RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Strona internetowa - Krzysztof Jung

Internet

Zeszyty Literackie polecają nową stronę internetową poświęconą twórczości Krzysztofa JUNGA!

 

Nowa powieść Loiusa de Berniersa wkrótce w księgarniach

Zapowiedzi

Szanowni Państwo, Już za tydzień, 15 czerwca 20016 r., trafi do księgarń powieść Louisa de Bernieresa "Pył, co opada ze snów":

 

"Kuba. Syndrom wyspy" - spotkanie autorskie

Księgarnie

Krzysztof Jacek Hinz rozpoczyna swoją opowieść o Kubie w dniu, w którym obudził go telewizyjny komunikat, że oto został wrogiem rewolucji. Paszkwilancki wstępniak o polskim dyplomacie napisał w "Granmie" sam Fidel.

 

Spotkanie z Krzysztofem Owedykiem - 23 marca godz. 15:00.

Biblioteki

Zapraszamy miłośników nie tylko komiksów, w ramach Silesiany - 23 marca (sobota) o godz. 15.00, do sali konferencyjnej III piętro DBP na spotkanie ze znanym rysownikiem i autorem komiksów znanym pod pseudonimem „Prosiak" - Krzysztofem Owedykiem. Na I piętrze od 20 marca będzie czynna wystawa prac Krzysztofa.

 

Polska kuratela sądowa na przełomie wieków … w Oficynie Impuls

Nowości

Oficyna Wydawnicza „Impuls“ nie ustaje w pracy, by do rąk Czytelników trafiały wciąż nowe publikacje z zakresu pedagogiki — świeżą nowość prezentujemy w poniższej wiadomości oraz na łamach naszego serwisu.

 

Salon Książki Krakowskiej, Pałac Krzysztofory -23.03.2016

Wydarzenia

W środę 23 marca o godz. 18.00 zapraszamy do Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35) na kolejne spotkanie z cyklu "Salon Książki Krakowskiej"

 

W Białym Kruku książka roku: „966. Chrzest Polski"

Nowości

Jest wiele ważnych dat w historii naszego narodu, ale nie ma ważniejszej niż rok 966. Chrzest Polski.

 

Zapraszamy na lutowe spotkania w Muzeum Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku

Wydawnictwa

Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku Podkowa Leśna, ul. Gołębia 1, tel. 22 758 93 63, www.stawisko.pl zaprasza na promocję książki „Wojna Witkacego, czyli kumboł w galifetach” Krzysztofa Dubińskiego.

 

Recenzja: „Wojny żywiołów” Krzysztof Mierzejewski

Recenzje

Mam nadzieję, że zostanie mi wybaczone, jeśli zacznę ten tekst od banalnego stwierdzenia, że świat jest pełen sprzeczności. Dlaczego o tym piszę? Powód jest prosty – to pierwsza myśl, która przychodzi do głowy w trakcie lektury książki Mierzejewskiego, a właściwie jeszcze przed podjęciem czynności czytania. Poczynając od tego, co znajdziemy na okładce dzieła, (skądinąd pięknie wydanego), poprzez sposób, w jaki jest napisane, na fabule kończąc wyraźnie zaczynamy dostrzegać, że autor skupia się...

 

„Podróż do kresu pamięci" - Nowośc BOSZ-a!

Nowości

Wydawnictwo BOSZ kolejny raz zaprasza nas w czytelniczą podróż tym razem w „Podróż do kresu pamięci" autorstwa Krzysztofa Orzechowskiego:

 

Krzysztof Mroziewicz "Mity indyjskie"

Nowości

Państwowy Instytut Wydawniczy prezentuje najnowszą książkę Krzysztofa Mroziewicza dotyczącą mitów indyjskich.

 
 

W Iskrach: „Wojna Witkacego, czyli kumboł w galifetach

Zapowiedzi

Wydawnictwo Iskry poleca publikację Krzysztofa Dubińskiego zatytułowaną „Wojna Witkacego":

 

Czytanie w ciemnościach na MFO

Spotkanie z młodym irlandzkim pisarzem Colinem Barrettem, którego debiutancki zbiór opowiadań zebrał kilka prestiżowych nagród oraz prezentacje autorów, wśród których znaleźli się m.in. Magdalena Grzebałkowska, Filip Springer, Jakub Żulczyk czy Petra Soukupová – takie wydarzenia czekały na spragnionych literackich wrażeń wrocławian 1 października podczas 11 Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania.

 

Recenzja: IV RP w oczach mediów – „Homo rhetoricus" Krzysztofa Grzegorzewskiego

Recenzje

Krzysztof Grzegorzewski, autor książki Homo rhetoricus w telewizyjnym dziennikarstwie politycznym przypomina nam o prostej prawdzie: nie ma polityki bez retoryki. Autor wprowadza czytelnika w świat dziennikarstwa politycznego, demaskując techniki manipulacji, krytykując nadużycia, chwaląc retoryczną zręczność.

 

Znamy kolejnych gości festiwalu Opowiadania

Na liście pisarzy, którzy w tym roku odwiedzą Międzynarodowy Festiwal Opowiadania są autorzy z całego świata: USA, Bułgarii, Boliwii, Wielkiej Brytanii oraz z Polski. Zapowiada się ciekawa, różnorodna przygoda literacka.

 

Recenzja: „Cel za horyzontem. Opowieść snajpera GROM-u” Karol K. Soyka, Krzysztof Kotowski

Recenzje

W trakcie czytania miałem wrażenie, jakby to była książka trochę o niczym. To znaczy opowiada oczywiście pewną historię, ale jakoś bez wyraźnej fabuły, która podobnie, jak tytułowy cel, leży gdzieś za horyzontem, poza zasięgiem wzroku czytelnika.

 

"Niezwyciężony! Potęga wiary w działaniu" Nick Vujicic

Recenzje

To książka dla każdego, bo każdy z nas za chwilę może się stać "leżącym na deskach" bohaterem. Czasem wystarczy tylko jeden cios, lub seria nie do wytrzymania, zdolna powalić największego nawet herosa, przybić do ziemi lub wbić jeszcze głębiej. Lecz prawdziwym zwycięzcą - nie jest ten, kto się odwinie i wroga powali, lecz ten co zwycięża siebie w takiej sytuacji. Niezwyciężony - to także ty, gdy kierując się wiarą, stawiasz kolejny krok w nadziei na dobro. A dobro niczego nie...

 

Konferencja prasowa: promocja książki "Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa

Wydawnictwa

Wydawnictwo ZYSK i Ska zaprasza na przedpremierową konferencję prasową z Krzysztofem M. Kaźmierczakiem oraz Piotrem Talagą autorami najnowszej książki „Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa”. 22 czerwca, godz. 14:00, Centrum Prasowe PAP, ul. Bracka 6/8, Warszawa

 

Tako rzecze Zimbardo

Wydarzenia

Psychologowie na ogół lubią mnożyć wątpliwości. Proste okazuje się złożone, a jasne kryje w sobie grudy ciemności. Czasem jednak jest inaczej i może na tym polega różnica pomiędzy psychologami. Głos Philipa Zimbardo płynący z wywiadu Martyny Harland, zamieszczonego w Gazecie Wyborczej 13-14.06. br. - wybitnego psychologa amerykańskiego z uwagi na wiek i autorytet brzmi niezwykle mocno. Przekaz jest prosty, a treść jasna. Ma wiele wspólnego z czytelnictwem. Ostrzega nas, uwaga ludzie - jesteśmy...

 

„Tuskuland" Krzysztofa Daukszewicza - satyra polityczna ma się całkiem dobrze!

Nowości

Wydawnictwo Prószyński i Ska poleca swoje ostatnie nowości wydawnicze z satyrą polityczną Krzysztofa Daukszewicza pt. „Tuskuland".

 

„Dolina popiołów" Krzysztofa Beśki trafia do księgarń!

Nowości

Właśnie trafiła do księgarń Dolina popiołów, trzecia część przygód Stanisława Berga, głównego bohatera kryminałów retro z Łodzią czasów „ziemi obiecanej” w tle autorstwa Krzysztofa Beśki.

 

Bieszczady w PRL-u 3" - ostatnia część wspomnień peerelowskiej rzeczywistości.

Nowości

Informujemy, że nakładem oficyny wydawniczej BOSZ ukazała się właśnie trzecia cześć reportaży Krzysztofa Potaczały poświęconych "Bieszczadom w PRL-u". Ostatnią cześć reportaży stanowi zbiór ilustrowanych opowieści spiętych klamrą czasu lat 70. i 80., a nawet sięgającą niekiedy nieco poza peerelowską rzeczywistość.  

 

Krzysztof Masłoń już jutro w Muzeum Kraszewskiego

Biblioteki

Biblioteka im Raczyńskich w Poznaniu zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Masłoniem związane z prezentacją jego książki Puklerz Mohorta"

 
 

"Ludzie w nienawiści" na antenie Radia Kraków

Wydawnictwa

W audycji Radia Kraków – „Nocne delikatesy” 21 lutego od godziny 22.00 będzie można posłuchać fragmentów powieści Krzysztofa Zajasa „Ludzie w nienawiści”. Polecamy i zapraszamy.

 

Zbiórka na uwolnienie poezji Baczyńskiego

Wydarzenia

Do 25 stycznia Fundacja Nowoczesna Polska prowadzi zbiórkę na uwolnienie poezji Kamila Krzysztofa Baczyńskiego – poety i rysownika okresu II wojny światowej, jednego z przedstawicieli pokolenia Kolumbów.

 

Zbiórka na Baczyńskiego

Wydarzenia

Serwis Wolne Lektury organizuje zbiórkę funduszy na opracowanie udostępnionego publicznie tomiku poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

 

MOCAK proponuje: Krzysztof Niemczyk. Przypadek twórczy

Nowości

Wydawnictwo Muzeum Sztuki Współczesnej z Krakowa poleca publikację wydaną w związku z wystawą Krzysztof Niemczyk. Sytuacjonista, pisarz, malarz". Kurator: Józef Chrobak.

 

Nowość słowa/obrazu terytoria: „Porządek czasu" K. Pomiana

Nowości

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria poleca Państwa uwadze publikację autorstwa Krzysztofa Pomiana pt. „Porządek czasu":

 

„Delikatna równowaga” Rohinton Mistry

Nowości

Indie, 1975 rok. Premier Indira Gandhi wprowadza stan wyjątkowy. Tego samego dnia w wielkim mieście przecinają się ścieżki czterdziestoletniej wdowy, dwóch krawców i zagubionego studenta z prowincji. Wkrótce czwórkę życiowych rozbitków połączy walka o to, by – na przekór uprzedzeniom społecznym, bezduszności władz i okrucieństwu losu – zachować delikatną równowagę między nadzieją i rozpaczą.

 

Wnuczka Raguela - książka z autografem

Nowości

Wydawnictwo M poleca Państwa uwadze nową książkę Krzysztofa Koehlera zatytułowaną "Wnuczka Raquela":

 

„Delikatna równowaga" - wielka powieść indyjska

Nowości

Już dzisiaj do księgarń trafi „Delikatna równowaga" Rohintona Mistry’ego, którą BBC umieściło na liście „100 książek, które musisz przeczytać przed śmiercią”.

 

Krzysztof Jung - rocznica śmierci

Wydawnictwa

Krzysztof Jung ( 11 VII 19151 - 5 X 1998) - malarz, performer, pedagog, przyjaciel "Zeszytów Literackich".  

 

„Koniec świata w Breslau” na deskach teatru

Wydarzenia

Trwają prace nad scenariuszem spektaklu na podstawie kryminału wrocławskiego mistrza tego gatunku, Marka Krajewskiego. Zobaczymy go na scenie Teatru Współczesnego we Wrocławiu.

 

Nagroda Kościelskich dla Krzysztofa Siwczyka

Wydarzenia

Miło nam poinformować, że tegorocznym laureatem Nagrody Kościelskich został Krzysztof Siwczyk, nagrodzony za poemat "Dokąd bądź", wydany nakładem wydawnictwa a5 w maju tego roku.

 

Recenzja: „Pozdrowienia z Londynu” Krzysztof Beśka

Recenzje

Miałam okazje w tym roku przeczytać już trzy powieści kryminalne, których akcja toczyła się w moim rodzinnym Wrocławiu. To miasto powoli staje się (o ile już nie jest) jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów na mapie fanów tego gatunku. Z jednej strony ciekawym przeżyciem jest czytanie o miejscach, które się zna, z drugiej strony – ile można? Wyjątkowo miłą odmianą była dla mnie literacka podróż do Łodzi, która w książkach nie pojawia się już tak często jak Miasto Stu...

 

Nagroda Zajdla dla "Cieniorytu" Krzysztofa Piaskorskiego

Wydawnictwa

Z przyjemnością informujemy za Wydawnictwem Literackim, że powieść "Cienioryt" Krzysztofa Piskorskiego została uhonorowana Nagrodą im. Zajdla!

 

Nagroda Zajdla: Krzysztof Piskorski i Anna Kańtoch laureatami

Nagrody

W kategorii powieść został nagrodzony Krzysztof Piskorski za „Cienioryt”, a wśród opowiadań za najlepsze uznano „Człowieka nieciągłego” Anny Kańtoch. Nagrodę przyznaje się tradycyjnie na Polconie, który w tym roku odbywał się w Bielsku-Białej.    

 

Nowość wydawnictwa Literackiego: "Był jazz. Krzyk jazz-bandu w międzywojennej Polsce"

Zapowiedzi

W międzywojennej prasie pisano w alarmującym tonie o zdziczeniu obyczajów. To jazz rozbrzmiewa w tle Tuwimowskiego apokaliptyczno-satyrycznego Balu w Operze. Makuszyński się zżymał. Historia początków polskiego jazzu - od pierwszej synkopy! Premiera - 11 września 2014

 

Spotkanie z Krzysztofem Vargą i Nicolą McCartney

Krzysztof Varga, urodzony w 1968 roku polski pisarz węgierskiego pochodzenia, krytyk literacki i dziennikarz. Autor 13 książek i współautor dwu niezwykle ważnych dla literatury współczesnej pozycji, wydanych w połowie lat 90-tych: „Parnas bis” – słownik literatury najnowszej i „Macie swoich poetów” antologii poezji twórców urodzonych po 1960 roku. Redaktor działu kultura „Gazety Wyborczej, absolwent Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Wielbiciel rocka i muzyki...

 

Krzysztof Varga zaprasza do Kawiarni Literackiej na Off Festiwalu

"To jak pielgrzymka. Katowice są w sierpniu moją Jasną Górą" – tak pisał o OFFie Krzysztof Varga latem 2011 roku w jednym ze swoich felietonów. Od lat jest przyjacielem festiwalu, ale w tym roku – pozostając w zaproponowanej przez niego poetyce – przyjął święcenia i będzie z nami współtworzył największe w Polsce święto alternatywy. Z dumą informujemy, że Krzysztof Varga został nowym kuratorem Kawiarni Literackiej!

 

Kryminał retro to dobry interes

Drugiego dnia Międzynarodowego Festiwalu Kryminału trójka pisarzy: Nadia Szagdaj, Krzysztof Beśka i Joanna Szwechłowicz rozmawiali w mediatece o pisaniu kryminałów retro.

 

Nowość Sic: Krzysztof Tracki "Młodość Witolda Pileckiego" - od jutra w księgarniach!

Nowości

Nasza najnowsza książka, "Młodość Witolda Pileckiego Krzysztofa Trackiego dostępna w księgarniach!

 

Zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Beśką i promocję "Pozdrowień z Londynu"

Wydawnictwa

Dom Wydawniczy REBIS oraz Dom Literatury zapraszają na spotkanie z Krzysztofem Beśką i promocję jego najnowszej powieści "Pozdrowienia z Londynu" do Kawiarni Literackiej, 8 maja, godzina 19.00, Dom Literatury, ul. Roosevelta 17 w Łodzi.

 

Wydawnictwo a5: Premiera poematu Krzysztofa Siwczyka

Nowości

Najnowsza książka poetycka Krzysztofa Siwczyka w Wydawnictwie a5. Zapraszamy już dziś do naszej księgarni internetowej, a od 6 maja do dobrych księgarni w całym kraju

 

Wydawnictwo Buchmann poleca

Nowości

Poradnik dla tych, którzy postawili rozpocząć przygodę z bieganiem oraz książka dla fanów futbolu to wiosenne propozycje Wydawnictwa Buchmann.

 

Po lekturze powieści Beśki spacer po Łodzi nigdy nie będzie już tylko niewinną przechadzką

Nowości

Szanowni Państwo, „Drżyj, miasteczko Łodź – powiedział cicho Sokrat Karpow”. Drżyj, Czytelniku! Po lekturze powieści Beśki spacer po Łodzi nigdy nie będzie już tylko niewinną przechadzką.” Marta Guzowska, autorka Ofiary Polikseny, laureatka Nagrody Wielkiego Kalibru 2013

 

"Zjadłem Marco Polo" – Posmakuj Azji

Nowości

Nakładem Wydawnictwa Bezdroża ukazała się w styczniu publikacja pt. "Zjadłem Marco Polo" Krzysztofa Samborskiego. Autor mówi o sobie, że jest dziennikarzem; już nie turystą, ale jeszcze nie podróżnikiem.

 

Styczniowa premiera wydawnictwa BOSZ - "Sztuka II RP" Stefanii Krzysztofowicz - Kozakowskiej

Nowości

Szanowni Państwo, z przyjemnością informuję o zbliżającej się premierze najnowszej książki wydawnictwa BOSZ zatytułowanej Sztuka II RP.

 

Nowość wydawnictwa MCK: "O istocie dziedzictwa europejskiego – rozważania"

Nowości

wydawnictwo Międzynarodowego Centrum Kultury poleca Państwa uwadze rozważania "O istocie dziedzictwa europejskiego Krzysztofa Kowalskiego.

 

Nowa książka Krzysztofa Petka

W Wydawnictwie Dookoła Świata ukazała się nowa książka autorka książek dla młodzieży - tym razem Krzysztof Petek w "Zaklęciu Golema" przeniesie swoich czytelników do magicznej Pragi.

 

Spotkanie z autorami książki "Andrzej Wajda. Podejrzany"

Wydarzenia

Narodowe Centrum Kultury zaprasza do Księgarni "Tajne komplety" we Wrocławiu (Przejście Garncarskie 2) we wtorek, 19 listopada o godz. 18.00 na spotkanie z autorami książki "Andrzej Wajda. Podejrzany" Witoldem Beresiem i Krzysztofem Burnetko.  

 

Recenzja: "13 wojen i jedna" Krzysztof Miller

Recenzje

To chyba duże osiągnięcie, gdy można znaleźć swoje imię i nazwisko jako jedno z haseł w Wikipedii. Szkoda jedynie, że człowiek, dzięki któremu szeroka rzesza odbiorców zawdzięcza możliwość zobaczenia najbardziej przełomowych wydarzeń w historii świata na własne oczy, doczekał się jedynie kilku linijek. Człowiek, o którym tu mowa to Krzysztof Miller, owe wydarzenia zaś to m.in. konflikty zbrojne w Czeczenii, Gruzji, Afganistanie, rewolucje w Czechosłowacji i Rumunii, czy koniec Apartheidu w RPA....

 

Timothy Snyder - 17 lipca 2013 - Krasnogruda - zapraszamy na spotkanie!

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Zapraszamy Państwa do Dworu w Krasnogrudzie na środowe wieczory w Kawiarni „Piosenka o Porcelanie”.

 

Krzysztof Jung - 62. rocznica urodzin

Nowości

Krzysztof Jung (11 VII 1951-5 X 1998), malarz, performer, pedagog, przyjaciel "Zeszytów Literackich".

 

"Szpital nad Pisą" Krzysztof Więckiewicz

Nowości

Polska w czasie II wojny światowej. Do szpitala polowego Wehrmachtu nad rzeką Pisą trafia młody niemiecki oficer SS, Rolf von Dornhoff. Jedynym ratunkiem dla rannego żołnierza w tamtych warunkach jest amputacja nogi. Na jego gorącą prośbę Otton Brink, lekarz, który go operował, zakopuje pozostałości jego kończyny w dobrze oznakowanym miejscu. Rolf zostaje wkrótce odwieziony do Niemiec i dzięki swoim znajomościom ściąga tam Ottona. Udaje im się uzyskać zgodę na wyjazd do Szwajcarii w celu...

 

Julia Hartwig z Nagrodą im. Norwida w kategorii "Dzieło życia"

Nagrody

Wśród nominowanych do nagrody znaleźli się: Jerzy Górzański - za zbiór wierszy "Festyn" (Nowy Świat), Dariusz Suska - za tom poetycki "Duchy dni" (Biuro Literackie), Krzysztof Varga - za powieść "Trociny" (Czarne).

 

Wolnoć Tomku w swoim domku i co dalej? Czy wolny rynek książki sprzyja rozwojowi branży ?

Ustawa

Debata o przyszłym ustroju polskiego rynku książki nabrała przyśpieszenia. Biegunowymi poglądami w dyskusji stały się przekonania zbieżne z poziomem satysfakcji interesariuszy rynkowych. Po prawej stronie, osadzony jest mocny, liberalny pogląd „głównego nurtu”, wyznawany przez beneficjantów obecnej sytuacji, iż rynek książki to przestrzeń nieskrępowanych działań w ramach wolności gospodarczej. Po drugiej stronie dojrzewa pogląd „nieusatysfakcjonowanych” modernistów, głoszących przekonanie o...

 

Ogłoszono nominacje do Nagrody Poetyckiej im. Szymborskiej

Wydarzenia

Pięcioro autorów tomów poetyckich wydanych w zeszłym roku: Justyna Bargielska, Krystyna Dąbrowska, Łukasz Jarosz, Krzysztof Karasek i Jan Polkowski zostało nominowanych do Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej. Laureat zostanie ogłoszony 16 listopada.

 

Zaproszenie na spotkanie z Krzysztofem Potaczałą - autorem książek: "Bieszczady w PRL-u", "Bieszczady w PRL-u 2"

Wydawnictwa

Wydawnictwo BOSZ zaprasza na spotkanie autorskie z Krzysztofem Potaczałą promujące jego albumy: "Bieszczady w PRL-u" i "Bieszczady w PRL-u 2".

 

"Poznań'45. Ostatni rok wojny i pierwszy rok odbudowy", Krzysztof Stryjkowski

Nowości

Szanowni Państwo, Chciałbym zaproponować dzisiaj książkę Krzysztofa Stryjkowskiego "Poznań ’45. Ostatni rok wojny i pierwszy rok odbudowy" wydaną przez Wydawnictwo Nauka i Innowacje. Dom Wydawniczy REBIS jest jej wyłącznym dystrybutorem. Premiera – 28 maja br.

 

Premiera wydawnicza wydawnictwa BOSZ - "Smart casual" Krzysztofa Łoszewskiego

Nowości

Wydawnictwo BOSZ przedstawia premierę wydawniczą pt. "Smart casual, Męski styl" autorstwa Krzysztofa Łoszewskiego:

 

Pełen stadion zadowolonych po „Euro” - Warszawskich Targach Książki

Udały się wczoraj zakończone majowe Targi Książek w Warszawie. W nowej lokalizacji na Stadionie Narodowym, IV WTK stały się najbardziej masową imprezą tego typu w kraju. Odwiedziła je rekordowa jak dotąd liczba gości: ok. 60 tys. odwiedzających. Uczestnikami było 500 autorów podpisujących książki oraz blisko 500 wydawców z kraju i zza granicy. Podczas Targów łącznie odbyło się 680 wydarzeń towarzyszących w salach konferencyjnych i na scenie targowej. Czyżby to zwiastun powrotu do zdrowia...

 

Recenzja: "Inteligencja – sposoby oddziaływania na IQ. Dlaczego tak ważne są szkoła i kultura" Richard E. Nisbett

Recenzje

To wyjątkowa książka. Prawdziwy "lodołamacz" zamrożonych paradygmatów i stereotypów. Można się jej dać olśnić i zainspirować. Świeżo brzmią pytania: Czym jest inteligencja? Co na nią wpływa? Jak na nią oddziaływać? To przykład śmiałego szturmu na "zabetonowany pogląd", że geny determinują inteligencję. Iście amerykański błysk optymizmu i pragmatyzmu w duchu wolności osobistej i wyrównywania możliwości.

 

Ostatnia powieść awangardowa Jaworskiego

Zapowiedzi

23 maja nakładem Biura Literackiego ukaże się pierwsza od 4 lat powieść Krzysztofa Jaworskiego "Do szpiku kości". Zawarty w określanej przez autora mianem „Ostatniej powieści awangardowej” zapis zmagań bohatera z chorobą staje się punktem wyjścia do rozważań o sprawach uniwersalnych, jak przypadek, życie, śmierć.

 

Premierowe książki wydawnictwa Świat Książki

Nowości

Książki historyczne, fantastyka, a także poradnik "Sztuka życia dla mężczyzn" - prezentujemy pozycje z wydawnictwa Świat Książki, które wznowiło niedawno działalność.

 

Kompletna biografia papieża Franciszka od wydawnictwa Jedność

Zapowiedzi

Kim był kardynał Bergoglio zanim został papieżem? Jakim wyzwaniom będzie musiał stawić czoła jako biskup Rzymu? Czy zdoła zmienić kościół w duchu franciszkańskiej prostoty?

 

Nowy tom wierszy Kszysztofa Śliwki - Budda Show

Nowości

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury anonsuje publikację nowej książki wrocławskiego twórcy Krzysztofa Śliwki pt. "Budda Show" :

 

Brzydkie słowa na „P”

Prawo

„Koń, jaki jest, każdy widzi” – początek definicji pochodzący z pierwszej wydanej po polsku encyklopedii Benedykta Chmielowskiego stał się powiedzeniem określającym rzecz oczywistą i dzięki temu pozostał jedynym pochodzącym z tego XVIII-wiecznego dzieła hasłem, znanym i używanym do dziś.

 

Komiks o zamachu na Kutscherę wydany przez IPN

Nowości

„W imieniu Polski Walczącej. Zamach na Kutscherę” to najnowszy komiks wydany przez Instytut Pamięci Narodowej.

 

Literacki Wrocław 2016

Wydarzenia

Wrocław szykuje się do godnego noszenia tytułu europejskiej stolicy kultury 2016. Wśród wielu zapowiedzianych planów i wizji najbliższych kilku lat intensywnej kulturalnej terapii w stolicy Dolnego Śląska znalazły się także działania literackie.

 

Monografia środowiska Tygodnika Powszechnego

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, 2 grudnia swoją premierę będzie miał "Krąg Turowicza" - monografia środowiska "Tygodnika Powszechnego".

 

Wydawnictwo Salwator przedstawia zimowe nowości

Nowości

Znalazły się wśród nich takie pozycje jak "Czasy ostateczne", która kompetentnie wyjaśnia, o co chodzi z końcem świata.

 

Quo vadis Matras - rozmowa z nowo powołanym Prezesem Matrasa S.A..

Wydarzenia

Prezentujemy wywiad Portalu Księgarskiego z nowo powołanym Prezesem Matrasa S.A. Mariuszem Rutowiczem.

 

Spotkanie z Krzysztofem Środą

Wydarzenia

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Środą, autorem książki "Podróże do Armenii i innych krajów z uwzględnieniem najbardziej interesujących obserwacji przyrodniczych".

 

W najbliższy czwartek w Gdańsku premiera książki “Głową w mur" Krzysztofa Wyszkowskiego

Wydawnictwa

4 października (czwartek) o godz. 17.00 odbędzie się promocja książki Krzysztofa Wyszkowskiego “Głową w mur" w historycznej Sali BHP na terenie Stoczni Gdańskiej.

 

Zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Beśką, autorem "Trzeciego brzegu Styksu"

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi oraz Dom Wydawniczy REBIS zapraszają 26 września 2012 r. o godz. 17:00 do sali konferencyjnej Biblioteki (ul. Gdańska 100/102, II p.) na spotkanie z Krzysztofem Beśką i rozmowę o jego najnowszej książce "Trzeci brzeg Styksu"U.

 

K.K. Baczyński na dużym ekranie

Wydarzenia

Jeszcze w tym roku zobaczymy w kinach film „Baczyński”. Reżyserem fabularyzowanego dokumentu jest Kordian Piwowarski. Film o Baczyńskim – jego życiu, twórczości i tragicznej śmierci w pierwszych dniach Powstania Warszawskiego – nie jest zwykłym dokumentem.

 

Nie ma konfliktu przy "e-podręcznikach"

Wydarzenia

Krzysztof Wojewodzic, koordynator projektu "e-podręczniki do kształcenia ogólnego", zapewnia, że nie ma konfliktu między zajmowaną przez niego funkcją, a tym, że był prezesem spółki zajmującej się e-learningiem. Poinformował, że zrezygnował z tego stanowiska w lipcu.

 

Recenzja: "Grzesznicy i święci" Michaela Seeada

Recenzje

Michael Seead jest jednym z najbardziej znanych zakonników świata. Właściwie to o ojciec Michael błogosławi ludzi przy pomocy humoru. Niejednego poszukującego swojej drogi do Boga przyprowadził już na tak zwane łono kościoła Katolickiego, albo spowodował, że człowiek ten sam na owe łono powrócił.

 

Andrzej Krzysztof Waśkiewicz nie żyje. Miał 71 lat

W wieku 71 lat zmarł związany z Trójmiastem poeta, krytyk literacki i redaktor naczelny czasopisma "Autograf" Andrzej Krzysztof Waśkiewicz. Autor m.in. ponad 30 książek i zbiorów wierszy.

 

Lipcowy National Geographic Polska z książką

Wydawnictwa

Do całego nakładu lipcowego wydania miesięcznika National Geographic Polska dołączona zostanie premierowa książka autorstwa Anny i Krzysztofa Kobusów "Chorwacja".

 

Polacy z wyboru. Rodziny pochodzenia niemieckiego w Warszawie w XIX i XX wieku

Wydawnictwa

Polacy z wyboru. Rodziny pochodzenia niemieckiego w Warszawie w XIX i XX wieku. Spotkanie z książką 5 lipca 2012 (czwartek), godz. 18.00 Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20 w Warszawie

 

Biblioteka Śląska - spotkanie z Krzysztofem Kuczkowskim

Biblioteki

Gościem kolejnego Salonu Literackiego Michała Jagiełły będzie Krzysztof Kuczkowski - poeta, autor szkiców, recenzji muzycznych i literackich, juror wielu konkursów poetyckich.

 

Poezja Siwczyka w Słowenii

Wydarzenia

20 czerwca na międzynarodowym festiwalu poetyckim Lirikonfest w Velenje będzie miał premierę wybór wierszy Krzysztofa Siwczyka "Nadmiar widzenia" w przekładzie Marleny Grudy i Klemena Piska.

 

Nowość Salwatora - "Skała" w twardej oprawie!

Nowości

"Skała. Rekolekcje lectio divina ze świętym Piotrem. Dzieje Apostolskie" - szósty tom serii autorstwa księdza Krzysztofa Wonsa ukazał się właśnie w twardej oprawie.

 

Proza barwnych meneli

Recenzje

Krzysztof Daukszewicz zdążył zasłynąć z wielu rzeczy: skeczy o listach do jaśnie wielmożnego Pana Hrabiego, humorystycznych piosenek z „Łódką Bols” i „Tyle mi zostało, co mi nakapało” na czele, występów w szkle kontaktowym, a także ze zbierania wszelkich anegdotek na temat potrzebujących na wisienkę, czyli po prostu meneli. Satyryk zgromadził ich już tyle, że starczyło na dwie książki. „Meneliki”, bo o nich mowa, intrygują, uczą, a przede wszystkim bawią. I to do...

 

Dobre książki i kawa z... Krzysztofem Vargą

Biblioteki

Krzysztof Varga będzie gościem kolejnego spotkania w ramach cyklu „Dobre książki i kawa z…”, które odbędzie się 28 maja o godz. 17.00 w Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie przy ul. Podgórnej 15/16 (Sala im. Zbigniewa Herberta). Prowadzący: Antonina Turnau i Szymon Kloska.  

 

Spotkanie z Krzysztofem Niewrzędą

W ramach 13 edycji "Szczecińskiego Przeglądu Literackiego FORMA", spotkamy się z Krzysztofem Niewrzędą i jego nowym tomem poetyckim "Popiół" (http://www.wforma.eu/216,popiol.html)

 

Szczeciński Przegląd Literacki - III edycja

Wydawnictwa

Książnica Pomorska w Szczecinie oraz szczecińskie wydawnictwo FORMA Pawła Nowakowskiego zapraszają wszystkich zainteresowanych na III edycję Szczecińskiego Przeglądu Literackiego.

 

"Bieszczady w PRLu"

Zapowiedzi

Wydawnictwo BOSZ poleca nowość wydawniczą pod tytułem: Bieszczady w PRL-u.

 

Mroczny kryminał w sceneri dawnej Łodzi - "Trzeci brzeg Styksu"

Nowości

Już 8. maja wraz z Domem Wydawniczym REBIS dane Wam będzie przenieść się do Łodzi roku 1892. Miasto dymiących kominów, pracujących pełną parą fabryk włókienniczych, rozkwitających i upadających fortun.

 

Nowa powieść Krzysztofa Vargi

Zapowiedzi

"Trociny" to najnowsza powieść Krzysztofa Vargi, która właśnie trafia do księgarń!

 

Spotkanie z K. Rutkowskim autorem książki "Dar Anioła"

Prof. Jerzy Axer Dyrektor Instytutu Badań Interdyscyplinarnych "Artes Liberales" oraz Dr Wiesław Uchański Prezes Wydawnictwa "Iskry" zapraszają na spotkanie w Kolegium Artes Liberales z Krzysztofem Rutkowskim autorem książki "Dar Anioła"

 

Wojciech Jagielski: sprzedawaliśmy głupotę na masową skalę

- Sprzedawaliśmy głupotę na masową skalę i teraz mamy odbiorców wychowanych na tej głupocie - tak o ostatnich 20-latach w polskich mediach mówi “Polityce” Wojciech Jagielski, były reporter “Gazety Wyborczej”.

 

W maju odbędzie się Kongres Mediów Niezależnych

Wydarzenia

W maju w Warszawie odbędzie się Kongres Mediów Niezależnych - poinformował portal Wirtualnemedia.pl przewodniczący komitetu organizacyjnego kongresu Krzysztof Czabański (na zdjęciu). Kongres organizują m.in. "Gazeta Polska", Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy i Solidarni 2010.

 

Nowości Wydawnictwa Iskry

Nowości

Wydawnictwo Iskry proponuje w marcu swoje dwa nowe tytuły "Lepszy dzień nie przyszedł już" i "Dar Anioła".

 

Spotkanie promujące książkę - Krzysztof Meyer "Mistrzowie i przyjaciele"

Polskie Wydawnictwo Muzyczne zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Meyerem, które odbędzie się 15 marca 2012 r. o godz. 18:00 w Cafe Szafe (Kraków, ul. Felicjanek 10). Spotkanie to będzie doskonałą okazją do rozmowy na temat najnowszej książki tego kompozytora, zatytułowanej "Mistrzowie i przyjaciele". Wstęp wolny.  

 

Promocja książki "Kantor od kuchni"

Państwowy Instytut Wydawniczy i Teatr Kamienica serdecznie zapraszają na promocję książki "Kantor od kuchni" autorstwa Krzysztofa Miklaszewskiego.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.