RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Konkurs z „Małżeństwem Anny" wydawnictwa PAX

Konkursy

Redakcja Portalu Księgarskiego, Fundacja Libroskop oraz Instytut Wydawniczy Pax zapraszają Państwa do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym poświęconym książce Jana Dobraczyńskiego pt. „Małżeństwo Anny".

 

AD 2016 ze sługą Bożym kardynałem Stefanem Wyszyńskim

Nowości

Jest to kalendarz katolicki na rok 2016 w formie terminarza. Każda strona w kalendarium ilustrowana jest krótkim cytatem z nauczania kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ponadto czytelnik znajdzie w nim życiorys Prymasa Tysiąclecia, wykaz świąt katolickich oraz szczegółowy opis roku liturgicznego.  

 

„Joanna d'Arc” Mark Twain

Zapowiedzi

Mark Twain uważał tę powieść za dzieło swojego życia i przygotowywał się do jej napisania 12 lat. Nie tylko dlatego, że wymagała rzetelnych studiów historycznych obejmujących zarówno francuskie, jak i angielskie źródła.

 

„Jezus mojej wiary” Bogusław Widła

Nowości

Dlaczego wiara? Starożytny człowiek właściwie nie musiał zadawać sobie tego pytania. Bóg lub bogowie „z założenia” ubogacali jego wizję rzeczywistości, zajmując w niej z reguły zaszczytne, pierwsze miejsce, przede wszystkim jako istoty „wyższe” (cokolwiek znaczyło to określenie).( …) Człowiek nowożytny musi raczej szukać sensu i zasadności wiary w sobie; inaczej mówiąc, musi sam dać sobie odpowiedź na pytania, dlaczego wiara, i znaleźć dla niej miejsce w swojej perspektywie światopoglądowej....

 

Edmund Bojanowski - święty na nasze czasy

Zapowiedzi

Warto przypominać postać Edmunda Bojanowskiego – pisze we wstępie do jego biografii Tomasz P. Terlikowski. Założyciel zgromadzenia sióstr służebniczek jest postacią fascynującą ze względu na drogę, jaką – od zaangażowania patriotycznego przez charytatywne aż do ściśle religijnego – prowadził go Bóg.

 

„Dziennik” Edmunda Bojanowskiego

Zapowiedzi

„Dziennik” błogosławionego Edmunda Bojanowskiego (1814-1871), założyciela najliczniejszego w Polsce żeńskiego zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP, twórcy pierwszych na ziemiach polskich ochronek, wielkiego społecznika, działacza charytatywnego, wydawcy, literata, pozwala bliżej poznać jego bogaty świat ducha – owiany miłością Boga i bliźniego, wypełniony modlitwą i pracą – a także jego wielkie umiłowanie polskości oraz żywej tradycji patriotycznej.

 

Konkurs z IW PAX i „Śmiercią papieża"

Konkursy

Zapraszamy państwa do wzięcia udziału w konkursie, który Portal Księgarski ogłasza z Instytutem Wydawniczym PAX, a dotyczący książki Piersa Paula Read'a pt. „Śmierć papieża".

 

IW PAX: „Śmierć papieża" już w sprzedaży"

Nowości

Instytut Wydawniczy PAX anonsuje, iż właśnie do sprzedaży trafiła najnowsza publikacja "Śmierć papieża"!

 

Czerwcowe zapowiedzi IW PAX

Nowości

Instytut Wydawniczy PAX poleca państwa uwadze wznowienie poczytnej trylogii autorstwa Zofii Kosak pt. Dziedzictwo":

 

Nowość IW PAX: Gilbert Keith Chesterton "Święty Franciszek z Asyżu"

Nowości

Instytut Wydawniczy PAX poleca Państwa uwadze klasyczną już książkę Gilberta Keitha Chestertona poświęconą postaci . "Świętego Franciszek z Asyżu"

 

"Charles de Gaulle - Biografia katolika i męża stanu"

Zapowiedzi

Charles de Gaulle to w dalszym ciągu jeden z najpopularniejszych polityków zagranicznych w Polsce. Mimo to niewele ukazało się u nas opracowań poświeconych tej postaci. A już z całą pewnością brak jest opracowań, które odsłaniałyby religijne źródła inspiracji w działalności politycznej de Gaulle’a, jego relacje z hierarchią Kościoła we Francji i z Watykanem.

 

"Od Benedykta XVI do Franciszka" - nowość

Nowości

Jest to zapis wydarzeń – a zarazem towarzyszących im refleksji – jakie miały miejsce w Watykanie w związku z ustąpieniem papieża Benedykta XVI i wyborem kard. Jorge Mario Bergoglio na nowego papieża, który przyjął imię Franciszek.

 

W marcu w Instytucie Wydawniczym PAX

Nowości

Instytut Wydawniczy PAX poleca Państwu w marcu dwie pozycje: o. Antonio Spadaro SJ "Od Benedykta XVI do Franciszka. Kronika z przełomu pontyfikatów" i Louisa Bouyera "Zarys teologii ascetycznej i mistycznej"

 

Książka o siedmiu sakramentach

Nowości

Oto – w jednym tomie! – niezwykłe kompendium wiedzy o sakramentach Kościoła, a zarazem – w najszerszym tego słowa znaczeniu – przewodnik dla wiernych świeckich i kapłanów.

 

"Leczymy się i gotujemy ze świętą Hildegardą"

Zapowiedzi

Hildegarda z Bingen (1098-1179) należy do najwybitniejszych kobiet europejskiego średniowiecza. Benedyktynka niemiecka, wizjonerka i mistyczka, wywierała ogromny wpływ na ówczesnych przywódców kościelnych i władców świeckich.

 

Lutowe zapowiedzi Instytutu Wydawniczego PAX

Zapowiedzi

Polecamy Państwa uwadze dwie nowości IW PAX - poradniki: "Książkę o siedmiu sakramentach" i "Leczymy się i gotujemy z św. Hildegardą"

 

Świateczna oferta tytułowa Instytutu Wydawniczego PAX

Nowości

Instytut Wydawniczy PAX poleca na ten świąteczny czas kilka ze swoich tytułów:

 

Recenzja: Benedykt XVI Joseph Ratzinger "Miłości można się uczyć"

Recenzje

W tej skromnej objętościowo książce zawarł były papież Benedykt XVI Joseph Ratzinger najważniejsze myśli związane z sytuacją rodziny powiązaną z Boskim planem. A ściśle mówiąc z "Małżeństwem i rodziną na drodze życia". Wybrał je i opracował Elio Guerriero, dyrektor "Communio". Redaktor włoskiej edycji "Historii Kościoła", doprowadzonej do końca przez Edizioni San Paolo.  

 

Recenzja: "Anatomia Drzewa Życia. Poradnik życia duchowego"

Recenzje

"Anatomia drzewa życia" z podtytułem poradnik życia duchowego ks. Jana Kuźniara, wydana przez Instytut Wydawniczy PAX jest książką niezwykle potrzebną. Ale zanim powiem, dlaczego książka ta jest potrzebna, to może kilka słów o tym, kim jest Autor.

 

Daniel Rops "Kościół pierwszych wieków"

Recenzje

Ta wielka, piękna książka Daniela Ropsa, autora równie znakomitych "Od Abrahama do Chrystusa" i Dziejów Chrystusa" zamyka w pięciuset stronicowej klamrze szeroką panoramę losów pierwszych chrześcijan. Ukazuje narodziny nowej wiary, pierwszych Ojców Kościoła, pierwszych męczenników, aż po rodzące się zręby pierwszych instytucji Kościoła Powszechnego.

 

Instytut Wydawniczy PAX: Papież i ja już w sprzedaży

Nowości

Instytut Wydawniczy PAX poleca swoją najnowszą publikację "Papież i ja" autorstwa Jerzego Klugera (Gianfranco di Simone):

 

"Bóg – filozofia - uniwersytet"

Zapowiedzi

Instytut Wydawniczy PAX prezentuje Państwu pracę Alasdaira MacIntyre'a zatytułowaną "Bóg – filozofia - uniwersytet. Wybrane zagadnienia z katolickiej tradycji filozoficznej":

 

"Papież i ja" - zapowiedź IW PAX

Zapowiedzi

O tym jak długoletnia przyjaźń między polskim Żydem i papieżem Janem Pawłem II przyczyniła się do poprawy stosunków żydowsko-chrześcijańskich.

 

Ks. Zygmunt Zieliński: " Benedykt XVI -nauczyciel i pielgrzym"

Nowości

Instytut Wydawniczy PAX prezentuje Państwu publikację autorstwa ks. Zygmunta Zielińskiego zatytułowaną "Benedykt XVI -nauczyciel i pielgrzym"

 

Nowość Instytutu Wydawniczego PAX: Rebecca St, James "O czym myślą mężczyźni"

Nowości

Instytut Wydawniczy PAX poleca swoją ostatnią nowość wydawniczą "O czym myślą mężczyźni. Poradnik dla singielek" Rebeki St. James:

 

Nowość IW Pax: "Miłości można się nauczyć"

Nowości

Instytut Wydawniczy PAX jedną z ważniejszych książek byłego już papieża Benedykta XVI dotyczącej teologii rodziny:

 

Instytut Wydawniczy PAX poleca "Kościół pierwszych wieków"

Zapowiedzi

Instytut Wydawniczy PAX proponuje swoją kolejną nowość wydawniczą. Tym razem jest to wznowienie Daniela Ropsa "Kościół pierwszych wieków".

 

Recenzja: "Biedaczyna z Asyżu" Nikos Kazantzakis

Recenzje

Biedaczyna z Asyżu zawsze mnie fascynował. Zawsze i wszystkim – pokorą, miłością, wytrwałością, a także prostotą, która w moich oczach czyni go geniuszem. Gdy nad książką o właśnie takim tytule – „Biedaczyna z Asyżu” zobaczyłam nazwisko Kazantzakis, nie mogłam jej nie przeczytać. W końcu to dość niebanalne połączenie.

 

Nowość IW PAX: Kościół katolicki i Polskie Państwo Podziemne na Rzeszowszczyźnie (1939-1945)

Nowości

Instytut Wydawniczy PAX poleca Państwa uwadze swoją najnowszą publikację: "Kościół katolicki i Polskie Państwo Podziemne na Rzeszowszczyźnie (1939-1945)".

 

Konkurs z IW PAX - Biedaczyna z Asyżu

Konkursy

Zapraszamy Państwa - redakcja Portalu Księgarskiego i Instytut Wydawniczy PAX do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym dotyczącym książki "Biedaczyna z Asyżu" autorstwa słynnego Nikosa Kazantzakisa, autora "Greka Zorby"

 

Nowa Historia Zosimosa we wrześniu w IW PAX

Zapowiedzi

Instytut Wydawniczy PAX oddaje do rąk Czytelników drugie, poprawione i uzupełnione, wydanie Nowej historii Zosimosa.

 

Zapowiedzi majowe Instytutu Wydawniczego Pax

Zapowiedzi

Instytut Wydawniczy Pax poleca Państwu swoje majowe zapowiedzi tytułowe: "Drogi nieśmiertelności" Bernarda Jacoby oraz Włodzimierza Pietrzaka "Literatura sumieniem narodu".

 

Instytut wydawniczy PAX poleca - "Myśli", " Kazania sejmowe" i "Klucz do Biblii"

Nowości

Instytut wydawniczy PAX poleca kolejne wydanie Myśli Pascala w wyborze Jacquesa Chevaliera w klasycznym tłumaczeniu Tadeusza Żeleńskiego (Boya)

 

Konkurs: Tajemnice Campanelli

Konkursy

Instytut Wydawniczy PAX i Portal Księgarski zapraszają do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym związanym z publikacją Jeana Delumeau pt. Tajemnica Campanelii"

 

"Klucz do Bibli" Harringtona w PAXie

Zapowiedzi

Instytut Wydawniczy PAX poleca wszystkim głodnym wiedzy fantastyczny przewodnik po Biblii autorstwa Wilfrida J. Harringtona pt. "Klucz do Biblii"

 

Konkurs z Guareschim

Konkursy

Instytut Wydawniczy PAX i Portal Księgarski zapraszają do udziału w konkursie czytelniczym związanym z autorem serii książek o proboszczu Don Camillo - Giovannino Guareschim i jego ostatnią autobiograficzną książką pt."Rodzinka".

 

Nowość Instytutu wydawniczego PAX - Być dżentelmenem

Nowości

Instytut wydawniczy PAX anonsuje publikację savoir-vivre nowoczesnego mężczyzny - autorstwa Johna Bridges'a pt. "Być dżentelmenem".

 

"Tajemnica Campanelli" w Paxie

Nowości

Tomasz Campanella - filozof, astronom, obrazoburca - jedna z najciekawszych postaci XVI I XVII wieku. Dzięki Instytutowi Wydawniczemu Pax możemy już dziś zgłębić jego biografię

 

Zapowiedź Instytut Wydawniczego Pax: Rodzinka

Zapowiedzi

Instytut Wydawniczy PAX poleca Państwu trzecie już wydanie bardzo poczytnej książki autorstwa włoskiego pisarza Giovannino Guareschi'ego pt. "Rodzinka".

 

Nowość PAX-u: "Tajemnica Campanelii" Jean Delumeau

Zapowiedzi

Instytut wydawniczy PAX przedstawia swoja kolejną nowość. Jest nią biografia słynnego filozofa Tomasza Campanelli pt. "Tajemnica Campanelli" pióra znakomitego eseisty i historyka francuskiego Jean Delumeau. Kto czytał jego "Grzech i strach. Poczucie winy w kulturze Zachodu XIII - XVIII" wie o czym mówię.  

 

Nowości Instytutu Wydawniczego PAX z 2011 roku.

Nowości

Pragniemy zainteresować Państwa nowościami wydawniczymi Instytutu Wydawniczego PAX 2011 roku:

 

"Krzyżowcy" W Paxie!

Zapowiedzi

Drodzy Czytelnicy! Informujemy iż pojawiły się w sprzedaży kolejne dwie nowości : "Krzyżowcy t.1-2" - Zofii Kossak, "Krzyżowcy t.3-4" - Zofii Kossak!  

 

Styczniowe nowości Olesiejuka

Nowości

Drodzy czytelnicy prezentujemy wam kolejną porcję nowości, które w styczniu weszły do księgarń.

 

Instytut Wydawniczy PAX poleca: John L. Brockington – Święta nić hinduizmu

Nowości

Brytyjski uczony John L. Brockington niezwykle jasno i kompetentnie wprowadza czytelnika w Świat hinduizmu, w jego filozofię, religie i tradycję. Kastowość, wegetarianizm, pisma święte hinduizmu, kult krowy, liczni bogowie -wielowątkowość hinduizmu i jego wielobarwność od lat fascynuję...warto się sięgnąć po tę książkę. Ro drugie przejrzane wydanie poszukiwanej książki Brockingtona.  

 

Co można obciąć brzytwą Ockhama?

Instytut Wydawniczy Pax zaprasza na spotkanie poświęcone książce "Przybornik filozofa. Kompendium metod i pojęć filozoficznych" Juliana Bagginiego i Petera S. Fosla. Spotkanie odbędzie się 5 marca 2010 r. (piątek) o godz. 19:00 w klubokawiarni „Legalna” przy ul. Terespolskiej 4.

 

Antykryzysowy poradnik biblijny: spotkanie z Autorem

Ksiądz Aleksander Jacyniak SJ, autor książki Antykryzysowy poradnik biblijny. Refleksje na trudny czas, jest absolwentem studiów teologicznych na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie i doktorem teologii duchowości na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie.

 

Antykryzysowe spotkanie z ks. Aleksandrem Jacyniakiem SJ

Instytut Wydawniczy Pax zaprasza na spotkanie z ks. Aleksandrem Jacyniakiem SJ, autorem książki "Antykryzysowy poradnik biblijny. Refleksje na trudny czas".

 

Spotkajmy się w... piekle Gutenberga.

Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy-Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego, Instytut Wydawniczy Pax zapraszają na promocję najnowszej powieści historyczno-sensacyjnej Christopha Borna "Piekło Gutenberga" z udziałem tłumaczki Moniki Lesyszak.

 

Christina Mazzoni " Kobiety w Bożej kuchni - gotowanie,jedzenie i pisanie duchem natchnione

Recenzje

Trudno się oprzeć pokusie jedzenia i gotowania czytając tę książkę. Język Cristiny Mazzoni jest bardzo sugestywny i plastyczny. Delektując się lekturą możemy wyobrażać sobie egzotyczne zapachy drogich przypraw, a miód i jabłka zyskują wyjątkowy smak.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.