RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Philip Roth „Spisek przeciwko Ameryce”

Zapowiedzi

Political fiction w najlepszym wydaniu! Kolejna powieść Philipa Rotha w kolekcjonerskiej serii Wydawnictwa Literackiego  

 

Spotkanie z Sylwią Chutnik w Warszawie

Jutro oficjalną premierę ma najnowsza powieść Sylwii Chutnik Jolanta, która ukaże się nakładem wydawnictwa Znak. Wszystkich, którzy chcieliby kupić książkę przedpremierowo oraz posłuchać, co o powieści mówi sama autorka, wydawca zaprasza na spotkanie promocyjne i rozmowę z pisarką. Wydarzenie odbędzie się dziś o godzinie 19 w warszawskiej klubokawiarni Pardon, to tu (Plac Grzybowski 12/16). Rozmowę z Sylwią Chutnik poprowadzi Juliusz Kurkiewicz („Gazeta Wyborcza”), a fragmenty książki przeczyta...

 

Nowa, słodko-gorzka i wzruszająca powieść jednej z najciekawszych polskich pisarek.

Zapowiedzi

Jola widzi ze swojego okna trzy kominy. Najwyższy z nich wygląda jak latarnia morska. To jedyny stały element w jej życiu – życiu, z którego ciągle i bez usprawiedliwienia znikają kolejni bliscy ludzie.

 

Jolanta Fajkowska o jazzie

Nowości

Wydawnictwo Bellona prezentuje rozmowy ze znanymi jazzmanami przeprowadzone przez Jolantę Fajkowską zatytułowane „Muzyka z profilu i en face":

 

„Jest to książka, która mówi o odkrywaniu świata romskiego, ale także pokazuje ich wojenną tragedię" - rozmowa z Jolantą Drużyńską autorką „Ostatniego taboru"

Wydawnictwa

Zapraszamy Państwa do przeczytania wywiadu z Jolantą Drużyńską, autorką książki „Ostatni tabor. Jak władza ludowa zakazała Cyganom wędrowania" opublikowaną przez Dom Wydawniczy REBIS:

 

Jak polski Londyn widział Polskę pod rządami komunistów? Mówi o tym nowa publikacja IPN.

Nowości

Od początku 1944 roku Armia Czerwona zajmowała kolejne części Rzeczypospolitej. 4 stycznia przekroczyła przedwojenną granicę RP na Wołyniu. Miejsce niemieckiego okupanta zajął nowy – Związek Sowiecki, który wprowadzał swoje porządki mając do pomocy komunistów.

 

Zaproszenie na promocję „Ostatniego taboru" Jolanty Drużyńskiej

Wydawnictwa

Dom Wydawniczy REBIS oraz Muzeum PRL-u zapraszają na spotkanie z Jolantą Drużyńską i promocję jej najnowszej książki "Ostatni tabor. Jak władza ludowa zakazała Cyganom wędrowania".

 

"Ostatni tabor. Jak władza ludowa zakazała Cyganom wędrowania" autorstwa Jolanty Drużyńskiej

Nowości

8 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Romów. 14 kwietnia REBIS opublikuje „Ostatni tabor. Jak władza ludowa zakazała Cyganom wędrowania autorstwa Jolanty Drużyńskiej. To kolejna publikacja tej autorki w naszym wydawnictwie.

 

Nowość wydawnictwa Semper: „Metodologia, metoda i terminologia grafiki i rysunku"

Nowości

Informujemy za wydawnictwem naukowym Semper, iż w koedycji z Wydawnictwem Naukowym Uniwersytetu Warszawskiego wydali monumentalne dzieło zbiorowe (autorzy polscy i zagraniczni) pt. „Metodologia, metoda i terminologia grafiki i rysunku Teoria i praktyka": redakcja naukowa Jolanta Talbierska.

 

Spotkanie autorskie z Jolantą Marią Kaletą

Wydawnictwa

Wrocławska pisarka Jolanta Maria Kaleta i Wydawnictwo Psychoskok mają zaszczyt zaprosić na kolejne spotkanie autorskie, które odbędzie się w Empiku RENOMA we Wrocławiu 18 października o godzinie 18:00 (EMPIK, Dom Handlowy Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40).

 

Do księgarń trafia praktyczny poradnik zatytułowany "Słowa, które pomagają wygrać

Nowości

Żyjemy w czasach, w których paradoksalnie coraz trudniej jest nam się porozumieć. Z jednej strony zwiększa się ilość kanałów komunikacji, z drugiej zabiegani, w ferworze pilnych spraw przestajemy zauważać siebie nawzajem. A właściwie dobrane słowa ułatwiają nam życie i osiąganie wyznaczonych celów.

 

Wydawnictwo Psychoskok poleca na lato książki Jolanty Marii Kalety

Nowości

Konińskie wydawnictwo Psychoskok przypomina Państwu książki wrocławskiej pisarki Jolanty Marii Kalety. Każda z nich kryje w sobie jaką tajemnicę zaczerpniętą z autentycznych historii dziejących się na Dolnym Śląsku:

 
 

Bookcrossing na Dworcu we Wrocławiu

Wydarzenia

Ewa Skibińska, aktorka Teatru Polskiego we Wrocławiu, pisarz Jacek Inglot i Jolanta Niwińska, prezes Fundacji Bookcrossing.pl czytali w środę na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu książki, by zachęcić podróżnych i przechodniów do czytania i wymieniania się lekturami.

 

Konkurs z książkami Jolanty Marii Kalety

Konkursy

Portal Księgarski, wydawnictwo Psychoskok zapraszają do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym związanym z trzema tytułami książek Jolanty Marii Kalety: "Wrocławska Madonna, "Lawina" i "Kolekcja Hankego":  

 

Książki Jolanty Marii Kalety w wydawnictwie Psychoskok

Nowości

Wydawnictwo Psychoskok prezentuje książki Jolanty Marii Kalety opublikowane w formie papierowej oraz jako e-booki:

 

Wrocław - miasto tajemnic, zagadek i niewyjaśnionych zdarzeń w książkach Jolanty Marii Kalety

Wydawnictwa

Portal www.tuwroclaw.com rozmawia z Jolantą Marią Kaletą – pisarką, wrocławianką od urodzenia, autorką powieści, chociaż beletrystycznych w charakterze, to w swej treści sławiących urodę Wrocławia i Dolnego Śląska. W swoich powieściach zabiera czytelników w sensacyjne podróże po czasie minionym, choć nie tak odległym, bo zamkniętym w kręgu lat 1945 – 1989. W ostatnim czasie Wydawnictwo Psychoskok wydało kilka książek tej autorki – „Kolekcja Hankego”, „W cieniu Olbrzyma”, „Wrocławska Madonna”,...

 

Recenzja: "Pedeutologia" Jolanta Szempruch

Recenzje

"Pedeutologia. Studium teoretyczno-pragmatycze" opublikowane zostało w cenionej na rynku serii podręczników akademickich "Pedagogika Nauce i Praktyce" przez Oficynę Wydawniczą Impuls.

 

"Krok do wolności" Jolanty Drużyńskiej od dzisiaj w księgarniach!

Nowości

Szanowni Państwo, 12 marca trafia do księgarń wydana przez REBIS książka Jolanty Drużyńskiej "Krok do wolności".    

 

Jolanta Kosowska, „Niepamięć”

Recenzje

Czy da się uciec od przeszłości? Czy można zapomnieć wielką, prawdziwą miłość swojego życia, tak by po latach z mroków niepamięci nie wyłoniło się już nic, co przypominałoby nam tamten czas, miejsce, osobę?

 

"Wyklęte życiorysy" J. Drużyńskiej i S. M. Jankowskiego w kontekście „Poszukiwania nieznanych miejsc pochówku ofiar terroru komunistycznego z lat 1944-1956”

Nowości

Szanowni Państwo, kolejne nazwiska ofiar terroru komunistycznego zostały zidentyfikowane w wyniku prac ekshumacyjnych prowadzonych od lata 2012 roku w kwaterze „Ł” Cmentarza Wojskowego na Powązkach w Warszawie.

 

"Krok do wolności" Jolanty Drużyńskiej

Zapowiedzi

Dom Wydawniczy Rebis prezentuje: dramatyczna historia ludzi, którzy zginęli usiłując przekroczyć żelazną kurtynę.

 

Wyd. Bukowy Las poleca opowieść o przyjaźni, miłości i pięknej kobiecie dotkniętej niepamięcią!

Nowości

Wydawnictwo Bukowy Las poleca na wakacyjną lekturę książkę Jolanty Kosowskiej pt."Niepamięć" - opowieść o przyjaźni, miłości i pięknej kobiecie.

 

Biblioteka Śląska - promocja książki o Emilu Wąsaczu

Biblioteki

19 czerwca 2012 r. o godz. 17.00 w sali Benedyktynka Biblioteki Śląskiej odbędzie się promocja książki "Polityka bez narkozy", wywiad z Emilem Wąsaczem autorstwa Jolanty Pieczki i Iwony Kolasińskiej.

 

"Ucieczki specjalnego znaczenia" - recenzja

Recenzje

Ucieczki specjalnego znaczenia wydane przez Dom Wydawniczy Rebis w 2011 roku to moim zdaniem wyjątkowa pozycja historyczna na polskim rynku książki. Autorzy Jolanta Drużyńska i Stanisław Jankowski w sposób bardzo przystępny dla czytelników, a zwłaszcza miłośników historii, opisują losy ludzi walczących za swoją wizje niepodległej Polski. Bardzo często walka o ojczyznę własnych marzeń wymagała wielu wyrzeczeń, a nieraz kończyła się ucieczką za granicę. Wyjazdy te, w opisywanych tu przypadkach,...

 

Nowość PIW-U: James Kelman "Jak późno było, jak późno"

Nowości

Państwowy Instytut Wydawniczy anonsuje wydanie kolejnej książki w serii:"Biblioteka Babel" Jamesa Kelmana "Jak było późno, jak było".

 

Ucieczki specjalnego znaczenia" J. Drużyńskiej i S. M. Jankowskiego już w księgarniach!

Nowości

Właśnie trafiła do księgarń najnowsza książka spółki Jolanta Drużyńska i Stanisław M. Jankowski pt. "Ucieczki specjalnego znaczenia". To kolejna po Wyklętych życiorysach książka tej pary autorów.

 

Każdy w sercu nosi zwierzę

Nowości

Książka „Każdy w sercu nosi zwierzę” Jolanty Marciniak to zbiór opowiastek o zwierzętach przewijających się przez życie autorki. Niektóre towarzyszyły jej przez całe lata, jak rodzinne psy czy koty, inne spotkała na moment, choćby pewnego nietoperza czy hipopotama Fredka.

 

Spotkanie z autorami najlepszych książek kwartału w Bibliotece Raczyńskich

Biblioteki

W imieniu Organizatorów konkursu - Biblioteki Raczyńskich, Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek i Radia Merkury zapraszamy na spotkanie z autorami najlepszych książek kwartału i wręczenie nagród laureatom Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych.

 

"Świadectwo Judasza" po polsku!

Zapowiedzi

Informujemy, że Wydawnictwo TELBIT zostało polskim wydawcą Rainera M. Schrödera. Ten bestsellerowy autor thrillerów historycznych i przygodowych ma wielką szansę na to, aby trafić również w gusta polskich czytelników. W samych Niemczech sprzedaż jego książek osiągnęła już łącznie 6 milionów egzemplarzy.

 

"Kod emocji" już w księgarniach

Nowości

Prezentujemy dawkę optymizmu i energii czyli nową książkę Jolanty Kwiatkowskiej (autorki "Jesiennego koktajlu" oraz "Tak dobrze, ze aż źle").  

 

Biało-czerwone goździki i WRONa

Nowości

Wydawnictwo Adam Marszałek anonsuje publikację wspomnień żony internowanego autorstwa Jolanty Szutkiewicz pt. "Biało-czerwone goździki i WRONa".  

 

Koniec z banalnymi uroczystościami szkolnymi

Zapowiedzi

Książka „Pomysł na niebanalną uroczystość szkolną” składa się z 14 rozdziałów. Każdy z nich proponuje inną formę teatralną związaną z jakąś uroczystością szkolną.

 

Encyklopedia dla pielęgniarek i położnych

Nowości

Autorzy to znani i cenieni specjaliści z różnych dziedzin medycyny i pielęgniarstwa. Publikacja zawiera 6000 haseł ze wszystkich dziedzin medycyny i pielęgniarstwa, a także psychologii, socjologii i prawa. Treść haseł została dostosowana do potrzeb współczesnych pielęgniarek i położnych, które – współpracując w zespołach terapeutycznych - powinny rozumieć zasady postępowania wszystkich członków zespołu i posługiwać się tą samą terminologią.

 

Program „Zanim będę uczniem” nagrodzony!

Nagrody

Program „Zanim będę uczniem” Wydawnictwa Edukacja Polska zajął pierwsze miejsce w drugiej edycji konkursu na najlepsze programy wychowania przedszkolnego. Konkurs organizowany jest przez Centralny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, a jego patronem jest Minister Edukacji Narodowej.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.