - Ks. Piotr Skarga. Kazania Sejmowe i wzywanie do pokuty

Zapowiedzi

Instytut Wydawniczy PAX znany jest z tego, iż wydaje książki najważniejszych naszych myślicieli, filozofów, polityków, działaczy społecznych. W grudniu przygotowano III wydanie "Kazań sejmowych" ks. Piotra Skargi.

 

John Bridges „Być dżentelmenem. Savoir-vivre nowoczesnego mężczyzny”

Recenzje

Kiedy otrzymałem tę książkę do recenzji, pomyślałem: „Ot kolejny, nikomu niepotrzebny poradnik, który zawiera prawdy oczywiste”. Przecież już od dziecka, wiemy, że prawdziwy dżentelmen zawsze przepuszcza przodem kobiety, używa magicznych słów „proszę, dziękuję, przepraszam”, nie wdaje się w bójki, dla każdego ma dobre słowo etc. Tym bardziej dla osoby wychowanej na poradach zawartych w „Savoir-vivre dla nastolatków” lub „Grzeczności na co dzień” Jana Kamyczka kolejna książka tego typu...

 

Filozof bez brody? Czemu nie

Nowości

Młodzi współcześni bohaterowie trafiają między innymi na rynek starożytnych Aten, gdzie naucza Sokrates, i do Akademii Platońskiej, gdzie młody uczeń Arystoteles prowadzi uczone dysputy ze swoim mistrzem Platonem. Książka ta przekona każdego czytelnika, że wcale nie tak trudno polubić myślenie.  

 

Porozmawiajmy o muzyce

Nowości

Wznowione po latach "Szkice o muzyce" Bohdana Pilarskiego przedstawiają zatrzymane w kadrze obrazy muzyczne z drugiej połowy lat 50. i z lat 60. XX wieku.

 

Dla każdego "Przybornik etyka"

Nowości

Po "Przyborniku filozofa", czas na "Przybornik etyka" . W jednym tomie ujęta problematyka moralności - logicznie i wyjątkowo treściwie. Poleca IW Pax

 

Odżywiaj się zdrowo z... Biblią

Nowości

To zdumiewające, jak wiele Biblia mówi nam na temat odżywiania. Jeszcze bardziej zdumiewające jest to, że zdecydowana większość zawartych tam przestróg i zaleceń kulinarnych znajduje swoje potwierdzenie we współczesnej wiedzy biomedycznej.

 

Mocny bestseller Paxu - Piekło Gutenberga

Nowości

Historie z przeszłości pociągają nas swoją magiczną scenerią, tajemniczymi ludycznymi kulturowymi didaskaliami. Tak jest i tym razem, w nowej bestsellerowej publikacji Instytutu wydawniczego Pax z serii: "Powieść z kapturem" - "Piekło Gutenberga" autorstwa Christopha Borna.

 

Nowość IW Pax: "Blady wymoczek"

Nowości

"Blady wymoczek" to kolejny, 5 tom opowiadań, którego bohaterami są mieszkańcy Niziny Padańskiej z miejscowym proboszczem don Camillo i burmistrzem Peppone na czele.

 

Spotkanie z okazji nowej edycji „Pamiętników” bł. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego

Instytut Wydawniczy PAX ma zaszczyt zaprosić na spotkanie z okazji nowej edycji „Pamiętników” bł. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego.  

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.