RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Catharina Ingelman-Sundberg w Polsce!

Wydawnictwa

Serdecznie zapraszamy na spotkania z Cathariną Ingelman-Sundberg, szwedzką autorką przezabawnych przygód Emeryckiej Szajki ("Seniorzy w natarciu" i "Pożyczanie jest srebrem, a rabowanie złotem").

 

Program Śląskich Targów Książki pełny niespodzianek

Jesteś wydawcą, bibliotekarzem, księgarzem, nauczycielem, czy animatorem kultury, a może blogerem lub po prostu miłośnikiem dobrej literatury? Już teraz zaplanuj swoją wizytę na Targach, które przez trzy dni będą gościć ponad 150 wystawców oraz 100 polskich i zagranicznych autorów.

 

REBIS zaprasza na Targi w Katowicach

Serdecznie zapraszamy w imieniu Domu Wydawniczego REBIS na 2. Śląskie Targi Książki, które odbędą się w Katowicach w nowoczesnym Międzynarodowym Centrum Kongresowym w dniach 30 września – 2 października 2016 roku.

 

Literatura na OFFie

Już 5 sierpnia rusza OFF Festival Katowice, a z nim Kawiarnia Literacka!

 

Śląski Wawrzyn dla Filipa Springera

Reportaż „13 pięter" Filipa Springera o problemach polskiego mieszkalnictwa w międzywojniu i po roku 1989 - zwyciężył w tegorocznym plebiscycie czytelników Biblioteki Śląskiej na Książkę Roku 2015.

 

„Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci″

9 maja w Katowicach rusza 5. edycja wydarzenia „Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci″. Mali i duzi miłośnicy pięknie i mądrze zilustrowanych oraz dobrze zaprojektowanych książek mile widziani.

 

Tych słów najbardziej nie lubią Polacy!

Biblioteki

Konkubina” i „konkubent” to zwycięzcy głosowania na najmniej lubiane przez Polaków słowa. Internetową akcję „Słowa, które chcemy zapomnieć” zorganizowała Biblioteka Śląska w Katowicach w związku z obchodzonym w minionym tygodniu Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego

 

"Pippi – ciągle młoda!” – Katowickie Prezentacje Biblioteczne

W tym roku – z okazji 70. rocznicy pierwszego szwedzkiego wydania Pippi Pończoszanki – hasło przewodnie Katowickich Prezentacji Bibliotecznych brzmi: „Pippi – ciągle młoda!”. W Bibliotece Śląskiej na młodych czytelników będzie czekało wiele atrakcji, m.in.: konkurs na sobowtóra Pippi (zostanie wybrane najciekawsze przebranie), warsztaty plastyczne, literackie, gry, projektowanie Willi Śmiesznotki (pod okiem studentów i wykładowców katowickiej Akademii Sztuk...

 

Śląskie Targi Książki - 6-8 listopada 2015 roku | Centrum Kongresowe Katowice

Premierowe Śląskie Targi Książki odbędą się w dniach 6-7-8 listopada 2015 roku, w otwartym wiosną Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, które będą Miastem Współgospodarzem nowej imprezy rynku wydawniczego. Organizacją Targów zajmą się spółki Targi Książki (partner merytoryczny) i Murator EXPO (organizator wykonawczy).

 

Ogólnopolska Konferencja Księgarska: Księgarz zawód zagrożony?

Księgarnie

Polska Izba Książki serdecznie zaprasza na I. Ogólnopolską Konferencję Księgarstwa, która odbędzie się w pierwszy dzień Targów Książki w Katowicach, w siedzibie Międzynarodowego Centrum Kongresowego (MCK) w dniu 6 listopada 2015 r.

 

Noc bukinistów w Katowicach

Antykwariusze z Katowic zapraszają 11 września od 18.00 na ulicę Stawową na Noc bukinistów!

 

Kawiarnia Literacka na Off Festiwalu

Wakacyjne festiwale muzyczne mają coraz częściej w swoich programach także przestrzeń dla literatury. Kolejny przykład znajdziecie w Katowicach od 7 do 9 sierpnia na Off festiwalu. Przedstawiamy program.

 

Targi Książki w Katowicach - 21- 23 listopada 2014

Targi Książki w Katowicach to wydarzenie, które na trzy dni przemienia Halę Widowiskowo-Sportową "Spodek" w miejsce dyskusji o książkach, zabawy z książką, rozmów poważniejszych i tych nieco mniej poważnych o literaturze i jej znaczeniu w rozwoju, kształceniu, doświadczaniu świata.

 

MOCAK na Targach Książki w Katowicach

W dniach 21–23 listopada zapraszamy do odwiedzenia stoiska Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK na Targach Książki w Katowicach, które odbędą się w hali Spodek.

 

Nietypowa adaptacja nietypowej powieści. "Morfina" Twardocha w postindustrialnej przestrzeni

Wydarzenia

Prapremiera „Morfiny”, według głośnej powieści Szczepana Twardocha, w reżyserii Eweliny Marciniak i adaptacji Jarosława Murawskiego odbyła się w sobotę w postindustrialnej przestrzeni Galerii Szyb Wilson w Katowicach.

 

16. Ogólnopolskie Dyktando - Katowice 2014

Wydarzenia

To nie jest zwyczajne dyktando, takie, jakie dyktuje się uczniom w szkole. Ono ma sprawdzić znajomość ortografii takiej, że ja sam bym nie dał rady, gdybym nie miał słownika ortograficznego i wcześniej tego nie układał - mówił w Jedynce prof. Andrzej Markowski, juror i autor Ogólnopolskiego Dyktanda w Katowicach.

 

Audiobooki i książki dla pacjentów

Biblioteki

Audiobooki i książki będą mogli wypożyczać podczas pobytu w szpitalu pacjenci Uniwersyteckiego Centrum Okulistyki i Onkologii w Katowicach dzięki porozumieniu podpisanemu między tą placówką i Biblioteką Śląską – największą śląską książnicą.

 

Zaczytane Katowice

Wydarzenia

14 września 2013 centrum Katowic zamieni się w wielką czytelnię. W kilkunastu pubach i kilku bibliotekach pojawi się plejada osób znanych, które będą czytać książki wszystkim, którzy będą chcieli posłuchać.

 

Książka w podróży

Wydarzenia

Na warszawskim Dworcu Centralnym zainicjowano w poniedziałek akcję "Książka w podróży". Na siedmiu dworcach w Polsce po raz pierwszy otwarto półki tzw. bookcrossingowe, gdzie można wziąć bezpłatnie książkę w podróż lub zostawić już przeczytaną.

 

Targi Książki w Katowicach - czytanie jest modne

Zapraszamy do udziału w III Targach Książki w Katowicach, które odbędą się w dniach 20-22 września 2013r.

 

Biblioteka to dobra inwestycja

Biblioteki

Przykłady udanych inwestycji oraz adaptacji przestrzeni bibliotecznych można od wtorku oglądać na otwartej w Bibliotece Śląskiej w Katowicach wystawie "Biblioteka-dobra inwestycja". Ekspozycja prezentuje najciekawsze rozwiązania architektoniczne z całej Polski.

 

Gala II edycji Konkursu Literackiego „Śląski Shakespeare”

Wydarzenia

Na tegoroczny konkurs, organizowany przez Fundację Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego, nadesłano 58 wierszy i scenariuszy filmowych.

 

Żak wraca do Biblioteki!

Wydarzenia

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane 23 kwietnia w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

 

Kongres Kultury Książki, Katowice, 24-26 października 2012 roku

Wydarzenia

Biblioteka Śląska oraz Instytut Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Śląskiego 24 października 2012 roku zorganizowały Krajowy Kongres Kultury Ksiażki. Zgromadził on wielu czołowych i wybitnych naukowców związanych z polską ksiażką.

 

II Targi Książki w Katowicach - zamiast podsumowania

Minął już tydzień od zakończenia II Targów Książki w Katowicach. Czekaliśmy na jakieś podsumowanie ze strony organizatorów. Niestety jedynymi głosami na jakie natrafiliśmy w internecie są wypowiedzi blogerów...oto jedne z nich Wybraliśmy je gdyż są to bardzo szczere, własne uwagi i przemyślenia, a przy okazji prawdziwy "targowy debiut" autorki...

 

Targi Książki w Katowicach

Zapraszamy do udziału w Targach Książki w Katowicach. Targi potrwają aż trzy dni: w piątek, sobotę i niedzielę 7-9 września w hali SPODEK w godzinach od 10.00 do 18.00. Będzie można nabyć książki wydawców uczestniczących w targach w promocyjnych cenach.

 

Jedność na Targach Książki w Katowicach!

Miło jest nam Państwa poinformować, że wydawnictwo Jedność będzie obecne na Targach Książki w Katowicach w dniach 7 - 9 września 2012 roku. Wzorem ubiegłego roku odbędą się one w Hali Widowiskowo - Sportowej SPODEK. Pod hasłem "Czytanie jest modne" zaprezentuje ono Państwu aktualną ofertę wydawniczą. Książki będzie można nabyć na stoisku wydawnictwa nr 13 z atrakcyjnych rabatem.

 

Literatura na OFFie

Już w najbliższy weekend, podczas OFF Festivalu w Katowicach startuje prowadzona z powodzeniem od kilku przez Wojciecha Kuczoka Kawiarnia Literacka, w której tym razem będzie można spotkać m.in.: Krzysztofa Vargę, Radosława Kobierskiego, Olgę Tokarczuk, Mariusza Sieniewicza, Andrzeja Stasiuka, Piotra Sommera, Wojciecha Bąkowskiego, Justynę Bargielską, Sławomira Shutego i Janusza Rudnickiego.

 

Lato z Książką 2012 pod hasłem: Z Tomkiem na Kon-Tiki opływamy Ameryki

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach przygotowała ciekawą ofertę wydarzeń dla dzieci, które spędzają wakacje w mieście.

 

Pisarze i poeci na OFFie

Już teraz zapraszamy do Kawiarni Literackiej OFF Festiwalu w Katowicach (3-5 sierpnia 2012). Proza i poezja, klasyka i awangarda, rozmowy i koncerty - wszystko to tam znajdziecie. Zaproszenie Artura Rojka do objęcia opieki artystycznej nad kawiarnią, po raz kolejny przyjął Wojciech Kuczok.  

 

UKS Katowice w sprawie handlu w szkołach

Wydawnictwa

Przedstawiamy pismo Jerzego Mechlińskiego, przewodniczącego Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Księgarzy w sprawie handlu w szkołach

 

"Wyjście z Getta. Rozmowy o kulturze komiksowej w Polsce"

W sobotę, 16 czerwca, o godz. 16.00 w Rondzie Sztuki w Katowicach odbędzie się spotkanie z Sebastianem Frąckiewiczem promujące książkę: "Wyjście z Getta. Rozmowy o kulturze komiksowej w Polsce".

 

Tydzień Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach

Biblioteki

okazji obchodów IX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek (8-15 maja), który w tym roku promowany jest hasłem "Biblioteka ciągle w grze" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach odbędzie się wiele ciekawych imprez. Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami!

 

Relacja: 5 minut dla książki - Czytamy pod choinką

Pięć Minut dla Książki – Czytamy pod choinką jest nową formułą literackiego flashmobu pokazującą, że czytać można zawsze i wszędzie – o każdej porze.

 

Targi Książki w Katowicach. Znamy kanon lektur śląskich!

Wydarzenia

Ważnym i oczekiwanym wydarzeniem, trwających jeszcze Targów Książki w Katowicach, było wczorajsze ogłoszenie wyników i podsumowanie plebiscytu "BOOK-TOP SILESIA – 50 książek najlepszych zdaniem Ślązaków".

 

Katowickie Targi Książki już za miesiąc

Wydarzenia

W poniedziałek 26 września o godz. 10.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (ul. Bankowa 12, sala 29) w Katowicach odbędzie się konferencja prasowa poprzedzająca październikowe Targi Książki. W konferencji wezmą udział, w roli organizatorów: JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, prezydent Katowic Piotr Uszok oraz prezes Ludomir Tuszyński z Centrum Targowo – Konferencyjnego Expo Silesia.

 

Targi Książki w Katowicach 20 - 23 października 2011

Wydarzenia

W dniach od 20 do 23 października 2011 roku, w hali SPODEK odbędą się Targi Książki w Katowicach.

 

TAKK dla kultury

Sztuka, design, fotografia, muzyka, literatura, komiks, moda i architektura – nie sposób jednym tchem wymienić wszystkiego, co w sierpniu będzie się działo w katowickim Rondzie Sztuki.

 

Decyzja ws. nominacji polskiego miasta do tytułu ESK we wtorek

Wydarzenia

Dwa miasta, jedno z Polski i jedno z Hiszpanii, staną się w 2016 roku Europejskimi Stolicami Kultury. O tym, który z polskich kandydatów - Gdańsk, Lublin, Katowice, Warszawa czy Wrocław - zostanie nominowany do tytułu, zadecyduje we wtorek Komisja Selekcyjna.

 

VII Kiermasz Wydawców Katolickich w Katowicach -27-28 maja 2011

Wydarzenia

Księgarnia św. Jacka zaprasza wszystkich na VII Kiermasz Wydawców Katolickich do Katowic - 27 maja 2011.

 

VII Kiermasz wydawców katolickich

Wydarzenia

Już w maju VII Kiermasz Wydawców Katolickich w Katowicach oraz Katowicki Ogród Literacki 27-28 maja 2011 r.   Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego Katowice ul. Jordana 18 Wstęp wolny!

 

IV Festiwalu Kultury Buddyjskiej

Wydarzenia

DJ-e z Węgier, buddyjscy nauczyciele z Polski, Danii i Słowacji, fotografie z Nepalu i Indii oraz filmy z Dachu Świata - to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych w ramach IV Festiwalu Kultury Buddyjskiej w Katowicach.

 

VI Forum Bibliotekarzy Województwa Śląskiego

Serdecznie zapraszamy w imieniu Organizatorów do udziału w VI Forum Bibliotekarzy Województwa Śląskiego, które odbędzie się w dniu 18 marca 2010 roku (czwartek) w godz. 9.00 - 15.30 w auli Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania w Katowicach przy ul. Francuskiej 12 (budynek Biblioteki Śląskiej).

 

Kazimierz Kutz podpisuje debiutancką powieść

Zapraszamy na spotkanie z ikoną Górnego Śląska, urodzonym w Szopienicach (dzielnicy Katowic), wybitnym reżyserem, eseistą, felietonistą. Nasz gość, dzień po premierze (i cztery dni przed swoimi 81 urodzinami), będzie podpisywał swoją debiutancką powieść „Piąta strona świata” (premiera: 11 lutego 2010 r.), w której bezkompromisowo szczerze portretuje wielopokoleniową barwną panoramę Śląska.

 

Książkowe ferie w Katowicach

Wydarzenia

Ferie w katowickich bibliotekach nie będą należały do nudnych - każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

 

Muzeum Śląskie będzie promować śląską mowę

Typowe pułapki leksykalne i składniowe śląskiej mowy, zasady jej zapisu i związane z tym problemy, śląskie przekłady poezji - to niektóre tematy, które wypełnią cykl spotkań promujących śląski język i kulturę w Muzeum Śląskim w Katowicach.

 

11 Listopada - patriotycznie i śpiewnie

Obchody Święta Niepodległości w całym kraju obchodzone są w tym roku w bardzo różnorodny sposób. Od uroczystych mszy, pochodów, biegów, okolicznościowych wystaw, "Dnia otwartego" w Sejmie i Senacie, po lekcje wspólnego patriotycznego śpiewania.

 

VII Śląskie Targi Książki w Katowicach

Międzynarodowe Targi Katowickie wspólnie z Partnerami - Biblioteką Śląską oraz Akademią Sztuk Pięknych zapraszają na VII edycję Śląskich Targów Książki. Targi odbędą się w dniach od 11 do 13 września 2009 roku na terenach wystawienniczych MTK.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.