RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Poczytaj przy kawie

Wydarzenia

"Poczytaj przy kawie" to akcja skierowana do osób po 60. roku życia, która w poprzednie wakacje już pierwszego dnia cieszyła się sporym zainteresowaniem. Seniorzy coraz częściej aktywnie spędzają okres emerytalny

 

Spotkanie autorskie z Maciejem Robertem

Biblioteki

Zapraszamy już w tym tygodniu w imieniu MBP w Lublinie na spotkanie autorskie z Maciejem Robertem autorem książki „Perełki i skowronki. Adaptacje filmowe prozy Bohumila Hrabala".

 

Lato w lubelskich bibliotekach

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w wakacyjnych zajęciach organizowanych w placówkach filialnych na terenie miasta. Wszyscy, którzy jeszcze nie wyjechali nad morze, jeziora czy w góry, mogą skorzystać z naszego bogatego programu. Nasza oferta to nie tylko zachęta do czytania, ale również warsztaty plastyczne, techniczne, poznawanie nowych kultur z różnych zakątków świata, konkursy, quizy, gry planszowe i multimedialne, pokazy filmowe oraz wiele...

 

Otwarcie nowej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej

Biblioteki

Zapraszamy w imieniu Organizatorów na otwarcie kolejnej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 16 czerwca 2014, godz. 14.00 Filia nr 39 MBP zlokalizowana jest przy ulicy Głuskiej 138.

 

Rowerzyści do bibliotek, mole książkowe na rowery! Akcja MBP

Biblioteki

"Rowerzyści do bibliotek, mole książkowe na rowery!" Rowerowy projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej "Rowerem do biblioteki" ma na celu połączenie pasji czytelniczej z zamiłowaniem do rowerów.  

 

Kampania www/wstąp/wypożycz/wuluzuj

Biblioteki

www/wstąp/wypożycz/wyluzuj to zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczna we Wrocławiu kampania czytelnicza adresowana do młodzieży w wieku 13-19 lat. Kampania trwa przez cały 2013 rok.

 

XII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (1–8 czerwca 2013)

Jeśli nie czytacie swoim dzieciom na co dzień, to jest dobry powód, żeby zacząć. 1-8 czerwca obchodzimy święto czytania najmłodszym.

 

8. Forum Młodych Bibliotekarzy w Olsztynie – rejestracja!

Biblioteki

Publikujemy informację nadesłaną przez organizatorów Forum Młodych Bibliotekarzy do redakcji Isbnika.pl;

 

Czytelnicze larum nad biblioteką przy ul. Szewskiej we Wrocławiu

Biblioteki

Nic oficjalnie nie wiemy, ale czytelnicy największej wrocławskiej filii bibliotek publicznych przy ulicy Szewskiej coś wywąchali. Założyli nawet specjalny profil na Facebooku [https://www.facebook.com/events/12544046432565 9/] w obronie filii. Zaczyna się on tak.

 

Rok Juliana Tuwima z Agnieszką Frączek

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza w ramach "Tygodnia Bibliotek" na spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek.  

 

Warsztaty pisarskie w bibliotece - zgłoszenia do 6 maja

Biblioteki

Zapraszamy do udziału w intensywnych warsztatach pisarskich, które odbędą się w dniach 13 - 24 maja w Bibliotece Głównej WiMBP (ul. Targ Rakowy 5/6, Gdańsk).

 

Światowy Dzień Książki we Wrocławiu i Projekt WORD

Wydarzenia

Miejska Biblioteka Publiczna We Wrocławiu zaprasza do wspólnego świętowania dnia książki oraz na warsztaty na których można wykorzystać drzemiące w nas pokłady kreatywności - do dyspozycji uczestników będzie ściana w czytelni biblioteki.

 

Konkurs "Ameryka w Twojej bibliotece"

Wydarzenia

Konsulat Generalny USA w Krakowie oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu w ramach programu ,,Ameryka w Twojej bibliotece” serdecznie zapraszają do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na Napis I LOVE BOOKS  

 

Czarne Inspiracje zapraszają na spotkanie z Justyną Bargielską

Wydarzenia

Pisarka odwiedzi Miejską Bibliotekę Publiczną w Lublinie w związku z premierą książki "Małe lisy" 21 marca o godz. 17.00. Spotkanie prowadzi Kazimierz Malinowski.

 

Gdańsk wspiera czytanie w tramwaju

Wydarzenia

Gdańskie tramwaje zmieniły się w mobilne czytelnie. Nie trzeba już nosić własnych książek, żeby czytać w komunikacji miejskiej - biblioteka zaopatrzyła pojazdy w swoje zbiory.

 

Żywa Biblioteka we Wrocławiu

Wydarzenia

24 listopada we wrocławskiej Mediatece odbędzie się jesienna edycja Żywej Biblioteki. Będzie to edycja specjalna w ramach kampanii WrOpenUp i będzie uwzględniać zwłaszcza różnorodność narodową i etniczną.

 

„Hanemann” na horyzoncie - spotkanie z S. Chwinem

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zaprasza na spotkanie, będące kontynuacją ubiegłorocznego cyklu „Errata Literata”.

 

XI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Lublinie

Biblioteki

Prezentujemy program XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Lublinie.

 

Tydzień Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach

Biblioteki

okazji obchodów IX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek (8-15 maja), który w tym roku promowany jest hasłem "Biblioteka ciągle w grze" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach odbędzie się wiele ciekawych imprez. Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami!

 

Fundacja Wisławy Szymborskiej została zarejestrowana

Krakowski sąd zarejestrował Fundację Wisławy Szymborskiej. Będzie się ona zajmować się propagowaniem polskiej twórczości literackiej i przyznawaniem nagród literackich. Prezesem fundacji został wieloletni sekretarz poetki Michał Rusinek.

 

Bezpłatny dostęp do World eBook Library w MBP we Wrocławiu

Biblioteki

World eBook Library to ponad 23 000 audiobooków i około 2 100 000 pełnotekstowych źródeł naukowych.

 

„Równoleżnik Zero” – I Wrocławski Festiwal Podróżniczy im. Olgierda Budrewicza

Wydarzenia

Pierwsza edycja „Równoleżnika Zero” – Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego im. Olgierda Budrewicza odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia 2012 roku w dwóch filiach MBP we Wrocławiu: w Mediatece przy placu Teatralnym 5 oraz w Bibliotece Turystycznej przy ulicy Szewskiej 78.

 

Konkurs wydawnictwa Dobrew w ramach tygodnia "Rowerem do biblioteki"

Wydawnictwo Dobrew wraz z Miejską Biblioteką Publiczną we Wrocławiu zaprasza w wzięcia udziału w konkursie z nagrodami w ramach tygodnia "Rowerem do biblioteki".

 

Rowerowy tydzień w bibliotece

Biblioteki

Nowy projekt MBP we Wrocławiu „Rowerem do biblioteki”, organizowany we współpracy z wrocławskim oficerem rowerowym oraz Wrocławską Inicjatywa Rowerową, ma na celu połączenie pasji czytelniczej z zamiłowaniem do rowerów.

 

Co ciekawego w marcu we wrocławskich bibliotekach?

Biblioteki

Zobacz jakie imprezy dla dzieci i dorosłych odbędą się w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu w marcu: dyskusje o książkach, nauka angielskiego, spotkania autorskie, gry planszowe, zajęcia rodzinne.

 

Konkurs walentynkowy - wygraj audiobook z czeskimi humoreskami dla ukochanej osoby!

MBP we Wrocławiu oraz Wydawnictwo Dobrew, Partner Programu OK, zapraszają - nie tylko Czechofilów - na konkurs walentynkowy. Do wygrania egzemplarze audiobooka "Straszydła na co dzień" z opowiadaniami Karla Michala.

 

Czytanie książek opłaca się

Biblioteki

I to dosłownie. Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu oferuje specjalne zniżki dla swoich czytelników.    

 

Autor pod choinkę - konkurs Miejskiej Biblioteki Publicznej

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu zaprasza czytelników, by napisali, z jakim polskim pisarzem chcieliby spotkać się w bibliotece. Na autorów najciekawszych uzasadnień czekają niezwykłe nagrody – tomiki wierszy Tadeusza Różewicza z autografem poety.

 

Konkurs z nagrodami: Autor pod choinkę

Autor pod choinkę - napisz, z kim chcesz się spotkać w bibliotece i zgarnij Różewicza z autografem!

 

Trzy spotkania w Bibliotece Miejskiej

Biblioteki

W imieniu MBP w Lublinie zapraszamy na trzy spotkania autorskie: z japonistą Zbigniewem Kiersnowskim, z pisarką Martą Fox oraz z dziennikarzem i pisarzem Tarasem Prochaśką.

 

Zaproszenie do udziału w chojnowskim dyktandzie

Biblioteki

Zapraszamy wszystkie osoby pełnoletnie do udziału w chojnowskim dyktandzie, które odbędzie się 10 czerwca, o godz. 16:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie, przy Placu Zamkowym 2.

 

Imprezy w MBP

Biblioteki

Kwiecień, maj i czerwiec to miesiące bardzo szczególne dla pracy bibliotek, kiedy wszelkimi sposobami promowane jest czytelnictwo. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, Tydzień Bibliotek, Tydzień Czytania Dzieciom czy zbliżająca się społeczna akcja ogólnopolska „Cała Polska Czyta Dzieciom” promowana przez Fundację ABCXXI, to wydarzenia z powodu których, Miejska Biblioteka Publiczna organizuje ciekawe spotkania dla swoich czytelników.

 

Dzień Dziecka w MBP we Wrocławiu

Biblioteki

W imieniu organizatorów zapraszamy na imprezy związane z Dniem Dziecka, organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu.

 

Tydzień Bibliotek 2011 - Lublin, Elbląg, Chorzów

Biblioteki

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Co roku akcja ma inne hasło wiodące, które wskazuje jakie obszary działalności bibliotek są eksponowane i co ich organizatorzy chcą upowszechnić w świadomości społecznej. Tegoroczne hasło ma zachęcać do odwiedzin biblioteki nie tylko w celu wypożyczenia książki, ale też z innego powodu. Ma sprzyjać wytworzeniu się mody na bywanie w bibliotece....

 

Katyń - żywa lekcja historii w MBP

Biblioteki

W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej zapraszamy na "żywą lekcję historii" dotyczącą problematyki katyńskiej. Spotkanie poprowadzi Robert Danielkiewicz, na co dzień dyrektor Banku BZ WBK w Słupsku, poza pracą pasjonat historii i członek Stowarzyszenia "Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński".

 

Lata 20., lata 30. - kobieta w literaturze i malarstwie

W imieniu organizatorów zapraszamy na otwarcie wystawy "Lata dwudzieste, lata trzydzieste - kobieta w literaturze i malarstwie".

 

Ruchomy pamiętnik - promocja książki w bibliotece

W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku zapraszamy na spotkanie prezentujące projekt "Ruchomy pamiętnik", stworzony przez Galerię Interdyscyplinarną Młodzieżowego Centrum Kultury w Słupsku.

 

Kiermasz w bibliotece

Biblioteki

W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku zapraszamy na Kiermasz Starej Książki, podczas którego można będzie nabyć książki z różnych dziedzin wiedzy zarówno dla dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych za symboliczną kwotę 2,00 zł za 1 egzemplarz.

 

Zaproszenie na wystawę

Biblioteki

Ponad 1700 osób z Jasła i powiatu jasielskiego dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, od lutego do listopada 2010, roku uczestniczyło w różnego rodzaju imprezach literackich, spotkaniach autorskich, zabawach i konkursach.

 

Grudzień w MBP - spotkania, imprezy...

Wydarzenia

W imieniu organizatorów zapraszamy na spotkania organizowane przez filie nr: 1, 4, 8, 10, 16, 18, 22, 23, 29, 34, 42, 44, 47, 57, 62 adresowane zarówno do dzieci, jak i starszych odbiorców. poniżej zamieszczamy szczegółowy program imprez.

 

Spotkanie z Pawłem Zawitkowskim

W imieniu MBP we Wrocławiu zapraszamy na spotkanie z Pawłem Zawitkowskim, autorem książki "Co nieco o rozwoju dziecka: jak zostać szczęśliwymi rodzicami szczęśliwego maleństwa".

 

Czy moje dziecko jest niejadkiem? - wykład w MBP

Biblioteki

W imieniu Biblioteki przy ul. Reja 1/3 mamy przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na kolejne spotkanie w ramach projektu "Na dobry początek".    

 

Spotkanie z Andrzejem Niewiadomskim

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie i Stowarzyszenie Literackie "KRESY" zapraszają na spotkanie autorskie z Andrzejem Niewiadomskim. Poprowadzi je Aleksander Wójtowicz. 17 listopada 2010r., godz. 17.00 Filia nr 2MBP, ul. Jana Hempla 5.

 

Spotkanie z Dorotą Zawadzką

W imieniu MBP we Wrocławiu zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie z Dorotą Zawadzką - popularną Supernianią. Spotkanie odbedzie się w ramach projektu "Na dobry początek".

 

Promocja albumu w MBP

Biblioteki

W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej i Starostwa Powiatowego zapraszamy na promocję albumu "Dziecko w fotografii Jana Maziejuka".

 

Listopad w MBP w Kędzierzynie Koźlu

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zachęca do uczestniczenia w zaplanowanych na ten miesiąc wydarzeniach kulturalnych.

 

Śladami Karola Foucauld przez Saharę - prezentacja w MBP

Biblioteki

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich zainteresowanych na prezentację dr Jana Francyka pt. "Śladami Karola Foucauld przez Saharę".

 

Wykład prof. Eriki Rosenberg

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu -- Biblioteka Austriacka zaprasza 21 października 2010 o godz. 14.00na wykład prof. Eriki Rosenberg pt. "PRAWDA O EMILII I OSKARZE SCHINDLER, DWOJGU CICHYCH BOHATERÓW RUCHU OPORU" / "DIE WAHRHEIT ÜBER EMILIE UND OSKAR SCHINDLER, ZWEI STILLE HELDEN IM WIDERSTAND".Wykład wygłoszony będzie w języku niemieckim w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, ul. Piastowska 20 (sala wykładowa).

 

Kiermasz książki bibliotecznej - 11-13 października

Biblioteki

W dniach 11-13 października 2010 r. (poniedziałek-środa) w Filii nr 57 przy ul. Szewskiej 78 we Wrocławiu odbędzie się kiermasz książki bibliotecznej.

 

Spotkanie w słupskiej MBP

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku serdecznie zaprasza na wykład Andrzeja Taborskiego z Olsztyna połączony z pokazem multimedialnym pt. "DOMOWNIK BIBLII Roman Brandstaetter - polski Żyd, chrześcijanin - poeta, pisarz, dramaturg", który odbędzie się w środę 13 października 2010 r. godz. 17.00 w Czytelni Głównej MBP przy ul. Grodzkiej 3.

 

Spotkanie z psychologiem dziecięcym w MBP

Biblioteki

W sobotę, 9 października, o godz. 11.00, biblioteka przy ul. Reja 1/3 zaprasza na kolejne spotkanie w ramach projektu "Na dobry początek". Tym razem psycholog dziecięcy - Pani Marcelina Worońko, wygłosi wykład na temat: "Spotkanie z psychologią wychowawczą".

 

Senioralia w MBP

Biblioteki

1. października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, uchwalony przez ONZ. A już 8. i 9. października cały Wrocław zobaczy, jak wspaniale mogą świętować seniorzy, jak pięknie można przeżywaćswój wiek. Zapraszamy wszystkich seniorów do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu!

 

Książki dla najmłodszych Wrocławian

Biblioteki

W październiku rusza projekt "Na dobry początek", który ma promować czytelnictwo wśród dzieci. W tym celu Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała książki specjalnie dla najmłodszych.

 

Mrożkowe mówienie kreską

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu serdecznie zaprasza na wystawę "Mrożkowe mówienie Kreską" oraz wykład dra hab. Stanisława Gębali "Czy Mrożek się zdeaktualizował?" w dniu 7. października 2010 r. o godz. 11.00 w Galerii "Na Cyplu", pl. J. Piłsudskiego 5-6. Wstęp jest wolny.

 

Otwarcie nowej Filii MBP we Wrocławiu

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu zaprasza na oficjalną prezentację nowej Filii nr 4 przy ul. Wieczystej 105, połączoną z rozpoczęciem akcji "Na dobry początek", promującej czytelnictwo od najmłodszych lat.

 

Bonowicz i Gutorow w opolskiej bibliotece

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu zaprasza na wieczór poetycki "Znaki brzegowe" z udziałem Wojciecha Bonowicza i Jacka Gutorowa.Prowadzenie – Krzysztof Siwczyk .

 

Roczek biblioteki przy ulicy Reja

Biblioteki

Filia nr 29 MBP przy ul. Reja ma zaszczyt zaprosić na swoje pierwsze urodziny. Na wszystkich świętujących razem z nami czeka moc atrakcji.

 

Herbatka ze Znakiem

27 września 2010 o godzinie 18.00, w sali studia koncertowego im. Jana Szyrockiego w Polskim Radiu Szczecin (al. Wojska Polskiego 73) Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zaprasza na herbatkę z Wydawnictwem Znak.

 

MBP we Wrocławiu partnerem VI Mistrzostw Wrocławia w Scrabble

Stowarzyszenie Wrocławski Klub Scrabble "Siódemka" zaprasza na VI Mistrzostwa Wrocławia w Scrabble - Grand Prix 2010 wraz z imprezami towarzyszącymi: III Akademickie Mistrzostwa Polski w Scrabble, Turniej Dziennikarzy - 25-26 września 2010 r., stołówka KS AZS Politechnika Wrocławska, ul. Smoluchowskiego 29.

 

Krzysztof Varga w Lublinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Vargą, rozpoczynającego cykl "Czarne inspiracje". Odbędzie się ono 24 września o godzinie 17.00 w Filii Nr 2 MBP, przy ul. Hempla 5.  

 

MBP na I Festiwalu Wrocławskich Krasnoludków

Biblioteki

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w imprezach, które odbędą się 11 września w MultiCentrum i Mediatece przy placu Teatralnym 5 w ramach I Festiwalu Wrocławskich Krasnoludków. Z tej okazji MBP we Wrocławiu przygotowała zajęcia dla najmłodszych.    

 

Wrzesień w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu

Biblioteki

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w imprezach dla dzieci i dorosłych organizowanych przez filie Miejskiej Biblioteki Publicznej we wrześniu.

 

Jesień w Miejskiej Bibliotece Publiczej w Kędzierzynie-Koźlu

Jesienny sezon kulturalny w bibliotece rozpoczyna się od niezwykle ciekawych wystaw, które zaprezentowane zostaną w bibliotece kozielskiej oraz w Filii nr 5 przy ul. Damrota w Kędzierzynie.

 

Projekt promujący czytelnictwo wśród najmłodszych

W połowie września rusza nowa akcja Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu promująca czytelnictwo od najmłodszych lat: "Na dobry początek".

 

Biblio: nowa era lubelskiej biblioteki

Biblioteki

Już wkrótce Lublin dołączy do grona miast posiadających dostęp do bogatej oferty nowoczesnych materiałów bibliotecznych na nośnikach multimedialnych. Na osiedlu Błonie powstaje kolejna filia Miejskiej Biblioteki Publicznej. Budowana biblioteka multimedialna o oryginalnej nazwie – Biblio będzie unikatowa w skali Polski wschodniej. Obiekt połączy funkcje tradycyjnej biblioteki oraz nowoczesnej mediateki.

 

GILgotki - plastyczne warsztaty dla dzieci w MBP

W środę, 09.06.2010 odbędzie się kolejne już spotkanie z cyklu GILgotki, czyli Agnieszka Gil zaprasza. Tym razem gościem będzie wrocławska graficzka Ewa Kozyra-Pawlak, która podczas prowadzonych przez siebie warsztatów plastycznych nauczy dzieci,jak wykonywać ilustracje wykorzystując wzorzyste szmatki i barwne filce.    

 

Przygody wiosennej przyrody w MBP

W imieniu organizatorów zapraszamy na zajęcia dla dzieci pt."Przygody wiosennej przyrody". Zajęcia z kolażu poprowadzi Irena Brojek.    

 

Wystawa i kiermasz prac w filii 63

W imieniu filii nr 63 MBP we Wrocławiu zapraszamy na kiermasz i wystawę prac H. Gałdy, T. Gałdy, R. Iwańskiej i E. Kandy.        

 

Relacja ze spotkania z Tadeuszem Dąbrowskim

Czytanie wierszy wymaga większej odwagi niż ich pisanie...12 maja 2010 r. w ramach projektu „Twórcy, Słowa, Obrazy” w MBP w Jaśle odbyło się spotkanie z Tadeuszem Dąbrowskim, poetą, laureatem nagrody Kościelskich w 2009 r. za książkę poetycką Czarny kwadrat.

 

8. edycja imprezy czytelniczej "Wokół Książki"

W imieniu MBP we Wrocławiu serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnej, ósmej już edycji imprezy czytelniczej "Wokół Książki".

 

Odwołane wydarzenia w lubelskiej i jasielskiej MBP

W związku z ogłoszeniem żałoby narodowej Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie odwołuje wszystkie imprezy zaplanowane w Bibliotece na bieżący tydzień.

 

Pogranicze integruje się za pomocą bajek

W związku z realizacją polsko-czeskiego projektu "Bajka na każdy czas. Integracja społeczności pogranicza poprzez promocję literatury" od 15 kwietnia b.r. w Filii nr 5 (ul. Damrota 32), będzie można obejrzeć niezwykłą wystawę zdjęć.

 

Jasielska biblioteka Mistrzem Promocji Czytelnictwa 2009

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie na najbardziej aktywną bibliotekę promującą czytelnictwo "Mistrz Promocji Czytelnictwa 2009" organizowanym przez Polską Izbę Książki i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

 

Wystawa prac nagrodzonych w konkursie "Książka Roku 2009

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych Polska Sekcja IBBY mają przyjemność zaprosić na otwarcie wystawy ilustracji prac nagrodzonych w konkursie "Książka Roku 2009".

 

„Wielkanoc ab ovo” w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wystawę „Wielkanoc ab ovo”. Ab ovo, czyli „od jajka” starożytni Rzymianie rozpoczynali każdą ucztę, i to właśnie za sprawą ich powiedzenia jajko stało się symbolem początku.

 

Podsumowanie ferii MBP w Jaśle

Biblioteki

Czy Fryderyk lubił pływać w basenie? Ile miał lat, kiedy napisał pierwszy utwór? Jak wyglądała redagowana przez niego w dzieciństwie gazeta? Kiedy się zakochał? Dlaczego walczył z mrówkami i leczył zęby fortepianowi?

 

Poranek Poetycki z Pawłem Lepszym

Filia 1 przy ul. Sztabowej 98 zaprasza na "Poranek Poetycki" z Pawłem Lepszym.      

 

Rusza III edycja Dyskusyjnych Klubów Książki

Kędzierzyn-Koźle rusza z III odsłoną Dyskusyjnych Klubów Książki. Czy połączy nas pasja czytania? Zapraszamy miłośników literatury na comiesięczne spotkania z książką do w MBP, Rynek 3 w Koźlu oraz w Filii Nr 5, ul. Damrota 32.

 

Spotkanie z Mirosławem Hermaszewskim w MBP

W imieniu Biblioteki Ślaskiej zapraszamy na spotkanie z gen. Mirosławem Hermaszewskim - pierwszym i jedynym polskim kosmonautą.

 

Książkowe ferie w Katowicach

Wydarzenia

Ferie w katowickich bibliotekach nie będą należały do nudnych - każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach zaprasza w styczniu

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach zaprasza w styczniu:

 

Spotkanie z Ewą Stadtmuller - laureatką nagrody Feniks 2008

Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie autorskie z Ewą Stadtmuller - autorką ponad stu książeczek dla dzieci.

 

Warsztaty komputerowe dla seniorów w MBP

Biblioteki

Trwają zapisy seniorów na bezpłatne warsztaty komputerowe dla początkujących (podstawy pisania w edytorze Word, Internet).    

 

Styczeń w Bibliotece w Kędzierzynie-Koźlu

Przedstawiamy książkowe wydarzenia w Bibliotece w Kędzierzynie-Koźlu:

 

Spotkania z językiem angielskim dla dzieci w MBP

Biblioteki

W imieniu MBP we Wrocławiu zapraszamy na spotkania z językiem angielskim dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat.

 

Czym zasłynął św. Mikołaj? - relacja z Mikołajkowej imprezy w MBP w Jaśle

Biblioteki

W jakim kraju urodził się św. Mikołaj? Co mogą otrzymać od św. Mikołaja niegrzeczne dzieci? Jaki jest ulubiony kolor św. Mikołaja i skąd wie, jaki prezent pragnie otrzymać dziecko? - to zaledwie kilka z wielu pytań, na które odpowiadały dzieci biorące udział w imprezie czytelniczej „Mikołajki z Mikołajkiem”.

 

Trwa XVII edycja konkursu literackiego "Krajobrazy Słowa"

Konkursy

Już po raz siedemnasty Miejska Biblioteka Publiczna oraz Urząd Miasta w Kędzierzynie-Koźlu zapraszają do udziału w konkursie literackim „Krajobrazy Słowa". Jego przedmiotem jest poezja i proza o dowolnej tematyce.

 

Integracja społeczności polsko-czeskiego pogranicza w MBP

Biblioteki

Projekt Bajka na każdy czas. Integracja społeczności pogranicza poprzez promocję literatury, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie –Koźlu otrzymał dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej RCz-RP 2007-2013, w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz programu Przekraczamy granice, finansowanego z budżetu państwa.

 

Grudzień w MBP w Kędzierzynie-Koźlu

Biblioteki

Poniżej przedstawiamy plan imprez Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu na grudzień 2009 r.:    

 

Spotkanie z Jackiem Pałkiewiczem w bibliotece we Wrocławiu

MBP we Wrocławiu, Filia nr 57 - Biblioteka Turystyczna zaprasza na spotkanie z podróżnikiem-pisarzem Jackiem Pałkiewiczem.

 

Eko Tydzień w MBP

Biblioteki

W dn. 23-28 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu, odbywać się będą zajęcia w ramach Eko Tygodnia. Celem Eko tygodnia jest przede wszystkim podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, wyrabianie trwałych nawyków i zachowań zdrowego stylu życia, uwrażliwienie na potrzeby środowiska naturalnego poprzez, ochronę lasów i zwierząt.

 

Aktualności na listopad z MBP w Kędzierzynie-Koźlu

Biblioteki

Przedstawiamy harmonogram spotkań i imprez w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu:

 

Między słowem a obrazem - kolejne spotkania w MBP w Lublinie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza w listopadzie na dwa spotkania autorskie z Małgorzatą Strzałkowską i Pawłem Beręsewiczem.

 

Spotkanie z prof. Paczkowskim

Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu serdecznie zaprasza na spotkanie z prof. Andrzejem Paczkowskim, historykiem, profesorem Collegium Civitas, członkiem Kolegium IPN. Pan Profesor będzie mówił o rozliczeniach z przeszłością w Europie po II wojnie światowej.

 

Turysta śladami Cook’a - wystawa w MBP

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wystawę „Turysta śladami Cook’a”, prezentującą narodziny turystyki. Zjawisko dzisiaj powszechne, choć jeszcze w XIX w. alternatywę bezproduktywnego spędzania czasu usprawiedliwiano studiami, twórczością literacką bądź wątłym zdrowiem, „bawiąc” miesiącami w nadmorskich bądź górskich kurortach.

 

Znani Cugowscy tym razem czytają

15 października 2009 roku o godzinie 11.00 w Filii nr 21 Miejskiej Biblioteki Publicznej ( Rynek 11) odbędą się uroczyste obchody 83 Urodzin Kubusia Puchatka.

 

Spotkanie ze smokiem Nowusiem - przez zabawę do lektury

Biblioteki

Siódmego października 2009 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle dzieci z Przedszkola nr 3 i Przedszkola nr 9 w Jaśle spotkały się z wesołym Smokiem Nowusiem.

 

„Najbardziej niedoceniony polski romantyk" - wystawa w MBP

W związku z 200 rocznicą urodzin i 160 rocznicą śmierci Juliusza Słowackiego Sejm RP podjął uchwałę w sprawie ustanowienia 2009 roku Rokiem Słowackiego. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle włączając się w obchody tej rocznicy przygotowała wystawę „Juliusz Słowacki – Królom równy” poświęconą wieszczowi.

 

G. Perec - dyskusja o książce "Życie: instrukcja obsługi" w MBP

Biblioteki

29 września br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się kolejne spotkanie Klubu Powiększania Wyobraźni. Tym razem omawiano książkę Georges’a Pereca „Życie: instrukcja obsługi”. Książka dedykowana została Raymondowi Queneau, autorowi jednego z najsłynniejszych literackich wydawnictw „Sto tysięcy miliardów wierszy”.

 

Masz problem? Przyjdź do biblioteki. I-spoko - nowa usługa MBP w K-Koźlu

Wszystkich chcących skorzystać z bezpłatnej porady specjalistów z dziedziny prawa, ubezpieczeń społecznych, pomocy socjalnej, doradztwa zawodowego zaprasza do swojej czytelni MBP, Rynek 3 w Kędzierzynie-Koźlu.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.