RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Dwadzieścia lat minęło od wydania książki „Przez rzekę" Andrzeja Stasiuka,

Wydawnictwa

Dokładnie tyle minęło od wydania książki „Przez rzekę" Andrzeja Stasiuka, która stała się kamieniem węgielnym wydawnictwa.

 

Recenzja: „Nie ma zadań niewykonalnych", Michael Bar-Zohar, Nissim Mishal

Recenzje

Opracowanie Michaela Bar-Zohara i Nissim Mishala pt. „Brawurowe operacje izraelskich sił specjalnych"czyta się jak książki Ludluma, Koontza, Kellermana czy Morella. Ale to nie fikcja proszę Państwa, tylko ukazane z precyzją i niezwykle barwnie opisane historie prosto z pola walki.

 

Żeby czytać, trzeba być otwartym - Etgar Keret

Z przyjemnością przekazujemy Państwu dwie znakomite wiadomości! Gościem Honorowym tegorocznej, jubileuszowej 20. edycji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie jest Izrael, a hasłem przewodnim Targów słowa Etgara Kereta: Żeby czytać, trzeba być otwartym.

 

5. edycja festiwalu Literacki Sopot o literaturze izraelskiej

Spotkania autorskie, targi książki i wiele innych atrakcji czeka miłośników literatury w przyszłym roku w dniach 18-21 sierpnia. Tematem wiodącym przyszłorocznej edycji będzie literatura izraelska. Do zobaczenia w sierpniu w Sopocie!

 

O pięknej Izraelitkce w wydawnictwie Świętego Krzyża

Nowości

akie mogło być życie św. Anny i jej męża Joachima? W Piśmie Świętym nie odnajdziemy żadnej wzmianki, żadnego cytatu z wypowiedzianych przez nich słów.

 

Rękopisy Kafki trafią do Izraela

Rynek zagraniczny

Materiały po długich bataliach sądowych zostały przyznane Izraelowi i trafią do tamtejszej Biblioteki Narodowej. Franz Kafka zapisał je swojemu przyjacielowi Maxowi Brodowi z poleceniem, aby zniszczył je po jego śmierci.

 

Zarząd Główny SPP zaprasza do Domu Literatury na spotkanie z pisarzami z Izraela

Wydarzenia

Zarząd Główny Stowarzyszenia Pisarzy Polskich zaprasza na spotkanie z autorami ze Związku Pisarzy Hebrajskich w Izraelu, znanymi poetami, prozaikami, eseistami i publicystami.

 

Nowa Biblioteka Narodowa w Jerozolimie w 2016 roku

Biblioteki, Rynek zagraniczny

Pokazujemy wizualizacje tej ogromnej inwestycji w stolicy. Projekt powstał w szwajcarskim biurze architektonicznym Herzog & de Meuron.

 

Zmarła Miriam Akavia, 1927 - 2015

Wydarzenia, Rynek zagraniczny

16 stycznia 2015 roku w Tel Avivie zmarła Miriam Akavia, pisarka, tłumaczka, Piękna, Jasna Postać. Przeżyła Holocaust. Wierzyła w dobroć człowieka.

 

Izrael wymazany z mapy przez potężne wydawnictwo HarperCollins

Rynek zagraniczny

Jedno z największych wydawnictw na świecie produkowało i sprzedawało mapy, na których nie było Izraela. Atlas był przeznaczony dla anglojęzycznych szkół na arabskim Bliskim Wschodzie. - Mapy odzwierciedlają lokalne preferencje - wyjaśniał przedstawiciel wydawnictwa HarperCollins.    

 

„Kiedy i jak wynaleziono Ziemię Izraela" - najnowsza książka Shlomo Sanda już w sprzedaży

Nowości

Z przyjemnością informujemy, że najnowszą książkę Shlomo Sanda "Kiedy i jak wynaleziono Ziemię Izraela. Od Ziemi Świętej do ojczyzny" można już nabyć zarówno w postaci e-booka, jak i w tradycyjnej formie papierowej.

 

„Kiedy i jak wynaleziono Ziemię Izraela" - najnowsza książka Shlomo Sanda już do kupienia

Nowości

Z radością informujemy w mieniu wydawnictwa akademickiego DIALOG, że jest już dostępna najnowsza książka bezkompromisowego historyka Shlomo Sanda „Kiedy i jak wynaleziono Ziemię Izraela”:

 

Recenzja: „Twierdza Izrael” Patrick Tyler

Recenzje

Bardzo mocna i poruszająca mowa oskarżycielska przeciwko izraelskiej elicie politycznej, która świadomie pogrąża swój kraj coraz głębiej w szalejący od 60 lat konflikt. Cenna i otrzeźwiająca lektura.

 

Nowość wydawnictwa Jedność: „Ziemia Święta. Przewodnik po Izraelu, Synaju i Jordanii śladami starożytności"

Nowości

Wydawnictwo Jedność przygotowało ciekawą publikację: przewodnik autorstwa Fabio Burbona i Enrico Lavagno pt. „Ziemia Święta. Przewodnik po Izraelu, Synaju i Jordanii śladami starożytności":

 

Dlaczego przestałem być Żydem. Spojrzenie Izraelczyka" - najnowsza książka Shlomo Sanda już w sprzedaży

Nowości

Z przyjemnością informujemy, za wydawnictwem akademickim DIALOG, że jest już dostępna najnowsza książka profesora Shlomo Sanda "Dlaczego przestałem być Żydem. Spojrzenie Izraelczyka".

 

Książki pod arabskie strzechy

Rynek zagraniczny

Izraelskie Ministerstwo Edukacji rozpoczęło program skierowany do arabskich dzieci w wieku przedszkolnym z całego kraju, który ma zachęcić je do czytania.

 

"Izrael oswojony" w mediach" - zapowiedź MUZY

Nowości

Nowe, uzupełnione wydanie „Izraela oswojonego” w wydawnictwie MUZA już 21.02.2014 r.

 

Książka dotrzyma towarzystwa

Wydarzenia

Kampania reklamowa sieci księgarni z Izraela obiega błyskawicznie Internet. Zdjęcie bohaterów książkowych: m.in Sherlocka Holmesa, Pippi Pończoszanki czy Gandalfa towarzyszących czytelnikom nawet podczas snu bardzo dobrze ilustrują bliską relację w jaką często wchodzimy z postaciami literackimi.

 

Prawdziwa historia agentki izraelskiego wywiadu

Zapowiedzi

Drodzy Państwo, zapraszamy do świata tajemnic najskuteczniejszej agencji wywiadowczej świata "Sylvia, agentka Mossadu":

 

Mossad. Najważniejsze misje izraelskich tajnych służb

Recenzje

Mossad który kojarzy się wszystkim z najważniejszą żydowską organizacją wywiadowczą w strukturze tajnych służb zajmuje miejsce zaledwie poślednie. Prawdziwą tajemnicą otoczone są najważniejsze z nich - struktury wykonawcze jak Szin Bet, Aman i specjalne grupy szturmowe "Masada" i "Cezarea", brygada "Kidon", a potem słynny Sarajat posiadające licencję na zabijanie".

 

"Mossad" rewelacją oferty świątecznej w Rebisie!

Nowości

Szanowni Państwo, "Mossad. Najważniejsze misje izraelskich tajnych służb" autorstwa Michaaela Bar-Zohara i Nissim Mishal to najlepiej sprzedająca się książka ze świątecznej oferty Domu Wydawniczego REBIS. Od 6 listopada na rynek trafiło już 21 tysięcy egzemplarzy tego tytułu.  

 

Porywająca historia Mossadu wkrótce w księgarniach!

Zapowiedzi

Szanowni Państwo, 20 listopada trafi do księgarń publikacja "Mossad.Najważniejsze misje izraelskich tajnych służb, autorstwa Michaela bar-Zohara i Nissim Mishal.

 

Opublikowano kontrowersyjną książkę o Holokauście

Nowości

W Polsce opublikowano kontrowersyjną książkę znanego izraelskiego historyka Toma Segeva "Siódmy Milion. Izrael - Piętno Zagłady". Segev dokumentuje w niej obojętność syjonistycznych przywódców w Palestynie wobec Zagłady oraz instrumentalne traktowanie tej tragedii.

 

Psychoanaliza dla bezmyślnych przeciwników Izraela

Przedstawiamy fragment wywiadu Piotra Kieżuna i Jarosława Kuisza z Etgarem Keretem, który ukazał się w 142 numerze Kultury Liberalnej

 

Zmarła Ida Fink - polskojęzyczna pisarka żydowskiego pochodzenia

Szanowni Państwo, ze smutkiem informujemy, że zmarła Ida Fink - jedna z ostatnich pisarek piszących po polsku, mieszkająca od 1957 w Izraelu.

 

Google digitalizuje starożytne manuskrypty

Rynek zagraniczny

Zwoje znad Morza Martwego dostępne będą w wersji cyfrowej na nowej, interaktywnej stronie internetowej stworzonej przez Muzeum Izraela i Google.

 

Izraelskie spotkania z Ryszardem Krynickim

"Magnetyczny punkt" - autorski wybór wierszy i przekładów Ryszarda Krynickiego ukazał się po hebrajsku. Z tej okazji Instytut Polski w Tel Awiwie organizuje spotkania z poetą.  

 

Etgar Keret w Warszawie i we Wrocławiu

W imieniu Ambasady Izraela, Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu i Wydawnictwa W.A.B. z wielką przyjemnością zapraszamy na spotkania z Etgarem Keretem w Warszawie i we Wrocławiu.

 

Grażyna Kotlubei, Zofia Muzyka - Bilet do Izraela

Recenzje

Od kiedy człowiek pojawił się na tym świecie oprócz zaspakajania swoich podstawowych potrzeb, od zarania swoich dziejów szukał potwierdzenia własnej tożsamości, racji dla swojego bytu. Mówiąc precyzyjnie swoich duchowych korzeni.

 

Konkurs: Grażyna Kotlubei, Zofia Muzyka - Bilet do Izraela

Konkursy

Autorki książki Grażyna Kotlubei i Zofia Muzyka oraz Portal Księgarski zapraszają wszystkich miłośników ambitnej literatury do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym poświęconemu ich wspólnemu dziełu - książce "Bilet do Izraela. W poszukiwaniu duchowej tożsamości".

 

Nieznane utwory Kafki zostaną wreszcie udostępnione?

Prawo

Bankowe sejfy, zawierające nieznane rękopisy Franza Kafki oraz rozległą korespondencję pisarza ze Stefanem Zweigiem i Maksem Brodem, zostały otwarte na polecenie izraelskiego sądu z końcem lipca w Zurichu i Tel Awiwie. Zespół prawników i ekspertów ma ocenić wartość przechowywanych tam dokumentów na potrzeby procesu o prawa do literackiej spuścizny po Kafce, toczącego się między Biblioteką Narodową w Jerozolimie i Hawą Hoffe.

 

W poszukiwaniu duchowej tożsamości - Bilet do Izraela

Zapowiedzi

Chcemy polecić Państwu książkę dwóch pań: matki Zofii Muzyki i córki Grażyny Kotlubei pisaną w formie listów w latach 1998-2002 zatytułowaną "Bilet do Izraela. W poszukiwaniu duchowej tożsamości" opublikowaną przez wrocławską oficynę wydawniczą ATUT.

 

Spotkanie z Zofią Muzyką podczas Dni Kultury Żydowskiej

W imieniu organizatorów zapraszamy na spotkanie z Zofią Muzyką, jedną z autorek książki "Bilet do Izraela", które odbędzie się w ramach Dni Kultury Żydowskiej.

 

Spotkanie z Riną Frank, autorką "Każdy dom potrzebuje balkonu"

Zapraszamy na spotkanie z Riną Frank, autorką izraelskiego bestsellera "Każdy dom potrzebuje balkonu". Spotkanie poprowadzi Tomasz Kireńczuk.

 

Ralf Balke – Izrael

Recenzje

Żaden inny kraj przez ostatnie czterdzieści lat nie wzbudzał tyle różnych skrajnych opinii. Począwszy od turystycznych marzeń, by poznać osadników-założycieli i zamieszkać w prawdziwym kibucu, aż po polityczne ostre antysemickie wypowiedzi krytykujące postępowanie Żydów z Arabami na okupowanych terenach.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.