RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

6. Międzynarodowy Festiwal Literacki „Czas poetów″

Wydarzenia

Publiczne czytanie swoich wierszy przez uznanych poetów z kilku krajów oraz amatorskich twórców z Lubelszczyzny - to główne punkty 6. Międzynarodowego Festiwalu Literackiego „Czas poetów″, który rozpocznie się w piątek w Lublinie.

 

Poczytaj przy kawie

Wydarzenia

"Poczytaj przy kawie" to akcja skierowana do osób po 60. roku życia, która w poprzednie wakacje już pierwszego dnia cieszyła się sporym zainteresowaniem. Seniorzy coraz częściej aktywnie spędzają okres emerytalny

 

X Lubelskie Targi Ksiązki

Zapraszamy serdecznie w imieniu Organizatorów do udziału w jubileuszowych X Lubelskich Targach Książki, organizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Zapraszamy 10 i 11 czerwca do Biblioteki.

 

Światowy dzień poezji - czytamy erotyki

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza na Światowy Dzień Poezji.

 

„Dopóki niebo nie płacze” - premiera książki Iwony Chmielewskiej

Na niezwykłą książkę Iwony Chmielewskiej „Dopóki niebo nie płacze” składa się szesnaście obrazów artystki, wybrane przez nią wiersze dla dzieci Józefa Czechowicza i przedwojenne fotografie z kolekcji szklanych negatywów odnalezionych w kamienicy przy Rynku 4 w Lublinie. Razem tworzą opowieść o żydowskich mieszkańcach Lublina, których losy tak brutalnie przerwała wojna.

 

Konkurs literacki dla dzieci na Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie oraz portal informacyjno-rozrywkowy CzasDzieci ogłaszają konkurs literacki. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku 8-11 lat (uczniów klas 3-6 szkół podstawowych).

 

Andrzej Sosnowski w Lublinie

Miejsce: Dom Słów, Żmigród 1 / Królewska 17 (wejście od podwórka) Termin: 22.01.2016, godz. 18:00 Zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Sosnowskim w ramach cyklu "Seryjni Poeci"

 

Nieznane wiersze Różewicza odnalezione w Lublinie

Wydarzenia

Leżały w szafie archiwum Muzeum im. Józefa Czechowicza od lat 70., dwa rękopisy i jeden maszynopis. Nikt o nich nie wiedział aż do tego roku. To jedne z najstarszych wierszy Tadeusza Różewicza. Prawdopodobnie nie były nigdzie drukowane.      

 

Czas Poetów

Zamysłem tegorocznego Festiwalu „Czas poetów” jest zorganizowanie w Lublinie międzynarodowego spotkania i prezentacja poezji uznanych poetów z Ukrainy, Niemiec, Białorusi, Bułgarii, Izraela i Polski, połączone z aranżacjami wizualnymi, prezentacjami multimedialnymi, artystycznymi, występami towarzyszącymi, wystawami plastycznymi i aranżacją dźwiękową.

 

Romana Romanyszyn i Andrij Łesiv w Ośrodku Książki Obrazkowej

W Ośrodku Książki Obrazkowej Miejskiej Biblioteki Publicznej (OKO, ul. Braci Wieniawskich 5) gościć będą wspaniali ilustratorzy z Ukrainy Roman Romanyszyn i Andrij Łesiv.

 

Maria Ekier gościem Ośrodka Książki Obrazkowej

7 września 2015, godz. 12.00 w Ośrodku Książki Obrazkowej Miejskiej Biblioteki Publicznej (OKO, ul. Braci Wieniawskich 5) będzie gościć jedna z najwspanialszych dam polskiej ilustracji - Marię Ekier.    

 

Salon Ilustratorów 2015 w Lublinie

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na Salon Ilustratorów 2015 12 czerwca 2015 r., godz.12:00 Galeria 31, ul. Braci Wieniawskich 5.

 

Miasto Poezji 2015

Wydarzenia

"Miasto Poezji" jest miejscem wyobraźni, jest metaforą, która odnajduje swój kształt; odnajduje realny, widomy kształt w Lublinie – na naszych oczach, ale i za sprawą sposobu, w jaki patrzymy na to miasto.

 

Niespodzianki dla czytelników na Noc i Tydzień Bibliotek

Biblioteki

Szanowni Państwo, oprócz bogatych programów na Noc Bibliotek i Tydzień Bibliotek, (które już Państwa prezentowaliśmy Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała dla czytelników dodatkową ofertę.

 

Lublin inwestuje w digitalizację zbiorów bibliotecznych

Biblioteki

Spółka Comarch dostarczy gminie Lublin sprzęt i oprogramowanie do digitalizacji za prawie ponad 1,6 mln zł brutto.

 

Album plakatów z okresu międzywojnia

Nowości

Nakładem Archiwum Państwowego w Lublinie ukazała się publikacja prezentująca plakaty z okresu dwudziestolecia międzywojennego, pochodzące z kolekcji lubelskiego archiwum. Pośród ponad 80 prac znajdują się

 

"Czarny Anioł. Opowieść o Ewie Demarczyk" - promocja książki i spotkanie autorskie

Biblioteki

Angelika Kuźniak i Ewelina Karpacz-Oboładze w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie spotkanie autorskie i promocja książki "Czarny anioł. Opowieść Ewie Demarczyk":

 

Spotkanie autorskie z Maciejem Robertem

Biblioteki

Zapraszamy już w tym tygodniu w imieniu MBP w Lublinie na spotkanie autorskie z Maciejem Robertem autorem książki „Perełki i skowronki. Adaptacje filmowe prozy Bohumila Hrabala".

 

Książka dobrze zaprojektowana - zacznijmy od dzieci

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie, Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa UMCS zapraszają na wystawę pokonkursową "Książka dobrze zaprojektowana - zacznijmy od dzieci".

 

Konkurs Książka Roku 2014

Biblioteki

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie ogłasza IX edycję konkursu na piękną i wartościową książkę dotyczącą regionu lubelskiego.

 

Lublin: Relaks na ulicy Relaksowej czyli nowa biblioteka

Biblioteki

W całej Polsce głośno mówi się o spadającej liczbie czytelników, mało atrakcyjnej ofercie bibliotek czy obniżającym się zainteresowaniu książką drukowaną. Sukcesywnie maleje również liczba bibliotek w miastach wojewódzkich (w 2012 r. odnotowano likwidację 108 placówek).

 

XVII Targi Wydawców Katolickich na KUL-u w Lublinie

Nie tylko książki, ale także ozdoby można kupić do czwartku na KUL podczas XVIII Targów Wydawców Katolickich. Atrakcją imprezy będzie środowy koncert zespołu ,,U studni" o godz. 19.00.    

 

Dawid Weber w Warszawie i na Falconie 2014

Wydarzenia

6 listopada przyjeżdża do Polski na lubelski FALCON 2014v David Weber.

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie w liczbach

Biblioteki

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z poniższym tekstem. Krótki opis pokaże w ujęciu statystycznym kilkunastoletnią działalność Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. To już 12 lat, jak Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie służy naszej społeczności, nieprzerwanie troszcząc się o jej rozwój intelektualny i zagospodarowanie wolnego czasu lekturą.  

 

Lato w lubelskich bibliotekach

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w wakacyjnych zajęciach organizowanych w placówkach filialnych na terenie miasta. Wszyscy, którzy jeszcze nie wyjechali nad morze, jeziora czy w góry, mogą skorzystać z naszego bogatego programu. Nasza oferta to nie tylko zachęta do czytania, ale również warsztaty plastyczne, techniczne, poznawanie nowych kultur z różnych zakątków świata, konkursy, quizy, gry planszowe i multimedialne, pokazy filmowe oraz wiele...

 

Iza Michalewicz w Lublinie

Wydarzenia

Wydawnictwo Zwierciadło zaprasza do Lublina na spotkanie autorskie z Izą Michalewicz wokół jej nowej książki Życie to za mało. Notatki o stracie

 

Spotkanie z Marią Wiernikowską w Lublinie

Wydarzenia

Wydawnictwo Zwierciadło zaprasza do Lublina na spotkanie z korespondentką wojenną, Marią Wiernikowską wokół jej nowej książki „Widziałam. Opowieści wojenne”.

 

Otwarcie nowej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej

Biblioteki

Zapraszamy w imieniu Organizatorów na otwarcie kolejnej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 16 czerwca 2014, godz. 14.00 Filia nr 39 MBP zlokalizowana jest przy ulicy Głuskiej 138.

 

Noc bibliotek w Lublinie

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza na kolejną edycję "Nocy w bibliotece", 9 maja 2014, start godz. 18.00. Miejska Biblioteka Publiczna to ważna instytucja kulturalna służąca mieszkańcom Lublina i okolic, korzystającym na co dzień z 37 filii usytuowanych w różnych częściach miasta. Zapewnia czytelnikom nieodpłatny dostęp do książek, prasy, audiobooków, muzyki i filmów oraz komputerów z dostępem do Internetu.  

 

Ruszyła akcja "Lublin czyta Papieża"

Wydarzenia

Lepszemu poznawaniu nauczania św. Jana Pawła II służyć ma akcja "Lublin czyta Papieża", rozpoczęta w poniedziałek w tym mieście. Na ulicach rozmieszczono cytaty z papieskich tekstów; publicznie ich fragmenty będą czytać znane osoby.

 

Nie tylko Szancer. Baśnie Andersena w polskiej ilustracji książkowej

Wydarzenia

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie, Instytut Historii Sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych zapraszają na wykład Emilii Śliwczyńskiej "Nie tylko Szancer. Baśnie Andersena w polskiej ilustracji książkowej".

 

Nowości Kultura Gniewu, Egmont, Centrala, Taurus, IPN Lublin - 27%

Nowości

Księgarnia PictureBook.pl poleca nowości tytułowe wydawnictw Kultura Gniewu, Egmont Polska, Centrala, Taurus, IPN Lublin w atrakcyjnych cenach:

 

Finał akcji Zaczytani

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie, w ramach finału akcji "Zaczytani", przekazuje dla potrzebujących dzieci około tysiąca książek, o wartości blisko 6 tys. złotych. Książki zebrane w naszych filiach, zostały dobrowolnie przekazane przez czytelników MBP, a także dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli Lublina oraz Świdnika.

 

Szybkie randki w bibliotece

Biblioteki

Filie miejskiej biblioteki w Lublinie postanowiły pomóc samotnym czytelnikom i organizuje w Walentynki Szybkie randki. Można będzie porozmawiać o pasji czytania książek, zawrzeć nowe znajomości. Czyżby organizatorzy planowali w ten sposób podstępnie doprowadzić do wyhodowania następnych pokoleń z genem mola książkowego?

 

Postanie Ośrodek Książki Obrazkowej

Biblioteki

Ideą projektu jest stworzenie miejsca gromadzenia, udostępniania i promocji książek obrazkowych (picturebooks), książek dziecięcych, autorskich, eksperymentalnych, interaktywnych aplikacji książkowych, e-booków. Ma być miejscem, w którym najważniejsza jest książka dla dziecka, ale również samo dziecko. Zależy nam na możliwości przygotowywania projektów i warsztatów, które w różnorodny sposób zaprezentują i utrwalą w świadomości najmłodszych czytelników znaczenie książki i zawartej w niej...

 

Nagroda Literacka Nautilus - zbliża się koniec głosowania

Wydarzenia

Jeszcze tylko 6 dni zostało na oddanie głosu w plebiscycie na najlepszą polską powieść i opowiadanie w dziedzinie fantastyki wydane w 2012 roku. Ogłoszenie wyników i wręczenie statuetek Nautilusa odbędzie się podczas 14. Festiwalu Fantastyki Falkon, który rozpoczyna się już 8 listopada w Lublinie i trwa do 11 listopada.

 

"Oto stoję w deszczu ciała"- spotkanie z Edą Ostrowską

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza na spotkanie z Edą Ostrowską promującą najnowszą książkę "Oto stoję w deszczu ciała".  

 

Falkon 2013 w Lublinie

Festiwal miłośników książek, gier i komiksów odbędzie się 8-11 listopada. Wśród gości znaleźli się m.in Andrzej Pillipiuk, Aneta Jadowska. W programie: spotkania autorskie, prelekcje, panele dyskusyjne, konkursy, maraton gier, pokazy walk, a także możliwość zwiedzania stoisk wydawców.

 

Nagroda Bolesława Prusa

Wydarzenia

Nagroda Prozatorska im. Bolesława Prusa Lubelskiego Oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich przyznawana przez lubelskie środowisko literackie jest jedną z prestiżowych ogólnopolskich nagród literackich.

 

Znów komiksy na biletach ZTM w Lublinie

Wydarzenia

Rysunki zachęcające do oddawania krwi znalazły się na odwrocie jednorazowych biletów lubelskiej komunikacji miejskiej.

 

XII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (1–8 czerwca 2013)

Jeśli nie czytacie swoim dzieciom na co dzień, to jest dobry powód, żeby zacząć. 1-8 czerwca obchodzimy święto czytania najmłodszym.

 

Rok Juliana Tuwima z Agnieszką Frączek

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza w ramach "Tygodnia Bibliotek" na spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek.  

 

Kryminalny kwiecień w Bibliotece

Biblioteki

Jak napisać powieść kryminalną? Dobry kryminał jest jak dobra zagadka. Stworzenie takiej fabuły wymaga umiejętności wprowadzenia czytelnika w błąd. Jak się do tego zabrać? Jak pisać? Skąd czerpać informacje? Jak budować napięcie i tworzyć postacie?

 

Czarne Inspiracje zapraszają na spotkanie z Justyną Bargielską

Wydarzenia

Pisarka odwiedzi Miejską Bibliotekę Publiczną w Lublinie w związku z premierą książki "Małe lisy" 21 marca o godz. 17.00. Spotkanie prowadzi Kazimierz Malinowski.

 

II Festiwal Słowa i Obrazu - 70 rocznica śmierci Janusza Korczaka

Biblioteki

Gimnazjum nr 9 im. mjra H. Dekutowskiego ps. „Zapora” w Lublinie, Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie zapraszają młodzież do udziału w II Festiwalu Słowa i Obrazu.

 

Otwarcie Filii nr 36 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie ma zaszczyt zaprosić na otwarcie Filii nr 36 przy ulicy Zygmunta Augusta 15 - na Felinie.

 

Słuchowisko "A na imię jej będzie Aniela" oparte na książce Marcina Wrońskiego na antenie Polskiego Radia Lublin

Wydarzenia

30 września, o godzinie 22.10, zapraszamy do wysłuchania ostatniego odcinka słuchowiska "A na imię jej będzie Aniela" opartego na książce Marcina Wrońskiego na antenie Polskiego Radia Lublin.

 

VI Lubelskie Targi Książki

Wydarzenia

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie zaprasza na VI Lubelskie Targi Książki.

 

Europejski Stadion Kultury startuje 2 czerwca w Lublinie

Wydarzenia

Europejski Stadion Kultury w Lublinie startuje z 2 na 3 czerwca. Szykujcie się na sobotnią Noc Kultury.

 

XI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Lublinie

Biblioteki

Prezentujemy program XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Lublinie.

 

Katarzyna Bazarnik i Zenon Fajfer na Sympozjum CAGE100 w Lublinie

Z okazji stulecia urodzin Johna Cage'a w dniach 16-19 maja 2012 r. odbywa się w Lublinie Sympozjum CAGE100. organizowane w ramach Roku Johna Cage'a Lublin 2012.

 

Biblioteka ciągle w grze - Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Lublinie!

Biblioteki

Prezentujemy harmonogram obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Lublinie.

 

Wiedźmy z Lublina i Amerykańscy bogowie finalistami The Audies

Nowości

"Wiedźmy z Lublina", słuchowisko radiowe, w którym udział wziął m.in. Neil Gaiman, zostało finalistą nagrody Audies, nagrody przyznawanej audiobookom.

 

Otwarcie nowej filii bibliotecznej na Węglinie

Biblioteki

W imieniu Dyrekcji Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie mamy przyjemność zaprosić Państwa na otwarcie nowej placówki bibliotecznej przy ul. Judyma 2a (w budynku Domu Kultury).  

 

Wanda Chotomska w Lublinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza na spotkanie z Wandą Chotomską 14 marca 2012, godz. 10.00. Filia nr 9, ul. Krańcowa 106.

 

Marcin Wroński rezydentem we Francji

W marcu Marcin Wroński, nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru za kościelno-polityczny thriller "Pies pański", pojedzie do Chartres we Francji na rezydencję w ramach projektu Citybooks. Zawiezie Francuzom swoją najsłynniejszą książkową postać - komisarza Maciejewskiego. Chartres ze swoimi urokliwymi i nieco mrocznymi uliczkami oraz najsłynniejszym zabytkiem w postaci gotyckiej katedry może stać się inspiracją do napisania kolejnego mrożącego krew w żyłach...

 

Wernisaż fotografii - pejzaż norweski

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza na wernisaż fotografii Michała Skałby pt. "NORGE"

 

Inaugurujemy obchody Roku Janusza Korczaka

30 stycznia 2012 roku, o godzinie 10.00 Filia nr 21 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, Rynek 11 inauguruje obchody Roku Janusza Korczaka.

 

Bohdan Butenko w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza na wernisaż wystawy jubileuszowej Bohdana Butenko

 

Powstanie Dom Komedii Aleksandra Fredry

Pałac w Łaszczowie pod Lublinem zostanie przekształcony w Dom Komedii Aleksandra Fredry - to inicjatywa Fundacji Rodu Szeptyckich, spadkobierców dramatopisarza.

 

Decyzja ws. nominacji polskiego miasta do tytułu ESK we wtorek

Wydarzenia

Dwa miasta, jedno z Polski i jedno z Hiszpanii, staną się w 2016 roku Europejskimi Stolicami Kultury. O tym, który z polskich kandydatów - Gdańsk, Lublin, Katowice, Warszawa czy Wrocław - zostanie nominowany do tytułu, zadecyduje we wtorek Komisja Selekcyjna.

 

Trzy spotkania w Bibliotece Miejskiej

Biblioteki

W imieniu MBP w Lublinie zapraszamy na trzy spotkania autorskie: z japonistą Zbigniewem Kiersnowskim, z pisarką Martą Fox oraz z dziennikarzem i pisarzem Tarasem Prochaśką.

 

V Lubelskie Targi Książki

Wydarzenia

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie serdecznie zaprasza do udziału w V Lubelskich Targach Książki.

 

Noc Kultury w Lublinie już po raz piąty

Ponad 250 różnych wydarzeń artystycznych m.in. spektakli, wystaw, prezentacji, koncertów w różnych placówkach kultury oraz na placach i ulicach składa się na program Nocy Kultury, która odbędzie się w nocy z 4 na 5 czerwca w Lublinie

 

MBP w Lublinie - otwarcie filii biblioteki w Szpitalu Wojskowym

Biblioteki

Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie trzydziestej drugiej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Nowa placówka jest biblioteką szpitalną utworzoną w 1 Szpitalu Wojskowym przy Al. Racławickich 23.

 

Timothy Snyder odebrał nagrodę im. Giedroycia na UMCS

Amerykański historyk Timothy Snyder odebrał w środę w UMCS w Lublinie nagrodę naukową im. Jerzego Giedroycia przyznaną mu za książkę pt. "Rekonstrukcja narodów: Polska, Ukraina, Litwa, Białoruś 1569-1999".

 

Salon Ilustratorów po raz drugi w Lublinie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza na wernisaż wystawy "Salon Ilustratorów" - 23 maja 2010 r., godz. 15.00 Galeria 31 MBP, ul. Braci Wieniawskich 5 Wystawa czynna od 23 maja do 15 czerwca 2010.

 

Tydzień Bibliotek 2011 - Lublin, Elbląg, Chorzów

Biblioteki

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Co roku akcja ma inne hasło wiodące, które wskazuje jakie obszary działalności bibliotek są eksponowane i co ich organizatorzy chcą upowszechnić w świadomości społecznej. Tegoroczne hasło ma zachęcać do odwiedzin biblioteki nie tylko w celu wypożyczenia książki, ale też z innego powodu. Ma sprzyjać wytworzeniu się mody na bywanie w bibliotece....

 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w MBP W Lublinie

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

 

Premiera: "Teoria Portali" Martina Lechowicza

Zapowiedzi

Od dzisiaj, w sprzedaży jest dostępna debiutancka powieść Martina Lechowicza pt: "Teoria Portali".

 

Spotkanie z Andrzejem Niewiadomskim

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie i Stowarzyszenie Literackie "KRESY" zapraszają na spotkanie autorskie z Andrzejem Niewiadomskim. Poprowadzi je Aleksander Wójtowicz. 17 listopada 2010r., godz. 17.00 Filia nr 2MBP, ul. Jana Hempla 5.

 

W Lublinie - Andrzej Stasiuk i premiera wydawnicza

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie odbyło się spotkanie autorskie z Andrzejem Stasiukiem zapowiadające premierę wydawniczą książki " Dziennik pisany później".

 

Krzysztof Varga w Lublinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Vargą, rozpoczynającego cykl "Czarne inspiracje". Odbędzie się ono 24 września o godzinie 17.00 w Filii Nr 2 MBP, przy ul. Hempla 5.  

 
 

Mistrz Butenko w Miejskiej Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza na wystawę ilustracji książkowej oraz warsztaty ilustratorskie Bohdana Butenki, uznawanego za mistrza polskiej ilustracji.

 

Wystawa w Lublinie - IBBY, książka roku 2009

Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza na wystawę Polskiej Sekcji IBBY "Książka Roku 2009".

 

Spotkanie malowane techniką japońską

Redakcje Prasy, Radia i Telewizji w Lublinie, Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie oraz Wydawnictwo Media Rodzina serdecznie zapraszają na promocję książki "Tatsu Taro, syn smoka" Miyoko Matsutani z ilustracjami Piotra Fąfrowicza.

 

Uwaga prozaicy!… Laur Bolesława Prusa czeka!

Tradycyjnie już, po raz trzydziesty, w listopadzie tego roku, w czasie Lubelskiej Jesieni Literackiej Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, odbędzie się uroczyste wręczenie nagrody literackiej.

 

Biblio: nowa era lubelskiej biblioteki

Biblioteki

Już wkrótce Lublin dołączy do grona miast posiadających dostęp do bogatej oferty nowoczesnych materiałów bibliotecznych na nośnikach multimedialnych. Na osiedlu Błonie powstaje kolejna filia Miejskiej Biblioteki Publicznej. Budowana biblioteka multimedialna o oryginalnej nazwie – Biblio będzie unikatowa w skali Polski wschodniej. Obiekt połączy funkcje tradycyjnej biblioteki oraz nowoczesnej mediateki.

 

Lubelska biblioteka ma dostęp do znakomitych baz danych

Biblioteki

Biblioteka Główna Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie otrzymała dostęp testowy do National Technical Research Library (NTRL). Baza zawiera ponad 2 milionów indeksów i abstraktów raportów technicznych z projektów finansowanych przez administrację Stanów Zjednoczonych od roku 1800 r. Raporty opublikowane w latach 1970 -2010 dostępne są w formacie pełnotekstowym (PDF).

 

W takich bibliotekach można spędzić tydzień non stop

Biblioteki

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego zaprasza na Tydzień Bibliotek. 8-15 maja 2010. Słowa, dźwięki, Obrazy.

 

Grażka Lange na Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

 
 

Odwołane wydarzenia w lubelskiej i jasielskiej MBP

W związku z ogłoszeniem żałoby narodowej Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie odwołuje wszystkie imprezy zaplanowane w Bibliotece na bieżący tydzień.

 

Zwierzęta Józefa Wilkonia w Lublinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie "Galeria 31", ul. Braci Wieniawskich 5 zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy - „Józef Wilkoń i jego zwierzęta”.

 

Spotkanie z Ewą Stadtmuller - laureatką nagrody Feniks 2008

Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie autorskie z Ewą Stadtmuller - autorką ponad stu książeczek dla dzieci.

 

18.XI - spotkanie z Markiem Krajewskim i Marcinem Wrońskim

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie (Filia nr 18) przy ulicy Głębokiej 8 zaprasza 18 listopada 2009 o godz. 16.00 na spotkanie z autorskim duetem: Markiem Krajewskim i Marcinem Wrońskim - autorami powieści kryminalnych - znanych, popularnych, fascynujących, rozgrywających się w okresie międzywojennym we Wrocławiu, Lublinie i Lwowie.

 

Między słowem a obrazem - kolejne spotkania w MBP w Lublinie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza w listopadzie na dwa spotkania autorskie z Małgorzatą Strzałkowską i Pawłem Beręsewiczem.

 

Wystawa Książki Artystów Polski Wschodniej i Polonii zgłoszone do Kolekcji

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza w dniach 27.10.2009 – 16.11.2009 na wystawę Książki artystów Polski Wschodniej i Polonii zgłoszone do KOLEKCJI.

 

Biblioteczne okno na świat miast partnerskich Lublina

Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie zaprasza na spotkanie z kulturą wschodnioukraińskiego Ługańska w ramach projektu: Biblioteczne okno na świat miast partnerskich Lublina.

 

Znani Cugowscy tym razem czytają

15 października 2009 roku o godzinie 11.00 w Filii nr 21 Miejskiej Biblioteki Publicznej ( Rynek 11) odbędą się uroczyste obchody 83 Urodzin Kubusia Puchatka.

 

Promocja książki Mariana Janusza Kawałki

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza na promocję książki dr-a Mariana Janusza Kawałki "Rejowiec. Jego okolice i właściciele w latach 1531-1869".  

 

Spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską - Wróbel

Program „Między słowem, a obrazem” przygotowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lublinie jest kolejnym z cyklu spotkań z autorami i ilustratorami dla młodszych czytelników.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.