RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Detoks w tydzień + Zioła w doniczkach - nowości z Jedności

Nowości

Szanowni Państwo, „Przewodniki po zdrowiu” wydawnictwa Jedność są dobrą alternatywą dla pojawiających się w sieci, często słabych merytorycznie treści.

 

„Zielony Garnek" Anastasia Zanoncelli

Nowości

Książka dla wegetarian, którzy chcą urozmaicić i ubogacić swój kulinarny repertuar oraz poszerzyć zakres wiedzy, i wszystkich, którzy przykładają wagę do zdrowego odżywiania.

 

„Moja Zielona Dieta" Dagnar von Cramm

Nowości

Książka powstała z myślą o osobach szukających skutecznej diety, chcących zgubić zbędne kilogramy bez efektu jo-jo i wszystkich, którzy przykładają wagę do zdrowego odżywiania  

 

Recenzja: „Roślinne antybiotyki. Sekretna broń natury” Aruna M. Siewert

Recenzje

Książka ta jest jedną z pozycji wydanych w ramach serii Poradnik|Zdrowie Wydawnictwa Jedność. W tej niezbyt długiej książce znajdziemy zebrane w pigułce informacje na temat zdrowotnego działania otaczających nas roślin.

 

„Wakacyjne rozdanie z Wydawnictwem Jedność"

Nowości

W wakacyjnym konkursie wydawnictwo Jedność pyta „Roślinne antybiotyki” czy „Ponad 600 przepisów kuchni wegetariańskie”?

 

Wydawnictwo Jedność dla dzieci: nowości i zapowiedzi

Kieleckie wydawnictwo Jedność poleca w serii: Jedność dla dzieci" kilka interesujących tytułów:

 

Wydawnictwo Jedność poleca albumy: Wilno - Lwów

Nowości

Kieleckie wydawnictwo JEDNOŚĆ poleca Państwa uwadze dwa znakomite wydawnictwa albumowe poświęcone dwóch szczególnym dla Polaków miastom: Wilnu i Lwowowi.

 

Recenzja: „Wegetariańska sztuka gotowania krok po kroku” Lena Tritto

Recenzje

„Wegetariańska szkoła gotowania krok po kroku”, wbrew stosunkowo oczywistemu tytułowi, nie zabiera nas w podróż do bezmięsnej kuchni dla początkujących. Może to się wydawać nadinterpretacją tego co wydawca miał na myśli, lecz książka ta zabiera czytelnika nie tyle na lekcję jarskiego gotowania, co na lekcję sztuki kulinarnej i zdrowego stylu życia jako takich.

 

Recenzja: „Ewangelia Maryi”

Recenzje

Pismo Święte zbyt wiele o Maryi nie mówi. Niewiele mówi też sama Maryja, którą poznajemy raczej z Jej gestów, zachowania i po prostu bycia. Pomysł na „Ewangelię Maryi” na pierwszy rzut oka zaskakuje, bo cóż można napisać, ile o Niej powiedzieć? Tymczasem okazuje się, że to idealna patronka na trwający w Kościele Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, a na dodatek postać wyjątkowa i… nowoczesna!

 

Hormony pod kontrolą. Dzięki sprawdzonym metodom naturalnym

Nowości

Chcesz się dowiedzieć, dlaczego hormony stają się przyczyną wielorakich dolegliwości? Zastanawiasz się, czy łatwo jest się nauczyć ustalania swojego poziomu hormonów i radzenia sobie z zakłóceniami hormonalnymi?

 

W serii Poradniki/Zdrowie wydawnictwa Jedność: Roślinne antybiotyki

Nowości

Wszędzie wokoło czyhają na nas drobnoustroje i nasz układ immunologiczny cały czas odpiera ich ataki. Kiedy jednak zarazki nas dopadną i kiedy już walczymy z jakąś infekcją, szybko sięgamy po chemiczne antybiotyki. Antybiotyki są jednak potrzebne o wiele rzadziej, niż się powszechnie myśli. Osłabiają nasz układ odpornościowy i niosą ze sobą ryzyko, że zarazki staną się oporne na działanie leku.

 

Skuteczne sposoby na nadciśnienie

Nowości

Pragniemy, aby informacje i wskazówki zawarte w tym poradniku pomogły Państwu w życiu i zainspirowały do podjęcia dobrych zmian.

 

W wydawnictwie Jedność: Poradniki/ Zdrowie: Smoothie. Dieta koktajlowa

Nowości

Jak skutecznie zrzucić zbędne kilogramy bez efektu jo-jo? W jaki sposób oczyścić organizm z toksyn?

 

Poradniki Zdrowia z wydawnictwa Jedność: Taping. „Taśmy na bóle mięśni i inne dolegliwości”

Nowości

Wiele osób myśli, że taping to jakaś absolutna nowość, i na dodatek nie do końca sprawdzona. Ale przypomnijmy sobie chociażby, ile razy widzieliśmy, jak piłkarz strzela gola, z radości zdejmuje koszulkę i naszym oczom ukazują się kolorowe paski naklejone na jego ciało.

 

Panie, błogosław Ojczyznę naszą. Modlitewnik (z płytą CD)

Nowości

Dzieje Polski przypominają nam, że nieustannie trzeba się o nią troszczyć. Kiedy o tym zapominamy naszej Ojczyźnie przytrafiają się nieszczęścia. W naszej trosce o Polskę pierwsze miejsce powinna zajmować modlitwa – jest ona dostępna każdemu.

 

Recenzja: Lucrezia Tressoldi „A teraz idę na Maksa. 10 lat w śpiączce"

Recenzje

„A teraz idę na Maksa. 10 lat w śpiące i powrót", to książka wyjątkowa. To właściwie nie książka lecz wzruszające świadectwo wiary przyjaźni i miłości. Świadectwo tego, że w dzisiejszym świecie, gdzie wszystko jest względnie relatywne i gdzie słowo wartość dewaluuje się właściwie na każdym kroku - to książka ta wszystkiemu temu zaprzecza.

 

Wszystko za drinka

Nowości

„Wszystko za drinka” to praktyczny i wszechstronny przewodnik poświęcony alkoholowi i alkoholizmowi, napisany przez doświadczonego psychiatrę w oparciu o wiedzę zdobytą w wieloletniej pracy z osobami uzależnionymi od alkoholu.

 

Życie pod nadzorem

Nowości

Jak wytrwać z maniakami kontroli w domu i w pracy.

 

Jak radzić sobie z życiowymi wyzwaniami

Nowości

Życie nieustannie stawia przed człowiekiem rozmaite wyzwania: od utraty pracy, poprzez zerwanie związku czy chorobę, po dezaprobatę innych osób. Któż z nas nie ma na swoim koncie przegranych, z którymi musi się pogodzić, wątpliwości, z którymi musi żyć, porażek, które musi zaakceptować? Któż z nas nie spotyka ludzi, którzy go krytykują lub wprost odrzucają?

 

Jak radzić sobie z ludźmi, którzy doprowadzają nas do wściekłości

Nowości

Maniacy kontroli, tyrani, nieudacznicy… Każdy z nas zna osoby, które potrafią podnieść ciśnienie już pierwszym słowem, ledwie otworzą usta. Czasem jest to pod szef tyran, czasem agresywny kolega, czasem koleżanka potrafiąca doskonale manipulować innymi. Zmagamy się z nimi mniej lub bardziej regularnie. Dobra wiadomość jest taka, że bez względu na to, co robią, nie musimy się godzić z taką sytuacją.

 

Podręcznik dla nastolatków i ich rodziców u kresu wytrzymałości

Nowości

Sprawy małe i duże – ponad sześćdziesiąt typowych sytuacji, zdarzeń i potencjalnych konfliktów, które mówią o trudnościach wzrastania i wychowywania.

 

Ikona. Podręcznik malarstwa ikonowego i ściennego

Nowości

Ikona jest „bramą, która otwiera się na ogród równie rzeczywisty, co ten świat” – przekonuje nas Aidan Hart, wybitny ikonopisarz prawosławny i profesor. Jest spotkaniem twarzą w twarz z przedstawioną na niej osobą.

 

Ewangelia Maryi. Na Rok Jubileuszowy Miłosierdzia

Nowości

Dnia 13 marca 2015 r. w bazylice watykańskiej papież Franciszek ogłosił Rok Święty Miłosierdzia, który rozpocznie się 8 grudnia 2015 r. w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, a zakończy się 20 listopada 2016 r. w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

 

Lwów. Dzieje miasta

Nowości

Najlepsza książka historyczna. Nagroda w plebiscycie „Historia zebrana" 2015. Lwów. Cokolwiek by napisać na dopełnienie tego magicznego dla wielu Polaków słowa, pozostanie w cieniu nazwy miasta.

 

W wydawnictwie Jedność: Miłosierdzie Boże na wieki wysławiać będę. Modlitewnik

Nowości

W Kieleckim wydawnictwie Jedność modlitewnik „Miłosierdzie Boże na wieki wysławiać będę" w wyborze i opracowaniu: ks. Zbigniew Sobolewski.

 

„W świętą noc Bożego Narodzenia”

Dawno temu w Nazarecie mieszkała zwykła dziewczyna o imieniu Maryja. Ale pewnego dnia spotkało ją coś niezwykłego – anioł przyniósł jej nowinę, że zostanie matką Syna Bożego… Tak zaczyna się najpiękniejsza historia spisana na kartach Pisma Świętego.

 

„Maryja. Matka Jezusa”

Zapowiedzi

Podobnie jak w przypadku osoby św. Józefa (Józef. Ojciec Jezusa, Jedność 2015) kard. Gianfranco Ravasi ukazuje nam postać Maryi, Matki Jezusa. Z charakterystyczną dla siebie kompetencją i polotem wybitny biblista, komentując wybrane fragmenty Starego i Nowego Testamentu, wprowadza czytelnika w tajemnicę dziewictwa oraz macierzyństwa Maryi.

 

"Ikona. Podręcznik malarstwa ikonowego i ściennego"

Zapowiedzi

Ikona jest „bramą, która otwiera się na ogród równie rzeczywisty, co ten świat” – przekonuje nas Aidan Hart, wybitny ikonopisarz prawosławny i profesor. Jest spotkaniem twarzą w twarz z przedstawioną na niej osobą. Dlaczego więc ikony wydają się nam często zbyt tajemnicze? Jak artysta powinien je tworzyć, by umożliwić to spotkanie? Autor, który wcześniej szukał odpowiedzi na te pytania w klasztorze Iviron na górze Athos, postanowił wyjść nam naprzeciw i ofiarować kompendium wiedzy na temat...

 

Historia świata w faktach i datach

    Przedstawiamy książkę idealną dla wszystkich młodych miłośników historii i sekretów przeszłości. W zrozumiały i wciągający sposób opowiada o tym, jak wyglądały początki ludzkości; o tym, jak rodziły się i upadały imperia; o krajach osiągających szczyt potęgi pod rządami mądrych i przewidujących władców, a także o tych, które traciły pozycję na skutek lekkomyślnych i nieudolnych rządów; o wyniszczających wojnach i bohaterskich bitwach; o wędrówkach i podróżach, które prowadziły do...

 

Nowość wydawnictwa Jedność: Przewodnik po Watykanie

Nowości

Kieleckie wydawnictwo Jedność prezentuje kompletny przewodnik po Watykanie skierowany do szerokiego grona odbiorców.

 

Cecylka Knedelek czyli książka kucharska dla dzieci

Najsmaczniejsza na świecie książka kucharska dla dzieci.   Ta wspaniała książka dla małych kucharzy opowiada o mieszkających w pomarańczowym domu przy ulicy Naleśnikowej 5 w Starym Knedelkowie: Cecylce Knedelek oraz gąsce Walerii, a także o ich przyjaciołach: pani Ludmile – miłośniczce starych książek, która piecze przepyszne ciasteczka oraz torciki, panu Alojzym – kolekcjonerze śrubek i nakrętek, potrafiącym zrobić coś z niczego i naprawić prawie wszystko, Joasi – dziewczynce umiejącej...

 

Wydawnictwo Jedność poleca premiery czerwca!

Nowości

Kieleckie wydawnictwo Jedność poleca swoje premierowe tytuły miesiąca czerwca 2015:

 

Lwów. Dzieje miasta - wyjątkowy album od Jedności

Nowości

Gorąco zapraszamy w imieniu wydawnictwa Jedność do lektury niezwykłego albumu autorstwa Ryszarda Jana Czarnowskiego i Eugeniusza Wojdeckiego pt. „Lwów. Dzieje miasta".

 

„Lwów. Dzieje miasta" - wyjątkowy album od Jedności

Nowości

Jedyne takie miasto, jeden taki album…Lwów. Cokolwiek by napisać na dopełnienie tego magicznego dla wielu Polaków słowa, pozostanie w cieniu nazwy miasta.

 

Recenzja: „Prawie wszystko o dinozaurach”

Był taki czas w naszym rodzinnym życiu, że mieszkały z nami dinozaury. Pływały w wannie, czasem w zlewie kuchennym, znaleźć je można było wszędzie. Za kanapą, w koszu na bieliznę, nawet w zamrażalce, tak w zamrażalce. Zechciał się kiedyś Staś bawić w epokę lodowcową ;-).

 

Wydawnictwo Jedność poleca - nowości marca 2015

Nowości

Polecam premierowe wydania marcowych nowości wydawnictwa Jedność. Szczególną uwagę proszę zwrócić na pełne kulinarnych pasji i inspiracji książki kucharskie Pasta i basta! oraz Sushi, paella i guacamole.

 

Recenzja: „Kocham Toskanię", Gulia Scarpaleggia

Recenzje

„Bella Toscana", nasuwa mi się na myśl, jak zaczynam przewracać kolejne kartki, a moim oczom ukazują się swojskie, niczym nie upiększone, pełne naturalnego ciepła i piękna widoki.

 

Nowe modlitewniki od Jedności

Nowości

W najcięższych chwilach ludzkiego życia w tradycji ludowej zwracano się do szczególnych świętych. Prezentujemy Państwu serię nowych modlitewników, będących doskonałą pomocą w wypraszaniu łask dla wszystkich, którzy ich potrzebują, a także dla tych, którzy pragną wzbogacić swą modlitwę osobistą czy rodzinną.

 

Konkurs z modlitewnikami wydawnictwa Jedność

Konkursy

Portal Księgarski i wydawnictwo Jedność zapraszają Państwa do wzięcia udziału w konkursie związanym z serią modlitewników. Jest to świetnie opracowana typograficznie, w poręcznym formacie nowa seria modlitewników wyróżniająca się znakomitymi ilustracjami.

 

Wydawnictwo Jedność - Pod skrzydłami aniołów przez cały rok

Nowości

Wydawnictwo Jedność poleca zbiór medytacji utkanych z pięknych obrazów i mądrych sentencji na każdy dzień roku, przypominających o naszych niewidzialnych opiekunach pt." Pod skrzydłami aniołów przez cały rok":

 

Nowości z Jedności - styczeń 2015

Nowości

Zapraszam do zapoznania się z najnowszymi propozycjami wydawniczymi wydawnictwa Jedność:

 

„Calineczka”

„Calineczka” to piękna historia o małej dziewczynce, która znalazła swoje szczęście. Opowiedział ją dzieciom całego świata duński pisarz i poeta, pan Hans Christian Andersen. Chcemy, by i nasi drodzy czytelnicy poznali i pokochali tę mądrą opowieść, bo bardzo nam na tym zależy, by zawsze mieli odwagę realizować swoje marzenia. Na przekór wszystkim chrabąszczom i kretom świata.

 

Lektury na Adwent od Jedności

Nowości

Wydawnictwo Jedność poleca książki na okres Adwentu.

 

Dzień Darmowej Dostawy w Jedności - już 2 grudnia!

Nowości

Już od 2 grudnia wszystkie zamówienia o wartości minimum 20 zł wydawnictwo Jedność wysyła za darmo!  

 

Baśnie polskie. Toruńskie pierniki

Dawno, dawno temu w mieście Toruniu pewien młody cukiernik, a miał on na imię Bogumił, zakochał się w pięknej, uroczej i dobrej Katarzynce. Powodowany tym gorącym i szczerym uczuciem podarował jej nie tylko swoje serce, ale także... smakowite pierniczki.

 

Ważna nowość wydawnictwa Jedność: Navigare… Przewodnik dla poszukujących

Nowości

Polecamy publikację wydawnictwa Jedność: Navigare… Przewodnik dla poszukujących sensu i nadziei w pełnych zamieszania czasach, w jakich żyjemy autorstwa Gianfranco Ravasi:

 

Historie, które opowiedział Pan Jezus

Zapraszamy wszystkie dzieci do lektury tej sympatycznej książeczki, która nie tylko przybliża biblijne przypowieści, ale sprawia, że nasi mali czytelnicy poczują się, jakby osobiście wsłuchiwali się w słowa Pana Jezusa i znaleźli się w miejscach, o których mowa w biblijnych historiach. A wszystko to zasługa bajecznie kolorowych i pełnych ciepła ilustracji oraz rozwijających wyobraźnię naklejek.

 

Nowe książki z Wydawnictwa Jedność

Nowości

Staram się zachować ten sam sposób bycia i postępowania, jaki miałem w Buenos Aires, bo z pewnością się wygłupię, jeśli się zmienię w moim wieku...Tak pisał papież Franciszek do zaprzyjaźnionego księdza ze stolicy Argentyny zaraz po wyborze na papieża. Zapraszamy Państwa na duchową ucztę dzięki lekturze nowej książki "Pięć minut dla nadziei" pełnej jego myśli na każdy dzień.

 

„Noe zaprasza na pokład”

Zapraszamy wszystkie dzieci do lektury tej sympatycznej książeczki, która nie tylko przybliża biblijną historię o wielkim potopie, ale sprawia, że nasi mali czytelnicy poczują się, jakby osobiście poznali sędziwego Noego i wraz z nim, jego rodziną i parami zwierząt płynęli na pokładzie arki. A wszystko to zasługa bajecznie kolorowych i pełnych ciepła ilustracji oraz rozwijających wyobraźnię naklejek.

 

Recenzja: „Czemu nie jesz warzyw? Kuchnia wegetariańska dla całej rodziny"

Wokół wegetarianizmu narosło wiele nieporozumień, a tym więcej jeszcze dotyczy wegetarianizmu dzieci i młodzieży. Wciąż pokutuje u nas mniemanie, że tylko mięso jest w stanie zabezpieczyć dziecku białko i składniki odżywcze.

 

Recenzja: „Prawie wszystko o... Przyroda. Od Wszechświata do mikroświata zwierząt i roślin"

W cenionej serii „Jedność dla dzieci" chciałbym zrecenzować dla Państwa tom „Przyroda, prawie wszystko o...Od Wszechświata do mikroświata zwierząt i roślin".

 

Mały Wolontariat i nie tylko - spotkania z Joanną Krzyżanek podczas Festiwalu CZYTAJMY

Wydawnictwo JEDNOŚĆ serdecznie zaprasza na spotkania z Joanną Krzyżanek, autorką bestsellerowych książek dla dzieci z cyklu Cecylka Knedelek, które odbędą się podczas I Festiwalu Książki dla Dzieci i Młodzieży CZYTAJMY Mały Wolontariat czyli jak mówić dzieciom o pomaganiu.

 

Nowość wydawnictwa Jedność: „Ziemia Święta. Przewodnik po Izraelu, Synaju i Jordanii śladami starożytności"

Nowości

Wydawnictwo Jedność przygotowało ciekawą publikację: przewodnik autorstwa Fabio Burbona i Enrico Lavagno pt. „Ziemia Święta. Przewodnik po Izraelu, Synaju i Jordanii śladami starożytności":

 

Konkurs z książką „Menu italiano”

Konkursy

Wydawnictwo Jedność i Portal Księgarski zapraszają do udziału w konkursie z książką, która przeniesie Was w kulinarną podróż do serca Włoch!

 

„Menu italiano. Na co dzień i od święta”

Nowości

Gotuj po włosku przez cały rok! 365 wybornych smakołyków – 365 sekretów ułatwiających gotowanie – 365 sposobów na naprawienie błędów, które mogą się przytrafić w kuchni każdemu!

 

Ziemia Święta. Przewodnik po Izraelu, Synaju i Jordanii śladami starożytności

Nowości

  Dzieje Ziemi Świętej to historia ludzkości w pigułce. W ciągu wieków ścierały się tu plemiona i imperia, odciskając swój znaczący ślad. Nic więc dziwnego, że na tak stosunkowo małym obszarze znajdziemy całe mnóstwo różnorodnych zabytków i pozostałości archeologicznych, prawdziwe skarby cywilizacji.

 

Zbiór niby-bzdur (trylogia w pudełku)

Trzy tomy fantastycznych „Zbiorów niby-bzdur” możesz mieć zawsze pod ręką. Pomysłowe, przykuwające uwagę pudełko sprawi, że nie zginie ci żaden tom tej nietuzinkowej trylogii.  

 

„50 historii nie tylko o misiach”

W tym opasłym tomie baśni drzemie aż 50 historii, a są to najpiękniejsze, najzabawniejsze, i najbardziej zaskakujące opowieści na świecie! Bohaterami każdej z nich są zabawki – lalki, misie, pajacyki, ciężarówki, ołowiane żołnierzyki i konie na biegunach…

 

Dekalog. Święty Jan Paweł II. Patron rodziny

Nowości

Głos Świętego Jana Pawła II na 10 płytach CD.   Publikacja nosi tytuł "Dekalog" ponieważ na płytach zamieszczono nagrania homilii, przemówień i katechez wybranych jako komentarz do każdego z dziesięciorga przykazań.

 

„Baśnie i legendy polskie”

„Baśnie i legendy polskie” to zbiór opowieści, które kiedyś przykazywano ustnie z pokolenia na pokolenie. Zawiera elementy zarówno baśniowe, jak i historyczne. Czytelnik ma możliwość przeniesienia się w czasy swoich przodków, zapoznania się z ówczesnym życiem oraz charakterystycznymi elementami kultury, swoistymi dla opisanych regionów Polski.

 

Recenzja: „Czemu nie jesz warzyw - Kuchnia wegetariańska dla całej rodziny”

Jak ważne jest odżywanie i jego zasady świadczy o tym spóźniona o parę lat akcja szkół "wyrzucająca" ze szkolnych sklepików "śmieciowe niezdrowe jedzenie". Ale najważniejszą sprawą w tym wszystkim są zwyczaje żywieniowe, które stosuje dana rodzina. Świadczy o tym recenzowana przeze mnie książka "Czemu nie jesz warzyw. Kuchnia wegetariańska dla całej rodziny".

 

Zdumiewająca porcja nowości na stoisku Jedności ( 51D5) podczas Warszawskich Targów Książki!

Wydawnictwo Jedność zaprasza do odwiedzenia stoiska nr 51D5 podczas Warszawskich Targów Książki. Przygotowaliśmy bardzo interesującą porcję nowości głównie dla dzieci, które można będzie kupić z atrakcyjnym rabatem, taniej o 30%, 40% lub nawet 50%!

 

Recenzja: „Historia chrześcijaństwa. Od św. Piotra do św. Jana Pawła II”

Recenzje

Przedstawienie ponad dwudziestowiecznej historii chrześcijaństwa na zaledwie sześciuset stronach nie wydaje się możliwe. A nawet jeśli ktoś podjąłby się takiego zadania, pewnie nie byłoby ono precyzyjnie wykonane. Jednak „Historia chrześcijaństwa. Od św. Piotra do św. Jana Pawła II” sprostała takiemu wyzwaniu i jest bardzo dobrą zachętą do sięgnięcia po więcej.

 

Recenzja: „Prawie wszystko o... sport”

Wydawnictwo „Jedność” przygotowało właśnie dla szerszej grupy odbiorców sympatyczny i „lekkostrawny” albumik, jak sama jego nazwa wskazuje, który porusza tak bogate zagadnienie jakim jest sport. Pozycja jest przeznaczona przede wszystkim dla dzieci, ale i dorosłych może nie jeden raz zaciekawić. Niżej opiszę Państwu swoje wrażenia po tej lekturze.

 

„Niezbędnik chłopaka. Nie możesz tego nie wiedzieć”

Kiedy jest się nastoletnim chłopakiem, potrzeba wiele wiedzy i jeszcze więcej umiejętności, by zaimponować kolegom (i koleżankom...). Z pomocą przychodzi ta właśnie książka, dzięki której każdy chłopak może stać się prawdziwym idolem towarzystwa! Skąd poza nią miałby dowiedzieć się, jakie są najdziwniejsze sporty świata, jakie wynalazki NASA sprawdzają się w codziennym życiu, jakie formacje wojskowe stosowali Rzymianie, co pachnie najbardziej nieprzyjemnie na świecie czy którzy królowie byli...

 

"Bystruś. Przygody małego skrzata"

Bystruś to sympatyczny skrzat pochodzący ze Skrzatolandii. Gdy przez pomyłkę wpada do wielkiego kwiatu i przedostaje się do innego świata, przeżywa ciekawe przygody i poznaje wielu nowych, fascynujących znajomych. Zaprzyjaźnia się między innymi z Króliczką Klementyną i jej rodzicami, z Goblinem Gordonem, z Żółwiem Tymoteuszem i z córeczką leśniczego, Anią.

 

"Baśnie nie tylko o królewnach"

Baśnie to prawdziwy skarb, kto go odkryje i doceni, nie rozstanie się z nim przez całe życie. Zaprośmy dzieci do fascynującego świata baśni, w którym spotkają wielu bohaterów – szlachetne postaci i niecnych łotrów, mówiące zwierzęta, królewskie pary, dobrotliwe wróżki i groźne olbrzymy!

 

Zdrowie w pigułce - nowa seria poradników o zdrowiu od Jedności

Nowości

"Zdrowie w pigułce" to nowa propozycja poradników o zdrowiu dla każdego. Książki z tej serii są napisane przystępnym i zrozumiałym językiem – mogą być pierwszym źródłem informacji po zdiagnozowaniu dolegliwości. Zawierają wyczerpujące informacje dotyczące omawianych tematów i pomagają prowadzić zdrowy tryb życia.  

 

„Navigare… Przewodnik dla poszukujących"

Nowości

Przewodnik dla tych, którzy szukają sensu i nadziei w pełnych zamieszania czasach, w jakich żyjemy. Kardynał Gianfranco Ravasi podejmuje problem kondycji współczesnego człowieka – zagubionego, poddawanego ideologicznym eksperymentom, doświadczającego pustki i kryzysu tożsamości, a jednocześnie spragnionego sensu i celu życia.

 

"Człowiek krzyża. Historia w obrazach"

Nowości

„Patrzysz na mnie z krzyża, mój Panie..." Wizerunek i spojrzenie ukrzyżowanego.   Sztuka i duchowość wspaniale się łączą w prezentowanych tu ponad 300 pracach, które ukazują Krzyż Chrystusowy – obiekt czci i najważniejszy symbol chrześcijaństwa – z ikonograficznego i teologicznego punktu widzenia. Prezentowane dzieła od najstarszych po współczesne obrazują, jak wpływał on nie tylko na rozwój wiary, ale także na kształtowanie wrażliwości i całej kultury szczególnie zachodnich...

 

Historia chrześcijaństwa - konkurs z Wydawnictwem Jedność

Konkursy

Zapraszamy do udziału w konkursie z Wydawnictwem Jedność. Do wygrania album "Historia chrześcijaństwa. Od św. Piotra do św. Jana Pawła II".

 

Kiedy przejdzie mi czkawka? Odpowiedzi na dociekliwe pytania dzieci

Kto wyłącza światło w lodówce? Gdzie rośnie pieprz? Dlaczego północ jest zawsze u góry? Dlaczego Ziemia jest okrągła, a nie kwadratowa? Dlaczego woda jest mokra? Czy ryby mogą cierpieć na chorobę morską?

 

Feniks dla Wydawnictwa Jedność

Wydarzenia

Podczas XX Targów Wydawców Katolickich w Warszawie po raz kolejny zostały przyznane nagrody Feniks. Wydawnictwo Jedność zdobyło Nagrodę Główną w kategorii „Edytorstwo” za dzieło pt. „Nowy leksykon sztuki chrześcijańskiej”, praca zbiorowa pod redakcją Marty Pieniążek-Samek. Pani redaktor została wyróżniona osobną statuetką za wybitną pracę redakcyjną nad książką.    

 

Prezentacja książki o ratowaniu ludzi przez kard. Bergoglio

Wydawnictwa

Książkę pt. „Lista Bergoglio. Ocaleni przez Franciszka w czasach dyktatury” autorstwa włoskiego dziennikarza Nello Scavo zaprezentowano w piątek w Warszawie.

 

Srebrny szyling i inne zapomniane baśnie pana Andersena

Wydawnictwo Jedność wyda zbiór nieco zapomnianych baśni Hansa Christiana Andersena m.in. "Srebrny szyling", "Pchła i profesor", "Kwiat rumianku".

 

Wyjątkowe wydarzenie - autor "Listy Bergoglio" w Warszawie!

Wydarzenia

Wydawnictwo JEDNOŚĆ serdecznie zaprasza na konferencję prasową z udziałem autora głośnej książki Lista Bergoglio. Ocaleni przez Franciszka w czasach dyktatury Nello Scavo.

 

Nowości Wydawnictwa Jedność

Nowości

Zapraszamy do zapoznania się z nowościami Wydawnictwa JEDNOŚĆ.   Przewodnik po klasztorach Małopolski wpisuje się w popularny w ostatnich latach nurt tzw. turystyki pielgrzymkowej. Umożliwia kompleksowe zapoznanie się z dziedzictwem zabytków, które od wieków kształtują polską religijność oraz kulturę. To książka dla miłośników historii Polski, pielgrzymów czy amatorów turystyki.  

 

Recenzja: "Lista Bergoglio" Nello Scavo

Recenzje

Papież Franciszek już od pierwszych kilku godzin swojego pontyfikatu wzbudzał zarówno wielką sympatię, ale stał się też obiektem wielu pomówień. Jedni zachwycają się jego postawą, pełną pokory i skromności, przełamywaniem pewnych konwencji, inni twierdzą, że nie zachowuje się, jak na papieża przystało. Nello Scavo, reporter i dziennikarz, autor reportaży z najbardziej zapalnych stron świata, napisał książkę, w której mierzy się z jednymi z najcięższych zarzutów postawionych Ojcu Świętemu. Czy...

 

Konkurs rodzinny z baśniami Cygańskimi pt. "Cygańskie srebro"

Konkursy

Portal Księgarski i wydawnictwo Jedność ogłaszają konkurs związany ze zbiorem bajek Cygańskich w opracowaniu Zenona Gierała pt. "Cygańskie srebro. Baśnie polskich Cyganów nizinnych"

 

Recenzja: "Cygańskie srebro. Baśnie polskich Cyganów nizinnych" Zenon Gierała

Recenzje

Od zamierzchłych czasów domem wędrujących taborów Cygańskich był las, a ich przybranymi matkami i ojcami: łąki i rzeki.

 

Prawie wszystko o...

Wydawnictwo Jedność poleca! Prezentujemy trzy wyjątkowe encyklopedie: o dinozaurach, o sporcie oraz o przyrodzie. Przygotowane w nowatorski sposób z myślą o nieco starszych dzieciach (10+), które zdobędą dzięki nich rzetelną wiedzę. Książki te wyróżnia zarówno forma prezentowanych treści jak i barwny język, niepozbawiony naukowego zacięcia. Są one doskonałym źródłem wiedzy i naukową inspiracją dla młodych czytelników. Terminy, ilustracje, tabele i fotografie tworzą spójną, zachęcającą do...

 

"Historia Chrześcijaństwa. Od św. Piotra do św. Jana Pawła II"

Nowości

Historia chrześcijaństwa to albumowe opracowanie dziejów Kościoła powszechnego od jego narodzin po współczesność. Publikacja jest adresowana przede wszystkim do młodych czytelników, niemniej mogą po nią sięgnąć również dorośli. Dzieło stanowi bowiem fachowy, a zarazem oryginalny i atrakcyjnie wydany przewodnik, który:

 

Odkrywaj świat z książkami Jedności

Nowe książki Wydawnictwa Jedność są pełne pomysłów na twórcze spędzenie wolnego czasu. Jeśli poszukujesz inspiracji, która rozbudzi w dziecku fantazję i zapał do twórczego działania, już nie musisz szukać.

 

Nowości z Wydawnictwa Jedność

Nowości

Wielki Post to czas zadumy, pogłębionej refleksji i rozmyślania nad sobą. Warto w tym czasie sięgnąć po wartościową książkę, która podpowie, dlaczego w dzisiejszym, pełnym zamętu świecie warto zaufać Bogu. Zachęcam do lektury zamyśleń wielkopostnych oraz nowego modlitewnika pasyjnego.  

 

Recenzja: "A teraz idę na maksa" Lucrezia Tresoldi

Recenzje

Historia matki i jej sparaliżowanego syna. Cenne świadectwo wiary i miłości, z nieco zbyt nachalną i przesłodzoną narracją.

 

Recenzja: "Poczytajmy o Bożym Narodzeniu"

Recenzje

Książka „Poczytajmy o Bożym Narodzeniu” Boba Hartmana (il. Krisztina Kállai Nagy) z Wydawnictwa Jedność to zbiór przepięknych 38 opowiadań. Książka podzielona jest na trzy rozdziały, z których pierwszy zawiera opowieści bożonarodzeniowe, drugi – opowieści o bożonarodzeniowych tradycjach i trzeci – przenoszący nas w świat oryginalnych legend i opowiadań.  

 

Nowe książki dla dzieci z Wydawnictwa Jedność

Poradnik dla młodych dam i wskazówki dla dorosłych, jak rozmawiać z dziećmi o Bogu - to nowe propozycje Wydawnictwa Jedność.

 

"5 minut z baśnią"

Baśnie można czytać na tysiące sposobów, każdego dnia – przed zaśnięciem lub po obiedzie. Można je czytać samodzielnie, po cichu albo na głos... Ale czy posiadaliście kiedyś baśnie, których przeczytanie zajmuje zaledwie pięć minut! Teraz macie okazję takie mieć! Od tej pory rodzice już nie wykręcą się brakiem czasu na wspólne czytanie – bo pięć minut to naprawdę chwilka. Ale ta właśnie chwilka wystarczy, by przenieść się do magicznego świata marzeń i fantazji, gdzie wydarzyć może się naprawdę...

 

Wydawnictwo Jedność: "Lista Bergoglio"

Zapowiedzi

Ocaleni przez Franciszka w czasach dyktatury.   24 marca 1976 roku. W Argentynie władzę przejmuje armia. Rozpoczyna się siedem lat terroru. Wojsko porywa i morduje dziesiątki tysięcy osób: to dramat tzw. desaparecidos – tych, którzy „zniknęli”. W Buenos Aires jezuita Jorge Mario Bergoglio ratuje wszystkich, których może. Teraz ci, którzy zostali przez niego uratowani, wyznają, jak ojciec Jorge po cichu działał, by ich ocalić.

 

"Świat nauki w niezwykłych eksperymentach"

Świat nauki jest naprawdę ciekawy. Każda strona tej książki skutecznie udowadnia to stwierdzenie. Zamieszczono w niej niemal 500 eksperymentów z różnych dziedzin nauki (astronomia, magnetyzm, gazy, ciecze, dźwięki i tony, światło, geometria, mechanika, przyroda). Każdy z nich przybliża jakieś prawo natury, wyjaśnia jakieś naukowe zagadnienie, odkrywa jakąś tajemnice świata natury. Zaprasza nieco starsze dzieci do odkrywania świata nauki i do wspaniałej intelektualnej wyprawy. To ambitna książka...

 

Poczytajmy o Bożym Narodzeniu

Z Bożym Narodzeniem zazwyczaj kojarzy nam się choinka, dzwoneczki, żłóbek, pastuszkowie, świece i pierwsza gwiazdka, a także kolorowo zapakowane prezenty. Do tej listy dodajmy jeszcze opowiadanie bajek, które może stać się pięknym zwyczajem w naszych domach i tradycyjną częścią obchodów Bożego Narodzenia.

 

Słodycze w roli głównej

Nowości

Wydawnictwo Jedność poleca książki, które nauczą Was od podstaw, jak stworzyć słodkości - cuda sztuki kulinarnej, które umilą niejeden zimowy wieczór.

 

Cecylka na Boże Narodzenie

W Starym Knedelkowie pachniało już świerkowymi drzewkami, czerwonym barszczykiem i pierniczkami. W powietrzu rozchodziła się ta nieuchwytna, najwspanialsza na świecie woń... woń zbliżających się świąt. Cecylka Knedelek i gąska Waleria pochłonięte były gorączkowymi przygotowaniami do świąt, podobnie jak pozostali mieszkańcy miasteczka.

 

Jedność nagrodzona w konkursie "Książka przyjazna dziecku"

W sobotę 7 grudnia br. w Kielcach odbyła się uroczystość ogłoszenia werdyktu i wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie „Książka przyjazna dziecku” organizowanym przez Muzeum Zabawek i Zabawy.

 

Święteczna oferta Jedności - 365 stron życia

Nowości

Polecamy wyjątkowy kalendarz z Wydawnictwa Jedność z mnóstwem przydatnych informacji, ciekawostek, przepisów i fragmentów z Biblii.

 

"Smaki kuchni włoskiej"

Zapowiedzi

Pierwszy taki w Polsce album o smakach, składnikach i kulturze kulinarnej Włoch w ogromnym formacie 27x36 cm! Rarytas dla pasjonatów wszystkiego, co związane ze sztuką przyrządzania potraw. Uczta dla oka i podniebienia. Prawdziwe cudo, a także fantastyczny pomysł na świąteczny prezent.

 

"Cygańskie legendy" w Wydawnictwie Jedność

Dawno, dawno temu, gdy w zielonym lesie zapadał zmrok, gdy od łąk wiatr niósł zapach macierzanki, a strumień zaczynał cicho szemrać i zapłonęły ogniska, Romowie zaczynali opowiadać cygańskie paramisi (cygańskie baśnie). Dziś, po wielu latach, baśnie te niech będą wspomnieniem po dniach, gdy tabor zatrzymywał się „gdzie Bóg dał”, w lesie, przy drodze, a najstarsi pykając powoli z długich fajek, siadali przy obozowym ognisku, aby snuć swoje niekończące się wspomnienia. To dzięki nim w...

 

Recenzja: "Tajne akta Watykanu" Matteo Luigi Napolitano

Recenzje

O Kościele mówi się ostatnio dużo i nie są to raczej pozytywne opinie. Szczególnie chętnie na światło dzienne wywlekane są wszelkie skandale, niedomówienia i trudne momenty z jego historii. Książka „Tajne akta Watykanu” to rzetelna odpowiedź na wiele zarzutów stawianych Kościołowi.

 

"Dobre uczynki Cecylki Knedelek" Joanna Krzyżanek

Pani Joanna Krzyżanek zrobiła bardzo dobry uczynek pisząc tę książkę! To już kolejny tom przygód Cecylki. Tym razem urocza bohaterka z niewielkiego Knedelkowa uczy się, że przyjemnie jest pomagać innym. Wszystko zaczyna się od znalezionego podczas wiosennych porządków na strychu pamiętnika Eleonory. Dowiaduje się z niego o tym, jak dziewczynka, która spędzała wakacje u cioci i wujka w Knedelkowie odkryła bardzo ważną rzecz:

 

Jesienne książki Jedność dla dzieci

Polecamy najnowsze książki Wydawnictwa Jedność przygotowane z myślą o najmłodszych czytelnikach. Znalazła się wśród nich seria "Poznaję Biblię", "50 historii o księżniczkach", a także baśnie polskie.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.