RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Polska na Londyńskich Targach Książki w 2017!

W imieniu Instytutu Książki oraz London Book Fair informujemy, iż w roku 2017 Polska wystąpi w charakterze „Market Focus” Londyńskich Targów Książki

 

Recenzja: „Obrazy Londynu" Wojciech Karpiński

Recenzje

Albert Einstein w rozmowie z Alexandrem Moszkowskim wyznał: „Osobiście najwyższy stopień przyjemności osiągam obcując z dziełami sztuki. Wywołują one u mnie poczucie szczęścia o takim natężeniu, jakiego nie może dostarczyć mi nic innego.

 

Polska na targach książki w Londynie

Jutro rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Książki w Londynie (The London Book Fair).

 

Spotkanie z Wojciechem Karpińskim w Londynie

Wydawnictwa

6 marca 2015 zapraszamy w imieniu Zeszytów Literackich na wieczór autorski Wojciecha Karpińskiego z okazji wydania książki "Obrazy Londynu".

 

O "Obrazach Londynu" Wojciecha Karpińskiego pisze Michał Boni

Wydawnictwa

Na portalu "Wszystkoconajwazniejsze.pl" Michał Boni zachęca do podróżowania po Londynie z książką Wojciecha Karpińskiego:  

 

O książce Wojciecha Karpińskiego "Obrazy Londynu"

Wydawnictwa

W „Tygodniku Powszechnym” (30 XI 2014) Tomasz Fiałkowski pisze o książce Wojciecha Karpińskiego „Obrazy Londynu”:

 

Nowość Zeszytów Literackich: Wojciech Karpiński „Obrazy Londynu"

Nowości

Wydawnictwo Zeszytów Literackich anonsuje publikację książki autorstwa Wojciecha Karpińskiego „Obrazy Londynu":

 

Recenzja: „Pozdrowienia z Londynu” Krzysztof Beśka

Recenzje

Miałam okazje w tym roku przeczytać już trzy powieści kryminalne, których akcja toczyła się w moim rodzinnym Wrocławiu. To miasto powoli staje się (o ile już nie jest) jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów na mapie fanów tego gatunku. Z jednej strony ciekawym przeżyciem jest czytanie o miejscach, które się zna, z drugiej strony – ile można? Wyjątkowo miłą odmianą była dla mnie literacka podróż do Łodzi, która w książkach nie pojawia się już tak często jak Miasto Stu...

 

Zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Beśką i promocję "Pozdrowień z Londynu"

Wydawnictwa

Dom Wydawniczy REBIS oraz Dom Literatury zapraszają na spotkanie z Krzysztofem Beśką i promocję jego najnowszej powieści "Pozdrowienia z Londynu" do Kawiarni Literackiej, 8 maja, godzina 19.00, Dom Literatury, ul. Roosevelta 17 w Łodzi.

 

8-10 kwietnia Targi Książki w Londynie

43. targi w Wielkiej Brytanii ruszają 8 kwietnia. Odbywające się każdej wiosny międzynarodowe targi książki w Londynie są doskonałą okazją do odkrycia i zrozumienia nowych trendów pojawiających się na rynku wydawniczym Europy.

 

Tytuły Grupy Wydawniczej Foksal na Międzynarodowych Targach Książki w Londynie

Szanowni Państwo, w związku ze zbliżającymi się Międzynarodowymi Targami Książki w Londynie (8-10 kwietnia 2014) chcielibyśmy podzielić się z Państwem naszymi planami dotyczącymi promowania polskich książek za granicą.

 

Polska klasyka współczesna w Londynie

Wydarzenia

8 klasycznych i dotąd mało znanych w świecie książek 8 polskich autorów prezentujemy w naszym nowym katalogu „Modern Classics″, który przygotowaliśmy na wiosenny sezon targowy. To wyjątkowy katalog, w którym tym razem nie ma nowości, a znalazły się pozycje klasyczne, sprawdzone, choć dotąd dość skromnie tłumaczone na inne języki. Choć światowe rynki książki nastawione są zasadniczo na nowości, można zauważyć narastające zainteresowanie książkami sprzed dekad, autorów często już nieżyjących,...

 

Po lekturze powieści Beśki spacer po Łodzi nigdy nie będzie już tylko niewinną przechadzką

Nowości

Szanowni Państwo, „Drżyj, miasteczko Łodź – powiedział cicho Sokrat Karpow”. Drżyj, Czytelniku! Po lekturze powieści Beśki spacer po Łodzi nigdy nie będzie już tylko niewinną przechadzką.” Marta Guzowska, autorka Ofiary Polikseny, laureatka Nagrody Wielkiego Kalibru 2013

 

"Rzeki Londynu" kolejna marcowa nowość w wydawnictwie MAG

Nowości

Wydawnictwo MAG na marzec przygotowało jak zawsze kilka interesujących tytułów, między innymi Bena Aaronovitcha "Rzeki Londynu":

 

Inspirujące księgarnie z całego świata

Księgarnie

Jeśli planujecie właśnie podróż dookoła świata, to może warto zaznaczyć na trasie miejsca godne uwagi bibliofila.

 

"Joy" Jonathana Lee - Książka Roku według The Observer

Zapowiedzi

Zwykłe piątkowe popołudnie w kancelarii prawniczej londyńskiego City. Młoda utalentowana prawniczka Joy Stephens spada z tarasu widokowego, z kilkunastu metrów na marmurową posadzkę.

 

"Oto jest Londyn"

W lutym 2014 w Wydawnictwie Dwie Siostry ukaże się kolejny tom z serii książek o miastach - tym razem o stolicy Wielkiej Brytanii.

 

Recenzja: "Spryciarz z Londynu" Terry Pratchett

Recenzje

Nowy tytuł wśród dorobku Pratchetta przyciąga i budzi ciekawość czytelnika, rodząc pytanie, czy będzie to coś w typowym dla tego pisarza stylu fantasy, czy może zamierza nas on zaskoczyć?  

 

Wystawa w British Library

Rynek zagraniczny

"Intrygująca"- The Independent, "Prowokująca"- The Economist, w ten sposób brytyjskie gazety komentowały wystawę pod tytułem "Propaganda- power of Persuasion" zorganizowaną przez British Library i British Film Institute.

 

"Blondynka w Londynie" Beaty Pawlikowskiej

Zapowiedzi

Szanowni Państwo, nowa książka Beaty Pawlikowskiej ukaże się 3 lipca nakładem Wydawnictwa G+J Książki.

 

"Blondynka na językach. Rosyjski" - kurs językowy Beaty Pawlikowskiej w nowym wydaniu!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk oraz wydawnictwo G+J Pl polecają serię książek do nauki języków obcych "Blondynka na językach":

 

"Londyn we krwi" premiera 29.05

Zapowiedzi

Londyn we krwi to debiutancka powieść londyńskiego dziennikarza Jamesa Craiga. Autor nazywa ją „europejskim kryminałem” zabarwionym czarnym humorem

 

Idealne przed urlopem - kursy językowe Beaty Pawlikowskiej z cyklu "Blondynka na językach"

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk poleca podróże językowe z Beatą Pawlikowską z cyklu: "Blondynka na językach"

 

Neil Gaiman o przyszłości rynku książki

Rynek zagraniczny

Podczas Londyńskich Targów Książki, jakie rozpoczęły się w poniedziałek w Wielkiej Brytanii, autor "Amerykańskich bogów" i "Koraliny" podzielił się z publicznością swoimi opiniami o przyszłości rynku książki na świecie.

 

Literatura polska na Targach Książki w Londynie

Wydarzenia

Szanowni Państwo! Zbliżające się Targi Książki w Londynie (15-17 kwietnia br.) są doskonałą okazją do podsumowania działań wydawnictwa na polu sprzedaży praw do przekładów.

 

Najnowsza powieść Terry'ego Pratchetta pt. Spryciarz z Londynu już 16 kwietnia trafi do księgarń

Zapowiedzi

Szanowni Państwo, najnowsza powieść Terry’ego Pratchetta pt. "Spryciarz z Londynu", trafi do księgarń już 16 kwietnia:

 

"Historia igrzysk olimpijskich i MKOl. Od Aten do Londynu 1894-2012" - zapraszamy do księgarń!

Nowości

Drodzy Państwo, Już za 10 dni rozpoczną się Igrzyska Olimpijskie w Londynie. To największe sportowe święto ery nowożytnej odbędzie się już po raz trzydziesty.

 

Monumentalna historia igrzysk olimpijskich z Rebisu

Wydawnictwa

Dom wydawniczy REBIS poleca swoją monumentalną historię igrzysk olimpijskich pt. "Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Londynu 1894–2012" autorstwa Davida Millera.

 

Themersonowie i Gaberbocchus Press

Rynek zagraniczny

15 czerwca 2012 roku w Londynie odbędzie się konferencja "Wizje awangardy: Themersonowie i Gaberbocchus Press. Badanie multidyscyplinarnej działalności Themersonów". Jest ona próbą spojrzenia na życie i twórczość Themersonów w kontekście innych wielkich postaci i nurtów światowej awangardy.

 

Międzynarodowe Targi Książki w Londynie/Polskie książki za granicą

Wydarzenia

Zbliżające się Targi Książki we Londynie (16-18 kwietnia br.) są doskonałą okazją do podzielenia się z Państwem informacjami o sukcesach polskich autorów na świecie.

 

Polska na Targach Książki w Londynie

Wydarzenia

W poniedziałek, 16 kwietnia rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Książki w Londynie (The London Book Fair), najpoważniejsza po targach frankfurckich impreza branżowa na świecie i ważne miejsce sprzedaży praw autorskich.

 

Polska ofensywa kulturalna w Londynie

Wydarzenia

Polskiej prezydencji Unii Europejskiej towarzyszą liczne imprezy kulturalne.

 

"Blondynka na językach" u Olesiejuka na wakacje

Nowości

Polecamy fantastyczne książki do nauki języków obcych z serii "Blondynka na językach" od Firmy Księgarskiej Jacek Olesiejuk!

 

Poeci na Olimpiadę

Jeszcze tylko do jutra można zgłosić swojego ulubionego poetę do Poetyckiego Parnasu (Poetry Parnassus), który powstanie w przyszłym roku podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie (czerwiec 2012).

 

Wiersze Różewicza i Szymborskiej w metrze kilku stolic Europy i Azji

Wydarzenia

Wiersze 30 polskich poetów m.in. Wisławy Szymborskiej, Tadeusza Różewicza i Jacka Dehnela będą prezentowane w metrze kilku stolic Europy i Azji. Poezje Polaków w ramach akcji "Wiersze w Metrze" zostaną udostępnione m.in. w Madrycie, Pekinie i Tokio.

 

Podróżuj z Blondynką – ebooki Beaty Pawlikowskiej w ofercie Virtualo

Nowości

"Blondynka w Meksyku", "Blondynka w Indiach" - to ostatnie nowości e-bookowe w Virtualo

 

Polska na Targach Książki w Londynie

Wydarzenia

11 kwietnia rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Książki w Londynie (The London Book Fair).

 

Spotkanie z Beatą Pawlikowską

9 kwietnia 2011 r. o godz. 13.00 w warszawskim kinie Atlantic (przy ul. Chmielnej 33) odbędzie się spotkanie autorskie z Beatą Pawlikowską.

 

Szekspir na Olimpiadę

Z okazji olimpiady w Londynie w 2012 roku szekspirowski teatr The Globe zaprezentuje w ciągu sześciu tygodni 38 sztuk najsławniejszego elżbietańskiego dramatopisarza - każdą w innym języku i w wykonaniu innego teatru - poinformował w czwartek teatr.Szekspirowski festiwal rozpocznie się w rocznicę urodzin autora "Hamleta" - 23 kwietnia 2012 roku.

 

Najpiękniejsza księgarnia Londynu

Rynek zagraniczny

Na wizytę w Daunt Books w Marylebone najlepiej zarezerwować sobie parę godzin. Nie warto w ogóle wchodzić tam bez notesu i długopisu - gdzie mielibyśmy zapisywać tytuły i nazwiska autorów książek, które nas zainteresują, a których chwilowo kupić nie możemy?

 

"Blondynka na językach" - kursy językowe Beaty Pawlikowskiej w nowym wydaniu!

Nowości

Firma Księgarska Jacek Olesiejuk prezentuje świetne podręczniki do nauki języków obcych z serii "Blondynka na językach"

 

Prawdziwy szakal wśród agentów literackich

Rynek zagraniczny

Tłumy agentów literackich, wydawców i czytelników odwiedziły w tym roku Londyńskie Targi Książki, które są największym – po imprezie we Frankfurcie – wydarzeniem na rynku wydawniczym. Wśród nich z pewnością krążyli wysłannicy Wylie Agency, jednej z najbardziej wpływowych agencji literackich na świecie.

 

W 80 dni dookoła świata - przez Londyn z Jarkiem Sępkiem

Biblioteki

W imieniu organizatorów zapraszamy tych, którzy kochają podróże i nie tylko, na spotkanie z młodym podróżnikiem i dziennikarzem, autorem książki "W 80 dni dookoła świata (nie wyjeżdżając z Londynu)". Warto przeczytać, warto zobaczyć!        

 

Brytyjskie tournée Olgi Tokarczuk

Olga Tokarczuk pojawi się aż na trzech wydarzeniach literackich w Wielkiej Brytanii, by promować angielskie wydanie swojego polskiego bestsellera „Prawiek i inne czasy” (ang. „Primeval and Other Times”).

 

Jacek Dehnel w Londynie

Debiutujący i uznani pisarze z 7 krajów Europy, w tym z Polski, wezmą udział w odbywającej się po raz drugi Europejskiej Nocy Literatury w Londynie.

 

Polska na Targach Książki w Londynie

Rynek zagraniczny

W dniach od 19 do 21 kwietnia 2010 odbywają się Międzynarodowe Targi Książki w Londynie (The London Book Fair), organizowane w centrum targowym Earls Court. To najpoważniejsza po targach frankfurckich impreza branżowa na świecie, ważne miejsce sprzedaży praw autorskich.

 

Czy mężczyźni naprawdę wolą blondynki?

Nowości

Oparte na wynikach najnowszych badań odpowiedzi na pytania dotyczące miłości, seksu, atrakcyjności i dobierania się w pary. Czy używanie tabletek antykoncepcyjnych naprawdę zmienia nasz gust?  

 

Found in Translation Award 2010

Wydarzenia

Instytut Książki przypomina, iż 31 stycznia mija termin zgłoszeń kandydatów do Found in Translation Award.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.